LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 8Otlober 1941 Tweede Blad No. 25011 aangeboden 82ste Jaargang RECHTZAKEN Dr. Verviers' werkgemeenschap weer in het geding Ernstige prijsopdrijving van textielgoederen RADII) VRAGENRUBRIEK GEVRAAGD Hoofdcolporteur te Amsterdam staat terecht wegens ongeoorloofd geld inzamelen. „OP DE GRENS VAN OPLICHTING". De Nederlandsche Werkgemeenschap van Dr. Verviers kwam gistermiddag opnieuw in het geding, toen de hoofdcolporteur te Amsterdam van deze organisatie zich voor de rechtbank moest verantwoorden wegens het ongeoorloofd inzamelen van gelden. Gelijk bekend aldus het Hbld. is de Ned. Werkgemeenschap van Dr. Verviers reeds op 28 April van dit jaar ont bonden. De kantonrechter to Amsterdam .had den hoofdcolporteur tot een hechtenisstraf van vier maanden veroordeeld. De man was tegen dit vonnis in beroep gegaan. Dr. Verviers zelf is door de rechtbank te 's-Gravenhage wegens het ongeoorloofd inzamelen van geld tot een boete van f. 750 veroordeeld, nadat een maand hechtenis was gerequireerd. Den hoofdcolporteur was ten laste gelegd, dat hij in December van het vorige jaar te Amster dam zonder toestemming van het bevoegde ge zag, hetzij telefonisch hetzij door colporteurs geld had ingezameld De inspecteur van politie, de heer H. Dijkstra, die een uitvoerig onderzoek had ingesteld naar de handelingen van de Werkgemeenschap verklaarde, als getuige ge hoord, tot de ontdekking te zijn gekomen, dat verschillende opgaven omtrent medewerkers niet met de waarheid overeenstemden. Zeer uitvoerig was het verhoor van dr. Ver viers. die als getuige décharge optrad. Hadt u toestemming om inzamelingen te houden?, zoo vroeg de verdediger van den hoofd- colporteur, mr. J. de Vrieze. Een officleele toestemming is ons niet ge geven. Wat dan wel? Er is ons op het Rijkscommissariaat, na het verschijnen van de verordening op de open bare inzamelingen, gezegd: ga maar gewoon door. Hoe werd deze verdachte gesalarieerd? Vijftig gulden in de week met 5% provisie; maar van die vijftig gulden ontving hij slechts f.25 contant. Hoe geschiedde de ledenwerving? Toen wij pas begonnen gingen wij. aldus dr. Verviers, naar de menschen toe. Later heb ben wij schriftelijk propaganda gemaakt. President: Rekende u de menschen. die één keer iets gaven, tot de leden? Getuige: Alle menschen, die geld gaven, kwa men op de ledenlijst. Ze zijn ons bijna allen trouw gebleven. President: Hier is anders een kwitantie met de vermelding: „Contributie 1940 oorlogsinva liden". Getuige: Wij reserveerden voor de oorlogs invaliden. Verdediger: Is daar ook niet geld aan uitge keerd? Tweemaal vijftien gulden? Getuige: Ik ben heelemaal niet gesteld op de wijze van behandelen, zooals dat bij den kan tonrechter geschied is. Het is een politieke in trige tegen mij. President: Dergelijke uitingen kan ik niet toelaten. Verdediger: Hoeveel leden telde de werkge meenschap? Getuige: 27.000. U meent, dat uw inzamelingen niet vallen onder de verordeningen? Juist, dat zijn mijn sterkste argumenten. Die verordening Is bedoeld voor de niet-com- mercieele vereenigingen. Onze werkgemeenschap is wèl een economische vereeniging. De men schen kregen trouwens voor hun geld een boekje en bonnen. En de steun aan de oorlogsinvaliden? Dat is bij uitzondering voorgekomen, al is het in strijd met den oorspronkelijken opzet. Er is altijd voor gereserveerd. Maar bij een parti culiere vereeniging als de onze, aldus dr. Ver viers, is het: geven en nemen. Hoeveel, vervolgde mr. De Vrieze zijn vra gen, heeft u in het geheel ingezameld sedert het verschijnen der verordening over de inza melingen? Van Augustus 1940 af? Ja. Dr. Verviers, aarzelend: Laat eens kijken?. Sinds September 1940 af kan ik het wel globaal opgevenGlobaalik denk van 4500 gul den per maand Doel was een millioen. Verdediger: Het laatste jaar hebt U dus om streeks 48.000 gulden ingezameld. Waar werd het geld aan besteed? Getuige: Voor verschillende uitgaven. Wat voor uitgaven had U? Ja, zeer globaal kan ik dat wel opgeven. Laat eens even zienDaar