LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Eisd Zaterdag 20 September 194? BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Dagbladreclame is niet te vervangen Uit de Omstreken Uit de Rijnstreek BEURSOVERZICHT GEBOREN: Lena Antonla Maria, dochter van K. Haijes en M. S. Verbeek Maria Franclna, dochter van J. M de Groot en A. H. v. d. Eist Margaretha Anthonla, dochter van P. H. A. van Hartevelt en M. A. Flllppo Elisabeth Maria Clazlna. doch ter van F. Zuiderduin en A. H. M. Oudshoorn Johannes Pleter, zoon van J. de Berg en J. Korte Teunls, zoon van J. van Briemen en J. Dekker Frederlk, zoon van J. van Delft en M. C. de Best. Helena, dochter van P. H. Harmse en L. Smit Maria Magdalena, dochter van P. C. Krispijn en H. J. Los Lena Lamberta, dochter van J. de Vos en D. Oudshoorn. Leendert Adrianus, zn. van M. Eradus en E. Dreef Adriana Juliana, dr. van P. B. T. Fa- berij de Jonge en J. Bogaard Jan Herman, zn. van J. H. de Rijk en A. Veenstra Wieger, zn. van Th. Vledder en W. Schaap Johannes Jacques, zn. van J. Bronger en S. Roelevink Jansje Paulina Geertje, dr. van P. Hijzelen- doorn en J. Dekker. ONDERTROUWD: J. Bontje, Jm.. 25 Jaar en C. Mioch, Jd., 25 Jaar, A. van Egmond, Jm., 29*Jaar en M. J. Labree, Jd., 26 Jaar. GEHUWD. J. Elkermout, jm en E. M. J. Oolthuis, Jd J. C. van Hoof, Jm. en C. M. Abrahams, Jd, D Koet, Jm en J. v. d. Plas, Jd, J. Kok, Jm. en J. M. C. Leugerlng, Jd. P. O. Meijer, Jm. en A. M. W. Hoogeveen, Jd. OVERLEDEN. C. Gahrmann, Dr., 21 Jaar. E. Bokhorst, dr. 13 j. GEVESTIGD: J. Bavelaar en familie, ccountant, Zoeterw, Singel 77 M. P. Bavelaar, dienstbode. Houtlaan 29 W. W. M. KnoptelsBessem, Rijnkade 1 E A. J. F. Beukman. opsporingsambtenaar, de Goejestraat 62 J. A. Beunen, kaashandelaar, Spieghelstraat 41 D. F. Bevin, Cosljnstraat 13 T. Blaauboer, Jan van Houtkade 2 J. A. Boender, tijd. schrijver CBS., Konlnglnnelaan 78 M. Braak, Groenhovenstraat 25 M. E. van der Breggen, 1.1. verpleegster, Staalwykstraat 10 W. Bruijnls en familie, los arbeider, Oude Rijn 5 E. T. J. Casander. klnderverz., Rijn- en Schiekade 3 B. M. de Court Onderwater, Lange Mare 71 a H. Coutinho. Roodenb.straat 72 A wed F. C. H. Peltenburg—Dabroek, Lammen- schansweg 18 H. SchoutenDrewes. Schel penkade 35 A. J. Duk, werkmr. N.AD.. Witte Singel 77 A P. J. van der Ende en fam., le lult. mariniers, Lorentzkade 52 M. A. Engberts, Witte Singel 53 A. J. van Espen. mag. bediende Medusastraat 9 G. van Everdlngen. Lijster straat 22 C. Flick, kok, Oude Singel 148 J. Fossen, onderwijzer, Jan van Goyènkade 31 C. Gulttart, Vreewijkstraat 21 H. Helmus, meu belmaker, Heerengracht 78 A G. SmitsHeunks Coornhertstraat 56 H. A. M. van der Heijden, Kloksteeg 7 G. J. de WeerdHoogland, de Sltterlaan 56 A D. van den Hoonaard, Lombok- straat 57 F. J. Hulshoff Pol, bouwk. lng., Oude Singel 62 N. van Ispelen, radlotelegr., Hout straat 3 A J. Jongbloed, kantoorbed., Atjeh- straat 11 A. P. de Jonh, Roodenb.straat 30 T. Kersseboom, lnpakster, Hoogewoerd 15 J. C. Kist. leeraar, Boisotkade 9 S A. Klooster Mue- link, Rapenburg 131 A. Kop, hulp ln de huish., Hoogewoerd 48 M. W. E. JansenKop. K. On- neslaan 49 G. Kortlever, dienstbode, Zoeterw. Singel 77 A. J. J. Koster, Witte Singel 10 F. J. de Laaf, marechaussee, Buitenruststr. 4 S. de Grootvan Laan, de Mey van Streefkerk straat 11 W. F. MatthUs, Roomb.weg 8 P. van de Meeberg, dienstbode, Haagweg 55 C. B. van der Meer en fam., Oude Vest 225 H, van der MelJ. Kaarsenmakerstr. 7 W. C. G. Mooljman. Kloksteeg 19 C. Mulder. Heerenstr. 75 C. J. Nonnekes en fam., onderwijzer, de Goeje straat 37 C. E. M. A. Noordman, Haagweg 5 C. van Osenbruggen, Roodenb.straat 30 A H Overbeek, Houtlaan 19 T. J. F. van Oijen, Gerecht 11 H. Peters. ambt. Ver. Ned. Gem., Rapenburg 17 A. van der Pouw Kraan, Hooge dijk 184 L. van der Reek. Doelengracht 12 A. Reitsma, 1.1. verleegster, Rljnsb.weg 10 A. M. Riedel, Rijn- en Schiekade 44 P. J. M. Rulgrok. Coornhertstr. 48 A. G. van Rijn, bloemist, v. d. Waalsstr. 