21954 LEIDSCH DAGBLAD - Eersfe Blad Dinsdag (6 Sepiember 1941 Onze machines 'AKKERTJE VISSCHERIJ-BERICHTEN KERK- EN SCHOOLNIEUWS Neem'n SPORT Volgend jaar twee Ie klasse-afd. in het Zuiden RECHTZAKEN VRAGENRUBRIEK ALLEEN DE BESTE DASSEN Z'JN HEDEN GOED GENOEG GEBRUIK GOEDGEKEURD ZAAIZAAD EN POOT GOED (IN/T IN UITEREN. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN DE VERBETERING VAN Dfi STADSHULPWERF. Het werk aanbesteed. In het Bureau van Gemeentewerken is heden morgen in het openbaar aanbesteed het verbe teren van de Stadshulpwerf, in 2 perceelen, t.w.: perceel 1 het bouwen van magazijn- en berg ruimten, werkplaatsen, bovenwoningen, kan toorlokaal, wagenloods, enz. en perceel 2 het maken van pl.m. 114 m stalen beschoeiing met beschikbaar gestelden en gebruikten stalen damwand. Er waren 53 biljetten ingeleverd, waarop als volgt was ingeschreven: C. van Dijk, Kampen, I f. 49.800; II f.9200; massa. f. 59.000; A. L. Klein, R'dam, II. f.7150; C. Godschalk en o., Leiden, II f.5216; Gebrs. Schouls, Leiderdorp, I f. 53.400; II f.5200; C. M. Deerenberg en Gebr. J. en P. v. Wijk, Alphen, masa f. 66.300; H. C. Heemskerk, Leiden, I f 51.600, massa f. 54.400; M. S. v. d. Voort, Lei den, II-f.4550; J. Kasbergen, Moordrecht, I f. 58.500; fa. Bontebal en Zn., Zevenhuizen, I f. 51.300; fa. Groen en Bregmans, Benthuizen, I f. 59.000; J. v. d. Meer, Bussum, I f. 52.400; H. Korswagen. Lolden, f. 45.975; Ch. Dieters, Bus sum, I f. 52,350; J. Tervoor, Hilversum, I f. 52.7o0 L. Schreuder, Wassenaar, I f. 50.800, II f.6200, massa f. 57.000; M. P. Verriaal en J. v. Herwy- nen, Puttershoek en Spykenisse, II f. 6960; fa. de Kort en Waleveld, Haarlem, I f.47000; W. F. Marcelis en Co., Leiden, I f. 47.000, II f.6700; W. Mulder Oegstgeest, I f. 53.450; Philips Bouw bedrijf Haarlem, I f. 47.000; H. C. Bouten en A. J. Harteveld, Leiden, I f. 49.600; P. v. d. Schoot, Tilburg, I f. 53.630; H. J. Klein Haneveld,, Vor- den, I f. 58.900; G. H. Houtkamp, Haarlem, I f. 42.157, II f 4680; S. de Lange, Leiden, I f 48335 II f.6850, mass: f. 54.900; H. Bakker, Giessen- dam, I f. 55.166; P. Breyer, Den Haag, I f52.200 II f. 6790. massa f. 58.990; J. A. Niemer, Zwolle, I f. 58.390; N. Groen, Amersfoort, I f. 52.225; Pauw en Veenendaal, Utrecht, I f. 51.250; Gebr. de Vroes, Haarlem. I f. 52.230; II f.8740; firma Doedens en Schilder, Alkmaar, I f. 43.990, II f. 10.750, massa f. 54.740 W. A. Oostveen, Am sterdam, I f. 50.943. n f. 75.925; A. Castricum, Castricum, I f. 43.689; fa. A. Buur, Alkmaar, I f. 45.500, II f. 12.000, massa f. 57.500; Mij. De Overkant, R'dam, I f. 53.335; J. de Geiten, Ede, I f. 49.975; E. Halverhout, Leiden, II f.4572; Th. G. Barthen, Leiden, I f. 51.810; J. G. Dekkers, Nijmegen, I f. 51.300; J, Th. Cornet, Lelden, I f. 44.944; G. Schreurs, Diemen, I f. 52.525; A. Robbers, Apeldoorn, I f. 98.300; C. Boel, Voor burg, I f. 55.700; A. van Üuijn, Noordwijk, I f. 53.353; J. N. Kranenburg, Delft, I f. 54.100; C. W. Linderhof en Zn., Leiden, I f. 53.300; A. J. Langeveld. Leiden, I f. 47.550; B. C. Strijk, Lei den, I f.50 234, II f.6990; N.V. Rijswijksche