BINNENLAM) VRIJDAG 26 SEPTEMBER 1941 No. 25001 De Sovjets in materiaal nood V Productieslag bracht goede resultaten Verduisteren: 82ste Jaargang Dringend beroep om hulp Vernietiging van sovjet strijdkrachten duurt voort De strijd tegen de Britsche koopvaarderij Uit Amerika Uit het Verre Oosten Verspreide berichten Scheuren van grasland blijft zeer gewenscht Aanwijzing van nieuwe bonnen Wijziging winkelsluitingsbesluit FAILLISSEMENTEN KUN/T CM UITEREN 19.31 uur 7.33 uur J LEIDSCH DAGBLAD Directeur: J. W. Henny Telef. Directie en Administratie 25041 (2 lijnen) DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Telef. Redactie 21507. Hoofdredacteur: B. W. Menkhorst, Lelden Pl.verv K Been Leider Het AJLP. meldt uit Berlijn: De aan het begin van de week bekend gemaakte smeekbede van den Sovjetambassadeur te Londen. Maiski. aan Engeland: „Wij hebben pantserwagens noo- dig, meer pantserwagens, en nog eens pantser wagens; stuurt ze snel en zoo veel mogelijk," bevat reeds een eerste indrukwekkende beken tenis omtrent de geweldig verminderde prdouc- tiecapaciteit der Sovjets. Met den toenemenden ernst van den toestand aan het bolsjewistische front ziet Maiski zich gedwongen tot nog openlijker en onomwonde- ner bekentenissen. „De Sovjet-Unie", zoo ver klaarde Maiski, „staat voor een moeilijke si tuatie, het baat niet de oogen voor de feiten te sluiten. Bij de moderne oorlogstechniek wor den elementen als bijv. generaal Winter of ge neraal Modder onbeteekenend. Het volk der Sovjets kan zijn vertrouwen niet stellen op der gelijke twijfelachtige factoren. De Sovjet-Unie heeft zware verliezen geleden, de vijand heeft belangrijke industriegebieden bezet en de Sov jets waren genoodzaakt fabrieken en bedrijven te ontruimen. Er zal geruime tijd voorbijgaan alvorens het werk elders kan worden hervat. Op deze wijze is het voor de Sovjet-Unie uiterst moeilijk de tot dusver geleden verliezen aan materiaal in te halen. Daarom moesten an dere staten in de bres springen en vliegtuigen en tanks naar de Sovjet-Unie sturen." Deze verklaring weerspiegelt den omvang van de zwakte der bolsjewieken. Na een veld tocht van drie maanden is de reusachtige be wapening, waarop de bolsjewieken jarenlang hebben gepocht en die de vrucht was van een twintigjarigen slavenarbeid der volkeren van de Sovjet-Unie. in het vuur der Duitsche vernieti gende slagen uitgegloeid tot een hoop sintels. Moskou voert thans reeds, zooals de „Prawda" dezer dagen juist heeft ingezien, een wanhopi- gen strijd om zijn bestaan. De landen echter als de Vereenigde Staten en Engeland, tot wie Stalin zich thans richt om zijn geweldige ver liezen te neutraliseeren, overtreffen elkaar in het opsommen van de moeilijkheden, welke een snelle en doeltreffende hulpverleening in den weg staan. De „New York Herald Tribune" schrijft: Nu er slechte berichten uit het Oosten komen, nu Kief is gevallen en de Duitschers het Donetz- bekken en waarschijnlijk ook het gebied van den Don bedreigen, zit men te Washington en Londen met de handen in het haar en zoekt men wegen om den Sovjets tanks, vliegtuigen, kanonnen enz. te leveren. Drie maanden heeft men ongebruikt laten voorbijgaan." De Londensche nieuwsdienst meldde op het oogenblik, dat de Engelsche en de Amerlkaan- sche delegatie in Moskou aankwamen, dat voor- loopig noch de Britsche. noch de Amerikaan- sche productie een zoodanige hoogte zal berei ken. dat zij kan voorzien in de behoeften der Sovjets. Zelfs indien het benoodigde materiaal werd geproduceerd, zou het niet in voldoenden omvang naar de Sovjet-Unie kunnen worden vervoerd. Na drie maanden lang mooie belof ten te hebben gedaan, herinnert men zich thans opeens, dat de transportwegen voor een