LAATSTE BERICHTEN LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Woensdag 24 September 1941 Binnenland Daar is hulp noodig Buitenland 8-7-6-0-0 Duitschland strijdt voor Europa Duitsch weermachtsbericht BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN BEURSOVERZICHT Onze telefoonnummers Directie en Administratie 25041 Redactie No. 21507 MARKT V, arbeidsovereenkomst in ret kappersbedrijf. De persdienst van het N.V.V. schrijft onso.m.: Nadat men onlangs over een loonregeling voor het geheele kappersbedrijf tot overeen stemming was gekomen tusschen werkgevers- en werknemersorganisaties, is nu overeenstem ming bereikt over een collectieve arbeidsover eenkomst in het kappersbedrijf, welke binnen kort aan het college van rijksbemiddelaars ter goedkeuring zal worden toegezonden. paard en wagen gegrepen bij onbewaakten spoorwegovergang. Hedenmorgen omstreeks half negen zijn bij den onbewaakten spoorwegovergang in den Broekweg te Oegstgeest op de spoorlijn Leiden- Haarlem een paard en wagen, beladen met melkbussen, gegrepen door een electrischen per sonentrein. die uit de richting Leiden kwam. De bestuurder, de 21-jarige L. van L. sprong van zijn voertuig en werd licht gewond, terwijl het paard werd verpletterd en de wagen ge deeltelijk vernield. Eigenaar is de melkhande laar Menken uit Oegstgeest. De trein had on geveer 20 minuten vertraging. motorongeval bij breukelen. Op den Rijksstraatweg tusschen Breukelen en Maarssen reed door onopgehelderde oorzaak een motorrijder tegen een der langs den weg staande boomen. Zoowel de motorrijder als duopassagier, beiden afkomstig uit Utrecht, lie pen ernstige kwetsuren op en werden op me disch advies naar een ziekenhuis te Utrecht overgebracht. het verzekeringswezen. In het bestek, van de Duitsch-Nederlandsche samenwerking op het gebied van het verzeke ringswezen heeft onder voorzitterschap van den commissaris-generaal voor financiën en econo mie, minister dr. Fischböck te Den Haag weer een vergadering plaats gehad van de Duitsche en de Nederlandsche verzekeringscommissie in tegenwoordigheid van vertegenwoordigers der betrokken Duitsche en Nederlandsche ministe ries en van de controle-instanties. De commis sie. die van Duitsche zijde onder leiding stond van den leider der rijksgroep „Verzekeringen", den heer Hilgard en van Nederlandsche zijde onder leiding van den voorzitter der commissie voor het verzekeringsbedrijf van bijzonder be spraken de kwesties, welke op het oogenblik voor het verzekeringsbedrijf van b-zonder be lang zijn. Het bleek, dat de onderhandelingen, welke sinds de eerste vergadering in bepaalde takken van het verzekeringsbedrijf gevoerd zijn en wel ke teri doel hebben de markten op elkaar af te stemmen, in bepaalde onderdeelen reeds tot verheugende resultaten geleid hebben. Naar minister dr. Fischböck aan het einde van de in collegialen geest gevoerde onderhandelingen verklaarde, moet de samenwerking in het be lang van het economische leven ook in de toe komst worden voortgezet en steeds nauwer wor den. volksbijeenkomsten in de krim. De zender