GLADWE Winterbevoorrading van aardappelen mogelijk LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 7 November 194f Maggi STADSNIEUWS Maatschappij der Ned. Letterkunde RECHTZAKEN Een crisisambtenaar van slecht allooi OFFICIEELE BEKENDMAKING VAN DEN ALGEMEEN GEMACHTIGDE VOOR DEN WEDEROPBOUW EN VOOR DE BOUWNIJVERHEID is en blijft een degelijke firma, Maggi's Producten in kwaliteit aan de spits en., in prijs de billijkste. „De Ramblers" contra „De Bleu Ramblers" Er kan YlVi K.G. per kaart worden gekocht BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN VRAGENRUBRIEK GEDICHT VAN JAN PRINS BEKROOND. De Maatschappij der Nederlandsche Letter kunde heeft onder haar leden een prijsvraag uitgeschreven, waarbij een gedicht werd ver zocht voor een door haar uit te geven rijmprent. Het bestuur ontving 21 antwoorden, die alle Voldeden aan de gestelde voorwaarden van in zending. BH de beoordeeling dezer gedichten werd van twee de aanspraak op bekroning erkend, namelijk van de gedichten „Jaarwende" en „Coen's Ver scheiden". Tegen het geheel van het eerstge noemde werden echter bezwaren gevoeld. De prijs werd dan ook eenstemmig toegekend aan het gedicht „Coen's Verscheiden", toegezonden onder motto „Dispereert niet". Schrijver bleek te zijn de dichter Jan Prins. ZENDINGSWEEK 1941. Rede van zendeling Dijkhuis. In verband met de zendingsweek, welke van 2—9 November in het geheele land wordt gehou den, was Woensdagavond door de zendingscom missie uit den N. H. Kerkeraad in 't wijkge- bouw Levendaal een zendingssamenkomst be legd, waarin zendeling E. Dijkhuis gesproken heeft over „Zendeling in dezen tijd". De samenkomst, welke druk bezocht was, werd door ds. D. J, Vossers, Ned. Herv. predi kant te dezer stede, met gebed en schriftlezing van Marcus 13 geopend. Ds. Vossers wees er vervolgens op, dat de zendingsweek dit jaar onder wel heel moeilijke omstandigheden wordt gehouden. Wij weten weinig of niets van de zendingsterreinen, daar naast heerscht er bij sommigen een zekere lusteloosheid t.o.v. het zendingswerk, de ont kerstening neemt toe, de christenheid ligt uit elkander geslagen terwijl ten slotte ook nog de tijdsomstandigheden voor een groot deel beslag op den mensch leggen. Aan de hand van Mar cus 13 toonde spr vervolgens aan, dat al deze omstandigheden ons toch niet kunnen ontslaan van het zendingsbevel eens door Christus zelf gegeven: verkondig het evangelie aan alle volken. Een kerk, aldus spr. die het zendings werk niet begrijpt gaat ten onder. God wil, dat wij in de zendingshouding staan. De Kerk heeft aan de wereld te verkondigen dat zij er zonder God niet komt. Tenslotte wees spr. op het karakter der zen ding, dat niet in de hoogte maar juist in de diepte ligt. Zendeling Dijkhuis, die hierna het woord ver- kreeg, begon met er op te wijzen, dat hij, spre kende over „Zendeling in dezen tijd", daarbij speciaal wenschte te letten op het werk van den zendeling in Indië. Ten onrechte wordt tegen woordig nog veelal gesproken van het pioniers werk der zendelingenDit stadium, waarvoor wij de grootste waardeering moeten hebben, ligt echter achter ons. God heeft in den loop der jaren het eigenlijke pionierswerk rijk gezegend. In tegenstelling met den arbeid der pioniers heeft de zendeling in dezen tijd op de zendings terreinen veeleer leiding te geven, Hij moet de gmeenten bezoeken, de goeroe's instructies geven en ook by het medisch werk leiding gevend op treden. Van