Binnenland 82ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 22 November 1948 Derde Blad No. 25050 HOLLAND LEEST ABDIJSIROOP Voedselverstrekking door de centrale keukens Voor of tegen het Nationaal-Socialisme Het verkeer op den weg St. Nicolaas Costuums Herziening van rechterlijke uitspraken door het vredegerechtshof RECHTZAKEN "fèi/GPIEPen INFLUENZA akker's Gemengd Nieuws INGAANDE 1 DECEMBER REGELING DOOR DEN NED. VOLKSDIENST. Van 1 December af zal de voedselverstrekking door Öe centrale keukens worden geregeld door tusschenkomst van den Ned. Volksdienst (N.V.D.) Omtrent deze nieuwe regeling kunnen wij het volgende mededeelen: de bedrijfsleiding van de centrale keukens wordt gesteld onder toezicht van een directorium, waarin zijn vertegenwoor digd het rijksbureau voor de voedselvoorziening in oorlogstijd, de Nederlandsche Volksdienst, het departement van financiën, het departement van sociale zaken en het departement van bin- nenlandsche zaken. Door dit directorium zijn richtlijnen vastge steld, o.a. betreffende de gezinnen en/of perso nen, welke voor verstrekking van deze maaltij den in aanmerking kunnen komen. Deze richt lijnen luiden aldus: De warme maaltijden uit de centrale keukens sullen beschikbaar worden gesteld voor de indi- vidueele burgergezinnen of personen, die op grond van economische, maatschappelijke of financieele omstandigheden niet in staat zijn thuis zelf warme maaltijden te bereiden of te doen bereiden. Hiertoe behooren: niet in gezinsverband wonende personen, als b.v. alleenwonende ongehuwden, zij, die op ka mers of in pensions wonen, studenten e.a. die niet in staat zijn zelf hun middagmaal te be reiden of te doen bereiden, ook al zijn zij in het bezit van een boterkaart. Voorts invalide personen of personen, die door ziekte of gebreken niet in staat zijn om in hun strikt noodzakelijk levensonderhoud te voorzien en dientengevolge hulp krachtens de bepalingen van de armenwet ontvangen. Tevens kunnen ook alle overige personen, die op eenigerlei wijze hulp voor levensonderhoud van overheidswege ontvangen en wier Inkomen gemiddeld gelijk is aan de ter plaatse krachtens de armenwet Verstrekte steunbedragen, daar voor in aanmerking komen. Consumenten der keukens wier financieele positie zulks toelaat zijn verplicht den kostprijs der porties te vergoeden. De beoordeeling, welke personen op grond van deze richtlijnen voor het ontvangen van warme maaltijden uit de centrale keukens in aanmerking komen, berust van 1 December a.s. af bij de N.V.D.-instanties en wel zooveel mo gelijk bij de buurtschapshoofden. Het zal dus slechts mogelijk zijn het eten af te halen of de daartoe benoodigde kaartjes aan de keukens te koopen tegen overlegging van een door het des betreffende buurtschapshoofd onderteekende en afgegeven verklaring. Voor het afgeven van de verklaringen zal een aantal punten in acht genomen worden: Ten einde de eerste uitgifte onder geen enkele voorwaarde langer op te houden dan strikt noodzakelijk is moet aan alle personen (gezin nen), welke momenteel eten uit de centrale keuken betrekken, onmiddellijk en zonder meer een verklaring worden afgegeven. De verklaringen mogen ten hoogste voor den duur van vier weken worden uitgereikt, nl.over de periode van 1 t/m 27 December 1941. Aan de hand van de gestelde richtlijnen zal het buurtschapshoofd dienen na te gaan of de betrokken persoon inderdaad gerechtigd is eten uit de centrale keuken