LAATSTE BERICHTEN De Leidsche- Bioscoop-Programma's LAAT NU LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag A September 1941 Officieele Kennisgevingen Binnenland N.V. MEERPOEL's BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Sandies op overtreding van wettelijke maatregelen, rakende het economische leven RECHTZAKEN VRAGENRUBRIEK SUW RADIO DEFECT? Bon „34 kaas" blijft geldig tot en met 4 October ORGELCONCERT HOOGLANDSCHE KERK liet programma der wekelijksche orgel concerten in de Hooglandsche Kerk door den organist Feike Asma, vermeldt a.s. Maandagavond van half acht tot half ne gen werken van: Handel (concerto 7); Vi valdi (concerto d moll); de Lange (sonate), Reger (scherzo); Borowski (Toccata); Mud de (variaties over een oud Ned. Volks lied) e.a. De toegang tot dit concert is geheel vrij. TENTOONSTELLING „Geloof, Hoop en Liefde." Gisteren en vandaag zijn in het gebouw Gerecht 10 de resultaten tentoongesteld van den avondteekencursus van het wij k- gebouw „Geloof, Hoop en Liefde". Bij deze uitstalling van dikwijls zeer goede teeke- ningen werden de tw;ee gedeelten, waaruit de cursus bestaat-, rechtlijnig teekenen en handteekenen, gescheiden gehouden. Het rechtlijnig teekenen, dat wordt onderwe zen door den heer H. Alt, is een vakcursus voor oudere leerlingen, die overdag hun beroep uitoefenen, terwijl het handteeke nen onder leiding van den heer M. Ver- straaten voor cursisten, wier leeftijd van 12 tot 14 jaar varieert, bedoeld is. In beide af- deelingen blijken de behaalde resultaten het bestaan van dezen cursus ten volle te rechtvaardigen. Weliswaar bevinden zich onder de figuur-, constructie- en reclame tekeningen geen eigen ontwerpen, doch ook het copieeren van niet al te eenvou dige voorbeelden vereisoht een zekere er varing en inzicht in de materie, hetgeen vooral bij het vakteekenen voor de leer lingen van groote waarde kan zijn. Hedenavond is de tentoonstelling voor het laatst geopend. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving: Frite Hufeld N. V. Hoofdstraat 329 Sassenheim. Handel in en export van bloembollen en zaden. Af komstig uit Hillegom. Wijzigingen: Borduuratelier C. Doncker. Breestraat 159, Leiden. Uittr, E.: Wed. M. Donckervan der Tang, Leiden. Uittr. Ge- volm.: G. B. W. Denzier, Leiden. Nieuwe Eigenaar: M. J. E. van Loon, Leiden. N.V. Eltax, Haarlemmerstraat 42c, Leiden. Auto-taxibedrijf. Nieuwe Commissaris: H. van Ulden, Leiden. Betiacht de giootste spaar zaamheid Met gas en electriciteit. Op verzoek van de politie .te Rotterdam is aangehouden wegens verduistering van een carrier de 49-jarige P. H. v. d. D. alhier. De politie heeft in de zaak van het viertal jeugdige boefjes, waarvan wij giste ren melding maakten, nog aangehouden de 45-jarige C. van Z. en de 31-jarige H, A„ die ervan worden verdacht zioh te hebben schul dig gemaakt aan heling. Het secretariaat van de Chr, zangver. kerkkoor „Ex-Animo" is thans gevestigd bij den heer: W. H. C. Brugman Tromp straat 12 alhier. Gistermiddag te ruim kwart over vier is de 36-jarige J. S„ die slecht van gezicht is en bovendien door het zonlicht werd verblind nabij de Rijnbrug in het water van den Nieuwe-Rijn geloopen. De 32-jarige gasfitter A. de Bree, wonen de aldaar, sprong onmiddellijk geheel ge kleed te water en bracht den drenkeling, die oogenschijnlijk geen letsel had beko men, op het droge. Eenige surveilleerende' politie-agenten hebben vannacht den 21-jarigen P. W. L. aangehouden, die op zijn rijwiel een zak niet 60 K.G. aardappelen en een bus verf vervoerde, die bij onderzoek bleken afkom stig te zijn van een diefstal te Voorschoten. De man is ter beschkking van de politie te Voorschoten gefield. Krachtiger voeding door Standaard's brood. 