STADSNIEUWS DINSDAG 16 DECEMBER 1941 Mo. 25070 Drie-mogendheden-conferentie te Berlijn De Algemeen© Vereenïging Bloembollencultuur vergaderde voor 82ste Jaargang Doelsamenwerking De oorlog in het Verre Oosten Turkije neutraal Verspreide berichten Met Duïtschland voor een vrij Nederland Een belangwekkend proefschrift Besloten tot fusie met Bloembollenkweekers het Hollandsch Genootschap EERSTE BLAD Waarom met Duitschland voor vrij Nederland? LEIDSCH DAGBLAD Directeur; J w. Herrny. Telet Directie en Administratie 25041 (2 lilnen) DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Telef. Redactie 21507. Hoofdredacteur: B. W. Menkhorst. Lelden Pl.vsrv K Béen i -leien Onder voorzitterschap van den rijksminister van buitenlandsche zaken, von Ribbentrop, zijn gisteren de vertegenwoordigers der in het Drie- mogendhedenverdrag verbonden groote mogend heden bijeengekomen voor een speciale- confe rentie. Doel der bijeenkomst was ter uitvoering van de voortdurende samenwerking de nieuwe be langrijke taak ter hand te nemen, die voort vloeit uit den gemeenschappelijken oorlog tegen de Angelsaksische mogenheden. Als vertegenwoordiger van de Italiaansche regeering nam ambassadeur Dino Alfieri deel aan de conferentie en als vertegenwoordiger der Japansche regeering ambassadeur Osjima. Van Duitsche zijde waren bij de conferentie ook aan wezig de opperbevelhebber der marine, groot admiraal Raeder, de chef van het opperbevel der weermacht, generaal veldmaarschalk Keitel en de staatssecretaris voor luchtvaart, generaal veldmaarschalk Milch. In gezelschap va'h de vertegenwoordigers der drie regeeringen bevonden zich de leden der in het Driemogendhedenpact vastgelegde verschil lende commissies. Na begroeting van de deelnemers uit naam van de rijksregeering gaf de minister van buiten landsche zaken een algemeen overzicht van den door de gebeurtenissen der laatste dagen in het leven geroepen toestand. Hij wees vervolgens in het bijzonder op de hierdoor aan de conferentie gestelde nieuwe taken op politiek, militair en economische gebied en liet het licht vallen op de beteekenis der nauwe samenwerking tusschen de drie mogendheden voor het behalen van de ge meenschappelijke eindoverwinning. Generaal-veldmaarschalk Keitel nam het woord om uit naam van de Duitsche weermacht de Japansche weermacht als nieuwen wapen makker te verwelkomen en uitdrukking te geven aan zijn bewondering van de groote successen der oorlogvoering op de Stille Zuidzee. In aansluiting hierop namen de Italiaansche ambassadeur Alfieri en de Japansche ambassa deur Osjima, het woord, waarbij zij de opvat tingen hunner regeering uiteenzetten, welke in alle opzichten gelijk zijn aan de opvatting der rijksregeering. Vervolgens werd in bijzonderheden het plan vastgelegd voor de voortzetting en uitbreiding der gemeenschappelijke taken. (D.N.B.) OF MALAKKA. Zware gevechten worden op het oogenblik gelevfcrd in het Kedahgebied aan de westkust van het schiereiland Malakka. zoo wordt uit Singapore gemeld. In Japansche militaire kringen te Sjanghai wordt dit bericht uitgelegd als een bèwijs, dat de Japansche troepen, die in het begin van de vorige week op verschillende plaatsen van de Oostkust waren geland, er in geslaagd zijn een doorbraak tot de westkust tot stand te brengen, zoodat de Straits Settlements thans zijn afge sloten. (D.N.B.) HONKONG. Japansche berichten melden, aldus het D.N.B., dat de defensiestellingen van Hongkong als ge volg van den intensieven aanval door de Japan sche artillerie