LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 22 December 1941 NAGEKOMEN BERICHTEN iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimtiiüiiiüii»'1! Ons Kort Verhaal Burgerlijke Standen Omstreken Uit de Rijnstreek Uit de Omstreken „Het bedrog" BEURSOVERZICHT ZEVENHOVEN. De Varkenspest. Alhier en in het naburige Blokland, is onder het vee van een tweetal veehouders de varkens pest uitgebroken. Beroepen bij de Ncü. Herv. Gemeente. (Verbetering) In de vergadering van stemgerechtigde leden der Ned. Herv, Kerk is met alg. st. beroepen de heer J. D. de Stoppelaar, cand, te Oegstgeest en hulpprediker te Amsterdam. Jaarvergadering „Groene Kruis". De afd. Groene Kruis" vergaderde in het café „De Viersprong". De voorzitter opende, waarna de notulen van den secretaris onveranderd wer den vastgesteld Het ledental liep iets terug, n.l. tot ongeveer 80. Alle lof verdient zuster Knibbe voor haar arbeid. Mevrouw Keijzer bezocht de afd. naar aanleiding van een door ons bestuur tot het hoofdbestuur gericht verzoek, met be trekking tot het afzonderlijk houden der kassen van afd. en t.b.c.-bestrijding, met het resultaat, dat deze beide kassen streng gescheiden zullen worden gehouden. Het financieel verslag vermeldde: t.bc. ink. f. 541,80, waarbij subsidies; uitg. f.423,50; batig saldo f. 118,30; Groene Kruis: ink. f. 98,28, uitg. f. 180,79%; nadeelig slot f. 82,51%. Tot bestuurs leden werden herkozen de beide aftr. leden de heeren G. v. Trigt en dr. A. Lucardie, Na rondvraag volgde sluiting. Katwijk Geboren: Laurlna Catharlna, d. v. W. de Liefde en J. la Graauw. Zeeweg 19 Wllly Cornelia, d. v. N. van der Bent en C, Wassenaar, Varkevlsserstr. 183 Janna Leendrlna, d. v, A. v. Duljvenbode en H. J. van der Est, Parklaan 341 Jan z. v. G. van Duljvenbode en J. GuJJt, Anna- straat 24. Overleden: Dirk Adrlanus Burggraaff, echtgen, van W. den Duik, 49 Jaar Getrouwd: Aide Ouwehand en Trijntje Ketting, Vlierstraat 19 G. van der Does en A. Vlieland, v. Roetveldstr. 42, 's-Gravenhage. Lisse Geboren: Pleiter, z. v. P. Bouterse en a. C. Verhoek Wilhelmlna Theodora en Petrus Marlnus, d en z. van L. J. de Jeu en A. J. van der Lans. Overleden: Adriaan Hermanus Noort, echtge noot van D Bakker, 50 J. Nicolaas Wilhelmus Sentenie, 60 J. Getrouwd: C. R Smakman en M, P. Lamboo J. P Schenk en J. W. Pollé. Rijnsburg Overleden: G. van Egmond 38 Jr. echtgen. van C. de Mooy. Ondertrouwd: P J. W van Kamer Jm. 27 Jr, en J. van Delft Jd. 23 jr. AARLANDERVEEN. Tot ouderling van de Geref. Kerk is ge kozen de heer P. Pasma en tot diaken de heer J. Eikelenboom. ALPHEN. AANHOUDING VAN RIJWIELDIEVEN. De politie heeft aangehouden H. J, V. en v. D., die zich zoowel hier als in omliggende plaat sen aan verschillende rijwieldiefstallen hadden schuldig gemaakt. Verschillende dezer diefstal len hebben zij bekend, terwijl uit de Spoorvaart verschillende rijwielen, die van de banden wa ren ontdaan, zijn opgevlscht. Ook tegen den kooper den heler J. B. die de banden kocht, is proces-verbaal opgemaakt. BOSKOOP. De heer A. Hoogendoorn, onderwijzer aan de openbare schoql alhier, is in gelijke betrek king benoemd te Arnhem. HAZERSWOUDE. Kostelooze Inenting. Maandag 1 December a.s. zal er des n.m. tus- schen 1 en 2 uur, gelegenheid zijn tot