2282 NIEUWE REGELING VOOR DE CENTRALE KEUKEN, ALHIER. Door het Rijksbureau v. Voedselvoorzie ning Ls eenige beperking opgelegd aan den afzet van de Centrale Keuken, alhier. In verband hiermede kan voqrloopig in het vervolg slechts een eenigszins beperkt aantal knipkaarten worden afgegeven. Ten einde een zoo goed mogelijke regeling hier voor te treffen moeten vanaf Maandag 8 September 1941 de hierpa volgende maat regelen genomen worden: De afgifte van knipkaarten heeft alleen plaats op Maandag tusschen 9 uur en 10,30 v.m. aan het gebouw Staalwijk, aan de Heerenstraat, hoek 3 Octoberstraat. Van zelfsprekend moeten de bekende distribu tiebonnen per knipkaart worden ingele verd. De knipkaarten zijn zooals bekend geldig voor 6 porties en zullen in het ver volg slechts geldig zijn gedurende 1 week. Met de op Maandag 8 September afge geven knipkaarten kunnen dienzelfden da? reeds dagkaarten worden gekocht voor den Dinsdag daarop en voor het laatst op Za terdag voor den Maandag daarop. Op den achterkant van de knipkaart is de datum vermeld, waarop voor het laatst voor die week dagkaarten kunnen worden gekocht. Thans kunnen dus weder dagkaarten ge kocht worden voor den volgenden dag. Met deze regeling is dus vervallen de moge lijkheid om aan alle uitreikposten knip kaarten te verkrijgen. Vanaf Maandag is dit dus alleen mogelijk aan één punt en wol zooals hierboven aangegeven aan het gebouw Staalwijk, Heerenstraat. Verder wordt nog eens uitdrukkelijk de aandacht er op gevestigd dat de distribu tiestamkaart moet Worden getoond bij het aanvragen van knipkaarten. Aan hen, die niet de distributiestamkaart bij zich heb ben, kunnen dus beslist geen knipkaarten worden afgegeven. Hiervan kan onder geen beding worden afgeweken. Uit het voorgaande blijkt dus dat wan neer men eenmaal de knipkaarten aan het eene centrale punt heeft afgehaald, men verder dagelijks de dagkaarten kan koopen aan de bekende vier uitreikposten. Ten slotte moet de geldigheidsduur van de thans loopende knipkaarten beperkt worden en zullen op deze knipkaarten, waarop nu dus geen datum op den achter kant voorkomt, na 12 September geen dag kaartjes meer verkocht kunnen worden. Men behoeft er dus niet. op te rekenen dat dat men na dezen datum nog dagkaartjes kan koopen op oude knipkaarten en wordt de raad gegeven deze knipkaarten uiterlijk per 12 September op te gebruiken. 2365 De Directeur van den Gemeentelijken Dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon. INVENTARISATIE GRIENDHOUT EN RIET De Burgemeester van Leiden; Brengt ter kennis van belanghebbenden, dat zij, die griendhout (waaronder be grepen teenhout) en/of riet, teelt, oogst, bewerkt, verwerkt of, hetzij in onbewerkten hetzij in bewerkten toestand, in voorraad heeft, en zich niet vóór 1 Augustus 1941 bij het Economisch Statistisch Bureau van het Departement van Landbouw en Visscherij, Wilhelmina van Pruisenstraat 53. te 's"Gra- venhage hebben aangemeld, alsnog in de gelegenheid worden gesteld om, ter voor koming van strafvervolging, zich alsnog per omgaande bij genoemd Bureau aan te mel den. Deze aanmelding dient te geschieden, door inzending van een schriftelijke onder- teekende opgave, inhoudende: naam, adres en woonplaats van dengene, die de opgave doet, alsmede welke van de bovengenoemde handelingen (telen, oogsten, enz.) door hem worden verricht. Men wordt verzocht op de linker bovenzijde van het briefomslag of op de briefkaart te vermelden de woorden: „inventarisatie griendhout en riet". Leiden, 6 September 1941. 