GEMENGD NIEUWS SPORT LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Bied Woensdag 27 Augustus 1941 De afspraak In de Parklaan Autobus van den dijk gestort Dubbele moord te Velzen Het vergiftigingsdrama te Zuidwendinge O*® (IJN/TIM1IÏIEIEN AGENDA Winterhulp Nederland FEUILLETON ÉÉN DOODE EN MEERDERE GEWONDEN. Gistermorgen is een autobus van den dienst ZwolleBlokzijl tusschen Zwolle en Hasselt van den dijk gereden. Van de 45 passagiers werden er 17 licht en 2 zwaar gewond, terwijl de 75-jarige heer Eevink, uit Kampen, zoodanige inwen dige kneuzingen bekwam, dat hij tijdens het overbrengen naar het ziekenhuis te Zwolle is overleden. Zes andere gewon den werden eveneens naar het zieken huis overgebracht. De oorzaak van het ongeval is onbekend. De chauffeur, E. T. uit Zwartsluis, berijdt het traject al geruimen tijd en is ter plaatse goed bekend. Toen de bus van den weg raakte sloeg zij eenmaal om haar lengte-as en kwam vervolgens met het achtereind in een kolk terecht. De ruiten werden vrijwel allemaal vernield, wat het groote aantal verwondin gen tengevolge had. Door een noodluik en door de vernielde ramen konden de passa giers den wagen verlaten. EEN LIEFDESDRAMA. Een dubbele moord bracht gistermiddag omstreeks een uur groote ontsteltenis op den wïjkerstraatweg te Velsen-Noord te weeg. Een 39-jarlge Inwoner van Muiden, die van zijn 32-jarige vrouw gescheiden leefde, ver voegde zich aan de woning op den Wïjker straatweg, waar deze vrouw haar Intrek ge nomen had. De vrouw, die hem ln de keuken te woord stond, werd onmiddellijk door haar echtgenoot met een mes neergestoken. Doo- delijk gewond stortte zij neer. De vrouw woonde met een 26-jarig jongmensch bij de ouders van den laatste in en op haar angst kreten snelde deze Jongeman te hulp. Ook hij werd door messteken getroffen en ver keerde, toen men hem opnam, ln een zorg- wekkenden toestand. De dader, die, na zijn daad gepleegd te hebben, met bloed besmeurd de straat op vluchtte, werd vrijwel onmiddellijk door een passeerenden agent van de motorpolitie ge- arresteerd De slachtoffers werden overgebracht naar het roode krulsziekenhuls te Beverwijk, waar de vrouw zeer spoedig na aankomst is overleden. De jonge man stierf eenlge uren daarna. Bij het voorloopig ingestelde onderzoek bleek, dat de dader het mes, waarmede de aanslag gepleegd was, gistermorgen te Am sterdam had gekocht. Nader wordt nog onderzocht of de daad een gevolg is ge weest van kalm overleg. Het motief van de misdaad is minnenijd. OPLICHTERSPAAR AANGEHOUDEN TE GRONINGEN. Elf tandems gehuurd en verkocht. Eenigen tijd geleden huurden een man en een vrouw van 27 en 28 Jaar oud een tandem te Bussum en legltlmeerdèn zich met een persoonsbewijs. Toen de rijwielhandelaar zich later, toen het vehikel niet terugkwam, naar het daarin aangegeven adres begaf was daar van het huren van een tandem niets bekend. Later overkwam een anderen rijwielhan delaar hetzelfde. De Bussumsche politie ver zocht opsporing en thans ls het echtpaar gearresteerd te Groningen. Bij hun verhoor kwam aan het licht dat zij de tandems ln Amsterdam van de hand hadden gedaan. Op deze manier hebben belden in verschillende plaatsen elf tandems en vijf rijwielen ge huurd en daarna verkocht. De man had te Zandvoort een persoonsbewijs gevonden, hetwelk hij vervolgens voorzag van zijn eigen foto en de stempels daarna bljteeken- de. Met dit persoonsbewijs als legitimatie, voorzien van eigen foto, doch van een valschen naam, huurde hij de tandems en rijwielen. Het