De steunverleening aan stilgelegde industrieën DE TURF IN EER HERSTELD LEIDSÖ! DAGBLAD, Zaterdag 6 December 1941 Derde Blad No. 25062 De nieuwe verkeersregels S2sfe Jaargang Voorschriften voor wielrijders en voetgangers lïi Voer den artist Geluckig is het Landt Waar 't Kint ■/ynyWoer verbrandt RECHTZAKEN De roofmoord te Dordrecht Middelen moeten door de nog werkende bedrijven worden opgebracht Zoet Koggebrood Op 9 December zal het uit zijn met het rijk Van den vrijbuiten op onze wegen, den voet ganger. De nieuwe wegenverkeersregeling, die op dien datum in werking treedt, bevat allerlei nieuwe bepalingen, waarbij alle. weggebruikers, dus ook de wielrijders en de voetgangers, be trokken zullen zijn. aldus schrijft ons de Ne- derlandsche Toeristenbond A.N.W.B. In deze wegenverkeersregeling wordt gespro ken over voertuigen; onder dezen term vallen niet alleen motorrijtuigen, rijwielen, handkar ren en andere voertuigen, maar ook kruiwa gens, kinderwagens en dergelijke kleine voer tuigen. Alleen trams en treinen zijn uitgezon derd, als er over voertuigen wordt gesproken. Er is over deze nieuwe verkeersregeling al zeer veel geschreven, maar nu wij vlak voor den datum staan, waarop zij in werking zal treden, kan^het zijn nut hebben nog eens een beknopt overzich te geven van de bepalingen, waaraan voornamelijk wielrijders en voetgan gers zich hebben te houden bij het verkeer in het algemeen en daarnaast deze bepalingen voor elke categorie afzonderlijk te beschouwen. Daaruit zal dan tevens blijken, waarin de nieuwe regeling zich onderscheidt van de thans geldende voorschriften. De algemeene hoofdregel is, dat iedere deel nemer aan het openbare verkeer op den weg (de weggebruiker) zich zoodanig moet gedra gen, dat het verkeer niet in gevaar kan wor den gebracht en aan een ander geen schade wordt berokkend, of dat een ander niet in sterker mate wordt belemmerd of oVerlast on dervindt dan In de. gegeven omstandigheden onvermijdelijk is. Voor het verkeer in vele steden gold, dat bij kruispunten, waar het verkeer door politie of automatische seinen wordt geregeld, het ver keer „links af" zich rechts moest opstellen, in dien het verkeer werd vrijgegeven. Het nieuwe voorschrift luidt, dat het ver keer ook gerechtigd is „links" af te slaan, in dien daardoor het vrijgegeven verkeer uit te gengestelde richting, waaronder ook de tram, niet wordt belemmerd. Het verkeer, dat „rechts" afslaat, dient re kening te houden met de voetgangers, hetgeen wederkeerig ook voor den voetganger geldt. Deze mag echt-er gedurende het teeken „halt" af slaan in de vrijgegeven richting. Mocht men voorheen een bij een halte stilstaande tram niet voorbijrijden indien geen vluchtheuvel aanwezig was, bij het nieuwe voorschrift is dit wel geoorloofd, indien het voorbijrijden met matige snel heid en op zoodanigen afstand geschiedt, dat geen gevaar voor de passagiers ont staat; zoo noodig moet men stoppen. Het verleenen van voorrang is zoodanig gewijzigd, dat de bestaande bepaling „rechts gaat voor"' niet meer geldt voor alle ver keer. Op kruisingen en vereenigingen van wegen van gelijke rangorde, krijgt hij, die van rechts komt, thans ook den voorrang met dien verstande, dat motorrijtuigen en voertuigen voortbewogen langs rails, den voorrang hebben boven alle andere wegge bruikers. Motorrijtuigen en voertuigen langs rails worden wat den voorrang betreft, aan elkander gelijk gesteld. Bij kruisingen en vereenigingen van wegen heeft het verkeer van den hoofdweg voorrang. Als hoofdwegen worden aangemerkt: 1. Hoofdverkeerswegen, welke zjjn aangeduid met- een op een punt staand vierkant ge kleurd bord met witten, zwart afgezetten rand. 2. Wegen, waar ter plaatse van de kruising of vereeniging op den zijweg een op de punt staande driehóek van voorgeschreven model is aangebracht. 