2363 De Burgemeester voornoemd: STEVENINCK. - INLEVERING VAN METALEN. Verlenging termijn van inlevering. De Burgemeester van Leiden maakt be kend. dat particulieren, overheidsinstellin gen en bedrijvey, die om de een of andere reden (ziekte, verhuizing, verkeerde inter pretatie der betreffende bepalingen, afwe zigheid, enz.) niet aan hun verplichting tot inlevering hebben voldaan, alsnog daartoe in de gelegenheid worden gesteld met op schorting der betreffende strafbepalingen, tot uiterlijk 30 September 1941. De inlevering kan plaats vinden in het Stadhuis (Kamer 27), ingang Stadhuis plein, op eiken werkdag van 9 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur (des Zaterdags van 9 tot 12 uur). Nadrukkelijk wordt de aandacht van be langhebbenden er op gevestigd, dat zij zich derhalve bij niet-lnleving van aan de verplichting tot inlevering onderworpen voorwerpen vóór 30 September 19'41 bloot ste] len aan de in de verordening bedreigde straffen. Bedrijven, welke op grond van het voren staande nog voorwerpen moeten inleveren en meenen recht op schadevergoeding te hebben boven de metaal waarde der voor werpen, kunnen hun sohade-enquête-for- mulieren nog tot uiterlijk 10 October 1941 aan het op deze formulieren vermelde adres inzenden. Voor zooveel noodig wordt nogmaals de- aandacht gevestigd op de verplichting voor hotels, café's e.d., hun aschbakken, vazen enz. van inleveringsplichtig metaal, in te leveren. De Burgemeester voornoemd, STEVENINCK. Leiden, 6 September 1941. 2364 AANGIFTE VAN DUIVEN. De Burgemeester van de gemeente Leiden brengt ter kennis van de houders van post en/of sierduiven. wonende binnen deze ge meente, dat degenen, die nog geen aangifte hebben gedaan van de, in hun bezit zijnde duiven, verplicht zijn zich op Vrijdag 12 September "1941, des namiddags tusschen 6 en 9 uur, aan het Politie-Bureau, Zonne veldstraat 10, kamer 45, te vervoegen onder overlegging van een lijst vermeldende kleur, soort en ringnummers van de betrok ken duiven. Duivenhouders, die reeds aangifte van hun duiven gedaan hebben, worden gewe zen op hun verplichting om van elke wij ziging in de hoklijst. aangifte te doen. De gelegenheid daartoe is opengesteld: lederen Vrijdag des namiddags tusschen 7 en 9 uur, aan het Bureau van Pol tie, Kamer 45. Ten slotte wordt onder de aandacht van belanghebbenden gebracht, dat het verbo den is duiven te verkoopen, te verruilen, weg te schenken of tijdelijk aan anderen over te laten. 2362 STEVENINCK. Uw Naaimachine VAKKUNDIG repareeren. Naaimachine-bedrijf i. o. BREESTRAAT 171 - LEIDEN - TEL. 24815 45 (Ingez. Med.) GEBOREN: Agnes Helena, D. van C. v. d. Klaauw en H. H. Roodakker Johan Adrianus, Z. van J. G. M. v. d. Spek en J. v. Leeuwen Johanna, D. van G. Kooien en J. C. den He ij er Bernhard Josef, Z. van J. B. Bosmann en H. de Roos Bastiaan. Z. van S. Barn hoorn en B. Lage weg Willem, Z. van J. Verhoorn en J. Groen Adrianus Wilhelmus Hendricus, Z. van A. C. M. Bon en C. A. v. Dijk Jacobus Petrus Maria, Z. van W. J. v. Leeuwen en A. C. v d. Hoeven Jan Cornells, Z, van C Tissing en B Wie- linga. ONDERTROUWD. C. Hoogeboom jm. 19 J. en W. Gordijn jd. 18 j. OVERLEDEN. H. Wierbosch, hsvr. van D. A. Schaap 81 j. R. P. de Graaf, M. 