LAATSTE BERICHTEN LEfDHH DAGBLAD - Eersfe Blad Zaterdag 30 Augustus 1941 VSSSCHEREJ-BERICHTEN KERK- EN KHOOLNIEUWS mui STADSNIEUWS Dr. J. R. Bruïne Groeneveldt legt praktijk 'neer Binnenland Instelling luchtbeschermings- ongevallenfonds Besluit op de dividend beperking 1941 Registratie van Duitschers Opheffing geblokkeérde markenbelastingbesluit 1941. Buitenland BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Uit de Omstreken fe, fiERKUlIN^ Foto „L D." Dr. de Bruine Groenveldt (naar een teekening van Jan Boon) Naar wij vernemen aal dr. J. R. de Bruine Groeneveldt met ingang van Maandag a.s. zijn drukke chirurgische praktijk neerleggen. Dr. de Bruine Groeneveldt vierde in April 1938 onder zee# groote belangstelling uit alle deelen van het land zijn veertigjarig artsjubileum, bij welke gelegenheid hij werd benoemd tot officier in de Orde van Oranje Nassau. Na zijn artsexamen aan de Leidsche Universiteit bezocht hij verschillende kli nieken in Weenen en Berlijn en werd in Februari 1899 assistent te Lelden van prof. van Iterson en na diens dood van prof. Korteweg tot 1907. In dien tijd vestigde hij zich hier als chirurg. Sinds 1910 heeft hij zich aan de studie van het kankervraagstuk gewijd, speciaal de vroegtijdige diagnose. In zijn laborato rium is o.a. de kwestie-Bendien opgelost. Dr. de Bruine Groeneveldt werd als mensch. chirurg en medicus door talloos leven in de hoogste mate Q gewaardeerd, zoadat de aankondiging van zijn rust. hoe zeer ook verdiend, met gemengde gevoelens zal worden ontvrngén. DE LAATSTE „GELE" TRAM. Met ingang van Maandag a.s. wordt bij de H.T.M. het tijdstip van vertrek der laatste trams in verband met de verduis tering vervroegd. Van Lelden vertrekt de laatste tram tot het eindpunt in Den Haag om 21.10 uur; tot de J. Israëlslaan om 21 30 uur tot het Viaduct om 21.50 uur, tot de Kerkdam om 22,10 uur en tot de Remise in Wassenaar om 22.30 uur. De laatste tram uit Den Haag naar Lei den vertrekt om 21.20 uur van de Haagsehe Turfmarkt: daarna vertrekken nog twee trams vandaar tot aan den Rijnsburgerweg om 21.40 uur en 22.00 uur en een om 22.20 uur, tot aan de Wassenaarsche remise. HANDELSREGISTER K. v. K. Wijziging: Fa. J. Ph. Vüegenthart en Zn., Aloëlaan 41. bloemisterij en tuinarchitec tuur. Overleden vennoot: J. Ph. Vüegent hart, Leiden, d.d. 24 Aug. 1941. Gebrs. van Seumeren, Rijndijk A. 310, Hazerswoude, stooperü, ijzerhandel, handel in aifbraak en oude metalen. G. J. v. Seu meren (Huwelijksche Voorwaarden). OPENING DUITSCHE SCHOOL. A.s. Maandagmiddag te 4 uur wordt lil het perceel Paulus Buysstraat 1 (nabij den Rijnsburgerweg) de nieuw opgerichte Duit- sche school geopend. Het onderwijs begint' den volgenden mor gen. ORGELCONCERT HOOGL. KERK. Gezien de enorme belangstelling voor de orgelconcerten in de Hooglandsche Kerk, zal de organist Feike Asma op aanhoudend verzoek in de maand September nog een drietal concerten geven. Met het oog op de verduistering zullen deze concerten om half 8 aanvangen en precies een uur duren. Voor a.s. Maandagavond vermeldt