LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Woensdag 3 September (941 Italiaansch weermachtsbericht Duitschland strijdt voor Europa Duitsch weermachtsbericht Uit de Rijnstreek LAND- EN TUINBOUW SPORT Uit de Omstreken Dagbladreclame is niet te vervangen VRAGENRUBRIEK BEURSOVERZICHT Onze telefoonnummers Directie en Administratie 25041 Redactie No. 21507 MARKT BIRItlinN^ Het 456ste communiqué van het Italiaan- sche hoofdkwartier luidt: „De actie der luchtmacht tegen de Brit- sche steunpunten en stellingen heeft nieu we resultaten opgeleverd. Bij den massalen aanval op Tobroek, waarvan het weer machtsbericht van gisteren melding maak te, zijn ook stellingen van luchtafweerge schut en veldartillerie, alsmede tentenkam pen gebombardeerd. Talrijke branden en ontploffingen werden waargenomen. In het gebied van Djaraboeb hebben onze vliegtuigen vijandelijke autocolonnes, die troepen vervoerden, verstrooid en met ma chinegeweervuur bestookt. In den afgeloo- pen nacht zijn de vliegvelden van Malta gebombardeerd. Te Tobroek heett onze artillerie groepen gepantserde verken ningswagens en pantserwagens, die onze stellingen trachtten te naderen, onder vuur genomen. Vijandelijke vliegtuigen hebben bommen op Benghazi geworpen en een kolonie ,in Cyrenaica zonder succes met machinege weervuur bestookt. Andere aanvallen zijn gedaan op plaatsen in de nabijheid van Catania en Ragusa. De schade was onbe- teekenend. v In Oost-Afrika blijven onze troepen den v-ij and in bedwang houden. Zij brengen hem gevoelige verliezen toe. Een onzer ba taljons, die van de basis Sjelga uit operee- ren, is bij een schitterend geslaagden aan val tot diep in de vijandelijke linie doorge drongen. Een groote vijandelijke af deeling werd verstrooid. De vijand liet talrijke doo- den op het slagveld achter". DE NIEUWE GRONDWET VAN FRANKRIJK. De grondwetscommissie van den Fran- schen nationalen raad heeft de werkzaam heden voltooid van haar tweede zittingspe riode, die was gewijd aan de beraadslaging over de inwendige structuur van het Fran- söhe bestuurssysteem. Men verwacht, dat de nieuwe grondwet van Frankrijk reeds in October kan worden gepubliceerd. Bij de be raadslagingen der tweede zittingsperiode is,1 voor»zoover tot dusverre bekend is geworden, besloten den chef van den staat voor te stellen het verkiezingssysteem in beginsel te handhaven. Aan de regeering wordt echter een vér gaande invloed op de benoemingen in de openbare functies ingeruimd. De inwendige opbouw van het bestuur wordt volgens de voorstellen van de grond wetscommissie in vijf categorieën ingedeeld: de gemeenten, de algemeene raden, de pro vinciale raden, den nationalen raad en een hoogen raad. De voorzitters van deze raden, de burgemeesters, prefecten, gouverneurs der provinciën en de voorzitters van den natio nalen en den hoogen raad worden door de regeering benoemd. De gemeenteraden zul len volgens de voorstellen der grondwets commissie door de stemhebbenden gekozen worden. De algemeene raden zijn admini stratieve lichamen van het departement. Zij worden gekozen door de gemeenteraden en hun benoeming moet bekrachtigd worden door gouverneurs. Bij de provinciale raden wordt het kiesstelsel in zooverre door de nieuwe voorstellen uitgeschakeld, dat de helft der leden benoemd wordt door den gouverneur der provincie, terwijl de andere helft aangewezen wordt door de groote open bare organisaties, zooals het Fransche le gioen der oud-strijders, de beroepscorpora