79 j. Jde Boer, Zn. 19 j. C. Groenendijk. Wed. van J. Maas 77 j. M H. Siegert. Vr. 73 j. J. O. v. Belle. Wed. van A. van Wijk 49 j. Het heden verschenen verordeningenblad bevat een besluit van de secretarissen-ge neraal van de departementen van land bouw en visscherij. van handel, nijverheid en scheepvaart en van justitie betreffende sancties op overtreding van verschillende wettelijke maatregelen, rakende het econo mische leven (economisch sanctiebesluit 1941). In artikel 1 wordt strafbaar gesteld met hechtenis van ten hoogste een jaar en met geldboete van ten hoogste vijf en twintigduizend gulden of met een van deze straffen hij, die in strijd handelt met een voorschrift, gesteld bij of krachtens de landbouwcrisis-wet 1933, de dlstributiewet 1939, het voedselvoorzieningsbeslult en het organisatiebesluit voedselvoorziening 1941 (of bij een op grond van dat besluit uitge vaardigde verordening). Indien men opzet telijk in strijd handelt met deze voor schriften zijn de straffen gevangenisstraf HAAGSCHE RECHTBANK. Geen steun. Een inwoner van Leiden had zijn fiets in de Haarlemmerstraat voor een winkel ge plaatst. Daarvan had P. G. uit Leiden mis bruik gemaakt, want hij nam die flets weg. Nu verdachte terecht stond, bekende hij het feit. Doordat hij geen steun had, was hij tot zijn daad gekomen. De officier wilde met de omstandighe den rekening houden, en vorderde zes maanden gevangenisstraf. Uitspraak over 14 dagen. Grossierende fietsendieven. De 28-jarige schilder H. J. C. B. en de 25-jarige los-werkman H. K. beiden thans gedetineerd in het Huis van Bewaring en afkomstig uit Den Haag, hadden voor hun opsluiting een grossierderij in fietsen. Niet dat zij er eerlijk aan kwamen, de leveranciers waren de rijwielbezitters die hun eigendom onbeheerd langs den weg lieten staan. Daar was een landbouwer uit Zoetermeer, die zijn transportfiets, beladen met boter, kaas en eieren even had neergezet voor een woning en bij terugkeer ontdekte dat fiets met lading verdwenen was. Maar ook in andere plaatsen, werkten de heeren; in Delft, Leiden, Den Haag en diverse dorpen in Zuid-Holland haalden ze fietsen weg. De „zaak" was goed georganiseerd, want dadelijk na den diefstal, gingen de fietsen op den trein en werden naar schillende plaatsen in Twente vervoerd, waar een vlotte handel bestond in de gestolen fietsen. Donderdag hadden de beide stelers, be nevens nog twee helers zich voor de Haag- sche rechtbank te verantwoorden. Hoeveel fietsen door hen gestolen waren, dat wisten de verdachten jzelf niet meer te benaderen De officier zei dat in gewone tijden fiet sendiefstal zwaar wordt aangerekend, doch in dezen tijd, nu de menschen daar nog zwaarder door gedupeerd zijn, moet ook strenger nog worden opgetreden. Spr. vor derde tegen K. twee jaar gevangenisstraf, tegen B. een jaar en zes maanden, tegen den slager v. d. M. als heler een jaar en zes maanden en tegen den zeeman A. S. in de zelfde kwaliteit, een jaar gevangenisstraf. Uitspraak over 14 dagen. G M. M. te L. Dergelijke clubvcftlingen j werden niet bedoeld, zoodat een aanvulling in I dit geval overbodig is. W. P. te H. - Het drogen van heerenboo- nen is voor een particulier niet eenvoudig. U doet het beste ze naar den bakker te brengen I en te vragen of die ze voor u wil drogen. Bel 24244 De Radiotechnische Dienst I E M C O n.v. NIEUWE RIJN 32. 