3. Verharde wegen ten opzichte van niet-ver- harde wegen. In deze gevallen hebben dus de wielrijders voorrang boven alle verkeer, ook wanneer zij op de tot deze wegen be- hoorende rijwielpaden rijden. Een nieuwe bepaling is, dat de weggebrui ker, die het zich langs denzelfden weg voortbewegend verkeer wil kruisen, de hem tegemoet rijdende voertuigen, van welken aard ook, dient te laten voorbij gaan, in dien deze hun richting bewaren. De bepaling geldt ook bij kruisingen en vereenigingen van wegen. Eveneens is nieuw de bepaling, dat bin nen de bebouwde kom voertuigen alleen aan de rechterzijde van den weg mogen stoppen in de richting van het verkeer. Bij de aanwezigheid van rails aan den rechter kant mag links worden stilgestaan en op wegen met éénrichtingsverkeer aan beide zijden. Bijzondere voorschriften voor den wielrijder. Behalve de algemeene voorschriften, waarbij de wielrijder betrokken is, zijn nog de volgen de voorschriften op hem van toepassing: Het is verboden het stuur onder het rijden met beide handen los te laten of de voeten van de trappers te nemen; te blijven rijden naast een ander voertuig dan een rijwiel, in het bijzonder naast een tram, alsmede zich te laten voorttrekken door zulk een ander voertuig. Wielrijders moeten gebruik maken van de bestaande rijwielpaden. Van het rijwielpad op de rijbaan komend, dienen zij met het overige verkeer rekening te houden. Meer dan vijftien wielrijders rijdende in ge sloten formatie en onder leiding mogen twee Duitsche modeschouwen in Nederland Binnenkort wordt in Nederland een aan tal modeschouwen gehouden, waar de nieuwste Duitsche mode getoond zal wor den. 8 en 9 December te Amsterdam, Am- stelhotel; 10 en 11 December in het Kur- haus te Scheveningen; 12 December te Arnhem en 15 December te Utrecht. Een der nieuwste scheppingen der Duitsche mode productie. (Haenchen-Recla) aan twee naast elkander blijven rijden en bij aanwezigheid van rijwielpaden toch van de rijbaan gebruik maken, tenzij deze is. aange geven als „autoweg." In andere gevallen mogen wielrijders wel iswaar met ten hoogste twee personen naast elkander rijden, doch zij moeten achter elkan der gaan rijden, indien het verkeer zou wor den belemmerd. Inhalen mag in den regel slechts door één wielrijder geschieden, doch wanneer het verkeer niet wordt belemmerd, mag ook door twee wielrijders naast elkaar worden ingehaald. Op rijwielen met één zitplaats mogen door den berijder gec.n andere personen worden vervoerd. Kinderen beneden den leeftijd van 10 jaar mogen uitsluitend door een volwassen persoon worden vervoerd en slechts dan, wanneer het rijwiel is voorzien van een daarvoor geschjkte zitplaats en de berijder daardoor niet wordt belemmerd. Voorwerpen mogen slechts door wielrijders worden vervoerd, indien deze daardoor niet in hun vrijheid van beweging .worden belemmerd of andere personen of zaken daardoor niet aan gevaar worden blootgesteld. Bij rijwielen op niet meer dan twee wielen mag slechts een aanhang of zijspanwagen wor den gebruikt, indien, deze vast aan het rijwiel is verbonden. Het vastmaken van handwagens aan rijwielen alsmede het voorttrekken van handwagens of het geleiden van dieren door een wielrijder is verboden. Aangezien in het nieuwe voorschrift onder het berijden van een weg mede wordt verstaan het voortduwen van een rijwiel, behalve op we gen welke voor het verkeer in beide richtin gen voor wielrijders zijn gesloten, is het dus verboden een rijwiel voort te duwen, op een weg, welke in één richting voor alle verkeer, of alleen voor