Ja nee ja nee I Mfksradfodistributie De Leidsche Bioscoop-Programma's LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 20 December 1941 HOEST ABDIJSIROOP Afscheid van den heer J. Mater 'fêgjzsL m alle vormen Laatste Berichten Binnenland AGENDA Buitenland De strijd om Hongkong ALS PLANTSOENCHEF VAN DEN HORTUS BOTANICUS. Vandaag wordt de heer Joh. Mater, plant soenchef van den Leidschen Hortus Bota nicus en een zeer bekende figuur in onze stad, 65 jaar Foto-archief „L.D." De heer Joh. Mater. Behalve reden tot blijdschap heeft dit feest ook een weeemoedig tintje, want het houdt in, dat de heer Mater aan het einde van deze maand zijn werkzaamheden in. den Leidschen Hortus, waaraan hij ruim 43 jaar verbonden was. zal neerleggen. In verband met de vacanties heeft het af scheid in de bibliotheek van het Botanisch La boratorium reeds gistermiddag plaats gehad. Behalve zijn vrouw', dochter en kleindochter waren daarbij tegenwoordig het gelieele perso neel van het Botanisch Laboratorium en den Hortus, de directeur van het Rijksherbarium prof. dr. H. J. Lam en de conservator, dr. Hen- rard, de secretaris van het college van curato ren, mr. P. J. Idenburg en zijn echtgenoote, de voorzitter van de afd. Leiden der Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, de heer Joh. Jonker, de directrice van' het Leidsche Volkshuis, mej. Ruth, mevrouw Sevenster namens het be stuur van de Ver. tot bev. van de belangen van Slechthoorenden en een klein aantal anderen, met wie d,e heer Mater ambtelijk veelvuldig in aanraking kwam. Mi*. Idenburg voerde het eetst het woord en bracht den scheldende namens het Departement voor Onderwijs en het college van curatoren der Universiteit hartelijk dank voor de voor treffelijke zorgen steeds door hem besteed aan den Hortus, de rijkstuinen, waarover hij het toezicht had en als adviseur voor de tuinen rondom het Acad. Ziekenhuis. Dc directeur van het Bot. Laboratorium en den Hortus, prof. dr. L. G. M. Baas Becking, schetste Mater als een groot kweeker, als een voorbeeld van toewijding en plichtsbetrachting en als een groot planten- en menschenkenner, van wiens rijpe ervaring spr. veel heeft geleerd. Gedurende een menschenleven is Mater de spil geweest van beide instellingen en heeft hij zeer veel bijgedragen tot de eervolle en toon aangevende plaat-s, welke zij innemen. Uitvoerig stond spr. vervolgens stil bij Maters groote verdiensten jegens de Ver. School- en Werktuinen, de cursussen voor den tuinbouw, de Mij. voor Tuinbouw, het Volkshuis en de Ver. van Slechthoorenden. die alle kunnen ge tuigen van zjjn groote toewijding en werk- Als blijk van zijn persoonlijken dank en vriendschap bood spr. ten slotte een schilderij aan, yervaardigd in haar laatste levensdagen door sprekers schoonmoeder, mevrouw Haver man. Daarna sprak de hortulanus, de heer H. Veen- dorp namens het personeel van het Labora torium. den Hortus, dc Rijkstuinen en het Herbarium, namens hetwelk hij een boekenkast aanbood, vervaardigd uit hout. afkomstig uit den Leidschen Hortus. Prof. dr. H. J. Lam memoreerde Maters groote bereidwilligheid; de heer J. de Bruin ver tolkte de gevoelens van dankbaarheid van alle vroegere volontairs en bood uit aller naam een ruststoel en een oorkonde aan; de heer Jonker memoreerde zfjn belangrijk werk voor de Mij. voor Tuinbouw, terwijl de heer A N. Ballego bij verhindering van zijn vader sprak namens de Ver. van Hortusvrienden en de Ned. Dahlia- vereeniging. De heer Mater heeft ten slotte in welgekozen bewoordingen allen bedankt. De heer J. N. Lancel, directeur der Ver. Ned. Makelaarsbureaüx „Eigen Haard" is gis teren beëedigd voor makelaar in onroerende goederen. In den middag van den 2den Kerstdag zal het Haagsche Jeugdtooneel in de Gehoorzaal een herhaalde uitvoering geven van „Dik Trom" waarbij de avonturen