ties en door vertegenwoordigers^.van de or ganisaties, die dienen tot bescherming en bevordering van het gezinswezen en ten slotte door de notabelen d#r provincieVoor de vorming van de vierde categorie van het bestuursstelsel, den nationalen raad. stellen de provinciale raden een lijst van candida- ten op. aan de hand waarvan de nationale raden door de gemeenteraden worden geko zen. De kort geleden ingestelde nationale protecten vormen slechts een voorloopige oplossing va/n de provinciale structuur en zullen met de instelling van gouverneurs der provinciën en van provinciale raden weer worden afgeschaft (DNB). DANKTELEGRAM VAN MANNERHEIM AAN HITVER. In een telegram aan den Fuehrer heeft veldmaarschalk Mannerheim zijn dank be tuigd voor de eer, die hem en het Finsche leger bewezen is door de verleening der hooge oorlogsonderscheiding. Mannerheim zegt in het telegram, dat hij in de onder scheiding een erkenning ziet van het aan deel. dat het Finsche leger in den gemeen- schappelijken strijd tot vernietiging van het bolsjewisme heeft. Iedere Fin, aldus het te legram. verheugt zich over den weerklank, dien de Finsche successen ln het hart van het Duitsche volk hebben gevonden. Mannertieim heeft verder zijn dank be tuigd en zijn vriendschappelijke gelukwen- schen doen toekomen aan generaal-veld- maarschalk von Brauchitsch en uiting ge geven aan zijn bijzondere voldoening over ihet feit, dat de Finsche weermacht thans aan den gemeenschappelijken vernietigihgs- strijd tegen -het bolsjewisme mag deelnemen. ter gelegenheid van de groote Finsche successen en de onderscheiding van Manner- heim door Hitier heeft rijksveldmaarschalk Goeriftg een telg-ram. van gelukwensch tot den Finschen veldmaarschalk gericht. Deze beeft den rijksveldmaarsohalk daarvoor zijn dank betuigd en verklaard zich- erover te verheugen, dat de opperste bevelhebber der Duitsche luchtmacht, die aan overwinningen gewend is, hulde heeft gebracht aan de Fin sche successen. (DNB). Het opperbevel der Duitsche weermacht deelt mede: .Aan het geheele Oostelijke front zijn succesvolle gevechtshandelingen aan den gang. De Roemeensche luchtmacht heeft een aanzienlijk aandeel gehad in de groote successen aan het Zuid-Oostelijk front. Zij heeft tot einde Augustus 433 sovjet-vlieg tuigen vernietigd en de operaties van het landleger op voortreffelijke wijze gesteund. In den afgeloopen nacht hebben gevechts vliegtuigen havenwerken aan de Britsche Oostkust en vliegvelden in de Midlands ge bombardeerd. Aan het Kanaal, aan de Ne- deriandsche en aan de Noorsohe kust heb ben lichte vlootstrijdkrachten gisteren over dag zeven Britsche vliegtuigen neergescho ten. jagers en afweergeschut vier en ma- rinegeschut één. In Noord-Afrika hebben Duitsche en Ita- liaansche duikbommenwerpers bij een aan val op Tobroek op 1 September zware bom- treffers geplaatst op Britsche artilleriestel lingen en troepenkampen. In den afgeloopen nacht versohenen vij andelijke vliegtuigen boven Noord- en Mid- den-Duitschland, alsmede boven het Rijn- Maingebied. De aanval van een afdeeling bommenwerpers op Berlijn kwam tenge volge van het krachtige afweervuur niet tot volledige uitwerking. Slechts enkele vliegtui gen bereikten de binnenstad. Door bommen op woonwijken leed de burgerbevolking ge ringe verliezen aan dooden en gewonden. Zes Britsche bommenwerpers werden door het afweergeschut neergesghoten. ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Adriana Johanna. D. van H. de Pater en H. Cato v. d. Lefj Jan Hendrik. Z. van Jan de Jong en Janna H. v. Vliet Cor nelia, D. van F. T. van Cort en Johanna J. van der Roest Margje Maria Al Ida. D. van R. Kerkhoven en Jacoba M. v. Beusekom Pieter, Z. van J. van Arkel en L. M. Stuivenberg. VRAGEN EN ANTWOORDEN. Vraag: Wat te doen aan mijn Clivia. Tus- schen de bladeren zitten witte weefsels. Wat is .dat en hoe die te verwij deren? N. S. Antwoord: Uw plant heeft last van wol- luis Dit is een even lastig als hardnekkig on gedierte. Niet zelden zitten de luizen tusschen de wortels. Haal de plant uit den pot en spoel alles goed af met zeepsop, waaraan een weinig spiritus is toegevoegd of wel met aftreksel van tabak in water. Pot de plant stevig op. na met Schoon water te hebben nagespoeld. Wasch na enkele dagen de bladeren en vooral het hart van de plant nogmaals met aftreksel van tabak, in water verdund. Vraag: Mijn witte Geranium bloeit minder lang dan de rose, Hoe komt dat? M. B. Antwoord: Over het algemeen is de witte Geranium minder sterk dan de gekleurde soor ten. U heeft van de bloem het langst pleizier wanneer de plant in den zomer in een vertrek staat, waar weinigi zpn .fcomt. Uw manier van mesten is %oed. Bloeiende planten vragen ge regeld water. Vraag: Wil in mijn tuin een laagstam per zik planten en een leiboom. Kunt u geschikte soorten daarvoor noemen? J. D. te S. Antwoord: Neem daarvoor vroeg rijpende soorten Geschikt zijn Amsden, Rouge de Mai. Alexander en Vroege Montagne. Deze soorten zetten gemakkelijk en rijpen van half Juli tot begin September. Vraag: Heb voor bemesting groententuln A.S.F.-korrels gekocht. Hoe deze nu aan te wenden? Hoeveel per vierk. M. J D. te S. Antwoord: Vermengen met water is niet noodig, de grond is over 't geheel vochtig. Strooi per vierk. M. 30 gram en werk dit met een smallen schoffel of schrepel in den grond. De regen zorgt voor de rest. Strooi het niet op de bladeren. Vraag: Hoe kan ik blauwe pruimen inma ken? W. B. te V. Antwoord: Rijpe blauwe pruimen kunt u van de pit ontdoen en met een beetje water opzetten en koken. Bij 600 gram pruimen dient 400 gram suiker gevoegd en het sap van een citroen. Alles gedurende 10 minuten door laten koken en daarna koud laten worden en in vooraf goed gereinigde jampotjes opbergen. Vragen op Tuinbouwgebied aan de Redactie onder motto: „Tuinbouw". BRAND IN CALIFORNISCHE HAVEN. In de Californische haven Port Costa i s aoor een reusachtigen brand een schade ver oorzaakt. die voorloopig wordt geschat op anderhalf milliard dollar. Associated Press nieldt, dat onder meer tarwevoorraden der peering tot een waarde van 850.000 dollar ernietigd zijn. Twee havenarbeiders wor den vermist. DE BfflTENLANDSCHE SCHEPEN IN AMERIKAANSCHE HAVENS. President Roosevelt heeft een decreet ?£teekend. waardoor de regeering wordt esmachtigd beslag te leggen op alle in Amerikaansche havens opgelegde buiten- jandsche schepen. Dit decreet blijft van Jfacht tot 30 Juni 1942. De regeering kan mans ook beslag leggen op het Fransche Nonmamdie. (D.N.B.) TENNIS. AMATEURS—OEFENMEES TEIJS. De ploeg van de oefenmeesters. die Za terdag en Zondag op de Mets-banen te Scheveningen tegen een ploeg amateurs uitkomt is als volgt samengesteld: Enkelspel: 1. W. Hemmes, 2. A. Waas dorp, 3. J. Goedraad en 4. J. de Mos. Heeren-dubbelspel: 1. W. Hemmes-J. GoedTaad, 2. A. Waasdorp-J. de Mos of D de Mos-J. de Mos. AMERIKAAN SCHE TECHNICI IN ULSTER. Naar Associated Press uit Belfast meldt, zijn