LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 2 December 1941 1 Officieele Kennisgevingen BIJBELLEZINGEN Verduisteren YISSCHERU-BERICHTEN STADSNIEUWS N.V. Hollandsche Constructiewerkplaatsen fïi ffll Zijn rechterhand RADIC Afscheid van den heer C. van der Rhee te Katwijk SPORT Uit de Omstreken KATWIJK AAN ZEE. Donderdag 4 December RECHTZAKEN 17.30 uur 9.30 uur AGENDA HET AANDEELENKAPITAAL WORDT UITGEBREID TOT f.1 MILLIOEN. Ten kantore der vennootschap aan den Zoe- terwoudscheweg is gistermiddag onder voorzit terschap van den president-commissaris, den Hfeer G. L M. van Es een buitengewone verga dering gehouden van aandeelhouders der N.V. Hbllandsche Constructie Werkplaatsen alhier. Ter vergadering waren aanwezig 8 aandeel houders, vertegenwoordigende 10.280 aandeelen' recht gevende op het uitbrengen van 5.040' stemmen. Zonder discussie en met algemeene stem men werd een voorstel van commissarissen en directie goedgekeurd tot wijziging der statuten, waardoor het maatschappelijk ka pitaal wordt verhoogd van f. 500.000 tot f. 1.000.000. De voorzitter deelde mede, dat het de bedoe ling is onmiddellijk over te gaan tot de uitgifte van f100.000 aandeelen pari uitsluitend voor aandeelhouders. Voor elke vijf aandeelen heb ben aandeelhouders recht op f. 1000 nieuw aan deelen. Voorts wordt ernstig overwogen tot her- kapitalisatie over te gaan, hetgeen uit den aard der zaak alleen mogelijk is voor de open reserve van 1939. De directie werd gemachtigd een verklaring van geen bezwaar ten aanzien van de statu tenwijziging aan te vragen. Bij de rondvraag deelde de voorzitter nog mede ten aanzien van de vraag of het aantal orders in bewerking nog voldoende is voor de bedrijfsbezetting en of de grondstoffenposi tie nog zorgen baart, dat men met vele moeilijkheden te kampen heeft, maar dat de toestand in het algemeen ongetwijfeld bevredigend mag worden genoemd. Er kon den laatsten tijd zelfs eenig nieuw personeel worden aangenomen. Omtrent de uitgifte van nieuwe aandeelen wordt aan het desbetreffende prospectus het volgende ontleend. De N.V. Hollandsche Constructie-werkplaatsen is overgegaan tot de uitgifte van f100.000 nomi naal aandeelen Serie B in 200 stukken van no minaal f 500, te weten 40 aandeelen van f. 12.50. De koers van uitgifte is 100 pet. De aandeelen deelen ten volle in de winst over het boekjaar 1941. De opbrengst van deze emissie dient ter dekking van buitengewone uitgaven verband houdende met niet-voorziene omstan digheden. Houders van aandeelen Serie A en/of B heb ben bij de inschrijving recht van voorkeur, in dier voege, dat het bezit van elke nominaal f2500 aandeelen der serie A en/of B recht geeft op toewijzing van een nieuw aandeel serie B ad nominaal f500. Voor zoover aandeelhouders geen gebruik maken van hun voorkeursrecht zullen de aan deelen worden aangewend voor toewijzing op vrije inschrijvingen. hy precisiewerk is het EBERHARD FABER POTLOODGeringe kans op breuk, glijdt vlot over het papier en slijt niet vlug af. Het potlood voor den vluggen werker. Let vooral op den naam Eberhard Faber Imp. Parker Service, Beurs, Damrak. Amsterdam KOSTELOOZE GENEESKUNDIGE HULP. Zooals ons door den directeur van den Gem. Dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon wordt bericht, bestaat er wederom gelegenheid voor hen, die op grond van onvermogen en niet ver plicht verzekerd zijn. in