snelle hulpverleening ontbreken. De in Amerika besproken mogelijkheid om over zee langs N. Siberië materiaal aan de Sovjets te leveren. Is gedurende den winter uitgesloten. Zelfs in den zomer is dit slechts mogelijk met behulp van sterke ijsbrekers. Levering via Moermansk kan met het oog op het naburige front schier niet mogelijk worden geacht, om nog maar te zwij gen van de problematische wegen zooals over Iran. In deze ontbrekende vervoersmogelijkhe den schuilt reeds een der „fysieke grenzen" voor de Angelsaksische hulpverleening. Het moet den Sovjets voldoende zeggen, dat Engeland en Amerika moeten toegeven, dat de eigen wapen- voorraden niet voldoende zijn om tot de ver- eischte snelle en uitgebreide zending van ma teriaal over te gaan. Een voorproefje van hetgeen werkelijk aan hulpmateriaal ter beschikking staat heeft de openbare meening dezer dagen gekregen door de omstandigheid, dat de Amerikaansche gede legeerde voor Moskou, Harriman, de bewering niet kon weerleggen, dat op het oogenblik slechts 15% van de productie der Vereenigde Staten voor den oorlog bestemd is. Aan deze door gebrek aan materiaal en aan transportwe gen ontstane onmogelijkheid om den Sovjets doeltreffend te hulp te komen, kan ook het beleggen der conferentie te Moskou niets ver anderen. Zij beteekent niet meer dan een ge baar voor een reddingsactie. Juist de ervaringen der twee laatste decennia hebben voldoende aangetoond, dat de Angelsaksen altijd juist d&n de noodoplossing eener conferentie aangrijpen, wanneer het hun ontbreekt aan de kracht en den wil om vraagstukken op duidelijke wijze op te lossen. DE CONFERENTIE TE MOSKOU. Reuter meldt uit Moskou, dat Litwinof als vertegenwoordiger van den bolsjewistischen mi nister v. buitenlandsche zaken en generaal Go- likof. die de leider was van de bolsjewistische militaire missie in Londen, zijn toegevoegd aan de delegatie voor de beraadslagingen met de Britsche en de Amerikaansche missie in Moskou. Victorie - Duitschland ~wint voor Europa op alle fronten. Het opperbevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: „De vernietiging van de te, oosten van Kief nog ingesloten resten van den vyand duurt onverbiddelijk voort. Het aantal gevangenen is tot 492.000 gestegen. Dit aantal neemt nog voort durend toe. De door de Duitsche duikbooten volgens het weermachtbericht van gisteren tot zinken ge brachte 78.000 b.r.t. scheepsruimte der Britsche koopvaardij, w.o. ook een groot tankschip ko men, naar het D.NJB. van deskundige zijde ver neemt, overeen met 110.000 ton gewicht. 5500 wagons, elk van 20 ton, zouden noodig zijn ge weest om deze lading per rail te vervoeren, d.w.z. dat 110 goederentreinen van 50 wagons voor het transport noodig zouden zijn geweest. Elke trein zou dan een lengte van een halven kilometer hebben gehad. Als de inhoud had be staan uit levensmiddelen, zou een stad als Huil zeven maanden van die hoeveelheid hebben kunnen leven. (D.N.B.) DE NEUTRALITEITSWET. De democratische seator McKellar heeft een motie ingediend tot intrekking van de neutra- liteitswet. Hij verklaarde, dat deze wet in lijn rechte tegenstelling tot de Amerikaansche poli tiek staat. De wet bestaat, maar de regeering schenkt er zoo goed als geen aandacht aan, daarom moet de wet worden ingetrokken. (D.NH.) VRIEND VAN LINDBERGH UIT MILITAIREN DIENST. Associated Press meldt uit Washington, dat de vroegere Amerikaansche militaire attaché te Berlijn en vriend van Lindbergh, luitenant-ko lonel Truman Smith, op hoog bevel uit den militairen dienst is getreden. Hij is 48 jaar oud. Sinds zijn terugkeer uit Duitschland was hij by het uitbreken van den oorlog verbonden ge raakt a. d. berichtendienst van den generalen staf als