Be tonbouw Voorschoten, I fo. 55.575, II f. 4000, massa f. 59-575; Gebrs. de Boer. Hazerswoude, I f. 59.120, II f.2200, massa f. 61.320; M. Ebbink Haarlem. I f. 41.951; J. C. v. Oers, Haarlem, massa f. 44.000. De gunning is aangehouden. Zuinigheid met licht Is nationale plicht. Bij het door de Vereeniging Electrotech- nisch Vakonderwijs te Amsterdam gehouden examen is geslaagd voor sterkstroommonteur de heer I. Starre alhier. —Den lsten October zal de heer H. W. v. d. Wilk. thans rijksklerk 1ste klasse ter griffie van het Kantongerecht alhier den dag herdenken, waarop hij. 25 jaar geleden in 'sRijks dienst trad. Hij is onafgebroken op de griffie van het- Kantongerecht werkzaam geweest. De Wethouder van Sociale Zaken, de heer J. J. van Stralen, is verhinderd morgen spreek uur te houden. doen het werk voor U! Wij repareeren Uw oude kousen. Snel, Onzicht baar en Voordeelig. Belt U even op! HAARLEMMERSTRAAT 67 2717 (Ingez. Med.) 2710 (Ingez. Med.) VOETBAL. De officleele mededecltngen van den N.V.B. bevatten het bericht, dat In district IV het Zuiden met Ingang van het volgende seizoen 1942/43 twee eerste-klasse-afdeelingen, elk van tien clubs (thans 1 afd. van 12) zul len worden gevormd. Tot de acht nieuwe eerste-klassers zullen in ieder geval behooren de nummers 1 van de vyf tweede-klasafdeelingen, terwijl voor de resteeren- de plaatsen zal worden gestreden ln twee groepen van drie clubs tusschen No. 12 van de huidige eerste klasse en de nummers 2 der vyf tweede- klasafdeelingen. De eerste twee van deze belde competities gaan naar de eerste klasse. De competitle-lndeellng in het Zuiden zal door deze maatregelen op het gebruikelijke pyramlde- systeem gebaseerd kunnen worden en men be reikt er bovendien mede, dat het reizen voor de verschillende clubs ln dit groote district wordt vergemakkelijkt. WIELRENNEN. 8WIFT-COMBINATIE. Daar de drie komende Zondagen nog groote wielerwedstrijden op het programma staan, is be sloten om a.s. Donderdagavond de Sprintkam pioenschappen te laten verryden. Materiaal en versnelling vrij. Samenkomst kwart voor zeven aan de H.B.S., Hooge Ryndyk. In de Sportcommlssle heeft ook de heer D, Gijsman zitting genomen. A.s. Zaterdag rljclen J. de Groot, W. Rysbergen en M. Segaar ln de Ronde van Amsterdam Noord, terwyi dezelfde renners met H, Noest den dag daarop ln de Ronde van Hilversum starten. Het koppel R. RiethovenJ. Schüller ryden a s. Zaterdag op de Mathennesserbaan te Schie dam. en Zondag op de Beatrlxbaan te Bergen op Zoom. Op 28 September worden de clubkampioen- schappen van Nederland verreden ln Hoofddorp. Het Leidsche team ls samengesteld uit de renners: F. v. d. Berg, J, de Groot, H. Rysbergen en M. Se gaar. De vereeniging zal dien dag een clubtocht naar Hoofddorp organlseeren. SCHAKEN. LEIDSCHE SCHAAKCLUB „PHILÏDOR". Gisteravond hield „Phllldor" in „Centraal" een ledenvergadering, die druk bezocht was. Besloten werd de leden voor den wlnterwedstryd naar speelsterkte ln drie groepen te vcrdeelen en de vyf, die ln groep I het hoogste uitkomen, te laten spelen om het kampioenschap der