aanmerking wenschen te komen voor het ontvangen van kostelooze genees- en heelkundige hulp voor het jaar 1942. zich hiervoor aan te melden in het Elisabeths- hof aan de Oude Vest No. 25 op Woensdag 3 en Donderdag 4 December a.s. van des voormid dags 9 tot des middags 12 en van des middags 2 tot 4 uur. Men wordt verzocht trouwboekje en even- tueele oude kaart over 1941 mede te brengen. Ondersteunden van Maatschappelijk Hulpbe toon dienen bovendien hun legitimatiekaart en de ondersteunden van den Dienst voor Soc. Za ken het Bondsboekje mede te brengen. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging: Oosthoek en Zoon's Industie- en Handelmaatschappij N.V. Emmalaan 105. Alphen a. d. Rijn, fabrieken van en handel in bouw materialen. Uittredende Procuratiehouders: H. van Win kel, Alphen a.d. Rijn; en J. A. de Ruyter, Bilt- hoven. Nieuwe Commissaris: C. van der Giessen, Krimpen a.d. IJssel. Proc. verleend aan: E. van der Pol. Alphen a.d. Rijn; en J. J. M. Bresser, meiden (beiden met beperkende bepalingen). Als ge zit te conversecren, doe dan alleen een schemerlamp aan. (Polygoon-Leemker) VOOR WOENSDAG 3 DECEMBER. Hilversum I, 415.5 M. 7.15: Gramofoonmuz. 7.45: Ochtendgymnastiek 7.55: Gramofoon- muzlek 8.00: B.N.O Nieuwsberichten 8.15: Gramofoonmuziek 8.35: Ochtendgymnastiek 8.45: Gramolooumuzlek 9 15: Voor de huis vrouw 9.25: Gramofoonmuziek 11.00: Voor de kleuters 11.20: Sylvestre-trio 12.00: Or gelconcert 12.25: Voor den boer 12.40: Al manak 12.45: B.N.O.Nieuws- en economische berichten 13.00: Goolsch strijkorkest en solist. Als Intermezzo: Planosoli (gr.pl.) 14.15: Re- vlda-sextet 15.00: Voor de vrouw 15.20: Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek 16.00: Bijbellezing 16.20: Voor de Jeugd 17.00: Gramofoonmuziek 17.15: B. N, O.: Nieuws-, economische- en beursberichten 17.30 Nationale Jeugdstormkwartier 17.45: Utrechtsch Strijkkwartet 18.15: Volksgezondheid 18.30: Klaas van Beeck en zijn orkest en soliste 19.00: Actueel half uur 19 30: ..Melodie en poëzie" (Van 20.15 af alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met do studio beschikken 20 15: Gramofoonmuziek 20.45: De Melo- dlsten en solist 2130: Gramofoonmuziek 21.45: B.N.O Nieuwsberichten 22.00: B. N. O Engelsche uitzending: „The Dutch Achievements In the Netherlands Indies" of Gramofoonmuziek 22.15: Variété (opn.) 23.2024.00: Dans muziek (gr.pl.) Hilversum II. 301.5 M. 7.158.45- Zie Hil versum I 8 45Gramofoonmuziek 10.00 Morgenwijding 10 15: Zang met pianobegelei ding 10.40: Voordracht 11.00: Planovoor dracht 11.30 Gramofoonmuziek 12.00: Frans Wouters en zijn orkest 12.45: B.N.O.: Nieuws- en economische berichten 13.05" Or gelconcert 13 30: Otto Hendriks en zijn orkest 14.15: West-Frlesche liedjes 14.35 Gramo foonmuziek 15.00: le Acte van de opera „Don Giovanni" (opn.) 16.00: Cello met planobege leiding 16.35: Gramofoonmuziek 17.00: Voor de Jeugd 17.15: B.NO Nieuws-, economische en beursberichten 17 30: Dc Ramblers 18.00: Gramofoonmuziek 18.15: Harmon ie-orkest van het Nederlandsch Orkest „"s-Gravenhage" 19.CO B.NO: Brabantsch praatje 19.10: B.N.O.: Nieuwsberichten 19.20" Volkszangkoor met pianobegeleiding 19.45: „In en om de N.S.B." (Voorbereid door de N.S.B.) 20.00: Gramo foonmuziek. (Van 20.15 af alléén voor de Radio- Centrales. die over een lijnverbinding met dc stucllo beschikken 20.15: Piano, vlooi en cello 21.00: Causerie „Nederlandsche kunstenaars ln Dultschland" 21 15: Gramofoonmuziek 21.45: BN.O.: Nieuwsberichten 22.00: Gramo foonmuziek 22.1022.15: Avondwijding. GEMEENTELIJK RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF. Voor Woensdag 3 December. le programma: 7.15—20 15: Hilversum I 20 1524.00. Dultsch programma. 