koste looze ineenting of herinenting, voor hen die zich daartoe ten huize van ds. J. C. K. Zoete aanmelden. Bij aanmelding moeten trouwboek jes der ouders of geboortebewijzen der kinderen worden medegebracht. Opbrengst Collecte Winterhulp. De buscollecte voor Winterhulp Nederland heetf ditmaal de comma van f30 opgebracht.1 Binnenland NOODLOTTIGE VAL. Gisteren heeft de geneeskundige dienst te Den Haag de 39-jarige mej. A. v. d. V uit de Ostadestraat naar het ziekenhuis aan het Westeinde vervoerd. Zij was in haar woning van de trap gevallen en had hierdoor een ernstige hersenschudding opgeloopen. In den loop van den middag is zij aan de bekomen verwondingen overleden. OVERSCHRIJVING VAN LEERLINGEN. Op grond van par. 1 der verordening no. 23- 19,40 en in overeenstemming met de par, 2 en 3 der verordening no. 3/1940 van den Rijkscom missaris voor het bezette Nederlandsche ge bied, wordt bepaald: Artikel 1. De eerste alinea van artikel 1 van het besluit van den secretaris-generaal van het departement van opvoeding, wetenschap en cultuur-bescherming van 20 September 1941 (Nederlandsche Staatscourant van 22 Septem ber 1941, no. 184) wordt gelezen: Ten aanzien van leerlingen, die bij den aan vang van het schooljaar of den schoolcursus een bepaalde school voor lager, middelbaar of voor bereidend hooger onderwijs bezoeken, is over schrijving in den loop van dit schooljaar of dien schoolcursus naar een andere school, behoudens in geval van verhuizing, alleen toegelaten met goedkeuring van den inspecteur van het onder wijs in algemeenen dienst. Artikel 2 Dit besluit treedt in werking op den dag zijner afkondiging, den 18den Novem ber 1941. LOSSE NUMMERS VAN ONS BLAD rijn behalve aan ons Bureau ook verkrijgbaar bij de Firma Ph. BROBBEL, Stationsweg no, 49 W. G. J. VERBURG Heerenstraat no. 2 Fa. A. SOMERWIL Azn., Hoogewoerd 24 A. M. VAN ZWICHT, Breestraat no. 126 A. VAN EGMOND. Haver 2/4 W. VAN LEEUWEN. lanvossensteeg 19 W. P. v. SAVOYEN. K. Rapenburg 12 A en aan de Kiosken BOEKHANDEL VAN DER VEEN Geversstraat no. 59 Oegstgeest A.LGEM. LEESBIBLIOTHEEK RIETVELD l.o. het Postkantoor Leiderdorp lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Frauduleuze slachtingen. Bij den veehouder A. v..D. aan den Rijndijk alhier, zijn in het land wedertwee schapen frauduleus geslacht. De politie stelt een onder zoek in. NIEUWVEEN. Vergadering „Het Groene Kruis". De afd. Nieuwveen en Omstreken van de Z- H. Ver. „Het Groene Kruis", vergaderde in café v. Eijk, onder voorzitterschap van den heer P. Spreij, De secretaris dr. Nout, las de notulen die onveranderd werden goedgekeurd, en bracht het jaarverslag uit. De penningmeesteres mej. N. Gersiev. Eijk, deed rekening en verant woording van de kas; het batig saldo bedraagt f.137. De secr. deelde mede, dat na het overlij den van den penningmeester, mej. Gersie—v. Eijk bereid werd gevonden het penningmeester schap op zich te nemen. De heeren C. Dijk en W. Bruyne werden belast met het nazien der rekening en verklaarden ailes in orde. Als afgevaardigde naar de alg. vergadering werd gekozen dr. Nout. Mèj. Gersie-v; Eijk en de heer J. v. d Lek. werden als bestuurslid herkozen. In de vacature ontstaan door het overlijden van den heer C. -de Vries, werd ge kozen de heer