weer 150 Amerikaansche technici, die bij de Engelsche verdedigingswerken in Ulster tewerkgesteld zullen worden, in Noord-Ier- land aangekomen. Bij deze verdedigingswer ken zijn thans reeds 950 Amerikanen werk zaam (DNB). AMERIKAANSCHE LEENING AAN MEXICO. Naar de correspondent van de New York Times te Washington verneemt, zal de Amerikaansche regeering binnenkort een leening van 50 tot 100 millioen dollar aan Mexico verstrekken op voorwaarde, dat Mexico in economisch en militair opzicht met de Vereenigde Staten samenwerkt voor de verdediging van het Westelijke halfrond. Bovendien zou Mexico contante betaling moeten doen aan de Amerikaansche onder nemingen. welker Mexicaansch petroleum- bezit in 1938 in beslag werd genomen. Een deel der leening moet dienen voor stabilisatie van de valuta. Het accoord zal worden gesloten, zonder dat rekening wordt, gehouden met de onteigening van ihet Brit sche petroleumbezit in Mexico. (DJN.B.) NIEUWKOOP. Aanbesteding. Door het gemeentebestuur werd aanbe steed het vernieuwen van het gedeelte straat vanaf I. van Geest t/m het R.K. Liefdegesticht, het verbouwen van het huis voorheen bewoond door H. van Haselen tot gymnastieklokaal en het vernieuwen van de Grootekwakel in het Meije-pad. Ingeschreven werd als volgt: Straatvernieuwing: A. C. Schutter f. 1848; C. Veenman f.1825; A. Kwakkenbos f.1775; G. Bodegraven f. 1695. Gymnastieklokaal: S. H. v. d. Loo f. 2878.36; Gebr. Vink f.2830; C. v. d. Helm f.2760; B. P. Valkenet f. 2755; P. Stam f.2736; P. Bo degraven f.2680; K. C. de Pater f.2673. Groote-Kwakel Meijepad: P. Bodegraven f. 5580; C. v. d. Helm f. 5540; P. Stam f. 5433; Gebr. Vink f.4676; S. H. v. d. Loo f. 4263.65. NOORDEN. Tot assistent-commies der directe be lastingen is benoemd en alhier gestation- neerd de heer J. Holwerda, komende uit Bergeijk. WADDINXVEEN. Opbrengst T.B.C.-collecte. De alhier gehouden collecte voor de TJB.C heeft opgebracht f. 282,30. De meubelfabriek der firma Hageman te Gouda, zal, naar wij vernemen, ver plaatst worden naar Den Henegouwerweg alhier, en wel in de vroegere betonfabriek .fornix". Een 30-tstl werklieden vindt er in den regel werk. Als volontair ter gemeente-secretarie alhier is geplaatst de heer K. Kromhout te Boskoop. Voor het examen Fransch L.O. is ge slaagd onze plaatsgenoot de heer H. Zeven bergen. ZOETERMEER. *4 Opbrengst T.B.C.-collecte. De collecte ten bate van de T.B.C.-bestrij ding heeft f. 126.94 opgebracht. Een mooi resultaat. ArbeidsongevaL Bij het transporteeren van'koren bij den landbouwer K. alhier kwamen de knechts P. de W. en H. te N. alhier onder het voer koren terecht. Nadat geneeskundige hulp was ingeroepen, moesten beiden naar het ziekenhuis te Voorburg worden overgebracht. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor alhier en het daar onder behoorehde aiïlbtsgebied werd gedu rende Augustus 1941 ingelegd f. 3709 en te rugbetaald ,t. 7929,74. ZWAMMERDAM. Verplaatsinge Distributiebureau. Met ingang van 1 October a.s. wordt het plaatselijk distrlbirtidbureau alhier opge heven en wordt de dienst naar de gemeente Bodegraven overgebracht. Het personeel wordt dan iRede aan het distributiekantoor te Bodegraven verbonden. Naar wij vernemen zullen voor verschil lende uitreikingen alhier nog zittingen wor den gehouden. AALSMEER. VANGST VAN ENORME MEERVAL. Opnieuw heeft de visscherman Veen van den Uiterweg een mooie vangst gedaan. Wel weer een meerval, doch nu een van kolossale afmetingen en gewicht. Het is van Veen mogen gelukken dit monster, 50 pond wegende, dat een lengte van onge veer 1.60 M. heeft nota bene aan een dob ber te vangen. Er is nu een veelvraat min der in den Westeinder! Rijksposts paarbank. Aan het postkantoor Aalsmeer en de daaronder behoorende ambtsgebieden werd gedurende Augustus ingelegd f. 13.444.14. Terugbetaald werd een bedrag v. f 11.382.01. Opbrengst T.B.C.