66 T. P. W. Schmld. fotografe. Apothekersdljk 31 L. M. Schregel, hulshoudster, Morschweg 69 J. NolSchuma cher. K. Lijsbethsteeg 4 A. P. Schurem, dienst bode, Rljnsb.weg 143 C. C. Standenmeyer, rec tor Cunera Stichting. Hoogewoerd 57 J. C. Taverne, Maaramanssteeg 14 H. J. H. O. Tho mas, Rapenburg 88 J. H. W. Thoolen. kapper, Mare 114 A. A. van Veen, dienstbode, Hooge ,ndi|k 270 A A. M B. Verbakei. dienstbode, Lorentzkade 59 S. Verkuil, 1.1. verpleegster. Witte Singel 27 M. W. Vlsbach, hulp ln de huish., Rljnsb weg 90 M. C. J. Vogel, onder wijzeres, Zeemanlaan 26 C. Vooljs, 1.1. verpleeg ster. Meezenstraat 2 J. A. E. Baronesse de Vos van Steenwljk, Witte Singel 37 M. A. Köllmann de Vries, Roodenb.straat 23 L. de Kreek- de Waal, dienstbode, de Sltterlaan 106 A. P. de Winter, hoofdvertegenw. Zllverfabr., de Slt terlaan 119 A. J. J. van der Zanden, Breestraat 141 M. C Zonneveld, bloemist. Narmstr 16 C. G. C. Zuldema, leerares huish-school. Rapen burg 23. VERTROKKEN: C. Bakker. Amsterdam, van Marumstraat 3 S. M. C Bal. den Haag, Eikstraat 2 S. G. A. Benjamins, Den Haag, Kon. Emmakade 153 B I. R. M. Bernard, Alphen a. d. Rijn, Bloemstr. 43 J. M. Bernsen. Amsterdam, Kerkstraat 235 E J. Biezeno. Delft. Nleuwelaan 30 C D. Binkhorst, Oegstgeest. Toorenveltstraat 18 C. M. Bungenberg de Jong, Hilversum, Vaartweg 89 J. M. Bij, Sassenhelm, Lindelaan 9 C. A. A. Casteleln. Wassenaar. Oostdorperweg 50 M. v, Dlja, Alphen a. d. Rijn, Gnephoek 11 Z. Nie- boervan Es, Rotterdam, Mathenesserweg 9 C H Gall, Maastricht. Gr. Stokstr. 41 P. A. de Graag, 's Heer Abtskerke. A No. 16 M. L. Groeneweg, Rotterdam, L. Rott 89 C. de Haan. Nlbbixwoud, ZwaagdiJk A. P. van der Haas, Oegstgeest, Emmalaan 55 C. W. A. Baron van Haersolte, Amersfoort. Kon. Sophlalaan 16 F. Hartong. Rotterdam, Mathenesserlaan 217 E. van Tolvan Heek. Alkemade, Overzijde 17 B C. M. Hoogeveen, Wassenaar, Achterweg 2 J. H. Hulsbosch. Leiderdorp, Lindelaan 23 N. van Iterson, Katwijk, Jan Tooropstraat 1 B. van Klinken. Oldebroek, Cultuurw P. 65 G. Stij laartKnopperts, Utrecht, Koolstraat 20 H. H. KoelemiJ, Schalkhaar. Westenberg Kaz, S. KreiJger, Den Haag, Laan van Poot 91 G. W. C M. de Laat. Den Haag. Schenkweg 212 P. Masurel, Leiderdorp. Berkenkade 36 R. Meelker, Den Haag. Veerkade 36 J C. Meljers, Amster dam. Maurltskade 25 A. C. van Mil, Katwijk, OverriJn 7 P. C. Molhuysen, Haarlem, Emma laan 1 P- Noppen, Leiderdorp, Resedastraat 46 M. J. NIJkamp. Roosendaal c a., Vughtstr. 2 W van der Pol. Nijmegen, Franschestr. 48 M. V. Polak. Oegstgeest, Warmonderweg 24 P. J. Pols, Katwijk. Bulten sluisstraat 41 J. du Prle, Huizen, Rorenstraat 15 B. E. Quarles van Uf- ford. Den Haag. Oostdulnlaan 60 L. J. M A. van der Reep. Utrecht. Plompetorengracht 3 C. Reljneveld. Oeestgeest. Haarl.weg 10 G. Ringe ling, Gouda B. Martensslngel 47 H. Roos, Meppcl, Woldstraat 10 A M. van Schelle, Wassenaar, Schouwweg 29 L. M. Schoorel, Den Haag. Sweeltnckstraat 123 D. Schuiling. Oegst geest. Javastraat 10 M. C. Segaar. Oegstgeest. de Kempenaerstr. 16 F. SJaardema, Oegstgeest. Fn e zeester str .weg 5 J. van Strien en fam., N«arden, Neerstr. 61 Jonkvr. H. A. van Stvrum. F^mstede Heemst. Dreef 161 P. A. W M. Verbeek. Rotterdam. Oranjelaan 1 J VerhelJ van Wij]- Enschedé. Gronauschestr. 129 G. Ver hoeven, Deventer. Teschmacherstraat 25 J B. van Vliet en fam., Rotterdam. Sprundelstr. 27 E. M J. Vocklng. Hilversum, Boschdrift 19 D. J Waener. Amsterdam. Keizersgracht 505 A. ter Wal. Goes. Zusterstr. 