rapporteur voor technsche kwesties van den Duitschen opmarsch. Als reden voor zijn ontslag wordt lichamelijke ongeschiktheid op gegeven. (D.N.B.) BEZOEK VAN HERTOG VAN WINDSOR. De hertog van Windsor heeft gisteren te Washington een bezoek gebracht aan minister Hull en is met zijn echtgenoote door president Roosevelt ontvangen. (D.N.B.) STRIJD IN CHINA. Het D.NH. verneemt uit Sjanghai, dat zoowel Japansche berichten als berichten uit Tsjoeng- king melden, dat gevechten ten Noorden van Tsjangsja met onverminderde hevigheid voort duren. In de jongste Japansche frontberichten wordt gesproken van een sterken flank-aanval van groote Chlneesche afdeelingen tegen de ten Oosten van den spoorweg van Kanton naar Hankau naar het ZT.den oprukkende Japansche colonnes. Volgens Domei zyn meer dan twintig divisies van Tsjoengking saamgetrokken om de Japanners in de flank aan te vallen. De directe weg naar Tsjangsl i wordt door 15 divisies ver dedigd. Ten Westen van den spoorweg Kanton— Hr.i.kou zijn zwar* g eenten aan den gang In de berichten uit T •joengking wordt beweerd, dat tl? Japansche opmarsch naar het Zuiden door den flankaanval voorloopig is verijdeld. Tsjoengking is door de Japancche luchtmacht weer fel gebombardeerd. HET ANTISEMITISME IN FRANKRIJK. In aanwezigheid van den specialen gcdele geeicfc der Fransche regeering. ambassadeur de BrVon, en van een nnntnl andere otficieele Fransche persoonlijkheden is gisteren te Parijs een gedenksteen onthuld voor den bekenden in 191*7 overleden voorvechter van het antisemitisme Fdouard Drumont. De onthullingsrede werd uit gesproken door dei president van het instituut voor de bestudeering van het Jodenvraagstuk, die besloot met de woorden: Frankrijk bevrijdt zich thans van de Joden, spoedig zal het in nleuwpr. glans zijn plaats in een nieuw Europa innemen. (D.NJ3. GEEN NAVICERTS MEER VOOR SPANJE. Naar uit kringen van de Eritsche ambassade te Madrid verluid1-, heeft de Engelsche regeering besloten, in de toekoms-, geen navicerts meer te versliekken aan ae Spaansche regeeiing voor oveizeesche aanvoeren. <DNB.). riCANSCH-SOMALlLAND GEEFT ZICH NIET OVER. Het A.NP. meldt uit Vichy: De gouverneur van Fransch-Somaliland heeft het aanbod van den Engelschen generaal Cun ningham, tot overgave van dit gebied, van de hand gewezen, hoewel de Britten gedreigd heb ben de blokkade in nog sterker mate te zullen voorizetten. De gouverneur heeft zijn standpunt gemotiveerd met de verklaring, van vreemde regeeringen geen bevelen of raadgevingen in ontvangst te willen nemen. Geen bedreiging van welken aard ook zal het Fransche bezettingsleger of de inheemsche bevolking van hun plichts vervulling af kunnen houden, zoo voegde hij er aan toe. COMMUNISTISCHE BENDEN VERNIETIGD. In Servië zijn eenige communistische benden die sabotage trachtten te plegen, onschadelijk gemaakt. (D.N.B.) DE SITUATIE IN GRIEKENLAND. De Grieksche minister-president heeft ver klaard, dat door de hulp van de spilmogendhe- den de distributie van het dagelijksche brood rantsoen voor de Grieksche burgerbevolking ge waarborgd is. Ook de suiker- en steenkoolvoor ziening wordt met de hulp van Duitschland en Italië geregeld. Ten slotte verklaarde de mi nister president, dat de regeering uitsluitend streeft naar het doel, de integriteit van Grie kenland door arbeid, organisatie en geduld te waarborgen. Gezonken schepen voor den ingang van een Estlandsche haven. (Weltbild-Polygoon). Groote bedrijvigheid in Vlijmen CN.