het programma o.m. de beroemde Toccata et Fuga in d moll van Bach en het vijfde Or gelconcert van Handel. Mevrouw Gertrude Schut, die medewer king aan dit concert verleent, zingt om. een Aria uit de Mattheuspassion van Bach; het ..Agnus Dei" van Blzet en het bekende „Halleluja" van Hummel. De toegang tot dit concert is vrij. KINDJE BIJNA GESTIKT. Terwijl.de meeder even het huis had ver laten om een boodschap In de buurt te doen, is het 7 maanden oude zoontje van de familie F. aan het Levendaal gistermorgen, loen het in de wieg lag. met het hoofdje verward geraakt in een strik, waardoor het kind de luchtpijp werd dlchtgedrukt. Toen de moeder even later terugkeerde, vond zij het kind reeds half gestikt. De Eerste Hulpdienst was spoedig ter Plaatse en mocht het genoegen smaken na repassing van kunstmatige ademhaling de levensgeesten te doen terugkeeren. In het verordeningenblad is opgenomen een besluit van de secretarissen-generaal van sociale zaken en binneniandsche zaken betreffende de instelling van een luchtbe- sehenmingsongevallenfonds. Hierin wordt bepaald dat aan het eefste lid van artikel 1 der ongevallenwet 1921 be palingen worden toegevoegd, waardoor als ongevallen, hun In verband met hun dienst betrekking overkomen, worden beschouwd ongevallen, aan werklieden in verzekerings- plichtige bedrijven overkomen in verband1 mét: door hen verrichte werkzaamheden ten behoeve van de luchtbescherming in de on derneming, in welker dienst zij werkzaam zijn; door hen verrichte werkzaamheden ten behoeve van de bedrijfsbrandweer van de ondernemnig, in welker dienst zij werk zaam zijn. Niet beschouwd als ongevallen, hun in verband met hun dienstbetrekking overko men, worden ongevallen, aan werklieden in de verzeikeringsplichtige bedrijven overko men in verband met werkzaamheden bij den luchtbeschermingsdienst. Ten aanzien van de land- en tuinbouw- ongevallenwet 1922 worden dezelfde rege lingen getroffen. Het besluit treedt heden in werking. In het verordeningenblad is gepubliceerd een besluit van den secretaris-generaal voor bijzondere economische zaken en van de secretarissen-generaal van de departe menten van financiën en van justitie be treffende de dividendbeperking (besluit op de dividendbeperking 1941). Hierin wordt o.a. bepaald, dat Vennootschappen ver- pücht zijn haar ultdeelingen te beperken: 1. Tot 6 ten honderd van het gestorte aandeelenkapitaal, indiefi de vennootschap over het laatste boekjaar, dat niet onder de bepalingen van dit besluit valt, 6 ten honderd of minder dividend heeft vastge steld; 2. Tot het percentage van het gestorte aandeelenkapitaal, dat over het laatste boekjaar, dat niet onder de bepalingen van dit besluit vait, als dividend is vastgesteld, indien de vennootschap over dat boekjaar meer dan 6 ten honderd dividend heeft vastgesteld. 