wielrijders is gesloten. Bijzondere voorschriften voor voetgangers. De voetgangers zullen, behoudens de reeds genoemde gedragsregels in de algemeene bepa lingen, nog de volgende in acht moeten nemen; Zij moeten in beginsel van de voetpaden ge bruik maken. Rijbanen en andere niet voor het voetgangersverkeer bestemde weggedeelten, moeten langs den kortsten weg en haaks op de verkeersrichting voorzichtig en zonder on derbreking worden overgestoken. Wegkruisingen, met als zoodanig aangeduide oversteekplaatsen, moeten op de aangegeven punten worden overgestoken. Andere kruispun ten mogen uitsluitend in een rechten hoek ten opzichte van de rijbanen worden overgestoken. Voetgangers dienen binnen afzettingen door middel van touwen, kettingen e.d. to blijven. Het blijven staan op hoeken van straten is verboden, indien daardoor het verkeer wordt belemmerd of in gevaar gebracht. Op wegen, welke voor het verkeer met voer tuigen zijn gesloten, zijn bovenstaande bepa lingen voor de voetgangers niet van toepassing. 'Ja.' V* \,V die vlot en ongestoord wil werken, is het,, VAN DYKE" Teekenpotlood een onmisbaar instru ment. Geen onderbroken werk door breuk; slijt niet vlug af. Het beste en gewilligste Teeken potlood uit de wereldbe roemde Eberhard Faber collectie. Imp. Parker Service, Beurs, Damrak, Amsterdam. VIJFTIEN EN VIJF JAAR TEGEN VERDACHTER GEEISCHT. Voor de arrondissementsrechtbank te Dordrecht stonden terecht de 39-jarige H. H. K. en de 32-j. chauffeur D, F. W„ beiden uit Dordrecht, die er van waren beschuldigd op 3 Februari den koopman P. Van As aan de Tweede Wantijhaven te hebben vermoord en beroofd. Eerst op 19 Maart werd het lichaam gevonden. Aanvankelijk bekende K, van As te hebben doodgestoken met een dolk, toen deze op zijn uitnoodiging 's avonds naar de Tweede Wantij- haven was gekomen, om gouden tientjes te ver handelen. Tezamen met W. had hij het lijk in zeildoek gewikkeld en onder zijn woonschuit aan een touw vastgelegd. De daders wachtten daarna op een gelegenheid om het lijk naar open water te vervoeren, welke gelegenheid zich veertien dagen later voordeed. Zij sleepten hun lugeberen last achter de boot aan en lieten hem in het Wantij los. na het lijk eerst behoorlijk met stee- nen verzwaard te hebben. Verdachte K. trachtte voor de rechtbank zyn aanvankelijke verklaringen voor een rechter commissaris te herroepen, maar hij vond bij den president der rechtbank weinig geloof. De officier van justitie wilde met verdachtes psychopathischen aanleg rekening houden en eischte daarom vijftien jaar gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis en daarna ter beschikkingstelling van de regeering. Tegen verdachte W., die bij den moord zelf niet handelend is opgetreden, eischte hij vijf jaar gevangenisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis. Uitspraak over veertien dagen. VEEHOUDER VEROORDEELD TOT 750 GULDEN BOETE. De veehouder B. K. te Leiderdorp, verkocht indertijd zijn kaas tot 20 cent per kilo boven den voor hem geldenden maximumprijs. Toevallig kwam ten gevolge van een oneenig- heid, waardoor een koop werd afgezegd, een reeks van prijsovertredingen aan het licht, waarvan het geval van K. er één is. Dezer da gen veroordeelde de inspecteur voor de prijs- beheersching te 's-Gravenhage hem tot 750 gulden boete. AUTOBUSONDERNEME BEBOET. De ondernemer van een autobusdienst te Ter Aar, P. L., verhoogde eenigen tijd geleden den prijs van tienrlttenkaarten en schafte de re tourreductie af. Daar hij hier geheel eigenmachtig handelde zonder toestemming dus van de bevoegde instanties kwam hij in conflict met dé prijs- voorschriften, die het publiek juist tegen der gelijke prijsstijgingen