Simferopol meldt het volgende: Met het oog op het feit, dat het front de Krim nadert, zijn in alle groote steden van de Krim volksvergaderingen gehouden, waarin bolsjewis tische ambtenaren de burgerbevolking aanspoor den tot gewapend verzet tegen de Duitsche troepen. Een bolsjewistische partijsecretaris ver klaarde b.v.: „de Duitschers hebben den sleu tel voor de Krim in handen. Ik verzoek allen leiders van den verdedigingsdienst, het dreigen de gevaar dat boven de Krim zweeft niet te onderschatten. Meer werken, meer ontberen en tot den dood toe vechten, dat is het eenige, wat een bewoner van de Krim thans nog kan doen." (D.NJ3.) philippijnsche reservisten opgeroepen. De Associated Press meldt uit Manilla, dat de komende twee of drie maanden tien divisies Philippijnsche reservisten ter sterkte van 125.000 man zullen worden opgeroepen. Zoodra de mo bilisatie is voltooid, staan alle Philippijnsche strijdkrachten onder bevel van de Vereenigde Staten. (D.N.B.) In de gebieden, die de Duitsche troepen op de sovjets veroveren, treft men overal de groot ste armoede en ellende aan. Waterleidingen zijn opgeblazen, electrlsche centrales en gasfabrieken zijn vernield, alle le vensmiddelen vernietigd Duizenden burgers, grijsaards, vrouwen en kinderen zijn van alles verstoken, hun huizen zijn verwoest, eten noch onderdak hebben zij, deze stakkers Daar is hulp noódig De Nederlandsche ambulance zal die hulp verleenen, want naast de verzorging van de ge wonde strijders zal zij zich ook bezig houden met de hulpverleening aan de getroffen burger bevolking. Nederlanders helpt daarom mede aan de tot standkoming van deze ambulance. Stort uw bijdrage op girorekening Nederlandsche Ambulance, Koninginnegracht 22, 's-Gravenhage. het optreden der bolsjewisten. Na een avontuurlijken tocht heeft een uit Te heran naar Turkije gevluchte Italiaansche ambtenaar der Iraansche spoorwegen bijzonder heden medegedeeld aan den correspondent van de Stampa over de door de sovjets in Iran be dreven gruwelen. Bij hun doortocht hadden de sovjet-soldaten de Turksche bevolking van Aser- beltsjan op beestachtige wijze mishandeld, be roofd en voor een groot gedeelte vermoord. De weerlooze Turksche bevolking van Iran, die zich uit vrees voor de sovjets naar Turksch gebied wilde begeven, werd in de nabijheid van de grens overvallen door gewapende benden en was aldus tusschen twee vuren geraakt. Deze menschen zijn hier mishandeld op een wijze, die zich met geen pen laat beschrijven. (ajïp.) verklaringen van amerikaanschen generaal. De stafchef van het Amerikaansche algemee- ne hoofdkwartier, luitenant-generaal Mac Nair heeft, volgens Associated Press, bi) het einde van de groote Amerikaansche legermanoeuvres in een interview verklaard, dat het Amerikaan sche leger nog een verdere intensieve opleiding noodig heeft voordat" het rijp is voor den strijd. De voornaamste gebreken bij de uitrusting be treffen de munitie, de radio-apparaten, wapens, vliegtuigen en motorvoertuigen. Het zwakste punt van het leger is verder de onvoldoende opleiding van de kleine