J. H. v. Leeuwen Dz. Opbrengst collecte Winterhulp Nederland. De alhier gehouden speelöjescollecte voor Winterhulp Nederland, heeft opgebracht f, 19.28. De Avonturen van tiarrabas de Rode Bosmier Hem vindt ook een Rijdier AALSMEER. DE WINTERHULPCOLLECTE. Aalsmeer No. 1 van Noord-Holland. Werd onlangs medegedeeld dat onze ge meente stond aangegeven als No. 2 in de rij der Ned. Herv. Gemeenten, wat betreft haar bijdragen op de lüstcollecte, thans kan gemeld worden, dat onze gemeente door dc tweede gehouden lijstcollecte No. 1 is ge worden. De uitkomst is niet minder dan 10% per in woner hooger, dan de gemeente, die als No. 2 op de ranglijst voorkomt. Dit feit heeft den burgemeester aanleiding gegeven, bloemen te bezorgen op het plaatselijk bureau van „Win terhulp Nederland" De burgemeester heeft zijn dank uitgesproken voor de energie van allen, die mede geholpen hebben, om dit resultaat te bereiken. Hij gaf zijn groote waardeering te kennen voor den weldadigheidszin der Aals- meersche burgerij. BIJEENKOMST VAN DEN VOORLICHTINGSDIENST. De voorlichtingsbij eenkomnt in Bloemenlust, waarop ir. J. M. Riemens, Rljkstuinbouwconsu- lent te Naaldwijk het woord voerde, heeft een aandachtig gehoor getrokken. Spr. bracht vele wetenswaardigheden voor de kweekers naar voren over koolrabi, radijs, sla, bloemkool, an dijvie, boonen, komkommer en meloen. Deze le zing heeft wel buitengewoon bijgedragen tot de kenis, benoodigd voor den groententeelt, die noodzakelijk is geworden door de inkrimping der bloementeelt. Een soortgelijke bijeenkomst zal dezer dagen plaats vinden voor de leden dei- Centrale Aalsm. Veiling. Onderscheiding. Door de wed. P. Eveleens en Zonen werd op de keuring in Artis te A'dam ingezonden een Begonia witte sport van Rose Queen welke be kroond werd fnet een Getuigschrift van Ver dienste. Deze nieuwigheid is thans geregistreerd onder den naam: „Begonia Willy". Wederom fietsendiefstallen. Twee fietsen welke onbeheerd en zonder slot langs de Weeresteinstraat en Haarlemmerstraat stonden waren bij terugkomst der eigenaars ver dwenen. De politie heeft deze zaak in onderzoek. Wiel met gummiband ontvreemd. Op een perceel grond langs de Veeneburger- laan werd van af een buis-kruiwagen het ge- heele wiel met banden gestolen. De politie heeft ook deze zaak in onderzoek. Gevonden voorwerpen. Aanwezig op het politiebureau en aldaar te bevragen alle werk dagen tusschen 7 en 8 uur n.m. de navolgende als gevonden aangegeven voorwerpen: enveloppe inh. bescheiden Sierteeltcentrale, kinder krui- wagentje, rood-blauw wantje, grijze want, bruine jongenspet, .bruine D. riem, blauwe portemon- naie met inh., sleuteltje van een fietsslot, een sjaal en een kinderzakdoek. De Zondagsdienst voor doktoren wordt waargenomen door dokter Wijkmans, telef. 