VOLLE MAAN Binnenland LP05CH DAS5IAD, Zaterdag 4 October 1941 Derde Blad No. 25008 82ste Jaargang Ontslag van tijdelijke werknemers Verbeteringen in oorlogs- en defensieschaderegeling Gemengd Nieuws I/T IN (ETTEREN. FEUILLETON De vervloekte Viool MISVERSTANDEN UIT DEN WEG GERUIMD. De persdienst van het N.V.V. meldt: Met ingang van 1 Juni 1941 had de directeur- generaal van den arbeid aan leiders van in dustrie- en handelsbedrijven, alsmede van land bouwbedrijven met uitzondering van akker bouw- en veehouderijbedrijven, vergunning ver leend tot het ontslaan van werknemers, die bij hen in tijdelijken dienst, zijn onder wie worden verstaan werknemers, die op niet meer dan 110 dagen in de zes onmiddellijk aan den datum van het ontslag voorafgaande maanden bij hen werkzaam zijn geweest. Over deze vergunning zijn vele misverstanden gerezen. De voornaamste hiervan was wel deze. dat men uitging van de opvatting, dat bij het bepalen van de 110 dagen uitsluitend rekening behoeft te worden gehouden met de dagen, waarop door den betreffenden arbeider, in den termijn van 6 maanden, onmiddellijk aan den datum van het ontslag voorafgaande, in dienst van den aanvrager arbeid werd verricht. Zon dagen en algemeen erkende christelijke feest dagen, waarop niet was gewerkt, telden derhal ve bij deze berekening niet mee. Evenmin was dit het geval met dagen, waarop de arbeider wegens ziekte, vacantie, onwerkbaar weer, onge val enz. geen arbeid had verricht. De directeur-generaal van den arbeid heeft thans aan de vertrouwensinstantie voor het bouwbedrijf medegedeeld, dat de in het uitvoe ringsbesluit genoemde woorden „bij hen werk zaam zijn geweest" moeten worden opgevat als „in hun dienstbetrekking zijn geweest". Dit be- teekent dus, dat bij de berekening van het aan tal van 110 dagen de duur der dienstbetrekking geldt en Zondagen, algemeen erkende christe lijke feestdagen, vacantiedagen en elke andere dag, waarop wegens welke omstandigheden ook niet is gewerkt, wel worden meegeteld. Het is duidelijk, dat bi) deze gewijzigde interpretatie, in vele gevallen, waarin voorheen geen vergun ning tot ontslag behoefde te worden gevraagd thans wel vergunning noodig is. Een veel voorkomende misvatting was vervol gens, dat bij het berekenen van de 110 dagen ook moeten worden geteld de dagen, waarop een arbeider, gedurende den termijn van 6 maanden onmiddelijk aan den datum van ontslag voor afgaande, in dienst van een anderen werkgever dan den aanvrager werkzaam was. Deze opvat ting is onjuist. Er moet slechts rekening worden gehouden met het aantal dagen, dat de arbei der in genoemden termijn werkzaam was in de onderneming van den aanvragenden werkgever. Vele werkgevers zijn van meening, dat geen vergunning tot ontslag noodig is, indien een arbeider, die krachtens een verleende vergün- ning werd ontslagen, na korten tijd opnieuw werd tewerkgesteld en opnieuw ontslagen. zy zijn van oordeel, dat alsdan sleohts rekening behoeft te worden gehouden met den duur van het laatste dienstverband. Ook deze opvatting is onjuist. Bij elk geval van ontslag moet wor den nagegaan of de desbetreffende arbeider in den termijn van 6 maanden, onmiddellijk aan den datum van het ontslag voorafgaande, meer dan 110 dagen m de onderneming werkzaam was. Meermalen komt het voor, dat werkgevers een vergunning vragen tot ontslag van een arbei der, die inmiddels zonder medewerking van den werkgever bij een ander in dienst trad. Ook ge beurt het, dat een arbeider, terwijl de aanvrage om vergunning tot ontslag in behandeling is, van werkgever verandert. In deze gevallen werd tot dusver geen vergunning verleend, wyi deze strikt genomen niet noodig was. De directeur- generaal van den arbeid heeft besloten in der gelijke gevallen toch een vergunning te verlee- nen. indien deze door den werkgever wordt ge vraagd. Als datum van ingang dezer vergunning wordt dan gesteld de dag, waarop de arbeider bij een anderen werkgever in dienst trad. VERLENGING TERMIJNEN LIQUIDATIE- BESLUIT 1941. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, zullen de termijnen, genoemd in het liquidatiebesluit 1941 (verordening No 172, 1941) worden ver lengd, voor zoover die termijnen beginnen te loopen van den dag van afkondiging van het liquidatiebesluit 1941 af. Deze termijnen zullen worden verlengd met evenveel dagen als er zullen blijken te zijn verloopen tusschen de af kondiging van het besluit (30 Augustus 1941) en de afkondiging van de eerlang te verwachten eerste uitvoeringsbeschikking. Zooals men zich zal herinneren betreft ge noemd liquidatiebesluit vrijstelling of vermin dering van belasting bij ontbinding van naam- looze vennootschappen. OUD-KAMERLID WIELINGA OVERLEDEN. Te Utrecht is op 74-jarigen leeftijd overleden de heer P. Wielinga. oud-lid van de Tweede Kamer en oud-hoofdinspecteur van het lager onderwijs. In onderwijskringen was de heer Wielinga een zeer bekende persoonlijkheid, doch ook als voorzitter der Chr Middenstandsvereeniging genoot de overledene groot aanzien. In 1925 heeft de regeering zijn verdienste er kend door hem te benoemen tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw. Ik Heb Het nog nooit zoo druk gehad met al die afspraken. INVENTARISATIE RIJSTVOORRADEN. Winkeliers verplicht stand per 4 October op te geven. De Staatscourant bevat een beschikking van den secretaris-generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij volgens hetwelk ieder, die zijn normaal bedrijf maakt van het verkoopen en afleveren van rijst, rijstebloem, rijstemeel, rijstgries of kindermeel aan het pu bliek, verplicht is. gedurende het tijdvak van 5 October tot en met 11 October aan den dlstri- butledienst opgave te doen van zijn voorraad rijst, rijstebloem, rijstemeel, rijstgries en kinder meel per 4 October 1941, alsmede van het aan tal bonnen, recht gevende op het koopen van 1 •■?n rijst, dat hij ter zake van de uitoefe ning van zijn bedrijf op 4 October 1941 in zijn bezit heeft. Lijdt gij aan rheumatiek Neemt de proef met deze extra goede liniment, die U zelf kimt maken. Rheumatiek- en spierpijn verdwijnt snel met dit goede huismiddeltje. Het is heel eenvoudig klaar te maken en niet duur. Benoodigdheden een schoone flesch, 15 gram Rheumagic-olie, 85 gram terpen tijn of brandspiritus. Gebruiksaanwijzing: de bestanddeelen goed door elkaar schudden en de pijnlijke plaatsen betten. De Rheumaglc-olie vindt U bij Uw apo theker of drogist; een 15 grams-fleschje kost 06 cent, dus met de terpentijn of brandspiritus bent U voor drie kwartjes klaar. Haal het in huis en bewaar dit receptje. „Adv." 3473 Het A.NP. vond den heer F. L. Rambonnet, algemeen gemachtigde voor de oorlogs- en de- fensieschaden. bereid eenige inlichtingen te ver strekken over de komende wijzigingen en ver beteringen bij de afwikkeling van de oorlogs- en defensieschaden. De heer Rambonnet wees er in de eerste plaats op. dat de uitvoering van de in kwartier ingswet de grootste moeilijkheden bood Een honderdtal controleurs is thans aangesteld om de desbetreffende rekeningen te onderzoe ken. en naar in de bedoeling ligt, binnen enkele maanden af te werken. De schaden door wegruiming, stellingbouw, inundatie e.d. zijn gemakkelijk te verwerken door taxaties van 'de plaatselijke deskundigen. De afwikkeling van de schade van de Neder- landsche Spoorwegen, van tramwegen en van andere vervoerondernemingen is gecentraliseerd bij de afdeeling vervoerwezen. Met de N.V. Ne- derlandsche Spoorwegen kon een regeling wor den getroffen als gevolg waarvan de schade afwikkeling in plaats van 20 jaar slechts een half jaar zal vergen. Er zal