2e programma: 8.0020.15: Hilversum II 20 1524 00 Programma uitsluitend voor aange slotenen bij Radio Distributie Centrales. 3e programma: 7.00—24.00 Dultsch programma 4e programma: 7 00—24.00: Dultsch programma PLUIMVEEHOUDERSREGELING. Pluimveehouders, die volgens de September- inventarisatie 1939 75 of meer kippen en/of eenden hadden en niet meer dan 8 H.A. cultuur grond exploiteeren, en meenen voor vergoeding ingevolge de pluimveehoudersregeling in aan merking te komen, kunnen zich tot 9 Dec. a.s. van 14 tot 17 uur vervoegen ten kantore van den Gem. Dienst voor Sociale Zaken, Garen - .markt No 2 De bewijzen, waaruit het aantal kippen en of eenden op 1 September 1939 blijkt, moeten worden overgelegd. 310 De Burgemeester, STETVENINCK. De Gemeentesccrtaris, VAN STRIJEN. Leiden. 2 December WM. BABY-TEXriELKAARTEN. Zwangere vrouwen, voorzien van een attest van dokter, vroedvrouw of practicant, aange vende, dat de bevalling over 3 of 4 maanden is te verwachten, dienen zich eerst te vervoegen aan de textielafdeeling van het Distributiekan toor, Breestraat 117, om zoo noodig een leve ringsvergunning voor matrasjes e.d. aan te vragen. Haar wordt dan tevens medegedeeld, waar zij zich hebben te vervoegen voor extra bonnen voor melk en havermout en voor een babytextielkaart. Zwangere vrouwen, die na 1 September 1941 reeds op Breestraat 119 extra bonnen voor melk en havermout hebben afgehaald, zullen bij het afhalen van vitaminetabletten (laatste deur achter in den gang) vernemen, waar zij haar babytextielkaart kunnen afhalen. Wanneer de jonggeborene ter wereld komt. voordat zijn babytextielkaart is uitgereikt, zal deze tegelijk met de andere distributiebeschei den worden verstrekt aan het Distributiekan toor Breestraat 117 (eerste deur rechts na den ingang). Bij die gelegenheid zal dan behalve de zijne ook de stamkaart van de moeder over gelegd moeten worden. Van de stamkaart der moeders, die de baby- textielkaarten afhalen vóór de geboorte, zal het vakje W7 rechtstandig af gekruist worden. De Burgemeester van Leiden, STEVENINCK. Leiden. 2 December 1941. 311 INSTALLATIE VAN DEN HEER D, GOEDHART In de Zaal voor Chr. Prot Belangen te Katwijk aan Zee had gistermiddag het afscheid en de in stallatie van de schoolhoofden der Herv. School I plaats. Aanwezig waren o.a de burgemeester, mr. W. j Woldringh v. d. Hoop: de Inspecteur voor het L.Ode heer B. van Julslngha; de inspecteur dei- Ver. voor Chr. Volksonderwijs, de heer D. N. van Malssen uit Lelden; verschillende predikanten en schoolhoofden, vele kerkeraadsleden, het be stuur der Herv. Scholen, waarvan de secretaris, de heer L. Z. Lagemaat, deze bijeenkomst organiseer de: het personeel van de Herv. School I cn vele ouders en oud-leerlingen van den heer v. d. Rhee. De voorzitter van het Herv Schoolbestuur, ds. R. P. A. Rutgers, liet zingen Ps. 103 vers 1 en 7. las den 33sten Psalm en ging voor ln gebed. Hij sprak eerst den heer v. d. Rhee toe. die op één maand na 40 Jaar bij het onderwijs verbonden geweest ls, waarvar. 