van dezen bengel door levende personen op het tooneel zullen worden uitgebeeld. BIJEENKOMST VAN „OOST EN WEST". Mr. J. Kunst over muziek en dans in Indië. Gistermiddag vond in het Volkshuis aan d.en Apothekersdijk een bijeenkomst plaats van de vereeniging „Oost en West", waarvoor aanzien lijke belangstelling bestond. Deze belangstelling was zeker gerechtvaardigd en veler hooge ver wachtingen zullen, dank zij de levendige voor dracht van mr. J. Kunst over het onderwerp „Muziek en dans in den Indischen archipel" nog ver zijn overtroffen. Na een kort openingswoord van dr. J. G. Slothouwer ving de spreker van dezen middag zijn uiteenzetting aan met een verklaring van de moeilijkheden, die zich op het terrein van muziekstudie in den Indischen archipel, even als in geheel Zuid Oost-Azië voordoen. Vooral in den archipel hebben de gedurende de laatste paar duizend jaar regelmatig wisselende bevol- kingsgolven alle hun stempel gedrukt op de cultuur, onder meer bijzonder sterk op de ont wikkeling van muziek en dans. Ieder eiland, ja ieder min of meer geografisch begrensd gedeel te der eilanden heeft zijn eigen ontwikkeling doorgemaakt, en bezit dien ten gevolge een eigen muziekcultuur en toonvorming. Niet al leen de muziek zelf, evenzeer de instrumentatie behield haar eigen karakter. Toch heeft het lang geduurd, voordat men zich uit deze over stelpende hoeveelheid van gegevens een beeld kon vormen over de wijze, waarop die versprei ding tot stand was gekomen, en wel hoofdzake lijk ten gevolge van de moeilijkheden, die zich bfj de vastlegging der gegevens voordeden. Een beschrijving in woorden van de speóifieke mu ziek van verschillende stammen droeg steeds een te individueel stempel, zoodat objectief ver gelijkingsmateriaal niet te verkrijgen was. Pas de gramofoon stelde den wetenschappelijk on derzoeker in staat, ook gegevens van anderen voor de studie te benutten. Toen bleek al gauw, dat ieder ras zijn speciale eigenaardig heden bezit in toonvorming. Bij de vermenging der rassen, die in deze streken veelvuldig is voorgekomen, blijven de karakteristieke eigen aardigheden meerendeels behouden. Zoo is bijv. in de muziek én dans van Zuid Sumatra het verband nog aanwezig met vijf invloedssferen, Java, Siam, China, Perzië en Portugal. Uit an dere cultuurstudies komen wij tot eenzelfde re sultaat. Een veelzeggend gegeven is ook de bouw der in gebruik zijnde toonladder, die veelal onweer legbare aanwfizingen geeft aangaande de her komst der cultuur, en daarmede betreffende de vorming der bevolkingscomplexen in den archi pel en een groot deel van Azië. Vervolgens lichtte spreker deze uiteenzetting toe met een groot aantal lichtbeelden van dan sen en muziekinstrumenten in Indië. Dr. Slothouwer vertolkte in zijn slotwoord aller waardeering voor deze bijzonder inte ressante voordracht, die met groote aandacht werd gevolgd en met een dankbaar applaus be loond werd. ONBEGRIJPELIJKE SLORDIGHEID. Vele menschen schijnen juist in den huldi gen tijd, nu diverse artikelen schaarscher wor den, te meenen, dat men niet zoozeer meer op het geld behoeft te letten. Een onbegrijpelijke nonchalance wordt er dikwijls aan den dag ge legd. Zoo deed een inwoner van Soest dezer dagen inkoopen in de Haarlemmerstraat. Bij het vertrek uit een winkel vergat hij een klei nigheid, n.1. zijn portefeuille met f. 1680. Eerst na aankomst in zijn woonplaats kwam hij tot de ontdekking, dat hij zijn portefeuille niet meer bij zich had. Toen bleek, dat het verloren voorwerp gevonden was met volledigen inhoud! Waarschijnlijk zal de gelukkige eigenaar zich er wel voor wachten, nogmaals gedachtenloos een winkel uit te wandelen! Een Leidenaar overkwam dezer dagen iets dergelijks, toen hij tot de ontdekking kwam, in een winkel in de Morschstraat zijn portemon- naie naast in plaats van in zijn zak te hebben gestoken. De portemonnaie, inhoudende f.40, is evenwel door den eerlijken vinder weer aan den eigenaar ter hand gesteld. De heer P. de Boo opende heden op de Hoogewoerd 4 een heerenkapperszaak, overge plaatst uit Rotterdam, waar hij voor den oorlog eigenaar van twee zaken was. Deze nieuwe zaak maakt een frisschen, ruimen indruk, en voor deze vlotte Inrichting bood het pand. een der kort geleden gebouwde winkelpanden aan het Gangetje en het begin van de Hoogewoerd, alle gelegenheid. 