15 M. J. Wanninkhof. Noordwilk Voorstraat 73 J- P Wllleumtr-r, Baam, Pr Jullanalaan 11 M. A. R Wolf, Bloe- mendaal, Zllkerweg 38. HAARLEMMERMEER. VERGADERING HOOFDINGELANDEN H 4ARLEMMERMEERPOLDER. Batig saldo van f. 81.000. In het polderhuis te Hoofddorp vergaderden de hoofdingelanden van den Haarlemmermeer- polder onder leiding van den dijkgraaf baron Van Hardenbroek. De financieele commissie deelde mede, dat een batig saldo aanwezig was van f. 81.000, waarvan f.31000 naar den-dienst 1942 moest worden overgeheveld, terwijl het overige moest worden besteed voor bijzondere doeleinden, zooals het koopen van Dieselolie voor de gemalen. Van het personeel was een schrijven binnen gekomen betreffende de salarisverhooging. Be sloten werd een verhooging van 10 tot 15 toe te staan. Ten behoeve van den brugbouw over de Ring vaart nabij Halfweg, werd het staatsvoorschot met f. 72.750 verhoogd tot maximaal f250.750. HILLEGOM. De Bloembollenbeurs. De beurs werd bezocht door 162 bezoekers. De heer Jan van Oosten zond een zeer mooie collectie dwergdahlia's in. Distributiebonnen ontvreemd. Een ingezetene ontvreemdde distributiebon nen, doch de politie wist hem op te sporen. De bonnen waren echter reeds verkocht aan een kennis. Proces-verbaal tegen beide personen werd opgemaakt. Gevonden voorwerpen: 2 portemonnaies met inhoud; poppenschoentje; 2 sleutels aan touwtje. Inlichtingen bij de politie. De Zondagsdienst der doktoren wordt mor gen waargenomen door dr. v. d. Kaaden, tele foon 5114. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Allda Teuna, d. v. P. v. d. Bent en M. v. d. Plas, Zuldstr 31 Dirk. z. v. J. J. v. d. Voort en J. Kuyt. Zuid6tr. 45 ee Arle, z v. J Freke en M. J. Klelnhout, Commandeurslaan 30 Hendrik, z. v. F. W. A. Eikerbout en W. H. J. Bolland, Zeeweg 71 Catharlna, d. v. G. C. Bllt- terswljk en J Verdoorn, Kanaaldijk 3. Overleden: Martina Cornelia van Bemmel, wed. v. A. C. van Mil, 82 J. Willem Koelewyn, echtg. van L. de Ruyter. 61 j. Arle van der Plas, echtg. van C. v. DuUvenboden, 56 J. Cornells Ouwe hand, z. v. P. Ouwehand en W. Ouwehand, 5 m. Getrouwd: A. Ouwehand en A. Geslnk, Kam- perfoelleplein 18 N. Verloop en A. J. Groen, Wilhelmlnastraat 21 B. A. van Vliet en J. Barnhoorn, Duinhof 5 W. v. d. Bent en N. v. d. Plas, Varkevlsserstraat 103. Ondertrouwd: C. v. Zullen, Rijnstraat 46a en H. J. v. d. Eijkel, Kerkstraat 31 A. Houwaard, Tramstraat 21 en C. Hek, Elleboogsteeg 21 J. Vooys, Helllngstraat 1 en G. MeUvogel, Zuid straat 107 F. v. Duljn, Rljn8burg en C. H. Koelewljn, Veerelnde 13. KATWIJK AAN ZEE. GUNSTIGE RESULTATEN VAN HET BADSEIZOEN. Onderhoud met den heer J. Huösman. Inzake de resultaten betreffende het afgeloo- pen badseizoen hadden wy een onderhoud met den secretaris van V.V.V. den heer J. Huijsman. Voor één Mei was er nog geen reden tot op timisme. Het bestuur zag den toestand dan ook aanvankelijk donker in, ondanks het persoon lijk optimisme van den voorzitter. Tot groote vreugde van het bestuur is deze in het gelijk gesteld. Katwijk aan Zee heeft glo baal geschat gedurende het seizoen 11000 bad gasten gehuisvest! Dit is voor de zakenmen- schen in Katwyk aan Zee een verrasende uit komst. Immers het vorige jaar was een volko men mislukking. Dit geldt ook ten aanzien van de tenthouders, die over Juni en speciaal Juli over de resultaten zeer tevreden waren. Ook het badbedrijf van den heer Harteveld had uitste kende financieele resultaten, hoewel ook dit bedrijf door de weersomstandigheden schade heeft geleden. Schriftelijk werden 1030 en mondeling 1000 inlichtingen verstrekt, d.i. véél meer dan vorige jaren. Bovendien werden ontelbare telefonische aanvragen behandeld. De voedselvoorziening heeft buiten verwach ting goed gefunctionneerd en in groote mate tot het succes van het seizoen bijgedragen. Het bestuur heeft zich nog tot B. en W. ge wend inzake het vuilnis werpen in de duinen langs den Drieplassenweg en bij het Kampeer terrein, het vrijmaken van de belemmering voor het verkeer op de toegangen tot het strand en het verbeteren van het talud van den strand- reep. Het resultaat was negatief. Het bestuur is evenwel van oordeel, dat de toegangen naar de duinen en het strand, een beteren aanblik, vooral voor de vreemdelingen, behooren te ver- toonen. Het ligt dus in de bedoeling het niet bij deze pogingen te laten. Onze plaatsgenoot de heer Joh. J. Ponse zal, namens den Chr. Bond van Zangvereni gingen in Nederland, optreden als jurylid bij het op Woensdag 24 September te Rotterdam te houden zangconcours. LEIDSCHENDAM. Gevonden voorwerpen: 1 groen geschilderde roeiboot. 