STADSNIEUWS VAnHOUTÊfïS KUnSTCR£M6 op paddmcj LEIDSCH DAGBLAD Eerste Blad Vrijdag 31 October 1941 KERK- EN SCHOOLNIEUWS 5 VISSCHERIJ-BERKHTEN Tandarts A. H. VOORTHUIS Het stadhuiscarillon RECHTZAKEN v Groentenverkoopers „Let op uw saeck" BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN. VRAGENRUBRIEK FAILLISSEMENTEN 10o4^_ SPORT Zaferdagmiddagcompetifie N.V.B. Uit de Rijnstreek f NIEUWE WIJSJES BIJ HEEL- EN HALFUURSLAG. Met ingang van morgenochtend, zal het speel werk van het carillon bij heelslag laten hooren het koraal „Rust mijn ziel. uw God is Koning" en bij halfslag „Kent gij het land". ONTHARDING VAN DUINWATER. Diverse methoden. Reeds eenige malen hebben wij gegevens ver strekt over de wijze, waarop het leidingwater, dat door de Leidsche Duinwater Maatschappij wordt geleverd, kan worden onthard. Aangezien ons hierover nog steeds inlichtingen worden gevraagd, meenen wij goed te doen hier nogmaals eenige eenvoudige methoden voor ont harding van het leidingwater te laten volgen. Deze methoden zijn uitsluitend bedoeld om zeepbesparing te bereiken en men passé de on derstaande behandelingen (behalve die onder 1) dus alleen toe op waschwater en niet op het drinkwater of op het water, dat voor de be reiding van spijzen wordt gebruikt. 1. Het water voor het gebruik koken. Daarmede verdwijnt een groot gedeelte van de hardheid, welke zich afzet in den vorm van ketelsteen of bezinkt. In dezen tijd van gas besparing zal men deze methode alleen kunnen toepassen als toch warm water tfioet worden gebruikt. 2. Toevoeging van soda. Men voege aan één emmer water (ongeveer 10 liter) ÏV* eetlepel soda toe en roere dit ver volgens goed door. Dan laat men den emmer een nacht staan. Den volgenden morgen wordt het water van het ontstane bezinksel afgeschon- ken, waarna het gereed is voor het gebruik. Inplaats van soda kan ook potasch worden ge nomen. Deze behandeling kost met soda ongeveer 0.2 cent per emmer water, met potasch 3 cent. 3. Toevoeging van soda en kalkwater. Voor stoffen, die nadeel ondervinden van soda kan men het water op de volgende manier zacht maken. Men voegt aan een emmer water 1 liter kalkwater toe en een theelepel soda (of pot asch). Evenals bij de vorige methode het water eerst goed doorroeren en dan een nacht laten staan, waarna het den volgenden morgen ook weer van het bezinksel wordt afgeschonken. In dit water kunnen nu alle goederen worden ge- wasschen. Kosten per emmer water met kalkwater en soda 0.2 cent en met kalkwater en potasch 0.5 cent. Kalkwater kan men als volgt maken: Men neemt ongeveer 100 gram gebluschte kalk en doet dit in een 2 liter flesch. Vervolgens laat men het kalkwater staan tot het helder is geworden, waarna men de vereischte hoeveelheid van de vloeistof kan gebruiken. De flesch wordt dan op nieuw bijgevuld met water, geschud en bewaard voor een volgend gebruik. Dit kan worden her haald tot alle kalk is opgelost. 