5798 ine» Meü van ten hoogste acht jaren en geldboete van ten hoogste honderdduizend gulden of een van beide. Deze feiten zijn overtredin gen, evenals het in strijd handelen met een krachtens art. 15, lid 2 van de distributie- wet 1939 gegeven voorschrift. In het .laat ste geval zijn de maximumstraffen hech tenis van twee maanden of geldboete van driehonderd gulden. Onverminderd deze bepalingen wordt hij, die opzettelijk in strijd handelt met ébn bij of krachtens de landbouwcrisiswet 1933, het voedselvoorzieningsbesluit of het orga nisatiebesluit voedselvoorziening 1941 ge steld verbod tot het slachten van rundvee, varkens, geiten, bokken, schapen en paar den of tot het verhandelen of vervreem den van vleesch of vleeschwaren, afkom stig van in strijd met zoodanig slachtver bod geslacht vee, krachtens artikel 2 ge straft met gevangenisstraf van ten minste zes maanden. Bij het opzettelijk in strijd handelen met de genoemde wet en veror deningen, wat betreft een verbod tot het verhandelen of vervreemden van granen is de minimumgevangenisstraf drie maanden. Bovendien wordt hij, die opzettelijk in strijd handelt met een verbod tot het ver koopen of te koop aanbieden van distribu tiebescheiden, indien hij weet of ernstige reden heeft om te vermoeden, dat de dis tributiebescheiden. welke hij ten verkoop of of te koop aanbiedt, door misdrijf zijn verkregen, gestraft met gevangenisstraf van ten minste drie maanden. Deze mini mumstraffen worden met de'helft ver hoogd wanneer sprake is vin een beroeps- of gewoontehandeling of van herhaling binnen twee jaar nadat de laatste veroor deeling wegens een gelijksoortig feit on herroepelijk is geworden. In geval van po ging worden de minimumstraffen met de helft verminderd. Bij veroordeeling wegens een feit, straf baar gesteld bij artikel 1, kan een reeks ^bijkomende straffen worden opgelegd, w.o. sluiting of stillegging voor een door den rechter te bepalen termijn van ten hoogste vyf jaren van het bedrijf van den veroor deelde of van het bedrijf, waarin het straf bare feit is begaan, onder aanbrenging van een kennisgeving der sluiting en stillegging op de bedrijfsgebouwen. Over al deze mis drijven en overtredingen oordeelt de econo mische rechter. Het besluit wijst dan verder de opspo ringsambtenaren aan en somt hun bevoegd heden op. Voor het overige zie men den tekst van het besluit, dat heden in werking is getreden. Tevens zijn enkele artikelen uit de hier boven genoemde wetten en be sluiten met ingang van heden vervallen. Zoohls bekend geeft gedurende de week van 7 tot en met 13 September a.s. de met „34 kaas" gemerkte bon récht op het koopen van 100 gram kaas. De aandacht wordt erop gevestigd, dat deze bon na 13 September nog drie weken geldig blijft, dat wil dus zeggen tot en met 4 October a.s. HET TOEZICHT OP DE ZIEKENFONDSEN. In het heden versohenen verordeningen blad is opgenomen het eerste uitvoeringsbe sluit van den secretaris-generaal van het departement* van Sociale Zaken ingevolge het ziekenfondsenbesluit. Hierin worden re gelen gesteld omtrent den raad van bijstand van den commissaris, belast met het toe zicht op de ziekenfondsen. Ingevolge dit be sluit zal deze -raad bestaan uit vijftien leden, bestaande uit drie groepen van vijf leden. 