groot belang is voor den zendeling ook de vraag hoe hij de boodschap van het evangelie zal brengen. Spr. besprak voorts uitvoerig de ontwikkeling van het zendingswerk en de moeilijkheden (de taal en het reizen en trekken) welke daarbij moesten worden overwonnen om ten slotte een interressante serie lichtbeelden van het zen dingsterrein op Midden-Celebes te vertoonen. Spr. vond daarbij gelegenheid om nog het een en ander mede te deelen over de zeden en ge woonten van dit volk waaronder hy vele jaren heeft mogen arbeiden. Op gebruikelijke wijze werd deze samenkomst gesloten. In verband met de zendingsweek is deze serie lichtbeelden ook gistermiddag voor een groot aantal kinderen vertoond, terwijl hedenmiddag in „Rehoboth" vanwege den Vrouwenzendings- bond een gebedssamenkomst plaats vond. „Liefdadigheid is een oud-va- derlandsche deugd, ons volk heeft deze deugd steeds be tracht. - Moge het er ook thans van doordrongen blijven, dat geven zaliger is dan ontvangen. Mr. Dr. R. H. baron de Vos van Steenwijk. Gironummer van de WHN 5553. vennoot bij wijze van geldschieter, is de vennoot schap en commandite dd. 15 Oct, 1941 ontbonden. Het bedrijf wordt thans voortgezet door K. van den Berg, als eenig eigenaar, onder den naam: K. van den Berg. De zaak is verplaatst naar Hooigracht 92, Leiden. Procuratiehouder: A. W. van den Berg, Katwijk a. d. Rijn (Beperkende Bepalingen). Hoenderteelt „Ajam", Haarlemmer trek vaart- weg 18 en 1-9, Noordwykerhout-Station, fabriek van broedcentrales, broedmachines enz. Wijzi ging handelsnaam in: Ajam Fabrieken J. W. Fransen Industrie en Handels Onderneming. Wijziging uitgeoefend bedrijf: vervaardiging van luchttechnische apparaten en installaties, het plaatsen daarvan enz. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zijn voor het voorbereidend kerke lijk examen: de heer W. Bartlema (Voorburg); voor het doctoraal examen wis- en natuur kunde: (hoofdvak natuurkunde) de heer D. Polder (Den Haag); voor het doctoraal examen wis- en natuurkunde: (hoofdvak scheikunde) de heeren: C. R. Berntsen (Den Haag) en W. J. C. van Beuzekom (Oosterhout)voor het candidaatsexamen wis- en natuurkunde (letter K) de heer G. Wiertz (Haarlem). Voor het doctoraal examen Geneeskunde: mej. N. K. M, de Leeuw (Zwolle), de heer D. Dur- rer (Schiedam), mej. M. C. J. Heemstra (Haar lem) en de heeren F. Th. van Gelderen (Den Haag), A. A. W. van Lier (Den Haag) en C. H. Eijkman (Den Haag): voor het candidaats examen Rechten: mej. H. S. A. de Nagtegaal (Scheveningen); voor het taalkundig candi daatsexamen Indologie: de heeren J. A. Bru- nings (Lelden) en H. L. J. Hamm (Oegstgeest), voor het artsexamen le gedeelte: de heeren E. M. Beekman (Den Haag), E. Kuitert (Dok- kum), B Bink (Lelden), J. H. F. Baars (Den Haag), H. Bakema (Leiden). A. Speelman, (Overschie), D. v. d. Mey (Leiden), A. Y. J. Bosma (Rotterdam), C, J. M. Jansen (Den Haag), L. B. J. Stuyt (Den Haag), A. Scheur kogel (Dordrecht), H. van Greuningen (Voor burg) en mej. A. Holthuis (Oegstgeest). Bevor derd tot arts zijn de heeren: B. M. van Rij (Oegstgeest), L. J. P. Frank (Hengelo), mej. S. E. Timmers (Rotterdam), H. Olthuis (Oegst geest), mevr. S. Verheij-v. d. Mandele (Rotter dam) A. S. Danner (Den Haag), mej. C. M. Caljouw (Leiden), mej. J. M. Boeré (Aerden- hout) en de heer J, C. v. d. Graaf (Rotterdam). De heer A. P. van der Haas, theologisch candidaat en hulpprediker der Ned. Herv. Ge meente te