-collecte. De opbrengst der T.B.C.-collecte bedroeg hier bijna f.885. LE1DSCHENDAM. Diefstallen. Ten nadeele van M. -iiit den Meeslouwer- polder is uit diens tuin een partij boonen ontvreemd. K. uit Wassenaar heeft bij de politie aan gifte gedaan, dat uit zijn weiland in deze gemeente een sdhaap ontvreemd is. Ernstige aanrijding. Mej. van O. uit de Willibrorausstraat is met haar rijwiel door een auto zoodanig aangereden, dat zij een dubbele beenbreuk .opMsp en in St. Antoniushove moest wor den opgenomen. Burgerlijke Stand. Getrouwd: J. P. Berkhout en M. Vogelaar. Overleden: J. C. Schrijvers, geb. Nullekens, .Vr. 62 J. L. Onderwater, M. 67 J. LISSE. Weer Harddraverijen. Naar wij vernemen zullen op 2 October a.s. alhier wederom de jaarlljksche hard draverijen worden gehouden op de bekende kortebaan alhier. Aanrijding. Bij de fa. Grullemans alhier heeft een aan rijding plaats gehad, doordat de chauffeur van een vrachtauto, die de inrij bij deze firma wilde inrijden, waarschijnlijk de na derende tram niet. hoorde. De schade aan tram en auto was aanzienlijk. Het kinderkoor „Klein Excelsior" maakte onder leiding van de dames be stuursleden een uitstapje naar Artis, waar zeer veel gengten werd. OEGSTGEEST. Gevonden voorwerpen: Portemonnaies rijwieltas. fluit, lastdrager, hondje rijwiel- pomp, gewicht, gouden speld, rozekrans, pet, parapluie, vulpen, handschoen, sjaal, steekschop, zakmes, sleutel, ceintuur, hand- tasch. Inlichtingen bij de politie. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Marijke Clazina Wilhelmina, D. Getrouwd: W. v. Tilburg en G. A. Veldhorst. Overleden: J. de Mooy 60 J. echtgenoot van J. de Koning W. de Koning 68 J., echtgenoot van N. Varkevisser. van J. H. Kroon en A. W. Verduijn. VOORHOUT. Varkenspest heerscht in hevige mate. De gevreesde ziekte, de z.g. varkenspest, is hier weer onder het vee van ettelijke groote veehouders geconstateerd. En bij hen. die slechts één varkentje rijk zijn, zijn reeds in totaal meer dan 30 varkens ge- storven. Opbrengst T.B.C.-collecte. De TJB.C.-collecte heeft hier f. 99.15 opge bracht. Ten nadeele van den heer A. v. d. Geer Pzn. werd cp klaarlichten dag diens nage noeg nieuw rijwiel ontvreemd. Men zij ge waarschuwd! VOORSCHOTEN. Ernstige val. De heer W. H. M. van O. uit Leiden is met zijn rijwiel op den Leidscheweg alhier, waar men bezig is met de uitvoering van rioleerings- en andere werken, in een gat gereden, waardoor zijn rijwiel gedeeltelijk werd vernield, zijn knieën geschaafd, bo venkaak gebroken en bovendien zijn bril is zoek geraakt, Hiervan werd aangifte ge daan bij de politie alhier en tevens geklaagd over het ontbreken van eenige verlichting of afzetting van de opgebroken gedeelten. Burgerlijke Stand. Geboren: Goverdina. D. van J. van der Ende en C. van Staalduinen. Overleden: Adrianus Nicoiaas van Leeuwen 81 j., weduwnaar van A. M. Dobbe van Bergen. Ondertrouwd: Cornells de Ru 39 j. en M. M. Groenendijk 34 j. Gehuwd: Petrus MAttheus Baak 29 j. en Anna Johanna Wolff 30 j. Petrus van Bohemen 32 j. en Johanna Hetidrika van der Werf 28 