en luchtmacht, wier bombarde menten den geheelen dag voortduurden, snel bezweken. De Japansche artillerie opende om 10.20 urn- het vuur op de forten en bracht deze in enkele uren tot zwijgen. Daarop richtte zij het. vuur op andere militaire doelen in het Oosten van Hongkong, terwijl Japansche gevechtsvliegtuigen het bombarde ment op en de beschieting van militaire doelen die om acht uur waren begonnen, den geheelen dag voortzetten. KAART VAfl PEUT Domei meldt uit Kauloen, dat het Hongkong sche fort Mosingling door krachtig artillerievuur is verwoest. Ook aan tal van militaire installaties op de oostkust van het eiland zijn door de ar tillerie zeer zware verwoestingen aangericht. DE PHILIPPIJNEN. Een radiobericht van Manilla dat te Sjang hai is opgevangen meldt, dat Japansche vlieg tuigen onophoudelijk het vliegveld Nichols heb ben gebombardeerd. Het Japansche offensief op de Philippijnen is 'gisteren beperkt gebleven tot luchtaanvallen. (D.N.B.) WAARSCHUWING TEGEN GEVAAR VOOR- VIJANDELIJKE DUIKBOOTEN. De afdeelingen voor leger en vloot van het Japansche Keizerlijk hoofdkwartier hebben een gemeenschappelijke verklaring uitgegeven, waar in de natie gewaarschuwd wordt tegen het loe rende gevaar van vjjandelijke duikbooten in de wateren nabij de Japansche eilanden. Tevens wordt er bij het volk op aangedron gen zich voor te bereiden op een langdurigen oorlog, waarin vijandelijke duikbooten en vlieg tuigen een dreigende rol kunnen spelen. Leger en vloot hebben echter alle mogelijke maat regelen genomen om het gevaar van dergelijke plotselinge aanvallen, tot een minimum terug te brengen en pogingen tegen te gaan om Japan aan te tasten door aanvallen op zijn overzee- schen handel. (Domei). KNOX OVER DE VERLIEZEN OP HAWAII. Naar de Britsche berichtendienst uit Was hington meldt, heeft de Amerikaansche minis ter van marine, Knox, die een bezoek aan Ha waii heeft gebracht, gisteren een onderhoud van 21,a uur met president Roosevelt gehad. Later deelde Knox mede, dat bij de Japan sche aanvallen op Pearl Harbor een Ameri kaansche pant-serschip en vijf andere oorlogs schepen verloren zijn gegaan, 2729 officieren en manschappen zijn gesneuveld en 656 gewond. Knox voegde hieraan toe: „de aan de opper vlakte varende strijdkrachten der Vereenigde Staten waren bij den verrassenden luchtaan val niet op haar post". Er zal echter geen wij ziging ih het commando komen, zoolang Roose velt de kwestie niet heeft onderzocht. De verliezen van het leger aan vliegtuigén zijn zeer groot geweest. Ook zijn er eenige vlieg- loodsen vernield. (A.N.P.) Turkije heeft den Ver. Staten medegedeeld, dat het in het nieuwe conflict neutraal zal blij ven. Een nota met deze mededeeling is dooi den Turkschen ambassadeur aan het Staatsde- partement te Washington overhandigd. (D.N.B.) ONDERHOUD CIANO-PAWELITSJ. Gistermiddag hebben graaf Ciano en de Kroatische Poglawnik, Pawelitsj, te Venetië een langdurig onderhoud gehad, waaraan nader hand tal van andere, Italiaansche en Kroati sche waardigheidsbekleders deelnamen. Behan deld werden de politieke en economische vraag stukken. die beide landen interesseeren en wel in de sfeer van het nieuwe Europa, waarin ge noemde landen verbonden zijn door hartelijke vriendschap. (D.N.B.) HET VONNIS VAN TRIEST. Bij vier van de negen te Triest ter dood ver oordeelde terroristen is de doodstraf veranderd in levenslange tuchthuisstraf. Het doodvonnis voor de vijf overigen is voltrokken. (D.NJB.) ENGELSCHE DUIKBOOT VERLOREN. De Britsche