troepeneenheden. Dit is te wijten aan de onervarenheid van 't officiers corps. Een volmaakte leiding kan echter niet, naar de stafchef opmerkte, uit den grond ge stampt worden. (D.NJ3.) italiaansch 'minister in duitschland Ter eere van den Italiaanschen minister van nationale opvoeding, Bottai, heeft de Duitsche rijksminister Rust gisteravond in hotel Adlon te Berlijn een ontvangst georganiseerd. In zijn toespraak zeide minister Rust o.a. het volgende: „Beide volkeren, in 1918 bedrogen en verraden, hoewel de Italianen bondgenooten van de over winnaars waren, beide als gevolg van hun nau we leefruimte bijzonder bedreigd door het bols jewisme, maar beide tot verzet daartegen be sloten, tot den strijd opgeroepen door een groot verleden en door de fierheid van hun gemoed, kunnen niet anders dan gemenschappelijk den oorlog tot het zegevierende einde volhouden. En ook na den oorlog zullen zij moeten samen gaan. In de toekomst zal geen Europeesch land meer alleen tegenover de geschiedenis kunnen staan, doch slechts een gesloten Europa, zooals dit gevormd zal worden onder leiding van de as. Aan deze hooge taak moeten de opvoeders ten Noorden en ten Zuiden van de Alpen zich geven, want alleen de opvoeder kan het werk van den soldaat voltooien en consolideeren." In zijn antwoord zeide minister Bottai o.a.: „Men moet het bolsjewisme er eigenlijk dank baar voor zijn, dat het Duitschlanö en Italië te zamen heeft gebracht in een anti-bolsjewistisch front. In hun frontpositie tegen het bolsjewis me hebben Duitschland en Italië punten van gemeenschap ontdekt, die dienstbaar gemaakt moeten worden aan den komenden opbouw. Ge leidelijk zal bovendien duidelijk worden, dat elk van beide er toe kan bijdragen de gemeen schappelijke missie te doen slagen." - (DJN3.) sovjet-soldaten op turkschen bodem. Van de Turksch-Kaukasische grens wordt ge meld. dat in den laatsten tijd een groot aantal officieren en soldaten van het sovjet-leger de Turksche grens heeft overschreden, waar zij ontwapend en in kampen zijn geïnterneerd. (D.N3.) MENEER DIN&ES IS EEN VERWOED VISSER... Het opperbevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: In het gebied ten Oosten van Kief zijn gis teren weer andere onderdeelen van de vijande lijke strijdkrachten vernietigd. De rest is sa mengedreven in twee nauw omsloten ringen. Uit de lucht genomen foto's toonen aan, dat hierin chaotische toestanden heerschen. Binnen en kele dagen tijds kan de volkomen vernietiging van deze strijdkrachten verwacht worden. In de baai van Kroonstad plaatsten gevechtsvliegtui gen en duikbommenwerpers voltreffers op slag schepen en een torpedojager der sovjets. In het kustgebied van de Witte Zee heeft een formatie gevechtsvliegtuigen een groote electrlsche cen trale vernietigd. Nachtelijke aanvallen van het luchtwapen waren gericht op militaire werken van Leningrad en Moskou. In den strijd tegen Groot-Brittannië bom bardeerden formaties gevechtsvliegtuigen in den afgeloopen nacht havenwerken aan het kanaal van St. Georg alsmede aan de Zuidkust van het eiland. Groote branden, o.a. in