MEISJES SIMON OE WIT Woningen Thee LEIDSCH DA6BUD - Tweede Blad Zaterdag 4 October 1941 KERK- EH SCHOOLNIEUWS Reformhuis LIGTHART predikbeurt. Uit de Omstreken katwijk aan den rijn. katwijk aan zee. leidschendam. noordwijk aan zee. noordwijkerhout. rijnsburg. 4 voorschoten. 0.20 THEE COMPLEET 0.40 DINER ZONDER BON 0.85 BIERHAPJES 0.20 attiid voorraad! VOOR ZONDAG 5 OCTOBER. Leiden Chr. Geref. Gem.: Voorm. 10 en nam. 5 uur. ds. Joh. Jansen. Doopsgez. Kerk: Voorm. 10% uur, ds. G, Hee- ringa van Den Haag. Eglise Wallonne: dix heures et demie Mr. R. Blommaert. Evang. Luth, Gem.: Voorm. 10% uur, ds. Makkink. Geref. Kerk (Zuiderkerk)Voorm. 10 uur, .ds. Harder: nam. 5 uur, dr. Westerink. Geref. Kerk (Heerengracht)Voorm. 10 uur, ds. Wiersinga; nam. 5 uur. ds. Weggemans. Geref. Kerk (Oude Vest)Voorm. 10 uur, ds. Westerink: nam. 5 uur, ds. Harder. Geref. Kerk (Morschweg): Voorm. 10 uur. ds. Weggemans: nam. 5 uur, cis. Wiersinga. Ver. van Vrtjz. Hervormden (Volkshuis) Voorm. 10% uur, ds. H. W. Bloemhof van Heiloo, Vrije Kath. Kerk (Vreewijkstraat 19)Voorm. 10% uur, Gez. Mis. Rem. Geref. Gem.: Voorm, 10% uur, dr. H. J. Heering. Aalsmeer Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. W. J. van Elden uit Haarlem (Voorb. H.A.); nam. 5 uur. ds. H. v. d. Linde. Oosteinde: Voorm. 10 uur, ds. H. v. d. Linde (Voorb. H.A.); nam. 5 uur, ds. Y. Alkema. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 4 uur, ds. J. Knoppersen. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, Preeklezen. Doopsgezinde Kerk: Voorm. 10 uur. ds. R. C. de Lange (Kerkdienst voor Jong en Oud) Oud-Kath. Kerk: Voorm. 10 uur (H. Dienst); nam. 3 uur Vesper. Aarlanderveen Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% en nam. 3 uur, ds. Beusekom. Geref. Kerk: Voorm. 10% en nam. 3 uur, ds. Moolhulzen. Alphen a. d. Rün Ned. Herv. Kerk (Voorm. Julianastraat)Voorm. 10 uur, dr. Scheers; nam. 4 uur, ds. Stehouwer. Hulpgebouw Gouwsluis: Nam. 4 uur, dr. Scheers. Ned. Herv. Kerk (Oudsh.weg): Voorm. 10% uur, dr. Cannegieter (H.D.). Evangelisatie: Voorm. 10 en nam. 3% uur, de heer de Jong. Martha-StichtingVoorm. 10 uur, ds. Meijer. Geref. Kerk (Hooftstraat)Voorm. 10 en nam. 3 uur, ds. Hartkamp. Raadhuisstraat: Voorm. 10 uur, ds. Bosch; nam. 5 uur, ds. Mulder. De Ruyterstraat: Voorm. 10 uur, ds. Mulder; nam. 5 uur, ds. Bosch, Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 4 uur, de heer Oosterhof. Oud Geref. Gem.: Voorm. 10 en nam. 5 uuv leesdienst. Benthuizen Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10.30 en nam. 3 uur ds. W. Bleshaar. Geref. Gem Voorm. 10.30 en nam. 2.45 lees dienst. Bodegraven Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur ds. Klüsener; nam. 6 uur, de heer Dekker. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Dam. Evang. Luth. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. A. G. den Hertog van Amsterdam. Geref. Gem.: Voorm. 10 en nam. 6 uur, lees dienst. Evangelisatiekring: Nam. 3% uur, samenkomst. Boskoop Ned. Herv. Kerk: Vjn. 9.30, doops- bedienlng en nam. 3 uur ds. Jacobs. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uür de heer Van der Stoel. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 0 uur ds. Kleisen. Rem. Kerk v. Vrljz. Herv.: Voorm. 10 uur ds. W. de Voogd van der Straaten van Haastrecht. Geref. Gem.: Voorm. 10 en nam. 6 uur lees dienst, Haarlemmermeer Ned. Herv. Gem. (Hoofd dorp) Voorm. 10 en nam. 3 uur, ds. Salverda. Lijnden: Voorm. 10 uur, de heer v. d. Berg. Vijfhuizen: Voorm. 