1 Lipssleutel 5468, 1 bruin lederen por- temonnale met Inhoud, 1 vleeschbon, 2 electrl- sche lampen. Adres bureau van politie. LISSE. 40-JARIG JUBILEUM VAN DEN HEER G. DE NIER. Een hartelijke huldiging. De heer G. de Nier, 1ste halte-chef der Ned. Spoorwegen op het station alhier herdacht het feit, dat hij 40 jaar geleden in dienst trad by de Ned. Spoorwegen. 's Morgens te 10 uur had ten huize van den Jubilaris boven het station, dat door het per soneel aardig en toepasselijk versierd was en door talrijke bloemstukken w.o. van abonné's en reizigers in een bloemhof was herschapen, in het bijzijn van de stationsambtenaren, beambten en personeel van weg en werken, die niet door dienst verhinderd waren, de huldiging plaats. Onder hartelijke gelukwenschen bood de oud ste blokwachter van het station, de heer J. van Putten, namens het stationspersoneel een fraaie leeslamp aan, terwijl aan de echtgenoot-e van den jubilaris een bloemstuk werd overhandigd. De jubilaris dankte, waarna men eenigen tijd gezellig bijeen bleef. Verscheidene telegrammen en gelukwenschen o.a. van de inspectie der N. S., het gebruikelijke geschenk onder couvert namens de Directie bloemstukken en andere stoffelijke blijken van belangstelling, mocht de heer de Nier nog ont vangen. De huldiging van den jubilaris door de Direc tie der Ned. Spoorwegen zal deze maand in het hoofdgebouw der Ned. Spoorwegen te Utrecht plaats vinden. ALPHEN. De melkverstrekking. De melkverstrekking op de scholen zal weer aanvangen op 29 Sept. a.s. In de plaats van wijlen den heer H. v. Kleef, is tot voorzitter van het comité benoemd, wethouder W. J. Spreij. DE JAARLIJKSCHE PAARDENMARKT. De aanvoer voor de jaariyksche paardenmarkt was dit Jaar buitengewoon gering. Hoogstens een tvyftal paarden een paar hitten en ruim 30 veulens vormden de geheele markt. De paarden werden verhandeld tegen de taxa- tlepryzen. terwijl de veulens voor Dryzen van f. 600.tot om en bil de f. 1000.van de hand werden gedaan. Ook het aantal kramen was zeer gering. De be langstelling van hot publiek was echter zeer groot. BODEGRAVEN. BEZOEK VAN OORLOGSGEWONDEN. Een allerhartelijkste ontvangst! Vyf erwtwlntlg oorlogsgewonden uit het Militair Hospltaar ln Utrecht hebben een dagje ln onze gemeente doorgebracht, als gasten van het plaat selijk comité. In opgewekte stemming arriveerden zij hier 's morgens om half elf, waar zij ontvan gen werden ln Hotel Centraal, waar koffie met versnaperingen werd aangeboden. In gezellig ge sprek met de gastheeren vloog een mirtje al spoedig om. waarna de autobus de mannen bracht naar Bodegra&fsche gezinnen, waar zij gasten waren f70or het middagmaal. Vooral dit onthaal heeft er veel toe bijgedragen den dag f7oor de gewonden tot een der mooiste te maken. Aller wegen werden zl.l op de meest hartelijke wijze ontvangen en het viel moeilijk om weer te schei- De restauratie van het Gemeentehuis. De restauratie van het Gemeentehuis is thans zoover gevorderd, dat de steigers konden wor den weggenomen. Men is nu met man en macht aan het werk om de interne restauratie gereed te krijgen. Burgerlijke Stand. Geboren: Jenneke, d. v. K. Hobo en H. Groe- nenberg Frederlca Anna Paulina, d. v. P. Le- feber en H B. L. M. de Meulder Marlnus Jo hannes, z. v. J. J. Opstal en J. M. Baak Helena Allda, d. v. J M. van der MelJ en H. Ransdorp. Overleden: Johannes Albertus Abraham Dool, 82 Jaar. Ondertrouwd: J. P de Klerk en J. P. Rulgrok. Getrouwd: P. van Tol en J. E. van der Vang A. Roodenburg en C. Pols, Botsing met de tram. De bestuurder van een vrachtauto der firma Molkenboer wilde den Heereweg oprijden, doch de wagen werd gegrepen door een tram uit de richting Haarlem. De vrachtwagen werd eenige meters opzij geworpen en aan de rechter voor zijde zwaar beschadigd, Ook de tram liep schade op. De politie maakte proces-verbaal op. Op Donderdag a.s. zal er op de gewone spreekuren bij de geneesheeren gelegenheid