Milfordhaven, duidden op het resultaat van deze aanvallen. De vijand heeft noch overdag noch des nachts eenige gevechtsactie boven het gebied van het Duitsche rijk ondernomen. geboren: Emmerentla, dochter van P. J. de Wekker en A. WoLfs Adrianus, zoon van A. Beljaars en A. Veltman. OVERLEDEN. P. Oudshoorn, wedn., 80 Jaar. GEVESTIGD: W. L. R. van Balen. vol. ultgev., boekh., Klok- steeg 19 H. Bezaan, koopman in borstelw., Uiterstegracht 139 J. E. Boeke, W. Rozenstr. 10 J. H. Bonarius, W. Rozenstr. 16 a B. J. K. Boot, Rapenburg 117 A E. de la Bije, dienst bode, H. Morschweg 104 Wed. J. W. Sloots van der Drift, Oude Ryn 30 A. Brandsvan Duyvenbode, H. Ryndyk 140 A C. van DHk, betonwerker, Oude Rijn 3D. Eschauzier en fa milie. arts. Brederodestr. 32 J. J. de Feijter. Lijsterstraat 31 R. M. J. van Haeff, Noord- einde 50 H. P. Herlng, schoenmaker, Dozystr. 15 M. A. Hilterman, Noordeinde 50 C. C. Hu, koopman, Oude Rijn 15 M. W. HljlngJans sen, Ger. Brandtstraat- 24 W. H. Jenn7, Vree- wijkstraat 21 Wed. A. M. K. Wallenberg Kampman, Kolfmakersteeg 13 A H. w. Men- heerevan Kerkhof, Langegracht 36 W. F. de RooKloos, Rynsb.weg 95 J. F. Kosyungan, kellner, Rynsb.weg 39 M. G. Kranenburg, ver pleegster, Rynsb.weg 10 K. Lameris, 1.1. ver pleegster. Meezenstraat 2 AP. Langhout, Zoe- terw. Singel 60 A. M. van Leeuwen, Nieuwe Rijn 3 Wed. O. M. OeiLie, Boerhaavelaan 25 N. M. Lodder. Rapenburg 32 G. Luljerlnk, 1.1, verpleegster, Witte Singel 27 Wed. H. P. SchoneveldMaan, Jan van Houtkade 7 a A. A. A. van Meer en familie, onderwijzer, de Goeje- straat 36 J. W. Mellema, Witte Singel 90 M. Montijn. Witte Singel 90 H. Mulder, Cosyn- straat 13 F. J. Odljk, v. d. Werffstraat 25 d G. W. Oosterbroek, Rapenburg 79 T. C. Op- pelaar, meubelmaker, Evertsenstraat 63 A. Ouweneel. Lokhorststraat 16 J. Platteeuw, Boerhaavelaan 15 J. M. H. Poell, P. J. Blok- straat 39 E. C. M. Raumann, Brederodestr. 32 J. Rlenstra. Spleghelstraat 21 A. K. Salz- mann, Noordeinde 60 L. J. van der Sanden, St. Jorissteeg 16 U. Scholten en familie, ma chinist, de Sltterlaan 20 a J. Schwlthal. boek handelaar, Rijnsb.weg 189 B. H. M. Slmonls, Haarl.straat 138 H. E. Sisselaar, hulp in de hulah., Burggravenlaan 7 W. H. Soutendfjk. Rapenburg 79 W. M. St&rcke, 1.1. verpleegster. Meezenstraat 2 J. H. A. Stlgter, de Sltterlaan 108 M. P. H. de Vos, naaister. Fagelstr. 19 P. van der Walle, parkwachter, Breestraat 32 a J. Walma. 11. lnstr.maker, M. Treublaan 41 M. van Wetten, dienstbode, Rapenburg 131 M. L Weve, Noordeinde 60 M. A. de Wit, Noord einde 50 F. G. E. Zoons en familie, arbeider N.S., de Sltterlaan 31 C. J. Zwaan. Rapen burg 131. VERTROKKEN: D. P. Baas, Rotterdam, Beukelsdyk 42 A R. J. Bakema, Utrecht, Tolsteegsingel I7bls M. M. Bakker, Rotterdam, Straatweg 226 J. M. van den Borg, Hamont Be, Salv. Coll. J. van Berge Henegouwen. Utrecht, Nlcolaas Beetsstraat 20 P. A. C. Bondam, Den Haag. Suezkade 127 G. H. J. Brand, Utrecht, Parkstr. 11 F. van Burg en familie. Leiderdorp, Hoofdstr. 