10 en nam. 3 uur, de heer Brörens. Aalsmeerderweg: Voorm 10 uur, de heer Koudstaal. Bennebroekerweg: Nam. 3 uur, de heer Koud staal. Badhoevedorp Voorm. 11 uur (Bed. H. D.), ds. H. E. Gravemeyer van Amsterdam. NIeuwemeerdiJk: Voorm. 10 uur. de heer J. A. G. van Zanten van Amsterdam Hazerswoude Ned. Herv Kerk: Voorm. 10 en nam. 2.30 uur ds E. Klehl. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 2.30 uur ds. Heuzeveldt. Hillegom Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Ch. Eerhard (Jeugddienst). Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Krabbe (Voorb. H. A.). Chr. Geref, Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, leesdienst Ned. Prot. Bond: Voorm. ló% urn', ds. Enkelaar van den Helder. Hoogmade Ned. Herv Kerk: Voorm. 10% uur ds. Van Slnderen. De Kaag Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% uur, ds. v. d. Windt. Katwijk aan den Rijn Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. 6 uur. ds. E. Warmolts. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur, ds, J. G. Aalders. Katwijk aan Zee Geref. Gem. (Remlsestr.) Voorm 10 en nam. 5 uur leesdienst. Geref. Kerk: Voorm, 10 en nam. 6 uur, ds. Gilhuis. Koudekerk Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 2% uur. ds. van Binsbergen. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 2% uur, ds. Haspers. Leiderdorp Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur ds. Stehouwer van Alphen a. d. Rijn; nam. 2-30 uuur de heer van Apeldoorn te Leiden. Klnderkerk (Kerklaan 2) Voorm. 10% uur de heer C. W. Corts. Geref. Kerk; Voorm. 10 en nam. 6% uur ds, DUk. Leidsehendam Ned. Herv. Kerk: Voorm 10 en nam. 5 uur ds. Vermet. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. Boukema. Leimuidcn Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% uur, ds. van Veenen. Geref. Kerk: Voorm. 10% en nam. 3% uur, ds. Gilhuis, Lisse Ned. Prót. Bond: Voorm. 10 1/4 urn-, ds. P. v. d. Veer. Llsse Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur ds. J. Th. van Veenen. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 4 uur cand. Baas. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur ds. Ponsteln. Geref, Gem.: Voor.m 10 en nam. 4 uur lees dienst. Oucl Geref. Gem.: Voorm. 9.30 en nam. 2.30 uur leesdienst. Nieuwkoop Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur Cand. van Beusekom van Aarlanderveen Rem. Kerk: Voorm, 10 uur ds. L. W. van Wijn gaarden. Geref. Kerk: Voorm. 10 30 uur ds. Speelman van Nieuwveen en nam. 2.30 uur ds. Mulder van Alphen a. d. Rijn Nieuwveen Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% uur, ds. Kater, Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur, lees dienst. Evangelisatie: Voorm. 10 uur, ds. Lekkerker- ker (Alphen a. d. Rijn). Nieuw Vennep Ned. Herv, Kerk: Voorm. 10 uur ds. Lazonder; nam. 3.30 uur ds. Lazonder. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3.30 uur ds. Smilde. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10.30 en nam. 4 uur leesdienst. Noorden Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% uur ds Zwanenburg. Geref. Kerk: Voorm. 10% uur ds Zwaan van Zwammerdam; nam. 2% uur leesdienst. Noordwük Binnen Ned. Herv. Kerk: Voorm, 10 uur. ds. W. W. Siddré. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 4% uur, ds. H. B. Visser. Noordwyk aan Zee Geref. Kerk in H.V.: Voorm. 9% uur (Jeugddienst), dr. Kroon. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. N. J. Cupédo. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. B. Bouma. Noordwijkerhout Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H.D.) en nam. 4% en 6% uür (Zilk), ds. den Hartog. Oegstgeest Groene Kerkje: Voorm. 10.15 uur ds. T. J. Jansen Schoonhoven. Pauluskerk: Voorm. 10 uur de heer A. P. van der Haas, cand. t.d. H. D.; nam. 5 uur ds. T. J. Jansen Schoonhoven. Ver. v. Vrljz. Herv.: Voorm. 10% uur ds. B. J. Arls van A'dam. Geref. Kerk (MauritslaaÖ)Voorm. 10 en nam. 5 uur, prof. dr. den Hartog van Katwijk a. Zee. Geref. Kerk (Morschweg): Voorm. 10 uur, de heer Marseille van "Katwijk aan Zee. Oude Wetering Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% uur, ds. Fruinstra van Huis ter Heide. Geref, Kerk: Voorm. 10% uur (HA.) en nam, 3% uur, (Dankz.), ds. v. d. Bos. Remonstr. Kerk; Nam. 7 uur, ds. Heyn. Rynsburg Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, dr, van Niftrik; nam. 5 uur, ds. A. Hoekert van Voorburg. Kerkzaal: Voorm. 10 uur, dr. K. J. Brouwer van Oegstgeest; nam. 5 uur, ds. van Niftrik. Geref. Kerk (Rapenburg): Voorm. 10 uur, ds. Post; nam. 6 uur, ds. Broekstra van- Oegstgeest, Geref. Kerk (Voorhputerweg)Voorm. 10 uur, ds. Visser van Noordwijk Binnen; nam. 6 uur, ds. Post. Concordia: Voorm. 10 uur, ds. Bröekstra; nam. 6 uur, ds. Visser. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. N. de Jong van Den Haag. Rijnzaterwoude Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% uur (Voorb. H.A.) en nam. 3 uur, ds. de Vrée. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10% en nam. 6% uur, leesdienst. Sassenheim Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur ds. Kr()kamp. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 5 uur ds. Kuiper. Chr. Geref. Kerk: Voorm, 10 en nam. 5 uur leesdienst. Pinkstergemeente: Voorm, <10 en nam. uur de heer Zoutman. Ter Aar Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% en nam. 3 uur, ds. Huls. Geref. Kerk: Voorm. 10% en nam. 3 uur. ds, Warner. Valkenburg Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6% uur. ds. Veldkamp. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, cand. v. d. Stel van Rotterdam. Voorhout Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur ds Klomp. Voorschoten Ned. Herv. Gem.: Voorm. 10 en nam. 5 uur. ds. H. P. Fort-gens, Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. J. C. Houtzagers. Geref. Gem. (Leidscheweg 41)Nam. half vijf, leesdienst. Waddln.ween - Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 u. (Bed. H.D.) en anm. 6 uur ds Vroeg ln de wey. Geref Kerk: Voorm, 10 uur (voorb. HA.) en nam. 3 uur ds. Smldt. Oud-Geref. Gem.: Voorm. 10 en nam. 6 uur ds. Van der Kraats. Warmond Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur ds. De Bel. Wassenaar Ned. Herv. Gem. (Dorpskerk): Voorm. 10.05 dr. Honders; nam. 5 uur ds. Ten Kate. Klevietkerk; Nam. 10.05 uur ds. Ten Kate. Ned. Prot. Bond: Voorm. 10.40 uur, mej. dr. J. W. Herfst. Geref. Kerk (Zijllaan)": Voorm. 10 uur. dr. Wielinga (Voorb. H.A.)nam, 5 uur, ds. Feringa. Geref. Kerk (Bloemcamplaan)Voorm. 10 uur. ds. Feringa; nam. 5 uur, dr. Wielinga. Wou brugge Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur ds. Van der Ent Braat. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur ds. Dronkert Zevenhoven Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% u. ds. Van Harten; nam. 3 uur de heer Elchhorn, cand. te Delft. Geref. Kerk: Voorm. 10% uur en nam. 3 uur ds De Ruig. Zoetcrmeer Ned. Herv. Kerk; Voorm. 10 uur dr. J. J. Woldendorp (H.D,); nam. 2.30 uur ds. J. J. Woldendorp (voorber. H.A.). Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6.30 uur ds. H. Versluljs Geref. Gem.: Voorm, 10 en nam. 7 uur lees dienst, Ver. tot Verbr. der Ger. Waarh.: Voorm 10 en nam. 2.15 uur de heer Dijkman te Rljssen. Ver. v. Vrljz. Herv: Nam. 6.30 uur ds. J. D. v. d. Veen, van Rijswijk. Zoet er wou de Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 u. ds. EIJkman Zwammerdam Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H. Doop) en nam. 3 uur ds. Pop. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur leesdienst en nam. 2.30 uur ds. Zwaan. Rem. Geref. Gem.: Voorm. 10 uur dr. TJalsma van Rotterdam. NED. HERV. KERK. Aangenomen Naar Huissen. cand. J. Vinken- borg, thans hulpprediker te IJsselmonde. Bedankt. Voor Aalst, cand. P. J. Dorsman te Rotterdam. Beroepen. Te Dalen (Dr.) -(toez.) ds. P. M. Kap- teyn, te Schagen Te Brakel (Geld.) cand, P. J. Dorsman te. Rotterdam. GEREF. KERKEN. Aangenomen Naar Doezum, cand. K. M. R. van der Beek te Groningen. CHR. GEREF KERK. Bedankt. Voor Arnhem, ds. W. Kramer te Leeuwarden. ALG. SYNODE DER NED. HERV. KERK. In de zitting van Donderdag werd een subsidie verleend tot het vervaardigen van een kaart, waarop vermeld worden alle diaconesseninrich- tingen, protestantsche ziekenhuizen en philan- tropische vereenigingen. In de laatste zitting werd gisteren aangenomen de eindraad voor de kerkeraden, welke door de werkgroep gemeenteopbouw is opgesteld en door kerkelijk overleg is herzien. Naar aanleiding van een verzoek van het prov. kerkbestuur van Friesland en dat van Overijsel werd besloten een crediet van 4000 gul den beschikbaar te stellen uit de te houden bij zondere collecte voor de geestelijke verzorging van arbeiders in den N.O. polder. Op een verzoek van de commissie van toezicht op den druk en uitgave van den nieuwen bundel werd besloten ds. K. H. E. Gravemeyer in die commissie als lid te benoemen. Benoemd werd als secundus ouderllnglid in de alg. syn. comm. baron van Tuil van Seroos- kerken van Zuilen te Zuilen. Aan het eind van de vergadering werden de gebruikelijke toespraken gehouden. Hierna sloot de president de vergadering met dankgebed. AALSMEER. Onderscheiding Aan de firma W. Topsvoort alhier werd een getuigschrift 1ste klasse toegekend voor de dec dahlia Diedenhof op de bloemenkeuring te Haarlem. Vocaal concert „Dindua". Het dameskoor „Dindua" gaf een vocaal con cert ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan. Medewerking verleenden de sopraan mevr. Hen- nink—Tromme en de pianist J. Maarse. Na opening door ds. Y. Alkema zong het dames- en jongedameskoor een psalm, waarna het meis- jeskoor'een viertal liederen ten beste gaf. Ter afwisseling speelde de directeur G. van Hulst op de saxofoon met begeleiding van den pianist J. Maarse de serenade van Toselli. Ver volgens traden weer de koren op met liederen van Cath. van Rennes. die buitengewoon in den smaak vielen, terwijl de uitvoering ervan goed was. Deze avond was voor de jubileerende vér- eeniging en haar onderafdeelingen een waar succes! Aan het postkantoor Aalsmeer en de daar onder behoorende ambtsgebieden werd gedu rende September ingelegd f. 5867,64 en uitbe- aid f. 13.204,85 De Zondagsdienst voor doktoren wordt morgen waargenomen door de doktoren H. Oei tel. 489 en H. C. C. Wagner tel. 421. HAARLEMMERMEER. DE BIETENCAMPAGNE. Goede verwachtingen omtrent het suiker- percentage. Op verschillende plaatsen ln den Haarlem mermeerpolder is thans met het rooien der bieten een aanvang gemaakt. Vele schippers zijn hier weer met hun vaartuigen gearriveerd, in