5771. De bloembollenbeurs werd bezocht door 134 personen. Er waren geen bloemen. Gevonden voorwerpen: Handschoenen en portemonnaie. Inlichtingen bij de politie. De Zondagsdienst, zal morgen worden waargenomen door dr. Oei tel. 489 en dr. H. C. C. Wagner tel. 421. KATWIJK. Bij beschikking van den secretaris-gene- rraal van het Departement van Sociale Zaken is te rekenen van 1 Mei 1941 bij het kantoor Katwijk van het Gewestelijk Arbeidsbureau te Leiden benoemd tot commies in vasten dienst de heer J. Pluimgraaff. LISSE. Uitvoering „Nut en Vermaak". De Tooneelvereeniging „Nut en Vermaak" al hier gaf in een tweetal avonden een uitstekend geslaagde uitvoering. De zaal was beide avon den dicht bezet met een aandachtig publiek. Vergadering „Groene Kruis". In het Wykgebouw werd de halfjaarlijksche vergadering gehouden door de afd. Lisse van het Groene Kruis, onder leiding van den voor zitter dr. Th. Ruys Jr. Na het openingswoord werd den secretaris gelegenheid gegeven tot voorlezing der notulen. De Beschrijvingsbrief werd behandeld. Als afgevaardigde werd be noemd dr. J. M. v. Dijk. De heer Bulten bracht verslag uit van het nazien der boeken namens de Verificatie-com missie. Dit verslag luidde gunstig. De penning meester werd gedéchargeerd. De aftredende hee ren dr. Haase en G. Tromp» werden als be stuurslid herbenoemd. Medegedeeld werd, dat de Lighal aan de Schoolstraat zal worden afgebroken, daar deze niet meer gebruikt wordt. Na rondvraag volgde sluiting. Gevonden voorwerpen: Donkerblauwe want, tasch met inhoud, rozenkrans, dameskou sen, kerkboekje, armband, kinderportemonnaic. Inlichtingen op het politiebureau. NOORDWIJK. De Zondagsdienst voor doktoren wordt mor gen .waargenomen door de doktoren H. de Graai en Niekerk, NOORDWIJKERHOUT. Zilveren jubileum der St. Jozefparochic. Van 23 tot 30 Nov. a.s. zal hier feestelijk her dacht worden, het 25-jarig bestaan van de St - Jozefkerk en St. Jozefparochie. In verband met ae tijdsomstandigheden zullen de feesten be perkt worden tot het zuiver kerkelijke. Voor een feestgave brachten de parochianen j reeds ruim f. 1000 bijeen, waarmee het kerkge bouw verfraaid zal worden. Meerdere giften en cadeaux zijn reeds toegezegd. Ook de jeugd wordt geheel in de feestelijkheden betrokken, speciaal op Woensdag a.s. In moddersloot gereden. Toen de bejaarde heer C. v. d. Tang, per rij wiel van familiebezoek huiswaarts keerde, reed bij ten gevolge van de duisternis in een diepe moddersloot. Op zijn hulpgeroep snelde een po litieman toe, die hem in het politiebureau de noodige hulp verleende. Ook de fiets is uit de modder opgevischt. RIJNSBURG. Dc Zondagsdienst voor doktoren zal morgen worden waargenomen door dr. F. Leerink. VOORSCHOTEN. De Zondagsdienst wordt van hedenmiddag af waargenomen door dr. H, J. Keegstra. tel. 120 en dr. C. J. Kerkhof tel. 93. 28. Voorzichtig deed Hein de strik wat losser, maar zorgde ervoor, dat hij de lus weer dadelijk kon vastsnoeren, zodra de snoek, verkeerde dingen in de zin had. en vroeg: „Maar hoe moeten we dan verder?" Gelukkig wist de vis zelf een goede oplossing aan de hand te doen „Hier vlakbij woont een jonge sarnaai. het is een aardig en opge wekt dier en vlug van begrip; ik geloof wel dat die ervoor te vinden zal zijn". En dus trok Hein erop uit om de gar naal te zoeken maar nam voor alle zekerheid de nieuwe lans mee die hij zelf voorze op weg gingen, had gemaakt. Want toen, Barrabas de snoek ging vangen, nad hij eens rond gekeken. Daarbij was hem een vreemde plant opgevallen, met lange, pijlvormige stengels en zo'n harde stengel had hem buitengewoon geschikt geleken om er een wapen van tet maken. Het had wel een uur geduurd om er een los te maken met een scherp stuk koraal, dat hij er vlak bij