club. Aan de competitie zal met twee tientallen worden deelgenomen, Indien op avonden gespeeld wordt, op Zaterdagmiddag echter met één tiental. Schoolgebouw Btfz. Onderwijs, De burgemeester heeft besloten om de vereeni ging tot Stichting en instandhouding van een School met den By bel voor den Ryndyk onder Hazerswoude en Koudekerk, gevestigd te Hazers woude, de aangevraagde géiden beschikbaar te stellen voor het herstel en verbouwen van het schoolgebouw. DE MATCH TELENG—BEY. De zevende partij ln de match BeyTeleng werd door laatstgenoemde geopend met e4. Bey wilde de Slclliaansche verdediging toepassen, doch Te- leng speelde op den tweeden zet f4. In de vorige KANTONGERECHT TE LEIDEN. Dierenmishandeling' Gistermorgen moest voor het Kantongerecht al hier een landbouwer uit Oegstgeest terechtstaan, omdat h.y een paard dat een open wond had en kreupel was, arbeid had laten verrichten. Ver dachte beriep zich er op, dat het zóó erg niet geweest was, en dat het paard van den veearts lichten arbeid mocht verrichten. De verbalisant, de marechaussee J. Idsinga uit Noordwijk Binnen, verklaarde dat het paard kreupel was, en het beest hevige pijn leed, als het den wagen voort trok. Bij onderzoek bleek ook, dat het paard een open wonde, had. De heer W. Weening, veearts uit Oegstgeest, die als getuige en deskundige ge hoord werd, verklaarde, dat het paard onder zyn behandeling geweest was, en hij toegestaan had, dat het eenlge beweging mocht hebben, omdat het paard toen niet kreupel was. Gezien den ernst van het feit eischte het O.M. f. 15.boete of 6 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde verdachte tot f. 7.50 boete of 3 dagen hechtenis. Een dure reis. Een inwoonster van Wassenaar moest terecht staan, omdat zy reizende met haar by na 5-jarig dochtertje van Lelden naar Den Haag geen plaats- bewys gekocht had. By de controle had zy be weerd, dat haar dochtertje nog geen 4 Jaar was, waarop de kleine prompt geantwoord had: „4 jaar ben ik al lang". Behalve het plaatsbewys had zy nog f. 1.50 boete aan de Ned. Spoorwegen moeten betalen. Het O.M. nam het verdachte zeer kwa- ïyk dat zy onwaarheid had gesproken en eischte f. io.boete of 5 dagen hechtenis. Uitspraak f. 5.boete of 2 dagen hechtenis. ECONOMISCHE RECHTER. Hij zat in de war. M. A. L. te Hazerswoude, zat in de war toen de ambtenaren op zijn erf kwamen. Want L. had vleesch zonder bon in voorraad, en toen hij zoo in de war zat, had hij het vleesch gauw by zijn buurman gebracht. Het had hem niet kunnen redden, en zoo had de man zich nu voor den Economischen rechtei te verantwoorden. D*1 officier vond dat verdachte eigenlijk biy mocht zyn dat hy de eerste keer reeds is gepakt, omdat er anders een zwaarder straf zou moeten volgen. Nu vor derde hy f. 100 boete subs. 2 maanden hech tenis met verbeurdverklaring van het vleesch. De Econ. rechter veroordeelde conform den eisch. J. H. te W. Biykbaar Is U voor 1940/41 niet uitsluitend aangeslagen ter zake van de opbrengst van uw pensioen. Was dit wel het geval, dan had Inderdaad de ontheffing 1/3 van den aanslag moeten bedragen. De