zijn tot kostelooze inenting. In de vacture van wyien den heer Ant. •Hageman is tot ouderling der Geref. Gemeente gekozen de heer H. van Reenen. NOORDWIJK. De Zondagsdienst voor doktoren wordt morgen waargenomen door de heeren dr. de Graaf en dr. Niekerk; NOORDWIJKERHOUT. DE BLOEMBOLLENBEURS. Goede prijzen voor goede soorten. De bollenbeurs in hotel v. d. Geest werd be zocht door 98 personen, w.o. vele exporteurs uit den omtrek. Deze kwamen een kijkje nemen met het oog op den handel naar Duitschland. Er werden goede prijzen besteed voor goede soorten. RIJNSBURG. De Zondagsdienst zal a.s. Zondag waarge nomen worden door dr. E. E. v. d. Laan. SASSENHEIM. Zondagsdienst voor doktoren. Deze wordt Zondag a.s. waargenomen door de doktoren Hueber en Bots. Burgerlijke Stand. Gebren: Marlnus Adrianus, zoon van M. W. Pleterse en J. M. van der Krogt. Overleden: E van Dulvenbode. 94 jaar, wed. van G. Vlasveld. Tot voorzitter der Commissie tot Wering van Schoolverzuim is ln de vacature P. J. Ver- couteren benoemd de heer J. Weuste. VOORSCHOTEN. De Zondagsdienst voor doktoren wordt morgen waargenomen door dr. H. J. Keegstra, telef. 120 en dr. C. J. Kerkhof, telef. 93. Maandagavond a.s. hoopt de Leidsche or ganist Feike Asma een orgelconcert te geven in de Ger. Kerk alhier, waarop werken worden uitgevoerd van Bach, Handel, Franck, Zwart en Asma. WASSENAAR. Overtreding der Distributiewet. Wegens overtreding van de Distributiewet is tegen de B. uit Den Haag wegens het verkoopen van eieren aan K. v. O. alhier proces-verbaal opgemaakt. Burgerlijke Stand. Geboren: Stlna, dochter van J. Veldman en J. Boverhof Juliana, dochter van P. J. van der Waard en M. den Hertog Leonardus Adrianus Wilhelmus, zoon van L. J. H. Koot en W. J. Nieuwland Geertje Beatrix Irene, dochter van F. Oosterveen en J. E. Buis. Overleden: Neeltje Tolk, 57 Jaar, echtgenoote van H B Wlgersma Dirk Remmerswaal. 74 Jaar echtgenoot van E. Waasdorp. Ondertrouwd: W. de Vos en J. E. Belma. By de wed. N. en G. A. M. v. W, is mond en klauwzeer onder het -vee uitgebroken. Gevonden voorwerpen: 2 honden, kinder - portemonnaie, tol, actetasch met inh., ceintuur, heerenhorloge, huissleutel, jongenspet, heeren regenjas, handschoen, blouse van trainingspak, heeren portemonnaie, zilverbonboekje met inh., postduif, bontje, sleutel. Inlichtingen bij de po litie. Alhier is een Chineesche wolhandkrab ge vangen in de Zanderijvaart. In het bewustzijn, dat de Kerk de roeping heeft om den velen zoekenden van onze dagen te wijzen op de boodschap van het Evangelie, roepen de plaatselijke Hervormde predikanten, ds. W. A. B. ten Kate en dr. H. J. Honders op tot het bijwonen van een samenkomst op Donderdag 2 October, des avonds om 8 uur, waar prpf. dr. H. Kraemer, hoogleeraar te Lelden, zal spreken over: „Het Christelijk ge loof en de moderne mensch". De toegang is vrij. den, toen zij werden teruggehaald om een ge- zameniyke excurele te maken naar de Kaasfa- brlek „Oud-Holland". Ook hier weer hetzelfde gulle onthaal, een Interessante rondgang, thee met sigaren en een gezellig uurtje. Begunstigd door het Inmiddels zonnig geworden weer werd een autotocht gemaakt naar de Reeuwyksche plassen, waaraan een bezoek verbonden werd aan den speeltuin. Te ongeveer 6 uur was bet ge zelschap weer terug. In Hotel Centraal wachtte een goed voorziene kofflemaaltyd, een geschenk van de burgery. Er werden vele goede woorden gesproken. Nadrukkelijk werd verzekerd dat eenerzljds de burgerij de mannen niet vergeten zal. anderzyds werd betuigd, hoezeer deze atten tie door de gewonden op prils werd geeteld. Uitreiking Zwemdiploma's. Voor de tweede maal in dit seizoen werd in het zwembad de vaardigheidsproef afgelegd voor het zwemdiploma. Op drie na slaagden alle candidaten, zoodat de diploma's konden worden uitgereikt aan: mevr. Batelaan-Kropf, mevr. Ramp-le Clercq, Aagje van Leeuwen, Rie Boot. Llze Hogervorst, Leni den Hartog, Willy Kranenburg, Ado Kool, Map Sprey en Fieke Hoogervorst en aan: Jan Holtslag, Cor