Kreymborg De Führer ontvangt Vrijdag 28 November 1941 VIHCHERIJ-BERICHTEN Officieele Kennisgevingen IMGÏZMtN /TUKKIN De Leïdsche IJsclub vergaderde BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Een nieuw Europa Oordeel der Diplo OPTIMISTISCHE KLANKEN. De Leidsche IJsclub hield gisteravond in „Schuttershof" haar goed bezochte algemeene vergadering onder leiding van den heer J. W. Henny. Het door den secretaris, den heer H. J. de Koster, uitgebracht jaarverslag bleek in op- timistischen toon te zijn gesteld. Het maakte melding van de vele gehouden wedstrijden, demonstraties, enz., alsmede van het feit dat de Leidsche IJsclub ook voor den Hoogen Raad winnaar is geworden inzake de kwestie der ver makelijkheidsbelasting. Op de vorige vergadering was medegedeeld dat de gemeente in cassatie was gegaan tegen de beslissing dat de ijsclub van be taling dier belasting is vrijgesteld en nu is ook in hoogste instantie het pleit door de L.Y.C. ge wonnen, waardoor zij niet alleen zelf een bedui dend voordeel boekt te weten terugstorting der gedurende twee jaren betaalde gelden, benevens vrijstelling voor de toekomst)maar tevens baan brekend werk voor het gansche land heeft ver richt! Het verslag besloot met de verklaring dat de financleele toestand der club rooskleuriger is dan vele jaren achtereen het geval is geweest. Het financieel verslag van den penningmeester, den heer Coebergh, meldde dat er een nadeelig saldo is van f 249.92, hetwelk echter in een voor- deelig saldo verandert zoodra het bedrag der vermakelijkheidsbelasting is terug ontvangen. Bij de bestuursverkiezing was aftredend en herkiesbaar de heer H. J. de Koster. De voor zitter deelde mede dat de heer W. G. Sillevis zich om gezondheidsredenen niet weer beschikbaar stelde, hetgeen door het bestuur ten zeerste wordt betreurd. De heer Sillevis was indertijd voorzitter, later werd hij vice-voorzitter en eere lid, en in zijn verschillende functies deed hij steeds veel meer voor de vereeniging dan de leden beseffen. HU was de ziel der Usclub en het bestuur stelt zich hem steeds tot voorbeeld. Spreker bracht dank voor alles wat de heer Sillevis voor de L.Y.C. heeft gedaan en sprak de hoop uit hem spoedig weer in het midden der vereeniging te zien. Tot bestuursleden werden vervolgens bij accla matie herkozen. respectievclUk gekozen de heeren H. J. de Koster en E. H. Moens De voorzitter deelde hierna omtrent de baan mede dat deze onder water wordt gezet zoodra de wind gunstig is. De dijk in het midden der baan is voor een groot gedeelte afgegraven. Slechts in het midden is een stukje over gelaten en daar om heen komt een hardrij-' en een kunstrijbaan. Er wordt tevens een luidspreker ge plaatst. De kinderbaan is verruimd en afgesloten van de groote baan, hetgeen de veiligheid en rust der kinderen ten goede komt. Dezen winter hoopt men eens een fjshockey-demonstratie te orga-* niseeren in plaats van de gebruikelijke demon stratie in kunstrUden, terwijl a.s. Zaterdag te Oude Wetering een vergadering plaats vindt in zake eventueele aansluiting bU het Meeren- district. In het tennispark De Krogt mogen alle leden rijden Cop vertoon van hun kaart) wan neer de groote banen niet geopend zün. Naar aanleiding van eenige opmerkingen bü de rondvraag zegde het bestuur toe dat ten aan zien van de gramofoonmuziek zoodanige variatie zal worden toegepast dat er „voor elck wat wils" is, terwijl men zal trachten voor de garderobe een regeling te