oplichterspaar is aan de justitie over gegeven. NADERE BIJZONDERHEDEN. Het onderwerp van alle gesprekken in het kleine Groninger veenkoloniale plaatsje Zuidwendinge, gemeente Veendam, is uiter aard het vermoedelijke dubbele vergifti- gingsgeval, waarvoor de baker, mej. A. D., eenigen tijd geleden door de politie in ver zekerde bewaring is gesteld. In Zuidwendinge met zijn nog geen 600 woningen, met de boerderijen inbegrepen, kennen alle inwoners elkander en zoodoen de heeft deze sinisterie zaak hier een bui tengewonen indruk gemaakt, schrijft De Telegraaf. Mej. D. is Friezin van geboorte, woonde reeds tientallen jaren in dit veenkoloniale dorp en oefende daar de practijk van baker uit. Als zoodanig had zij het erg druk, want in verren omtrek werd haar hulp ingeroe pen. Het geld, dat zij op deze wijze ver diende, vormde een welkome aanvulling van het loon, dat haar man als boerenar beider verdiende. Dank zij deze dubbele verdienste, welke het gezin genoot, was het in staat een der jongens de H.B.S. in Veendam te laten bezoeken en de 21-jarige dochter verpleegsl-er in Utrecht te laten worden. Haar echtgenoot was een stoere, flinke arbeider, die bijkans nooit ziek was. Op een gegeven dag, vorig jaar herfst, voelde hij zich echter plotseling onwel worden en overleed eenige oogenblikken later. Over de doodsoorzaak tastte men volkc^pen in het duister. Eind Juni van dit jaar werd de hulp van de bak<?r ingeroepen bij het in den vorigen zomer getrouwde echtpaar Molema—Engelkens. De geboorte van den eersten baby verliep daar uitstekend en na twee weken ging de 27-jarige moeder in de warme zomerzon met haar kind in den wagen wandelen. Plotseling echter ging door het dorp de tijding: vrouw Molema is overleden. Men 2ei, dat door de warmte een kleine ader in haar hoofd was ge sprongen, wat den dood tot gevolg heeft gehad. Nauwelijks een week na de begrafenis van de jonge moeder keek Zuidwendinge vreemd op, omdat alle goederen uit het huis van de baker werden gehaald en ge bracht werden naar de boerderij van den 30-jarigen Molema. Ook de kinderen gingen mee en het huisje van de baker werd ver huurd. Allerlei praatjes en geruchten, welke in dit verband ontstonden en de ronde deden hebben de politie aanleiding gegeven ln te grijpen. Het is n.l. ook opgevallen, dat de baker, die anders weinig op reis ging, zoo wel een week vóór den plotselingen dood van haar man als een week vóór den even eens onverwachten dood van vrouw Molema naar Utrecht was gegaan. DE MOORD TE DELFT. Omtrent den moord te Delft deelt de commissaris van politie aldaar mede, dat de verdachte J. van Blerkom, toen hij Zater dagmiddag j.l. om een uur de fabriek waar op hij als volontair werkte, verliet, de vol gende kleeding droeg: donkergrijze gar- bardine regenjas, bruinachtige gleufhoed, lichte grijze broek. Hij is per tram in de richting Rijswijk vertrokken. De kwaliteits-iandpasta beschermt hét tandglazuur 1796 (Ingez. Meel.) GROOTE PARTIJ ZILVER UIT VILLA GESTOLEN. Eergisteren ontdekten de bewoners van een villa aan den Weteringschans te Am sterdam, die van vacantie terugkeerden, dat tijdens hun afwezigheid ongenoode bezoekers een visite hadden gebracht. Het geheele huis was overhoop gehaald en kasten e.d. waren van onder tot boven doorzocht. Een groote partij tafelzilver, welker waarde enkele duizenden gulden be draagt, bleek verdwenen te zijn. Waarschijnlijk zijn de inbrekers per bootje ter plaatse gekomen de tuin achter het perceel grenst aan de Singel gracht waarna zij slechts