36 T. F. Dolstra, Boskoop, Tuinstraat 53 G. Donker Duyvls, Noordwyk, W. de Wlttstraat 4 A. Eike lenboom, Amsterdam, Pr. Hendriklaan 14 W. van Gelder. Rotterdam, Zevenb.dijkje 6 J. J. Goorhuls, Soest. v. Weedestr. 19 H. E. H. Goossens, Noordwyk. Surinaw 2 G. C. Gorree, Soest. Verl. Postweg 92 P. van der GrfjP en familie, Den Haag, van Alkcmadelaan 225 C. M. Harland, Den Haag, Bussumschestr. 28 B. A Horlkx, Zoetermeer, Dorpsstr. 17 F. A van Huls en familie, Zoeterwoude, Watertje D 25 G. J. Jager en familie, Amsterdam, Valerlusstr. 248 bel S. M. Jutte, Oegstgeest, Terweeweg 51 E. Kanbier, Den Haag, Oranjeplein 34 P. Kee- reweer, Dordt. Reeweg O 83 R. de Koning en familie. Den Haag. Stuyvesantstr. 375 G. J. KolstcrenKrol, Tilburg, Koningshoeve 80 G. Kuperus. Zwaag, KrlJterspad 159 H. J. Lamers, Den Haag, Valerlusstr. 64 H. Lokker, Hilver sum, Coehoornstr. 68 D. C. Mol, Den Haag, Ooievaarlaan 4 W. G. J. Muuse en familie, Deventer, Tesschenmacherstr. 25 J. H. Nljhuls, Leldschendam, Veenestr. 23 H. Pauw. Soest, Soesterb.weg 125 J. Pauw. Soest, Soesterb.weg 125 P. Peerenboom, Heemstede, Achterweg 5 J. N. van der Post, Haarlem, v. Maremstr. 8 J. Prufjssers en familie. Leiderdorp, Groenendijk- straat 7 E P. P. Rodolf, Amsterdam, Binnen kant 15 F. W. P. Roessel en familie, Den Haag, Laan van Mecrdervoort 603 A. M. C. H. van Acquooy Rombeek, Koog a d. Zaan, Rozenstr. 15 C. de Ru, Voorschoten, de Kempenaerstr. 1 N. van Rijn, Haarl.meer, Zwanenb.dJJk 393 P. van der Schaaf, Oldemarkt, Geref. Pastorie B. L. Storke, Den Haag, Tomatenstraat 104 A D. symons en fam.. Den Haag. Marlsstr. 194 I C. Verhoog, Wassenaar, Zydeweg 54 J. Ver schoor en familie. Voorschoten, Leldscheweg 411 J. De Vries van Vliet, Golrle, Akkerstr. 49 G. M. de Vries, Arnhem. Hesselbergherweg 44 P de Vries. Den Haag, Schenkkade 293 J. L. van Wermeskerken, Alphen a. d. Ryn, Oudshoornsche- weg 86 L. Wlllemse, Winterswijk. Morsestr. 5 G. J. de Wijs. Tilburg, Ringbaan West 266 H. J. van der Zee. Eindhoven. Boschdljk 771 A. Zwagerman, Velsen, Geelvlnkstr. 66 W. van der Zwan, Vlaardlngen, Heemraadstr. 62 J. P. Zwartelé, Golrle, Tilburgsch^weg 164 A N, Zweistra, Hamburg, DL, Lofkoppelstr. 69 II AMSTERDAM, 24 September. Hoewel de affaire op de Amsterdamsche effec tenbeurs heden, voor zoover ten minste uiter lijk te beoordeelen viel. minder omvangrijk was dan gisteren, ging er toch nog vrij veel om. Bij de opening bestond een uitgesproken vaste stem ming, daar zich tamelijk veel kooporders hadden geaccumuleerd, in verband waarmede in het begin over het algemeen opnieuw op een ver hoogd peil werd afgedaan. Het wederom hoogere niveau lokte echter spoedig aanbod uit. In verband daarmede voltrok zich een vrij sterke reactie, tenminste voor de fondsen, wel ke op het oogenblik als de kopstukken van de markt kunnen worden beschouwd. Later op den middag kon echter weer een verbetering wor den opgemerkt. Dit was echter niet algemeen en de koersontplooiing was dan ook onregel matig. In Olies werden geregeld druk zaken gedaan, en nadat aanvankelijk een koers van 339% te voorschijn was gekomen, ging een 5-tal pro centen teloor, maar naderhand trad een klein