j. Kornèl Vilmos Antal de Felspgeller 24 J. en Antoina Wilhelma Karola Begeer 23 j. WASSENAAR. Diefstallen. Ten nadeele van K. alhier is uit zijn bakfiets aan de Raaphorstlaan 2 pond bo ter ontvreemd, terwijl van N. op zijn land aan de Zijlwatering een schaap geslacht en gedeeltelijk meegenomen werd. Voorts werden de fietsen van R. C.. mevr. S. en het dochtertje van S„ van S. en van H„ alle gestolen. Mond- en klauwzeer. Onder het vee van B. aan den Oostdor- perweg is mond- en klauwzeer uitgebroken. Verboden handel in kolenbonnen. Proces-vefbaa! is opgemaakt tegen K. uit Voorschotdh en P. alhier, wegens het koo- pen en verkoopen van kolenbonnen. ZOETERWOUDE. Gevonden: een paar regenbeenpijpen. Terug te bevragen bij de gem. politie alhier. L. de G. te A. - AmsterdamLemmer per boot kost een gulden per persoon. Alphen Amsterdam per trein zal ongeveer op f. 1.70 ko men. De kosten van de bestaande regelrechte tramverbinding Lemmer—Assen v. d. N.TM. zijn ons niet bekend. Waarschijnlijk is deze reis in derdaad goedkoopter dan de regelrechte trein verbinding. De Lemmerboot vertrekt op werk dagen om 9.15 en 12 uur voorm. en op feest dagen om 9.15 uur voorm. uit Amsterdam. B. T. te L. - Een aanslag over 8 maanden is Juist. D. S. te L. - Uitgeefster van den Leidschen Almanak 1941 is de N.V. N.-Holl. Uitgeversmij. te Amsterdam. Vroeger was dit de Leidsche firma P. W. M. Trap. E" zijn dit Jaar twee deeltjes verschenen: de enkele ad 25 en de dub bele ad 35 cents. J. van B. te L. - Postzegel veilingen worden in verschillende plaatsen van Nederland gehou den. Ze worden steeds aangekondigd in de vak litteratuur. Wij geven u in overweging u te rich ten tot den postzegelhandel of tot den secretaris van de afdeeling Leiden en Omstreken van den Ned. Philatelistenbond, den heer dr. J. A. W. Groenewegen, Johan de Wittstraat 49. alhier. AMSTERDAM, 3 September. Kon men gistermiddag op de Amster- damsche effectenbeurs tegen het slot een neiging waarnemen om tot verkoopen en winstnemingen over te gaan, vandaag was hiervan zoo goed als niets meer te be speuren. Bij opening kwam vrijwel over de ge heele linie op de aandeelenmarkt een stroom van kooporders los, hetgeen in som mige afdeellngen belan^Ijke koersstijgin gen veroorzaakte. Voor het aanzienlijk ge stegen koerspeil was mede van invloed het nagenoeg volkomen ontbreken van ver kooporders. Hierdoor moesten voor menig fonds hoo- gere limites worden aangesproken. In het centrum der belangstelling ston den Olies, die heden ln een open hoek wer den verhandeld. De eerste noteering was met 29614 al dadelijk drie punten boven het vo rig slot. Bij levendigen handel kom de no teering mldbeurs zelfs tot 298i /,T, oploopen. waarmede de 300%-grens vrij dicht werd benaderd. Voor Indische fondsen bestond wederom goede vraag. Het sterkst kwam dit tot uiting in de Rubberofdeeling. waar Am sterdam Rubber .met de gebruikelijke be langstelling. wanneer een mijlpaal wordt behaald, in de tweede tape de 300%-grens wisten te overschrijden. Winstnemingen werden gded opgenomen, terwijl de koers nog verder tot 303% opliep. Ook de minder courante soorten kregen hun deel ln de algemeene koersverbetering. Bandars stegen tot 250 Majanglanden tot 110 en Oost Java Rnl-bber tot 150 Suikeraandeelen traden vandaag eveneens op den voorgrond. Na een hoogere opening liepen H.V.A.'s successievelijk op tot 466 Java Cultuur en Vorstenlanden behaal den eveneens hoogere noteeringen. Tabak ken bleven naar