een ruit be hoefden in te slaan en zoo naar binnen konden stappen. Van de daders ontbreekt tot nu toe elk spoor, terwijl ook niet nagegaan kan wor den,. wanneer de inbraak gepleegd is. JEUGDIGE AVONTURIERS. In de vacantiekolonie „Het rivierhuis" te De-Steeg is een aantal kinderen onderge bracht, onder wie een drietal jongens uit Rotterdam. Deze knaapjes gedioegen zich niet netjes en waren deswegen door de directrice op de vingens getikt. Dit „namen" zij kennelijk niet, want, toen een dezer da gen de kinderen van een wandeling terug kwamen, waren de Rotterdammertjes spoor loos verdwenen. Men waarschuwde de plaat selijke en de rijkspolitie. Ook de marechaus see ging speuren en politiehonden droegen hun deel tot de algemeene zoekpartij bij. Zonder resultaat evenwel. Den volgenden dag ontving de directrice uit Rotterdam het laconieke bericht, dat de jongetjes in besten welstand per trein waren aangekomen. Van De Steeg naar Arnhem hadden ze geloopen. Het station vonden ze en den trein naar Rotterdam ook. Toen de conducteur gedurende de reis kaartjes kwam controleeren, hadden de jongelui gezegd: moeder zit voor in!" Het overstappen in Utrecht leverde evenmin moeilijkheden. Het verhaal vertelt niet, hoe deze pientere Rotterdammertjes langs de uitgangs controle zijn gekomen. Maar thuis kwamen ze zonder oponthoud. 25.000 BLIKJES GECONDENSEERDE MELK IN BESLAG GENOMEN. In een pakhuis aan het Paul Krugerplein te Den Haag hebben ambtenaren gisteren 25.000 blikjes gecondenseerde melk, die juist in den kettinghandel verkocht zouden wor den, in beslag genomen. SCHIPPERSKNECHT VERONGELUKT. Gisteravond om tien minuten over zeven geraakte te Den Haag de zestienjarige schippersknecht D. v. d. W. uit Bruinisse bij het doorvaren van de brug Spui-Bierkade bekneld tusschen de brug en het schip. Hij werd met zware verwondingen vervoerd naar het R.K. ziekenhuis aan het Westeinde waar de jongen gisteravond is overleden. VOETBAL. PROMOTIE VAN „ZATERDAGMIDDAG"- KAMPIOENEN. Naar een vierde klasse N.V.B.- af deeling. In het feit. dat er ongeveer 15.000 Zaterdag middagvoetballers zijn, die op het oogenblik geen perspectief hebben hooger op te komen, heeft de Ned. Voetbalbond aanleiding gevonden voor de kampioenen der eerste klasse van de Zaterdagmiddagcompetities een speciale vierde klasse N.V.B.-af deeling in te stellen, waarin op Zaterdagmiddagen zal worden gespeeld. Indien de in aanmerking komende Zaterdagmiudag- kampioenen zulks wenschen, kunnen zij naar die vierde klasse N.V.B. promoveeren. GOLF. NOORDWIJKSCHE GOLFWEEK. De uitslagen van de 2de ronde van den Palace Hotel-wisselbeker waren als volgt: D. R. Hudig (14) wint van D. A. Nederlof (15) met 2 en 1; D. Bos (24) wint van J. W, Henny (14) met 2 en 1; P. J. G. Furnee (24) wint van J. C. Brassem (22) met 5 en 4; W. van Lanschot (3) wint van H E. Smidt van Gelder (10) op de 19de hole; H. Smidt van Gelder (12) wint van A. R, Tammenoms Bakker (16) met 7 en 6; P. Siemens (14) wint van Chr. J. E. Engel- berts (12) met 4 en 3: C. Stradtmeyer (11) win van G. v. d. Eist (IQ) met 3 en 2; D. van Aalst (12) wint van M. E. Kronenberg (23) met 1 up. De tweede ronde van den dameswedstrijd om den W. F. van Heukelom-wisselbeker gaf de volgende uitslagen te zien: Mevr. van Aalst (24) wint van mevr. Jordaan (20) met 6 en 4; mevr. de Koster (22) wint van jkvr. H Gevers (22) op de 19de hole; mej. B. Gleichman (18) wint van mevr van Alfen (22) met 7 en 6; mevr. L. Furnee (14) wint van mevr, Nielsen (14) met 6 en 