4. Toevoeging van borax. Men voegt 2 eetlepels borax toe aan een emmer water. Na flink te hebben doorgeroerd laat men het water een poosje staan (b.v. een half uur). Het water is dan geheel gereed en kan voor het wasschen van alle goederen worden gebruikt. De kosten bedragen 3 cent per emmer. Op de bovenstaande manieren wordt het water practisch volledig onthard, zoodat aanmerke lijk minder zeep zal behoeven te worden gebruikt. Ten slotte willen wij er nog op wijzen, dat er ook speciale onthardingsmiddelen in den handel zijn. CARRÊ-ENSEMBLE. „Narciss". Toen Brachvogel in 1856 zijn tooneelspel in 6 bedrijven „Narciss" de wereld Inzond, was meteen zijn naam gevestigd. Te verwonderen is dat zeker niet, waar de romantiek toen immers hoogtij vierde! En al zijn wel eens andere ge luiden gehoord, nog is de romantiek levendig en zal zij o.i. levendig blijven, zij het natuurlijk gewijzigd naar de ontwikkeling van mensch en tijd. Zonder romantiek zou het leven immers dor en vlak worden. Lang heeft dit oeuvre repertoire gehouden. Een twintig jaar geleden behoorde „Narciss" toch nog tot de glansrollen van Louis Bouwmeester. En ook dit is begrijpelijk, want de titelrol biedt alle gelegenheid tot groot spel, spel, waarvan de vonken afspringen! Het is echter onze groote acteur Jan Musch geweest, die dit tooneelspel weer te voorschijn heeft gehaald en ter overwinning voert. Het moge aan waar zijn, dat er veel is verouderd in dit drama naar den hedendaagschen smaak en huidige verhoudingen, toch boeit het nog altijd en vol belangstelling volgt men de intrige, die de markiezin de Pompadour ten val zal brengen en met haar het instrument, daarvoor gebezigd Narciss Rameau. Musch heeft prachtig zijn zware rol gespeeld en bereikt in den monoloog van het vijfde be drijf wel ziin hoogtepunt. Naast hem dient Paul Hul met genoegen zagen wij ziin rentree in Plankenland geprezen als de hertog De Choiseul. Zii beiden dragen het leeuwendeel van het succes. Te meer, waar de dames-rollen min der sterk bezet zijn. Annie Verhulst brengt niet mee de fascineerende kracht van een markiezin De Pompadour en Mary Smithuysen niet het soepele. vereischt voor de actrice Doris Quinault. Toch vonden zii beiden af en toe ge lukkige accenten, vooral de laatste. De bijrollen waren over het algemeen voldoende. Aan de decors was de noodige aandacht besteed en zij deden het goed. Een vrij goed gevulde zaal heeft groote waar deering getoond voor het gebodene. er moest ettelilke malen worden gehaald, speciaal voor de creatie van Jan Musch. B. W. Menkhorst. - HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving. Timmer- en Aannemersbedrijf firma C. W. v. d. Velden, Brederodestraat 1, Alphen a. d. Rijn. Beheerend vennoot: C. W. van der Velden, Alphen a. d. Rijn. Aantal vennooten bij W. v. Geldsch.: één. Wijzigingen. N.V. Boek- en Steendrukkerij Eduard IJdo, Hoogl. Kerkgracht 4, Leiden. Nieuwe president-commissaris: D. Vriesman, Noordwijk aan Zee. Nieuwe gedelegeerd commissaris: P. J. v. Hcst, Leiden. Nieuwe commissaris: D. J. de Vries, s-Gra- venhage. W. F. Tegelaar, Oude Singel 4, Leiden. Kap- persbedrijf, parfumerieverkoop. Uittredend mede-eigenaer: A. Tegelaar. dd. 3 Augustus 1940. Bloembollenkweekerij en handel voorheen G. - M Prins. Engelschelaan 20-22, Voorhout. De zaak is met ingang van 6 Aug. 1941 in liquidatie getreden. Liquidateur: C. M. Prins. Voorhout. N.V. Vereenigde Graanhandel, Noorden B 29, Kieuwkoop. Uittredend directeur: N A. Klaver. Castricum. Overl. comm.: C. A. Honing, Overveen. Nieuwe directrice: A. W. Stam, Nieuwkoop. TUINTJESVER. „FLORALIA". De prijsuitreiking. Bovengenoemde vereeniging hield in het be- stuurshuis der woningbouwvec .De Tuinstad- wijk". de jaarlijksche prijsuitreiking aan de leden en hun dames, die in het