1114 veroorzaakt door een kou gebruike men Abdijsiroop die de vastzittende slijm zal doen loskomen en Uw hoest snel zal verdrijven. Vanouds beproefd by hoest, griep, bronchitis, asthma. AKKER'S op de knoopen van Uw vest. Zóó moet U het antwoord op het ver zoek van P.T.T.,het verbroken contact met de radio-centrale te herstellen, niet aftellen. Er zijn, zeker in dezen tijd, gezonde en redelijke argumenten genoeg voor wat radio-gezelligheid. P.T.T, heeft de verzorging der Rijks- radiodistributie op zich genomen en doet gaarne al wat mogelijk is om het ieder naar den zin te maken. Neem 'n besluit. Herstel het contact - er is meer vóór dan tegen. HEROPEN DE POORT VOOR ONTSPANNING. HET MEENEMEN VAN REISBAGAGE NAAR HET BUITENLAND. De secretarissen-generaal van de departe menten van handel, nijverheid en scheepvaart en van landbouw en visscherij maken bekend, dat reizigers naar het buitonland als reisbagage voor eigen gebruik mogen meenemen, zonder dat hiervoor een uitvoerniachtiging van de be trokken monopoliehouders of een exportcertifi caat van den centralen dienst voor in- en uit voer aan de douane behoeft te worden overge legd: 1). Monopolieproducten (levensmiddelen, zeep enz.) met een maximum van drie kilogram in totaal per week, met dien verstande, dat van distributieproducten niet meer dan het in Ne derland toegewezen rantsoen voor een week mag worden meegenomen. 2). 25 sigaren, 50 sigaretten en 100 gram an dere tabaksproducten per persoon en per keer, De artikelen mogen in de opgegeven hoeveel heden gezamenlijk worden meegenomen. Voorts is het geoorloofd, zonder overlegging van een exportcertificaat als reisbagage naar Duitschland mede te nemen goederen (niet mo nopolieproducten), waarvoor een uitvoerverbod bestaat, mits aan de douane wordt aangetoond, dat deze goederen voor eigen gebruik van den reiziger of zijn gezin zijn bestemd. SLACHTOFFER VAN DE DUISTERNIS. Gisteravond was de -19-jarige mej. J. Dussel- jee, wonende te Bedum, bij kennissen op bezoek. Zij was niet op de fiets. Toen zij om elf uur nog niet thuis was, vreesden haar ouders het ergste. Een onderzoek werd ingesteld en van nacht .om half drie werd haar lijk door de marechaussee drijvende in het Boterdiep ge vonden. DOOR AUTOBUS OVERREDEN. Toen gistermiddag eenige jongens te Waddinx- veen aan het spelen ^*aren, had de 12-jarige K. de H. het ongeluk te vallen, juist op het mo ment. dat een autobus der Gebrs. Buitenweg te Waddinxveen passeerde. De jongen werd onge lukkigerwijze door een achterwiel overreden. Op doktersadvies werd hij naar een ziekenhuis te Gouda vei-voerd. Ds dokter achtte den toestand van het slachtoffer zeer ernstig. Stadszaal: Vergadering N.SB. Sprekers lr. A. A. Mussert en H. J. Woudenberg 7 uur nam. Zondag. Evang. Chr. Gem.: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 6V2 uur nam. Spr. ds. Vasseur. Jeruël: Spr. de heer de Weger, 10 uur v.m.; de heer Schouten te 5 urn* nam. Luthersche Kerk: Kerstwijding, 3 uur nam. Marekerk: Jongerendienst, 7 uur nam. Prediker: Evangelieprediking te iy> uur nam. Schouwburg: Gezelschap Lou Bandy „Drie vrij gezellen". 2 en iy2 uur nam. Stadszaal: Residentie-orkest. Vlooleolist Jan Dahmen, 2uur nam. Trianon-theaterN.V.V. „Het masker valt". Voordrachten Jan Apon. 10 uur voorm. BIOSCOPEN. 