afwachting van het bericht, om naar de on derscheidene verbouwers voor de bevrachting te kunnen vertrekken. De bieten hebben zich over het algemeen flink ontwikkeld, zoodat het percentage suiker gehalte wel niet zal tegenvallen. De suikerfa briek te Halfweg zal vermoedelijk in den loop van de volgende week in werking gesteld wor den. HILLEGOM. Zeer goede handel op bloembollenbeurs. De beurs werd bezocht door 153 personen. Er werden geen bloemen geëxposeerd. De handel was zéér goed. Gevonden voorwerpen. Aanwezig op het politie bureau en aldaar te bevragen alle werkdagen tusschen 7 en 8 uur n.m. de navolgende als gevonden aangegeven voorwerpen: gebloemde ceintuur, zwarte punt muts, wit wol kinomut-sje en bruine portemon- naie zonder inhoud. Ontvreemding van bloembollen en snijboonen. De politie alhier heeft twee personen uit Lisse aangehouden, die een hoeveelheid bloem bollen hadden ontvreemd. Nadat proces-verbaal was opgemaakt, werden zij op transport naar Lisse gesteld. Op den Stationsweg werden drie zakken snijboomen ontvreemd. De politie onder zoekt deze zaak. Vergadering Hillegomsche Pluimveeverceniging. De Hillegomsche Pluimveevereeniging ver gaderde in café „Flora", onder voorzitterschap van den heer Vastenouw. De voorgenomen ver- eenigingstentoonstelling kon wegens de vele moeilijkheden geen doorgang vinden. Inplaats hiervan z&l op 8 Nov. a.s. een groote tafelkeu ring met vele prijzen worden gehouden voor hoenders en konijnen. Als keurmeesters zijn be noemd de heeren Ten Broeke en Hamaker te Haarlem Vele leden zegden reeds eereprijzen toe. Besloten werd de voorgenomen tentoonstel ling te Lisse te steunen met het schenken van DS. H. J. DE GROOT f Op 69-jarigen leeftijd is plotseling te Voorst overleden de bekende predikant ds. H. J. de Groot. Meer dan 45 jaar heeft hij het predik ambt uitgeoefend. Ds. de Groot werd in 1895 predikant te Oude en Nieuwe Wetering, te Zoe- termeer in 1898. vervolgens te Hattem in 1901, te Leerdam in 1902 en staat sedert 27 September 1908 te Voorst. Tal van boeken heeft de over ledene geschreven. Eenige jaren is hij leeraar in het Hebreeuwsch aan het gymnasium te Zuf- fen geweest. De woning van ds. De Groot geniet groote bekendheid door de fraaie verzameling oude klokken. eenige eereprijzen. Vervolgens werden de lede» in de gelegenheid gesteld hun benoodigd kwan tum erwten- en tarwestroo, voederrapen en wortelen op te geven. Voor aankoop was reeds zorg gedragen. Aan het postkantoor alhier en het daar onder behoorende ambtsgebied werd gedurende September 1941 ingelegd f. 9276,61 en terug betaald f 13.470,42. De dienst voor doktoren wordt morgen waargenomen door dr. ten Hoope, tel. 5417. Tot hoofd der O.L. school is met ingang van 1 December a.s. benoemd de heer J. H. Metzelaar, thans in zelfde functie werkzaam te Katwoude. Tram ontspoord. Gisteravond te halftien ontspoorde de tram naar Leiden en kwam dwars over den weg te rijden, daarbij alles versperrend. „Weg en.wer ken" was spoedig aanwezig en te middernacht was de weg gelukkig weer vrij. Getuigschriften Chr. Katwijksche Huishoud en IndustrieschooL Aan het eind der 2-jarige primaire opleiding aan de Chr. Katw. Huishoud- en Industrieschool hoofd mej. H. Z. v. d, Weerd werd in het Jeugdhuis aan de volgende leerlingen het ge tuigschrift uitgereikt: A. van Beelen J. Berkhéij, L. Hageman. M. de Jong, R. Kleen, L. Koeke- bakker. C. Kruijt, T. v. d. Plas, M. v. d. Plas. D. Parlevliet, W. v. d. Lee, A. van Rijn en L. Ver does. Aan twee leerlingen kon geen