afgeloopen jaar bij de gehouden tuin en kweekwedstrijden een prijs mochten behalen; De voorzitter, de heer M. Galjaard opende deze vergadering met een hartelijk woord van welkom tot de zeer talrijke aanwezigen en sprak zijn groote voldoening uit over het feit, dat de aanleg en de beplanting der tuinen in deze wijk, steeds beter wordt, waardoor het de jury elk jaar moeilijker gemaakt wordt om de prijzen toe te kennen. Vervolgens stelde hij voor gedu rende de wintermaanden een bollenkweekwed- strijd te houden, waartoe besloten werd waar voor alle aanwezigen zich opgaven. Daarna werden de behaalde punten bekend gemaakt en de circa 70 prijzen aan de winnaars met voor elk een toepasselijk woord uitgereikt. Hierna trad een deputatie uit de leden naar voren, die bij monde van den heer Berlemon, voorzitter Galjaard namens alle leden zyn groote erkentelijkheid betuigde voor de zeer vele werkzaamheden steeds door hem voor de ver eeniging verricht en hem tevens dankte voor de altijd bereidwillig gegeven adviezen, uit dank bood hij hem een zilveren vierkleurenpotlood aan, terwijl aan mevrouw Galjaard een fruit schaal werd aangeboden. De heer Galjaard sprak zijn' hartelijken dank uit voor dit fraaie geschenk, hetgeen zooals hij zeld. zijn hartewensch was. Hij hoopte dat hem gegeven mocht zijn nog tai van jaren zijn beste krachten aan „Floralia" te geven. Nadat de heer De Jong, secretaris der Wo- ningbouwvereeniging bij verhindering van den voorzitter, nog eenige waardeerende woorden t-ot den heer Galjaard en het bestuur van Flo ralia had gericht, werd tot slot een geanimeerde kamerplantenverloting gehouden, waarna de voorzitter deze gezellige vergadering sloot met dank voor de groote opkomst. BRAND IN EEN BESTELAUTO. Tengevolge van een defect aan de houtgas installatie geraakte op den Katwijksche weg te Wassenaar een bestelauto van de wasscherij der firma S. alhier in brand, waardoor ongeveer de helft van het in den auto aanwezige waschgoed verloren ging. De Wassenaarsche brandweer wist de vlammen te dooven. DE DIENSTREGELING DER N.Z.H. Naar wij vernemen zal de dienstregeling der N.Z.H.TM, in de maand November geen wijzi ging ondergaan. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het candidaatsexamen geschie denis: de heer L. W. van Gijn (Dordrecht) voor het doctoraal examen geschiedenis: mei. G. M. van Oostrom Mev.ies (Den Haag); voor het candidaatsexamen rechten: de dames N. Degenaar (Alkmaar). J. J Verstoep (Den Haag) en de heeren: G. van Everdingen (Voor burg), W. H. van Loenen Martinet (Wassenaar) en P. J. la Gordt Dillié (Den Haag); voor het doctoraal examen wis- en natuur kunde (hoofdvak Dierkunde) mej. J. J. P. Zaayer (Leiden); voor het doctoraal examen geneeskunde: de heeren H. Neefjes (Den Haag). K. Breur (Rot terdam) én N. P. Woudenberg (Den Haag) voor het candidaatsexamen Indisch Recht: de heer W, J. Bouvy (Scheveningen) voor het Economisch doctoraal examen Indo logie de heer P. O. Kuipers (Leiden) voor het artsexamen le gedeelte: mevr. M. F. Hulshoff PolSalomonson (Dordrecht), mej. H. C. Willebeek le Mair (Hillegersberg) en de hee ren Soenarjo Sosroamidjojo (Leiden), P. J. Spierenburg (Rotterdam), j. B. Ebbinga (Haar lem) en J. P. J. Verberne (Voorburg) bevorderd zijn tot arts: mevr. T. E. Bachini- Zwaagdijk (Den Haag) en de heeren H. J. van Wiechen (Den Haag), P. Crezée (Rotterdam) en A. Kievit (Sommelsdijk). Donderdag a.s. herdenkt de heer J. A. van Kempen, wegwerker bij de Nederlandsche Spoor wegen alhier, den dag, dat hij vóór 25 jaar bij de Ned. Spoorwegen in dienst trad. Onze stadgenoot, de heer A. Verstraaten, die bedankte voor het beroep naar de Ned. Herv. Gem. van Eext (Dr.), ontving thans een beroep naar Deersum-Poppingawier (Fr.). Een drietal onbekend gebleven kwajongens heeft gisteravond moedwillig een groote spiegel ruit vernield van het perceel Haarlemmerstraat 38, bewoond door J. M. de R. De politie stelt een onderzoek in. Crisisambtenaren te Den Haag hebben al daar een 17-jarigen Leidenaar aangehouden, M. v. d. B., die hier ter stede ten nadeele van den heer van V. aan den Oude Rijn een coupon stof had ontvreemd en deze in Den Haag trachtte te verkoopen. Gistermiddag had de 23-jarlge P G. G. uit Hoogmade die in den tuin van het perceel Haagweg 5, bezig was met houthakken, het ongeluk met de bijl in zijn linkervoet te slaan, waardoor een wond van 10 centimeter lengte ontstond. De Eerste Hulpdienst vervoerde den man ter behandeling naar het Academisch Ziekenhuis en vervolgens naar zijn woonplaats. Uw gift: een band Met volk en land. Uw gift: een tolk Van steun aan 't volk. De nood in winterdagen Moet 't volk eendrachtig dragen. In nood en strijd Reikt heel het land Aan hem, die lijdt De broederhand. Mr. P. M. C. I. Hamer. Gironummer van de WHN 5553. NED. HERV. KERK. Aangenomen. Naar Terwlspel en FiJnje, ds. J. M. Roelofsen te Pingjum en Zuerlch. Beroepen. Te Etten (Geld.) (toez.) ds. A. A. de Bruyn te Witmarsum. GEREF. KERKEN. Tweetal. Te Mijdrecht, ds. J. van Nieuwkoop te Anna Paulownapolder en ds. F. PUlman Jr. te Hoek (Z.) ER WORDT STRENG GE6TRAFT. In het geheele land worden nog da-gelijks door de inspecteurs voor de prysbeheersching over treders van de prijsvoorschriften voor groenten en fruit beboet. Het publiek komt uiteraard alleen in aanra king met overtredingen door kleinhandelaren, maar dikwijls blijken de grossiers en ook wel de veilingen hen hierin te zijn voorgegaan. Een willekeurige greep uit de veroordeelingen, alleen reeds in deze helft van de maand geval len, toont ons bijvoorbeeld boeten van 30, 50 en 75 gulden, opgelegd aan groentenhandelaren te Bolsward, Heerenveen en Franeker. Het ge- isoleerde eiland Ameland ontsnapt al evenmin aan de aandacht van de opsporingsambtenaren: hier werd een winkelier, die allerlei fruit en noten te duur verkocht, met f.40 beboet. In Zuid-Holland werd dezer dagen op één dag alleen in groentenzaken een twintigtal over treders door den inspecteur voor de prijsbeheer- sching gehoord en daarna beboet. Een veiling, 4 grossiers en 15 detaillisten werden veroordeeld. Zij kregen boeten tot f100 elk. De grossiers worden ook niet gespaard, indien dien zy de prijsvoorschriften overtreden. Hier van kunnen vier Noordhollandsche grossiers meespreken, die tegelijkertijd boeten kregen van 50 tot 150 gulden. De veilingen verkoopen vaak artikelen van een mindere kwaliteit tegen den prijs van goede kwaliteit. Hieraan maakten een Zaltbommelsche, Zevenaarsche en Dordrechtsche veiling zich schuldig, die beboet werden met f.250 en f.100. By deze gelegenheid kreeg de leider van een dezer veilingen zelf ook f. 100 boete. Tientallen winkeliers worden ook regelmatig geverbaliseerd en beboet wegens