118 Jaar; *14 Jaar; Salie teeltijden. Luxor-theater: „Anny en Anny" Dagelijks te 2 en 8 uur njn„ 's Zondags 27 uur doorl. voorstelling. Lldo-theater: „Een Balnacht ln Palano" 5 Dagelijks 7y2 uur nam., 's Zondags 1%, 4y2 en 7% uur, Woensdags en Zaterdag matinee, 2.30 uur. Trianon-thcater: „Liefde Incognito" t Dagelijks 2 en 8 uur. 'e Zondags van 26.30 u. doorloopende voorstelling. Casino: „Dat komt ervan" f Dagelijks 8 uur. Woensdag en Zaterdag ook 3 uur '9 Zondags te 2. 4% en 8 uur nam. Kcx-tjieater: „Traum Muslk" Dagelijks 2 en 8 uur nam Zondag 26% uur doorloopende voorstelling. Nova-theater (Katwijk aan Zee): Nam. uur, „Lied van Geluk", 's Zondags gesloten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 20 December 20 uur tot Woensdag 24 December 8 uur waargenomen door de Apotheek „Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht 48, tel. 21060 en Doeza-Apotheek, Doezastraat 31, Tel. 21313. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waarge nomen door de Oegstgeestsche Apotheek, voor malige Wilhelminapark 8„ Tel. 26274. De geneeskundige Zondagsdienst te Leiden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandag morgen 8 uur waargenomen door dc doktoren Van Alphen. Van Bockel, Van der Hoeven, Kors, Renaud en Simons. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waar genomen door dr. Hugenholtz, tel. 20390. LUCHTTEMPERATUUR, 9 uur voorm.: 5 gr. C. (41 gr. F.). Na de succesvolle landing op het eiland Hong kong zijn de Japansche troepen, naar Domei meldt, er thans mede bezig de Britsche strijd krachten onschadelijk te maken, welke nog de verdedigingsgordel tusschen Mount Davis in het Westen en Mount Sywan op het Oostelijk deel van het eiland bezet houden. De Britsche troe pen, die zich hebben teruggetrokken naar de stellingen rondom Victoria Park, Victoria City en Stanley Point, bieden nog steeds weerstand. Geweldige branden woeden In verschillende deelen van Victoria City. EDEN IN MOSKOU? Volgens een bericht van de Columbia Broad casting System bevindt zich de Britsche mi nister van buitenlandsche zaken. Eden, op het oogenblik in Moskou, waar hij militaire be sprekingen zou voeren. Het bericht is echter nog niet bevestigd. (D.N.B.) ONEENIGHEID ONDER LEIDERS VAN TSJOENGKINGREGIME. De woordvoerder van de Japansche regeering, Hori, heeft in.de persconferentie gesproken over de toenemende oneenigheid onder de leiders van het Tsjoengkingregime. Hij verklaarde „wij zijn er van overtuigd, dat de ineenstorting van het Tsjoengklng-regime niet lang meer op zich zal laten wachten. Ondanks den oorlog tegen Enge land en Amerika zullen wij onze inspanning tot overwinning van Tsjoengking verdubbelen. Hori wees er op, dat de verzwakking van den tegenstand van Tsjoengking er aan te wijten is, dat na het uitbreken van de vijandelijkheden op de Stille Zuidzee de leveranties van Engeland en de Vereenigde Staten aan Tsjang Kai Sjek belangrijk verminderd zijn. Hori verklaarde ver der „Ik zou hieraan willen toevoegen, dat onder de leiding van Tsjoengking de opvattingen ten gunste van samenwerking met Japan steeds meer toenemen. Hoe sneller de Tsjoengking- leiders den waanzin van hun vroegere politiek zullen inzien, hoe beter het zal zfjn voor hen en de massa in China. (D.N.B.). Rex-Theatcr. Liefhebbers van opera-, zoo wel als van moderne lichte muziek, kunnen hun hart ophalen aan de film „Traum-musik". Want hoewel hij slechts in enkele scènes optreedt, laat de beroemde tenor Ben j amino Gigli zijn bewonderaars tóch van zijn prachtige stem ge nieten, terwijl Peter Kreuder's muzikaal talent dit ter anderer zijde 'doet. Het gaat hier om twee jonge menschen. die beiden 'pas aan het conservatorium zijn afgestudeerd. Vol vertrou wen zien zij hun toekomst tegemoet! Ten slotte lukt het, om geëngageerd te worden bij een cabaret, wat natuurlijk in het geheel niet hun