herstel in. Tot het einde toe werd in een open hoek ge handeld. Voor de Indische waarden bestond nog goede belangstelling; vooral Scheepvaartpapie ren gaven een flinke affaire te aanschouwen. Scheepvaartunies op 227% ingezet, liepen ech ter geleidelijk aan een 5-tal punten achteruit. De aanverwante soorten waren algemeen hoo- ger, maar de beste prijzen van den dag bleven niet gehandhaafd. Japaniynen daalden na op Teekeningen F. Wagner. de amerikaansche hulpverleening aan engeland. In de begrotingscommissie van het Huis van Afgevaardigden, die rapporten bestudeert al vorens het nieuwe ontwerp te bespreken in zake het uittrekken van zes milliard dollar voor de hulpverleening aan Engeland, heeft de Ameri kaansche minister van landbouw, Wickard, ge zegd, dat als gevolg van de schaarschte aan levensmiddelen in Engeland, er voor de komende vijf maanden minstens een milliard dollar voor den toevoer van levensmiddelen noodig zal zijn. De Britsche toevoer van levensmiddelen is af hankelijk van leveranties uit de Ver. Staten en Canada. Deze afhankelijkheid is in de komende maanden grooter dan in het verleden. Tot begin September zijn aan het ministerie van land bouw uit het bedrag van zeven milliard dollar slechte 430 millioen dollar ter beschikking ge steld Om evenwel de beloofde levensmiddelen te leveren, is een minimum noodig van een milliard dollar. 1 In dezelfde commissie heeft Stettinius, die belast is met de uitvoering van het program tot hulpverleening aan Engeland, verzocht om alle 1 voorstellen te verwerpen, die een hulp aan de I sovjete op erond vs>" mogelijk zouden maken. Het is op het oogenblik niet de bedoeling van de regeering de sovjetunie op grond van het program tot hulpverleening aan Engeland te steunen, maar met het oog op de onzekere toekomst zijn alle beperkende be palingen ongewenscht. (DJNT.B.). schepen tot zinken gebracht. Het Canadeesche passagiersschip „Beaverdale" van 9957 ton, is naar Associated Press meldt, op 300 mylen uit de kust door een duikboot ge torpedeerd. De bemanning van het schip werd gered. Bovendien wordt in New-Yorksche scheep vaartkringen bekend gemaakt, dat het Noorsche vrachtschip „Segundo" van 4414 ton, met Ame- rikaansch materiaal voor Engeland aan boord, in het noordelijke deel van den Atlantischen Oceaan tot zinken is gebracht. (D.N.B.) Dg Avonturen van Barrabas de Rode Bosmier 10 De Tweekamp 10. Het hoogtepunt van de strijd was aangebroken. Mozol zwaaide als een ra zende met zijn zwaard in het rond en toen sloeg Barrabas hem plotseling met de degen het schild uit de poten. Dit was het einde van het duel. Het zwaard van Mozol brak in tweeën en hij zag zich volkomen weerloos staan tegenover de Rode Mier. Hij was overwonnen! En dat voor de eerste keer van zijn leven! De glimwormpjes hadden niet op het einde van de strijd gewacht; de schild pad had ze vlug op de rug genomen en de benen genomen, vlug. vlug de tunnel weer in. weg van dat akelige strijdtoneel, vóór er nare dingen zou den gebeuren. Maar die gebeurden niet. Geen sprietje op Barrabas z'n hoofd dacht er over, om