-Br.), net centrum van de mandenindustrie. Bij dui fenden worden de manden van hier uit naar alle deelen van het land verzonden. tPolygoon-Zeylemaker) In een onderhoud met een redacteur van het A.N.P. verklaarde dr. F. E. Posthuma zeker niet ontevreden te zfjn over het. tot nu toe in den productieslag behaalde resultaat. Een van de eerste parolen van den productie slag1941 was erop gericht om bij een minstens even grodte oppervlakte broodgraan den aard appelteelt zooveel mogelijk uit te breiden. Men moet vergeten, dat, toen de commissie haar taak kon aanvangen, alle wintergranen in den grond zaten en de teeltplannen voor den zomer reeds grootendeels waren vastgelegd. Het resul taat van de actie laat zich het best door eenige cijfers illustreeren. In 1940 waren met broodgraan beteeld 78.000 hectaren wintertarwe, 56.000 ha. zomertarwe, 219.000 ha. winterrogge en 9.000 ha. zomerrogge, dus in totaal 362.000 ha. waarvan 134.000 ha. larwe en 228.000 ha. rogge. Over 1941 zijn deze cijfers als volgt: 82.000 ha. wintertarwe, 55.000 ha. zomertarwe, 229.000 ha. winterrogge en 12.000 ha. zomerrogge. het geen een totaal uitmaakt van 378.000 ha., waar van 137.000 ha. tarwe en 241.000 ha. rogge. Met consumptieaardappelen waren beteeld in i940 92.000 ha., met fabrieksaardappelen 37.000 ha., te zamen 129.000 ha., en in 1941 resp. 117.000 en 43.000 ha., samen 160.000 ha., dus een vermeerdering met 31.000 ha., waarvan 25.000 ha. consumptieaardappelen en 6.000 ha. fabrieks aardappelen. Er zijn gedurende het voorjaar rond 22.000 ha. grasland gescheurd, terwijl het z.g. omweid- systeem een groote uitbreiding heeft ondervon den. Ook het inkuilen van gras volgens de Friesche methode is zeer toegenomen, evenals het ver duurzamen ln silo's. Wat de koolzaadcampagne betreft, hiervan is een vermeerdering met ongeveer 10.000 hectaren koolzaad dat van het grootste belang is voor de vetvoorziening sedert verleden jaar het resultaat. In de laatste jaren was gemiddeld niet meer dan 3000 ha. met koolzaad beteeld. Daarenboven werden m totaal rond 115.000 hectaren met stoppelgewassen beteeld, wat ook al een sterke vermeerdering is. Natuurlijk, aldus dr. Posthuma, is het jammer, dat het weer niet altijd heeft medegewerkt. Zoo is de graanoogst tengevolge van het aanhouden de natte weer in Augustus niet best te noemen. Maar alles en alles bij elkaar is er zeker reden lot tevredenheid. Intusschen valt er nog zeer veel te doen en mag er geen plekje cultuurgrond onbenut blijven. Vooral van belang is, dat producten als tarwe, rogge, aardappelen en voorts erwten, boonen en ook vlas en koolzaad in zoodanige mate ter beschikking komen, dat Nederland zooveel mogelijk in eigen behoeften kan voorzien. Dit is echter alleen te bereiken, wanneer de oppervlakte bouwland wordt uitgebreid. Practisch staat hiervoor thans geen andere weg open dan die, welke leidt tot het scheuren van grasland. De komende herfst- en wintermaanden zijn hiervoor het meest geschikt. Daarom is het scheuren van grasland op dit oogenblik zeker het belang rijkste punt van den productieslag. Verder kan de opbrengst van ons grasland nog enorm verhoogd worden door den modernen weidebouw en is een deugdelijke mest- en gier- bewaring van groote beteekenis. Te allen tijde dient te worden begrepen, dat om meer verbruik te kunnen bereiken eerst de productie dient te worden vergroot, aangenomen, dat de distributie op de juiste wijze geschiedt. Die vergrooting óp agrarisch gebied te ver krijgen is zeker wel het voornaamste doel van den „productieslag" en daaraan mede te werken kan ieder rechtgeaard Nederlander, die hiertoe in de gelegenheid is, zich tot plicht jegens zijn volk rekenen. GESMOLTEN RUNDVET VOOR HOUDERS VAN VETKAARTEN. Voor het tijdvak van Zondag 28 September tot en met Zaterdag 4 October zijn als nieuwe bonnen aangewezen: Voor brood of gebak, vleesch of vleeschwaren en melk de nummers 37 en voor aardappelen bon 38 reserve, waarop wederom 