was de boerderij, die kostte f. 35 k f. 36.000 in het geheel, dus tien duizend gulden per jaar. En verder, getuige? Dan was er de bouw van het schipeven kijken, aannemingssom, inventarisdat was 32.000 gulden. En dan kwamen de uitgaven voor het personeel, de reserveering voor de oorlogs invaliden en ten slotte voor ontspanning enkele duizenden guldens. Veroorloof mij een pijnlijke vraag. dr. Ver viers. Moest u er zelf ook van bestaan? Neen, neenalleen de onkosten werden vergoed. Na dit verhoor kwam een 66-jarige koopman uit Den Haag naar voren, die verklaarde als bestuurslid der werkgemeenschap aan den hoofd colporteur te Amsterdam te hebben medege deeld, dat hij rustig met zijn werk kon door gaan, nadat de verordening was verschenen. Dat het hier een collecte geldt, daaraan be hoeven we niet te twijfelen, zoo begon de offi cier van justitie, mr. J. W. Bosch, zijn requisi toir. Van de zijde der politie is gewaarschuwd tegen deze actie. Uit de stukken heb ik een zeer onsympathieken indruk gekregen van deze af faire. die niet zoo verschrikkelijk ver van op lichting af is. Waar is bijvoorbeeld de verant woording der gelden? Niemand heeft die ooit gezien De officier requireerde bevestiging van het vonnis van den kantonrechter. F. 50.000 BOETE VOOR AXELSCHE FIRMA. Een groote volkszaak in Zeeuwsch-Vlaanderen heeft gedurende vele maanden op ernstige wijze de prijsvoorschriften overtreden. Deze confectie- en stoffenhandel, de firma V.K. te Axel, welke zonder veel concurrentie in geheel Zeeuwsch-Vlaanderen werkt, heeft van Juni 1940 tot Mei 1941 artikelen verkocht tegen hoogere prijzen dan volgens de prjjzenbeschik king 1940 no. 1 toelaatbaar zijn. Bij een in Mei J.l. gehouden controle bleek, dat niet alleen reeds op 10 Mei 1940 voorradige goederen zooals pantalons, hemden en borst rokken met 5 en 10% in prijs verhoogd waren, maar dat bovendien ook buiten' de distributie om textielgoederen van voor-oorlogsche fabri cage werden ingekocht tegen prijzen, welke be langrijk hooger waren dan die. welke op 9 Mei 1940 betaald werden. Bovendien werden duurder ingekochte nieuwe goederen verkocht na opleg ging van het gebruikelijke oude winstpercentage, terwijl de prijzenbeschikking 1940 no. 1 slechts het aanhouden der ouder winstmarges in geld toelaat. De firmanten zijn er reeds op uit geweest het onderzoek van de controleurs voor de prys- beheersching zoo veel mogelijk te bemoeilijken. Zoo werden groote voorraden weggesleept en ver borgen op de zolders van firmanten en personeel. Ook trachtten de vennooten het personeel er toe te brengen onjuiste verklaringen af te leggen, teneinde den aard en den omvang der over tredingen verborgen te houden. Ook bij het verhoor is op allerlei wijzen gepoogd de contro- leerende ambtenaren te misleiden en de feiten, zoolang dit maar eenigszins mogelijk was. te ontkennen. Bij het opleggen van een boete van f. 50.000 wegens overtreding der prijzenbeschikking 1940 po. 1 hield de inspecteur voor de prijsbeheer- sching te 's Gravenhage uiteraard met deze zeer verzwarende omstandigheden rekening, alsmede met het bedrag, dat door de ongeoorloofde prijs- manipulaties onrechtvaardig werd verkregen. Tevens zijn de textielwaren, welke de firmanten buiten de distributie om gekocht hadden, ver beurdverklaard. De eveneens grqote hoeveel heden, welke aan de zaak waren onttrokken en gereserveerd waren voor verkoop onder gunsti ger omstandigheden, zooals wol, sajet, dekens en costuumstoffen, moesten nu onder toezicht tegen de oorspronkelijke prijzen verkocht worden. Het publiek in Zeeuwsch-Vlaanderen. dat maan den lang de dupe was geweest, vond hier een gelegenheid zich eenigszins schadeloos te stellen en dagen lang heeft het bij de firma V.K. storm geloopen. HAAGSCHE GERECHTSHOF. Diefstal uit een fabriek. De eigenaar van een fabriek te Voorschoten zag op zekeren avond een lid van zijn personeel met een groot pak op het station van Voor schoten staan. Toen een nader onderzoek werd ingesteld bleek, dat uit de fabriek diverse stoffen waren gestolen door den knecht, die des avonds na eindigen van het werk voor den inbraak een deur open had laten staan. De jongeman, E. P. M. G. werd veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf, van welk vonnis hij in hooger beroep kwam. De proc.