2. Ingeval hei-kapitalisatie op den voet van hoofdstuk 2 heeft plaats gevonden, mag het totale bedrag der uitdeeiingen niet grooter zijn dan het bedrag, dat ingevolge het eerste lid uitgedeeld had mogen wor den, indien herkapitalisatie niet had plaats gevonden. Van vennootschappen, welke over eeni» boekjaar meer dan 8 ten honderd van het gestorte aandeelenkapitaal uitdeelen, wordt onder den naam van superdividendbelasting naar den maatstaf van het superdividend een belasting geheven. Onder superdividend wordt verstaan het bedrag, waarmede een uitdeeling 6 ten hon derd van het gestorte aandeelenkapitaal te boven gaat. In artikel 4 wordt bepaald, dat de grond slag voor de berekening van superdividend- belasting wordt gevormd door de ultdeelin gen over een boekjaar. De belasting wordt voor de eerste maal ge heven over het boekjaar dat op 31 Decem ber 1940 eindigt of op dat tijdstip loopen- de is. Vennootschappen in den zin van dit be sluit zijn binnen het rijk gevestigde naani- looze vennootschappen en commanditaire vennootschappen op aandeelen, waarvan het aandeelenkapitaal vijfhonderdduizend gulden of meer bedraagt. In artikel 8 wordt bepaald, dat vennoot schappen slechts met inachtneming van de bepalingen haar aandeelenkapitaal door verhooging kunnen herzien. Volgens artikel 9 kan herkapitalisatle op zijn vroegst met ingang van 31 December 1940 of van het einde van het op dat tijd stip loopende boekjaar en op zijn laatst voor een boekjaar, dat vóór 1 Januari 1943 ein digt, plaats vinden. Herkapitalisatie is slechts éénmaal toege laten. Hoofdstuk 3 van het besluit regelt de aan gifte voor,- aanslag In en betaling van de superdividendbelasting en de belasting op de herkapltallsatle. Hoofdstuk 5 geeft strafbepalingen. in PRIJZEN EN BESOMMINGEN. IJMUIDEN. 30 Augustus. Kleine schol 1ste soort f.176; 2de soort f102 Jr-06; pufschol f.78—74; ufschol 2de soort f.51— W!>. kleine roode poon f.8064; pufscb"" f.25 ■;Ji wijting f.66 (alles per 50 KG). „HET NEDERLANDSCH ORKEST *'S-GRAVENHAGE. Uitvoering te Leiden. Zooals reeds gemeld, zal bovengenoemd orkest onder leiding van zijn dirigent, den heer Nico Verhoeff, op Zondag 7 Septem ber a.s., 's namiddags 2.30 uur, zijn eerste concert te Leiden geven in de Stadsge hoorzaal. De solisten die in „l'Enfant Pro- dique" van Cl. Debussy zullen medewerken zijn-, Maria Struycken-van den Adel, so praan; Th. de Groen, tenor en Lucien Lou- man. bariton, terwijl het slotkoor zal wor den gezongen door ca. 200 dames en heeren van het R.K. Residentiekoor, Den Haag en Die Delftsche Sanghers, Delft, welke beide Vereenigin&en ook onder leiding staan van Nico Verhoeff. Belde eerstgenoemde solis ten, zullen 'zich verder nog doen hooren in werken van Mozart en Charpentier In het heden verschenen verordeningen blad is opgenomen een verordening van de rijkscommissaris voor het bezette Ne-, derlandsche gebied betreffende de regis-' tratie der Duitschers. Hieraan pntleenen wij het volgende: Alle personen van Duitsche nationali teit, die in het bezette Nederlandsche ge bied wonen of verblijf houden, zijn ver- pücht zich in den tijd van 1 tot en met 15 October 1941 aan te melden bij den voor hun woon- of verblijfplaats plaatselijk be voegden gevolmachtigde van den rijks commissaris voor de provincies (politie officier). In afwijking hiervan is tot de aanmel ding verplicht: voor personen, die handellngs-onbe- kwaam zijn of wier handelingsbekwaam heid beperkt is, hun wettelijke vertegen woordiger of, voor het geval deze voort durend afwezig is, degene, die de daad werkelijke zorg voor den betreffenden per soon op zich heeft genomen; voor personen, die verblijf houden in ge stichten, gevangenissen en huizen van be waring, de directeuren dezer inrichtingen. Het gezinshoofd is. afgezien van zijn nationaliteit, verpücht voor een behoor lijke aanmelding van alle personen in zijn gezin, die de Duitsche nationaliteit bezit ten, zorg te dragen. De verplichting op grond van de leden 1 tot en met 3 bestaat niet, indien het ver blijf In het bezette Nederlandsche gebied niet langer dan zes weken duurt. De aanmelding geschiedt door afgifte of toezending van een in drievoud ingevuld registratieformulier van door den rijks commissaris yoor het bezette Nederland sche gebied (commissaris-generaal voorde openbare veiligheid) vastgestelde model. Personen van Duitsche nationaliteit moe ten telkenmale bij het binnentreden in het bezette Nederlandsche gebied of bij eenige verandering van woon- of verblijfplaats binnen zeven dagen hiervan kennis gev.en. Niet geregistreerd worden: de personen, behoorende tot een der bureaux van den rükscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied; de personen, behoorende tot de Duitsche weermacht 1 en de „Waffen-SS." en. het overige personeel hiervan; de personen, behoorende tot de Duitsche orde- en veiligheidspolitie en den rijksar beidsdienst. De registratie van deze personen wordt door instructie van den rijkscommissaris geregeld. Niet-nakoming kan worden gestraft mft hechtenis van ten hoogste zes weken of met geldboete van ten hoogste honderd en vijftig gulden. De Nederlandsche voorschriften met be trekking tot den aan- én afmelding bij de bevolkingsregisters en de verbüjfs-registers blijven ook voor personen van Duitsche nationaliteit onaangetast. Het verordeningenblad bevat een verorde ning van den rijkscommissaris voor het be zette Nederlandsche gebied betreffende de opheffing van het geblokkeerde markenbe lastingbesluit 1941. Hierbü wordt o.m. bepaald: Het geblokkeerde markenbelastingbesluit treedt met Ingang van 1 September 1941 bulten werking, doch blijft van toepassing op vóór 1 September 1941 plaats gevonden hebbende handelingen, door welke de belas tingschuld ontstaat. Voor zoover evenwel de belastingplichtige of zijn rechtsvoorganger onder algemeen en titel sedert 15 Juli 1931 ononderbroken eigenaar, bezitter of'schuldeischer is ge weest van de belegging of vordening, wordt 'de belasting slechts geheven ter hoogte van de winst welke uit het „terugtreden" voort vloeit. Onder winst wordt verstaan het bedrag, waarmede de volgens artikel 3, lid 1, van het geblokkeerde markenbelastingbesluit- 1941 aan de belasting onderworpen waarde de voor de verkrijging gemaakte kosten, voor zoover deze bewezen kunnen worden, even tueel overtreft. Bij