Voor de Vrouw visscherij-bericHten kerk- en schoolnieuws LEIDSCH DAGBLAD - Eersle Blad Vrijdag 22 Augustus 1941 Duitschland strijdt voor Europa Duitsch weermachtsbericht Handig etui voor persoonsbewijs Onze telefoonnummers Directieen Administratie 25041 Redactie No. 21507 SPORT Uit de Omstreken Tasschen en taschjes BEURSOVERZICHT ROOSEVELT EN DE JONGE DEMOCRATEN President Roosevelt heeft aan de jaarlijlc- sche vergadering van Jonge democraten in Louisville (Kentucky) een brief gezonden, waarin hij schrijft, dat velen nog het de mocratische party-insigne dragen, doch naar de zyde der „obstructionisten" zijn overgeloopen. Hij riep de jonge democraten op hun gelederen van omverwerpende in vloeden vrij te houden. (DUA) BRITSCHE VERSTERKINGEN NAAR BASRA. Uit Damascus wordt gemeld, dat nieuwe Britsche versterkingen, bestaande uit Britsch-Indiërs, en Australiërs, alsmede ge motoriseerde strijdmiddelen in Basra aan gekomen en in het Noorden samengetrok ken zUn. Verkenningsvliegtuigen en jagers lebben voortdurend over Syrisch-Llbanee- iche gebieden gevlogen. (DN.B.) JAPAN EN WLADIWOSTOCK. „De kwesties, welke voortspruiten uit het renden van Ainerikaansch oorlogsmateriaal naar Wladiwostock, moeten niet alleen vol gens de internationale wetten beoordeeld worden, doch hierby moet ook rekening ge houden worden met de nationale gezichts punten, aldus verklaarde de woordvoerder van de Japansche regeering. Wanneer de Japansche pers de ontwikkeling van dit pro bleem op het oogenblik met bijzondere aan dacht volgt, dan geeft zy zoodoende, naar de spreker verklaarde, uiting aan de stem ming onder het volk, want van Japansche rijde volgt men deze dingen „met een be- denkeüjk geizcht". De woordvoerder weigerde zyn standpunt te bepalen inzake de kwestie, of Japan deze ondersteuning van Amerika als een hulp verleening aan de sovjet-unie of als een bedreiging van Japan beschouwt. DE VLIEGERS VAN DE „BLAUWE DIVISIE" BEËEDIGD. In tegenwoordigheid van den Spaan schen ambassadeur in Duitschland, graaf Von Mayalda, alsmede van den meest succes- rollen en populairsten Spaansohen vlieger, majoor Munoz en talrijke andere Spaansche en Duitsche persoonlijkheden, hebben de jachtvl-iegers van de „blauwe divisie" op *n vliegveld op plechtige wyze den eed af- Sflegd op den Führer. Onder leiding van hun commandant, ma joor Salas, waren de Spaansche vliegers, -larvan er talrijke reeds deelgenomen heb- *n aan den strijd tegen het bolsjewisme •jdens den Spaanschen burgeroorlog in urré op het groote terrein opgesteld, dat ,1ft de rijksoorlogvlaggen en de Spaansche r.ionale vlag was versierd, adat majoor Salas in een korte toespraak vezen had op de kameraadschap tus- cen de Duitsche en Spaansche vliegers en hun wapenbroederschap in den strijd aan de eindoverwinning op den ge- 'neenschappehj'ken vyand, hieven de 'Spaansche vrijwilligers voor het rood-goud- reed van de Spaansche vlag hun rechter hand omhoog en legden zij den eed af. (D.N.B.). HETZBERICHTEN TEGEN DUITSCHLAND IN DE V. ST. Helmut Suendermann schryft In de Na- 'ionalsoziallstlsche Partei Korrespondenz over de gruwel- en leugenhetze tegen Duitschland in de Vereenigde Staten, die den laatsten tyd in versterkte mate merk baar is geworden. De schryver wyst er