bedoeling was. Maarnood breekt wet! Wan neer een beroemd dirigent toevallig komt luis teren, is het ten slotte tóch aan het cabaret te danken, dat Carla een beroemde opera-zan geres wordt. Anders loopt het echter met haar vriend" Michelle Donato. Want wanneer hem blijkt, dat de dirigent zijn opera slechts wil laten drukken om Carla ter wille te zijn, breekt hij met. alles en verlaat Milaan hals over kop. Vol energie werpt hij zich dan op het lichte muziekgenre. Al spoedig vinden zijn' „schlagers" weerklank over de heele wereld en maakt hij eenige succesvolle revues., Ten slotte schrijft hij een nieuwe revue, waarin ook een' gedeelte van zijn vroegere versmade opera is opgenomen. Carla heeft intusschen èille moeite gedaan om hem op te sporen, ook al omdat men zijn opera thans heeft aangenomen. Wanneer zij tijdens de generale repetitie der revue zijn vroegere opera herkent, tracht zij hem over te halen, de revue te laten schieten en zijn opera te diri- geeren. Voor den componist ontstaat nu een groote tweestrijd, maar zijn liefde voor Carla en voor zijn opera wint het ten slotte en hij dirigeert met succes zijn opera, waarin Carla de hoofdrol speelt. Voorfilmpjes en Journals-vullen het program ma aan. Luxor-Thcater. De titel van de film „Anny en Anny" geeft aanleiding tot de veronderstel ling, dat het hier twee personen betreft, die uiterlijk véél op elkaar lijken. En inderdaad is de gelijkenis zóó frappant, dat het bekende ge zegde van de twee druppels water in dit ver band volkomen van toepassing is. Overigens is die gelijkenis werkelijk alleen maar uiterlijk, v/ant terwijl de ééne Anny (Anny Ondra) een allercharmantste jongedame is. ontpopt zich de andere als een in dezelfde mate onaangenaam vrouwspersoon, als de eerstgenoemde aantrekke lijk is! Hetgeen niet wegneemt, dat beider uiterlijke overeenkomst aanleiding geeft tot tal van tragisch-komische verwisse- en verwikke lingen, al naar gelang men de situatie bekijkt uit het oogpunt van Anny I of II. Zoo komt Anny I terecht in de gevangenis, waar eigen lijk Anny II rechtens behoorde te zitten en most Anny II in de plaats van haar levend evenbeeld optreden als Olympisch kampioene kunstschaatsen, terwijl ze ternauwernood op schaatsen kan staan, om niet te spreken van rjjden. Waarmede gezegd wil zijn, dat de aan schouwing van dit duo volop reden biedt tot vroohjkheid, hetgeen in deze sombere tijden een voortreffelijke eigenschap mag heeten. Adolf Wohlbrück vervult in deze film de voornaamste mannelijke hoofdrol, waarbij de keuze tusschëh de beide Anny's hem ten slotte niet moeilijk valt! In het voorprogramma neemt de herdenking van het 10-jarig bestaan der N.S.B. een be langrijke plaats in. Trianon-Theater. Het beroep van sterwar- dess op een luchtlijn kan een charmant meisje véél afwisseling geven: zij heeft bijv. talrijke onaangename, maar ook aangename ontmoetin gen met heer en. De pittige Jenny Jugo, die er bovendien héél aardig uitziet, weet echter de leden van het mannelijk geslacht op een on- genaakbaren afstand te houden, zélfs wanneer zij één van hen, wiens toenaderingspogingen het meisje in haar hart eigenlijk heel prettig vindt, moet bedienen. Wij willen niet verraden, welke hooge functie deze vlotte jongeman (Gustav Fröhlich) bekleedt: hij vliegt „incog nito" en wü eerbiedigen zijn geheim. De ont moeting tusschen Jenny en Gustav heeft ech ter tot gevolg, dat zij „ter nadere kennismaking" vier weken op een ideaal plekje samen hun va- cantie doorbrengen, totdat toevallig uitkomt, wie en wèt hij is en hoe hij van officieele zijde reeds kort tevoren aan een andere vrouw ge bonden werd. Zijn liefde voor Jenny is echter zóó groot, dat hij alle problemen weet op te lossen en haar tóch tot zijn vrouw kan maken. Dit is m het kort de innoud van een onder houdend gespeelde en geestige