38 Jaar aan deze school. Spr. besprak op waardeerende wijze het leven van den heer v. d. Rhee, gewaagde van de goede harmonie met schoolbestuur, kerkeraad en van den goeden naam. die er van zijn school uitging. Namens het schoolbestuur dankte spr. voor wat hij voor de school heeft gedaan. Moge het voor u een werk zame rust zijn cn U nog nuttig z(Jn voor maat schappij en Kerk. aldus spr. Namens het school bestuur overhandigde hy hem een boewerk be staande uit 4 deelen. Ds. Rutgers richtte dan het woord tot den heer Goedhart, die de plaats van den heer v. d. Rhee zal lnnc- Eigen foto. men en wees er op. dat deze vroeger reeds als onderwijzer aan een tweetal scho len te Katwijk werkzaam was, toen hy als hoofd naar Ter Aar ging. Spr. wenschte hem hartelijk geluk, waarna de In stallatie volgde De leerlingen de hoogste klasse zongen onder leiding van den onderwijzer C. Kwakernaak den heer v. d. Rhee een afscheidslied toe. waarna nog vele sprekers den heer v. d. Rhee te kennen gaven, dat zijn werk zeer op prijs is gesteld. Wy noemen den burge meester. de Inspecteurs, B. van Julslngha en D. N. van Malssen;' ds. P. Pras namens den kerke raad. als voorzitter; namens de hoofden der scho len den heer A. den Dikken. De heer C. Kwa kernaak sprak namens het personeel en over handigde den heer v. d. Rhee een drietal boek werken Voorts de heeren J. Volbeda. C. van Rooyen en P. Slderlus. Ook tot den heer Goed hart werd door de meeste sprekers het woord gericht. De heer v. d. Rhee dankte en ook de ouders voor het in hem gestelde vertrouwen en voor hun geschenk. Ook de heer Goedhart dankte uitvoerig, waar na ds. Rutgers een slotwoord sprak Staande werd gezongen Gez. 96, waarna ds. van Harten met dankgebed sloot. Aanwezig waren nog dc echtgenoote en kin deren van den heer v. d. Rhee. alsmede de echt genoote van den heer Goedhart. VOETBAL. D.S.O.—WESTERKWARTIER 1—3. Er wordt direct ln hoog tempo gespeeld en belde partijen waren volkomen aan elkaar ge waagd. Na een half uur geeft DulJvenbode goed door naar Dorst en deze gfeel't D.S.O. met een hard schot de leiding. 10. Direct na de rust pakken beide ploegen weer goed aan. De uitste kend spelende D.S.O.-backs Lelieveld en Dontje staan als een rots ln de branding, maar bij een snello doorbraak ls het de rechtsbinnen der gasten die den gelijkmaker scoort. 1.1. Jammer dat D.S.O. nu wat afzakte waarvan dc gasten ge bruik maakten en den stand op 12 brachten. Even voor het einde maakten de gasten aan alle onzekerheid een einde en werd het 13. WANDELSPORT. DE STALEN BAND. De Wandelsport-Ve)reeniglng „De Stalen Band" heeft met succes deelgenomen aan een 20 K.M - wandeltocht ln Utrecht, welke was uitgeschreven door W.I.K, aldaar. Allen hebben dezen tocht vol bracht en ontvingen een herlnneringsmedallle. Tevens werd een groepsprys ontvangen. J. VAN SANTEN OVERLEDEN. Dc Vlerdaagschc wandelaar met den baard Dezer dagen ls te Rotterdam overleden de heer J. van Santen, die ln sportkringen groote bekend heid genoot. Hy was een der trouwste mededin gers bij de Vlerdaagsche Afstandsmarschen en al- tyd een kranig looper. De 55 K.M, per dag was voor hem een peulschilletje. Duizenden ln den lande, deelnemers aan de Vierdaagsche, die hem gekend hebben, van Santen met den baard, zul len hem met eerbied gedenken, aldus „Het Vad." DAMMEN. D.V.V.A.D.C, Te Voorschoten werd de wedstryd D.V.V.AD.C. gespeeld. A.D.C. telde drie Invallers. De uitslag was 88 met 2 afgebrokeh partyen. De lieer C. v. d. Rhee. Bunkerstelling doorbroken - terug geslagen divisies. Steunt de Nederlandsche Ambu lance v. h. Oostfront. Koninginnegracht 22, giro: 87600, 's-Gravenhage. AALSMEER. 