- generaal vorderde thans vier maanden gevange nisstraf. ONPRETTIG AVONTUUR VAN EEN SMID. In den avond van 1 Mei j.l. was een Haagsche smid voor het vervullen van werkzaamheden in een villa aan den Groot Hasebroekweg te Was senaar ontboden. Toen de man daar aankwam werd hij echter door den bewoner op een pak slaag onthaald en daarbij werd hem zelfs de keel eenige oogenblikken dichtgeknepen. Met veel moeite gelukte het den smid. zich los te rukken, waarna hij het huis verliet en zijn ervaring aan de politie vertelde. Later bleek, dat de smid te doen had gehad met iemand die aan vervolgingswaanzin lijdende was. De officier van justitie vorderde onlangs plaatsing van genoemden villabewoner in een De Nederlandsche Arbeidsdienst ontgint land in Friesland. - Even voor het „laatste loodje", dat dezen keer eens niet zwaar woog. De comman dant spreekt. (Ned. Arbeidsdienst-Schimmelpenningh) gesticht voor den tijd van een Jaar en verdere ter beschikkingstelling van de regeering. De Haagsche rechtbank heeft gisteren den man vrijgesproken. ZWARE STRAF VOOR BONNENHANDEL. Uitgebreid complot voor den rechter. Een complot van distributiebonnen-handelaren, dat vele duizenden bonnen welke van inbraak in het Distributiekantoor te Monster afkomstig waren, heeft van den -Economischen Rechter te 's Gravenhage bijzonder zware straffen zich zien opgelegd. In Juni van dit Jaar werd ingebroken in ge noemd distributiekantoor, waar de geheele bon- nenvoorraad werd geroofd. De dader van dezen inbraak werd niet ge vonden. maar wel iemand die op groote schaal de gestolen bonnen verhandelde. Het was de 21-jarige M. J. de Rüke uit Mon ster, die voor den Economischen Rechter ver klaarde van niets te weten. Maar de getuige G. Esscheboom uit Den Haag vertelde dat hij van verdachte 24.000 petroleum- bonnen ten verkoop had gekregen, tegen 12 cent per bon. Later had verdachte ook nog kolen- bonnen laten brengen om te verkoopen, terwijl voorts nog 900 dubbele textielkaarten werden gebracht. Door A. M. G. v. d Hout eveneens te Den Haag, waren 50 algemeene distributie bonboekjes betrokken, waarvoor hij f. 20 per stuk had be- taald. Deze verdachte had, nadat hij door de politie te Monster was verhoord, uit angst de boekjes verbrand. Hoewel de getuigen verklaarden met ver dachte de Rijke te hebben onderhandeld en hem te hebben betaald, hield deze vol van niets te weten. De Officier van Justitie zeide dat dit wel de ernstigste opzet is geweest om goederen voor het Nederlandsche volk bestemd, aan de distri butie te onttrekken. De verdachte heeft voor zijn handel duizenden guldens ontvangen, welk geld. evenals de resteerende bonnen, onvindbaar is gebleken. In verband met den ernst van het feit. vorderde spr. drie jaar gevangenisstraf. De verdediger, mi*, de Gidts vond wel het bewijs voor de schuld van verdachte aangetoond, doch veronderstelde dat deze ontkende om an deren weer te sparen. De verdachte heeft nog negen maanden gevangenisstraf voorwaardelijk, waarvan de proeftijd nog loopt, welke straf thans ook wel ten uitvoer zal worden gelegd, VOOR DONDERDAG 9 OCTOBER Hilversum I, 415.5 M. 6.45: Gramofoonmuz. 6.50: Ochtendgymnastiek 7.00: Gramofoonmuz. 7.45: Ochtendgymnastiek 8.00: B.N.O.: Nieuwsberichten 8.15: Gramofoonmuzlek 9.15: Voor de hulsvrouw 9.25: Gramofoonmuz. 