te betrekken. De verstrekking zal door de centrale keukens geschieden tegen den vastgestelden kostprijs. Houders van vetkaarten kunnen de porties te gen den vastgestelden verminderden prijs krij gen. VERKLARING VAN DEN WND. BURGEMEESTER VAN OLDENZAAL. In verband met een tot dusver gebleken tekort aan medewerking heeft de waarnemend burge meester van Oldenzaal in een circulaire de ambtenaren en werklieden in dienst der ge meente met den meesten aandrang aangespoord begrip te toonen voor den nieuwen tijd: de ambtenaren, door zich te organiseeren in de Na- tionaal-Socialistische Ambtenarenvereeniging.de politiemannen, door zich aan te sluiten bij het rechtsfront, de werklieden door toe te treden tot de eenige, voor hen openstaande organisa tie, het N.V.V. Voorshands wil ik, aldus de wnd. burgemees ter, u hiertoe niet verplichten. Dit neemt niet weg, dat ik mij bij eventueele benoeming, vaste aanstelling, promotie e.d. in gemeentedienst door bovenstaande richtlijnen zal laten leiden, DE AARDAPPELKAARTEN. Van bevoegde zijde wordt er op gewezen, dat het publiek, dat aardappelen op bon 05—14 van de v-kaart als wlnterv oor raad op wil doen, de afgestempelde bonnen niet aan den leverancier moet afgeven, alvorens de aardappelen geleverd worden. In geen geval moet men zijn bonnen tevoren inleveren. „Boeken, lichttorens in de groote zee des tijds". Auto's mogen alleen rechts stoppen. NAAR LINKS OVERSTEKEN IS VERBODEN. De nieuwe verkeersvoorschrlften, welke op 9 December a.s. in werking treden, be vatten ook voor het stoppen van voertuigen nieuwe regels, schrijft de Nederlandsche Automobielclub. Uitdrukkelijk zij er nog eens de aandacht op gevestigd dat onder „voertuigen" behalve de motorrijtuigen en bespannen wagens, ook wor den verstaan rijwielen, bakfietsen en handwa gens. De meest ingrijpende nieuwe bepaling, dié ten doel heeft kruisingen bij het af- en aanrijden te voorkomen, is wel, dat men binnen de bebouwde kom alleen aan de rechterzijde van den weg, en wel in de rich ting van het verkeer, mag stoppen, tenzij aan de rechterzijde van den weg spoorsta ven aanwezig zijn of de weg voor één-rich ting-verkeer is aangewezen. In deze twee uitzonderingsgevallen mag men aan de lin kerzijde van den weg stoppen. Voortaan zal dus het met een voertuig schuin naar links oversteken van den weg, teneinde een ter linkerzijde van den weg gelegen doel te bereiken, verboden zijn. Voor de goede orde zjj er ook nog de aan dacht op gevestigd, dat de z.g. „halve" par keer- of stopverboden, wanneer deze voor het parkeeren of stoppen naar den linker kant van den weg verwijzen, nog geenszins het recht geven aan de linkerzijde van den weg te stoppen tegen de verkeersrichtlng in. Ook op zulke punten zal men dus eerst met het voertuig in de tegengestelde rich ting moeten komen te staan. Een andere bepaling Inzake het stoppen luidt: „de bestuurder van een voertuig dient op een zoodanige wijze te stoppen dat het verkeer niet gehinderd of in gevaar wordt gebracht". Een automobilist zal derhalve niet kunnen volstaan met de aanduiding door een stoplicht, maar zal wel degelijk in den achteruitkijkspiegel moeten nagaan of het stoppen op dat moment wel geraden is. Evenzoo zal een wielrijder niet onverwachts mogen afstappen. Er zij nog op gewezen, dat uit den aard der zaak in het geheel niet mag worden gestopt op wegen, aangeduid door een stopverbod of aan één zijde van een weg, aangeduid met een z.g. „half stopverbod", een nieuw verkeerstee- ken, dat thans is ingevoerd, overeenkomstig het reeds langer bekende „halve parkeerverbod". Ten slotte is er nog een speciaal stopverbod, uitsluitend voor „autowegen". Deze wegen wor den aangeduid met een rond blauw bord met wit autofiguurtje. te huur, ook onderdeelen - Baarden, Prui ken, Grime, Karaktermaskers - Schertz. ERATO - OUDE SINEL 14 - TELEF. 