diploma wor den uitgereikt. Mej. J van Oudgaarden, onderwijzeres aan de school van het Zeehospitum alhier, is met ingang van 1 December benoemd tot onderwij zeres aan een openbare opleidingsschool te Vel- zen. Onze plaatsgenooten H. Buys en Th. W. van Wijk zijn geslaagd voor het candidaats- examen geneeskunde. De Zondagsdienst voor doktoren wordt morgen waargenomen door de doktoren Her- manides en de de Ruyter. Druk bezoek aan de bloembollenbeurs. De bloembollenbeurs, welke ten einde loopt, blijft een groot aantal bezoekers trekken. De groote zaal van hotel v. d. Geest was geheel ge vuld met belangstellenden. Er was groote vraag naar verschillende soorten vroege tulpen. De handel was nog steeds vlug. De R.K. St. Jozef-Gezellen-Vereenigng heeft feestelijk het winterseizoen geopend. Tevens was het een propaganda-avond, waarop de heer Steef Menken uit Leiden zijn hoorders wist te amu seeren met een aardige propagandistische toe spraak. Vele nieuwe leden gaven zich op. De Zondagsdienst voor doktoren zal wor den waargenomen door dr. E. E. v. d. Laan. Diefstal van groenten. Bij de politie deed L. B. aangifte van het feit dat van zijn volkstuintje achter het voormalige Wilhelminapark savoye kool was ontvreemd. Een onderzoek wordt ingesteld. Reinigingsdienst zelfstandig. Met ingang van 1 Januari 1942 is als zelfstan dig bedrijf aangewezen de reinigingsdienst. Hiertoe werd in een raadsvergadering destijds een bësluit genomen, hetgeen de Commissaris der Provincie heeft goedgekeurd. De Zondagsdienst voor doktoren wordt waargenomen van hedenmiddag af tot Maan dagmorgen door dr. H. J. Keegstra, telef. 120 en dr. M. v. d. Stoel, telef. 56. Geslaagd te Utrecht voor het examen Lichamelijke Oefening acte J. mej. S. de Jong alhier. Bij de N.V. LEIDSCHE WAS- SOHERIJ (B. C. J. van Om meren) Haarlemmerweg 49, kunnen eenige bekwame man- gelmeisjes geplaatst worden. Vakkennis beslist noodzakelijk Aanmelden: Nieuwe Mare 3. 3539 ZATERDAG ZONDAG WOENSDAG v. 3 tot 6 u. ECHTE THEE MET GEBAK GANGETJE 14 ZONDAG: Verschillende Vleeschschotels Groenten naar keuze - Pudding of fruit. STAMPPOT OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN LANDBOUW EN VISSCHERIJ. Opgave voorraad rijst. enz. door detaillisten. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat ingevolge de beschikking „Voorraadopgave rijst 1941" iedere kleinhandelaar verplicht is aan den plaatselijken distributiedienst een opgave te verstrek ken van ziin voorraad rijst, rijstebloem, rijstemeel, rijstgries en kindermeel per 4 October 1941, alsmede van het aantal bonnen, redht gevende op het koopen van één rantsoen rijst, welke ter zake van de uitoefening van zijn .bedrijf op 4 October 1941 in zijn bezit zijn. De opgave moet in de week van 511 October 1941 bij den püaatselijken dlstributiedienst worden in gediend, tegelijk met de inwisseling van bonnen voor grutters waren tegen toewijzingen. Deze opgave dient te worden inge diend op formulieren, welke door het Centraal Distributiekan toor aan alle kleinhandelaren in rijst worden toegezonden. Met nadruk wordt er de aandacht op gevestigd, dat het niet ont vangen van deze formulieren de betrokkenen niet ontheft van de verplichting tot opgave van den voorraad en dat betrok kenen derhalve, indien zij de formulieren niet hebben ont vangen, zelf bij den plaatselijken distributiedienst een zoo danig aangifteformulier moeten aanvragen. Het achterwege laten van de vereischte opgave, alsmede het verstrekken van onjuiste of onvolledige gegevens kan inge volge het economisch sanctiebesluit 1941 worden gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste acht jaren of geldboete van ten hoogste honderdduizend gulden. 