3% K.G. wordt verstrekt. Na Zaterdag 27 September zijn de bonnen brood of gebak, vleesch of vleeschwaren en melk genummerd 36 en bon 37 reserve aardap pelen, niet meer geldig. Gedurende het tijdvak van 14 October tot en met 1 November as. zullen de consu menten, die in het bezit zün van een vet- kaart op een van de beide bonnen van die kaart, welke voor bedoeld tijdvak geldig zullen worden verklaard, desgewenscht in plaats van boter gesmolten rundvct kunnen koopen. In verband hiermede is bepaald, dat van Dinsdag 14 October tot en met Za terdag 1 November a>s. de met 39 genum merde bon van de vetkaart naar keuze recht zal geven op 250 gr. boter of 200 gr. gesmolten rundvet. De aandacht wordt er op gevestigd, dat uit sluitend gesmolten rundvet, dat verpakt is in bekers of tabletten, waarop de woorden „zuiver gesmolten rundvet" zijn aangebracht, op ge noemde bon zal mogen worden verkocht. De prijs hiervan is vastgesteld op f. 1.25 per K.G., d.i. dus f. 0.25 per rantsoen van 200 gram. Het aldus in distributie te brengen vet bestaat voor 100 pCt. uit zuiver gesmolten rundvet van ver- sche en goede kwaliteit. Houders van vetkaarten, die gesmolten rund vet op hun bonnen wenschen te betrekken, dienen de met 39 genummerde bon van de vet kaart zoo spoedig mogelijk doch in ieder geval voor Zondag 5 October a.s. bij hun slager in te leveren, waarvoor zij desgewenscht een ont vangstbewijs kunnen verlangen. Na 14 October zal de consument dan de 200 gram vet per bon bij den slager in ontvangst kunnen nemen. Na 4 October a.s. mogen geen vetbonnen meer bij de slagers worden ingeleverd. Degenen, die op bon 39 van de vetkaart geen gesmolten rundvet betrekken, kunnen hierop in het tijdvak van 14 October tot en met 1 No vember a.s. 250 gr. boter koopen, waarop de normale reductie zal worden verleend. Met na druk wordt er op gewezen, dat voor 14 October a.s. geen boter op bon 39 mag worden afge leverd. Wellicht ten overvloede wordt er nog de aan dacht op gevestigd, dat de met „39" genummer de bon van de vetkaart geen extra bon Is, zoo dat daarnaast voor het tijdvak van 14 October tot en met 1 November a.s. nog slechts één bon van de vetkaart zal worden aangewezen, voor het koopen van 250 gram boter. Voorts zullen voor dat tijdvak twee bonnen van de boter kaart worden aangewezen, elk recht gevende op 250 gram boter, doch niet op rundvet. Voor de hou ders van boterkaarten brengt de bovenomschre ven regeling dus geen enkele wijziging in den normalen gang van zaken. In een officieele publicatie zijn enkele nadere bijzonderheden welke voor de detaillisten van belang zijn, vermeld. KAPPERS MOETEN HAARAFVAL BEWAREN. Blijkens een mededeeling van den directeur van het rijksbureau voor oude materialen en afval stoffen in de Staatscourant van gisteren, is het koopen, voorhanden of in voorraad houden, be werken, verwerken, doen verwerken, te koop aanbieden, verkoopen- of afleveren van men- schelijk haar verboden aan alle ondernemin gen, met uitzondering van kleinhandelaren en tusschenhandelaren, die in het bezit zijn van een vergunning, alsmede de houders van een bijzondere door het rijksbureau verleende ver gunning voor den handel in of de bewerking van ongezuiverd menschelijk haar. Ingevolge de opneming van menschelijk haar onder de oude materialen en afvalstoffen zijn thans de kappers verplicht, den in hun bedrijf ontstanen haarafval te bewaren en aan den er kenden vakhandel af te leveren. Van deze ver plichting wordt dispensatie verleend, zoolang niet voor het geregeld afhalen daarvan wordt zorg gedragen. DE ACTIVITEIT VAN DE SMEROE. Het D.NB. meldt uit Bangkok: De omroep van Batavia meldt, dat de activiteit van den vulkaan Smeroe nog niet verminderd