treffen, welke ten goede komt aan menschen met groote gezinnen. De rywiel- stalling wordt verplaatst zoodat men niet meer rechtstreeks van daar op de baan kan komen. De penningmeester deelde nog medé dat de contri butieverlaging reeds tot vergrooting van het ledental heeft geleid. Men kan rekenen op 500 senioren en 500 junioren. Voor dagkaarten zal zoo mogelijk een lagere prijs worden ingesteld voor vreemdelingen, zulks op vertoon van het persoonsbewijs. Aan het slot van de vergadering zeide de voorzitter dat het in de bedoeling ligt in het voorjaar weer een bijeenkomst te houden met b.v. een filmvoorstelling als attractie. JONGENSCHOOL VOOR TJ.L.O. AAN DE PIETERSKERKSTRAAT. Afscheid van den heer Van Rijswük. In de zaal Mekel, is vanwege b.g.n. school een ouderavond gehouden. De voorzitter heette allen hartelijk welkom, in het byzonder den gemeentelyken inspecteur van het L.O., den heer Vriend en de heeren Verlint en Favier, leden van den Ouderraad. Na goedkeuring der notulen, besprak het hoofd der school de heer Van RUswük hetgeen in het afgeloopen jaar op school heeft plaats gevonden. Van de vele cUfers welke spreker noemde, zU vermeld, dat 58 leerlingen deelnamen aan het examen in 1941; en wel 29 voor diploma A en een evengroot aantal voor B. Van beide catego- riën slaagden 26, een alleszins goed resultaat. Spr. besprak nog eens het UL.O.-onderwijs in zUn geheel en de school in het bü zonder. HU wüst op het verschil tusschen diploma A en B en het verschil in onderwUsvakken voor de di ploma's. Ook wees spreker op de moeilijkheden, welke leerlingen, die pas van de lagere school komen hebben te overwinnen wanneer ze op de U.L.O. komen, door het verschil in onderwijsmethode, bü voeging en uitbreiding van leervakken e.d. omstandigheden. Ook het huiswerk werd be sproken. Hierna werden als leden der kascommissie benoemd de heeren Van Halst en Arens. Vervolgens vond de verkiezing piaats van zes leden der Oudercommissie. Gekozen werden de dames Snel, Neuteboom en Sloot en de heeren Ligtvoet, Spijker en Weyermans, die allen de benoeming aannamen. De voorzitter bracht dank aan de scheidende leden en herdacht het overleden lid mevr. La- man. Nu volgde het belangrükste punt der agenda: Afscheid van het hoofd der school. De heer Vriend, gemeentelük inspecteur van het L O sprak het scheidende hoofd hartelUk toe en memoreerde in waardeerende woorden de zeer eervolle en succesvolle loopbaan van 42 jaren, welke de heer Van RijswUk achter den rug heeft. Hiervan heeft hij 12 jaar te Leiden doorgebracht, welke jaren niet de ge makkelijkste zullen zün geweest. Na nog te hebben gewezen op den goeden naam, welke de school als onderwijsinrichting heeft, dankte spreker den heer Van Rüswijk namens het ge meentebestuur en uit naam van den rijksin specteur, die verhinderd was de vergadering bü te wonen. HU wenschte hem verder met zün familie een reeks van gelukkige jaren. Hierna sprak de voorzitter der Ouder-com- missie het hoofd toe namens.de ouders. Spreker memoreerde de aangename verhouding tusschen hoofd der school en ouder-commissie. Hij dankte den heer Van Rijswijk voor alles, wat deze voor de jongens heeft gedaan en wees op de mooie resultaten bü de examens. De voorzitter der ouder-commissie liet zijn woorden vergezeld gaan van stoffelüke blüken van waardeering. Met eenige passende woorden bood spreker ver volgens een leeslamp en een rooktafel aan, ter wijl aan mevrouw Van Rüswijk bloemen werden aangeboden