admiraliteit heeft medegedeeld, dat de duikboot „Tetrarch" (1090 ton) over tijd is en verloren geacht moet worden. (A.N.P.) r~"~n VAN IR. P. C. LINDENBERGH. Aan de Technische Hoogeschool te Delft promoveerde heden tot doctor in detech nische wetenschap onze stadgenoot, ir. P. C. Lindenbergh c.i„ directeur der Leidsche Duinwatermaatschappy N.V. Ir. Lindenbergh promoveerde op een proef schrift, waarvan het onderwerp den Leidenaars in bijzondere mate belang zal inboezemen, aan gezien het de geheele geschiedenis van de wa terwinning van het Leidsche verzorgingsgebied behandelt. Het heeft tot titel „Bijdrage tot oor deelkundig beheer van het duinwaterkapitaal" en geeft een uitvoerig en met tal van grafieken gedocumenteerd overzicht van de geschiedenis van den watervang der L.D.M. sedert den aan vang van de waterlevering in 1878. In een acht tal hoofdstukken worden achtereenvolgens besproken de al spoedig optredende verzouting der diepe bronnen, de uitbreiding der ondiepe bronnen, de aanleg van het open kanaal III, het lp 1933 door het Rijksbureau voor Drink watervoorziening uitgebrachte rapport, de na tuurkundige eigenschappen van het duinzand, de latere uitbreidingswerken der L.D.M., de el ders opgedane ervaringen met bevloeiïng van waterwinplaatsen, bevloeiïng der duinen ln het algemeen en ten slotte de resultaten van de be vloeiïng L.DJM. gedurende het tijdvak 1 April 19401 September 1941. (Gelijk bekend, heeft deze bevloeiïng tot re sultaat gehad, dat het waterleverend vermogen der Katwijksche duinen aanzienlijk werd ver groot en daarmede het vraagstuk van de drink watervoorziening voor dit gebied voor onbe- paalden tijd opgelost mag heeten. Red. „L.D.") De dissertatie van den heer Lindenbergh geeft een inzicht in de reeks wetenschappelijke onderzoekingen hier en elders, welke aan de be vloeiïng is voorafgegaan eri leidt ten slotte tot de navolgende CONCLUSIES 1. Aan een duinwaterwinplaats kan niet meer dan gemiddeld 400 mm per jaar aan nuttigen neerslag worden onttrokken. 2. Het onder 1 genoemde kan slechts worden bereikt door doelmatig aangelegde, veelal kost bare, kunstwerken. 3. Indien het er op aan komt, een zoo groot mogelijk duingebied te beheerschen, kunnen putten met betrekkelijk geringe kosten terrein gedeelten in het beheerschte gebied betrekken, welke met andere waterwinmiddelen_ moeilijk of in het geheel niet te bereiken zouden zijn. In zonderheid geldt dit voor duinterreinen, waar op geringe diepte een moeilijk doorlatende laag aanwezig is. 4. De waterwinplaats der L.D.M. hëeft mede door toepassing van deze putten een beheerscht gebied verkregen van rond 800 ha. Het water leverend vermogen is daardoor gebracht op 3.2 millioen M3. bovenwater per jaar. 5. Door intermitteerende bevloeiïng met daar voor geschikt water kan het waterleverend ver mogen van een duinwaterwinplaats op zijn minst, worden verdrievoudigd. Het ingébrachte bevieèiïngswater kan lang genoeg in het duinzand worden bewaard, om water, dat in den winter en het voorjaar bij groots hoeveelheden tegelijk wordt ingepompt, gedurende het verdere verloop van het jaar langzaam en in voldoende mate weer af te ge ven. Dit laatste is te regelen met de water standshoogte in de waterwinmiddelen. Ook langdurige droogteperioden kunnen met vol doende zekerheid op deze wijze worden over brugd. 