op, dat de uitlatingen van het sovjetagent schap Tass, welks propagandamateriaal "gen Duitschland tot nu toe ieder serieus journalist in de papiermand heeft gewor pen. den laatsten tyd in toenemende mate naar New-York worden geseind om den Amerikaanschen lezers als episodes uit een detectiveroman met gruwelgeschiedenissen en soortgolyke details te worden voorge zet. Volgens deze „prachtige" berichten [rekken de Duitsche soldaten moordend, brardend en plunderend door de straten ta de Oekiaine, die met lüken van sovjet wouwen, Kinderen en gryaards bedekt ajn. Andere sovjet-berichten van soort- rWijken aard houden zich bezig met ge- lantaseerde, bloedige gebeurtenissen in Joegoslavië, Nederland en het gouverne ment-generaal. Dat de Moskousche cen trale voor de vervaardiging van gruwelbe- richten dergelijke aan de schrijftafel ver vaardigde fantasieën verspreidt, behoeft i verwondering te wekken. Het feit evenwel, dat den laatsten tyd de pers in be Ver. Staten er niet voor terugschrikt deze opgelegden zwendel over tenemen en er publiciteit aan te geven, die al te duidelijk het stempel van een geheim bevel zan de pers der V. S. draagt, Is echter een Srondige beschouwing waai"d. Er ls reden, too zegt de schryver ten slotte, om aan te nemen, dat deze actieve en critieklooze medewerking der Amerikaansche pers aan den bekenden bolsjewistischen zwendel met gruwelberlchten, als nieuw onderdeel van een van hoogerhand bevolen campag ne te zien. (D.N.B.) Oók zoo'n eenvoudig dingetje, dat we zelf kunnen maken! Het opperbevel van de Duitsche weer macht deelt mede: „Na een veldtocht van twee maanden in het Oosten staat de Duitsche weermacht met haar bondgenooten onverzwakt diep in het vijandelijke land. Aan het geheele front zijn de operaties in vollen gang. In de Zui delijke Oekraine worden de laatste steun punten van den vijand aan den Dnjepr stelselmatig en met zware verliepen voor den vijand bedwongen. Ten Noordwesten j van Kief trekt de vijand zich achter den Dnjepr terug. In het gebied ten Oosten van I Gomel wordt de achtervolging van den verslagen vijand voortgezet. Aan het front j voor St. Petersburg en in Estland rukken onze troepen al strijdende steeds op. Ook bij de aanvallen aan het Finsche front, aan weerszijden van het Ladogameer, wordt da gelijks terrein gewonnep. In een grootschen vernietigingsslag heeft de sovjetweermacht verliezen geleden als men zich nauwelijks kan voorstellen. Sedert het begin van den veldtocht zijn meer dan 1.250.000 gevangenen gemaakt. Circa 14000 pantserwagens en 15000 stukken geschut zijn buitgemaakt of vernietigd. De sovjet- luchtmacht heeft in totaal 11.250 vliegtui gen verloren; 5633 daarvan werden op den grond vernield, de rest werd in luchtgevech ten en door luchtafweergeschut neergescho ten. Bovendien is reeds thans de grootste schade aan de vijandelijke oorlogvoering toegebracht door het wegvallen van belang rijke grondstof- en industriegebieden. Aan de Britsche Oostkust heeft de lucht macht in den afgeloopen nachit twee vijan delijke vrachtschepen door bomtreffers be schadigd. Aan de Kanaalkunst mislukten ook gis teren aanvalspogingen der Britsche lucht macht. Door jagers en afweergeschut wer den 20, door marineartillerie 3 vijandelijke vliegtuigen