belastingplichtigen, die boek houden en regelmatig Jaarlijks een balans opmaken,' voorzien van een inven tarisatie, treedt de balanswaarde op den laatsten vóór 1 Mei 1940 vallenden dag, waarop de balans is afgesloten, in de plaats van de voor de verkrijging gemaakte kosten. De aangifte als bedoeld in artikel 4 van liet geblokkeerde markenbelastingbesluit 1941, moet voor het tijdvak tot en met 31 Augustus 1941 uiterlijk op 30 November 1941 worden verricht. De voor de uitvoering van deze verorde ning noodige voorschriften door den secre taris-generaal van het departement van financiën uitgevaardigde. EEN GEVAL VAN KINDERMOORD. De Haagsehe recherche heeft in een per ceel in de binnenstad den geval van kin dermoord geconstateerd. De moeder een 20-jarige ongehuwde vrouw, die het kind door worging om het leven heeft gebracht wordt reeds eenige dagen In het ziekenhuis van den Zuldwal aldaar verpleegd. Haar toestand is zeer zorgwekkend, in verband waarmede de jon ge vrouw nog niet gehoord kan worden. NEDERLANDSCHE KINDEREN NAAR WURTEMBERG. Onder auspiciën van den Nederlandschen Volksdienst zullen begin October zeshon derd Nederlandsche kinderen, die verande ring van lucht noodig hebben, naar Wur- temberg in Duitschland worden gezonden. Zij zullen daar gedurende een periode van zes weken verblijven. Dit is de tweede groo te kinderuitzending, welke door den N.V.C. wordt georganiseerd. VERKLARING VAN BEAVERBROOK NA TERUGKEER UIT AMERIKA. De Times meldt, dat lord Beaverbrook na zijn terugkeer uit de Ver. Staten verklaard, heeft, dat de Ver. Staten thans hun Ijzer en staal voor de eigen bewapeningsproductie noodig hebben en van hun voorraden niets meer aan Engeland kunnen afstaan. De Times merkt naar aanleiding hiervan op, dat dus de voorraden oud ijzer thans in vol len omvang dienen te worden aangesproken. Bovendien moet men echter binnen aller naaste toekomst de inzameüng van oud ijzer in het geheele land bespoedigen en inten siever maken (DNB). - AANVALLEN VAN HET DUITSCHE LUCHTWAPEN. Van militaire zijde wordt gemeld, dat In den afgeloopen nacht een koopvaardijschip van 5000 brt. Oostelijk van Tynemouth door Duitsche gevechtsvliegtuigen met bommen tot zinken is gebracht. Talrijke andere aanvallen van het Duitsche lucht- wapen waren gericht op Britsche vliegvel den. waar verscheidene branden en bom inslagen in de nabijheid van vliegtuigen konden worden waargenomen. Bij aanvallen van het luchtwapen op schepen in de wa teren om Engeland werd gisteren een schip van 2000 brt. bij de Faroer door bommen zwaar beschadigd. Het schip maakte zware slagzij. Een schip van 5000 brt. werd onge veer 60 K M. ten Zuiden van Baltimore (Z - Ierland) door voltreffers zwaar beschadigd. Op den avond van 29 Aug. werden haven werken en militaire doelen van Port Said door Duitsche gevechtsvliegtuigen gebom bardeerd. LAVAL's TOESTAND. Door het optreden van een Uchte borst vliesontsteking is de toestand van Laval verergerd. Zijn temperatuur bedroeg gister avond 39.6 graden Er is een nieuwe Rönt genfoto gemaakt, waarvan het