Spr. wenschte het hoofd met de zijnen een langen tüd van rust, welke welver diend genoemd kan worden. De heer Van RUswük dankte beide sprekers voor hun waardeerende woorden en de ouders voor de cadeaux. Hiermede was de gezellige, goed bezochte ouderavond ten einde en sloot de voorzitter de vergadering, waarna de ouders gelegenheid kre gen met de onderwüzers van gedachten wisselen over de vorderingen der leerlingen. VEREENIGING „KATHOLIEK LEIDEN". Opvoering revue ,,'t Zal je gebeuren!" Met de opvoering van de revue ,,'t Zal je ge beuren", bedoeld als inzet van een reeks kunst zinnige en prettige uitvoeringen onder auspiciën der Vereeniging „Katholiek Leiden", heeft deze vereeniging gisteravond het talrük publiek, dat den Schouwburg tot in alle hoeken vulde, een mooi geslaagden avond bezorgd. In goed en vlot gespeeld tempo werd deze revue, waarin afwisselend scherfs en luim, zang en dans werden ten beste gegeven, door de vele medewerkenden, door het costuumhuis „Erato" in prachtige costuums gestoken, opgedischt en het publiek heeft er, gehoord het daverend ap plaus, dat telkens weer oplaaide, met graagte van gesmuld. Geen wonder dat de voorzitter, de heer Zand bergen, met „Katholiek Leiden" verheugd om het succes van deze uitvoering, de speelsters en spelers ten tooneele kwam huldigen. Na allereerst hulde te hebben gebracht aan den heer W. J. Kriek, die, na vele jaren als secretaris, later als voorzitter zün krachten aan „Katholiek Leiden" te hebben gegeven, thans zijn 25-jarig jubileum viert als bestuurder van diverse vereenigingen op Katholiek terrein, wer den achtereenvolgens de heer Wim Quint, die als schrüver van de revue de spelleiding en als medespeler een groot f andeel in het verkregen succes had, de heer Pitlo die tusschen de tafe- reelen op geèstige wijze voor de vroolüke noot zorgde, Mej. M. van der LUke 'die de dansen in studeerde en zelf met haar dans een groot succes oogstte, de heer Willem Mizee die de mooie zangnummers instudeerde en dirigeerde, de heer Han Zirkzee die het geheel aan den vleugel begeleidde en Jan Willems de begaafde tenor, met bloemen gehuldigd. ,,'t Zal je gebeuren" was een succes, waarmede „Katholiek Leiden" heeft getoond wat er door samenwerking te bereiken valt. PRIJZEN EN BESOMMINGEN. IJMUIDEN, 28 November. Prijzent Groote bot f 1€5; -Kleine bot f.132; Groote schar f. 60; Pufschar f. 2316.50; Wijting f.60—53; Sardines f. 33—28; Haring f.100. (Alles per 50 K.G.) Besommingen: Trawler; UM. 107, Johanna. Restant lading f420 Loggers: KW. 97 f.474; KW. 175 f 807; KW. 110 f 524, KW. 148 f.39; KW. 45 f.354; KW. 144 f.345; KW. 107 f.366; KW 60 f.510; KW. 54 f488; KW. 89 f. 1390; KW. 26 f. 1247; KW. 91 f.532; KW. 82 f.377. Schepen met versche haring; KW. 15 f 390; IJM. 283 f.530. Schepen met sardines, w.o. vele spanvlsschers: IJM. 318 f.175; IJM 208 f.3270; IJM. 223 f.865; IJM. 221 f.1400; IJM. 215 f.2233. VOORDRACHT VOOR DE VEREENIGING VAN HUISVROUWEN. In het Federatiehuis aan het Gerecht vond gistermiddag een bijeenkomst plaats van de Vereeniging van Huisvrouwen, waar mevr. Ellen Russe een voordracht hield over Maria van Rei- gersberch, echtgenoote van Hugo de Groot. Spreekster schetste het leven van dit in 1589 in Boulogne geboren meisje, dat als dochter van den burgemeester van Veere, in dien tüd voor de Engelsche troepen in Zeeland naar het Zui den uitgeweken, een veelzüdige opvoeding ge noot Dank zü haar groote begaafdheid ver wierf zü zich een ruime