5. WIELRENNEN. SWIFTCOMBINATIE. De gisteren gehouden rit om uit te maken, welke renners de vereeniging zullen vertegen woordigen bij de kampioenschappen op den weg, heeft nog geen beslissing gebracht. Vast staat dat Rijsbergen, de Romijn en Segaar van de partij zullen zijn. Wie de vierde man zal worden is nu nog niet te bepalen, daar de veteraan J. Riethoven gisteren weer eens opval lend goed gereden heeft en zich door zijn rou tine een zeer goede leider heeft getoond R. Riethoven en J. Schuller wonnen Zondag op de Beatrixbaan te Roosendaal den twee- daagschen koppelwedstrijd in een sterk bezet veld. Voor Zaterdag zijn zij gecontracteerd voor den twee-uurs koppelwedstrtfd te Giesendam en Zondag rijden zij weer eens op de Alexander - baan te Rotterdam, eveneens in een koppelwed strijd. WANDELSPORT. EENHEID IN DE WANDELSPORT. Het N.W.S.C. toegetreden tot den N.W.B. De zoozeer gewenschte eenheid in de Neder- landsche wandelsport is nu eindelijk bereikt. Het Nationaal Wandelsport Comité, o.m. om vattende enkele duizenden wandelaars in Zuid- Holland en Noord-Brabant, heeft namelijk be sloten toe te treden tot den Ned. Wandelsport bond. De toetreding is mogelijk geworden dank zij de medewerking van het college van Gevol machtigden voor de Sport van het Departement van Opvoeding, dat enkele voorwaarden van het N.W.S.C., om. inzake contributie en aan vulling van het N.W.B.-bestuur, als billijk heeft erkend aldus het Rotterd. Nieuwsblad. CRICKET. H.C.C. I KAMPIOEN. De voor Vrijdag a.s. vastgestelde competitie wedstrijd H.C.C. IH.B.S. zal geen doorgang vinden, daar H.B.S. niet in staat ls een behoor lijk elftal samen te stellen. Door dit feit is H.C.C. I kampioen van de eerste klasse, daar alleen door een nederlaag van HC.C. I tegen H.B.S., Hermes D.V.S, met hetzelfde gemiddelde als de Haagsche had kunnen eindigen. H.C.C. I behaalde 19 punten uit 11 wedstrijden, een ge middelde van 1.72; Hermes D.V.S. 19 punten uit 12 wedstrijden, een gemiddelde van 1,58. VERBOUWING VAN DEN STADSSCHOUW BURG TE AMSTERDAM. Kosten geraamd op f. 225.000. Nu de Nederlandsche Opera, welke kort geleden gesticht werd, haar zetel ln den Stadsschouwburg te Amsterdam zal vinden, is de uitbreiding van de bestaande werkge legenheid in dit gebouw een dringende eisch geworden. Daarom is besloten, zoo spoedig mogelijk met de verbouwing van de perceelen aan de Marnixstraat te beginnen. Het aanvankelijk daarvoor beschikbaar ge stelde bedrag van f. 210.000, zal nu met f. 15.000 worden verhoogd, waardoor men een maand vroeger met de werken gereed kan zijn. In de beide huizen terzijde van het huidige gebouw komen repetitiekamers voor de koren, de balletten en de solisten, en ka mers voor den regisseur, dirigent en leider van het bedrijf. Verder zal een groot too- neel voor repetities worden opgebouwd. Ook andere wijzigingen zullen ook in het be staande gebouw worden aangebracht. Op 1 December van dit jaar moet de Nederlandsche Opera beginnen, zoodat dan de verbouwiing, welke een waardevolle ver betering zal blijken te zijn, gereed dient te zijn. HEDEN. Oegstgeest (Geversstraat 13)Gem. Gods te 7V6 uur nam. Donderdag. Prediker: Spr. ds. E. van Dijk van Den Haag. 7J/i uur nam. K a t w ij k-a a n-Z e eGeref.