gevonden had En deze lans nam Hein mee. want je kon toch maar nooit weten, wat je in dit betoverde meer tegen kon ko men Na een tijdje gezocht te hebben vond hij het garnalenhuis en sloeg met de lans tegen de buitenkant. Al gauw kwam er een grote, sprieterige kop naar buiten kijken en verbaasd gluurde Moeder Garnaal naar de vreemde bezoeker. Dadelijk maakte Hein een beleefde buiging en vroeg haar, of haar zoon hem naar Akaba, de betoverde vis, wilde brengen; hij .Ouwe-Willem is doof. Erg vervelend, vooral voor zijn vrienden, die niet dan met uiterste krachtsinspanning ziqh bij hem ver staanbaar kunnen maken. Maar hij heeft een nóg vervelender eigen schap, hij is nogal „op de centen", zooals dit in den wandel heet. Een dubbeltje wordt wel vier maal omgekeerd, vóór het weer in zijn zak verdwijnt! Zijn woning draagt ook het stempel van bovengenoemde karigheid: alleen het hóógst- noodige kan men er vinden en op alles wordt bezuinigd. En u moest zijn gezicht eens zien als hy, op het wekelijksche kaartavondje met zijn vrinden, een paar centen in de pot moet dóen! Gelukkig voor hem wint hij haast altijd, maar dit geluk in het spel heeft zijn keerzijde, nJ. het ongeluk in de liefde! Amor was nèt zoo karig voor hem als hij nu in alles is geworden en het onvermijdelijke gevolg hiervan is, dat hij nu al Jaren lang zonder vrouw of huishoudster rondscharrelt. En ln die jaren van eenzaamheid is zijn doof heid er niet beter op geworden. Eerst kon je hem nog beschreeuwen, maar vooral het laatste jaar is ook deze mogelijk heid volkomen uitgesloten. Toen er laatst een bom achter hem ln de straat viel riep hij: „binnen!" Dus u begrijpt, dat er eens omgezien moest worden naar een luister-apparaat. Maar vóór Willem hiervan overtuigd was, heeft het nog knap lang geduurd! Het geld bleek de voornaamste factor van weigering te zijn: „die dingen zijn zoo verdraaid du ui* en Je hoort er maar half door!" was zijn zwak verweer. Vorige week Woensdag is zijn beste vrind Gewit de Bok naar de stad geweest en kwam opgetogen terug. Hij had n 1„ naar zijn zeg gen, een gehoorapparaat gezien, dat machtig goed werkte 's Avonds werd het een en ander bij een borreltje bepraat en het besluit was, dal- Willem den volgenden dag naar de stad zou gaan om zelf eens te gaan kijken en even tueel te probeeren. En als-ie goed werkt, dan fuif jij op een glaasje!" besloot Gewit zijn pleidooi voor het luisterapparaat, „dat is heusch wel een slokje waard, als jij weer alles behoorlijk kunt verstaan!" Willem keek bij deze laatste uitnoodiglng nogal zuur. Hij had weliswaar heel wat flesschen staan, want op dit punt was hij niet zuinig, tenminste niet voor zichzelf. Maar hij kon er ditmaal niet onderuit! „Nou, vooruit dan maar," zei hij met een mistroostige stem. Den volgenden morgen ging Willem al met de eerste gelegenheid op zijn verkenningstocht uit Gewit, die was meegegaan, beweerde luid keels, dat op den terugtocht Willem beslat last zou hebben van de gesprekken in de" coupé «u-naast! Maar deze laatste zat met een be drukt gezicht, aangezien hy vermoedde, dat hij voor deze reis toch wel aardig diep in zijn portemonnaie zou moeten tasten. In de stad gekomen, weigerde hij beslist van elk vervoermiddel, dat nog geld kostte, gebruik te