Hack, Bertus Zaal, Sygienus Vonk, Tonny Klüsener, Dirk Pfauth, Dirk Liepelt, Co Fioole en Hans Linschoten. BUtUds gered. Op de Zuidzyde reed een wielrydster door de duisternis te water. Gelukkig wist zij zelf aan den kant te komen en toen de aandacht van een voorbijganger te trekken, die haar op de oever kon trekken. Een 2'^-Jarig zoontje van den landbouwer B. aan de Zuidzyde raakte in een onbewaakt oogenbllk eveneens te water en kon nog op het nippertje gered worden door voorbijgangers, die het kind op eenigen afstand hadden zien vallen. Geslaagd te Amsterdam voor het apothe- kers-assistentexamen mej. R. Jongeneel alhier. BOSKOOP. TENTOONSTELLING VAN OUDE GEBRUIKSVOORWERPEN. Een leerzame verzameling. De museumcommissie der vereeniging „Arborl cultura" heeft in hotel „Neuf" een tentoonstel ling gehouden van oude gebruiksvoorwerpen, zooals deze ln vroegere Jaren in de Boskoopsche kweekerijen werden gebruikt. Voorts waren er eenige polderkaarten van den Vereenigden polder uit de jaren 1500, 1600 en 1700, terwijl er tevens een plaat te zien was, met de ruïnes van Rijnsburg. Voorts was er o.m. nog een plattegrond van de buurtschap Zuidwijk (Suijtwijck) welke door het archief te Lelden beschikbaar was gesteld. De belangstelling voor deze zeer leerzame ver zameling, vooral van de zijde der Arborileden. alsmede uit kweekerskringen, was zeer groot. HET A.S. AFSCHEID VAN DS. TJ. PETER8EN In verband met het eervol emeritaat van ds. Petersen, zal de voormiddag godsdienstoefening in de Geref. Kerk op Zondag 21 dezer, waarbij de hulpprediker, de heer A. G. van der Stoel, hoopt voor te gaan, gewijd zijn aan het af scheid van ds. TJ. Petersen. Zondag a.s. zal de Zondagsdienst worden waargenomen door dr. C. H. Flim, telef. 38. Tijdens de vacature, ontstaan door de eme- ritaats-aanvrage van ds. TJ. Petersen, is ds. M. Heuzenveldt te Hazerswoude als consulent aan gewezen. HAZERSWOUDE. Arbeidsongeval. De heer de G. kreeg tijdens zijn werkzaam heden in het Rietveld een ijzeren ketting op het hoofd, waardoor een diepe wond ontstond. Hij viel voorover in een put. Op advies van dr. Zoete, die hem verbond. Is hij naar zijn woning overgebracht. HOOGMADE. A& afscheid van ds. S. v. Sinderen. Ds, S. v. Sinderen, Ned. Herv. pred. alhier, hoopt 16 November des middags te halfdrie af scheid te nemen van zijn gemeente, wegens ver trek naar Suameer. LEIDERDORP. Diploma's E. H. B. O. In gebouw „Irene" vond de uitreiking plaats der EJI.B.O.-diploma's. Wij merkten ojn. op burgemeester Brug, mej. dr. Verbrugge, dr. Reeser. Na opening door den voorzitter, den heer J. Werner, reikte de burgemeester de diploma's uit. Nog werd uitgevoerd een samenspraak door een 5-tal dames der E.H.B.O.. onder leiding van mej. T. Manschot, alsmede muziek door de da mes Verkley. LEIMUIDEN. Mond- en Klauwzeer. Steeds komen hier meer gevallen van Mond en Klauwzeer onder het vee voor. Over het algemeen heeft deze ziekte echter geen kwaad karakter. BELANGRIJKE WERKVERRUIMING. Maandag a.s. zullen 19 werklooze arbeiders uit de gemeente Leiden, welk aantal zoo mo gelijk uitgebreid zal worden tot 30 personen, hier te werk gesteld worden. Zij zullen den tocht, welke een lengte heeft van ongeveer 4000 meter en in den „Griet- en Vrlesekoopsche" rider ligt, uitdiepen. Dit werk zal ongeveer 10 12 weken duren. De arbeiders zullen hier in gekwartierd worden. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerarda Maria Theresia, d. van P. A. Straathof en A. M. Klein Petrus Cornells, z. van A. Th. Brand en C. Fransen. NOORDEN. Bevestiging en intrede candidaat J. Zwanenburg. De bevestiging en intrede van cand. J. ZwiJ- nenburg uit Reeuwijk, bij de Ned. Herv. Gem. alhier, zal geschieden Zondag 28 dezer. Als be vestiger treedt op ds. M. Verweij uit Neder- Langbroek. ZOETERMEER. Mond- en klauwzeer. Ook in onze gemeente ls bil verscheidene land bouwers onder het r/ee mond- en klauwzeer uit gebroken. Maatregelen zijn genomen om uitbreiding te voorkomen. Burgerlijke Stand. Geboren: Helena Nicoletta. dochter van A. P. Romyn en A. P. M. VV. Arkensteyn Adrianus. zoon van P. van Mullezn en M. zyderhand. Ondertrouwd: J. R. van Dekken en A. Westhoek AMSTERDAM. 