20-jarig jubileum Uiterweg's Fanfarecorps. Uiterweg's Fanfarecorps vierde in De Oude Veiling haar 20-jarig bestaan. De voorzitter, de heer J. Spaargaren Jac.zn. gaf een uitgebreid vereenigingsoverzicht en herinnerde aan den goeden geest in het corps. Voor a.s. zomer staat een concours op het programme, waartoe de burgemeester zyn medewerking toezegde. Bur gemeester Kolb complimenteerde den voorzitter en uitte zijn waardeering over de prestaties van U. F.; spr. hoopte, dat het corps nog vele lau weren zal oogsten. De heer van Leur sprak na mens de Federatie van Harmonie en Fanfare gezelschappen, roemde de prestaties van het corps en beval de vrijwillige aansluiting aan bij de Federatie, voordat dit binnenkort ver plichtend gesteld wordt. De heer de Clou bood namens Zaandijk's Fanfarecorps, naast geluk - wenschen, een bloemenmand aan. Den ouders werd geadviseerd hun kinderen naar het corps te sturen, opdat er jong bloed in blyve! Het programma werd geopend met „Ases Dood" van Edward Grieg, zulks ter gelegenheid van den dood van den penningmeester, den heer Alb. Hansen, waarop vele interessante nummers volgden. Tot slot de Jubileum-marsch 19211941, ge componeerd en geschonken door den heer J. Schoen, dir. van een Zaansch Muziekcorps, dat eveneens goed uitgevoerd werd. Na de pauze traden de baritonzanger Albert Heineman en het duo Rovo op. Zoowel van kunst als spel is genoten ERGADERING COMMISSIE VAN PLAATSELIJK TOEZICHT OP HET L. O. Afscheid van ds. R. P. A. Rutgers. Dezo vergadering had gisteravond ln het Raad- huls plaats. De voorzitter, ds. R. P. A. Rutgers, heette ln het bijzonder het nieuwe lid den heer A. Haasnoot welkom. De secretaris, de heer P. H. Castenmlller, las de notulen. De heer L. v. d. Zwan werd tot vlce-voorzltter gekozen. In de volgende vergadering wordt een nieuwe voor zitter gekozen. De heer W Panman behandelde het vak „lezen" op de lagere school, waarna ds. Rutgers voor het laatst het woord voerde als voor zitter en lid der commissie. 20 Jaar. aldus spr.. ben ik voorzitter der commissie geweest. Hij herdacht de heeren ds. J. Impeta, D. Bakker, J. J. Kraal en Raadsveld en dankte de commissieleden voor de ondervonden vriendschap. De heer L. v. d. Zwan bracht den scheldenden voorzitter namens alle leden harteiyk dank voor alles, wat hy had gedaan en wenschte hem God's zegen toe. Hierna sloot ds. Rutgers deze byeen- komst. Als regent van het Herv. Gasthuis ls her kozen de heer W. Verloop; als regent van het Herv. Weeshuls de heer P. de Wit. vervolg der in het Vergaderlokaal STENGELDs'STR. 1, KATWIJK AAN ZEE. Over: Geloofshelden uit het Oude Testament. Spreker: de Heer J. SIEGELAAR, den Haag Onderwerp: ABRAM (Van afgodendienaar 300 tot aanbidder van God) Aanvang 's avonds 7.30. Allen welkom KANTONGERECHT TE LEIDEN. Ondeugdelijk en te licht brood verkocht. Veertien dagen geleden moest voor het Kan tongerecht alhier terecht staan B. P. van Dor sten, dir. van 'n broodfabriek alhier, ter zake van 't in voorraad hebben van brood met een la- eeniging" v.h. Koole, Nicola alhier, ter zake van het in voorraad hebben van brood met een la