willen beschermen. Dezer dagen veroordeelde de inspecteur voor de prijsbeheersching te 's-Gravenhage L. tot 100 gulden boete, waarbij werd rekening gehouden met het feit, dat hij na het onjuiste van zijn handelwijze te hebben ingezien, direct het te veel ontvangene van de tienrlttenkaarten had terugbetaald. HAAGSCHE RECHTBANK. Oplichting. F. X. B. had te Wassenaar bij iemand ver teld, dat hij in Leiden vet kon koopen bij een slager. Daarvoor kreeg hij een voorschot van f.40, doch hij kwam niet meer terug. De Offi cier deelde mede, dat verdachte in Leiden ook nog een arts heeft opgelicht, zoodat hij zes maanden gevangenisstraf eischte. O Omtrent het in het verordeningenblad opge nomen besluit tot steunverleening aan stilge legde industrieën wordt van bevoegde zijde het volgende opgemerkt: De aanleiding tot dit besluit ligt in het feit dat door de schaarschte aan bepaalde grond en hulpstoffen sommige bedrijven van over heidswege moesten worden stilgelegd, respec tievelijk stil kwamen te liggen. Teneinde het apparaat van deze bedrijven niet verloren te doen gaan, indien op het be houd daarvan in de toekomst prijs werd gesteld, is een regeling in het leven geroepen die finan- cieele ondersteuning van daartoe in aanmer king komende ondernemingen mogelijk maakt. Deze regeling betreft de industrieele bedrijven, met uitzondering van die bedrijven, die werk zaam zijn op het gebied van de voedselvoor ziening. Steunverleening voor laatstgenoemde bedrijven kan namelijk zoo noodig op het voedselvoorzieningsbesluit worden gebaseerd. Het besluit „steunverleening stilgelegde in dustrieën" bevat in art. 2 allereerst de princi- pieele uitspraak, dat aan industrieele onder nemingen, in welker bedrijven in verband met de huidige buitengewone omstandigheden de werkzaamheden zijn gestaakt, al dan niet bij wijze van voorschot, steun zal worden verleend. Of het staken van de werkzaamheden moet worden beschouwd als een gevolg van de hui dige buitengewone omstandigheden, wordt in geval van twijfel beslist door den secretaris generaal van het departement van handel, nij verheid en scheepvaart. Als algemeen beginsel stelt het besluit voorop, dat de steunverleening aan de stil gelegde bedrijven de taak is van het be drijfsleven zelf. Indien mogelijk zullen de middelen, die voor den steun aan de stil gelegde bedrijven noodig zijn, dus moeten worden opgebracht door de nog werkende bedrijven uit den bedrijfstak, waartoe de gesteende bedrijven behooren. Slechts wanneer de ondernemingen niet voldoende kunnen worden ge steund door haar eigen bedrijfstak, worden de middelen gevonden uit een al gemeene heffing van alle nog werkende bedrijven. Wanneer bijv. in een bepaalden bedrijfstak slechts enkele bedrijven zijn stopgezet, terwijl de overige nog een behoor lijk rendement geven, zal zeker de steun kunnen geschieden door den bedrijfstak zelf. Wanneer echter alle of de groote meerderheid van de bedrijven uit een be drijfstak het werk hebben moeten staken of wanneer de nog werkende bedrijven on mogelijk zwaarder kunnen worden belast, •zal men voor de steunverleening kunnen terugvallen op de algemeene heffing. De procedure is in beide gevallen verschil lend. Indien de betrokken bedrijfstak zelf ln staat is den noodigen steun op te brengen, wordt zoowel de heffing als de steunregeling ontworpen en uitgevoerd door de bedrijfsgroep (de onlangs ingestelde officieele bedrijfsorga nisatie), die eerst de betreffende vakgroep hoort. De heffingsregeling bevat de algemeene nonnen, op grond waarvan de bedrijfsgroep van de individueel nog werkende bedrijven be paalde bijdragen kan verlangen, terwijl de steunregeling de algemeene regelen geeft