Oegstgeest is benoemd tot leeraar in het godsdienstonderwijs aan de Chr. H, B. S. alhier. Morgen zal het 25 jaar geleden zijn, dat onze stadgenoot, de heer D. Leugerlng, maga zijnmeester bij de N.V. Textielfabriek Gebrs. van Wijk en Co., bij deze onderneming in dienst trad. Voor het te 'sGravenhage gehouden examen Engelsch L O. slaagde onze stadgenoot de heer E. A. de Wekker. VOOR PRETTIG SCHEREN. MEDUSASTRAATSCHOOL B. Ouderavond. Aan bovengenoemde school is een Ouder avond gehouden, welke door een flink aantal ouders werd bijgewoond. Deze belangstelling gold in hooge mate de film „S.O.S." van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren, welke door het hoofdbestuurslid, den heer G. Nieuwen- huijsen werd vertoond, terwijl het hoofdbe stuurslid, de heer Hugo van Poelgeest, mede tegenwoordig was. Alvorens tot de vertooning over te gaan hield de heer Nieuwenhuijsen een boelende en en thousiaste inleiding waarin hij het doel en de werkwijzen van zijn vereeniging op duidelijke wijze uiteenzette. Hy wist er zyn toehoorders van te doordringen, dat het dier, ook in dezen tyd, recht heeft op onze bescherming. Het dier mag niet de dupe worden van de moeilijkheden, waarin de menschen zich bevinden. In zyn dankwoord wist het hoofd der school, de heer J. G. A. van C'uys niet, wat mooier was: de film of de inleiding. Wel wist hy zich tolk van de geheele vergadering, toen hy den heer Nieuwenhuysen en den operateur den heer Visser, dankte voor deze prachtigen avond. In de pauze met tractatie was gelegenheid tot het bekyken en meenemen van enkele druk werken der vereeniging. Hierna volgde het huishoudelyke gedeelte van de vergadering, waarin het hoofd der school mededeelingen deed inzake de schooltyden, in enting, bollenverstrekking en het St. Nicolaas- feest. De aftredende leden van de Oudercommissie werden met algemeene stemmen herkozen. Voor dat blijk van vertrouwen dankte de voorzitter, de heer A. Verlint, die nu zyn vyfde zittings periode van 3 jaar ingaat, hetgeen een byzon- der feit mag worden genoemd. Na de rondvraag, welke weinig opleverde, volgde sluiting door het hoofd der school. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving: Firma J Jansen en Zoon, Nieuwsteeg 29, Leiden, behangerij, stoffeerdery en aanverw. Vennooten: J. Jansen, Leiden en J. W. Jansen, Leiden. Opheffing: G. Biesot. Duivenvoordestraat 11, Oegstgeest, handel in manufacturen. Wijzigingen: J van Schyndel, Breestraat 28, Leiden, speel- goedhandel. Uittredend Eigenaar: J. A. Verhaar. P van Rooijen, Utrechtsche Jaagpad 66, Lei den metselbedrüf en aannemers Bovengenoemde zaak is dd. 1 Nov. 1941 omgezet in een vennoot schap onder firma onder den naam: P. van Rooyen en Zoon. Vennooten: P. van Rooyen Sr. en P. van Rooyen Jr.. Leiden. Firma K. van den Berg en Co. Rijngeester- straatweg 16c. Oegstgeest. grossierdery in ver- Guurz. levensmiddelen. Door uittreding van den Flitsende vuurmonden - huilende granaten - artillerie duel. Steunt de Nederlandsche Ambu lance v. h. Oostfront. Koninginnegracht 22, giro 87600, 's-Gravenhage. Hy nam in beslag ten eigen bate. IN TOTAAL TEGEN HEM 2*A JAAR GEEISCHT. „Schavuiten, oplichters en misdadigers", zoo noemde de president van de 4e kamer der rechtbank te Amsterdam, mr. J. Boon. de amb tenaren van het slag, waarvan er thans een terecht stond Deze 25-jarige controleur van de landbouw- crisiswet, die in April en Mei herhaaldeiyk bedrog gepleegd had en met