11.00: Voor den boer 11.20: Planovoordracht en gramofoonmuzlek 12.00- Ensemble Johnny Kroon 12.40: Almanak 12.45: B.N.O.: Nieuws- en economische berichten 1.00: Gevarieerd programma 2.00: Zang en plano 3.00: Gra mofoonmuzlek 3.30: Voor dé zieken 4.00: Wijdingswoord 4.20: Orgelconcert (opn.) 4.30: Gerard Lebon en zyn orkest 5.15: B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursberichten 5.30: Ensemble Bnndi Balogh, Musette-orkest en solist 6.30: Sport en Lichamelijke Opvoeding 6 54: Orgelconcert 7.00: Actueel halfuurtje 7.30: Gramofoonmuzlek 7.30: Concertgebouworkest en solist (Om 8.15: Radlotooneel9.15. Klaas van Beeck en zijn orktst 9.45 BNO: Nieuwsbe richten 10.0010.15 BNO Engelsche uitzending National features of the Netherlands Hilversum II, 301.6 M. 6.45—8.00: Zie Hil versum I 8.00: B.N.O.: Nieuwsberichten 8.15: Gramofoonmuzlek 10.00: Morgenwijding 10.15: Zang met pianobegeleiding 10.40: Voor dracht 11.00: Ensemble Willy Kok 11.45: Gramofoonmuzlek 12.00: Frans Wouters en zijn orkest 12.45: B.N.O.: Nieuws- en economische berichten 1 00: Salonorkest 1.45: Voordracht 2.00: Mol to Cantabile en gramofoonmuzlek 3.00: Voor de vrouw 3.20: Zang met pianobe geleiding en gramofoonmuzlek 3.45: Gramo foonmuzlek 4.00: Ensemble Wessel Brouwer en solist en gramofoonmuzlek 4.30; Voor de jeugd 5.00; Gramofoonmuzlek 5.15: B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursberichten 6.30: Omroeporkest 6.15: Cyclus ..Onze eigen taal" 6 30: Omroeporkest 7.00: Actueel halfuurtje 7.30: Orgelconcert 7.45: Brandende kwes ties. causerie 8.00 De Romancers 8.40—9.00 Radio Tooneel. GEM RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF. VOOR DONDERDAG 9 OCTOBER. lc programma: 6.4522.15 Hilversum I 22.15 24.00 Dultsch programma, 2e programma: 6.4522.15 Hilversum II 22.1523 00 Programma uitsluitend voor aango- slotenen bil Radio Centrales 23.0024.00 Dultsch Programma. 3e en 4e programma: 6.45—24.00: Dultsch Pro gramma. J. B. G. te L. - De eerste vrije bloem na den wereldoorlog is afgeleverd op 12 Augustus 1920. zoodat daarmede de brooddistributie op hield te bestaan. zoodat pi. clementie vroeg, temeer omdat ver dachte reeds lang preventief zit. De Economische Rechter veroordeelde ver dachte tot drie Jaar en drie maanden gevange nisstraf, met bevel tot onmiddellijk gevangen nemen. Daarna stonden achtereenvolgens acht mede verdachten terecht, die bonnen hadden verkocht en gekocht. De voornaamste schakel was geweest A. E. E.. schoenmaker uit Den Haag, die zorgde voor het contact met den vorigen verdachte. Tegen hem vorderde de Officier een Jaar gevangenisstraf. De Economische Rechter veroordeelde dezen verdachte tot een Jaar en zes maanden gevan genisstraf. De overige verdachten in deze affaire werden veroordeeld tot gevangenisstraffen van vier en drie maanden, enkelen tot hooge geldboeten. Antieke Meubelen o.a. kasten. kabinetten, ladekastjes, ronde tafels enz. te koop gevraagd De fect geen bezwaar. Brieven Bur v. d. Blad onder No. 3187 k. Oude gramofoonplaten wy geven de hoogste waarde. H. G. VAN LUYKEN, Breestraat 97 hoek Koor- steeg. BADGEISER traplooper en deurmat te koop gevraagd. Brieven Bur. v d. Blad onder No 5941 k. KACHEL Te koop gevraagd, een goed onderhouden kachel, waarop gekookt kan wor den. Brieven met prljsopg. Bur. van dit Blad onder No. 5946 k. MELKWIJKJE of melkzaakje te koop ge vraagd, van niet te groote omvang, liefst in Lelden. Brieven met opgaaf van omzet en prijs onder ge- helmhouding aan het Bur. ran dit Blad onder No. 4055 k HOOR-APPARAAT gebruikt, electr., compleet, ter overname gevraagd. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 5921 k. Kapokmatrassen te koop gevraagd, tegen hooge prijs. Brieven Bur v. d Blad onder No. 5840 k. Meubelen - Bontjas Gevr. in prima staat zijnd bureau min., dressoir, op klap- of dlvanbed, 3 cra- pauds. Tevens prima bont- Jas, maat 40. Br. fr. m. pr. Bur. van dit Blad onder No. 5795 k. AUTOPED ln goeden staat zijnde te koop gevraagd. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 5915 k. DRAAIBANK Gevraagd gebruikte trap- draalbank, doch in goeden staat. Brieven met uit voerige beschrijving en prys Bur. van dit Blad on der No. 5899 k. GUITAARLES Gevraagd guitaarles aan huis. Brelven met prijsop gave Bur. van dit Blad on der No. 5958 k. 50 CT. PER KILO en ook veel meer geef lk voor gebruikte of gebroken gTamophoonplaten. Ik be taal de hoogste waaide voor harmonlka's, radio toestellen. koffergramo- phoons. dansplaten enz. W. GR-ÖNLOH Burgsteeg 9 Lelden. VOGELS GEVRAAGD Kanaries gevraagd elk aantal. papasaaien en binnen- en buitenland - sche vogels. Voor Jonge Rashondjes geef lk luxe prijzen. KAREL, Steenstraat 23. Telef. 