maken. Zoodoende sleepte men zich lang zaam naav het land van belofte, in dit geval den luisterapparatenwinkel Eenmaal binnen, werden verschillende ma chines aan zijn oor geplaatst met varieerend resultaat. De meeste kondén zijn goedkeuring niet weg dragen, maar eindelijk, daar was er een die fenomenaal werkte. Elk geluidje kon Willem verstaan, tot zelfs de prijs van het apparaat, die hem zoo ongeveer een beroerte bezorgde! Eerst na een half uur praten, .waar hij intus- schen de zuinigaard nog ijlings de zaak wilde verlaten, werd besloten tot den aankoop van één gehoorapparaat, merk: Kanon. Met bloedend hart telde Willem het geld op de toonbank neer en verliet, met zijn Kanon onder den arm, de véél te dure zaak. Buiten gekomen, kreeg Gewit nog het een en ander te hooren over de ongehoorde bruta liteit van den verkooper, die zulke waanzinnig hooge prijzen dorst te vragen! Maar toch kwam langzamerhand zijn goede humeur weer Wat boven, want de luisterma chine werkte uitstekend en dat was natuurlijk erg plelzierig! Gewit fuifde hem op een trammetje, en wel dra aanvaardde het tweetal de thuisreis, Willem had zóó'n aardigheid in het luisteren gekregen, dat hij er gewoon niet mee op kon houden en zijn hoorn brutaal in andersmans ge sprekken duwde! In het dorp gekomen, moest ook Iedereen het wonderding aanschouwen en Willem was opgetogen. Alleen had hij angst, dat het appa raat misschien gauw zou slijten en over een tijdje niet meer zoo goed functioneeren. Maar dit werd uit zijn hoofd gepraat. In zijn vreugde beging hij de onvoorzichtig heid om zijn vrinden van de kaartclub allen uit te noodigen op een borreltje bij hem thuis en zoo heerschte er dien avond een vroolyke stemming. Eerst had hy, toen een van de hee ren kaarters opmerkte, dat er wel eens een ver- frissching mocht komen, het raam een eindje open gezet, maar dat liep al gauw in de gaten en verwekte groote reactie. „Nee, Willem, kom op met je tractatie! Zóó kom je er niet af!!!" Teekeningen F Wagner. had gehoord dat het zo'n vlugge, le nige zwemmer was! Moeder Garnaal keek heel bedenkelijk; het trof wel slecht, dat Vader juist op jacht was en alleen beslissen durfde ze toch niet goed. Maai zoonlief had zelf ook de vraag gehoord en was eenvoudigweg niet meer te houden; welke jonge gar naal zou niet voor zo'n avontuur voe len! En Moeder Garnaal was niet zo goed. of ze gal naar toestemming, maar met een neleboej moederlijke raadgevingen Hein klom vlug od de rug van de Jonge garnaal en na de moeder nartelijk gegroet te nebben, gingen ze vlug op weg, terug naar Bar rabas en de snoek. Met een benauwd gezicht keek de gastheer den kring eens rond, stom was-ie geweest om dat heele stel uit tè noodigen! Hij had er in zijn vreugde niet aan gedacht, dat zijn kaartclub wel vier menschen telde! Nog nooit scheen zijn kamer zóó vol! Maar er was geen ontkomen aan: de kame raden hadden kennelijk pleizler in zijn door twijfel verwrongen gezicht. Eindelijk kwamen de glaasjes op tafel en Willem naderde met het geestrijk vocht. „Je zegt maar Ho als je genoeg hebt", zei hij, spe- culeerend op de beleefdheid van zijn gasten, als was dit zyn laatste kans. Het eerste glaasje werd voor een kwart vol gegoten en vragend bewoog de hoorn zich ln de richting van den