7. Om in voldoende mate van het water-ac- cumuleerend vermogen van het duinzand ge bruik te kunnen maken, dient voor elke 1,5 mil lioen M3. ingepompt water per jaar een duin terrein van 100 ha beschikbaar te zijn. De extra netto wateropbrengst hiervan zal op zijn minst rond 1,2 millioen M3 per jaar zijn. 8. Het is van belang, dat de te bevloeien ter reinen geheel door waterwinmiddèlen zijn om geven, om waterverlies tegen te gaan. Duin- terreinen, waarin op geringe diepte een aan eengesloten moeilijk doorlatende laag aanwezig is, zijn bij uitstek geschikt voor bevloeiïngsdoel- einden. Foto-Achief ,.L.D." Dr. ir. P. C. Lindenbergh. 9. De nu toegepaste bevloeiïng van een ge deelte van het duinterrein der L.D.M. verhoogt het waterleverend vermogen van de waterwin plaats met 1. millioen M3. water per jaar. De voorgenomen bevloeiïng van „de Pan" door den aanleg van een bevloeiïngskanaal al daar, zal het waterleverend vermogen eveneens met 1 millioen M3. water per jaar kunnen ver- hodgen, Indien "zooveel water voor bevloeiïng beschikbaar is. In natte jaren kan op deze wijze een belangrijke waterreserve in de duinen wor den gevormd. De totale opbrengst van de water winplaats is dan te schatten op 4,5 a 5 millioen M3. water per jaar, zonder gebruik van diep- water. Op deze wijze zal op zijn minst tot 1975 voldoende water voor het verzorgingsgebied der LJD.M. kunnen worden geleverd. Bij grootere waterbehoefte is uitbreiding van de bevloeiïng mogelijk. Er zal dan echter water van elders moeten worden aangevoerd. 10. Indien het geheele duinterrein tusschen het Wassenaarsche Slag en Katwijk met ge schikt ivater zou kunnen worden bevloeid, kan het waterleverend vermogen van de waterwin plaats op tenminste 9 millioen M3. water per jaar worden gebracht. 11. Bevloeiïngswater voor duingebieden moet aan hooge hygiënische eischen voldoen; in de De algemeene vergadering van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur is gister morgen gehouden in het gemeentelijk concert gebouw te Haarlem. De voorzitter, dr. A, J. Verhage, herdacht in zijn openingsrede het overlijden van mr. M. Slingenberg, oud-minister en de eerste secre taris van het scheidsgerecht, en verder vele vakgenooten, die in de afgeloopen maanden zijn overleden. De positie van het bloembollenbedrijf in oor logstijd kan. aldus spreker, nimmer gunstig zijn. Belangrijke afzetgebieden zijn onbereikbaar, wat natuurlijk een terugslag moet geven. Hierop is bij het uitbreken van den oorlog al van te voren gereageerd, doordat van overheidswege de met tulpen en hya cinthen beplante oppervlakte werd gehal veerd, wat een belangrijk kapitaalverlies be- teekende. In deze, op zichzelf zeer ongunstige ver houdingen, is de ontwikkeling van den toe stand zeker niet tegengevallen. Duïtschland heeft groote hoeveelheden van onze producten afgenomen, hetgeen, naast den uitvoer naar andere landen, in het bijzonder voor tulpen en hyacinthen bij de laatste af gezien van de kleinste maten bij den niet goeden oogst beteekende, dat de overschotten gering zijn, en dat van vele handelssoorten een tekort op de markt te bespeuren was. Dat. nar cissen in een andere positie verkeeren komt, omdat vooral het nieuwere sortiment in Duitschland weinig bekendheid genoot. Deson danks is een groot kwantum narcissen naar dit land verkocht, en te verwachten is, dat in de komende jaren deze verkoop nog aanzienlijk zal stijgen, zoodat de nog bestaande overschotten dan ook voor dit artikel zullen vevdwijnen. Dë wijze, waarop dit jaar de handel werd gedreven, met vaste prijzen' en vaste winst marges, was nieuw en heeft aanpassingsver mogen geëischt. Hoewel vaste pryzen op den duur voor een