Binnenland LEIDSCH DAGBLAD - Tweede BSad Dinsdag 26 Auguslus 1941 GROENTEN- en FRUITPRIJZEN De afspraak in de Parklaan Verbod van aanbieden van „lokloonen" kKIIN/T f N tf TIEREN, Officieele publicatie van den gemachtigde voor de prijzen Gemengd Nieuws De vergiftigïngsmoord te Borgercompagnie De moord te Delft AGENDA Winterhulp Nederland FEUILLETON De secretaris-generaal van het departe ment van sociale zaken heeft, op grond van de loonvormingsverordening van den Rijks commissaris, een derde uitvoeringsbesluit uitgevaardigd, hetwelk beoogt het aanbie den van z.g. „lokloonen" tegen te gaan. Krachtens dit besluit mogen bij indienst neming van arbeiders, zonder goedkeuring van het college van rijksbemiddelaars, door den werkgever geen gunstiger loon- en arbeidsvoorwaarden worden overeengeko men dan welke gelden ten aanzien van overeenkomstige, bij hem in dienst zijnde arbeiders, of indien hij zoodanige arbei ders niet in zijn dienst heeft noch pleegt te hebben ten aanzien van overeenkomstige arbeiders in den betrokken bedrijfstak. Iedere handeling, die ten doel heeft arbeiders, die de dienstbetrekking, waarin zij werkzaam zijn, niet hebben opgezegd, door het aanbieden van een hooger loon of andere gunstiger arbeidsvoorwaarden uit die dienstbetrekking weg te lokken, is ver boden. De werkgever, die met deze voorschriften in strijd handelt, is strafbaar. Het feit wordt beschouwd als overtreding en wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste drie maanden of geldboete van ten hoogste drieduizend gulden. Wanneer het strafbaar gestelde feit door of vanwege een rechtspersoon wordt begaan wordt de strafvervolging ingesteld en de straf uitgesproken tegen dengene, die de opdracht tot de strafbare handeling gege ven heeft of daarbij de feitelijke leiding heeft gehad. Deze bepalingen treden heden in werking. „IN HOLLAND STAAT EEN HUIS" ONTVANGT DE 25.000STE BEZOEKSTER. Dat de Amsterdamsche tentoonstelling „In Holland staat een huis" de algemeene belangstelling weet te trekken, moge blij ken uit het meer dan drukke bezoek, dat thans aan het stedelijk museum wordt gebracht. Gistermiddag passeerde zelfs de 25.000ste bezoekster de controle. Die 25.000ste bezoekster was mevr. Oosterbaan ut Amsterdam, die met meer onderscheiding dan de andere bezoekers werd ontvangen. De conservator van de gemeentemusea, jhr. W. J. H. B. Sandberg, wenschte mevr. Oosterbaan geluk en bood haar het boekwerk „Een eeuw Nederland- sche mode" van jonkvr. dr. C. H. de Jonge aan. GEBRUIK VAN POOTAARDAPPELEN. De Staatscourant van gisteren bevat een besluit van den secretaris-generaal van het departement van landbouw en visscherij, waarbij het wordt verboden te velde goed gekeurde pootaardappelen van den oogst 1941 te gebruiken voor andere dan poot- doeleinden. Het verbod geldt niet indien hiervan ontheffing is verleend en de voorwaarden, zoo noodig aan deze ontheffing te ver binden, zijn nagekomen. DE EERSTE SPRUITEN IN HET WESTLAND AANGEVOERD. In het Westland zijn de eerste spruiten aangevoerd, die de inzet beteekenen van het groote seizoen, dat vooral in de omge ving van De Lier en 's Gravenzande van belang is. De spruiten brachten tot dertig cent per kilogram op. DE PRIJSVRAAG VOOR NEDERLANDSCHE TOONEELSTUKKEN. Het departement van volksvoorlichting en kunsten deelt mede: De oproep door de afdeeling theater en dans van het departement tot het inzen den van Nederlandsche tooneelstukken, welke nimmer door beroepstooneelgezel- schappen voor het