verhouding kalm ln de markt liggen, alhoewel ook hier koersver- beteringen niet ontbraken. Soheepvaartffendeelen werden in een open hoek verhandeld. Holland Amerikalijn liepen tot 1567» op, Java-Ohina-Japon tot 1657». Booten tot 192% en Scheepvaart Unie tot 205*2% Nederlandsche Staatsfondsen hadden een kalm verloop. Na de gisteren Ingetreden stijging voor de gestaffelde leening was de noteering voor vandaag iets lager. De nieuwere soor ten bleven goed prijshoudend. Intergralen. die gisteren een flinke stijging hadden kunnen boeken, konden verder fractioneel ln koers vérbeteren. Voor Duitsche fond sen bestond naar verhouding weinig be langstelling. De n Stee ringen waren evenwel meeren- deels Iets hoogër. (ANP.) Prolongatie 2*/. (2 lijnen) BOSKOOP, 2 Sept. Coöp. ver. „De Bosk. Vei ling". Rozen per bos: Orange-Triumph 40^-60 et.Butterfly 37—49 ct.; Briarclif 40—65 ct.; Wilh. Kordcs 15 ct.; Rosalandia 3054 ct.; Pechtold 36—58 ct.; Hadley 80—120 ct.; ELse- Poulsen 4876 ct.; Florex 47—70 ct.; August Noack 3543 ct.; Vierlanden 50-^80 ct.; Queen Mary 6070 ct.; Mevr. v. Straaten v. Nes 68—98 ct.; Edith Helen 4050 ct.; Wendland 3350 ct.; Ingar Olsson 4474 ct.; Oranje Nassau 42 60 ct.: Better Times 38 ct.; Ellen Poulsen 28— 32 ct.; Polyantharoaen 50—70 ct.- Gemengde rozen 15—20 ct. Diversen per bos: Clematis, Du- randi 32-r49 ct.; idem Mevr. Ie Coultrc 190 ct.; idem Prins Hendrik 180200 ct.; Physalis Fran- cettl 1518 ct.; Lelies 3045 ct.; perziken 7— 10 ct. per stuk. KATWIJK A. D. RIJN, 2 Sept. Eigenheimers. groote f.55,25; uien f. 5,60—6; gele kool f3,80 I; stamboonen f.1014; stokboonen f.1620; sla per 100 stuks f. 1,60—3; bospeen f.4,905; bloemkool I f. 11,9012; idem II f.6.409; kro ten per kist 60—70 ct.; peen per kist f. 1,10—1,20 LEIDSCHENDAM. 2 Sept. Engelsche kom kommers A A f13,50, 1ste soort f. 11, 2de soort f. 8,50, 3de soort f. 5,50, wankleurige f. 2—5, stek f. 1,506; gele komkommers 1ste soort f. 8,50, 2de soort f. 5,50, 3de soort 100 kilo f.46,10, stek f.32,30; kropsla 1ste soort f. 3,50. 2e soort f.3; stoofsla f.6; peen f.5; bloemkool le soort f.12, 2de soort f.9; tomaten middyf. 16, groote ronde f. 16, 2de soort f. 16.'3de soort f. 16, bonken f.12; uitschot f. 2,10—4,30. rijp f. 12,50; andijvie per 10 Kilo 80 ct.; spinazie per 4 kilo 52 ct.; postelein 6 kilo 43 ct.; snfjboonen f.14; snercie- boonen f.14; prei f.2 50—4.60; selderie f. 1.50 3; appelen f.15; peren f.15; meloenen f.12—60; druiven f27,50. NAALDWIJK. Middenprijs der veilingen 2 Sep tember. Tomaten f.16, bonken f.1012, afwij kende f. 12.10—12.80 per 100 kg., roode kool f. 3.50 f4, dubb. boonen 12 ct. per kilo, netmeloenen 2230 ct. per kilo. RIJNSBURG. 2 Sept. Bloemenveiling. Chry santhen: bruin 3135. wit 2830; Zinnia's: klein 60—80; groot f.11.50; .Ficales 3644; Gladiolen: Prinses f. 2,80—3,50; wit f.2—3: Pi- cardië f. 2,30—2,50; Montbretla 6080; Afrika nen 30—50; Goudsbloemen 2030; Asters ge mengd 85100. RIJNSBURG. 2 Sept. Groentenveiling To maten f.1618; waschpeen f.5; uien f.4; ra barber f.5; gele kool f.4 per 100 KG.; bospeen f.5; peters€iië^f..22.40; selderie f.2 503 ree 100 bos. Bloemkool I f. 12. n f9. III f. 7.20. WOERDEN 3 Sept. Aanvoer 222 partilen kaas. Prijs niet rijksmerk 1ste kw. f. 61,5062,50, 2de kw. f. 59—60; handel traag. Redactie-staf: B. W. Menkhorst, Buitenland en Tooneel; K. Been, Binnenland en Sport; J. Brouwer, Stadsnieuws; Th, J. Hannema. Omgeving eo

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 3