anderen onder één hoedje had gespeeld, waar het verduistering van goederen betrof, was een jongeman, die uit een zeer fatsoenlijk milieu stamde. Hy had de H.BS. bezocht, had twee jaar in Parys ge werkt en was by het uitbreken van den oorlog paar Nederland teruggekeerd. Hier had hy dienst genomen in het leger en als onderofficier had hy zich door zyn moedig gedrag op den Afsluitdyk onderscheiden. Na den oorlog werd hij controleur by de landbouwcrisiswet en toen ging het verkeerd. Hy verdiende f.130 per maand, maar scheen er wel iets by te willen verdienen en hy deed dit op zeer onbehooriyke wyze In April maakte hy een afspraak met een 39-jarigen schoenmakr. Deze zou honderdveer tig paar schoenen koopen van een schoenen- winkelier. Op het moment dat de schoenen gele verd werden, zou de controleur dan komen om de party in beslag te nemen. Die party ging echter niet naar de bevoegde instanties, maar zou worden gekocht door den schoegmaker en de winst werd dan gedeeld. Zoo gebeurde het ook. En zoo kwamen de heeren gratis aan 140 paar schoenen, die grif verkocht werden. De officier van Justitie, mr. P. s'Jacob. vond dit een ernstig misdrijf, dat te zwaarder moet worden geteld, omdat het een enkel voorbeeld is uit een geheele collectie misdryven. Hy eischte tegen elk der mannen een jaar gevangenisstraf. Voor de tweede maal moest de ambtenaar zich daarna verantwoorden, omdat hij f 50 had aangenomen van een grossier, dien hy vertelde, dat er huiszoekingen zouden worden gedaan. Later had hy poging gedaan om f.1000 voor zyn zwygen te ontvangen. Doch dat was niet gelukt, In dit geval eischte de officier van justitie zes maanden gevangenisstraf. De derde zaak betrof de oplichting van een slager. Met een 37-jarigen bakker had hy een af spraak gemaakt. De bakker ging naar den sla ger en vroeg of hy wilde leveren aan de weer macht. De slager wilde dat en zei, dat hy aan het verzoek om spek te leveren kon voldoen. Dan moest hy echter „Bezugscheine" hebben. Dat kon gebeuren, als de slager even meeging. Zoo ging er 97 k.g. bacon onder geleide van een knecht de deur uit. Onderweg dook echter weer de controleur op. Hy greep in. nam het spek in beslag en verdween. Het spek werd daarna door den bakker aan een cafetaria verkocht en de ambtenaar ontving f.75. De slager ging echter naar de politie en zoo kwam de zaak aan het rollen. In deze zaak eischte de officier tegen den ambtenaar en den bakker elk een jaar gevan genisstraf. De verdedigers, mej. mr. A. Mazirel en mr. Th. Eskens, pleitten clementie. Op Woensdag 19 November zal de rechtbank uitspraak doen. DE VERDUISTERING BIJ DE NOORD- NEDERLANDSCHE HYPOTHEEKBANK. Het gerechtshof te Leeuwarden heeft arrest gewezen in de zaak van den 70-Jarigen B. M. te Veendam, voorzitter van den raad van .com missarissen van de N.V. Noord-Nederlandsche Hypotheekbank aldaar, die terzake van het medeplegen te Groningen was veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf. Verdachte zou op verschillende tydstippen in de jaren 1929, 1931. 