ger gewicht aan droge stof dan 480 gram. De knecht van verdachte, D. van Preenen had toen in tegenspraak met wat hy eerst aan de politie te Wassenaar en den opsporingsambtenaar, den heer Onrust uit den Haag verklaard had, be weerd. dat hij niet alleen brood van verdachte, maar ook brood van andere bakkers bij zich had, toen de monsters genomen waren. Gister morgen werd allereerst de rechercheur H. de Vries uit Wassenaar gehoord, die uitdrukkelijk verklaarde, dat de knecht direct verklaard had, dat hij alleen brood van verdachte in zyn wa gen had; bij een tweede verhoor had de knecht dit ook erkend. In verband met zeer ernstige klachten van het publiek over het slechte en te lichte brood had de politie den keurings dienst in Den Haag gewaarschuwd. Getuige had toen met den ambtenaar van dien Keurings dienst. den heer Onrust uit Den Haag 4 mon sters van het brood genomen, en toen was ge bleken, dat het brood ondeugdelijk en te licht was geweest. Verdachte verklaarde aan zijn knecht geen opdracht gegeven te hebben, om er ander brood bij te koopen. Het OM. hield hierop een zeer scherp requi sitoir Door de handelwijze van verdachte was het publiek ernstig benadeeld, daar het brood liefst 55 gram te licht was. Daar verdachte reeds eerder voor het verkoopen van te licht brood is veroordeeld en waar het hier de voed selvoorziening betreft, achtte het O. M. een zeer hooge boete op zijn plaats, waarom het f. 100 boete eischte of 50 d. h. De raadsman mr. Verbruggen wees er op. dat de bakkers dikwijls brood te kort komen en dan van andere bakkers by koopen. Het O. M. kon niet aannemen dat men bij zijn concurrenten bij een te kort. brood gaat koopen, omdat weer zonder winst te verkoopen. Over 8 dagen zal de kantonrechter schriftelijk vonnis wijzen. Daarna moest dezelfde verdachte terecht staan, omdat hij op 21 Juni j.l. te Wassenaar z.g gebuild klein brood van te licht gewicht had afgeleverd Bovendien was het minderwaar dig brood geweest, dat niet aan de gestelde eisehen van het broodbesluit voldaan had. Het gewicht had in plaats van 240 gram 218 gram NOORDWIJK. VERGADERING V.V.V. „NOORDWIJK VOORUIT". Actief gevoerde reclame. De Ver. v. Vreemdelingenverkeer hield een goed bezochte ledenvergadering in hotel Cen traal onder voorzitterschap van den heer R. Tappenbeck. In het overzicht der werkzaamheden van het Informatie-bureau en de gemaakte reclame in 1941, gaf de voorzitter een gedetailleerd verslag, waaruit bleek, dat de gevoerde reclame een goed effect heeft opgeleverd. Ruim 25000 folders zijn verspreid terwijl 108 advertenties in diverse dagbladen zyn geplaatst. In het reclame bureau zijn 2094 mondelinge, 2100 schriftelijke inlichtingen gedurende het. seizoen verstrekt. Uit deze cijfers blijkt wel de groote activiteit van V.V.V. op het gebied van reclame voor de Noordwijksche badplaats. De concept-begrooting 1942 gaf aan een bedrag van f. 5370,13, waarvan een flink bedrag nog onge dekt was. De heer V. Braun merkte dienaangaande op, dat V.V.V. veel meer leden moet hebben en drong aan op intensieve propaganda tot wer ving van leden. De heer S. Verloop sloot zich hierbij aan, doch vond vooral noodzakelijk dat de grootere zaken, welke toch het allergrootste belang bij de badplaats hebben, en nog geen lid zyn, aller eerst moeten toetreden. De begrooting werd ongewijzigd aangenomen. De heer van Wely deelde mede