ontwikkeling. Op 19- jarigen leeftü'd werd zü ten huwelük gevraagd door den toen reeds alom bekenden geleerde Hugo de Groot. Van dit oogenblik af begint voor Maria van Reigersberch een druk maar bovenal moeilük en zorgelük bestaan. ZU toont gedurende haar ge- heele verdere leven drie büzonder opvallende karakter eigenschappen, doortastendheid, recht vaardigheidsgevoel en zuinigheid, en deze eigen schappen komen haar in vele perioden uitste kend te stede. Gedurende het verbhjf in Den Haag werden haar twee kinderen geboren, ter wijl in Rotterdam nogmaals twee kinderen het levenslicht aanschouwden. Hierna brak wel een van de moellükste perlo den aan van Maria's kommervol bestaan. In Nederland beginnen dan de godsdiensttwisten tusschen de Remonstranten en Contra-Remon stranten, waarna het religieuze karakter al spoe dig een politiek tintje krügt. Tengevolge hier van komen Hugo de Groot en Prins Maurits in conflict, en eerstgenoemde wordt gevangen ge nomen. Tydens zün gevangenschap schenkt Maria het leven aan haar vüfde kind. Na de veroordeeling van Hugo de Groot tot levenslange gevangenisstraf volgt Maria hem naar Loeven- stein, waar zij vrijwillig in zün gevangenisstraf deelt. De overbekende geschiedenis van de ontvluch ting in de boekenkist, waaraan Maria al haar zorgen en verstand kan wüden, werd door spreekster uitvoerig verhaald. Maria vindt ge legenheid, haar echtgenoot naar Parijs te vol gen, waar beiden met de kinderen een vrü kom mervol leven lijden, dat een einde vond in een poging naar Nederland terug te keeren. De toestand blükt hier echter nog niet veilig genoeg te zün, en het gezin weet nu naar Ham burg te ontkomen. Van hier uit wordt Hugo de Groot benoemd tot Zweedsch gezant in Parüs, welke post hij eenlgen tüd bekleedt. Zün ka rakter komt echter met zün diplomatieke plich ten in strijd en hü reist naar Zweden om zün functie neer te leggen. TUdens zün terugreis lüdt zpn boot schipbreuk en hü sterft, ver van Maria en de kinderen, die in Holland waren achtergebleven. Hiermede eindigt in wezen ook het zeer actieve bestaan van Maria van Reigers berch. een van de bekendste vrouwen uit de Nederlandsche geschiedenis. De voorzitster, mevrouw T. J. VriendVan Hoorn dankt aan het slot van den middag de spreekster voor haar Interessante voordracht. GEBOREN: Theodorus Hendrlcus Antonlus z. van J. Th. Henslng en H. van Kuüeren Peter Marinus z. van P. J. van RUs en A. M. v. Velde Gerrie d. van B. J. v. d. Vlugt en T. Bergsma Theodorus z. van W. Kramp en J. Beyer Daniel Jacobus Gerrlt z. van D. Sloos en B. C. W. Eradus. Jansje Susanna, d. v. J. Schouten en P. Klui vers Maria Catharlna, d. v. J. Bllkman en D. v. d. Holst. ONDERTROUWD W. J. van Egmond Jm. 27 Jr. en H. J. van Haasteren Jd. 29 Jr. M. L. J. Ouwerkerk Jm. 23 Jr. en J. P. C. Luüendyk Jd. 23 Jr. A. 't Hart, Jm.. 28 J. en E. Blok. Jd, 30 J, GETRÓUWD: D. van Nobelen Jm. en J. Eswllder jd. L. Th. van Wlnsen Jm. en A. C. van Dam Jd. J. de Neef Jm. en C. P. DUkman Jd. G. Bloemen- daal jm. en C. M. Nleboer Jd. M. P. v. d Berg Jm. en P. Koene wed. OVERLEDEN: J. A, v. Vliet, M., 81 J. Th. v. Liemde, wed. van O. v. Donkersgoed, 69 j. M. Lagerenberg, Vr„ 78 J. D. v. Schle, Vr„ 48 J. N. J. Plelanen, wedn., 83 j. Prof. dr 1Goedewaagen, secretaris -generaal van het departement van Volksvoorlichting en Kunsten en president van de Nederlandsche Kultuurkamer, zette in een uitgezonden radio vraaggesprek met den heer L. G. Wybrands Marcussen, hoofd