voor de steuntoekenningen. Beide regelingen -ver- eischen de goedkeuring van den secretaris-ge neraal. De toekenning van de individueele steunbedragen geschiedt, wanneer de algemeene regeling is goedgekeurd door de bedrijfsgroep, onder goedkeuring van de maatschappij voor industrie-financiering. Indien de betrokken bedrijfstak niet zelf in staat is den noodigen steun op te brengen en dus voor de heffing een breeder draagvlak moet worden gezocht, wordt door den secreta ris-generaal, na advies van de hoofdgroep in dustrie, een algemeene heffing vastgesteld. De uitvoering daarvan geschiedt door de maat schappij voor industrie-financiering, die zich hierbij kan bedienen van de organisaties van het bedrijfsleven, (hoofdgroep, bedrijfs- en vakgroepen) De toekenning van den steun geschiedt ook in dit geval volgens een steunregeling, vastge steld en uitgevoerd door de bedrijfsgroep. De basis, waarop de steun zal worden ver leend, is nog niet uitvoerig geregeld. Alleen Is bepaald, dat in geval steun wordt verleend uit de algemeene heffing, die steun niet meer mag bedragen dan noodzakelijk is tot instandhouding van het stilgelegde bedrijf.' Verwacht mag worden dat de secretaris-generaal ter uitvoe ring van het besluit nog nadere richtlijnen zal geven-. Er ztf op gewezen, dat de lasten, die voor de nog werkende ondernemingen voort vloeien uit de steunverleening, niet mogen worden afgewenteld op de afnemers, daar zulks een prijsverhooging zou beteekenen, die niet zonder de goedkeuring van den se cretaris-generaal van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart mag wor den doorgevoerd. De overige bepalingen van het besluit bevat ten de normale regeling van de sancties, de wijze van uitkeering van de verschuldigde be dragen en dergelijke. Te dien aanzien moge naar het besluit zelve worden verwezen. GEBR. TEN HOEVE ROTTERDAM. TEL. 38 427 DEN HAAG, TEL. 333298 VOOK ZONDAG 7 DECEMBER. Hilversum I, 415.5 M. 8.00: Gewijde muziek (opn.) 8.30: B.N.O.: Nieuwsberichten 8.45: Gramofoonmuziek 9.00: Voor de Jeugd 9.30: Gramofoonmuzlek 10.15: Omroep-Symphonle- orkest en solist en gramofoonmuzlek 12.00: Gramofoonmuziek 12.10: Frans Wouters en zijn orkest 12.45; B.N.O.: Nieuws- en economische berichten 13.00: Gramofoonmuziek 13.05: Een Jaar uitzendingen voor het Nederlandsch Verbond voor Sibbekunde; Vraaggesprek 13.20: Het Phllharmonlsch kwartet 14.00: Gramofoon muziek 14.15: Een wonderkind aan twee hoven 15.45: Melodlsten en solist 16.30: Or gelconcert 17.00; Zondagmiddagcabaret 17.45: Nederlandsche Motetvereenlging en solisten 18.20: Sport van den dag 18.50: Gramofoon muziek 19.00: Actueel half uur 19.30: Tui nierster uit liefde, opera. (Van 20.15 af alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbin ding met de studio beschikken) 21.15: Gramo foonmuziek 21.45: B.N.O.: Nieuwsberichten 22.00: B.N.O.: Engelsche uitzending: An American sees Holland, of gramofoonmuziek 22.15: Klaas van Beeck en zijn orkest, en soliste 22.4524.00 Gramofoonmuziek. Hilversum II, 301.5 M. 8.00: Gramofoonmuz. 8.30: B.N.O.: Nieuwsberichten 8.45: Gramo foonmuziek 9.00: Studiovroegdienst 10.00: Gramofoonmuziek 10.15: Zondagmorgen zon der zorgen 11.45: Gramofoonmuziek 12.00: Godsdienstige lezing 12.15: Zang met pianobe geleiding en gramofoonmuziek 12,45: B.N.O.: Nieuws-, en economische berichten 13.00: Boyd Bachman en zijn orkest 13.45: Gramofoonmuz. 