Mozol te doden, of nog meer te vernederen. Hij was dan ook de eerste, die zijn tegenstander de hand reikte. Ook Hein kwam naderbij en maakte kennis met den sterken wachter. En toen vertelden ze voor de twede maal. dat ze toegelaten wensten te worden bij Bizam, den tovenaar. Mozol trok een ernstig gezicht, 't Was waar. hij was verslagen, dus mocht hij het verzoek niet weigeren. Maar hij kende den tovenaar en was ridderlijk genoeg om Barrabas ter dege te waar schouwen. Hein bood zich aan om te gaan, hij zou beter zijn woorden kun nen kiezen. Maar Barrabas weigerde; dit zaakje wilde hij zelf opknappen. Bang was hij heelemaal niet en het zou een knappe tovenaar moeten zijn die hem niet te woord zou willen staan. Mozol en Hein keken een beetje angstig naar Barrabas. Het verloop van de strijd was hem zeker een beetje naar het hoofd geslagen Maar Ja als hij wilde gaan. dan moest hij het ook maar zelf weten. Hein zou dan wel buiten blijven wachten 190% te zijn gedebuteerd, tot 186%. Vaarten bewogen zich tusschen 156% en 153%%. Oude Booten waren opnieuw een paar punten beter. Op de Suikermarkt werd de aandacht getrok ken door H.VA.'s, welke vergeleken met giste ren, in reactie verkeerden en zich niet boven de 50% konden verheffen. In hoofdzaak werd af gedaan tegen prijzen loopende van 405% tot 498%. Vorstenlanden waren goed prijshoudend, enkel minder courante soorten waren Iets hoo- ger. Voor Rubber aandeelen bestond eveneens goede animo. Amsterdam Rubbers werden op 326% ingezet, of een goede 4-tal punten boven het vorige slot. Onder beurstijd kwam echter eenig materiaal los, zoodat de koers zelfs even beneden 320% kwam. De meest incourante soorten waren hoo- ger. Tabakken waren goed gedisponeerd, maar de beste prijzen bleven ook voor deze fondsen niet gehandhaafd. Van de Industrieelen werden vooral de toon aangevende soorten druk verhandeld. Unilevers bewogen zich tusschen 167 3/4 en 169 3/4 Calvé's waren iets hooger, evenals van Berkels, welke op 111% werden afgedaan. Aku's wa ren weinig veranderd. De Philips aandeelen liepen na vaste inzet ten terug van 287%% tot 282%, om daarna weer eenige punten naar boven te gaan. In de min der courante soorten was de affaire van weinig afmetingen. De stemming was echter vast en meerendeels kwamen hoogere noteeringen tot stand. In de Indische spoorwegwaarden ging weer het noodige om. De omzetten waren echter toch kleiner dan gisteren. Aandeelen Indische Spoor bewogen zloh tusschen 93% en 95%%. Een ldeine affaire ont wikkelde zich in de Lappen Müller. De beleggingsmarkt was kalm. De Nederland sche Staatsfondsen waren goed prijshoudend, maar weinig veranderd. Hetzelfde kon dienen van de Indische leenin gen. Gemeentelijke- en provinciale obligatiën lagen wederom vast in de markt. Pandbrieven waren prijshoudend. De affaire in Duitsche fondsen droeg een stil karakter. De koersen waren niet veel veranderd Prolongatie 21/4 (AHP.). (2 lijnen) BOSKOOP. 