van de reportage-afdeeling van den Nederlandschen Omroep, de taak van de Kultuurkamer uiteen. (Polygoon-Meyer) De speciale correspondent van het A.N.P. te Berlijn meldt: Gisteren bereikte de steatsliedenbüeenkomst alhier haar hoogtepunt. De Führer zelf was aangekomen en ontving in den loop van den dag de verschillende buitenlandsche gasten in afzonderlüke audiëntie. Van bevoegde züde wüst men er op, dat men deze gebeurtenis in historisch licht moet zien en bedenken, hoe men b.v. over 20 jaar daarover zal oordeelen. Nauwehjks 8 jaar is het geleden, dat Hitier de macht overnam in een geruïneerd rUk, in een geruïneerd Europa. En thans ont vangt hü de Europeesche staatslieden, die in een grandiose manifestatie van hun wil bhjk geven om ons werelddeel nieuw te vormen. Men zoekt in de geschiedenis tevergeefs naar een parallel. En wanneer men dan bedenkt, dat dit alles geschiedt onder het woeden van een giganti- schen oorlog, dan bespeurt men den adem der historie, die over Europa gaat. De Führer en zün gasten hebben zich in den middag aan een maaltijd vereenigd. Van Duitsche züde waren behalve von Rib- bentrop, o.a. aanwezig: rijksmaarschalk Hermann Göring, grootadmiraal Raeder, de generaals- veldmaarschalk Keitel en Milch, de ministers dr. Goebbels, Rosenberg en dr. Lammers, de Reichsleiter Bouhler, Bormann en dr. Dietrich, Reichsfuhrer S.S. Himmler, Stabchef dr. S.A. Lutze, dr. Meissner en de staatssecretaris van het. ministerie van buitenlandsche zaken, von Weizsaecker. Een groote menschenmenigte bewoog zich den ganschen dag op en om de Wilhelmplatz, zoodat ordemaatregelen noodig waren. Ieder trachtte een glimpje van het gebeuren op te vangen en menig man in de straat hoopte, dat Adolf Hitler zich op het balkon zou vertoonen. Van bevoegde züde werd nog te kennen ge geven. dat hoewel de Duitsche verhouding tot Noorwegen, Nederland en België niet, gelük met Frankrijk door een wapenstilstandsovereenkomst wordt bepaald de reden der niet-uitnoodiging dezer landen tot de huidige samenkomst naar inhoud en beteekenis dezelfde is als waarom Frankrijk niet werd uitgenoodi^d. Op een vraag op de persconferentie in de W'ilhelmstrasse of op de huidige staatslieden bijeenkomst ook over het lot van andere staten wordt beslist, met name van Noor- wegeii, Nederland en België en de Oostzee- Staten, antwoordde men van bevoegde zyde. dat men alleen over eigen lot besliste en niet over dat van andere volkeren. Doch het gaat om heel Europa, zoo werd ver der aangedrongen. Hierop werd geantwoord, dat het net zoo gaat als bü het kaartspelen. Daarbü zijn er ook altyd menschen, die alleen spelen, wanneer zy een opgelegd pandoer in handen hebben. Zoo zal ook mettertijd het antwoord moeten luiden aan de nu nog aarzelende volken. Europa wordt nieuw gevormd, geheel volgens eigen Europeeschen wü, zonder eenlgen invloed van niet-continentale mogendheden. De hoofdstad van het Duitsche RUk is in deze dagen, zoo schrijft de „Deutsche Diplomatisch- Politieke Korrespondenz", niet alleen het too- neel van de oprichting van een uitgebreid anti- Komintern front geweest, doch Berlün bood daarenboven den staatslieden van het grootste deel der Europeesche volken gelegenheid van gedachten te wisselen over de toekomst van dit continent met de vooraanstaande mannen van het Duitsche RUk. De rede, welke minister von Ribbentrop heeft uitgesproken, heeft de geheele wereld duidelyk gemaakt, dat de stryd van Duitschland tevens een vrijheidsstrijd