3450 OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN LANDBOUW EN VISSCHERIJ. Prijzen van door den N. A. K. goedgekeurd lijnzaad. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogstijd maakt bekend, dat voor door den Nederlandschen Algemeenen Keurings dienst te velde en op partij goedgekeurd lijnzaad de volgende maxi mumprijzen inclusief omzetbelasting zijn vastgesteld. lste 2de Witbloei lijnzaad nabouw nabouw Telersprijs ongeschoond f.25.f. 21.25 Telersprijs geschoond en geplombeerd f. 29.60 f25.85 Uiteindelijke verbruikersprijs f. 34.f. 30.25 Blauwbloei lijnzaad Telersprijs ongeschoond f27.f. 22.75 f. 20.50 Telersprijs geschoond en geplombeerd f. 31.60 f. 27.35 f. 25.10 Uiteindelijke verbruikersprijs f. 36.f. 31.75 f. 29.50 Wordt door den teler definitief geplombeerd afgeleverd, dan komen plombekostén en een zeker bedrag voor kweekersvergoeding te zijnen laste. Wordt ongeschoond (onder voorplombe) afgeleverd, dan moeten plombekosten en kweekersvergoeding door den handel worden vol daan. Levering door den teler geschiedt op PICA-voorwaarden (franco binnen 10 km. van het bedrijf van den teler). Verdere vracht komt voor rekening van den kooper. Bovenstaande prijzen zijn exclusief vracht en zakken, Uitgaande zoowel als inkomende vracht (voor zoover deze laatste f. 0.10 per 100 kg. te boven gaat) komen ten laste van den kooper. Gespecificeerde vrachtkosten moeten afzonderlijk op de nota vermeld worden. Op rekening gestelde zakken moeten door den handel binnen den gestel- den termijn tegen factuurprijs worden teruggenomen Wordt door een teler rechtstreeks aan een uiteindelijken gebruiker geleverd, dan mogen door hem alleen definitief geplombeerde partijen worden afgeleverd, terwijl hij ten hoogste den uiteindelijken verbrui kersprijs, verminderd met f. 2.25 in rekening mag brengen. 3499 Een blokje behoorlijk ver huurde woningen te koop ge vraagd, welke een matig ren dement opleveren- Beslist te Leiden. Uitvoerige brieven Bur. van dit Blad onder no. 3544. Heerlijke in overvloed Hebt U nog wat echte thee? Wees daar zuinig op en doe daar vijfmaal zoo lang mede door te mengen met ons Beroemde Theesurrogaat Hebt U geen echte thee meer? Niets erg, want ons surrogaat enkel gedronken smaakt ovenheerlijk!! PER PAKJE 32 CENT. Een feestmaaltijd is iedere maaltijd, waar onze VEGA JUS op tafel komt. P"E!R PAKJE 10 CENT Vi tam in en -gistextract (als maimite) potje f. 1.36, 2.56, 4.95 Decithine (pracht bindmiddel) pakje 61 ot. IN HET REFORMHUIS alleen goede artikelen Terweeweg 84 - Oegstgeest - Telefoon 25610 OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN LANDBOUW EN VISSCHERIJ. Adreswijziging Nederlandsche Meelcentrale. Het Rijksbureau voor de Voedgelvorziening in Oorlogstijd maakt bekend, dat de kantoren van de Nederlandsche Meelcentrale met in gang van Maandag, 6 October 1941 worden overgeplaatst naar het nieuwe gebouw van de Bataafsche Import Maatschappij, Wassenaar- scheweg 80, 's-Gravenhage. De verhuizing zal op Donderdag, 9 Octo ber d.a.v. zijn beëindigd, zoodat van dien datum af de corresponden tie aan bovengenoemd adres dient te worden gericht. Telefonisch is de Nederlandsche Meelcentrale reeds te bereiken van Woensdag, 8 October af onder de nummers 183456 en intercommunaal onder de letters D.D.D, 3501 2—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 6