20629. SCHRIJFMACHINES Eenige gebruikte, in goe den staat verkeerende schrijfmachines te koop gevraagd. Geen handelaar. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 5832 k. FRIESCHE stoeltjesklok gevraagd. Hooge Ryndijk 14 a. Engelsche convers.les Gevraagd Engelsche con versatielessen met prijs opgave. Brieven Bur. v. d. Blad onder No, 5871 k. Waschmach. - Naaim. Ter overn. gevraagd electr. waschmachlne en een naaimachine. Brieven Bur. v. d. Blad onder No 5818 k. WECKGLAZEN Te koop gevraagd 20 a 25 weckglazen, 1 liters of 1% liters met ringen en dek sels. Adres Zoeterwoudsche Singel 13. PIANO OF VLEUGEL te koop gevraagd. Brieven met opgaaf van fabrieksmerk en prys aan het Bureau v. d. Blad onder No. 6083k. MATTING Particulier vraagt ter overname een kamer mat ting 5.15 M. x 4.20 M. en een karpet. Brieven met prys aan het Bureau van dit Blad onder No. 6039k. KACHEL Te koop gevraagd een 2e hands kachel om op te koken tegen blliyke prijs Brieven met prijsopgaaf aan het Bureau van dU Blad onder No. 6028k. Vloerkleeden en loper Te koop gevraagd door particulier drie vloerklee den en een gang en trnp- loper. mag ook iets be schadigd zyn tegen goede prijs. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 6023k ORGEL OF PIANO Te koop gevraagd een orgel of plano, defect geen bezwaar Heerengracbt 84. Leiden. HONDJE Te koop gevraagd lief zlndeiyk hondje, klein ras Vi Jaar oud. Rljndijkstraat 15 of 17. Amerikaanse Schaaf Wordt gevraagd een Ame rikaanse schaaf ln prima staat. Aanbiedingen na 7% u. n m.. Jullanalaan 2A. Oegstgeest. KINDERWAGEN Gevraagd zeer moderne kinderwagen beslist bijna nieuw (niet beschadigd), opgave kleur, model, prys en beschryvlng onder No. 6151k Bureau v. d. Blad. Regen- of Winterjas ter overname gevraagd voor klein, gezet persoon, donkerblauw gabardine of grys-zwarte loden stof. Plinten aanwezig. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 6146k DEKENS Wie heeft voor Jonge menschen die gaan trou wen enkele dekens te koop, groote maat 180/220 moeten geen gebruikte zyn (Zaalberg, Aabee of dergelijk) Opgave kleur en prys onder No. 6151 aan het Bureau v. d. Blad. POPULIEREN Prijsopgave gevraagd voor vakkundig toppen. Frulnlaan 5. HOND GEVRAAGD Goed tehuis aangeboden voor zindelijk en waaksche hond moet niet te groot zyn. tegen blliyke vergoe ding. J. TH. BOUSIE, Hooge Ryndyk F106, Zoeter- woude. even voorby het Witte Huls RADIO Gevraagd radiotoestel met Ultra Kortegolf, Philips, Telefunken of Erres. Contante betaling. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 6129k. Bed Gordijnen Mantel Gevraagd van particulier een 2-persoonsbed, 3 dig. In goede staat, twee stel overgordijnen, pluche en een dames wintermantel maat 40 k 42 bruin of blauw. Br. met uiterste prys aan het Bureau v. d. Blad onder No. 6166k, HEERENOVERJAS of demi. lange maat. ter overname gevraagd door particulier. Brieven met prijs onder No. 6100k aan het Bureau v. d Blad AUTOPED Autoped gevraagd met luchtbanden in prima staat tegen goede betaling. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 6072k. BILJARTBALLEN Blljartqueuen en Biljart- rubberband gevraagd, nieuw of gebruikt Mare 39, Telef. 23637. RASHONDEN Gevraagd alle soorten ras honden. Tevens ook kleine bastaard voor goed tehuis wordt Ingestaan. Zendt briefkaart en wij komen kyken. BROUWER. tramhalte Koorevaarstr. Levendaal 25. Lelden. Radio - Naaimachine Dame vraagt beslist mo dern radiotoestel 1941 be slist gekost hebb. f. 225 en hooger. tevens goede naaimachine, oude toe stellen komen niet ln aanmerking. Uitvoerige beschr van merk en prijs, Jaartal enz. aan het Bureau van dit Blad onder No. 6082k. IJZEREN PLAAT Te koop gevraagd IJzeren plaat 1 2 vlerkante M. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 6074k. AUTOPED Gevraagd een ln goeden staat verkeerende autoped Veldkerstraat 45, Llsse. PAK OF BROEK Gevraagd door een Juffr. een net gedragen pak of broek voor haar zoon van 16 Jaar tegen vergoeding. Brieven Bur. v. cL Blad onder No. 6178k. Kolenforn. - Meubelen Gevraagd voor direct kolenfornuls, mag defect wezen, huis- en slaapka mermeubels, radio, naai machine. kachels enz. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 6164k. STOFZUIGER Stfozulger te koop gevr. 220 volt. Brieven met opgave pr. letter Z Boekhandel EMEIS, Voorschoten. BOUWGROND Te koop gevraagd bouw grond. gelegen aan groot vaarwater, omg. Lelden. Brieven met ultv. inlicht, aan het Bur. van dit Blad onder No. 6193 k. JONGENSCOSTUUM Wie heeft ter overname een pak tegen redelijke f>rys, voor Jongen van 17 aar, kleinste heerenmaat en een gabardine Jas. ook afzonderiyk: voor nette werkmenschen. moet goed zijn, (Geen plus-four). Brieven m. prys Bur. v. d. Blad onder No. 6192 k. WIJ KOOPEN en geven* zeer hooge prij zen voor radiotoestellen, luidsprekers, electr. moto ren, pick-ups. platen, kof- fergramofoons. harmoni- ka's enz. Zendt bericht of vervoeg u ermede Jan"/os- sensteeg 41. Leiden, zijstr. v. d. Haart .straat. BOEKHOUDEN 252 geslaagden voor de er kende examens der „Ne derlandsche Associatie "oor Praktljkexamens" (voorh. Mercurlus enz.) en Han delskennis L.O. Condities f. 5.per maand per we- keiyksch lesuur. J A. JANSEN. Kamerllngh Onneslaan 15. Lelden. Te lefoon 22811. VERZENDT Uw goederen per J J. F. VAN DER MEER. Gere gelde boot- en autodien sten Lelden-Rotterdam v.v. en omstreken. Goederen opslag. Stad6besteldlensten Aanneming alle soorten vervoer Hoofdkantoor: Oude Vest 175. Telef 20307 100 VISITEKAARTEN bedrukt met Uw naam en envel. f. 1.50; 50 stuks f.1. Nieuw! Gehamerd carton f. 2-25Bestel spoedig. Deze mogen n& 15 October niet meer gedrukt worden. A .A. VERHOOG. Papier handel. Haarl.straat 29. Telef. 22197. DAMESRIJWIEL Voor hoogsten bieder te koop eenvoudig damesrij- wiel met z. g. a. n. ban den en 1 damesrijwiel ge heel compleet, dat slechts éénmaal bereden ls. Te bevr.: Hartesteeg 6. ENGLISH BOOKS „The International Library of Famous Literature". Complete Twenty large vo lumes, gebonden 3/4 Le vant Morocco, prachtband, met eiken boekenstand, gekost f.141.aangebo den voor f. 110. (Also other books). Meerburgerstraat 10. Kinderwagen (beige) lm. lederen Chesterfield clubfauteuil, vaste wasch- tafel zonder opstand, als nieuw, salonameublement. 2 crapauds, 4 stoelen (plu che). Kastanjekade 32. 14-VOETS JOL Te koop een eiken 14-r/oets Jol met masten z. zeil, te gen elk aann. bod. Tevens een paar leren damesschoe nen te koop maat 36. Te zien en te bevragen: Haag- weg 12, langs de spoorbaan WINTERMANTEL Breltschwanz mantel, jon gensjasje, bruldsluler. 1 paar zwart satijnen schoe nen. maat 39 aangeboden. Bevragen: Bakhuys Roze- boomstraat 3, na half 6 u. H.H. LANDBOUWERS Prima bietenkoppen met blad te koop. Wordt ln schuitjes vanaf 15 ton op de wal geleverd. Te bevra gen bij: W. v. DIEMEN. Hooge Rijndijk F 267 en ADR. SLINGERLAND Wei- poort B 55. Zóeterwoude. PHOTO's afdrukken 5 ct. p. stuk. Films ontwikkelen 15 cent Steenstraat 25. GASFORNUIS Aangeboden Juncker en Ruh 4-pits gasfornuis met oven Witte uitvoering, ln prima staat. Te bevragen: Hartesteeg 6. Schrijfmach. - Mantel Te koop van particulier: schrijfmachine (Remming- ton) 50 gld.. naaimachine 20 gld. geruite dames re genmantel (maat 4446) 4 gld., overjas demi (mid delmaat) 7.50 gld. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 5881 k. RADIO Te koop radiotoestel Lo- rentz met ultra korte golf en een licht onderstel op veeren voor melk- of bok- kekar. Adres: C. FROOLIK Aardam C. 204, Ter Aar, TELMACHINE Goed werkende telmachine met kap, hoog 12 c.M., af meting f/oet 16 x 12 cM., tegen hoogste bod. Aan biedingen tot Donderdag avond by Th. VAN DER PLAATS, van Kempenstr. 19. Voorschoten. Cylinderbureau enz. Te koop aangeb mooi cy linderbureau, 3 platenat lassen, divan, dlenbak, draaibare zlekentafel en ■damesschoenen, m. 42 en 43. Morschweg 102 a. 60 c. Schoorsteenvegen Laat nog heden uw schoor steenvegen by de bekende adressen. Met bewijs voor Polltlebrandweer. Oude Ryn 83; Lusthof- laan 33 en Terweeweg 26, Oegstgeest. Salamander kachel te koop. in prima staat. 