wisselvallig en sterk uiteen loopend product als het onze nadeelen zullen gaan vertoonen, is de geschapen prijsstabi liteit in deze omstandigheden gunstig ge bleken. Een opkoop van overschotten dient echter achter deze pryzen te staan, om deze prijzen inderdaad te kunnen handhaven, ook ln ongunstiger omstandigheden, dan wij dit jaar voor verscheidene artikelen mee maakten. Naast den bestaanden opkoop van overschot ten heeft de werking van de garantie-regeling er toe bijgedragen, dat alles zoo vlot mogelijk verloopen is. Er heerscht dan ook dankbaarheid, dat de garantieregeling ook dit jaar heeft ge werkt. De regeling, die voor de zgn. schaarsche soorten getroffen werd, heeft, vooral doordat deze zéér laat definitief werd, nog moeilijk heden in de uitvoering der getroffen maatrege len gegeven. In het algemeen kan de gang van zaken dit jaar niet onbevredigend worden genoemd, al moet men, zooals ik reeds zei, bij de beoordee ling hiervan wel in het oog houden, dat de in krimping van het areaal het bloembollenbedrijf sterk in nadeeligen zin beïnvloed heeft. In verband met de gunstige perspectieven, die zich voor dit bedryf zullen voordoen, wanneer het wapengeweld de wereld niet meer zal be heerschen, zou een uitbreiding van het areaal nu al een volkomen te verantwoorden vooruit- loopen op deze toekomst beteekenen, hetgeen in elk geval inhoudt, dat de beplante opper vlakte niet verder mag worden ingekrompen. Hiertegen zijn te minder bezwaren aan te voeren, daar niet alleen het vele door de in- heer A. Verduyn te Lisse, voorzitter krimping vrijgekomen land. rnaar ook tusschen Nederlandsche Sierteeltcentrale. van ons land. Groote hoeveelheden voedings middelen worden reeds van onze bloembollen- gronden geoogst, zelf al kunnen deze teelten in de duur geoutilleerde bloembollenbedrijven niet loonend worden bedreven. Dit geldt in het bij zonder voor de opgelegde zaadboonenteelt. Te hopen is dan ook, dat hiervoor volgend jaar een meer bevredigende regeling kan worden ge troffen. Het bloembollenbedrij f is hiermede vooruitge- loopen op de omschakeling, die zich nu in andere takken van den. luxe-tuinbouw voltrekt. Maar een nog verdere inkrimping van het bloembollenareaal ten bate van deze omschake ling zou voor onze bedrijven funest zijn. De agenda voor deze vergadering is een belangrijke, daar deze voorstellen bevat, die voor het organisatie-leven in het bloembol- lenbedryf van verstrekkende beteekenis zijn. Onze organisatie, die zich steeds heeft beziggehouden met de behartiging der alge meene vakbelangen, maar die daarnaast toch vooral de vraagstukken, die de cultuur be treffen, tot haar werkterrein mocht rekenen, zal nu het voorstel om een fusie aan te gaan met het Hollandsche Bloembollen kweekers Genootschap behandelen. Dit voor stel houdt in, dat onze vereeniging, wanneer beiderzijds tot deze fusie besloten zou wor den, haar oude werkterrein, nl. de beharti ging van het algemeene vakbelang, blyft behouden, maar in het bijzonder in het geval van belangentegenstellingen tusschen kwee kers en exporteurs als vertegenwoordigster van de alleen-kweekers zal optreden. Ten slotte sprak de voorzitter de hoop uit. dat nu, meer dan ooit, de groote vraagstukken, waarvoor ons vak zich gesteld ziet, in eendrach tig samenwerking zullen worden behandeld, zoo dat we allen gezamenlijk kunnen arbeiden aan één doel, namelijk het scheppen van een zoo ge zond mogelijke basis, waarop het bloembollen bedrijf, dat voor het economische leven van ons land van groote