^- Bond (P&sa Cara): Ds. Monster te 8 uur nam. BIOSCOPEN. f 18 laar: 14 laar: alle leeftijden, Luxor-theater: „De kribbebijter" 8 L»agehjK& uam z en 8 uir Zondag 27 uur üoorl voorstelling Lido-theater: „Monika" 8 Dagelijks 8.15 uur nam.: 's Zondags te 21/4, 4.30 en 8 1/4 a Woensdag en Zaterdag ma- tlnée 2.30 uur, Trlanon-theater: „Huwelijkszwendelaar t Dagelijks 2 en 6 uur s Zondags van 26.30 uur donri voorstelling Casino-theater: „Was ik maar nooit getrouwd" t Dagelijks 8 uur. Woensdag en Zaterdag ook l«4 uur Zondags re 2 en 8 uur nam. Rex-theater: „Het dolende hart" t Dagelijks '2 en 8 uur nam.: Zondag 26% uur doorl voorstelling. Nova-theater (Katwijk-aan-Zee)Nam. 8 uur, „Rozen in Tirol" (Zondags gesloten). De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 23 Augustus 20 uur tot Zaterdag 30 Augustus 8 uur waargenomen door: de Apotheek „Tot Hulp der Menschheld", Hooigracht 48, Tel. 21060; de Doeza-Apotheek, Doezastraat 31, Tel. 21313. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, Wllhelminapark 8, Tel. 26274. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 15 gr. C. (59 gr. F.). WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Z(jl" 's Middags 12 uur: 18 gr. Celslus. Gironummer van d« W. H. N. 5 553. De Bank van de W.H.N, b Kas- vereeniging N. V. Amsterdam, Postgiro nummer 877. Stort op 5553 ol 877. Ge brengt geluk ln veler leven. HET NEDERLANDSCH TOONEEL. „De Tooneelrevue" vermeldt het tableau de la troupe van Het Nederl. Toon eel. Aan het gezelschap verbonden zijn: Cor van der Lugt Melsert, Cor Hermus, Anton Roemer, Louis van Gasteren, Jan van Ees, Louis de Bree, Frits van Dijk, Jaap van der Poll, Henri Eerens, Ludzer Eringa, Johan Elsensohn, Guius Hermius, Fons Rademakers, Cor Dommelshuizen, Johan te Wechel, Floor Middag, Dick Riegen, Annie van dei- Lu gt Melsert—Van Ees, Charlotte Kohier (als gast), Magda Janssens, Tilly Périn Bouwmeester, Mary Ward, Joséphine van Gasteren, Lize van der PollHamakers, May Vollenga, Elise Hoomans, Carla de Raet. Aline Markus, Hélène Berthé, Ellen de Thouars, Nel. Snel, Miesje van der Haak. Met eenige vooraanstaande artisten zijn nog onderhandelingen gaande. Als regisseurs zullen optreden: Cor v. d. Lugt Melsert, A. Defresne, Cor Hermus, Frits van Dijk, Louis de Bree. Als drama turg zal A. Defresne werkzaam zijn. De décors worden ontworpen door Karei Brück- man en Jacques Snoek. TOONEELGROEP HET MASKER. Medewerkenden zijn: Nina Bergsma, Nelly Ernst, Willy Haak, Georgetta Reyewsky, Jacqueline Royaards-Sandberg, Ko Arnoldi, Tonny Bok, Wim van den Brink, Cruys Voorbergh, Henny Kemler, Guus Oster, Adolf Rijkens, John Soer. Regisseurs: Ko Arnoldi en Cruys Voor bergh. Met verschillende andere artisten worden nog onderhandelingen gevoerd. De directie verwacht, dat de gezondheids toestand van mevr. Else Mauhs haar zal toestaan in het komende seizoen weer bij „Het Masker" op te treden. CRIMINEELE ROMAN door JAN DOMANS. (19 VIII. Tot nu toe was alles nog al gemakkelijk gegaan. De beide vrienden hadden de ver blijfplaats van Zwarte Karei ontdekt en ze hadden zelfs op een oogenblik, dat zijn waakzame geest verslapt was, een reactie na zooveel dagen van ingespannen bezig zijn, waaraan zelfs de sterkste naturen niet ontkomen, de bekentenis uit zijn eigen mond gehoord, dat hij de hoofddader was van den roofoverval. Slechts de bewijzen ontbraken nog om hem te doen arresteeren maar die bewijzen zouden ze den volgenden avond in handen trachten te krijgen bij een meer „intieme" kennismaking in het hol van den leeuw. Ferd begreep alleen nog niet, hoe die leeuw zich zoo had kunnen blootgeven. Als een paar echte rechercheurs naast hem hadden gezeten, zooals nu deze beide doodeenvoudige amateurtjes, hadden in hetzelfde oogenblik de boeien om zijn polsen gezeten. Zelfs in zijn slappe