voor Europa is en heeft te vens met onweerlegbare logica aangetoond, waarom deze oorlog ontstaan is en komen moest. BU de noodzakelykheid om Eurojia een le vensvatbare basis te gevefi, kwam, zoo schrijft de „Diplo" verder, het acuut geworden gevaar van het bolsjewisme, welk gevaar weliswaar door de overwinning van de bondgenooten over de roode horden met wortel en al is uitgeroeid, doch dat desondanks en niet in het minst als gevolg van de actieve ondersteuning door Roose velt en Churchill den Europeeschen volken niet vergunt voortaan de handen in den schoot te leggen. Het huidige conflict, dat thans strikt genomen de geheele wereld raakt, is al lang geen aangelegenheid meer, waarb; gestreden wordt voor de uitschakeling van bepaalde groote mogendheden of belangen van groote mogend heden. Het geheele verloop tot dusver heeft reeds aangetoond, dat het met het oog op den economischen oorlog, die van Angelsaksische zyde tegen alle Europeesche volken gevoerd wordt, om de beveiliging van de levensvatbaar heid van alle naties van dit continent gaat, Er staat dus niet zoo iets als een „oorlog van een groote mogendheid" op de agenda, doch Europeesche bestaanskwesties staan thans op het spel en moeten zoo opgelost worden, dat "U nooit meer kunnen worden opgeworpen. Tenslotte verklaart de „Diplo" het volgende: „De staatslieden van Europa, die thans in Ber lün met de vooraanstaande mannen van het Duitsche RUk en vooral met zün Führer Adolf Hitler büeenkomen, zün geen vertegenwoordi gers van irreële of imaginaire krachten, zooals zij door Londen en Washington worden voorge steld. Het zün de representanten van naties, die r.lle den strüd om het leven kennen en die daarom ook vastbesloten zyn op grond van het lüden, de ontberingen en ervaringen van hun volken en hun vaderland een beveiligde ontwikkeling en een veelbelovenden bloei te waarborgen. Het doel van alle naties van Europa, hetzy' groot of klein, is: het Europeesche vasteland te beveiligen en zich daar gemeenschappelük zoo in te richten, dat hierin een leven van welvaart voor allen en voor iedereen afzonderlük gewaar borgd is. (DNB). Met welke geschenken kunt U heeren beter be denken, dan met prac- tische, slechts weinig punten vragende heeren modeartikelen van Kreym- borg? Wij raden W: Kom bijtijds eens kijken BESTRIJDING VAN WANDGEDIERTE. De Burgemeester van Leiden brengt nog maals in herinnering, dat inzake de bestrüding van wandgedierte de volgende bepalingen zün vastgesteld ingevolge het Besluit van den Secre taris-Generaal van het Departement van Bin- nenlandsche Zaken van 29/30 Januari 1940 B.Z. no. 1 V., onverminderd de voorschriften, vast gesteld in de „Verordening, houdende voor schriften nopens behoorlüke bewoning van wo ningen" (Verzamelnummer 104) le. Het is, te rekenen van 1 April 1941 af, verboden als verhuurder of uit anderen hoofde een woning of gedeelte daarvan al dan niet ge meubileerd of gestoffeerd in gebruik te geven, zonder dat een verklaring is ingeleverd bü het Bureau van Bevolking, Stadhuis, alhier, waar uit blükt, dat noch in de woning, noch in het daarin eventueel aanwezige huisraad wandge dierte is aangetroffen. Van hetzelfde tijdstip af is het verboden bij het als huurder of uit anderen hoofde betrek ken van een woning of van een gedeelte daar van, daarin huisraad te plaatsen of aan te bren gen, zonder dat een verklaring als voren be doeld is ingeleverd by het voormeld Bureau. Overtreding van deze bepalingen wordt ge straft met hechtenis van ten hoogste 2 maan den of geldboete van ten' hoogste driehonderd gulden. 