voetlicht werden ge bracht, is met groote instemming begroet en beantwoord. Bij het eindigen van den inzendingster- mijn blijkt het aantal ingezonden stukken thans meer dan honderd en vijltig te be dragen. Daar de beoordeeling geruimen tijd zal vereischen, zijn nadere mededeelingen eerst tegen eind October te verwachten. Bericht No. 27. De hieronder volgende groenten- en fruitprijzen zijn geen vastgestelde maximumprijzen. Zij zijn bedoeld om den consument een richtlijn te geven voor de prijzen, die hem ten hoogste in rekening gebracht mogen worden gedurende de periode van 27 Aug. tot en met 2 September Boven deze prijzen zullen in dit tijdvak in geen geval groenten of fruit mogen worden verkocht, ook niet wanneer deze van de beste kwaliteit zijn In de meeste gevallen zullen de groenten- en fruitprijzen lager moe ten zijn dan de onderstaande prijzen, die gebaseerd zijn op de beste kwaliteiten. GROENTEN. Bloemkool: sorteering I f. 0.20 p. st. sorteering n f. 0.16p. st. Tomaten goede kwaliteit 0.26 p. kg. misvormd 0.20 p. kg. kriel 0.13 p. kg. Wortelen met lof per bos„0.10 p. bos zonder lof, fijn0.11 p. kg. zonder lof, midtdelgr. f. 0.09 p. kg. zonder lof, grof0.08 p kg. Stokboonen: Princesseboonen f. 0.32 p. kg. snij- en spekboonen 0.23 p. kg. Stamboonen princesseboonen zonder draad f0.23 p. kg. princesseboonen met draad 0.20 p. kg. andere soorten stamboonen 0.17 p. kg. Pronkboonen 0.17 p. kg. Roode kool 0.09 p. kg. Savoye Kool Witte kool Spitskool r. Komkommers boven 850 gram van 700850 gram van 600700 gram van 500600 gram stek i Doperwten Peulen Tuinboonenil. Uien Zilveruien Sjalotten Bieten, ronde en lange Kropsla Andijvie Spinazie Stoofsla Rabarber Postelein f0.09 p. kg. f0.08 p. kg. f0.08 p. kg. „0.22 p.st. „0.19 p.st. „0.15 p.st. „0.10p.st. „0.14p.kg. 0.26 p. kg. 0.26 p. kg. 0.11 p. kg. „0.11 p. kg. „0.20 p. kg. 0.14 p. kg. f0.08 p. kg. 0.08 p. st. 0.14 p:kg. 0.22 p. kg. 0.14 p. kg. 0.10 p. kg. 0.17 p. kg. FRUIT. Aardbeien1.14 p. kg. Kersen 0.62 p. kg. Aalbessen 0.36 p. kg. Zwarte bessen 0:65 p. kg. Frambozen 0.76 p. kg. Kruisbessen 0.26 p. kg. Meloenen: groene ananas0.56 p. kg. andere soorten0.32 p. kg. Druiven: Muscaa/t, Westfrisaa, Leopold, Golden Cham pion, Gros Colmafi 1.22 p, kg. Frankenthaler 1.07 p. kg. andere soorten 0.99 p. kg. Morellen 0.47 p. kg. Perziken: extra (boven 7 cm. doorsnee) f0.62 p. st. Klasse I (van 67 cm. doorsnee) f. 0.32 p.st. Klasse II (v. 56 cm. doorsnee) f. 0.20 p. st. Klasse ni (v. 45 cm. doorsnee) f. 0.10 p. st. KI. IV (beneden 4 cm. doorsn.) f. 0.91 p. kg. Appelen: Cox Oranje Pippin enz. extra kwaliteit0.76 p. kg. Ie kwaliteit„0.54 per kg. 2e kwaliteit 0.32 p. kg. Goudreinetten enz. extra kwaliteit0.54 p. kg. Ie kwaliteit 0.39 p. kg. 2e kwaliteit 0.25 p. kg. Brabantsche Bellefleur enz.: extra kwaliteit0.47 p.kg. Ie kwaliteit„0.35 p.kg. 2e kwaliteit ,0.20p.kg. Jacques Lebel enz.:- Ie kwaliteit „0.32p.kg. 2e kwaliteit „0.20p.kg. AARDAPPELEN. Kleiaardappelen „0.08p.kg. Duinzandaardappelen „0.08p.kg. Overige soorten: le kwaliteit „0.27 p.kg. 2e kwaliteit 0.17 p. kg. Val van Goud- en Ster- reinetten „0.20p.kg. Val v. overige appelen 0.17 p. kg. Stek- en wormstekige appelen (zuur) „0.14p.kg. Stek- en wormstekige appelen (zoet)„0.10p.kg. Peren: Beurré d'Anjou enz.: extra kwaliteit0.69 le kwaliteit „0.47 2e kwaliteit „0.25 Beurré Hardy enz.: extra kwaliteit „0.54 le kwaliteit „0.39 2e kwaliteit „0,17 Beurré de Mérode enz.