binnenkort een besluit worden afge kondigd. waarbij de definitieve afdoening der defensie-schadegevallen nader wordt geregeld. Bij dat besluit zal een uiterste termijn worden gesteld waarbinnen de schadegevallen moeten worden aangegeven. Voor de afhandeling der oorlogsgeweldscha- degevallen zijn de schade-enquête-commissies met groote voortvarendheid in het geweer. De algemeen gemachtigde heeft maatregelen kun nen treffen dat de schade-enquête-commissies met haar voorbereidende werkzaamheden voor de uitbetaling der schadedeclaraties over het ge heel per 1 October klaar zijn. NATIONALE COMMISSIE TEGEN HET ALCOHOLISME. In te Utrecht gehouden vergadering van de Nationale Commissie tegen het Alcoholisme werden herdacht prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine, van 1918 af voorzitter der N.C~A.. A.. Martinus voorzitter van den A.N.G.OB. en dr. A. H. Ort, allen sinds de vorige N.CA. vergade ring overleden. In het bijzonder werden de groo te verdiensten van den heengeganen voorzitter geteekend. De heer Harders van het Reizend Drankweer Museum bracht verslag uit van zijn tochten langs de werkverschaffingskampen. Besproken werd een enquête door den heer Wepster uit Rotterdam ingesteld naar het gebruik van alco holhoudende dranken door schoolkinderen. Bi) de 50% bleek reeds met den alcohol kennis te hebben gemaakt. De wenschelfjkheid werd be toogd dit onderzoek op grootere schaal voort te zetten. Tot lid van de commissie van administratie en daarna tot voorzitter van de N.C.A. werd be noemd mr. H. de Bie, vice-president van de arrondissements-Rechtbank te Rotterdam. GASONTPLOFFING TE VEGHEL. 18-jarig meisje aan de verwondingen bezweken. Donderdag heeft ten huizè van de familie K. te Veghel een gasontploffing plaats gehad. Twee dochters bekwamen hierbij ernstige brandwon den. In zorgwekkenden toestand zijn de beide meisjes naar het ziekenhuis ter plaatse vervoerd. Daar is de 18-Jarige mej. A. K. in den afgeloo- pen nacht aan haar verwondingen bezweken. Haar 20-jarige zuster is er nog zeer ernstig aan toe. In de woning is geen brand ontstaan, noch schade van beteeken is aangericht. KRANIG OPTREDEN VAN JEUGDIGE* SCHOLIER. 0 Een baby uit bet water gehaald. Op den Catharijnesingel nabij de Barthoio- meusbrug te Utrecht duwden eergisteren eenige kinderen een kinderwagen voor zich uit, waarin zich een baby van 1% jaar bevond. Op een gegeven moment raakten de kinderen met elkaar aan het stoeien, waardoor zij zoo goed als geen acht meer sloegen op den kinderwagen. Aan gekomen bij een naar het water hellend ge deelte van den singel, werd de wagen zelfs aan zijn lot overgelaten, zoodat deze met de baby in den singel reed. Verschrikt over deze gebeurte nis zetten de kinderen het huilend op een loopen. kind en wagen in den steek latend. De 13-Jarige scholier J H Bronlus, wonende in de Achterstraat, te Utrecht, die toevallig pas seerde, begreep onmiddellijk, dat de baby. die met wagen en al onder het wateroppervlak waa verdwenen, in levensgevaar verkeerde. Hij be dacht zich geen moment, sprong in den singel en slaagde er in het kindje uit den zich onder water bevindenden wagen te halen en vrijwel ongedeerd aan eenige omstanders aan den kant te overhandigen. Zonder het kranige optreden van dezen jeugdigen scholier zou de baby zeker verdronken zijn. EEN WAGEN VOLGELADEN. Politie en ambtenaren van den crisis-controle dienst te Ede, namen bij den veehouder J. te De Valk. gemeente Ede, een party frauduleus bereide kaas in beslag. Daar de kaas bereid was uit melk, afkomstig van aan tongblaar ïydende koeien, werd het ingeslaggenomene, vernietigd. J. had echter nog meer op zyn kerfstok: hy bleek ook frauduleus een kalf te hebben ge slacht en voorts had hy drie varkens voorhan den, waarvoor hy geen vergunning bezat. By H. in De Valk werden om dezelfde redenen 2 varkens en 1 kalf in beslaggenomen en by E. in het Nederwoud 5 varkens en een clandestiene botermakery. Toen de ambtenaren een en ander naar het politiebureau te Ede wilden vervoeren, wilde geen der boeren een wagen voor dat doel af staan. Toen moest een wagen worden gevorderd. Daarop werden geladen 10 varkens. 