neergeschoten. Een blokkade- breker der marine heeft voor de Atlanti sche kust een Britsch gevechtsvliegtuig neergeschoten. In Noord-Afrika hebben Duitsche ge vechtsvliegtuigen treffers geplaatst op 2 lichte Britsche kruisers bij Sidi el Barani. Te Tobroek zijn plaatsen, waar troepen en materiaal weiden ontscheept, met bom men van elk kaliber bestookt. Drie Britsche jachtvliegtuigen werden in luchtgevechten neergeschoten. Overdag noch des nachts verschenen vij andelijke vliegtuigen boven Duitsch gebied. i -*0» (2 lijnen) DE BUITENLANDERS IN JAPAN. ..Japan denkt er ln de verste verte niet aan de ln het land levende buitenlanders, 'ssp. de Amerikanen, als gyzelaars in het land achter te houden", zoo verklaarde de Woordvoerder der Japansche regeering. Hij neelde voorts nog mede, dat de 22 Ameri can,sche leden van het diplomatieke corps J'e destyds met de President Coolidge naar Jt Vereenigde Staten wilden terugkeeren, "lans, zoodra er reisgelegenheid bestaat, Car Sjanghai kunnen vertrekken. Als gevolg van het geheel gestaakte tneepvaartverkeer en andere kwesties, '"ontspruitende uit de huidige betrekkin- !;n tusschen de beide landen is het nood- «kelijk algemeene besprekingen te voeren. deze gelegenheid bevestigde de woord eerder, dat op het oogenblik geen scheep sverkeer met Zuid-Amerika wordt jjderhouden. Tusschen Japan en de Ver- ;,n'8de Staten is bovendien ook het post ij.. staakt, zoodat de post alleen nog B Sjanghai verroerd kan worden. .(DJJ3.) CRICKET. VERRICHTINGEN VAN LEIDSCHE SPELERS. In „Cricket", het officieel orgaan van den Ned. Cricketbond, vinden wij een staatje van de beste prestaties der spelers, uitkomende in de 2de klasse B, waarin de Leidsclie clubs Ajax en L.C.C. zijn ingedeeld. In de batting-average staat C. Wenting (Ajax) op de 8ste plaats met een totaal van 252 runs (hoogste score 78*) in 13 innings en een gemid delde van 21 runs. Mr. W. F. K. Versteeg (Ajax) volgt op de elfde plaats met 254 runs (h. sc. 53) in 13 innings, gemiddelde 19,53 run; Nr. 13 is A. Harmsen (L.C.C.) met 177 runs (h.s. 45*) in 12 innings, gem. 17,70; No. 20 is T. Kantebeen (L.C.C.) 170 (h.s. 46) 12 innings, gem. 15,56. In de bowling-average staat A. van Es (L.C.C) op de vierde plaats met 181 4/8 over, 61 wickets, 406 runs en een gemiddelde van 1,66 rim per wicket. A. Harmsen volgt op de 14de plaats met 128 6/8 over. 37 wickets. 326 runs. gem. 8,81; No. 15 Kantebeen 58 overs 142 runs 16. Wickets, gem. 8,88; No. 18. C. Wenting 88 3'8 over. 30 wickets, 314 runs, gem. 10.47; No. 25 m-. W. F. K. Versteeg 102 7/8 over, 28 wickets, 346 runs. gem. 12,36. I. A. van der Feer. Weldra zal het niet meer geoorloofd zijn, zich zonder persoonsbewijs op straat te bevinden. Een klein probleemis is het: waar ber gen we nu ons persoonsbewijs, opdat we het steeds bij de hand hebben? Natuurlijk kunnen we het in ons taschje stoppen, maarwe weten nu eenmaal, dat de meeste vrouwen er verschillende tasschen op nahouden en dan loopen we de kans, het persoonsbewijs in tasch a te laten zit ten, als we met tasch b op stap gaan. Neen, veel beter is hét, het persoonsbe wijs in een eenvoudig etuitoe te steken en dit indien we wat vergeetachtig van aanleg zijn aan een koordje om den hals te dragen. Het