88 c.M, hoog. Geschikt voor alle soorten brandstoffen. Kan op gekookt worden. Voor f.23. Te bevragen: De Ruyterstraat 5, a/d. Zijlsingel. HERENPELS Te koop aangeboden een herenpels bevervoering bo- venstof 1 Jaar gedragen. Brieven Bur v. d. Blad onder No. 5847 k. 100 VISITEKAARTEN met 100 enveloppen fl.40 50 8tuks f. 0.90. 25 stuks 65 ct. De Goedkoope Han delsdrukkerij C. KROM WIJK, Leeuwenhoekstr. 6, by de Pasteurstraat. Na 15 October mogen ze niet meer gedrukt worden. WIJ VERDUISTEREN gegarandeerd afdoendo wo ningen, winkels, fabrieken etc. mi rolgordynen. Ver beterd systeem! Ook van koekoeks Vraagt prys! Het valt mee! JAC. WASSENAAR. Cla- rastecg 28, Telef 20925. Spleghelstraat. 28. Het adres voor beter timmer werk. HANDNAAIMACHINE aangeboden. ln prima staat, merk Victoria, voor f 30.—. Mareslngel 32 a. GRATIS WASSCHEN en knippen wy uw haar by onze permanent, slechte vanaf f. 2.00. Onze garan tie ls: prima houdbare af werking, door gebruik van lste klas grondstoffen. Malson v.h. PIET, Hoo- gewoerd 20, tusschen Ja- min en Blesot. Ledik. Kinderwag. Box Te koop: 2-pers. yzer le dikant; kinderwagen en box Nog ln goeden staat. Te bevragen: Gerard Brandtstraat 32, Lelden. 8 m.M. FILMCAMERA Te koop: Bell en Howell dubbelacht camera m. lens 2.5. Roodenburgerstr. 42 Na half acht. Electr. waschmachine Te koop: electrische wasch machine met wringer Demi salson (grys) zoo goed als nieuw. Zonder punten. Rapenburg 44, Lelden. Tweeling-vouw wagen te koop. Te bevragen: Ryndyketraat 70, Lelden RADIO met ultra korte golf, by- passende kast met plck-up en gramofoonplaten ter overname Adres: Mare 39. Vloerkleed Regenjas Te koop: vloerkleed. regen- Jas (gabardine) z. g. a. n. en ijzer ledikant met ma trassen Oranjegracht 135. HONDJE Te koop: hondje, keus uit twee, 3 mnd. oud. Te bevr. tusschen 5 en 6 uur nam.: Hoogl. Kerkgracht 46. THEETAFEL Te koop: een zoed onder houden eiken theetafel. Bolsotkade 2B. MANICURE Dames, laat U by U aan huls manicuren, tarlèf 50 ct. per keer, alles Inbe grepen. Brieven of boodschap pen: Haarlemmerstr. 66. Telefoon 21980. GRONDBASCULE Ongebruikte grondbascule 350 k g met vaststelling onder de brug. aangeboden Brieven Bur. v. d Blad onder No. 5989k. NU kunt u uwe meubelen nog tegen ongekend lage prij zen volgens speciale ont werpen laten vervaardigen le klas handwerk. Straks ls er geen materiaal meer en schrikbarende pryzen. FRANS NOEST. „Inte rieurkunst". Nieuw8teeg 17 OOK door latere levering kunt u zich er van verzekeren uwe meubelen van oude materialen te laten ver vaardigen. Onze kunste naars maken voor u gaar ne speciale ontwerpen. FRANS NOEST. ..Inte rleurkunst", Nleuwateeg 17 HEERENRIJWIEL Te, koop aangeboden: een prima heerenrijwiel, zeer goede banden. Te bevr.: Heerengracht 84, Lelden Rijw. Kachel Schuiftaf. Te koop: pracht heeren rijwiel, geheel vernikkeld en een Fongers rywlel als nieuw (banden even ge bruikt). Ook een mooie kachel te koop. uitstekend geschikt om op te koken Voorts ultschulftafel aan geboden. Hooigracht 55. Fornuis Buffet Piano «Pracht Dultsche krulssna- rrige plano te koop (wei nig bespeeld) en mahpnle- hout buffet, zeer mooi. Voorts een flink kolenfor nuls met pUp. Ook 3 ka mers vloerzeil aangeboden Hooigracht 55 Bed Traplopers Klok 1- en 2-pers. ledikant, belde compleet met bed en wollen dekens te koop. ook afzonderiyk. Ook een gang- en traplooper te koop met 18 roeden Voorts klok met gongslag aange boden. Hooigracht No. 55. Divanbed - Dekens Ter overname aangeboden een dlvanbed, compleet m. gezondheidsmatras en bult zak. Tevens eenige wollen dekens, als nieuw. Kagerstraat 14. Salamander kachel als nieuw, en haardkachel met kookgelegenheid. Man telkachel met nieuwe blnnenpot te koo aangeb Maredljk 19 B. LINOLEUM Aangeboden; 2 rollen eer ste klas linoleum, leder 4»/i M. lang. Prys 30 gld. Hooge Rijndijk 148. DAMESSCHOENEN Aangeboden: 2 paar z. g. a. n. damesschoenen, met hooge hak, maat 40. Te vens chic avondtoilet m. 44. Heeren smoking, mid delmaat en moderne