gast. Doch deze zweeg wijselijk. Nog enkele druppels werdén erbij ge schonken, maar w&t er ook kwam. geen Hooooü Willem werd kennelijk ongeduldig en pro beerde toen hetzelfde b(j zijn volgenden vriend. Ook déze zweeg als het graf! Na aldus van den geheelen kring de glaasjes voor de helft volge goten te hebben, en op het laatst de hporn bijna in den mond van zijn gasten gestoken te hebben, om maar vooral het verlossende Ho niet te missen, ontstak Willem plptsellng in wilde woede. Met een drlftlgen zwaai slingerde hij zijn. dure Kanon dwars door de kamer en barste los „Zie je wel, die gemeene afzetters, daar heb je het al, geen dag in gebruik, of je verstaat- er al geen woord meer door!!" (Nadruk verboden). (Auteursrechten voorbehouden) AMSTERDAM, 22 November. De laatste dag van deze week werd op de ef fectenbeurs te Amsterdam op kalme wijze be sloten. De handel was van beperkte afmetin gen, maar gezien den omvang van de affaire gedurende de laatste dagen kon niet anders worden verwacht. Rekening echter houdende met de gebruikelijke Zaterdagsche verhoudingen vielen de omzetten toch nog mee. Daarbij be stond een vaste stemming. De koersen waren wel niet veel veranderd, maar er bestond eeni- ge vraag en, na goed prijshoudende opening, vertoonden de noteeringen meerendeels een nei ging om naar boven te gaan. Aan het einde van de rekening werd in vrijwel alle afdeelin- gen van de locale markt op een hooger peil gehandeld dan gisteren bij het slot. Zij het dan ook. dat de koerswinsten niet bijzonder groot waren. De Petroleummarkt gaf voor Olies re gelmatige affaire te zien en, zooals gebruikelijk, lieten de beroepshandelaren zich hierbij niet onbetuigd. Heel langzaam aan kroop de koers naar boven van 333% tot 335 3/4 waarbij tegen het slot op ongeveer de beste prijzen van den dag werd gehandeld. De Scheepvaartrubriek was stil. Scheepvaart Unies gingen naar boven van 226% tot 228 Overigens waren de mu taties onbeteekenend. Industrieelen hadden een stille markt. Het meest was nog te doen in de lappen Müller, waarvoor zich wederom vraag demonstreerde, zoodat opnieuw een koerswinst kon worden verkregen. Vandaag kon een verbetering wor den waargenomen van f. 147 tot f. 153. Van Berkels bewogen zich geregeld ln de onmid dellijke nabijheid van 120%; Oalvé, Unilever en Aku waren vrijwel onveranderd, evenals de Phiiipsaandeelen. De minder corn-ante soorten waren stil, goed prijshoudend. De Nederlandsch- Indische Cultuurwaarden lagen goed in de markt De Suiker-afdeeling was zeer stil; in H.VA.'s werden maar een paar stukken gedaan tegen 495%-494%. Rubberaandeelen waren even eens kalm, Amsterdam Rubbers liepen een paar punten naar boven en werden verhandeld tegeu 322%324%. De minder gangbare soorten waren vast, bijna algemeen hooger. Op de Tabaksaf- deeling bestond eveneens een aangename stem ming. Deli Batavia's golden 283%—285%. Oude.. Deli's 322%—324%, Senembah 269%—273%. In dische Tramwegwaarden waren prijshoudend. De beleggingsafdeeling was rustig. De Neder landsche staatspapieren waren prijshoudend, maar bijna onveranderd en waar nog wijzigin gen voorkwamen, vertegenwoordigden deze niet meer dan kleine onderdeelen van procenten. Gemeentelijke en provinciale leeningen waren stil, goed prijshoudend. Pandbrieven waren mee rendeels iets beter, zoowel voor de hier te lande als in de Ver. Staten werkende vennootschap pen. De Duitsche markt was stil. De kerkelijke leeningen werden op kleine schaal verhandeld en waren meerendeels iets lager, (A.N.P.) Prolongatie 2 1/4 LEIDEN, 21 Nov. Veemarkt 4 stieren. 