overtreding van de prijsaanduidingsvoorschriften. Het is nu een maal voorgeschreven, dat al hun waren dui delijk geprijsd moeten zijn en zij, die het na laten. wordt dit steeds zwaarder aangerekend. Ook hiervoor worden regelmatig boeten van f.25, ia zelfs hooger opgelegd. Ei- is nu zoo dikwijls voor overtredingen van dezen aard gewaarschuwd, dat in het vervolg met groote gestrengheid zal worden opgetreden. Indien dus mocht blijken, dat men doorgaat de voorschriften met betrekking tot maximumprtl- zen of prijsaanduiding te overtreden zullen de betrokkenen in het vervolg op zware straffen moeten rekenen. HUWELIJKSGEBRUIKEN IN DE ZIGEUNERWERELD. Het gerechtshof te Arnhem heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen een zigeuner, den 32-jarigen artist, J. D., zonder vaste woon- of verblijfplaats, die twee weken geleden wegens schaking van een meisje voor welk feit hij door, den Arnhemschen politierechter tot twee maanden gevangenisstraf werd veroordeeld voor dit rechtscollege terecht stond. De man had het oog geslagen op een minder jarig meisje en had haar met haar toestem ming, doch tegen den wil van den vader uit diens woonwagen te Hedel weggevoerd en eenige dagen elders met haar samengeleefd. De vader was tegen een huwelijk, omdat de jonge man aan den drank zou zijn. Bij de behandeling voor het gerechtshof had een getuige uiteengezet, dat een dergelijke ont voering een zigeunergebrulk is. Mochten de ouders aanvankelijk tegen het huwelijk zijn, wanneer de jongelui eenige dagen waren weg geweest, waren de ouders meestal bijgedraaid en kon het huwelijk naar zigeuner- gebruik plaats vinden. Het gerechtshof heeft thans het ten laste ge legde niet bewezen verklaard en den zigeuner alsnog vrijgesproken. AMBTENAAR PLEEGDE DIEFSTAL. De Officier van Justitie meende critiek te moeten uiten over de onvoldoende controle die heeft bestaan over het werk van den gemeente ambtenaar H. A K. te Leiden, die bij den dienst van Soc. Zaken belast was met de rentezegels voor hen die in werkverschaffing waren opge nomen. Hierdoor had K. de kans gekregen m een jaar tijd ongeveer f.3000 op te steken van het geld dat hij ontving voor aankoop van de zegels. De verdachte betoogde dat de ziekte van zijn zoontje veel geld had gekost, doch de Officier meende dat daaraan toch geen f. 3000 ten koste kan zijn gelegd. Het juiste bedrag is nog niet vastgesteld, omdat men nog steeds met het uit zoeken van de knoeierij bezig is. doch voorloopig staat een tekort van bijna f.2700 vast. terwyl verdachte zelf dat op f. 3000 begroot. Daar verdachte toch nog een vrij behoorlijk salaris had. vorderde de Officier tegen hem nu acht maanden gevangenisstraf met aftrek van preventief. - Vonnis over 14 dagen. I Van Houten s Kunstcrème is zeer smakelijk, vooral ook op puddingen en vla's. Het geheel wordt lekkerder en geen wonder, want Van Houten s Kunstcrème is op de meest zorgvuldige wijze samengesteld. En het is zeer eenvoudig klaar te maken. Hieronder volgt het recept, dat nauwkeurig gevolgd dient te worden; De- inhoud van 1 pakje op lossen in 5 eetlepels water. Vooral de klontjes fijnwrijven. Het papje tenminste 10 mi nuten rustig laten weken. Daarna opkloppen als slag room. Als de kunstcrème bijna stijf is. één eetlepel suiker (of meer naar smaak) toevoegen en nog even doorkloppen. GEBOREN. Antonie, z. v. L. Oppelaar