20889 Winter in het Oosten een melancholiek beeld van eentonigheid. De strijdgeest van den Duit-schen soldaat blijft echter ongebroken. (Atlantic-Holland) Nieuwe tegenover oude rechtsopvatting. HET BELANG VAN DE GEMEENSCHAP VEREISCHT HET BELEVEN VAN DEN NIEUWEN TIJD. Het Departement van Volksvoorlichting en Kunsten deelt mede: In de regeling der rechtsmacht van het Vrede gerechtshof (verordening 156/1941) komt een be paling voor (artikel 17), welke bij velen ernstig bezwaar blijkt te ondervinden: het betreft de mogelijkheid, dat het Vredegerechtshof op vor dering van den procureur-generaal strafzaken, waarin de gewone strafrechter reeds een onher roepelijke uitspraak gegeven heeft, opnieuw in behandeling kan nemen. Gevolg hiervan zou dus kunnen zijn, dat een eenmaal vrij gesprokene alsnog wordt veroordeeld, een opgelegde straf in een zwaardere wordt gewijzigd, maar óók, dat een veroordeeling in een vrijspraak wordt ver anderd of een zwaardere straf in een lichtere. Aan deze beide laatstbedoelde gevolgen denkt men gewoonlijk niet bij het formuleeren van zijn bezwaren tegen de onderhavige bepaling, doch het is vooral de gedachte, dat een vrijgesprokene of lichter bestrafte later alsnog veroordeeld of zwaarder bestraft zal worden, welke velen in verzet tegen deze regeling doet komen. Zij zou in strijd zijn met een rechtsbeginsel, dat ook in ons Wetboek van Strafrecht (artikel 68) is neergelegd en een herziening van eens onher roepelijk geworden strafvonnissen ten nadeele van dén eenmaal berechte verbiedt. De rechtsopvatting, waarvan laatstbedoeld rechtsbeginsel uitgaat, is die welke met de rechtszekerheid van den individu samenhangt: het belang van den individu eischt uitsluiting van de herziening van een vonnis te zijnen nadeele. Indien hij volgens de bestaande gerech telijke procedure mocht aan nemen, dat deze haar beslag heeft gehad. Deze opvatting had stellig haar waarde en zij heeft het tot op zekere hoogte nog, hoewel zij ondergeschikt is geworden aan een andere, na melijk die, wélke niet de individueele, maar de rechtszekerheid der gemeenschap en haar be lang op den voorgrond stelt. Het is de rechts opvatting, die zich in onzen tijd baanbreekt. Gold vroeger als eisch van recht, dat een strafvonnis slechts herzien kon worden ten voordeele van den veroordeelde, thans geldt evenzeer, dat herziening plaats vinde indien het belang der gemeenschap het eischt, ook al on dervindt de individu daarvan nadeel. Daarmede is vanzelf een grens gesteld aan de redelijke toepasselijkheid van het in het hier boven genoemde artikel 17 bedoelde beginsel omtrent de nieuwe mogelijkheid van herziening van strafvonnissen, ook ten nadeele van den berechte. Want de vraag of een nieuwe behan deling van een overigens reeds afgedane straf zaak gewenscht is. hangt uiteraard ten nauwste samen met de vraag of deze zaak voor het hui dige gemeenschapsbelang nog van zooveel ge wicht is, dat er voldoende aanleiding kan zijn voor een hernieuwd onderzoek. Dat dit een zeer hooge uitzondering zal zijn, ligt