persoonsbewijs bevindt zich dan altijd „op onze persoon" en dat is de bedoeling. Zoo'n kaart zal echter door dit steeds meeslepen gauw onooglijk worden. En om dit te voorkomen dient nu juist het hier afgebeelde, practische etuitje. Het is gemaakt vantwee oude foto negatieven maat 9 bij 12 c.M. De negatie ven worden netjes afgewasschen, daarna zorgvuldig gedroogd en tenslotte aan drie kanten op elkaar gestikt met een gekleurd bandje. Dit gaat heel goed op de machine met groote steken. Desgewenscht maakt u in het midden van den open kant nog een rond uithollinkje om de kaart gemakkelijk uit het etui te kunnen halen. In de meeste gevallen zal dit wel niet eens noodlg zijn en is de politieman met het vertoonen van de kaart in haar door schijnend omhulsel reeds tevreden. kleurd vilt, een apart model, dat hij een zwart tailleurtje zeker voldoen zal. Als sluiting fungeert een vierkant lapje vilt, waarop een groote drukknop genaaid is. Ook deze tasch wordt met een dubbele laag watten of flanel en verder met sati net of kunstzijde gevoerd. Zoowel het zeildoek, als het linnen en het vilt kan men met de machine naaien. De gehaakte tasch die natuurlijk ook" gevoerd moet zijn wordt geheel met de hand gemaakt. M. B.- De tyd van den zak, die, afzonderlijk ge maakt, met banden om het middel vastge knoopt werd, is lang voorby. De vrouw van heden heelt ook geen zak meer ln haar japonnetje, zy bergt de kleine dingen die zy graag bij zich heelt, netjes in haar taschje. De tasch is een onmisbaar attribuut van het moderne huisvrouwtje geworden. Natuurlyk houdt zy er ook een „mooie" tasch op na: die wordt voor den dag ge haald, als er sprake is van een min ol meer ollicieele visite ol een bezoek aan een tentoonstelling. SCHAKEN. F. TELENG WINT DE DERDE PARTIJ. Een paard-offer in het middenspel. Dp derde partij tusschen Teleng en Bey heeft Teleng met e4 geopend, waarop Beij antwoordde met e6. Het werd echter onregelmatig. Op den 29sten zet deed Teleng een interessant paard- offer, dat niet aangenomen mocht worden. Beij riskeerde het, nam het paard en verloor. Zoo doende werd de stand 21 in het voordeel van den jeugdigen schaakspeler. Het verloop van deze mooiste partij tot nog toe is: Wit: F. Teleng; Zwart: J. Beij Onregelmatig. I.e5 e6. 2. f4 (ontwijkt de theorie) (d4), 2 d5, 3. e x d5, 4. Pf3 Ld6. 5. d3 (iets beter is 5.d4). 5Lg4, 6. Le2 PbdT. 7. Pc3 Pgf6. 8. 0—0 00. 9. Pd4 (verschaft zich ruimte), 9 Lxe2 (minder goed is 9Lc5, waarop 10. Le3 volgt), 10. Pdxe2 a6 (om Pb5 te beletten), 11. Pg3 g6 (gedwongen wegens Pf5), 12. Ld2 c5, 13. Df3 d4, 14. Pce4 Pxe4, 15. Pxe4 Le7, 16. Tael Db6! (het begin van een actie op den damevleugel). 17. b3 a5!, 18. a4 Dc6!. 19. Te2 b5, 20. cxb5 Dxb5. 21. Pg3 Lf6. 22. Tfel Pb6, 23. f5! Lg7 (misschien is 23Ld8 sterker), 24. f6 Lh8, 25. Lg5 a4 (de eenige tegenkans), 26. bxa4 Pxa4 (Juist was 26Dxa4), 27. Lh4 Pc3, 28. Te5 Tfe8 (Na 28Tae8 was 't nog gelijk), 29. Pf5' gxf5? (relatief fout. Be ter was 29Lxf6. 30. Lx f6. Dd7. 31 Pe7t Kf8 enz. Op 29Txe5 volgt natuurlijk 30. Dxa8), 30. Dg3t Kf8, 31. Lgó Te6 (ook nemen helpt niet). 32. Lh6t Ke8, 33. Dg8t Kd7. 34. Dxf7t Kd8, 35. Txe6. Zwart geeft het op! M. B.