en M. v. Velde Anneke Jacoba, d. v. J. Tol en J. J Boerdam Adrlana Elisabeth, d. v. D. v. d. Spree en J. A. Meppelink. ONDERTROUWD: A F. v. Remundt. Jm 29 J. en A. H. B. Eps- kamD 1d. 22 J. L. Th. v. Wlnsen, Jm„ 30 J. en A.'c. v. Dam. Jd., 34 j. C. F. J. Looljestyn, jm.. 26 J. en A. M. v. Haarlem, Jd.. 21 j. L. S. J. Lindenhoff. Jm., 30 J. en C. C Bisschop, Jd., 27 j j. zwart, Jm.. 27 J. en C. Vogelenzang, Jd., 25 Jaar. OVERLEDEN: C. Kops. M 59 J. P. Deters hsvr van H. P. Roerade, 71 J. J. Langhout. M., 54 J W. Burggraaf, wed. van G. v-. Klaveren. 66 J. W. C. ,v. d. Wllk, M„ 47 jaar. W. B. te L. 1. De toegekende verhooging ls waarschijnlijk goed berekend 2 De weduwe van een verzekerde heeft recht op rente, als haar echtgenoot' in het genot was van invalldlteits- of ouderdomsrente en zij zelf invalide is of den leeftijd van zestig jaar bereikt heeft. D. J. O. te L. 1. De verleende goedkeuring heeft geen beteekenis. 2 Met de letters G. A. wordt aangeduid, dat de statuten een bepaalde regeling bevatten omtrent de aansprakelijkheid der leden bij gerechtelijke of buitengerechtelijke vereffening eener coöperatieve vereeniging. als de bezittingen ontoereikend mochten zijn om aan de verbintenissen te vol doen. Opgeheven wegens gebrek aan actief: J. Th. GiJselaar. te Hlllegom. P. H. van Beelen, expediteur. Llsse, Gladiolen- straat 18. p&ipoJfye' an Houten's Kunstcrèmc is ook verkrijgbaar in busseif van 200 gram a f 1.35. VOETBAL. QUICK BOYS HEEFT DE LEIDING. Voor de 4e klasse B van den N.V.B. luidt het programma voor morgen: Ornas INoordwijk I. 4 uur. Semper Altius IBZW I, 3% uur. SVGEB I—ARC I, 4% uur. OVERZICHT. Na vijf ronden gaat Quick Boys, uit Katwijk, aan den kop ln de afdeeling B van de Zaterdag- mlddagcompotltle en zij is daarbij nog ongeslagen. Ornas (Den Haag) volgt haar echter op den voet, terwijl ook de Alphensche Raclngclub nog ln staat moet worden geacht een greep te doen naar de eerste plaats, in verband waarmede zij morgen evenwel geen fout mag maken tegen S.V.E G.B., dat haar anders van de derde plaats zou ver dringen. Quick Boys heeft morgen vrij. Noordwijk behoort met vier punten uit vijf wedstrijden tot de middelmoot. Aan Ornas zal zij ditmaal een zware tegenpartij hebben! De stand luidt: Quick Boys 5 4 1 0 25—9 9 Ornas 5 4 0 1 1813 8 ARC5 2 2 1 1311 6 S.V.E.G.B4 2 0 «2 12—16 4 Noordwijk 5 2 0 3 15—16 4 Die Haghe 5 12 2 1416 4 B Z W5 1 0 4 7—15 2 Semper Altlus 4 0 1 3 917 1 S.J.C.—A.S.C. AS.C. komt Zondag als volgt uit: doel: Jacquet achter: v. d. Valk en Abrahams: midden: Sloos. Van Duyn en Rietbergen: voor: de la Bije. Mooten, Amba. Van Goor en v. Nlerop, DE U.V.S.-ELFTALLEN. Tegen'BMT komt UVS geheel volledig uit ln de samenstelling, doel: H. Kramp, achter: P. Hen driks en G. den Daas, midden: W. Regeer, B. L. Wallaart en L. Platteel. voor: C Verhoogt, VV van Weerlee. N. van Leeuwen, P. Kantebeen en J. van Polanen. UVS, II speelt uit tegen HBS III ln de volgende samenstelling, doel: J. Onderwater, achter: G. Burgy en J. van Berkel. midden: B. van Du\jl. J. Brussen en A v. d. Berg; voor: T. Oosterom, J. Fasel, A. J. Kantebeen. J. de Wolf en M Brit- tljn. Tegen Lugd 2 komt UVS III uit met doel: H. Bosboom, achter P. Onderwater en E. Blnsbergen. midden: K II v. d. Reljden, P. Kettenls en B. Koolhaas, voor: L. Ouwerkerk, H. van Boveoe, M de Wolf, J. Waasdorp en Th Hofstra. KORFBAL. AFDEELING LEIDEN VAN DEN N.K.B. Het programma. Zaterdagmiddag: Adsplranten: le klasse: Fluks AZuiderkwartier A (14.30 uur). 