1933, 1935, 1936 en 1937 te zamen met mr. T. J. J., directeur van ge noemde bank, opzetteiyk verschilende bedragen, De Algemeen Gemachtigde voor den Wederopbouw en voor de Bouwnijverheid deelt mede, dat alle „machtigingen" door of namens hem uitgereikt, betreffende den aankoop en de aflevering van hout, met ingang van 1 November 1941 voor het ge heele land haar geldigheid hebben verloren, Voor geheel Nederland zal een bonnensysteem met vaste coupures met ingang van 1 November 1941 voor alle bouwwerken worden toegepast. Met ingang van 1 November 1941 mag derhalve voor bouwwerken, waarvoor reeds een gele machtiging tot aankoop van hout in ontvangst werd genomen, geen hout meer worden afgeleverd dan tegen afgifte van de nieuwe houtcoupures. Ter verkrijging van houtcoupures van 8 November 1941 af dienen de opdrachtgevers van bouwwerken zich te wenden tot de Hoofden der Bureaux Goedkeuring Werken in de provincies, waar het bouwwerk is gelegen. Bureaux te Groningen-Drente Friesland Overijssel Gelderland Utrecht Noord-Holland (met uitzondering van Amsterdam) Zuid-Holland (met uitzondering van Rotterdam) Zeeland Noord-Brabant Limburg Amsterdam Rotterdam Adres: Groningen, Martinikerkhof 18; Hoofd: Ir, H. L. B. Dénis. Leeuwarden, Korfmakerstraat 13; Hoofd: Ir. J. Ypes. Deventer, Kapjeswelle 5; Hoofd: Ir. J. van Noppen. Arnhem, Euseblusplein 28; Hoofd: Ir. H. H. Rieuwerts de Vries. Amersfoort, Utrechtscheweg 106; Hoofd: Ir. A. Bos P-Azn. Velsen, Kanaaikade 61; Hoofd: Ir. R. Dufour. ■s-Gravenhage, Koninginnegracht 59; Hoofd: Ir. J. Halm. Middelburg, p/a Tijd. Gemeente-Secretarie, Molenwater 4a; Hoofd: J. E. van Tijen. 's-Hertogenbosch, Oranje Nassaulaan 10; Hoofd: Ir. J. P. Willeumier. Maastricht, Bouillonstraat la; Hoofd: Ir. P. W. J. Kallenbach. p/a Raadhus, Kamer 153. p/a DIWERO, Veemarkt 2. Telefoon: 7309 5960 3818 25021 5862 Beverwijk 3841 182664 31 en 100 2703 2232 43130 en 43321 45988 Voor de aanvrage van houtcoupures bij bovenvermelde instanties dient gebruik ge maakt te worden van de daartoe vastgestelde en bij den houthandel beschikbare aan vraagformulieren in duplo. Bij de inzending dezer aanvraagformulieren in duplo is overlegging van de gele machtiging verplicht. Aan de verkoopkantoren, importeurs en handelaren is opdracht gegeven de in hui bezit zijnde gele machtigingen onverwijld aan de opdrachtgevers der diverse bouw werken toe te zenden. Dit houdt dus ook in, dat de houtmachtigingen voor bouwwerken van den Rijks gebouwendienst en de Nederlandsche Spoorwegen met ingang van dien datum ver vallen zijn. Voor verkrijging van houtcoupures voor bouwwerken van den Rijksgebouwendiens: en de Nederlandsche Spoorwegen dienen deze diensten zich te wenden tot hun hoofd bureaux, respectievelijk in 's-Gravenhage enUtrecht. 5001 's-Gravenhage, 5 November 1941. die vasthoudt aan haar kwaliteits-beginsel. Maggi kan, dank zij haar 50-jarige ervaring, thans nog haar VOLWAAR DIGE PRODUCTEN leveren tegen NOR MALE prijzen. De vraag naar Maggi's Producten is echter zó gróót, dat daaraan niet steeds ten volle kan worden voldaan. Maggi's Soepen per tablet 8 et. Maggi's Jus per tablet 6 Maggi's Huishoudblokjel'/s„ Maggi's Aroma, nagevuld in Uw ledig Maggi-flesje: No. 014 No. 1 27 Maggi doet haar best, zoveel mogelijk en regelmatig te leveren. Zij blijft trouw aan haar devies: tot een totaal ongeveer f. 20.000.— zich weder- rechteiyk hebben toegeëigend, in de jaren 1937 en 1938 een vervalschte balans en winst- en verliesrekening met toelichting openbaar hebben gemaakt en in de jaren 1932 tot en 1935, te zamen met R. B., directeur van „Arion". zich ongeveer f. 50.000.hebben toegeëigend. De vor- derng van de bank op den directeur bedraagt nog f. 60.000.