kin derwagen, Te bevr.: zyislngcl 22. Tafel en theekastje Te koop aangebodeneen tafel en theekastje. Te be vragen: Koningstraat 37. HAARD Te koop een ln goeden staat zijnde haard, klein model. Te bevragen: Madoerastraat No. 19. DEFECTE RADIO's en gramofoons maken wy spotgoedkoop ln orde, of kunt u goedkoop Inruilen voor een goede. Teyens nog eenige prima radio toestellen. koffer- en an dere pathéfoons, voor spot prijs. Allerlei mooie platen vanaf 10 cent. Noordclnde 20. Lelden. STOOKFORNUIZEN Keuken-, Veevoederfornui zen, Salamanderkachcls, Ook onderdeelen Voorts Baden, Mangels, Bascules, Gewichten, Meubilaire goe deren, Bureaux. Boeken kasten. Ledikanten. Au- plngs enz. Vanouds A. J. HARTWIJK Goederenbeurs Burchtsteeg 4 Nieuwe Beestenmarkt 7-9, Telef. 24013. Ook Inruilen. AUTOBAND Auto binnen- en buiten band te koop. maat 28 x 525, 525 X 18 SS ballon. Te zien: Roodenburgerstr. 6. Lelden, meubelmaker!) HEERENRIJWIEL z. g. a. n., geheel compl., org. torpedonaaf, kettlngk. Jasbeschermer, prima lamp beste banden (achterband nieuw). A. TIBBOEL, Lammermarkt 45. Lelden. HEERENRIJWIEL Magneet met trommel- remmen, voor- en achter licht en goede parabanden Mareslngel 15. FIETS BUITENBAND Aangeboden: beste flets- bultenband, 28 x l'/2- In te rullen tegen goede win termantel, maat 48. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 5970k. MOTORRIJWIEL Prima motor aangeboden van particulier. Rhyngeesterstraatweg 42, Oegstgeest, tusschen f 7.30 's avonds. LET OP Het ls nu tyd om uw re paratie en nieuwbouw te brengen naar een vakman Er ls nu nog materiaal, dus niet langer wachten en naar: F. VAN RIEK. uw Juiste adres. Carrosserie en wagenbouw, annex Carrierhandel 2de Binnen vestgracht 3. VANAF f. 2.00 Permanent geheel com pleet, geen warmte op het hoofd. Branden uitgeslo ten. Systeem Wella. (Spe ciaal ollebehandellng) Kapsalon GÊ NEDERLOF. Oude Rijn 2 a. h. Donker- steeg. Telef. 24208. KOLENFORNUIS Aangeboden: een goed on derhouden kolenfornuls. en een kinderwagen, lste Binnenvestgracht 6 a Jacquetcostuum enz. Te koop: Jacquetcostuum maat 50. gryze damesman tel. maar 42: lak dames schoenen maat 39 Alles zoo goed als nieuw. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 5984k. INMAAKPOTTEN ENZ. Te koop: 1 bruine Inmaak-I pot en een groote emallle emmer met plankjes en steenen. prijs f. 10.en I een paar lak overschoen tjes. leeftijd 23 J.. pr f2. Adres: Zocterw Singel 141 BESTE BANDEN Te koop: 2 beste banden, maat 28 x 13/4. Te bevr.:, Noordstraat 7, te Katwijk I aan Zee. SCHOENEN ENZ. Z. g. a. n. damesschoenen 37 f. 7; hooge h. schoenen, 41/42 f. 4. nieuw trainings pak. 9-10 J. f. 8.50: col bertjasje met bruine broek, maat 48 f. 7.50. W. de ZwUgerlaan 2, Voor schoten. Tram wordt ver goed by overname. HEEREN bezoekt onze salon. Spe ciaal adres voor haarknip pen, scheren, haarverven, permanent en watergolven Onze salon ls geopend tot 7 uur. Kapper PLANTFEBER, Apothekersdyk 8. DAMES Wilt u nog een goede per manent? Laat hem by ons zetten, met nog de beste olie, vanaf f. 2.50. Wassen, watergolven met krullen, 1 gld. Knippen, wassen, onduleren 1 gld. Haarver ven en blonderen. Kapper PLANTFEBER, Apothekersdyk 8. KASTVI TRINE Te koop aangeboden; een groote massief eiken kast- vltrine met glazen schuif deuren. FOTO PANDER, Bree straat 4. WOONARKJE Gezellig woonscheepje voor 4 a 5 personen aan geboden met veel comfort Tevens Jol te koop. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 6189k. ZEILBOOTEN Te koop aangeboden: ver kleinde BJll f. 625.Ka- JultJacht f. 1150.—. Te be zichtigen: Jachthaven ..De Bolder". Zoutkeetlaan l. Oegstgeest. ACCORDEON- spelen op vlotte en pret tige wijze geleerd volgens Klavarskribo. Lessen te vens met gebruik Instru ment en muziek. WIJ ga randeeren goede resultaten Vraagt vrijblijvend inlicht. Fa A. J VAN DER LYKE, Oude Singel 14. Lelden. KACHEL met groot kookgat, com pleet met vloerplaat f 20. Brandkastje, klein model, zeer geschikt voor parti culier f. 50.LANGE- ZAAL, Stille R\Jn 7.

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 5