2e. Een verklaring sub le bedoeld wordt uit sluitend afgegeven door de Directie van den Gemeentehjken Ontsmettingsdienst, Noorder straat 18 (telef. 21319. en wel zoodra na de door dezen dienst ingestelde controle is gebleken, dat in de woning en/of he' huisraad geen wandge dierte is aangetroffen. Voor het instoüen van de controle, die, na aanvrage, op korten termijn wordt verricht, moet vooraf tegen ontvangst van een gewaar merkte kwitantie aan voormelden dienst worden betaald: f. 1.voor de controle van woningen met een huurprüs tot f. 800 per jaar en f. 1.— voor den voor deze woningen bestemden inboedel; f2.— voor de contróle van woningen met een huurprüs van f.800.— of hooger per jaar en f2.voor den oor deze woningen bestemden inboedel. De Burgemeester, STEVENINCK. 139 De Gemeentesecretaris VAN STRYEN INWISSELING VAN BOTER- TEGEN VETKAARTEN. Zü, die recht hebben op vervanging van hun boterkaarten door vetkaarten kunnen zich van Maandag 1 tot en met Vrijdag 5 December a.s. vervoegen aan het Distributiekantoor, ingang tegenover No. 4 van den Wolsteeg. ZU dienen een bü den portier van het Distri butiekantoor verkrijgbaar ingevuld en ondertee kend formulier M.D. 100, waarop de stand van het inkomen niet op 1 Augustus maar op 1 De cember 1941 ls opgegeven, over te leggen en tevens loonbriefjes, loonzakjes of stempelkaar ten e.d. te toonen, als bewüsstukken voor het totale bruto gezinsinkomen. Men kan zich vervoegen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 u. n.m De stamkaarten der gezinnen moeten medegebracht worden. Leiden, 28 November 1941. 138 De Burgemeester van Leiden, STÊVENINCK. SCHOEISELDISTRIBUTIE. In de periode van 1 t/m 10 December a.s. be staat gelegenheid tot het aanvragen van schoe nenbonnen, zoowel bon Nr. 1 als Nr. 2. Deze aanvragen moeten schriftelyk, per brief kaart, ingediend worden bij het Distributiekan toor, Breestraat 117, afdeeling schoeiseldistri butie. Op schoenenbon Nr. 1 kan worden gekocht: Alle schoeisel, waaraan overleder en/of zooi leder ls verwerkt, tot dit schoeisel behoort even eens: kinderschoenen t/m maat 27. Voor werkschoenen, (manschoeisel waarvan de schacht is vervaardigd van rundleder onge acht het materiaal waarvan het onderwerk is vervaardigd) wordt een met rooden opdruk ge stempelde bon Nr. 1 afgegegeven. Op schoenenbon Nr. 2 kan worden gekocht: Alle schoeisel waarin geenoverleder of zooi- leder is verwerkt, rubberkinderkaplaarsjes, klompsokken, gymnastiek- of tennisschoenen. Voorts op een pantoffelbon (een schoenenbon Nr. 2 met rooden opdruk „Huispantoffels") alle soorten huispantoffels. Men wordt er op attent gemaakt dat alle aan vragen die vanaf 10 September j.L niet behan deld zyn, komen te vervallen en dus zoonoodig opnieuw ingediend moeten worden. Aanvragen die te vroeg of te laat d.w.z. buiten het tijdvak van 1 tot 10 December a.s. worden ingediend, kunnen niet in behandeling worden genomen. Leiden, 28 November 1941. 