e.v. ln den aanslag 1940/41 begrepen belasting ter zake van andere inkomsten (byv. uit vermogen) over de laatste 4 maanden van het belastingjaar wordt later verrekend. C. J. v. W. te L.. Zonder .nadere gegevens kunnen wy uw vraag niet bearltwoorden. Grond en straatbelasting wordt niet geheven naar de waarde doch van de belastbare opbrengst der ge bouwde en der ongebouwde eigendommen, zooals die 'door de kadastrale leggers zyn aangewezen. A. W. te L. Er ls geen bezwaar tegen, dat ver laging wordt toegestaan. C. J. v, W. te L. U kunt den huurprys stellen op de huurwaarde welke voor de personeele be lasting als grondslag gold. J. O. te L. U kunt zelf beslissen, hoe u over de goederen, welke uw eigendom zijn, wilt be schikken. Belastingbetaler te L. Alle eigen Inkomsten moet u opgeven. Wel kxint u de genoemde onkos ten'ln mindering brengen. De kosten van de hulp bij ziekte worden ln 'het algemeen niet ln min dering gebracht. In een toelichting kunt u een en ander uiteenzetten. H. V. te L. Nadere inlichtingen dienaan gaande zijn te verkrygen by den Luchtbescher mingsdienst, welke is ondergebracht in het Poli tiebureau ln de Zonneveldstraat. Abonné te L. Aan on- en minvermogenden wordt lederen Woensdagsr/ond ln het Leidsche Vólkshuis rechtskundige oystand verstrekt. De koBten daarvan bedragen slechts 25 ct. Voor de zittingsuren verwyzen wy naar het raambiljet aan het gebouw op den Apothekersdyk. (Polygoon-v. BilseRft MELKC0NTP0LE LOONT; partijen paste hy steeds de variant toe. De party kreeg hierdoor een onregelmatig karakter en werd door Bey gewonnen na 24 zetten. De achtste partij .was een Caro-Kann opening. Ook hier wist Bey een' officier te winnen, doch dat bleek niet voldoende voor de winst, zoodat nu Teleng triomfeerde. Hierdoor werd de stand 4^- 3V2 vo°r Bey. Teekeningen F. Wagner Dc Avonturen van Barrabas de Rode Bosmier 5 Hem de Krekel 5. De volgende morgen kon je langs*' alle wegen ln het grote mierenrijk tal- rijke zwaar gewapende soldaten zien,-; optrekken naar de hoofdstad. Niet al leen kwamen de Rode Bosmieren in grote getale toesnellen, ook andere in secten haden de oproep gehoord; tor ren, kevers, sprinkhanen, krekels, nie mand wilde thuis blijven en allen voel den het als een eer om met de Rode Bosmieren mee ten strijde te mogen Ook Hein de Krekel, was dadelijk op stap gegaan, Hein was één van Barra bas' grootste vrienden. En dat was ook heel begrijpelijk, want ze hadden één eigenschap gemeen: n.l. het verlangen naar avonturen Maar verder leken zij ook helemaal niet op elkaar Barrabas was strijdlustig, misschien wat onna denkend, maar een soldaat van z'n po ten tot t puntje van z'n sprieten. Hein ging nooit onnadenkend te werk. Hij was een meester in het bedenken van listen, wist zich uit allerlei moeilijkhe den te redden en kon bovendien prach tig viool spelen. Eigenlijk kon hij elk instrument bespelen, dat men hem in de poten gaf, maar zooals hij viool speelde kon niemand anders het. Zo was het dus wel te begrijpen, dat Bar rabas dolblij was, toen hij Hein onder al zijn strijdmakkers herkende. Veel tijd om