23 Sept. Coöp. Ver. De Boskoop- sche Velling: Rozen per bos: Ingar Olsson 4066 ct.; Van Rossum 28 ct.; Dorus Rykers 6688 ct.; Juweeltjes 5468 ct.; Mevr. van Straaten van Nes 42 ctEdlth Helen 7080 ctAugust Noach 20—33 ct.; Better Times 2845 ct.; Ellen Poulsen 62 ct.; Hadley f. 1.10 f. 1.60: Pechtold 70—90 ctDuisburg 50 ct.; Queen Mary 70110 ct.; Wendland 60—80 ct.: Brlarcllf 54—100 ct.; R osalandia 57—90 ct.; Oranje Triumph 74 ct.; Vierlanden 70100 ct.; Florex 90110 ct.; Else Poul6en 7486 ct.; But terfly 70110 ct.; Polyantharozen 5075 ct.; gem. rozen 1826 ct Diversen per bos: Clematis Durandl 1526 ct.; idem Prins Hendrik 60100 ct.; idem Mevr. Ie Coultre 150—200 ct.; Physalls Francettl 17—22 ct.; Chrysanthen gr. bloemig 90130 ct.; idem tros 1624 ct. HONSELERSDIJK, 23 Sept. Groentenvelling Export: Alicante 45. Colman 60, Tomaten 16. Rode Kool 3%. Pronkboonen 11 per kg.; Netme- loen 2230 per stuk, komkommers 11. B 8.60, C 6.60 per 100. KATWIJK A. D. RIJN, 23 Sept. Bloemkool I f.1215; idem n f.8.100; Bospeen f. 4.105; Sla f. 2.603; Waspeen f. 1.051.20; Kroten 60 80 ct.; Gele Kool f. 3.20—3.60; Groene Kool f. 3.10 f. 3.60: Uien f. 3.30—3.60. LELDSCHENDAM. 23 Sept. Engelsche Kom kommers AA f. 13.50; idem le srt. 11; idem 2e srt. f. 8.50; idem 3e srt. f. 5.50; idem wankleurige f. 2.40—4.10; idem stek f. 2—4.60; Gele Komkom mers le srt. f. 8 50; idem 2e srt. f. 6.50; idem 3e srt. f.44.90'per 100 kg.; idem stek f. 1.602.60; Kropsla le srt. f. 3; Idem 2e srt. f. 2.60; Stoofsla f.7; Peen f.5; Bloemkool le srt. f.15; Idem 2e srt. f.9: Idem uitschot f.47.20; Tomaten, mldd. f.8; idem groote ronde f.8; Idem 2e srt. f.8; idem 3e srt. f. 8; idem bonken f. 6; idem uitschot f. 3.50; idem rijp f. 6.40; Andyvle per 10 kg. 65 ct.; Spinazie per 4 kg. 48 ct.; Postelein 12 ct.; Rabar ber per 100 kg. f5; Snyboonen f. 16; Spercleboo- nen f. 16; Radys f. 2; Prei f. 68; Seldery f. 2.50 f3.60; Appelen 2230; Peren 3045; Pruimen 2735; Meloenen 1451; Druiven 2532.50. NAALDWIJK, 23 Sept. MIddenprys Weetl. Vei lingen: Alicante 45; Colman 60; Tomaten 16; bonken 12; Pronkboonen 10 ct. per kilo; Net- meloen 2230 per stuk. roode kool f. 3.50 per 100 kg.; Komkommers A 11; B 8.50; C 5.50 p. 100. RIJNSBURG, 24 Sept. Groentenvelling: Knolselderij f.9; Bloemkool I f.12; n f.9; III f. 7.20 per 100; Radijs f. 1.70—2; Peterselie f.150 f. 1.80; Selderie f. 1.603; Bospeen f.5 per 100 bos; Kroten f.4; Uien f. 3.50; Grove peen f. 3.40; Waschpeen f. 8; Kasboonen f. 30; Groene kool f. 3.50; Prei f. 9; gekookte Kroten f. 10; Tomaten f. 14—16. RIJNSBURG, 24 Sept. Bloemenveiling: Asters gemengd 7090 ct.; Wit 6080 ct.; Dwergasters 2028 ct.; Straalasters 80100 ct.; Frltoma's f.2.402.80; Flcales 3236 ct.; Chrysanthen: geel 1422; wit 1628; bruin 1226; Gladiolen Plcardlë f2; rood f. 1.80; Poolijs f. 3.50; Hell- anthen: klein 4060 ct.; groot f. 1.201 60; Dahlia's pompon gemengd f. 11.40; Gravin f. 0.801.00. WOERDEN. 24 Sept. Aanvoer 263 partyen kaas: met rljksmerk le kw. f.6262.50; 2e kw. f.6061; handel vlug. Redactie-stal B W Menkhorst Buitenland eD Tooneel; £L Been Blnn'enJand en Sport; J Brouwer. Stadsnieuws; Th. J. Hannema, Omgeving en Muziek,

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 3