dat het Bloe- van hedenavond tot morgenochtend Dc maan komt heden op tc 17.17 uur en gaat morgenochtend te 8.36 uur onder. bedragen. Naar aanleiding van ernstige klach ten van het publiek had ook hier de politie een onderzoek ingesteld en den Keuringsdienst in Den Haag gewaarschuwd. Het O.M. vond 't af leveren van te licht brood vooral in dezen tijd waar ieder brood te kort komt een zeer ernstig feit en eischte f.100 boete of 50 dagen hechtenis. De raadsman mr. Verbruggen wees er op, dat op heden het bakkersbedrijf zeer moeilijk ls, daar zy dikwijls bonnen te kort komen en de bakker maar moet zien om met de toegestane hoeveelheid bloem rond te komen. In dit ver band verzocht hy clementie, vooral daar de knecht zich niet aan het contract had gehou den om alleen brood afkomstig uit de fabriek van verdachte te verkoopen. Over 8 dagen zal de kantonrechter schrifte lijk vonnis wijzen. Jeruël (le Groensteeg 16): Bijbelbespreking 7.30 uur njn. Morschweg 59; Stadsevangelisatie te 7^6 uur nam. Stadszaal: Uitvoering Accordeongez. „Hohner", Wykgebouw Pniël; Bijeenkomst te 7:45 uur namiddags. De avond-, nacht- en Zondagsdienst apotheken te Leldqh wordt van Zaterdag 29 20 uur tot Zaterdag 6 December 8 uür waart - nomen door de Apotheek D. C. Kok. Rapenburg 9. Tel. 24807 en óe Apotheek „Tot Htóp der Menschheid", Hooigracht 48, Tel. 2K>60. Te Oecstgeest door: de Oegstceestsche apotheek voormalig Wilhelmlnapark 3, Tel. 26274. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 0 gr. C. (32 gr. F). men comité deze week een flink aantal bloem bollen zal laten planten langs den Ouden Zee weg en op enkele andere punten, terwijl ook in den komenden zomer zaad en andere planten zullen worden uitgezet ter verfraaiing van de- badplaats. Hierna sluiting. RIJNSBURG. Bil de verkiezing voor gemachtigden van het Kiescollege zijn de aftredende leden, de heeren A. ln 't Veld, Jac. Kromhout. G. Vos, J. Wessel, A. A. de Monye en C. v. d. Kwaak herkozen. In de vacature A. Phlllpsen moet herstemming plaats hebben tusschen de heeren J, J. v. Dijk en D v. d. Mey Hzn MeJ. G. J. Vrlesen. onderwyzeres aan de openbare school ls ln gelyke betrekking benoemd te Lelden. WARMOND. HERBENOEMING VAN DEN BURGEMEESTER By besluit van den secretaris-generaal van het Departement van Blnnenlandsche Zaken van 28 November 1941 ls de heer A. J. L. Ketelaar, met ingang van 20 Januari 1942. opnieuw tot burge meester der gemeente Warmond benoemd. AFSCHEID VAN DEN HEER A. H. A. BURCKSEN. Als hoord der R.K. Jongensschool. De heer A. H. A. Burckscn, die Jaren lang hoofd can de RE. Jongensschool alhier Ls geweest, heeft deze school thans met pensioen verlaten. Den laatsten dag waarop hy deze functie nog waar nam, ls hij op treffende wijze gehuldigd voor al les wat hij in het belang van het onderwijs ln deze gemeente heeft gedaan. De heer Burcksen werd toegesproken door pastoor A J Oudejans, oorzitter van het R.K. Schoolbestuur, den bur gemeester, den heer A. J. L. Ketelaar, en den onderwijzer der school, den heer Th. .v. d. Zalm. Het. volledige schoolbestuur was mede by deze huldiging aanwezig. Namens het onderwyzend personeel en de schoolkinderen werd het schel dende hoofd een prachtige leeslamp aangeboden. De heer Burcksen heeft kunnen ervaren, dat zijn onvermoeid streven om het onderwijs in deze ge meente steeds op hooger pell to brengen ten zeer ste ls