film, waarin het luchtvaartbedrijf een belangrijke plaats in neemt. Daaraan vooraf gaan uitgebreide journals met vele beelden van diverse oorlogstooneelen en een uitgebreide reportage van het 10-jarig bestaan der N.S.B.terwijl de verfilming van een gevaarlijke bergbeklimming onder den titel „Langs steile wanden" den toeschouwer in spanning houdt. Lido-Theater. Ondanks het feit, dat de film „Een balnacht in Palona" al een aanzien lijken leeftijd bereikt heeft, zal de bezoeker zich zeer goed kunnen amuseeren met de won derlijke avonturen van een hertog-operettezan- ger, die, gewend aan het leven op de planken, zich plotseling verheven ziet tot heerscher in het hertogdom Palona. De spelers in deze rol prent staan er immers ook borg voor, dat men zich niet vervelen zal, v/ant al werd de film jaren geleden vervaardigd, Heinz Rühmann, Theo Lingen en Adèle Sandrock, kan men zich bezwaarlijk anders voorstellen dan in rollen, zooals zij gewoonlijk vertolken. Heinz Rühmann, de adjudant van den plotse ling tot hertog uitgeroepen zanger (Lois Gra- venre) doet zijn naam alle eer aan, door op de meest dwaze manieren den nieuwbakken her tog in zijn staatszaken te assisteeren. Het voornaamste van de problemen is wel, de me dedingster naar den troon, de vroegere hertogin (Camilla Horn) te laten struikelen bij haar po gingen. door intriges den hertog uit zijn baantje te wippen. De voortvarende adjudant boekt echter niet veel gunstige resultaten en pas de verschijning van den vroegeren kamerdienaar van den ex-zanger (Theo Lingen) vermag orde te scheppen in de door den adjudant bewerk stelligde chaos van verwikkelingen. Met deze opruiming der moeilijkheden wordt tevens een betere verstandhouding tot stand gebracht tus- sohen de twee troonpretendenten, die beiden besluiten afstand van hun rechten te doen en gezamenlijk verder het leven door te trekkep. Voor de pauze het wereldnieuws en een pro- pagandafilmpje over den Arbeidsdienst. Casino-Theater. Alles was ten slotte de schuld van de lichtelijk nerveuze en opgewon den Rita Ravelli, die ontevreden was over haar plaats in het cabaret-programma (te weten nó, het optredeen van eenige kwalijk riekende apen!) en met vrouwelijke hardnekkigheid flauw viel zoodra zij, het podium kon verlaten. Want toen ook dat middel niet hielp, riep zij de hulp in van dr. Poldi Brunner, een jeugdvriend, die juist met zijn echtgenoote op bezoek zou gaan en nu verleid werd tot een slippertje met de levenslustige Rita. Er zou echtscheiding van gekomen zijn als Poldi den volgenden morgen tegenover zijn verontwaardigde vrouw niet had kunnen bewijzen, waar hij den nacht had door gebracht en het zag er inderdaad ook nog ang stig voor hem uit, toen hij begon met stotte rend allerlei verhaaltjes te verzinnen. „Met dr. Lammeherder zou hij op stap zijn geweest, een schoolvriend", fantaseerde hij. na genoemden naam op zoo juist per post ontvangen brief te hebben ontdekt. Maar daarmede zou hij niet verder zijn gekomen als vijf minuten daarna de redding brengende dr. Lammeherder niet in eigen persoon en met uitgestrekte handen ten tooneele was verschenen om zijn vriend er. diens echtgenoote te begroeten De rest kan men gevoeglijk een spel van bedrog en van mis verstanden noemen, dat zich in dit kort bestek niet vertellen laat. Wèl staat vast dat de film „Dat komt ervan" een buitengewoon genoeg lijke is en dat de spelers zich beijveren om el kaar in humor te overtreffen. Er is een prach tige creatie van Theo Lingen als huisknecht en er zijn zeer goed verzorgde rollen van Paul Hörbiger, Johannes Rieman, Tita Benkhof en Hiida KrügerOok de regie heeft uitstekend werk gedaan. Het bijprogramma in Casino geeft o.m. een vermakelijke kijk op het bioscoopdrama van vele jaren her! Th. J. Hannema. 2—1

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 2