1 kalf. een botermakery en een party kaas en deze geheele menagerie werd gekoppeld achter den politie motor met zyspan. die het gevalletje naar het politiebureau te Ede trok. AAN NEKKRAMP OVERLEDEN. In het plaatsje Wellerlooi onder de gemeente Bergen (L.) heeft zich een geval van nekkramp met doodeiyken afloop voorgedaan. Het slachtoffer, de 36-jarige arbeider Thissen, is. na enkele dagen ln het ziekenhuis te Venlo te zyn verpleegd, overleden. NIEUWE UITGAVEN. Haagsch Maandblad. Het Ootobernummer van bot Haagsch Maand blad opent met een artikel van L. J. M. van der Beek over het Wlt-Russlsche vraagstuk, waarna mr. J- Barents aandacht vraagt voor den Arbeids dienst. Ds. P. B. Westerdyk besprak den dweper en zyn rol ln de samenleving. Verder bevat het nummer een artlkol van Jan Ublnk over spoken, van A. Spoorenberg over kinderspel en kinder speelgoed door de eeuwen heen, een herinnering aan Potgieter door lr. H. E. Verschoor van 61eeu- wfjk en een folkloristische beschouwing over Be- hemen van dr. J. B. de la Faille. Kief gevallen. HerinneringHet gebouw van de Tsje-Ka, van waaruit in de Jaren 1917- 1922 een waar schrikbewind over stad en land werd uitgeoefend, waarby duizenden slacht offers werden vermoord. (Continental-Holland) door PETER FAZEKAS. (18 ..O lieve hemel" dacht hy „zondig ik niet zwaar voor God? Ik heb een vrouw thuis, Juliska, zij is braaf en goed, zy verzorgt my best. zij houdt van my. ook ik van haar. wy hebben een prettig thuis, ik verdien best en we hebben geen zorgen". Toen kwam er een andere vraag in hem op: „Houd ik meer van Juliska of van Stradivari?" En zyn antwoord luidde: „Ik bemin Juliska en ik houd van Stradivari, haar zie ik als mijn oogen open zyn, hem zie ik ook met gesloten oogen. ik voel de viool overal, in myn hart. in myn hersens, in myn zenuwen, ik voel haar zoemen en zingen en trillen en juichen en lachen en huilen, zij bgrijpt my beter dan wie ook op deze aard. haar vertel ik alles en zy vertelt me alles, over het heden en over het verleden, over haar leven in myn ar men en over haar leven ergens in een oude. doffe zaal. in een oude doffe kast, in een ver sleten. aftandsche vioolkist, waar lk haar te zamen met haar ontdekte en gevonden heb met haar gevonden heb Uit zyn viool vloeide een melodie en in zich zelf murmelde hij de woorden: „Te zamen gevonden hadzy worde geze gend, die Stradivarizy worde gezegend met wie ik haar te zamen gevonden hebdie ge zegende viooldie vervloekte vioolO, groote Godalweer!" Hij kreeg een schok, maar beheerschte zich uitstekend, doch zijn gelaat werd wat bleeker. Alleen één ziel in de heele zaal merkte het. „Zij is geen vervloekte viool! Nonsens! Zy bracht maar geluk en succes voor me." En hij glimlachte reeds weer en speelde door. zoolang het gezelschap in het restaurant bleef Zijn „familie" nam afscheid van hem en men beloofd© spoedig weer te komen. Dat zeggen ze altyd, Pettie verzekerde Franzi hem, en dan duurt het weer een Jaar eer zy zich vertoonen. Wat zit je weer te brommen, ouwe? in formeerde Pettie. Nou, ik zie liever, wat ik zie en dat is. wat men my in de handen stopt en ik zag niet. dat men het in de myne, of in de jouwe heeft ge daan. bromde Franz door achter zyn „groot moeder". En dit dan? vroeg Pettie hem triom- fantelyk, terwyi hy zyn hand, waarin een stuk papier lag, opende. Iemand stopte hem dit by het afscheid discreet toe. De bende barstte in een bulderend gelach uit. Pettie begreep