beteekenis is. weer kan worden uitgebouwd. Het fusie-voorstel van het hoofdbestuur werd met algemeene stemmen aangenomen, nadat een motie van de afdeclïng Sasscn- heim, betreffende het opnemen van een exportkweeker in het dagcïyksch bestuur van het hoofdbestuur geen ondersteuning vond. De begrooting voor 1942 werd op f. 50.290 aan inkomsten en uitgaven vastgesteld. Verder werden de heeren P. F. Seignette te Beverwijk f vacat ure C. H. Kramer en G. van Rijn te 's-Gravenzande (vacature-C. van Dijk) tot leden van het hoofdbestuur herkozen. Tot eerelid der vereeniging werd benoemd de van Dit Nummei bevat TWEE Bladen „Vrijheidszin!", een woord, dat vooral in deze dagen zoo diep aanspreekt, een woord ook, dat vooral thans voor zoovelen aanleiding is tot begripsverwarring, tot valsche voorstellingenen onberedeneerde reactie. Drievoudig spreekt de vrijheidsgedachte ieder Nederlander aan: allereerst omdat hij als mensch een vrijheid van handelen en denken begeert, die de natuur-zélf hem schenkt; ver volgens bezit hij den drang naar vrijheid krach tens zijn Noorsch, Germaansch karakter. Zijn raskenmerken en zijn geestelijk erfgoed culmineeren in een onvervreemdbaar vrijheids besef, dat strijd en lot aanvaardt in het besef van ongebroken kracht. Vrijheid ten slotte eischt hij als Nederlander op, omdat hij zich de roemrijke tradities herinnert, zich steeds op nieuw voor pogen haalt den glorierijken kamp tegen vreemde hegemonie, tegen druk en dwang door vreemden opgelegd. Maar als hij verder denkt langs de lijn van zijn luisterrijke historie dan verduistert zijn fiere blik. Zijn gedachten moeten zich gewen nen aan een tijdperk, dat spotte met persoon lijke vrijheid of met vrijheid voor volk of stam. Juist het liberalisme, juist het stelsel, dat de „vrijheid" als ideaal en doel stelde, heeft ons tot slaven gemaakt van de politiek van ande ren. Wij behoeven elkaar toch niets wijs te maken Onze geheele handel, onze koloniale politiek, ons ruilverkeer en onze pers stonden willoos overgeleverd aan volksvreemde invloeden van wereldrijken en geldmacht. Wanneer dan thans een storm woedt over de volkeren van ons werelddeel en een nieuw tijd perk aanvangt, dat ook ons zal verlossen van de kluisters, waarin wij werden geslagen, dan komt ons geheele wezen los, dan stormt ons hart en ons verstand mede achter de vaan, die ons ons hoogste goed zal veroveren, achter de machten, die borg staan voor ons heiligste erf goed: de vryheid. Voor vrijheid, voor vernietiging van de sla vernij aan het goud, van Jodendom en geld macht strijdt thans het Duitsche Rijk; voor die idealen, die ons het sterkst aanspreken trekt een herboren volk ten strijde. Waar Is dan onze plaats? Bij alles wat ons waardevol en dier baar is: Met Duitschland voor een vrij Nederland! B. v. d. B. eerste plaats, om de duinen niet te verontreini gen en in de tweede plaats om de transportbuis bedrijfsvaardig te houden. De weg van het bevloeiïngswater door het duinzand moet op zijn minst 50 M. lang zijn, om voldoende zekerheid te hebben, dat het te ruggewonnen water aan alle redelijk te stellen hygiënische eischen voldoet. 12. De chemische samenstelling van het be vloeiïngswater verandert op den weg door het duinzand weinig. Eventueele kleur en smaak, alsmede de tem peratuur worden bij voldoend langen weg door het zand gunstig beïnvloed. 