20 September. De willige tendenz. die gisteren na beurs op de Amsteruamscne eifectenbeurs naar voren was gekomen, zette zich vandaag niet voort. Wel wa ren de koersen op de aandeelenmarkt over het algemeen niet onaanzleniyk hooger, doch er wan geen sprake van wllllgte. In verband met de verbeterde politieke situatie ln het Verre Oosten hetgeen tot uiting kwam ln een bericht omtrent het voortzetten der on derhandelingen tusschen Ned. Indlë en Japan konden heden Indische waarden ln koers stygen. Het sterkst kwam de verbetering tot uiting ln den koers voor H.V.A.'s. Lag de opening ruim 6 punten boven het vorig slot. onder beurs wist de noteering nog vorder tot 494% op te loopen. Het slot week niet f/er van dit niveau af. Ook Vor stenlanden waren met 142% aan den vasteren kant. Ook in den Rubbcrhoek ontbraken de koerswinsten niet. Amsterdam Rubber steeg na een prijshoudende opening tot 317%, welk niveau evenwel niet geheel en al gehandhaafd bleef. Van de minder courante waarden kunnen wor den genoemd Dell Batavia met een styglng tot 265%. Majanglanden met een verbetering tot 128% en Lampong tot 134%. Kalm. maar vast, lagen Tabakken ln de markt. Dell Batavia kon den zich een 5-tal punten verheffen tot 278%, evenals Deli my., tot 310%. Senembah monteerde 4% tot 262 Voor Industrleelen bestond met uitzondering van aandeelen Aku. een Iets vastere stemming. Van Berkel liep op tot 108%. terwyi Calvé met 1213/4% twee punten hooger golden. Philips steeg 5% tot omstreeks 280%. Unilever noteer den vrywel den geheelen ochtend om en bij de 164%. Voor Scheepvaartaandeelen was de stem ming eveneens iets beter, alhoewel de handel r/an zeer geringe afmetingen was. In verband met het weekeinde wenschte men geen nieuwe posities aan te gaan. Holland Amerika Lyn waren met 151% een drietal punten hooger, evenals Ned. Scheepvaart Unie met 213%. Tegen het slot van de beurs kon hier nog een verdere styglng tot 216 3/4% In treden. Olle's waren aan den vasten kant. Alhoewel de aankooporders niet groot waren, kon de noteering desondanks onder beurs tot 322% stygen. Op de obllgatlemarkt waren de koersen voor Nederlandsche staatsfondsen onregelmatig. Deels was er sprake van een lichte daling, deels van een fractloneele stijging. Dultsche waarden waren niet veel veranderd. (A.N.P). Prolongatie 2 1/4%. BOSKOOP, 19 Sept. Coop. ver. „De Boskoop sche Veiling". Rozen per bos: Wendland 80100 cent, van Rossum 35 ct., Juweeltjes f. 1.201.50, Edith Helen f. 0.90—1.50, Wilh. Kordes 30—45 cent, Polyantharozen 60—90 ct., Claudius Pernet 60 ct., Ingar Olsson 60—94 ct., Butterfly f. 1.20- f. 1.60, Orange Triumph f. 0.861.04, Dorus Rij kers f 0.84—1.32, Juliana 28 ct., Hadley f.1.80— f. 2.40, Briarclif f. 1.60—2.00 ct., Vierlanden f. 1.40—2.00, Rosalandla f. 1.20—1.60, Better Ti mes f. 0.70—1.30, Gloria Mundl 50—72 ct., Florex Noach 70—90 ct., Golden Ophelia 90 ct., Else Poulsen 8494 ct., Pechtold f. 0.701.00, Rosa Mundi f 1.14—1.46, gemengde rozen 26—40 ct., Buitenrozen 4070 ct. Diversen per bos: Cle matis Durandi 3243 ct., idem Prins Hendrik 70110 ct., idem mevr. le Coultre f. 1.80, Sneeuw- bessen 31—52 ct., Asters 69 ct., Dahlia's 8—10 cent, Physalis Francetti 17—22 ct., Chrysanten, gr.-bloemig 110—150 ct., idem tros 15—40 ct. HONSELERSDIJK, 19 Sopt. Centr. Weatl. Bloe menveiling: Anjers 5.4012; Gerbera 8.208.40; rozen 7.80—8.20; pulling 19—27; page 1025; geel 2332; brons 2225; blanch 8.9016; alstron 14—25; Yellow 1112 per 100; plumoaa 2167; sprengerle 817; tros chrysanthen 1422; dahlia 1317 per bos: cyclamen 401.05; begonia 35 81; primula 1323 per pot. HOOFDDORP. 18 Sept. Blauwmaanzaad f44 46 per 100 K.G. KATWIJK a. d. RIJN. 19 Sept. Groentenvel- ling. Bloemkool I f. 11.80—12. II f. 750—9. Bos- peen f.4 40—5. Sla f. 2.30—3. Knolselderie f.5— 9. Waspeen f. 1.10—01.20w-oS.Urê000000000EAN f 0.65—0.80 p. kist van 20 K.G.. Roode kool f 3.40 —3.50. Gele kool f. 3.30—3.50. Groene kool f3— 3.50. Uien f 3.20—3.50 Prei f 7.20—9 per 100 K.G. Andijvie f. 5.60—7 per kist van 6 K.G. LEIDSCHENDAM. 