het niet en keek in zijn eigen I hand. die hy voor de anderen openhield zonder dat hy zelf naar de grootte van het biljet had gegluurd. Het was een stuk wit papier Iemand heeft Je voor den gek gehouden en dan nog in zoo'n deftigen boel, grinnikte Franzi Nou dan maar liever een potje bier! Pettie sloot zyn hand en liet haar zakken. De anderen hadden medeiyden met hem en met zichzelf, dat deze avond niets had opgebracht, hoewel zij zich vooruit zoo verheugd hadden op den buit, die hun van alle kanten zou toe- stroomen. Alleen op de schaal by den uitgang, waarop het woord „Muziek" stond geschreven, lagen eenige zilverstukken. En toch was Pettie tevreden. Toen hij zijn hand weer opende en het papierstuk open vouwde. las hij daarop de volgende woorden: .Pettie, ik heb je nog nooit zoo mooi hooren spelen, je was goddeiyk, ik kom morgen weer. A". Hij verried door zyn gedrag niets, slechts een heel zwakke, blyde glimlach verscheen op zyn gelaat. Niemand merkte iets. alleen Franzi keek hem met vaderiyke welwillendheid aan. Den volgenden avond verscheen zy weer op het eiland. Doch in gezelschap van haar Romeo. Het was nog vry vroeg in den avond zy waren onder de eerste gasten, behalve hun tafel, wa ren er nog maar vijf andere bezet, zoodat de groote eetzaal nog niets van die drukte had die haar zooals bijvoorbeeld gisteravond, zoo ge zellig maakte Nadat Talmav en Alma waren gaan zitten, werden zy dadeiyk door een schare kellners omgeven, die hun behalve een heele serie van spijs- en wynkaarten. nog het avond programma van het Zigeuner-orkest, verder eenige brochures over bezienswaardigheden van de buurt overhandigden. Afwezig keek de jurist de zaal rond. om zich daarna aan de bestu deering van lectuur over te geven, wie weet, misschien zou hy daarin nieuwe Juridische ge zichtspunten kunnen ontdekken. Alma knikte vrlendelyk tegen Pettie. die haar met haar lie velingslied verwelkomde. Ook tydens het eten onderhield zy zich met Pettie. natuuriyk alleen vla de oogen. hetgeen in de restaurants waar Pettie met zyn band speelde, noch iets onge woons noch iets opvallends was. De chefs, de kellners en de leden van het orkest waren er aan gewend, dat de primas in het middelpunt van de belangstelling der gasten stond en iedereen vond dit natuuriyk. te meer, omdat dit feit een gunstige financieele uitwerking vcor het heele bedrijf had. De kellners bemid delden de wenschen van de gasten betreffende de te spelen liederen en brachten ook de brief jes over, die door het zwakke geslacht aan Pet tie gericht waren. Terwijl hy echter de biyken van belangstelling en de vele attenties als een onderdeel van zyn repertoire ging beschouwen, wist behalve hem en misschien behalve Franzi niemand, dat hy ditmaal toch heel anders tegenover zoo'n geval stond. Hoe gaarne had hy onder vier oogen met Alma willen spreken, om oude herinneringen op te halen, of alleen maar naast haar te zitten, in haar oogen te ldjken en niets, niets te zeg gen. Maar dit kon niet, zy was met haar ver loofde en die zou het terecht kwalijk nemen, In dien een Zigeunerprimas zich opdrong en naast hen ging zitten. Franzi, sprak hy tegen zyn bassist, wat moet ik doen? Laat nu zien wat Je kunt. Een moeiiyk geval. Pettie, zeer moeiiyk. Als ik in jouw plaats was. dan zou ik weten wat ik doen moest, in dergelyke aangelegenhe den moet je de dingen zelf opknappen, philo60- pheerde de oude. En je schept altijd zoo op. dat je zoo een ervaring hebt by de vrouwen! Heb ik ook, keek Franzi schalksch, lk heb nog nooit gefaald. Help me dan Laat het dan aan my over. Wat ga je doen? vroeg Pettie geïnteres seerd. Dat zal je zien, antwoordde de oude Zi geuner, terwyi hy, alsof er niets gebeurde, geest driftig aan zyn „grootmoeder" ging plukken. Na eenigen tyd. midden in het spel, riep Franzi