voor de hand en zoo werkt vanzelf een tijdslimiet, al laat deze zich niet nauwkeurig uitdrukken. Als uitzondeling ls het hier bedoelde nieuwe beginsel van herziening van strafvonnissen even wel een eisch van hedendaagsche rechtsopvat ting. Dat voor den nieuwen rechter dezelfde waarborgen van onafhankelijkheid behooren te gelden als voor den vroegere, spreekt vanzelf. Ook hij zal uit zijn onderzoek wettige en over tuigende gronden moeten putten, alvorens zijn oordeel (al dan niet veroordeelend) te kunnen uitspreken, zij het ook. dat zich in de waar deering van schuld en strafmaat veelal het ver schil in levensbeschouwing de nieuwe tegen over de oude die toch aan elke rechtspraak 'bewust of onbewust ten grondslag ligt, zal open baren. Wanneer het belang der nieuwe gemeenschap met het oog op de zich voltrekkende wijziging van waarden en maatstaven aan de bevoegde macht, die voor dit belang waakt, een her nieuwde behandeling van een strafzaak als hier bedoeld, wenschelijk heeft doen voorkomen en ten slotte de daartoe geroepen rechter (het Vredegerechtshof) een ander vonnis dan het eenmaal gewezen mocht uitspreken ten voor- of ten nadeele van den berechte dan ligt hierin allerminst een schending van beginselen van rechtvaardigheid. Veeleer ls het een daad van gerechtigheid er voor te zorgen, dat de 'oude, afstervende orde niet over de nieuwe heerscht en haar kwetst door onaantastbaar heid van haar oordeelen. hoezeer ook in strijd met het nieuwe bewustzijn en zijn normen. Zoo ook op het gebied van het strafrecht. Het openen der mogelijkheid van herziening van strafvonnissen, als bovenbedoeld is een eisch van recht, al zal van haar op beleidvolle wijze gebruik moeten worden gemaakt. Hier past een vertrouwendafwachten, ook door hen. die zich nog niet van de khiisters van een zichzelf overleefd hebbende dogmatiek konden bevrijden. DE ARBEIDSVOORWAARDEN IN DE METAALNIJVERHEID. De voorlichtingsdienst van het Departement van Sociale Zaken meldt: ïn verband met de dezer dagen door het .College van Rijksbemiddelaars vastgestelde bindende regeling van de arbeidsvoorwaarden in de metaalnijverheid, kan de vraag worden gesteld op welke wijze is voorzien in de controle op de nakoming van de vastgestelde loonscha len. Hiertoe zal de vereeniging „Normalisatie- bureau voor Arbeidszaken in de Metaalnijver heid" zich over eenigen tijd tot de bij deze regeling betrokken werkgevers wenden, met het verzoek loonschriften over te leggen, waarin de uurloon- en uurinkomencijfers per 1 Januari zijn opgenomen. De vereeniging „Normalisatiebureau voor Ar beidszaken ln de Metaalnijverheid" zal haar werkzaamheden ook bij de huidige, nieuwe re geling van arbeidsvoorwaarden voortzetten, op overeenkomstige wijze als tot dusverre is ge schied en met Inachtneming van de voorschrif ten, die tot dusverre te dezer zake hebben- be staan, met dien verstande, dat zij telkeniare uiterlijk 1 April en op 1 October een overzicht van de in de metaalnijverheid geldende loonen zal verstrekken aan het College van Rijksbe middelaars. De betrokken werkgevers kunnen de uurloons- volge deze regeling moeten plaats hebben, ver- leenen zorider speciale vergunning van het Col- verhoogingen, welke in hun onderneming inge- lege van Rijksbemiddelaars. Voor alle loonsverhoogingen en wijzigingen in de tarieven, welke niet strikt noodzakelijk zijn, opdat het loonpeil in de onderneming zal vol doen aan de vereischten van de