13. Naast de belangrijke voordeelen voor de watervoorziening is bevloeiïng van de duinen mede van belang voor de betere instandhouding van de flora en fauna in de duinen en tevens van groot voordeel voor den landbouw en de bollenteelt langs den voet der duinen. De tegenstrijdige belangen van den landbouw en de bollenteelt eenerzijds en de duinwater verzorging anderzijds worden door bevloeiïng een gemeenschappelijk belang. Groote last en schade kunnen daarmede over en weer worden voorkomen. 14. Voor kwaliteitsverbetering van drink- en gebruikswater is de aanleg van een duinbe- vloeiïng niet noodzakelijk. De tegenwoordige stand van de zuiveringstechniek is ver feenoeg gevorderd om, indien bruikbaar ruw water aan wezig is, zonder zulk een bevloeiïng, water af te kunnen leveren, dat aan alle redelijke eischen voldoet. Bij den aanleg van duinbevloeiïngen dient dan ook het tijdelijk opbergen van het bevloeiïngswater voorop te staan. Indien gedurende 2 1 3 maanden van een jaar een voldoende hoeveelheid goed bevloei- ingswater doelmatig verdeeld in de duinen van een waterwinplaats wordt gepompt, is voor dat jaar een regelmatige watervoorziening, als be doeld onder 5 en 6, gewaarborgd. De kwali teitsverbetering van het water is daarbij een bijkomende gunstige factor. öe bedden liggende paden zeer intensief worden gebruikt voor de productie van voedingsmidde len. Het bloembollenbedrijf draagt reeds, zoo veel-het maar kan, bij-tot de voedselvoorziening* Na de pauze hield prof. dr. E. van Slogteren een voordracht over „onze bloembollencultuur, haar technische problemen en het wetenschap- {.pehjk- onderzoek". HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL Opheffing: H. J. van Amerongen, Haarlem merstraat 233, Leiden. Handel in goud en zilver. Vereffenaar: H. Steffin, Lelden. Wijzigingen: Gofilex N.V., Steenschuur 17, Leiden. Film-distributie en exploitatie. Vesti ging filialen: Oisterwijk, City Theater; Boxtel, Bioscoop „De Ark"; Gemert, Luxor Theater; Oudenbosch, Bioscoop „Arti"; Grave, Bioscoop ,Nut en Vermaak"; Vught, Nieuwe Bioscoop; Baarle Nassau, Nova Theater; Best, Harmonie Bioscoop; Woerden, Luxor Bioscoop; Bladel, Bioscoop „De Posthoorn". N.V. Exploitatie Crediet en Administratie Maatschappij „Uitgebreid Bezit", Rijnsburger- weg 31e, Leiden, De zaak is met ingang van 1 Sept. 1941 in liquidatie getreden. Liquidateurs: J. J. de |Cler en J. J. G. de Cler, Leiden. N.V. De Sjpie, Rijnsburger weg 154, Ledien. De zaak is met ingang van 1 Sept. 1941 in liquida tie getreden. Liquidateur: J. J. G. de Cler, Leiden. Hotel Café Rest. Bristol, Nieuwe Beesten markt 34, Leiden. Bovengenoemde zaak is om gezet ijl een vennootschap onder firma onder den naam: Logement Café Hof enk. (Beperken de Bepalingen). Vennooten: G. B. Hofenk en F. Hofenk, Leiden. N.V.: Duin-Exploitatie-Maatschappij „De Toe komt", Emmaweg la, Noordwijk. De zaak is met ingang van 1 Dec. 1941 in liquidatie getre den. Liquidateur: L, A. de Rochefort Dijk, Noordwijk aan Zee. N.V. Bouw- en Exploitatie Maatschappij C. Verloop Jbzn. en Zoneh. Hoofdstraat 44, Noord- wijk aan Zee. De zaak is met ingang van 8 Nóv, 1941 in liquidatie getreden. Liquidateurs: J. Verloop en C. Verloop. Noordwijk. E. Elsgeest's Bloembollenkweekerij N.V., Wijk B. 164. Roelof arendsveen. De zaak is met in gang van 1 Mei 1941 in liquidatie getreden. Li- de i quidateur: E. Elsgeest, Roelofarendsveen. Maatschappij tot Uitvoering van Baggenver- ken „Erica", voorheen K. Schoonboorn N.V., Veerpolder, Warmond. De zaak is met ingang van 12 Dec. 1941 jn liquidatie.-,aetredënLiqui dateur: K.-Schóonboor»?*™"^*

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 1