gewaardeerd. De hem gebrachte hulde was dan ook alleszins verdiend. Wij wenschen den heer Burcksen nog vele zorglooze dagen toe, over tuigd als wij zyn dat de rust die hij thans gaat genieten, hem ten volle toekomt. Met een woord van dank voor de aangename en prettige samen werking nam de heer Burcksen afscheid van het personeel, waarby hij de beste wenschen voor het onderwys ln de toekomst uitsprak. PRACHTIGE SNOEKVANGST. Dc heer v. d. G. uit Lelden heeft met den hen gel op de Kagerplassen alhier een snoek gevangen van niet minder dan 18 pond. Een buitenkansje! Het ls opmerkelijk dat den laatsten tijd zooveel snoek wordt gevangen. Dit bewyst wel het feit, dat Zaterdag J.l.. voor zoover bekend, niet min der dan 43 snoeken zijn gevangen! DIEFSTALLEN. Aangifte ls gedaan van het stelen van twee ry- wlelen. een leeren vest Inhoudende eenig geld, een persoonsbewijs en een rybewys. twee wollen de kens en een zeil van een zeiljacht. Men zij ge waarschuwd ZEVENHOVEN. Voor het vak diplomabakkerspatroon is te Den Haag geslaagd, de heer W. de Gier alhier. ZOETERWOUDE. Uitvoering Zoeterwoudsche Mandolinevereen. De Zoeterwoudsche Mandolinevereeniging gaf een uitvoering in de koorzaal der N. H. Kerk. Na een openingswoord van den heer J. van de Ruit, werd geopend met den Z.M.V.-marsch van F. van Zwieten. Na verschillende nummers volgde een vioolsolo van mej. Hulsbos, die voor treffelijk het Largo van Handel uitvoerde, op het orgel begeleid door den directeur der veree- niging. den heer F. van Zwieten. Het le ge deelte werd besloten met ..Wolgaklange" van Th. Ritter. Het tweede gedeelte bestond uitsluitend uit Hawaiian-muziek, waarmee eveneens veel succes geoogst werd. Ook de Krontjongmuziek met zang werd heel goed vertolkt. Van dezen mooien muziekavond heeft men volop genoten. De stijlvolle décors verhoogden de juiste sfeer. Mogen deze avonden nog dikwijls terugkeeren! Vergadering der IJsclub. De ijsclub Zoeterwoude vergaderde in het café van den heer J. Roeleven. De voorzitter herdacht den heer A. van Leeuwen, die een jaar geleden op droeve wijze om het leven kwam. De notulen werden onveranderd vast gesteld. Het ledental bedroeg thans 205 tegen 174 in het vorig jaar. De ontvangsten bedroe gen f. 406,44, de uitgaven f. 429.76; nadeelig slot f23,52. Het ligt in de bedoeling dezen winter wederom een grooten baanwedstryd te organiseeren. In de vacature-J. van Leeuwen werd voorzien door de benoeming van den heer C. v. Leeuwen Azn. tot bestuurslid. De beide aftr. bestuursleden, de heeren Th. C. Berg en J. J. Rodewijk. werden herkozen. Tot voorzitter werd gekozen de heer G. P. v. Leeuwen. Na rondvraag volgde sluiting met verrassingen. PRIJZEN EN BESOMMINGEN. IJMUIDEN, 2 December. Kabeljauw f 2517 per stuk; Heilbot f.9 per K.G Pufschol le soort f.6552; Idem 2e soort f.26 5026: Groot bot f.155; Kleine bot f. 100: schar f. 18.50—13; wyting f 5010; Sardines f 42 Groote schar f.4947; Kleine schar f.2625; Puf- 40. (Alles per 50 K.G Besommingen: Kotters: KW. 148 f. 168; IJM. 223 f. 195 Schepen met sardines: KW. 20 en KW. 26 f 1107; KW. 144 f.144; KW. 18 f.115; KW. 59 f 116. Loggers: KW. 107 f.161; KW. 89 f.969: KW. 60 f.775. KW. 54 f 476; KW 108 f 764, KW. 22 f.440; KW. 104 f.812; KV/. 91 f.536; KW. 82 f.714; KW. 165 f.769; KW. 97 f.723; KW. 33 f 519; KW. 110 f.780. 2—1

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 2