met elkaar te praten hadden zij niet, er moest nog zoveel geregeld en gedaan worden! Maar eindelijk waren toch de voornaamste maatregelen ge troffen. Barrabas en Hein zouden als verkenners vooruit trekken om de woonplaats van de sluipwespen Nte zoeken En was hun dat gelukt, dan zouden zij het grote insectenleger zo spoedig mogelijk waarschuwen. En zo trokken Barrabas en Hein erop uit, bepakt en bezakt. Barrabas in volle wapenrusting, want Je moet op alles voorbereid zijn, als je het grote avon tuur tegemoet gaat! De sluipwespen hadden getoond, dat ze listig en ge vaarlijk waren en erg brutaal boven dien. Niet dat Barrabas ook maar een ietsje angst voelde, maar een goed sol daat zorgt ervoor, dat zijn wapens in orde zijn; dat spreekt vanzelf. Hein droeg een zak op de rug, waarin hij al lerlei dingen had gestopt. Natuurlijk zijn viool in de eerste plaats, maar hij had ook aan alle mogelijke moeilijkhe den gedacht. En zo waren 'n lang touw een hamer en lk weet al niet wat nog meer ln de grote zak verdwenen. Wel gemoed giifgèn ze op stap. eerst naar Ibrahim, de Wijze Kikvors, een vriend van Hein. Het grote avontuur, waar Barrabas nog maar zo kort geleden naar ver langd had, was begonnen. NIEUWE UITGAVEN. Verschenen by: Em. Querldo, Amstedam: Wind in Bamboesten gels, Chineesche schetsen, door J. W. Schotman, GeïU. In de Salamander-reeks: Blanke Gestalten, door Arthur van Schendel. Koentje van Kattenburg, roman, door Cor Bruyn. Artl, Alkmaar: In de serie: Durf te teekenen: No. 1 Kopteekenen en No. 2 Landschapteekenen. TJeenk Willink, Zwolle: In de editie Schuur man en Jordens: Wet op de Ryksverzekerlngsbank en de Raden van Arbeid, door M. Ort. Wet op de Coöperatieve Vereenlgingen 1925, door Dr. G. G. Pekelharing. Born, Assen: In de serie Neerlands Fundamen ten: Leidens ontzet, door D. wynbeek. TENTOONSTELLING IN „PRO ARTE". Het aantal schilders, dat vergeleken by Hol land, uit Groningen komt, is niet bijzonder groot. Toch zyn ze er wel en goede ook, waar voor we alleen maar behoeven te wyzen op Otto Erelman. Rem Watjer is ook een echte Groninger, in Groningen gevormd en na de lessen aan de Technische School, afdeeling Teekenen en Plastiek, gevolgd te hebben, verder bekwaamd door Jan Alting. Zyn tech niek is gedegen, zijn zin voor compositie sterk, zijn modern ontwikkeld kleurgevoel voortreffe- lyk, Hy gebruikt graag de kleuren onmiddellijk uit de tube, soms met benzine verdund. Zyn werk is open en frisch. Zie byv. dat groote bloem-stilleven, dat heel fyn van toon is. Ook een bloemstuk van Magnolia's trekt de aan dacht. Er zyn een paar zeegezichten by Kat wijk. Een lentelandschap ergens in Groningen, maar vooral een mooi gesloten winterlandschap en een herfstlandschap, dat tintelt van 't late zonnegoud, zyn werken die men niet moet overslaan. Er is nog meer werk van dezen ver dienstelijken jongen kunstenaar, die ook in staat is een goed portret te schilderen. We biyven zyn verdere ontwikkeling met belang stelling volgen. Een byna vergeten kunstgenre is de schaar - snede. Gertrud Januszewski, Poolsche van her komst, in Berlijn