—Z. De tasschen, die op het oogenblik onz^ aandacht vragen, zijn alle eenvoudig en degelijk van vorm. De exemplaren, die van leer gemaakt zijn, blijken nog steeds zeer geliefd, maar ze zijn peperduur geworden, vooral degene, die vervaardigd worden uit het een of ander reptielenhuidje. Maar ook in de goedkoopere soorten ziet men al leraardigste modellen. Van vilt, linnen, laken of wollen stof kan men trouwens zelf charmante nie mendalletjes maken, die, passend bij de handschoenen of den hoed, een sfeer van elegance en verfijning kunnen scheppen. U ziet hier een viertal taschjes afge beeld. die al heel gemakkelijk na te maken zijn. Geheel bovenaan merkt u een exem plaar op, dat van visschersgaren gehaakt Ls en dat van een kartonnen bodem voor zien werd. Een practische boodschappen- tasch. waarin heel wat geborgen kan wor den! Daaronder is een taschje van zwart zeil doek met smalle witte randen afgebeeld. De voering bestaat uit toile-imprimé, vast gemaakt op een dubbel laagje flanel. Vervolgens toonen wij u een linnen strandtaschje,'in naturel kleur, waarop de initialen van de eigenares in rood en blauw geborduurd zijn. De vierde tasch is de fraaiste: het is een elcgfóte n*mkM«gtai5ch van fel-ge- VOORSCHOTEN. De Gemeenterekening 1940, De gemeenterekening 1940 ls aan de le den van den raad overgelegd. Het batig saldo van den gewonen dienst beloopt de som van f 25.336 80, terwyi de dienst 1939 een batig saldo opleverde van f.14.795.95. Het nadeelig saldo van den ka- pitaaldienst 1940 bedraag f.37.714.75. Hoe wel het resultaat van den gewonen dienst gunstig mag worden genoemd, ook in ver- geiyklng met den dienst 1939, wordt opge merkt, dat voor een juiste waardeering ln aanmerking dienen te worden genomen de batige saldi van vorige Jaren en de inkom sten en uitgaven Van vorige jaren. Een vergelyking van de cyfers geelt het navolgende resultaat: vaste stemming. Voor diverse aandeelen soorten openbaarde zich goede vraag en voor zoover kon worden nagegaan, was deze vraag voor een groot gedeelte afkomstig van het beleggende publiek. Byzondere oorzaken waren hiervoor ove rigens niet aanwezig. De aandacht werd in de eerste plaats getrokken door de In- dustrle-afd., waarin het vooral ln de eer ste helft van den beurstyd zeer druk toe ging in Unilevers. De kenmerkende eigen schappen, welke dit fonds vroeger heeft be zeten, heeft het nog niet prys gegeven en indien in Unilevers eenmaal de gang komt, houdt die vaak gerulmen tyd aan en na de opleving der laatste dagen viel heden hoegenaamd geen terugslag te bemerken. Reeds onmiddellyk werd eenige punten bo ven den vorigen topprijs gehandeld, op 150, waarna de koers aantrok tot 152'/,. In het verdere verloop waren de sohommellngen niet zoo groot meer, maar de handel bleef druk, waartoe niet weinig werd bygedragen door de activiteit, die de beroepshandelaren aan den dag legden. in overeenstemming met Unilevers geven ook Calvé Delft ruime omzetten te zien, waarby de koers opliep van 96 tot 97 ViAku's bleven niet achter en gedroegen zich ln overeenstemming met de geheele marktten- denz. Na pryshoudende opening vond een rijzing plaats tot 149 1/4, De Philips aandee- len waren eveneens goed gedisponeerd en verbeterden onder beurstyd van 249 Yt tot 252. Voor van Berkels was de animo byna geheel bekoeld. De minder courante