resultaat be vredigend genoemd wordt. De toestand van Marcel Dcat is onveranderd. (D.N.B.) DE STRIJD IN DE FINSCHE GOLF. Het Duitsche luchtwapen heeft ook op 29 Augustus bij de bestrijding van bolsjewist! sche schepen in de Finsche Golf opmer kelijke resultaten behaald. Op dien dag wer den in totaal drie koopvaardijschepen door bomvoltreffers tot zinken gebracht. Boven dien werden zeven koopvaardijschepen, waaronder efen groot schip van 10.000 brt. beschadigd. Voorts plaatsten Duitsche ge vechtsvliegtuigen in dezelfde wateren bom- treffers op een kruiser der sovjets. (D.N.B ENGELSCHE VLIEGTUIGEN BOVEN DUITSCHLAND. In den afgeioopen nacht zijn Engelsche vliegtuigen naar Zuldwest-Duitschland ge vlogen. Zij wierpen bommen uit, welke brand veroorzaakten in woonhuizen. Er werden eenige personen gedood en gewond. De luchtafweer heeft één vliegtuig neerge schoten. (D.N.B.) Ondertrouwd: H. Los 22 Jr. en M. de Jon( 23 jr. P. Noppen 24 jr. en J. C. Vonk .21 Jr. Getrouwd: Th J. van 't Hart 28 Jr. en A. C. Bsrg 29 jr. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Gehuwd: Hendricus Cornelis Verdegaal 25 jr." won. te Noordwükerhout en Wilhelmina Maria Geerlings 25 jr. Geboren; Anna Geertruida Bartholomea d. v. W. Kerkvliet- en J. C. Paardekooper Wilhel mus Bartholomeus z. van P. M. Angevaare en M. M. v. d. Ploeg. NED. HERV. KERK. Beroepen te Jlap cand. B. "Gast te Tiel, die dit beroep aannam. GEREF. KERKEN. Tweetal te Delft (vac. ds. T. J. Hagen) ds. W. C. van den Brink te 's-Gravenzande en ds. J. M. Mulder te Glessen-Oud-Nieuw- kerk. CHRIST. GEREF. KERK. Beroepen te Zwaagwesteinde ds. A. Zwiep te IJmuiden. Ds. C. B. Bavinck overleden. In den ouderdom van 75 jaar is te Amers foort ds. C. B. Bavinck emeritus-predikant der Gereformeerde Kerk te Rotterdam, plotseling overleden. Ds. Bavinck werd op 30 November 1890 te Hazerswoude predi kant en stond daarna van 9 September 1894 tot 1 December 1930 te Rotterdam. GEBOREN: Johanna Maria, dr. v. A. F. Maat en M. J. de Vink; Jan Johannes, zn. v. P. Rietker ken en K. Holswilder; Jannetje Johanna Ohristlna, dr. v, A. v. d. Linden en E. J. v. d. Eikhoff; Apolonia PetroneHa, dr. v. P. W. Th. Verkerk en J. M. v. d. Pouw Kraan; Cornelia, dr. v. A. v. d. Kruk en D. de Graaf; Dirk. zn. v. J. G. J. Verheij van Wijk en C. Roem; Johanna Pletertje, dr. v. G. W. ten Braak en J. A. v. Leeuwen; Elisabeth Catha- rina, dr. v. J. v Zeist en W. Tilstra; Adriana Neeltje, dr. v. M. Verkade en A. H. Slottje; Maria Cornelia, dr. v. L. v. d. Gu&ten en M. Mourik. ONDERTROUWD. W. J. Schoof, jm. 24 j. en C. v. d. Reijden jd. 24 j.; H. M. Veenema, jm. 26 j. en I. J. Hradek, jd. 28 j. OVERLEDEN. G. J. Huisman, zn. 4 jaar. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Helena Agatha d. van T. W. Ves- seur en A. J. Koek Maria Anna d. van J. A. Alders en M. A..Sneeboer Gerardus Josephus Jacobus z. van T. A. Pouw en H. p. c. van Seumeren Jaantje Adriana d. van P. J. Kra nenburg en W. v. Andel Pieternella Regina d. van P. van der Hooft en B. A. Struik Poul z. van P. W. Harting en M. C. Schoenmaker Annie d. van N. Barendregt en J. K. Verheul Maria d. van G. Degenaars en C. Guldemeester Hendrikus z. van W. Eveleens en J. Haak Anna Maria Elisabeth d van A. J. M. Zegers en H. H. A. Siers Pieter Hertog z. van L. Enthoven en A. den Hertog Jacob Matthijs van A. van der Mooren en H. P. van der Müe Levenl. z. van B. van Groenigen en G. Bokhorst Levenl. z. van G. Lamboo en E. T. Spek. Ondertrouwd: Nicolaas Honcoop 27 Jr. en Maartje Stleva 26 jr. Hermann Oosterloo 28 jr. en Anna Maria Schreurs 26 Jr. Louwe- rens Honcoop 21 jr. en Neeltje Dina Goulooze 17 jr. Jacob Christiaan van Andel 50 jr. en Cornelia Amelia Noordhuizen 46 jr. Getrouwd: Herman Roose 25 jr. en Joke van Heuven 22 jr. Jan Adrianus van Wijk 29 jr. en Jannetje Clay 26 jr. Overleden: Christina Dal 62 jr. echtgen. van W. Weststeijn Cornells de Vries 78 jr. wedn. van T. Schuurllng. SASSENJHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Pieternella Kriena d. van P. Lujjk en E. M. Verblauw Gerritje d. van J. Bockse en M. Pelle. Overleden; J, van Duren 54 jr. echtgen. van C. van Velzen. BOSKOOP. 29 Aug. Coöp. Ver. De Bos- koopsche Veiling. Rozen per bos: Briarclif 70 90 ct.; Orange Triumph 36—62 ct.; Butterfly 33—62 ct.; Rosa-Mundi 60—110 ct.; Do rus Rij kers 70—120 ct.; Pechtold 4265 ct.; Duisburg 28 ct.; Polyantharozen 45—75 ct.; Hadle^ 100 120 ct.; Vierktnden 60—90 ct.; Rosalandia 44 58 ct.; Florex 70—80 ct; Editfi Helen 100 ct.; Else Poulsen 62—76 ct.; Better Times 50—70 ct.; August Noach 24—45 ct; Golden Ophelia 32 ct.; Ingar Ol&son 80 ct.; Oranje Nassau 3345 ct Juweeltjes 126142 ct.; Ellen Poulsen 2440 ct.: gemengde rozen 15—20 ct.; diversen per bos: Clematis Durandi 28—38 ct.; idem Mevr. Ie Coultre 180—220 ct.; Prins Hendrik 90—170 ct.; Chrysanten gr. bloemig 90—130 ct.; idem tros- Chrysanten 27—32 ct.; Lelies 60—80 ct.; Asters 7—9 ct.; Sneeuwbessen 10 ct.; Physalis Fran- cetti 817 ct.; Chrysanten in pot per stuk 31 45 ct.; Perziken 711 ct. per stuk. HONSELERSDLJK. 29 Aug. Centr. Westl. Bloemenveiling: Anjers t. 3.70—9; Gerbera f.7— f. 8.70; Amerilly 9—10 ct.; Artisjokken 16—22 ct.; Velotes 19—22 ct.; Page 26—36 ct.; Puiling 27 ct.; Blanch 9 per 100; Plumosa 30—59; Spren- gerie 26—28, Dahlia 21—37; Gladiolen 21—23; Tros Chrysanthen 17—29; Melphomene 49—65 Asters 6—9 per bos; Begonia 80—90; Primula 15—23; Cyclamen 55 ct. per pot. KATWIJK AD. RIJN, 29 Aug. Vroege Aardappelen, Eigenheimers groote f. 5—5.25 per 100 kg.; Rabarber f.4.505; Uien f. 5.60—6; Gele Kool f. 3.804; Stokboonen 16—20; Stamboo- nen 10—14; Sla per 100 st. f,2.40—3.50; Bospeen f. 4.80—5; Bloemkool I f. 11.80—12; idem II f. 5.709; Kroten per kist $070 ct.; Peen per kist f. 1.10—1.20. LEIDSCHENDAM. 