84 kalf- en melkkoeien f.400675, Iets vlugger; 107 vare- koelen e.a. f200460, t. vlug; 500 vette koelen; 146 pinken f.200320, t. vl.; 179 graskalveren f. 70200, r. m.; 1 vet kalf; 42 nuchtere kalveren; 300 weideschapen; 55 vette lammeren; 37 zeugen f 70100, t. m.; 146 mestvarkens f.2036; 256 biggen f.8:14, beiden Iets vlugger; 69 bokken en gelten f.2060, mat. LBIDEN, 21 Nov. Kaasmarkt. Aangevoerd 23 partijen Goudscbe kaas en 4 partijen Leidsche kaas. Prijs le soort Goudsche kaas f. 62.50, Idem 2e soort f.61.le soort Leidsche kaas f.60 per 50 K.G. Handel vlug. HONSELERSDIJK. 21 Nov. Centr. Westl. Bloemenveiling: Anjers 914; Calla 37; 1. geel 2840; sax export 36; prlntemps 40; delhoume 1628; monument 2040 per 100; plumosa 43 70; freesla 3145; gele freesla 4465; herco 58; Wllcox 2140; bllandel 57; tros germ 40; gele 3955; Jozef 2537 per bos; cyclamen 2590; begonia 25—85; kalanchoe 3245; prlntemps 8 26 per pot. KATWIJK A. D. RIJN, 20 Nov. Groentenvei- llng: Gele Kool f. 3.904.30; Groene Kool f.4 f.5; Bloemkool I f. 10.70—16; Koolrapen f. 1.60 f.2; Waspeen f. 5.707; Kroten f. 2.104; Bospeen f. 5.60—7, Uien f. 3.40—3.60; Knolselderle f. 4,10— f 7.20. KATWIJK A. D. RIJN. 21 Nov. Groentenvel- llng: Peen ongew. f.22.50; Idem gew. f.67.50; Knolselderle 1 f. 67.50; Idem II f. 4.405.50: Kroten I f.3.204; idem II f. 2.403; Koolrapen f. 1.60—2; Uien f. 3.50; Andijvie f. 4.40—5.50; Bloemkool I f. 10—16; Idem II f. 7.50—9.40; Idem II f. 5—6.50; Groene Kool f. 4—5. UTRECHT, 22 Nov. Veemarkt: Totaal aan gevoerd 1900 stuks vee. 625 stuks runderen. Vaarzen f.300470; Pinken f.220—330; Melk koeien f. 340—570; Kalfkoclen f. 370—600; Vare- koelen f.250430. Handel fciatig. onveranderde prijzen. 550 magere kalveren f. 100—-120. Handel kalm, dalende prijzen. 225 Schrammen f. 1832; 250 Biggen 1.719; handel redelijk, hoogere prijzen. Kaas 400 k.g. f. 1.30—1.95 per kg. NOORDWIJKERHOUT, 21 Nov Veiling „De Eendracht" Bloemkool f. 11.5015.50 per 100 scuks; Wa6Chpcen f. 6.207.50; Kroten f. 2.50 4.00: Uien f. 3.50; Andijvie f 4.505.50; Koolrapen f. 1.60—2.00; Roode kool f. 4—4 20; Gele kool f3.90 4 30; Groene kool f.45; Selderie f. 4.507.50 akllcs per 100 K.G. RIJNSBURG. 2i November Gvoentenvelllng Witte kool f. 2.50; Groene kool f. 5; Gele kool f. 4.30; Roode kool f. 4.30; Kroten f.4; Grove peen f. 3.40; Waschpeen A f. 7.50; Andijvie f. 3.50 5.50; Prei f.57; Gekookte kroten f.10 per 100 k.g. Peterselie f. 1.60—2.10; Selderie f. 1.80—2.30; Bospeen f.7 per 100 loos; Knolselderle I f. 7.50; II f.34; Bloemkool I f. 12.50; II f. 9.50 per 100 stuks. RIJNSBURG. 21 Nov. Bloemenveiling Groote chrysanthen: Blanche partout 2e soort f.19; Jozef wit 55 ct,: Golde: Secl 3540; Donkerrood 50 52; Bacchus 5458. Redactie-stafB W Menkhorst Buitenland en Tooneel; K Been Binnenland en Sport; J. Brouwer, Stadsnieuws; Th. J, Hannema, Omgeving en Muziek. Politiek medewerker: H. A. Goedhart. 3- 1

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 3