In- dustrieelen hadden een kalme markt, maar waren goed van toon. Enkele specialiteiten waren zelfs niet on belangrijk hooger. Vervolgens werd de aandacht getrokken door Olies, die even eens vast in de markt lagen en van 372 stegen tot 276'/,. Ook hier trad het publiek voornamelyk als kooper op. De Scheep- vaartafdeeling had nog niets van haar be- langrykheld Ingeboet. De stemming was ook voor deze papleren uitgesproken gun stig. Scheepvaartunies trokken aan van 19fr tot 198. Oude Vaarten van 139'/i tot 142. Ook Booten waren hooger en bedon gen zelfs 185—186, terwyi diverse outsi ders mede een avance konden boeken. De Indische Cultuurwaarden hadden eveneens een goed voorkomen, maar de omzetten waren van minder grooten omvang dan ln de voornoemde rubrieken, H.V.A.'s waren echter gedecideerd vast en liepen omhoog van 455 tot 462. In Vor stenlanden werd evenals de laatste dagen druk gehandeld tegen pryzen loopende van 13154 tot 132(4. De Tabaksafdeellng was kalm, maar eveneens goed gedisponeerd. Oude Deli's stegen tot 298, Senembah's tot 242, Dell Batavia werd tegen 244 afgedaan. De affaire in Rubberaandeelen was van rus- tlgen aard." Amsterdam Rubbers, op 293 ingezet, verbeterden tot 296. Verscheidene minder courante soorten waren hooger, hier en daar zelfs niet- onbelangryk beter. Het zakenverkeer op de Belegglngsafdee- ling was van kalmen aard. De Nederland- sche Staatspapieren waren' meerendeels weinig of niet veranderd. Voor Gemeente- ïyke en Provinciale leeningen bleef vraag bestaan, zonder dat daarin voldoende kon worden voorzien wegens gebrek aan mate riaal. Pandbrieven waren stil, nauweiyks gewyzlgd. Prolongatie 21/4 proc. (A.N.P.) -L. Batig saldo Batig saldo v. jaar f 25.336.80 f 15.515.99 f 14.795.95 f 7.991.75 Uitg. v. dienstjaren Inkomsten v. jaren 9.820.81 2.865.52 6.804.20 1.192.11 f 12.686.33 f 10.252.03 7.996.31 4.601.29 Netto voord, verschil f 2.434.30 f 3.395.02 De dienst 1940 heelt dus netto 1.1000 minder opgeleverd dan de dienst 1939. De vaststelling zal kunnen geschieden met de volgende elndcyiers: Inkomsten van den gew. dienst f. 406 170 05 Uitgaven van den gew. dienst f. 380.833.25 Batig slot f. 25.336.80 Uitg. van den kapitaaldlenst f. 570.313.53 Ink. van den kapitaaldlenst f. 532.598.78 Nadeelig slot f. 37.714.75. PRIJZEN EN BESOMMINGEN. IJMUIDEN, 22 Augustus. Tarbot f. 5,505; tong f. 5.903,60 (beide per KG); kleine schol 1ste soort f.9072; kleine schol 2de soort f.7356; pufschol 1ste soort f.5341; pufschol 2de soort f.3613; kleine roode poon f.5440; groote schar f.4846; kleine schar f.3028; pufschar f.2016,50; gr bot f.70—60; kleine bot f. 34—26 (alles per 50 K.G.). Besommingen: Kotters: Dm. 203 f.1178; Dm, 223 f.549; KW. 109 f.678; KW. 148 f.277. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Broek op Langendijk, ds. A. S. Bijlsma te Rijswijk (Geld.). GEREF. KERKEN. Aangenomen: Naar Eemdijk) cand, A. I Krij ten burg, thans hulpprediker te Bunschoten. AMSTERDAM, 22 Augustus. Terwyi het vaak voorkomt, dat op den laatsten beursdag van de week eenige voor zichtigheid wordt betoond, Indien de koer sen omhoog willen gaan, zoo was van terug houdendheid heden geen spoor. In diverse rubrieken werd tamely k druk zaken gedaan en enkele specialiteiten