0.m. hebben de geneeskundige en de phar- maceutische hoofdinspecteur Yan de volks gezondheid in den raad zitting, evenals het hoofd van de afdeeling arbeidersverzekering van het departement van Sociale Zaken of diens plaatsvervanger. De ambtsperiode van de leden van den raad van bijstand duurt voor de eerste maal tot en met 31 December 1941. overigens vijf ■;aren. Dit besluit treedt heden in werking, Het classicale Ned. Herv. Kerkbestuur van Noord-Holland heeft den heer A. D. Bekius alhier tot de evangeliebediening toe gelaten en dat van Groningen den heer F. van der Heyden eveneens alhier. Lido-Theater. „Centrale Rio" brengt- ons, zcoals de naam reeds duidelijk maakt, in de warme Zuid-Amerikaansc'he landen, het décor bij uitnemendheid voor de span nende geschiedenis, die in de film in beeld wordt gebracht. De levendige handel in verdoovende middelen, die over geheel Amerika plaats vindt, heeft in Rio zijn centrale leiding, en door een toeval raakt een jonge Dultsche vrouw verwikkeld in het net- van misdaad en intriges, dat deze kopstukken van den clandestienen handel tegen al te groote belangstelling van poli- tioneele zijde rtioet beschermen. Een reeks verwarrende complicaties, die den inspec teur van politie, belast met het onderzoek, voortdurend tot wanhoop brengen, moet ontrafeld worden, om tot de kern van het complot door te dringen. Ten slotte lukt het de politie, de wijze van invoer der ver derfelijke genotsmiddelen op het spoor te komen. Een spannende jacht in diepe duis ternis op zee, tusschen de smokkelaarsboot en een patrouillevaartuig speelt een ge tuige in handen der wet, maar voordat deze waardevolle gegevens kan verstrèkken, zien zijn handlangers de kans schoon, hem door den kogel het zwijgen op te leggen. Nadat dit spoor geen resultaat heeft opge leverd, wordt een nieuw spoor gevonden, dat tot een succesvoller oplossing leidt. De daders worden gevat en de slachtoffers van ontvoeringen, aanslagen en andere on- gerechtighéden keeren in vollen welstand bij de hunnen terug.- Een spannende film, zeer goed gespeeld door Camilla Horn, Ivan Petrovich en Leny Mahrenbach, die voor velen een wel kome ontspanning zal zijn. Casino-Theater. In dit theater wordt de film „Je moet maar boffen" geprolon geerd en wie van deze acteurs en hun hu mor houdt zal zeker niet de gelegenheid voorbij laten gaan, hen in hun wederwaar digheden te volgen. I Rex-Theater. Een sensationeele film, n.l. „Het geheim van de „Betty Bonn" een schip dat zonder bemanning op zee aan getroffen en door het schip .Frisco" in veilige haven gebracht wordt. De beman ning van het schip „Frisco" ontvangt hier voor 32.000 dollar bergloon. Maar vóór zij dit bedrag in handen krygt, wordt eerst een grondig onderzoek ingesteld door den detective mr. Trevor. Door deze geheimzin nige geschiedenis tracht mr. Trevor weer opnieuw naam te maken. Want door eeni ge grove fouten had hy zijn naam in Lon den geheel verloren. Met de hulp van Jack Wkisïoë, een schrijver en tevens vriend van zijn dochter Nancy, gaat hij aan het werk. Maar &1 zijn inspanningen om achter dit mysterieuze raadsel te komen, blijven vruchteloos. Op de rechtzitting moet hij dan ook toegeven, geen opheldering te kun nen geven van dit geheimzinnige geval. Wat natuurlijk een groote teleurstelling voor hem is. De bemanning kan nu-het bergloon in ontvangst nemen. Maar dan gebeurt er juist iets, wat hem opvalt en door een opmerking gaat hij, ondanks zijn tegenslag, opnieuw energiek aan het werk; dezen keer met succes! Dank zij de mede werking yan Jack en zijn dochter Nancy. Wat er precies op de terechtzitting ge beurt, willen wij niet verklappen. Maar wij raden u aan zelf deze boeiende film te gaan zien, die door de hoofdvertolkers uit stekend'wordt gespeeld. Voor de pauze wordt naast het uitge breid nieuws, nog een komisch filmpje ver