momenten mocht een bendeleider zich nog niet zoo verspre ken; dan had hij maar beter op zijn kamer kunnen blijven om daar met een paar uur rust de reactie te overwinnen. Een gerou tineerd misdadiger ware zooiets niet over komen. Ferd en Paul die dit alles bespraken, put ten er nieuwe hoop op welslagen uit en ze waren vastbesloten dezen avond een einde aan het spel te maken en den boef te ont maskeren. Vooral ook om Annette. Laat in den morgen stonden ze op en bleven de rest van den dag binnenshuis,, want hoe minder ze gezien werden, hoe ge ringer de kans op ontdekking van hun identiteit was. De eigenaar van het logement, waar ze den nacht hadden doorgebracht, bezorgde hun zooveel lectuur als ze maar wilden, kranten en tijdschriften van allerlei slag, waarin beiden zich verdiepten. Plotseling uitte Paul een verschrikten kreet. Annette is gevonden! Wat!? riep Ferd uit. Ja, hier staat het, ln het ochtendblad, hoor maar: DE ROOFOVERVAL IN HET BANKIERSKANTOOR. Verdwenen secretaresse opgespoord. „Zooals men zich zal herinneren, was er bij den roofoverval in het privé-kantoor van den bankier Van Daelen, waarbij de dieven met een buit van f. 30.000 verdwe nen, na den heer Van Daelen te hebben neergeslagen een vreemde omstandigheid, n.l. het spoorloos verdwijnen van de privé - secretaresse van den heer Van Daelen, mej. van O. De politie bracht deze verdwijning terstond in verband met den overval en stelde alles in het werk om de verdwenen jongedamé op te sporen. Den dag na den overval ontving de po litie een anoniemen brief, waarin belang rijke aanwijzingen werden gegeven voor het onderzoek in deze geheimzinnige zaak. Te vens werd daarin verzocht geen pogingen in het werk te stellen om de verblijfplaats van mej. van O. te ontdekken. Aan dit laat ste verzoek kon de politie natuurlij)- geen gevolg geven en zij zocht dan ook in alle richtingen, aanvankelijk zonder resultaat. Na eenige dagen werd draadloos haar op sporing verzocht en dank zij dit radiobe richt is de secretaresse thans gevonden. Zij bevond zich bij een familie te Bussum, waar zij herkend werd door een slagersjongen, die daar aan huis vleesch bezorgde. De jon gen stelde de politie van zijn vermoeden in kennis en een rechercheur begaf zich naar het aangewezen huis, waar hij haar inder daad aantrof. Zij bevestigde op het politiebureau de aanwijzingen, die ln den anoniemen brief waren gegeven, maar weigerde te zeggen, wie haar „ontvoerd" heeft. Ook de familie, waar zij thuis was, wilde hieromtrent geen mededeellngen doen. De politie heeft Mej. van O. daarom in verzekerde bewaring gehouden, hoewel zij overtuigd is, dat de secretaresse met den overval zelve niets heeft uit te staan. De toestand van den bij den overval zwaargewonden heer van Daelen is, naar we vernemen, bevredigend. Het levensge vaar is geweken". Ontzet keken Ferd en Paul elkander aan. We moeten haar vrij krijgen, zei Paul, en dat moet jij opknappen, want als ik me aan het politiebureau meld, houden ze mij ook vast. Tja, dat spreekt vanzelf, Annette moet zoo gauw mogelijk op vrije voeten gesteld worden. Maar het zal niet meevallen. Nu de politie éénmaal een houvast denkt te hebben, laat ze dit zoo maar niet één, twee, drie^os! Misschien lukt het tegen borgstel lingHet is wel niet zoo prettig voor Annette op die manier vrijgelaten te wor den, maar er zit niets anders op. Ik zie '.enminste niets anders. Onze kaarten open leggen gaat ook niet. We hebben nu een maal het vertrouwen van zwarten Karei, maar dat is nog maar heel