geboren en na veel gereisd te hebben, thans in Limbiu-g woonachtig, bereikt met de schaarsnede bewonderenswaardige re sultaten. Zy knipt haar voorstellingen met een geraffineerd ontwikkelde techniek uit zwart papier, legt ze tusschen twee glasplaten met crêmepapier als achtergrond, hetgeen alles sug gestief werkt. Ze heeft een verfynden zin voor compositie en een sterk romantisch-religieus sentiment. Haar voorstellingen soms aan de Passie ontleend, meermalen aan de geschiedenis der Madonna, treffen door de mystiek die er van uitgaat. De Madonna heeft haar groote liefde, en zelfs in haar profane voorstellingen voelen wy het zelfde religieus beleven. Ik kan er niet genoeg op aandringen, dit werk te gaan zien. Het werk van den pottenbakker Zaalberg Is ons allen sinds lang vertrouwd. Thans ziet u hier weer een aantal potten en vazen, unica, zeer fraai van vorm en van kleur. En einde- ïykw yzen we nog op de plastieken van Giselle Kuster: meest kinderen, byna baby's nog met dat onbeholpen staan op de mollige beentjes. Sterk van lijn en toch uitermate gevoelig en in mooi rhythme is dit werk, moest in roode aarde, uitgevoerd. N. J. Swierstra. DE STAATSPRIJZEN VOOR MUZIEK. Ook Willem Pyper bekroond. In de publicatie van de door het Departement, van Volksvoorlichting en Kunsten toegekende staatspryzen voor muziek is een fout geslopen. De zes pryzen van elk f.250, voor belang- ryke symphonische muziek uit de laatste ja ren. zyn toegekend aan de componisten Henk Badings, Guillaume Landré, Willem Landré, Willem van Otterloo, Willem Pyper en Alexan der Voormolen. CHOPIN-AVOND VAN THEO VAN DER PAS. De pianist Theo v. d. Pas geeft Vrydag 26 Sept. een conqert In de Stadszaal. waarop hij wederom werken van Frèdéric Chopin ten gehoore zal brengen. GEBOREN Jan Hendrik, z. v. J. v. Gent en I. v. d. Mey Jacoba. d. v. A. Hannaart en M. P. Sommellng Cornelia, d. v. J. H. Otto en M. E. Otgaar Maria d. v. G. Kooij en W. M. Koet Jakoba Maria, d. v. C. v. Leeuwen en J. v. Dam Jan Adrianus, z. v. C. Rietveld en M. v. Duiven Maria Mag- dalena, d. v. G. v. Eek en M. M. Barnlng Geer trui Johanna, d. v. C. v. d. Linden en W. Massaar Nlcolaas Gerhard Hendrikus Jozef, z, v. H. Th. Selsveld en M. G. J. Lamboo Antonlus Marlnus Clemens, z. v. J. Brussel en M. v. Zijp Petrus Johannes, z. v. J. P. Meijer en J. M. G, v. Rijn. ONDERTROUWD: M. v. d. Veer Jm. 27 J. en A. Vaneman Jd. 21 J. M. v. Klinken Jm. 25 J. en W. A. Guldemond Jd. 23 J. GEHUWD. W. j. Schoof Jm. en C. v. d. Reyden jd. L. H. A. Kolsteren Jm. en G. J. Krol jd. OVERLEDEN: A. Kingma, hsvr. van J. W. Drlessen 63 J. GEREF. KERKEN. Beroepen te IJsselmulden en Grafho. cand. F. Mul. thans hulpprediker te Gorinchem, te Duis- burg-Ruhrort cand. C. Maan, thans hulpprediker te Zeist, voorheen te Düisburg-Ruhrort. CHR. GEREF KERK. Tweetal te Werkendam ds. M. Baan te Bussum en ds. W. Heerma te Zeist. Bedankt voor 's-Gravendeel ds. J. G. van Min nen te Hulzen (N.-H.) VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN. 16 Sept. Tong 4.603.50 per K.G., kl. schol le srt. 96, kl. 2e srt. 90. puischol le srt. 76, pufschol 2e BOSKOOP 15 Sept. Coöp.