- le kwaliteit „0.35 2e kwaliteit „0.17 Overige soorten: le kwaliteit ,0.25 2e kwaliteit „0.17 Stek- en wormstekige peren „0.10 Pruimen: Dubbele Boeren witte enz.: P- kg. P- kg. p.kg. p. kg. P- kg. P- kg. p. kg. P- kg. p.kg. p. kg. p. kg. le kwaliteit „0.54r 1 p. kg. 2e kwaliteit 0.20 p. kg. 'eine Victoria, enz.: le kwaliteit 0.42 2e kwaliteit 0.20 p.kg. p.kg. Overige soorten prui men: le kwaliteit ,0.35p.kg. 2e kwaliteit 0.20 p. kg. Zandaardappelen Veenaardappelen 0.07 p. kg. „0.07 p.kg. OPM. - Voor het schrappen van aardappelen mag 1 ct. per kg. bere kend worden, met dien verstande, dat de aardappelen gewogen worden vóór het schrappen.. Voor het thuisbezorgen van aardappelen mag 1 cent per kg. extra berekend worden. Voor het snijden van kool mag 3 ct. per kg. berekend worden, met dien verstande, dat de kool na het snijden gewogen wordt. Voor het schrappen van wortelen mag 1 ct. per kg. of per bos bere kend worden, met dien verstande, dat de wortelen vóór het schrappen gewogen worden. 1764 (Ingez. Med.) NOG EEN SLACHTOFFER. Omtrent den vergiftigingsmoord in Bor gercompagnie op de echtgenoote van den heer A. Molema vernemen wij nader, dat er thans ernstige vermoedens zijn gerezen, dat ook de echtgenoot van baker D., die acht maanden geleden in Zuidwending is overleden, geen natuurlijken dood moet zijn gestorven. In verband hiermede heeft de justitie uit Groningen zich gistermiddag naar Veendam begeven om een nader on derzoek in te stellen. Gistermorgen is het lijk van den heer D., die op de begraaf plaats te Ommelanderwijk was begraven, op last van de justitie opgegraven en naar Veendam overgebracht, waar de justitie sectie op het lijk heeft doen verrichten. Nadere bijzonderheden konden voorloopig nog niet worden verstrekt. EEN DER VERDACHTEN WAS ZATERDAG NOG TE RIJSWIJK. Omtrent den moord op den 19-jarigen H. de Man te Delft, vernemen wij, dat de verdachte J. van Blerkom, Zaterdagmiddag j.l. nog in Rijswijk (Z.H.) is gezien, waar hij in een bedrijf practisch werkte. Ver moedelijk heeft hij gehoord, dat hij door de politie gezocht werd, waarna hij de vlucht heeft genomen. DOOR DE DUISTERNIS MISLEID. Uit het water aan den Haringvliet te Rot terdam heeft de rivier-politie gistermorgen omstreeks half tien het lijk opgehaald van den 63-jarigen J. M. S., wonende in de Cronjestraat aldaar. Door de duisternis misleid is de man waarschijnlijk te water geloopen. waar hij den dood heeft gevon den. ZWEMMEN. TAABKE WIELENGA KAN INDERDAAD ZWEMMEN! De lezers herinneren zich ongetwijfeld het zonderlinge verhaal over een (totaal onbe kende!) zwemster uit Waxga, Taabke Wielenga, die prachtige tijden had gemaakt, waar nie mand iets van wist en die mooie bekers en medailles bezat, waar ook niemand iets van af wist, aldus het „Rott. Nieuwsblad". Dat dit meisje uit het beroemde Friesche dorp inderdaad kon zwemmen, heeft zij Zater dagmiddag bewezen. Als niet-lid van den Zwem- bond nam zij deel aan den 3 K.M.-wedstrijd te Leeuwarden en zij werd eerste in deze categorie met een tijd van 1 uur 13 min. 34 sec.! GOLF. NOORDWIJKSCHE GOLFCLUB. In het kader van de Noordwijksche Golfweek werd gisteren gekampt om den Palace Hotel- wisöelbeker, waaraan door 32 spelers werd deel genomen. Het resultaat van de eerste ronde was. D*. A. Nederlof (15) sl. P, Noyon (24) met 6 en 5; D. R. Hudig (15) sl. L. Graaf van Lim burg Stirum (116) met 6 en 4; D. Bos (24) sl. F. Cremers (18) met- 1 up; J. W. Henny (14) sl. K. Koopman (15) met 5 en 3: J. C. Brassem (22) sl. H. Binnendijk (12) met 1 up; P. J. G. Furnee (24) sl. L. Carp (13) met 3 en 2; W. van Lanschot (3) sl. J. Catz (16) met 9 en 8; H. E. Smidt van Gelder (10) sl. J. Mielsen (16) met 7 en 5; H. Smidt van Gelder (12) sl. H. J. de Koster (24) met 4 en 2; A. R. Tammenöms Bakker (16) sl. J. Schreuder (24) met 7 en 5; Chr. J. E. Engelberts (12) w.o,; P. Siemers (14) sl. W. Sölner (18) met 4 en 2; G. v. d. Eist (10) sl. H. J. Smulders (24) met 2 en 1. C. Stradtmeyer (11) sl. Th. v. d. Laan (16) met 6 en 4; M. E. Kronenberg (23) sl. W. K. Brevet (21) met 2 en 1; D. van Aalst (12) sl. F. H. van Heukelom (24) met 3 en 2. De dames speelden een matchplay om den W. F. van Heukelom-wisselbeker, waarvan de uitslagen waren: mevr. van Aalst (24) sl. mevr. Carp (18) met 4 en 2; mevr, Jordaan (20) sl. mevr. J. KesslerGleichman (22) met 3 en 2; Jkvr. H. Gevers (22) sl. mevr. Bos met 3 en 2; mevr. de Koster (22) sl. mevr. Koopman (24) met 4 en 3; mevr. Van Alfen (22) sl. mej. T. v. d. Laan (13) met 2 en 1; mej. B. Gleich man (i8) sl. mej. M. Smidt van Gelder (24) met 7 en 6; mevr. L. Furnee (12) sl, mej. N. Siewertz van Reesema (24) met 5 en 4; mevr. Nielsen (14) sl. mevr. Bouman (9) met 4 en 3. HEDEN. Jeruël: Bijbelbespreking te 7% uur nam. Schouwburg: „Mooie Juultje van Volendam". 7% uur nam. Woensdag Oegstgeest (Geversstraat 13): Gem, Gods te 7% uur nam. Voorschoten: Voorstelling Boerderij „De Poppenkast". 3 uur nam. Donderdag. Prediker: Spr. ds. E. van Dijk van Den Haag. VA uur nam. Katwijk-aan-Zee: Geref. Bond (Casa Cara): Ds. Monster te 8 uur nam. DAGELIJKS. Pieterskerkgracht 9: Tentoonstelling Ars Aemula Naturae, 1017 uur (tot 1 September). BIOSCOPEN. 118 Jaar: 14 Jaar: fi alle leeftijden. Luxor-theater: „De kribbebijter" Dagelyks nam 2 en 8 uur. Zondag 2—7 uur doorl voorstelling. Lido-theater: „Monika" 5 Dagelijks 8.15 uur nam.; 'e Zondags te 21/4, 4.30 en 81/4 a Woensdag en Zaterdag ma- tinée 2.30 uur. Trianon-theater: .Huwelijkszwendelaar f Dagelijks 2 en d uur. 's Zondags van 2—6.30 uur doorl voorstelling. Casino-theater: „Was ik maar nooit getrouwd" t Dagelijks 8 uur. Woensdag en Zaterdag ook 2% uur Zondags te 2, 4% en 8 uur nam. Rex-theater: „Het dolende hart" t Dagelijks 2 en 8 uur nam; Zondag 2—6% uur doorl voorstelling. Nova-theater (Katwijk-aan-Zee): Nam. 8 uur, „Geprolongeerde echtgenoot" (Zondags ge sloten). De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 23 Augustus 20 uur tot Zaterdag 30 Augustus 8 uur waargenomen door: de Apotheek „Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht 48, Tel. 21060; de Doeza-Apotheek, Doezastraat 31, Tel. 21313. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274, LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 17 gr. C. (63 gr. F.). WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting «De ZflJ" 'sMiddags: 12 uur 18 gr. C. Gironummer van de W.H.N. 5553. De Bank van de W.H.N. !s Kas- vereeniging N. V. Amsterdam, Postgironummer 8 7 7. Stort op 5553 of 877. Ge brengt geluk in veler leven. ATHLETIEK. SLIJKHUIS TE LEEUWARDEN. Het Holland-lid W. Slijkhuis nam Zondag op verzoek, deel aan de wedstrijden te Leeuwarden om de Friesche kampioenschappen en wel bui ten mededinging. Het nummer 800 M. hard- loopen won hij in 2 min. 7,4 sec. voor J. Plat, Leeuwarden, die een tijd maakte van 2 min. 9,2 sec. Ook aan de 3000 M. nam hij deel. maar aangezien hij nniet geheel fit was, moest hij weldra uitvallen. VOETBAL. D.S.O. UIT DE AFD. LEIDEN. In de jaarvergadering van D.S.O. werd met algemeene stemmen een