136 De Burgemeester van Leiden, STEVENINCK, De Burgemeester van Leiden maakt bekend dat het Gemeentelük Volks- en Schoolbadhuls aan de van der Werffstraat op de Maandagen 1 en 8 December 1941 tot 14 uur gesloten zal zün. 140 De Burgemeester voornoemd, STEVENINCK, UITREIKING VOOR KINDEREN VAN TEXTIELKAARTEN EN NIEUWE MELKKAARTEN! Van Maandag 1 tot en met Zaterdag 6 De cember a.s. zullen voor kinderen van 0 tot 3 jaar textielkaarten worden uitgereikt. Voor kinderen van 0 tot 6 maanden, d.w.z. voor kinderen geboren na 1 Juli 1941 zal een textielkaart uitgereikt worden, gemerkt D. F. 0406. Voor kinderen geboren na 1 Januari 1939, doch vóór 2 Juli '41 zal een textielkaart uitge reikt worden gemerkt D. E. 0405. Voor kinderen geboren na 1 November 1938, doch vóór 2 Januari 1939 zal een gewone jon gens- of melsjestextielkaart worden uitgereikt. Voor deze drie categorieën zal af gekruist wor den het vakje W7. Te Leiden zullen worden uitgereikt melk- kaarten D. N. Kinderen geboren na 1 Januari 1938 ontvangen twee kaarten, kinderen geboren na 1 Januari 1928 doch vóór 2 Januari 1938 één. Van de stamkaarten dezer kinderen zal afge- kruist worden het vakje Y3. Vóór het verlaten van het lokaal van uitrei king overtuige men zich degelyk, dat het aantal textiel- of melkkaarten, waarop men recht heeft, overhandigd is en dat de desbetreffende vakjes van de stamkaart zün afgekruist. Reclames over een onjuist aantal kaarten of verkeerd afgekruiste vakjes zullen later niet in behandeling worden genomen. De uitreiking voor kinderen van textielkaar ten en nieuwe melkkaarten zal in dezelfde lo kalen plaats vinden. Deze lokalen zullen ge vestigd zyn aan de volgende adressen: Morschweg 34 (voormalig Christ. Militair Te- huls) Stille Rün 3 (het voormalige Bureau van Be volking) v. d. Werffstraat 98 (hoek Oude Vest, voor malige Bewaarschool) Utrechtsche Veer 3 (het voormalige gebouw van de Burgerwacht) Hyacinthens traas 18 (het bestuursgebouw van „De Tuinstadwyk"). De belanghebbenden worden opgeroepen in de volgorde der familienaam en wel: Op Maandag 1 Dec. aa. zij, wier familienaam begint met A. B, C; op Dinsdag 2 Dec, a.s. zü, wier familienaam begint met D, E, F, G, Hi; op Woensdag 3 Dec. a.s. zü, wier familienaam begint met Ho, I, J, K, L; op Donderdag 4 Dec. a.s. zü, wier familie naam begint met M, N, O. P. Q. Ri; op Vrijdag 5 Dec. a.s. zü. wier familienaam begint met Ro, S, T, U, Ve; op Zaterdag 6 Dec. a.s. zy. wier familienaam begint met Vo. W, X. IJ, Z. De lokalen van uitreiking zullen voor het publiek geopend zün van 9 u. 30 tot 12 u. 30 en van 1. u 30 tot 4 u. n.m. Men vergéte vooral niet de stamkaarten der kinderen mede te brengen en deze naar volg orde van leeftijd te overhandigen. Slechte zü, die in het bevolkingsregister zün ingeschreven, kunnen geholpen worden. 137 VOOR ONZE OUD-STRIJDERS. Aan allen, die vorig jaar zoo spontaan hun Kerstgeschenk gaven voor onze 25 oojlogsgewon- den ln het sanatorium „Zonnegloren" te Soest, deelen wü mede. dat deze Kerstinzameling op de zelfde wyze herhaald zal worden, nu echter ln samenwerking met het Comité .Eereschuld en Dankbaarheid" (secr. ds. P. Bootsma te Wasse naar). omdat wij vinden dat georganiseerd wer ken ln dezen beter en meer vruchtdragend ls dan dat leder op eigen gelegenheid maar wat liefheb bert. wy beschikken over ruim 100 namen van patiënten ln zes sanatoria: er zün dus heel wat pakjes noodig. Geldelüke bijdragen zün ook zeer welkom. De verzending vindt weer door ons plaats op 15 Dec. a.s. Stuurt dus uw aardig pakje met hartelüken brief ln vóór 12 Dec. a.s. bü de vol gende adressen: Mevrouw M. P. FOEKENTEN CATE. Lam- menschansweg 4. Lelden, Telef. 23553, Giro 370553. Mej. A OUDSHOORN, RUhsburgerslngel 22a Lelden. Telef. 25153. Betracht de grootste spaar zaamheid Met gas en electriciteit. 2—1

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 2