29 Aug. Engelsche komkommers AA f. 13.50; idem le srt. f.11; idem 2e#srt. f. 8.50; idem 3e srt. f. 5.60; Idem wankleurige f.25; idem stek f.150—6; Gele Komkommers le srt. f. 8.50; idem 2e srt. f. 5.50; idem 3e srt. per 100 kg. f.46.10; Idem stek f 2—2.30; Kropsla le srt. f. 3.50; idem 2e srt. f.3; Stoofsla f.6; Peen f.5; Bloemkool le srt. f.12; idem 2e srt. f.9; Tomaten midd. f.16; idem groote ronde f.16; idem 2e srt. f.16; idem 3e srt. f.16; idem bonken f.12; idem uitschot f. 5.10—4.30; idem rijp f. 12.50; Andijvie per 10 kg. 80 ct.; Spinazie per 4 kg. 52 ct.; Postelein per 6 kg. 48 ct.; Snyboonen 14; Spercleboonen 14; Prei f 2.50-4.60; Seldery f. 1.30—3; Appelen 15; Peren 15; Meloenen 1260 ct.; Druiven f. 27.50. NAALDWIJK, 29 Aug. Alicante 60 ct.; Frankenthaler 37—60 ct.; Colman 70—75 ct.; Muscaat 75 ct.; Appelen 510 ct.; Peren 310 ct.; dubbele Boonen 1214 ct.; Snijboonen 14 ct.; Tomaten 16 ctBonken 12 ct.* Roode Kool 241/» ct.; Sav. Kool 4 ct.; Pruimen 1027 ct. per kg.; Kroten f.3.50; Bloemkool 212 ct.; Komkommers A f. 13,50; A f.11; B f. 8.50; C. f. 5.50 per 100; Netmeloenen 20—30 ct.; An- nanas 15—36 ct.; Suiker 10—20 ct.; Perziken 5—20 ct. per stuk. NOORDWIJKERHOUT. 29 Aug. Veiling De Eendracht: Breekpeen I f.6; idem II f.4; idem III f. 3.50; Kroten f.3.50 per 100 kg.; Bloemkool I f.12; Bloemkool II f.9 per 100 st; Stokheerenboonen z. dr. f.2; idem afw. M.60; Stokheerenboonen m. dr. f. 1.00; S nyboonen f. 1.40; Stek-snijboonen f.1; Pronkboonen f.1; Tuinboonen 60 ct. alles per zak van 10 kg. RIJNSBURG, 29 Aug. Groentenveiling Tomaten f.1316; Waschpeen f.6; Grove Peen f. 3.50; Uien f.6; Kroten f3.50;" Rabarber f.5; Roode Kooi f.4; Spruiten f.32 per 100 kg.; Bos peen f.5; Peterselie f.2—2.40; Selderie f. 2.50 f.4; Radijs f. 1.60—2 per 100 bos; Bloemkool I f.12; II f.0; ill f.750 per 100. RIJNSBURG. 29 Aug. Bloemenveiling: Afrikanen 50 ct.; Goudsbloemen 32 ct.; Mont- bretia 70—10 ct.; Oranje Dahlia's f.3; Pompon dahlia's gemengd f. 1.20—1.30; Gravin f.1; Asters 80—10 ct. in diverse soorten; Helianthen klein f.1—150; groot f.2.50; Gladiolen: Picardië f.2; Rood f. 1.50—1.90; Wit f. 1.80—2.10; Ficales 40^-50 ct,; Bruine Chrysanthen 4050 ct. ROELOFARENDSVEEN. 29 Aug. Aard beien 27—36 ct.; Bramen 23—26 ct. per do«je; Tomaten 16 ct. per kg.; Sla f. 2.80—3.50 pei* 100 stuks; Meloenen net- en suiker 13—30 ct. p. st.; Meloenen-ananas 12—36 ct. per kg.; Peen 5 ct. per bas; Peen 6 ct. per kg.; Rabarber 5 ct. §er kg.; Bloemkool 7—12 ct. per stuk; Dubbele tamb. z. dr. f. 1.40; Prlnceboonen f.2; Snij boonen f. 1.40; Stek 51—61 ct.; Pronkboonen f. 1 per 10 kg.; Augurken; A 16.75; B f4.25; C f. 2.48; D f. 1.75; E 75 ct.; Stippel AB f.2.48; Stippel CD 75 ct. per 25 kg. UTRECHT, 30 Aug. 1941. Veemarkt. To taal aangevoerd 2270 stuks. 550 stuks run deren. Prijzen: Vaarzen f.300400; Pin ken f.200—320; Melkkoeien f.350—600; Kalfkoeien f.380620 per stuk. Handel vlug, prijzen hooger. 600 magere kalveren f. 80—200 per stuk; handel vlug, hoogere prijzen; 80 nuchtere kalveren; 220 schram men f.24—38 300 biggen f.7—15 per stuk, handel matig, onveranderde prijzen; 520 magere schapen f.4010 per stuk. Kleinhandel: Kaas 200 KG. f. 1.40—1:70 per K.G. Redactie-staf: 6'. W Menkhorst Buitenland en Tooneel; K Been. Binnenland en 8port; J Brpuwer. Stadsnieuws; Th. J. Hannema Omgeving en Muziek.

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 3