- ver. De Bosk. Vei ling. Rozen per bos: Orange-Triumph 6098 ct., Pechtold 80HO. Dorus Rijkers 54106, Florex 90140, Ellen Poulsen 2636, Ingra-Olsson 66 82, Hadley 90170, Prinses Juliana 24, Butterfly 80—110. Vierhanden 100130. Rosalandia 70— 110, Queen Mary 80120, August Noach 4862 Else Poulsen 3876, Golden Ophelia 58. Edith Helen 80, Juweeltjes 108120, Rosa Mundl 3849 Wendland 4780. Briarclif 80130. Van Rosscm 28. Paul Grampel 5076. Sweet-Heart 140160, Polyantharozen 4866. Gemengde rozen 2430. Diversen per bos: Asters 6 ct,, Clematis. Prins Hendrik 70140, idem Mevr. le Coultre 160190, Idem Durandl 2439, Physalis Francettl 2227, Chrysanten, gr.bloemlg 100140, Idem tros 1723 WOENSDAG 17 SEPTEMBER. Hilversum I, 415,5 M.: 6.45 Gram.muziek 6,50 Ochtendgymnastiek 7 00 Gram.muziek 7.45 Ochtendgymnastiek 8.00 BNO: Nieuwsbe richten 8.15 Gewijde muziek (opn.) 8.35 Gram.muziek 9,15 Voor de huisvrouw 9.25 Orkestconcert (opn.) 10.00 Gram.muziek 11.00 Voor de kleuters 11.20 Molto Cantabile 12.00 Gram.muziek 12.25 Voor den boer 12.40 Almanak 12.45 BNO: Nieuws- en econo mische berichten 1.00 Zang, plano en viool, met pianobegeleiding 2.15 Gerard Lebon en zijn orkest 3-00 Voor de vrouw 3.20 Zeppa- roni-kwartet 3.50 Gram.muziek 4.00 Bijbel lezing (voorbereid door de Christ. Radio Stich ting) 4.20 Voor de jeugd 5.00 Planosoli 5.16 BNO; Nieuws-, economische- en beursbe richten 5.30 Jeugdstormkwartier 5.45 Con certgebouwtrio 6.15 Voordracht „Nlederlan- dlsch-Deutsche Musikbeziehungen" 6.35 Zang met pianobegeleiding 7.00 Actueel halfuurtje 7 30 Volkszangkoor 7.50 Cello en plano 8.15 Het Nederlandsch Kamerkoor met plano-be geleiding 9.05 Causerie „Koorzang en koormu ziek in Nederland" 9.15 Concertgebouwkwin tet (opn.) 9.30 Gram.muziek 9.45 BNO: Nieuwsberichten 10.00—10.15 BNO: Engelsche uitzending: „The Dutch Achievements ln the Netherlands Indies". Hilversum II. 301,5 M.: 6.458.00 Zie Hilver sum I 8.00 BNO: Nieuwsberichten 8.15 Gram.muziek 10.00 Morgenwijding 10.20 Zang met planobegeleiding 10.40 Declamatie 11.00 Gram.muziek IIf20 Orgelconcert 11.50 Gram.muziek 12.15 orgel en viool 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten 100 De Melodlsten en solist en de Ramblers 2.15 Voor de jeugd 2.30 Gram.muziek 4.00 Zaansch Kamerorkest 5.00 Bijbellezing 5.15 BNO: Nieuws-, economische- en beursberichten 5.30 Amusementsorkest 6.15 Voor de bin nenschippers 6.30 Ensemble Bandi Balogh 7.00 Actueel halfuurtje 7.30 Orgelspel 7.45 In en om de NJ3.B, (voorbereid door de NS3.) 8.00 Cabaretpropramma 9.00 Gram.muziek 9.30 Boekbespreking 9-45 BNO: Nieuwsberich ten 10.00 Dagsluiting 10.0510.15 Gram. muziek. GEM RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF. Voor Woensdag 17 September. le programma: 6.4522.15: Hllversuml; 22.15 24.00: Dultsch programma. 2de programma: 6.4522.15: Hilversum II: 22.15 23.00: Programma uitsluitend voor aangeslote nen bij de Radio Centrales 23.0024.00: Ouitsch programma. 3de en 4de programma: 6.4524.00: Dultsch programma. 2—1

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 2