is. Boven dien hebben zich nog twee nieuwe kraters ge vormd, zoodat in totaal thans zeven kraters ac tief zijn. De streek onmiddellijk nabij de ge vaarlijke zone is reeds geëvacueerd. Eenigen tijd geleden is in werking getreden het winkelsluitingsbesluit. Bij de uitvoering daarvan zijn enkele moeilijkheden aan den dag getreden en vragen gerezen. In verband hier mede bleek het gewenscht dit besluit en de op grond daarvan uitgevaardigde uitvoeringsbe schikking op enkele plaatsen te wijzigen en aan te vullen. In de eerste plaats kunnen zich gevallen voordoen, waarin de naleving van de verduiste ringsvoorschriften voor een bepaalden winkel op bijzondere bezwaren stuit. Dit kan het geval zijn bij sommige van die winkels, welke thans verplicht zijn tot 6 uur n.m. open te blijven, b.v. groote kleedingmagazijnen. Om hieraan te gemoet te komen, is aan den burgemeester de bevoegdheid gegeven tot openstelling voor het tijdvak van half zes tot zes uur n.m. voor de dagen, dat het tijdstip van zonsondergang voor 6 uur valt. Voorts is de mogelijkheid in het leven geroe pen om winkeliers, die op grond van godsdien stige overwegingen op bepaalde dagen hun win kel plegen te sluiten, van de verplichting tot openstelling van dien winkel voor die dagen, ontheffing te verleenen. De mogelijkheid om gedurende ten hoogste 12 werkdagen in het Jaar van de verplichting tot openstelling van winkels vrijstelling te verkrijgen, zal verder slechts gelden, voor zoover de winkelier van deze dagen mededeeling doet aan den burge meester van de gemeente, waarin de winkel is gelegen. De uitvoeringsbeschikking van het winkelslui tingsbesluit is thans zoodanig gewijzigd, dat de verplichting tot openstelling in den vervolge niet meer uitsluitend zal gelden voor de z.g. speciaalzaken, doch voor alle zaken, waarin de met name vermelde waren worden verkocht. Dit beteekent, dat deze verplichting o.m. ook zal komen te gelden voor de warenhuizen. Ten slotte is de omschrijving van de klee- dingwinkels gewijzigd waardoor scherper is om lijnd, welke winkels tot deze groep worden ge acht) te behooren. De laatstgenoemde twee wijzigingen treden eerst met ingang van 6 October a.s. in werking. DEFENSIEF BONDGENOOTSCHAP TUSSCHEN NED.-INDIË EN DE MALEISCHE STATEN. Het D.N.B. meldt uit Sjanghai: Volgens be richten uit Bangkok zouden Nederlandsch Indië en de Maleische staten een defensief bondge nootschap hebben gesloten. Uitgesproken: J. Th. Gljselaar, ln bloembollen, tevens hande lende onder den naam Pierre van Arckel. foto grafisch kunstatelier, te HUlegom, Weerestelnstr. 65. R-.-c. mr. G. H. B. van den Boom. Cur mr L Sprey te Lelden. J. J. Voges Jrbloembollenhandelaar en kwee- ker. Hlllegom, Weerestelnstr. 11. R.-c. mr J H P E. Mynssen. Cur. mr. P. J. D. Theyse, Haarlem. J. Gorter, handelende onder den naam Inter nationaal Expeditiebedrijf J. Gorter, Aalsmeer, Schoolstraat No. 12. R.-c. mr. J. H. P E. Mljns- sen. Cur. mr. dr. W. P. Vis, Haarlem TOONKUNST-CONCERTEN 1941/'42. De Maatschappij voor Toonkunst zal dit seizoen op lichte avonden drie concerten geven ln den „Leldsche Schouwburg". Maandag 6 October 1941 zal het Nieuw Hon- gaarsch Strijkkwartet, dat hier ter stede reeds tweemaal veel succes oogsttte. een Beethovenpro- gramma ten gehoore brengen. Op Maandag 1 Dec. 1941 zal het planlsten-duo Marinus FllpseTheo van der Pas werken uitvoeren voor twee plano's en op Maandag 2 Februari 1942 zal het trio Joh. Feitkamp (fluit). Jaap Stotljn (hobo). Piet Ket ting (plano) een programma uitvoeren zoowel van klassieke als moderne werken. van hedenavond tot morgenochtend De maan kwam heden op te 13.58 u. en gaat onder te 23.01 u.

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 1