veroorzaakten een dusdanige beweging, dat daardoor een ca chet van activiteit op de markt werd ge drukt. Bovendien bestond wederom een LEIDEN, 22 Aug. Veemarkt. Ter Veemarkt werden heden aangevoerd 40 stieren, 70 kalf - en melkkoeien, per stuk f.350575, handel vlug; varekoeien e.a. 10 stuks, f.225380, handel vlug; vette koelen 240 stuks, pinkgn 15 stuks, f.240 f.290, handel tam; 50 graskalveren, f.90—180, handel mat; nuchtere slachtkalveren 31; weie schapen 681 stuks, f.4065, handel vlug; 33 zeugen f6080, mestvarkens 138 stuks, f. 20—30, 187 biggen, f.814, handel zeer matig; 13 veu lens, f. 550—750, handel tam; 42 bokken en gel ten, f.15—45, handel tam. LEIDEN, 22 Aug. Kaasmarkt, Goudsche kaas le soort f. 6162.50 per 50 kg. 2e soort f. 5960, handel matig, 72 partijen; Leidsohe kaas le soort f.59—60, 18 partijen. BOSKOOP, 21 Aug. - Coöp, ver. „De Bo6k. veiling". Rozen per bos van 20 stuks: Briarclif 60—100 ct.; Ingar Olsson 3254 ct.; Ellen Poul- sen 26—42 ct.; Edith Heien 56—120 ct.; Hadley 130160 ct; Butterfly 6380 ot.; Rosalandla 5670 ct.; Pechtold 7090 ct.; Wendland 4662 ct.; Florex 3649 ot.; August Noack 4258 ct.; Queen Mary 62 ct.Else Poulsen 46—76 ct.; Van Rossum 19—35 ct.; Vierlanden 65120 ct.; Bet ter Times 50 ct.; Polyantharozen 35—40 ct.: Paul Gram pel 2638 ct.; Orange Triumph 38— 66 ct.; Gemengde rozen 2632 ct. Diversen per bos van 10 stuks: Clematis Durandi 25—47 ct.; idem, Prins Hendrik 140160 ct.; idem, Mevr. le Coultre 150170 ct.;; Lelies 80120 ct.; perziken 913 ct. per stuk. HOOFDDORP, 21 Augustus. Blauwmaanraad f44—46 per 100 K.G. KATWIJK A. D. RIJN, 21 Aug. Eigenheimers,, groote f.55,25; uien f. 5,70—6; tuinboonen f. 4,906; stamboonen f.1214; stokboonen f16 —20; sla per 100 stuks f. 2,10—3,50; bospeen f4,60 —5; bloemkool I f. 11.80—12; Idem n f. 7,80—9: kroten per kist 70—60 ct.; peen per kist f.1,10 —1,20. LEIDSCHENDAM, 21 Aug. Engelsche kom kommers A A f. 13,50, 1ste soort f. 11, 3de soort f.5,50; wankleurige f.2—5; stek f. 1,506; gele komkommers 1ste soort f.8,50, 2de soort f.5,50. 3de soort per 100 KG. f.4—6,10; stek f.2—2,30; kropsla 1ste soort f.3,50; 2de soort f.3; stoofsla f.6; peen f.5; bloemkool 1ste soort f.12, 2de soort f. 9; tomaten, midd. f. 16; groote ronde f 16; 2de soort f. 16; 3de soort f. 16; bonken f. 12; uit schot f. 2,104.30; rijp f. 12,50; andijvie per 10 Kilo 80 ct.; spinazie per 4 kilo 52 ct.; postelein 6 kilo 4Act.: rabarber per 100 kilo f.5; snij boo - nen f.14; spercieboonen f.14; prei f. 2.50—4,60; selderie f. 1,503; appelen f. 15; peren f. 15; me loenen f.1260; druiven f. 27,50. NOORDWIJKERHOUT, 21 Aug. Veiling „De Eendracht". Aardappelen f. 2.504.00 per 100 kg. peen f.0 801.20 per 100 kg., stokprlnsessenb. z. dr. f. 2.00, stamheerenb. z. clr. f. 1.20, idem m. dr f. 1,40, stek snijboonen f. 1.40, stek-snijboonen f. 1.00, stamsntfboonen f. 1.00, dubb. heerenb. z. dr. f. 1.40, tuinboonen f. 0.60, alles per zak van 10 kg. VOORHOUT. 21 Aug Slachtkonijnen f.140— 3.75; jonge konijnen f.0,60—1,00; kippen f.0,80*- 1,50; duiven 2028 ct. Alles per stuk. Redactie-staf: B. W. Menkhorst, Buitenland en Tooneel; K. Üeen, Binnenland en Sport» J. Brouwer, Stadsnieuws; Th. J, Omgeving en Muziek.

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 3