voorstel van het be stuur aangenomen om het a.s. seizoen met de lagere elftallen over te gaan naai- de afd. Den Haag. Dit besluit heeft het bestuur genomen, omdat in deze tijdsomstandigheden de verbin ding met Den Haag van Zoeter meer af veel beter is dan die met Leiden. Inmiddels is van. de afd. Den Haag bericht ge komen, dat D.S.O. is toegelaten. Vermeld zij nog. dat DB.O. van de oprichting af regelmatig in den L.V.B. heeft gespeeld. BILJARTEN. SWEERING—VAN DE POL NAAR AALSMEER Naar wij vernemen komt a.s. Zondag de kam pioen van Nederland 45/2 en 71/2, J. H. Swee- ring, naar Aalsmeer voor het spelen van een propagandawedstrijd tegen de als twee geëin digde in dit tournooi, nml. P. J. v. d. Pol, Ge speeld zal worden op kleinbiljart 35/2. CRIMINEELE ROMAN door JAN DOMANS. (18 Kracht, ook physieke kracht, drukte zijn heele wezen uit en Ferd en Paul konden zich levendig indenken, dat een persoontje als Annette voor hem beefde en dat zij hem niet zou hebben durven weerstaan, als Paul niet op het juiste oogenblik tusschen- beide gekomen was. Paul dankte den he mel, dat dit wèl gebeurd was. Wilde woede steeg in hem op tegen dezen man, die An nette had willen maken tot zijn medeplich tige en haar daarna geheel in zijn macht zou hebben gekregen, om haar dan mis schien geleidelijk te doen vallen tot het peil van de vrouwen in dit kroegje Annette mocht nooit, nooit meer met hem in aanraking komen, nam Paul zich voor. Ferd die wel vermoedde, welke gedach ten Paul bezielden, stiet hem aan, om hem eraan te herinneren, dat hij voorzichtig moest zijn. Eén ongecontroleerde beweging kon voldoende zijn, om Karel's wantrou wen te wekken en dat zou hun geheele plan doen mislukken. Ondertusschen zon hij op een middel om zijn vertrouwen te winnen. Dit zou het best kunnen geschie den door te doen alsof hij een voordeelig zaakje wist, waarvoor hij de hulp van Zwarte Karei en zijn helpers noodig had. In de hoop hem aan het praten te krij gen, bracht hij daarom opnieuw het ge sprek op roof en diefstal, terwijl hij er voor zorgde den indruk te vestigen, dat hij heel wat zaakjes had opgeknapt. In het eerst luisterde Karei onverschillig en zwijgend toe, maar Ferd was een goed verteller en wist onwillekeurig zijn aan dacht te boeien. Hij paste echter wel op, zijn verhalen niet al te onwaarschijnlijk te doen klinken, omdat een geslepen en nuchter - luisteraar als Karei onmiddellijk zou bemerken, dat Ferd maar wat leugens opdischte, als hij zich ook maar een oogen blik te ver zou laten voeren door zijn fan- Het gelukte hem blijkbaar den gevrees- den bendeleider om den tuin te leiden, want Karei draaide al meer en meer bij en ver ried meermalen door een vraag zijn be langstelling. Eindelijk kreeg Ferd het zoo ver. dat hij uitsluitend het woord richtte tot Karei, terwijl de andere aanwezigen aan zijn lippen hingen. Dat was echter niet zijn bedoeling. Hij wilde Karei voor zich winnen, de anderen konden hem niet schelen. Hij liet daarom den groezeligen kastelein nog eens in schenken, om zijn toehoorders af te lei den en dan alleen met Karei verder te spreken. Toen het schuimende bier de glazen vulde, werden de onderlinge ge sprekken spoedig hervat. Toen achtte Ferd het gunstige oogenblik gekomen. Geheimzinnig fluisterend sloeg hij Karei voor, om samen eens een slag te slaan; hij wist een plek waar „dot poen" (veel geld) voor het grijpen lag een bankge bouw, waar een vriendin van hem goed „ingewerkt" was. Ze was secretaresse van den bankier, wiens