2e klasse: Zuiderkwartier BAlgemeene A (14y2 uur); Vicus Oriëntis B—Fluks B (14>/2 uur). Zondag: le klasse: Vicus Oriëntis IIIAlgemeène II (11 uur). 2e klasse: Zuiderkwartier IIIAlgemeene IV (11 uur). SCHAKEN." COMPETITIE LEIDSCHE SCHAAKBOND. In het gebouw der Maatschappij voor Toonkunst ls gisteravond een wedstrijd voor de le klasse B gespeeld De Leidsche Arbeiders Schaakclub I toonde zich met 6x3x de 'meerdere van Caïssa I. dat echter een tweetal der sterkste spelers miste. De vermoedelijke eindstand is 73. PRIJZEN EN BESOMMINGEN. IJMUIDEN. 31 October. Versche haring f. 150128 per 50 kg. Consig- natlevisch: bevroren wijting f.4342 per 50 k.g. Kleine tongen f. 3.903.60 per k.g. BOSKOOP. OPBRENGST COLLECTE NED. ROODE KRUIS. De collecte ten bate van het Ned. Roode Kruis heeft hier de som van f.,63.21 opgebracht. Zondag a.s. zal de dienst der doktoren wor den waargenomen door dr. C. H. Film, Telef. 38. HAZERSWOUDE. te Boskoop houdt van heden af spreekuren te Hazerswoude - Dorpstr. D 178 iederen Dinsdag van 1112 uur voorm. en iederen Vrijdag van 34 uur nam. 4652 NIEUWKOOP. 50 kazen ontvreemd. Bij den veehouder J. van der B. in de Meije alhier heeft men zich 's nachts door het indruk ken van een ruit toegang verschaft tot de ach ter de woning gelegen veestalling. 50 kazen van pl.m. 20 pond elk, die daar lagen opgeslagen, werden ontvreemd. De opperwachtmeester der marechaussee stelde een onderzoek in, doch tot nu toe is het nog niet mogen gelukken de(n) daders op te sporen. NIEUW-VENNEP. Door gas bedwelmd maar bijtijds gered. De gebr. J. en G. S. zyn bedwelmd geraakt, tengevolge van een lek in de gasgenerator van hun auto. De heer v. A. die een bakfiets uit de garage moest halen, trof hen daar in bewusteloozen toestand aan. Hij bracht beiden naar buiten, waar zij spoedig bijkwamen. De heer G. S. moest naar bed gebracht worden, maar het laat zich aanzien, dat ook hij geen nadeelige gevolgen van een en ander zal hebben. Jaarfeest der Jeugdcentrale. De Jeugdcentrale vierde onder leiding van haar voorzitter, den heer Boerstoel haar jaar feest. Alle vereenigingen waren vertegenwoor digd. Ongeveer 150 leden en bestuursleden werk ten mede- aan dezen mooien avond, die door den heer Boerstoel geopend en door den hulp prediker den heer Flink gesloten werd. ZWAMMERDAM. Opbrengst collecte Ned. Roode Kruis. De alhier langs de huizen gehouden collecte ten bate van Het Roode Kruis heeft opgebracht f. 24.88. Besommingen Schepen met versche haring: KW. 122. Nico Hoos, 9 kisten f. 1417; JCW 158, Corn. IJsbrand Willem. 29 kisten f384ST IJM. 22, 9 kisten, f.1148. LEIDEN, 31 October. Veemarkt 20 stieren. 45 kalf- en melkkoeien f.400650, tam; 173 vare- koelen e. a. f 200130. matig; 185 vette koelen; 51 pinken f. 190300, matig; 228 graskalveren f.70 200, matig; 4 vette kalveren; 45 nuchtere kal veren; 219 v. eldeschapen f.60-30, matig: 29 zeu gen f.6075. mat; 127 mestvarkens f 2034. mat; 368 biggen; f.69, mat; 2 teulens; 77 bokken en gelten f 2050. mat LEIDEN, 31 Oct. Kaasmarkt. 31 partijen Goudsche kaas le soort f. 0262.50; 3 partijen Leidsche kaas le soort f. 60 per 50 KG. Handel vlug. j 2—1 j

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 2