19 Sept. Engelsche kom kommers AA f. 13.50; idem le soort f. 11; idem, 2e soort f. 8 60; Idem 3e soort f. 6.50; Idem wan kleurige f. 2.404.10; Idem stek f.24.60; Gele komkommers, le soort f. 8.50; Idem 2e soort f550; Idem 3e soort 100 kilo f.44.50; Idem stek f. 1.60 2.50; kropsla le soort f. 3; Idem 2e soort f. 2.50; Stoofsla f.8; Peen f.5; Bloemkool le soort f.23; Idem 2e soort f.9; Idem, uitschot f.47.20; To maten mldd. f8; Idem groote ronde f. 8; Idem 2e soort f. 8; Idem 3e soort f. 8: Idem. bonken f. 6, idem, uitschot f. 2.50—5.10; Idem. ryp f. 6.50 6.80; Andyvie per 10 kilo 70 ct.; Spinazie per 4 kilo 48 ct.; Postelein f. 12; Rabarber per 100 kilo f. 5; Snyboonen f. 14; Spercleboonen 1.14; Radijs f.2; Prei f. 7—9; Seldery f. 2.60—3.60; Ap pelen f. 2230; Peren f. 3045; Pruimen f. 2735; Meloenen 1451 ot.; Druiven f. 2532.50. LEIDSCHENDAM. 18 Sept. Engelsohe kom kommers AA f. 13.50; Idem le srt. f.11; idem 2e srt. f. 8.50: idem 3e srt. f. 5.50; Idem wankleurige f. 2.404.10; idem stek f.24.60; Gele komkom mers le srt. f. 8-50; Idem 2e srt f. 5.50: idem 3e srt. per 100 kg. f. 44 90; Idem stek f. 1.602.50; Kropsla le srt. f.3; Idem 2e srt. f. 2.50; Stoofsla f.8; Bloemkool le srt. f.23: Idem 2e srt. f.9; idem uitschot f.47.20: Tomaten mldd. f.8; idem groote ronde f.8; Idem 2e srt. f.8; idem 3e srt. I. 8: Idem bknen f. 6; Idem uitschot f. 2.505.10; idem rijp, f. 6.506.80; Andyvie per 10 kg. 70 ct.; Spinazie per 4 kg. 48 ct.; Postelein 13 ct.; Ra barber per 100 kg. f. 5; Snyboonen f. 14; Spercle boonen f.14; Radys f.2; Prei f.79; Seldery f. 2.503.60; Appelen 2230; Peren 3045; Prul- men 2735; Meloenen 1451; Druiven 2532 50. NAALDWIJK. 19 Sept. Mlddenprys Westl. Vei lingen Tomaten 16; bonken 12. allcante 36 45; champion 60; maroc 45; dubb. boonen 12; pronkboonen 10; peren 1535; spruiten 2329; snyboonen 1830 per kilo: roode kool 23.50; sav. 3 50; prei 9—13 per 100 kg.; bloemkool 612; meloenen 322 per stuk; komkommers 13.50; A 11; B 8.50; C 5.50 per 100. RIJNSBURG, 19 Sept. Bloemenveiling. Ge mengde asters 7090; Straalasters fl1.20; Gladiolen: Wit f.350; rood f.2—3; Picardië f. 2.20; Zinnia's 70—90; Tritoms f.3—4; Chry santhen: geel 22—28; wit 2932; bruin 2430; Afrikanen 6; Goudsbloemen 61)0; Montbre- tia's 20—40; Ficoles 30—40. RIJNSBURG. 18 September Groentenvel- ling. Bloemkool I f 12; II f.9; III f.7.20; Knol selderij f.9 per 100. Gekookte kroten f.10; Prei f.7.20—9; Roode kool f.3.50; Groene kool f.3.50 Kasboonen f.30.—; Waschpeen f.6; Grove peen f.3.40; Uien f.3.50; Kroten f.4 per 100 kg. Bospeen f.5: Selderie f.2—3; Peterselie f. 1.30— 1.80; Radijs f. 1.60—2 per 100 bos. ROELOFARENDSVEEN. 19 Sept. Aardbeien 17 ct. per doosje; Druiven 2425 ct. per pond; Tomaten 16 ct. per kg.: Meloenen 428 ct. p. st.; Bloemkool f. 212; Sla f 2.603: Lange Gelen f. 8 per 100 st.; Spinazie 25 ct. per kg.; Rady» f. 0.652.55 per 100 bos; Koolraap 2 ct. per kg Snyblet 6 ct. per kg.; Snyboonen f. 1.50; Pronk boonen f.1: Princeboonen f. 2.10; Dubbele Stam- boonen f. 1.50 per 10 kg; Augurken D f. 1.40; idem E 75 ct.; Stippel CD 60 ct. per 25 kg. UTRECHT. 20 Sept. Veemarkt. Totaal aan gevoerd 2150 stuks vee. 420 runderen. Vaarzen f. 340500 per stuk; Pinken f. 230 f.330; Melkkoeien f.360630; Kalfkoelen f.390 f. 660; Varekoelen f310480; handel Iets kalmer, prijzen vrywel gelijk.' 650 magere kalveren f. 80210. handel flauw, Iets terugloopende prijzen; 110 nuchtere kalveren; 100 Schrammen f.1224; 350 Biggen f.712: handel flauw, lagere prijzen; 520 Magere schapen f. 5085. Handel kalm. lagere pryzen. 350 K.G. Kaas f. 1.40—1.70 per kg. Redactie-staf: B W Menkhorst Buitenland en Toon eel: K Been Binnenland en Sport; J Brouwer. Stadsnieuws; Th. J. Hannema» Omgeving en Muziek,

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 3