— en op verdachte f29.000. De procureur-generaal vorderde eveneens 6 maanden gevangenisstraf, gezien den hoogen leeftyd van verdachte. Het hof bevestigde het vonnis van de recht bank. DE A.N.OV.A. IN HET ONGELIJK GESTELD. De president van de arrondissementsrechtbank te Amsterdam, mr. A. J. van Royen, heeft heden vonnis gewezen in he kort geding tusschen Theo Uden Masman, leider van „De Ramblers" als eischer en de vereeniging A.N.O.V.A. en Pi Scheffer en diens ensemble „De Blue Ramblers'* als gedaagden. In zyn vonnis heeft de president de gevraagde tusschenkomst ten aanz.en van Pi Scheffer die, zooals by de behandeling der zaak naar voren kwam, sinds Mei 1941 niet meer als leider van het ensemble optreedt), geweigerd, doch de fir manten van de gedaagde A.N.O.V.A. veroordeeld om onverwijld in de aankondiging van een mor gen in Den Haag te geven soiree zoodanige wyziglngen te brengen, dat daaruit de woorden „De Blue Ramblers" worden geschrapt, op straffe van een dwangsom van f100.vopr iedere ge draging, in strijd met deze veroordeeling. De firmanten van AH.O.V.A. zyn tevens veroor deeld in de kosten van het kort geding. DE INBRAAK BIJ „KRULLE JOPDS". 1 Een 29-jarige portier en een 28-jarige ma chinebankwerker. die er van beschuldigd waren dat zy een vat met 48 liter Jenever uit den kelder van het 'café-cabaret „Moulin Rouge" in de Warmoesstraat te Amsterdam hadden ge stolen, zyn door de rechtbank te Amsterdam veroordeeld tot ieder één jaar gevangenisstraf, onder aftrek van voorarrest, overeenkomstig den eisch van den officier van justitie. O De secretaris-generaal van het departe ment van landbouw en visscherij maakt met betrekking tot de distributie van aard appelen bekend dat het in de bedoeling ligt, degenen die hiervan gebruik willen maken, in de gelegenheid te stellen gedu rende de maanden November en December een wintervoorraad aardappelen in te slaan. Qiertoe dient men de niet van elkaar losge scheurde bonnummers „05" tot en met „14" van de met „V" gemerkte aardappelkaarten by de plaatselijke distributiediensten af te laten stempelen. Daarna moeten deze bon nen bij den aardappelhandelaar worden in geleverd, die hierop per bloc van tien num mers 17^ kilogram zal afleveren. Deze win tervoorraad is berekend voor een tydvak van negen weken, waarin ten behoeve van degenen, die geen wintervoorraad opslaan op de normale wijze wekelijks een bon van de nummers „05" tot en met „14" zal wor den aangewezen, welke recht zal geven op een half rantsoen per bon. Hieruit vloeit dus voort, dat een der num mers „05" tot en met „14" zal komen te ver vallen. Zy, die een wintervoorraad Inslaan krij gen derhalve gedurende deze periode van negen weken iets meer, dan degenen die op de nor male wyze wekeiyks aardappelen betrokken, daar bij het inslaan van den wintervoorraad rekening is gehouden met een uitschot van tien procent. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de bonnen „01" tot en met „04" niet vernietigd mogen worden, daar enkele daarvan op de nor male wyze zullen worden aangewezen voor het koopen van aardappelen. Ten slotte wordt er de aandacht op geves tigd. dat de handelaren, die thans voor het thuisbezorgen 1 cent per kilogram mogen bere kenen, dit bedrag niet in rekening mogen bren gen by het thuisbezorgen van de wintervoorra- de. Deze hoeveelheden dienen derhalve tegen den winkelprijs te worden verkocht. Vanwege het rijksbureau voor de voedselvoor ziening in oorlogstyd zal aan de aardappelhan delaren een handleiding worden verstrekt, be treffende het behandelen van den wintervoor raad, welke