volle vertrouwen ze ge noot Wantrouwig keek Karei op. Loop naar de maan met je secreta resse, viel hij uit. Zoo eene heeft me pas nog een loer gedraaid. De kranten hebben er vol van gestaan. Hevig belangstellend wilde Ferd daar meer va,n weten. En Karei vertelde met verzwijging der namen van de inbraak in het kantoor van Van Daelen. Ferd floot zachtjes tusschen de tanden. Dat is leelijk? Die meid weet te veel! Dat is het hem juist, siste Karei. Als ik haar in handen krijg! Maar ik kan haar nergens vinden en ik weet ook niet, wie die malloot is, die me de streek geleverd heeft. Die twee moesten we vinden! Als je me belooft me te helpen bij mijn zaak, zal ik eerst jou helpen, dat „niesse" en haar vrijer op te sporen. Dit voorstel leek Karei wel, maar toch vertrouwde hij zijn nieuwen maat nog niet geheel. Wat me vanavond bezielt, weet ik niet, bromde' hij halfluid. Aan een wild vreemde vertrouw ik al mijn hartsgeheimen toe, die ik anders zoo goed voor me weet te houden. Daar dank ik juist mijn over wicht aan op dit volk. Wie ben je eigenlijk, vervolgde hij hardop tegen Ferd, waar kom je vandaan, wat kom je hier doen? Een vriend van Blonde Marie, dat is je heele introductie! Wie bewijst me, dat je geen „rus" (rechercheur) bent. Ik heb van avond mijn verstand thuisgelaten, dat komt door die verdAnnette. Jouw handjes en die van je maat zijn veel te fijn voor het „handwerk" jongeheer! Ferd beet zich op de lippen. Brutaliteit kon hen nu alleen nog redden. Die van jou hebben ook vaker een pen vastgehouden dan een smidshamer, repliceerde hij daarom brutaalweg. Dat gaat je niets aan, beet. Zwarte Karei terug, nu toch wat toeschietelijker. Ferd voelde, dat hij het al half gewonnen had. Had hij zich vreesachtig getoond, of had hij ook maar even geaarzeld met ont- woorden dan was de kans om Karei te over rompelen waarschijnlijk voorgoed verkeken geweest. Wel had hij zoo juist een beken tenis afgelegd, maar waar Ferd geen poli tieman was en den misdadiger dus niet kon arresteeren, was het nutteloos een aan klacht in te dienen, omdat Karei voor den commissaris toch alles zou loochenen. En bewijsmateriaal was er nog te weinig. Karei zelf voelde dat ook, want hij zei: Dat je geen stille bent geloof ik nu wel, want anders had je me allang gearresteerd om wat ik daar net gezegd heb. Dat was een reuzen stommiteit. Ik maak vanavond nu eenmaal flater op flater. Ferd begreep, dat hij de ontdekking van Annette het ergst van al vreesde. De ont voeringsgeschiedenis was een leelijke streep door zijn rekening. Hoe ziet ze er uit? vroeg hij. Ik denk dat ik haar eerder zal kunnen vinden dan jij, want mij kent ze niet. Misschien heb je gelijk, gaf Karei toe. Nou als je me die meid in handen speelt, zal ik je helpen met jouw zaak, hoewel ik er voorloopig genoeg van heb. Hij gaf Ferd daarop een nauwkeurige be schrijving vaiï zijn halfzuster en besloot: Kom hier morgenavond om negen uur weer, dan zullen we het er nog eens over hebben. Ik ga nu maffen, want m'n kop staat verkeerd en ik zou misschien nog meer domheden begaan. Ferd vond dat best en beloofde er te zul len zijn, waarop het gezelschap uitéén ging, daar het sluitingstijd was. Paul en Ferd wisten met de belofte den anderen avond terug' te zullen komen, ge schikt van hun „vriendinnen" af te komen en zochten een hotelletje op. terwijl hun nieuwe vrienden aan hun nachtelijke bezig heden gingen. (Nadruk verboden) (Wordt vervolgd) 2—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 6