thans vastge stelde regeling, is, in het algemeen gesproken, vergunning van het college vereischt. Voor wat de tarieven betreft is dit slechts het geval, voor zoover de wijzigingen niet direct voortvloeien uit veranderingen in de werkwijze, in de te verwerken grondstoffen, in de machines e.d., kortom uit wijziging van de voorwaarden, waar onder de arbeid plaats vindt. Ten slotte zij er op gewezen, dat het hier een minimumregeling geldt, zoodat bestaande ar beidsvoorwaarden, die hiervan in gunstigenzin afwijken, moeten worden gehandhaafd. ZWARE TAAK Een zware taak wacht c\e leden van de Neder landsche ambulance, die binnen zeer korten tijd naar het Oostfront vertrekt. Vrijwillig hebben deze mannen zich gemeld om deel te nemen aan dit mooie, doch moeilijke werk, vrijwillig zetten zij hun leven in, want de arbeid van de ambu lances is niet zonder gevaar. Uw steun verdienen deze mannen. Zorgt u er voor, dat de Nederlandsche ambu lance over de beste uitrusting kan beschikken en blijven beschikken. Stort ujv bijdrage op girorekening 87600 Ne derlandsche Ambulance, Koninginnegracht 22, 's-Gravenhage. AFLEVERING VAN GENERATOR. ANTHRACIET. De directeur van het Rijkskolenbureau deelt ons het volgende mede: Nu kortgeleden de bonnen generatoren-anthra- ciet ook zijn aangewezen voor het betrekken van anthracietnootjes 4, is bij de verbruikers van generator-anthraciet de indruk gewekt, dat naai- keuze nootjes 4 dan wel nootjes 5 kunnen worden gevraagd. Dit is echter niet het geval. Alleen wanneer de voorraad nootjes 5 bij de wederverkoopers niet voldoende is. zullen deze er toe overgaan in de plaats daarvan nootjes 4 af te leveren. MAX BLOKZIJL SPREEKT In duizenden kamers wordt afgestemd op Hil versum Binnen enkele oogenblikken zal een bekende stem voor den luidspreker klinkendan spreekt Max Blokzijl. Gemoedelijk en rustig bespreekt hij de moei lijkheden en problemen van dezen tijd. Kalm weerlegt hij beschuldigingen, maar ook fel trekt hij van leer tegen de betweters en de saboteurs. Als Max Blokzijl spreekt, dan vatten de ouderen onder ons weer moed, terwijl de jongeren den lust in zich voelen opkomen om aan te pakken, af te rekenen met het verleden, de handen uit de mouwen te steken en te strijden voor de toekomst van ons land. Als Max Blokzijl spreekt, dan wordt er een oproep gericht tot de besten onder ons. Het is de leeftijd van de toehoorders, die de taak be paalt. De ouderen hebben tot plicht het thuis front te versterken, de jongeren hebben te be wijzen, dat wij Nederlanders inderdaad, als het noodig is, te wapen te snellen voor ons vader land, pal staan voor ons land, strijden voor de toekomst van ons volk. Dat doen onze vrijwilli gers in de gelederen van ons legioen, dat op trekt daar in het Oosten, waai' de bolsjewiek vernietigd wordt. Max Blokzijl spreekt, hij ver telt van den nieuwen tijd, hij pleit voor een beter begrip, hij wekt op om daden te stellen tegenover het geleuter van anderen, Landgenooten, luistert naar hem, maar luis tert met aandacht. Jonge luisteraars, trekt de consequenties, doet uw plicht. Het vaderland neeft u noodig, om te beginnen daar in het Oosten. Versterkt ons legioen, schaart u aan de zijde van onze vrijwilligers, meldt u aan bij het Vrij willigerslegioen „Nederland". Koninginnegracht 22, 's-Gravenhage. J\j met je 80 gr. F. stoken!! 