deze weer aan hun klanten dienen uit te reiken. VOORZICHTIG MET HET BEWAREN. De bedoeling van de regeling is, het vervoers- apparaat, vooral gedurende de maanden, dat het transport door vorst bemoeilykt kan worden, eenigszins te ontlasten. Met nadruk zij er echter op gewezen, dat het zeer onverstandig is, win tervoorraad op te slaan, indien men niet over een behooriyken kelder beschikt en niet vol doende zekerheid heeft, dat men zyn aardappelen goed weet te bewaren. In den vorigen winter zyn, vooral in de groote steden, aanzienlyke hoeveel heden aardappelen bevroren en bedorven in on geschikte kelders en op zolders van particulieren. Dit zeer betreurenswaardig verschynsel mag zich niet herhalen. Laten zy, die in normale tyden geen wintervoorraad opdeden, toch vooral zoo verstandig zijn, thans geen risico te nemen, maar het liever aan hun groentenhandelaar overlaten. Men dient wel zeer goed te bedenken, dat het gevaar van bederf of bevriezen lang niet denkbeeldig is, en dat by bederf of bevrie zing in geen geval nieuwe bonnen worden uitgereikt. Het is dom en onverantwoordeiyk, zelf aard appelen te bewaren, als men daar niet op in gericht is. Men kan zyn bonnen dan beter zoo lang bewaren, om ze later te besteden. Van overheidswege wordt gezorgd voor een voldoenden reservevoorraad. die in elke plaats van eenige beteekenis wordt opgeslagen. Dit is ook in den vorigen winter gebeurd en men weet, dat zich toen geen storing in de aardappelvoorziening heeft voorgedaan. Het risico, dat men door transportmoeiiykheden of weersomstandigheden eens een enkele week wat krap komt te zitten, valt volkomen in het niet by het gevaar van bederf by onoordeelkundig bewaren. GEBOREN. Neeltje Ellsa. dr. van L. Koeter en O. Houwe rs Gerrit. zn. van J. P Koolhaas en. A. J. Tates Catharlna Wilhelmlna Clazlna Judith dr. van S. W. C. v. Egmond en J. v. Strien Gerarda Catharlna, dr. van S. P. v. Kins en M. C. Delsasso Gertrude, dr. van D. Mostert en M. J. v. Loef Margje, dr. van W. Hoogendoora en J. v. Hanswijk Gradus Willem, zn. ^an W. F. Schut en L. Vllegenthart Cornells, zn. van C. de Monye en J den Hollander Lain bert us. zn. van J. Hortensius en E. E. Kaufmann. Mary d. van M. A. C. Koopman en H. Jonge- dyk Laura Maria d. v. J. Huizlnga en A. A. C. M. Schölvlnck Bernardlna Carolina Theresia d. v. H. E. v. Haasteren en J. M, F. D. Vintges An dreas Wessellus z. van A. W. van Rossen en C. Leupe. ONDERTROUWD G-WL de Hertogh. Jm.. 26 j. en P. J. Colpa, Jd., 28 j. M. P. v. d. Berg, jm., 37 J. en P. Koene, wed., 33 J. A. A Keyzer. Jm.. 25 J. en J. M. Rietkerk, jd.. 23 J. M. Need Jm.. 24 J. en J. H. Lutje Hulslk. Jd.. 22 J. Ondertrouwd: A. Boot jm. 22 jr. en C. J. Bloem zaad Jd. 18 Jr. GETROUWD: P. J. Oudshoorn. Jm. en A. v. Schoon derwoerd den Bezemer, Jd. J. Bennlng. jm. en J. le Febre. Jd. C. Borghart, Jm. en E. Wassenaar, Jd. J. Bronsgeest, Jm. en B. J. Crama Jd J. v. d Meij, Jm. en C C. Hannaart. Jd. W. Roelandse, Jm en S v. Tongeren, Jd. F v. Vliet, Jm. en M. de Roode. Jd. OVERLEDEN: T. Knoops, zn., 5 J. Gebr T te K. - Volgens de ons verstrekte toelichting wordt de korting toegepast op het brutoloon-bedrag, aangezien dit bedrag bij uit- keering ingevolge de Ziektewet eveneens het uitgangspunt vormt, waarnaar 70T< wordt uit betaald. De 2% moet dus in het door u ge geven voorbeeld geheven van het stambedra* van f.30 is f.0.60. 2—1

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 2