plotseling: Au! en krampte zyn lichaam in elkaar. Hy stak zyn strijkstok dwars onder de snaren door en trok een lijdend gezicht. De anderen keken hem verschrikt aan. —Aumyn hart. zei hy nogeens en legde zyn hand op de plaats van zyn borst, waar onder hy zyn hart meende te hebben. Het bas- instrument zette hy tegen den muur en in elkaar gebogen liep hy naar den uitgang. In middels schreeuwde hij steeds harder, zoodat het iedereen opviel. En daar viel hy in de armen van de toegesnelde kellners. terwyl ook Pettie hem steunde en bezorgd vroeg: Wat is er. Franzi. wat heb Je in Gods naam? Ikhebleelijkehartkrampen en staarde met zoo een ïydend gezicht naar Pettie, dat deze radeloos en zenuwachtig om een dok ter vroeg. Ja, een dokterdie moet ik hebben daaren Franzi wees naar de tafel van Tal- may, waar Alma en haar verloofde eveneens op merkzaam werden op den hartaanval van den bassist. Hy is een dokter, roep hem gauw wees hy met zyn heelen arm naar Talmay. Toen pas snapte Pettie de strategie van Franzi. Talmay, die het hoorde ,dat Franzi hem voor een dokter hield, protesteerde: Ik ben geen dokter, maar een doctor Juris! Op aandringen van Franzi en van de kellners liep hy eindelijk naar hem toe en probeerde hem uiteen te zetten, dat het woord „dokter" en het woord „doctor" twee verschillende betee- kenissen hebben, hy was geen arts. maar een rechtskundige, en hy kan geen zieken genezen. Wel waar, hield Franzi vast, u kunt me wel genezen, kom met me mee en in het gewirwar dat in de deur ontstond, werden Franzi plus eenige kellners plus de doctor als een lawine in de richting van de garderobe geduwd, waar Franzi zyn comedle voortzette. Bent u heusch geen dokter? vroeg Franzi achterdochtig. Neen. heusch niet. antwoordde Talmay. Breng me dan by een echten dokter smeekte hij en rolde met zyn oogen zoo hart verscheurend. dat Talmay den kellners verzocht den bassist naar zyn auto te brengen, hy zou met hem naar de stad ryden naar een echten dokter. De weg naar de stad leidde langs den eenige kilomeiers langen weg van het restaurant.dwars d-jur he« ei;and naar de Margorethen-brug, van waaruit de twee deelen van de stad konden worden bereikt, het was dus geen uitstapje van een paar minuten. Terwyi de open wagen weg reed, wuifden Pettie en Alma, die tot voor het gebouw naar bulten llepsa. hun na, en Franzi zag nog kans zich in den wagen om te dra alen en onopgemerkt met een knipoogje van Pettie afscheid te nemen. Arme Franzi. keek Alma hem medeiy- dend achterna, zou hy het dalen? O. beslist. glimlacnte Pi'.tic. Heeft hij het vaak? /roeg :y. Nog nooit gehad. verzekerde haar Pettie. Hoe weet Je dan. dat hij het te boven komt? Niet begrypend keek ze nem aan. Omdat hy kerngezond is en maar comedie speelde. Hy wilde my behulpzaam zyn. Alma begreep en zij lachte harteiyk om de list van den ouden bassist, die lederen veldheer tot eer zou kunnen strekken. Jullie zyn gevaariyke samenzweerders. klonk haar vroolljke beschuldignig, en dat ls strafbaar. Maar wy zweeren niet tegen den Staat samen! verzekerde hy. Arved Ls ryksambtenaar, hy vertegenwoor digt den Staat, ging zy met het spelletje door. U zult ons toch niet verraden, kontes? smeekte hy ootmoedig en deed alsof hij erg bang was. Het blijft ons geheim. Pettie hier mün hand. en zij reikte hem glimlachend haar hand. die hij kuste. Ons geheim, herhaalde hy. Een ge heim méér. En terwijl zy in de richting van het Dlant- soen liepen, dat achter het restaurant In weelde bloeide, keek zii ziidelings onde*--nofcond naar hem: Hebben wij dan zooveel geheimen? E®n heeleboel kontes Waarom noem ie mil maa- ste»d«- n- tes6e. ik heb Je er toch nooit "m g^vr»"»'*0 De ben maar een Zigeuner, en u bent "en gravin. (Nadruk verboden) (Wordt vervolgd)

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 9