toond. TrianonVTheater. „Het gouden mas ker" behandelt de liefdesgeschiedenis tus schen een gevierden schilder van dames- portretten en een jonge mooie vrouw, wier identiteit aanvankelijk geheim blijft. De schilder heeft zich uit zijn vroeger bohé^ mien-milieu opgewerkt tot de eerste krin-^ gen, maar dat is niet ten voordeele van zijn talent gegaan. Een onbekende vrouw komt in zijn leven. Hij schildert haar met een gouden masker voor en dit werk wordt in waarheid weer een „meesterwerk". Want zij is de vrouw, die hij liefheeft en deze liefde is wederkeerig Dan is het oogenblik gekomen, dat de vrouw hem verklaart, voorgoed van hem afstand te moeten doen en zij verzoekt, niet naar de reden van dit plotselinge heengaan te vragen. De Schilder heeft dan een onverwachte ontmoeting met eën vroegeren vriend, die zich op meedoogen- looze wijze tot een machtig en schatrijk zakenman heeft opgewerkt. Deze inviteert hem bij zich aan huis en het blijkt, dat hij de echtgenoot is, van de door hem geschil derde vrouw. Het wordt den zakenman dui delijk, dat zijn vrouw en de schilder elkaar reeds langdurig intiem kennen. Hij pleegt een moordaanslag op den schilder en tij dens zijn vlucht verongelukt hij met zijn auto. De twee anderen vinden elkaar voor het leven. Een ongelukkig huwelijk heeft zijn einde gevonden, $en gelukkig doet zijn intrede! Deze tragische voorvallen worden afge wisseld door talrijke vroolijke gebeurtenis sen. die zich in de artistenwereld en op verschillende Carnavalbals afspelen, zoo dat hier een gevarieerde en boeiende film is ontstaan. Voor de pauze een kort amusant filmpje met Hans Brausewetter en uitgebreid we reldnieuws met o.a. vele interessante beel den ,uit den voortschrijdenden strijd tegen de sovjets. Luxor-Theater. Toen men speelsters en spelers zocht voor de film „De getemde draak" moet men wel onmiddellijk aan Adèle Sandrock gedacht hebben! Wie beter dan zij zou voor een dergelijke rol geschikt ziin? Hier, immers, is zij de bazige, brul lende en ruziemakende heerscheres op den Drakenburg en tegelijkertijd de eigenares van de bierbrouwerij, waar het beroemde Drakenbier wordt vervaardigd naar het ge heime en alles overtreffende recept van brouwmeester Bachmeyer. Volop krijgt zij dus gelegenheid haar kwaliteiten aan den dag te leggen en dat wordt aldus een bui tengewoon vermakelijke geschiedehis, wel ke den toeschouwer eenige* prettige en amusante uren bezorgt. Want ook de te genspeelster van Adèle Sandrock bezit ta lent als komisch filmactrice. Lucie English heeft namelijk tot taak gekregen als dra- kenbestrijdster op te treden (met het za kelijke doel een fusie tot stand te brengen tusschenh aar bierbrouwerij „De Zon" en de Drakenbierbrouwerij) en zij kwijt zich dr.-r ongemeen goed van. Zij is spoedig op vertrouwelijken voet met den brouwmees ter, wordt dan huishoudster op den Dra- kenburcht, waar zij de zaak dra aardig weet' te regeeren, en gaat ten slotte zelfs de hoofdrol spelen in een drakendrama, dat de geschiedenis uitbeeldt, welke geleid heeft tot de oprichting van de Drakenbier brouwerij. Ge begrijpt het: de draak wordt aan het slot getemd, de fusie der brouwe rijen komt tot stand en er worden tevens twee verlovingen afgekondigd, maar voor dat het zoover "is, hebt gij nog vele genoeg lijke oogenblikken en zult ge meermalen een schaterlach niet kunnen onderdruk ken! be rol van den brouwmeester is by^ Joe Stöckel in goede handen. Th. J. Hannema. 2—1

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 2