losjes en bij het minste wat hem verdacht voorkomt, ontglipt hij ons weer en een gladde vogel, die hem dan vangt! Over enkele uren zouden wij mis schien de bewijzen in handen hebben. Als Annette tot zoolang geduld zou kunnen hebben nu het ongeluk toch éénmaal ge beurd ls Maar Paul wilde daar niets van hooren. Als jij niet gaat, ga ik! Ik kan de gedachte niet verdragen, dat dit arme kind nu als een gemeene boef in het cachot zit. Ze zal het zich verschrikke lijk aantrekken. Ferd voelde dat evengoed als Paul, maar hij was nuchterder dan zijn vriend. Maar hoe hij ook praatte, Paul hield voet bij stuk en stond er op, dat Ferd onmid dellijk vertrok. Nu ln 's hemelsnaam dan, gaf Ferd eindelijk toe, wel inziende dat hij nu met Paul toch niets zou kunnen beginnen. Er werd afgesproken, dat Paul 's avonds alleen naar den „Sultan van Turkije" zou gaan, als Ferd nog niet terug was, en zich zoodra hij voldoende bewijs meende te heb ben, tot de politie zou wenden, om tot de arrestatie van Karei over te gaan. Ferd had er eigenlijk niet veel fiducie in en had Zwarte Karei liever voor zijn rekening ge nomen dan hem aan Paul over te laten. Paul was hem te warmbloedig en te drif tig van aard en als Karei ook maar één woord zei over Annette, achtte hij Paul in staat hem naar de keel te vliegen, wat zijn eigen ongeluk en een verloren zaak zou be- teekenen. Er zat echter niets anders op, dan Paul op het hart te drukken de uiterste voorzichtigheid te betrachten en hem voor al te overtuigen van het belang van het goed spelen van zijn rol. Paul luisterde maar met een half oor naar de vermaningen van Ferd en drong voortdurend bij hem aan, om zoo spoedig mogelijk te vertrekken. Met een bezwaard hart en een bang voor gevoel, dat het mis zou loopen nam Ferd eindelijk afscheid, zich voornemend om, als het maar eenlgszins mogelijk was, op tijd terug te keeren. Een oogenblik dacht hij er aan slechts in schijn te vertrekken, maar ook hij verlang de er naar Annette terug te zien, vooral on der deze voor haar zoo moeilijke omstan digheden en haar moed in te spreken. Zijn bezoek zou haar goed doen, dat wist hij en zij zou flinker haar gevangenschap dragen als zij met hem gesproken had. Want dat hij haar vrij zou krijgen leek hem zeer twij felachtig. Men had Annette niet in een cel opge sloten, maar haar een kamertje aangewe zen in het politiebureau, waar zij niets an ders miste dan de vrijheid. Zij was eenige malen aan een verhoor onderworpen en zij antwoordde uitvoerig op alle vragen die men haar stelde, behalve wanneer men haar vroeg naar haar ontvoerders. Dan slo ten zich haar lippen vast opeen en vrien delijkheid noch gestrengheid konden haar ertoe bewegen ze te openen. Toen had de commissaris het ten slotte maar opgegeven en haar in arrest doen stellen. Bepaald angstig was ze niet. Annette wist dat goede vrienden bezorgd om haar waren en dat die alles in het werk stelden om het mysterie op te lossen, waardoor zij uit haar gevangenschap verlost zou worden. Zij twij felde er niet aan of dat zou niet lang duren zooveel vertrouwen had zij in haar beide vrienden en zij had den commissaris er daarom maar niets van verteld, dat Ferd en Paul bezig waren haar broer op te sporen Het eenige waarover zij zich ang stig maakte was, dat niet zij Karei, maar Karei hen zou vangen. Zij slaakte dan ook een zucht van verlichting, toen een agent kwam zeggen, dat Mr. Huberts haar wilde spreken. (Nadruk verboden) (Wordt vervolgd)

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 6