65 gr. F. is ook genoeg! Nu zitten we al zonder kolen! (Polygoon-B. Leemker) HAAGSCHE RECHTBANK. Zeep gestolen. De expeditieknecht J. J. V. te Leiden moest voor zijn patroon een partij zeep bezorgen bij de klanten. Maar enkele malen deed V. dat niet en hij verkocht zeep ten eigen bate. Daarvoor stond de man terecht. De officier wees erop, dat ln dezen tijd dief stal van zeep ernstig moet worden aangemerkt, zoodat hij zes maanden gevangenisstraf vor derde. zal Abdijsiroop dadelijk die nare hoest temperen en snel doen verdwijnen. De slijm komt los. Borst en keel worden verzacht. Vanouds beproefd bij hoest, griep, bronchitis, asthma. 'slYere/ds beste hoestsiroop GROOT BEDRAG IN EEN TASCtt Jongen stal f. 1850 en ging aan den zwier. Een bewoonster van de P. C. Hooftstraat te Amsterdam deed bij de politie aangifte, dat uit een tasch welke in de keuken van haar woning stond, een bedrag van f. 1850 was gestolen. Wijl er voor het plegen van dat feit één per soon in aanmerking kon komen en wel een 16- jarige regenjasplakker, wonende aan de Rapen burgerstraat, vervoegde de politie zich aan dat adres, doch het bleek, dat het jongmensch niet thuis was. Eerst laat in den avond kwam de jongen boven water, met een flink stuk in den kraag. Reeds die omstandigheid was verdacht en inderdaad bleek spoedig, dat hij den diefstal had gepleegd. Het overgroote deel van het ge stolen geld was nog in zijn bezit, doch hij had reeds kans gezien een paar honderd gulden te verbrassen. VAN RIJDENDE TRAM GESPRONGEN EN GEDOOD. Een 22-jarige jongedame uit Utrecht beging gistermiddag tegen kwart voor zes te Amster dam op de Ceintuiu'baan bij de Ferdinand Bol straat de onvoorzichtigheid van een radenden tramwagen van lijn 3 te springen. Zij geraakte onder den bijwagen en werd op slag gedood. De wagen moest worden opgevijzeld om het stof felijk overschot te bevrijden. BUITENLANDSCH GEMENGD. DE NOBELPRIJZEN. De Zweedsche academie van wetenschappen heeft op haar jongste bijeenkomst besloten, dat tweederde van het bedrag der Nobelprijzen voor natuurkunde en scheikunde over 1940 en '41 ter beschikking zal worden gesteld van de bijzon dere fondsen der betrokken prijzen. Het over schot. dus een derde van elk der prijzen in kwestie, wordt in het hoofdfonds gestort. De baten der bijzondere fondsen van natuur kunde en scheikunde worden volgens de statu ten gebruikt ter aanmoediging van onderzoekin gen op dit terrein, die van wetenschappelijk of practisch standpunt belangrijk worden geacht. Tot slot heeft de academie in afwachting van de goedkeuring der regeering besloten het voor stel der Nobelstichtlng te steunen om een be drag van 10.000 kronen te weten de som, die vroeger jaarlijks werd besteed aan' het feest der prijsuitreiking op 10 December uit te keeren aan het Zweedsche Roode Kruis. ZONDAG 23 NOVEMBER. Hilversum I, 415,5 M.: 8.00 Gewijde muziek (er. pl.) 8.30 BNO: Nieuwsberichten 8.45 Gram.muzick 9.00 Voor de Jeugd 9.30 Gram. muziek 1.30 Kinderoperette „De Sneeuwman netjes" 12.00 Frans Wouters en zijn orkest 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten 13.00 Nede^landsch Verbond voor Slbbekunde: „Wie en wat waren onze voorouders" 13.15 Revlda-sextet 14.00 Gerard Lebon en zijn or kest. Als Intermezzo: Pianospel 15.00 Radlo- tooneel 15.46 Gram.muziek 10.15 Omroep orkest en gemengd omroepkoor 17.00 Zondag middagcabaret 17.45 Gram.muziek 17.50 Cla- veclmbelvoordracht 18.20 Sport van den dag 18.45 Grammuzlek 19.00 Actueel halfuur 19.30 Amusementsorkest en Bollst (vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijn verbinding met do studio beschikken) 20.15 Gram.muziek 20.45 De Melodisten en soliste 21.30 Gram.muziek 21.45 BNO: Nieuwsberich ten 22.00 BNO: Engelsche uitzending: „An American sees Holland", of gram.muziek 22.15 De Ramblers (opn.) 22.4524.00 Gram.muziek. Hilversum II, 301,5 M.i 8.00 Gram.muziek 8.30 BNO: Nieuwsberichten 8.45 Gram.muziek 9.00 Vroegdienst 10.00 Gram.muziek 10.15 Zondagmorgen zonder zorgen 11.45 Gram.mu ziek 12.00 Cyclus „Waarom God alleen met geloof tevreden is" (opn.) 12.16 Oude muziek 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten 13.00 Otto Hendriks en zijn orkest en gram. muziek 14.00 Boekbespreking 14.15 Omroep- symphonie-orkest en gram.muziek 16.00 Cau serie „Stedebouw" 16.15 Jeugdconcert 16.50 Gram.muziek 17.00 Duitsche taalcursus 17.25 Gram.muziek 17.30 BNO: Nieuwsberichten en sportuitslagen 17.45 Voordracht 18.00 Boyd Bachman en zijn orkest 18.30 Onze Nederland sche taalclub 19.00 BNO: Nieuwsberichten 19.20 Gram.muziek 19.45 De spiegel van de week 20.00 Manuel de Falla-programma (vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken) 21.30 Gram.muziek 21.45 BNO: Nlouwsberlchtcn 22.00 BNO: Toelichting op het weermachtabe- rlcht 22.1022.15 Gram.muziek. MAANDAG 24 NOVEMBER. Hilversum I, 415,5 M.: 7.15 Gram.muziek 7.45 Ochtendgymnastiek 7.56 Gram.muziek 8,00 BNO: Nieuwsberichten 8.15 Gram.muziek 8.35 Ochtendgymnastiek 8.45 Gram.muziek 9.15 Voor de hulsvrouw 9.20 Gram.muziek 11.00 Voor de kleutei's 11.20 Ensemble Rent meester 12.00 Vlooi en plano 12.40 Almanak 12.45 BNO: Nieuws- cn economische berichten 13.00 Planovoordracht 13.45 Klaas van Beeck en z(jn orkest 14.16 Gram.muziek 14.30 De Romancers 15.00 Voor de vrouw 16.46 Gram. muziek 16.00 Bijbellezing 16.20 Gram.mu ziek 16 45 Voor de Jeugd 17.15 BNO: Nieuws- economlsche- en beursberichten 17.30 Orgel concert en zang 18.00 Radiotooneel 18.45 Gram.muziek 19.00 Actueel halfuur 19.30 Stedelijk orkest van Maastricht (vanaf 20.15 al leen voor de Radio-Centrales die over een lijn verbinding met de studio beschikken) 20.15 Gram.muziek 20.45 Stedelijk orkest van Maas tricht en solist 21.45 BNO: Nieuwsberichten 22.00 BNO: Engelsche uitzending: „Things worth knowing about Holland" of gram.muziek 22,15 Gram.muziek 22.35 De Melodisten, solist en dameskoor ..Aethercharme" (opn.) 23.20—24.00 Gram.muziek Hilversum II, 301,5 M.: 7.15—8.45 Zlo Hilver sum I 8.45 Gram.muziek 10.00 Morgenwij ding 10.15 Zang met pianobegeleiding 10,40 De suikerdistributie 10.50 Orgelconcert 11.30 Reportage 11.40 Zang met pianobegeleiding 12.00 Otto Hendriks en z(jn orkest 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten 13.05 Sa lonorkest, solist en gram.muziek 14.00 Neder landse h Kamerorkest 15 00 Amabile-sextet 15.45 Voordracht 16.00 Boyd Bachman en zijn orkest 16.45 „Buenos Aires", gram.platencon- cret (met Inleiding) 17.15 BNO: Nieuws-, eco nomische- en beursberichten 17.30 Amster- dam6ch Trio 18.00 Omroeporkest en Figura- kwartet met pianobegeleiding 19.00 Actueel halfuur 19.30 MuseCte-orkest en soliste 19.45 Politiek weekpraatje 20.00 Musette-orkest en soliste (van 20.15 alleen voor de Radio-Cen trales. die over eeh lijnverbinding met de studio beschikken) 20.15 De Ramblers 20.45 Mu zikale actualiteit van de week 21.00 Ensemble „De Kwintslag" 21.45 BNO: Nieuwsberichten 22.00 Gram.muziek 22.10—22.15 AvondwtJdlng.

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 9