14.00: Boekbespreking 14.15: Meisjeskoor „De Krekels" 14.45: Gramofoonmuziek 15.10 Van troubadour tot radiozanger (opn.) 16.00: Cyclus „Stedebouw" 16.16: Claveclmbelvoor- dracht 16.45: Gramofoonmuziek 17.00: Duit sche taalles 17.25: Gramofoonmuziek 17.30: B.N.O.: Nieuws- en sportberichten 17.45: Voor- draacht 18.00: Napolitaarisch programma 18.30; Onze Nederlandsche taalclub 19.00: B. N. O.: Nieuwsberichten 19.20: Ramblers 19.45: Spiegel van de week 20.00: Amusements orkest en soliste. (Van 20.15 af alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken) 20.45: Gramofoonmuz. 21.00: John Kristel en zijn orkest 21.46: B.N.O.: Nieuwsberichten 22.00: B.N.O.: Toe lichting op het weermachtsberlcht 22.1022.15: Gramofoonmuziek. VOOR MAANDAG 8 DECEMBER. Hilversum I, 415.5 M. 7,15: Graamofoonmuz. 7.45: Ochtendgymnastiek 7.55: Gramofoon muziek 8.00: B.N.O.: Nieuwsberichten 8.15: Gramofoonmuziek 8.35: Ochtendgymnastiek 8.45: Gramofoonmuziek 9.15: Voor de huls vrouw 9.20: Gramofoonmuziek 11.00: Voor de kleuters 11.20: Otto Hendriks en zijn orkest 12.00: Voordracht 12.45: BJN.O.: Nieuws-en economische berichten 13.00: Zang, plano en gramofoonmuziek 13.30: Gramofoonmuziek 13.45: John Kristel en zijn orkest, solist en orgel spel 15.00: Voor de vrouw 15.45: Gramo foonmuziek 16.00: Bijbellezing 16.20: Fagot- trio 16.45: Voor de Jeugd 17.15: B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursberichten 17.30 Frans van Cappelle en zijn Musette-orkest en soliste 18.00: Landmans lust 18.30: Klaas van Beeck en zijn orkest 19.00: Actueel halfuur 19.30: Residentieorkest en soliste (Van 20.15 af alleen voor de radio-centralaes die beschikken over een lijnverbinding met de studio) 20.15: Gramofoonmuziek 20.30: Residentie-orkest 21,15: Gramofoonmuziek 21.45: B.N.O.: Nieuws berichten 22.00: B.N.O.: Engelsche uitzending: Things worth knowing about Holland, of gra mofoonmuziek 22.1624.00: Gramofoonmuz. Hilversum II, 301.6 M. 7.158.45: Zie Hil versum I 8.46: Gramofoonmuziek 10.00: Morgenwijding 10.16; Gramofoonmuziek 10.40: De textieldistributie 10.50: Orgelconcert 11.30: Reportage 11.40: Zang met pianobege leiding 12.00: Amabllesextet 12.45: B.N.O.: Nieuws- en economische berichten 13.05: Melo dlsten en solist 13.60: Gramofoonmuziek 14.00: Viool en plano 14.30: Gramofoormuz. 15.00: De Romancers en soliste 16.45: Voor dracht 16 00: Sylvestre trio 16.45: Ramblers 17.15: B.N.O. Nieuws-, economische- en beurs berichten 17.30: Cello met pianobegeleiding 18.00; Salonorkest en het Flgurakwartet 19.00: Actueel half uur 19.30: Gramofoonmuziek 19,45: Politiek weekpraatje 20.00: Gramofoon muziek. (Van 20.15 af allee lleen voor de radio-cen trales die beschikken over een lijnverbinding met de studio) 20.15: Orgelconcert 20.45: Muzi kale actualiteiten van de week 21.00: Ensemble „De Kwintslag" 21.45: B.N.O.: Nieuwsberichten 22.00: Gramofoonmuziek 22.1022.15: Avondwijding. GEMEENTELIJK RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF. Voor Zondag 7 December. Ie programma: 8.0020.15: Hilversum I 20.15 24.00: Dultsch programma. 2e programma: 8.0020.15: Hilversum n 20.16: Programma Uitsluitend voor aangeslotenen bi] Radio Distributie Centrales, 3e programma: 7.0024.00: Dultsch programma 4e programma: 7.0024.00: Dultsch programma Voor Maandag 8 December. Ie programma: 7.1620.15: Hilversum I 20.15 24.00: Dultsch programma, 2e programma: 7.1620.15: Hilversum II 20.1524.00: Programma uitsslultend voor aan geslotenen bij Radio Distributie Centrales. 3e programma: 7.0024.00: Dultsch programma 4e programma: 7.0024.00: Dultsch programma Artikel 35 (5) Wegenverkeersregeling „Bij het geleiden of drijven van vee bij duisternis oi dichten mist dienen aan het begin en het einde van het transport lan taarns, welke een helder wit of geelachtig licht uitstralen, te worden medegevoerd. Bij het geleiden van paarden kan met één lantaarn worden volstaan." (Polygoon-Olaudlus)

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 9