BINNENLAND LEIDSCH DAGBLAD - Me Ead Maandag 18 Augustus 1941 AVONTUREN VAN BARON VAN MÜNCHHAUSEN Besluit op de loonbelasting Eerste Nederlandsche P.K. vertrokken Voed ertoe wij zing voor pluimvee wordt verminderd Nederlandsche volksdienst Nog één ei in de veertien degen Vrederechters aangewezen De distributie van aardappelen De handel tusschen Nederlandsch-Indië en Japan EENIGE AANVULLINGEN. Het Verordeningenblad bevat een besluit van den secretaris-generaal van het de partement van Financiën tot wijziging en aanvulling van het Besluit op de Loonbe lasting. In de eerste plaats wordt onder de op somming van hetgeen niet tot het loon wordt gerekend het bepaalde sub e: „De uitkeering ineens, welke ingevolge een in artikel 5 derde lid, bedoelde aan spraak wordt genoten" vervangen door: „de uitkeering ineens, welke ingevolge een in artikel 5 derde lid bedoelde aanspraak pp toekomstige of voorwaardelijke uitkee- ringen wordt genoten, tenzij de aanspraak op een onder c bedoelde pensioenregeling berust". Verder zullen niet tot het loon worden gerekend belooningen door minderjarigen genoten wegens werkzaamheid in het be- drijf of beroep hunner ouders en uitkee- ringen lngeyolge binnen- of buitenlandsche sociale verzekeringswetten. Voorts wordt artikel 8 als volgt gelezen: „(1) Ten behoeve van de toepassing van de belastingtabel worden de werknemers ingedeeld in een van de groepen 1, 2 of 3. (2) Onder groep 3 vallen de werknemers, die aanspraak op kinderaftrek hebben. (3) Onder groep 1 of 2 vallen de werk nemers, die geen aanspraak op kinder aftrek hebben. Daarvan vallen onder groep 2: a) De gehuwde werknemers; bi De ongehuwde werknemers, die den leeftijd van 65 jaar hebberj bereikt; cl De ongehuwde werknemers, die ge huwd geweest zijn en uit wier huwelijk een kind is geboren. (4) Onder groep 1 vallen de ongehuwde werknemers, die niet onder groep 2 of 3 vallen. (5) Voor de toepassing van dit artikel worden de werknemers, die duurzaam ge scheiden van hun echtgenoot leven, als ongehuwd aangemerkt. (6) De werknemer heeft recht op kinder aftrek: a) Voor zijn eigen en aangehuwde kin deren en pleegkinderen, die minderjarig zijn en tot zijn huishouden behooren of met zijn toestemming tijdelijk elders ver blijven voor het verkrijgen van onderwijs of voor opleiding voor een beroep; b) Voor zijn eigen kinderen, die minder jarig zijn, behooren tot het huishouden van zijn gewezen echtgenoot of van den echtgenoot, van wien zij duurzaam geschei den leeft, en grootendeels op zijn kosten worden onderhouden en opgevoed; c) Voor zijn eigen en aangehuwde kin deren en pleegkinderen, die meerderjarig, doch nog geen vijf-en-twintig jaar zijn, en grootendeels op zijn kosten worden onder houden en onderwijs genieten of worden opgeleid voor een beroep. (71 Als pleegkind van den werknemer wordt slechts aangemerkt wie door hem als eigen kind wordt onderhouden en op gevoed. (8) In afwijking van het tweede en derde lid wordt een werknemer, die heeft nage laten aan de hem in het derde lid van ar tikel 11 opgelegde verplichting te voldoen, steeds aangemerkt in groep 1 van de belas tingtabel te vallen". Artikel 10, lid 2, wordt gelezen; „(2) De in het eerste lid bedoelde beloo ningen van een werknemer, die tevens uit dezelfde dienstbetrekking regelmatig we- derkeerende belooningen geniet, mogen echter worden gevoegd bij het loon over het loontijdvak, waarin zij worden uitbe taald, indien zulks tot gevolg heeft dat een geringer bedrag aan loonbelasting ver schuldigd is". Artikel 13, lid 3, wordt gelezen: „(3) Als persoonlijke verplichtingen wor den aangemerkt pensioenen, benevens in teresten van schulden altijddurende renten, lijfrenten en andere verschuldigde perio dieke ultkeerlngen en verstrekkingen, een en ander voor zoover zij niet met een bron van inkomen in verband staan. Tot de persoonlijke verplichtingen be hooren niet renten, uitkeeringen en ver strekkingen, welke verschuldigd zijn aan bloed- en aanverwanten van den werkne mer in de rechte linie en in den tweeden graad der zijlinie, tenzij zij de tegenwaarde vormen voor een door den genieter aan den werknemer gedane prestatie. Tot de per soonlijke verplichtingen behooren evenmin uitgaven ter zake van onderhoud van de echtgenoote, tenzij de echtgenooten duur zaam gescheiden leven". (3) In art. 13 wordt een nieuw vierde lid Ingevoegd, luidende: „(4) mede worden als persoonlijke verplichtingen aangemerkt premiën voor lijfrenten, voor zoover zij niet vallen onder art. 6 letter d, en per geheel kalenderjaar ten hoogste bedragen, voor een werknemer, vallende in groep 1 (arti kel 8, lid 4) f, 600, voor een werknemer, vallende in groep 2 (artikel 8, lid 3) f. 1200. voor een werknemer, vallende in groep 3 en aanspraak hebbende op aftrek voor niet meer dan drie kinderen (artikel 8, lid 61 f. 1500, voor een werknemer vallende in groep 3 en aanspraak hebbende op aftrek voor meer dan drie kinderen (artikel 8, lid 6) f.1800" Ten slotte wordt bepaald, dat als bui tengewone lasten mede worden aange merkt de uitgaven ter zake van ziekte, in validiteit, sterfgeval en andere dergelijke uitgaven ten behoeve van de echtgenoote van den werknemer. Dit besluit treedt in werking met ingang van 1 September 1941. HARTELIJK AFSCHEID TEN DEPARTE- MENTE VAN VOLKSVOORLICHTING. Uit Den Haag vertrok Zaterdag een vol komen op militaire leest geschoeide jour nalisteneenheid, voorzien van de meest moderne technische hulpmiddelen, om de gebeurtenissen van den oorlog in beeld, woord en letter vast te leggen. „Deze bewapende journalisteneenheid, welke ons Duitsche broedervolk propagan da compagnie noemt, ©f kortweg P.K., heeft een tweeledige taak. In de eerste plaats is zij een volksvoorlichtende, in de tweede plaats is zij die van den geschied schrijver, die zelf met de wapenen in de hand de geweldige gebeurtenissen, die in dezen tijd plaats vinden, beleeft" zoo sprak de secretaris-generaal van het de partement van Volksvoorlichting en Kunst, prof. dr. T. Goedewaagen, in het gebouw van dit departement toen hij met een har telijke toespraak afscheid nam van de Nederlandsche journalisten, film- en radio verslaggevers en alle andere medewerkers van deze eerste Nederlandsche P.K. Voortgaande zeide de secretafis-gene- raal o.m.: De eerste Nederlandsche P.K., die thans staat aangetreden, is samenge steld uit een 50-tal mannen, die ieder op hun terrein reeds hun sporen verdiend hebben. Daar is onder hen een drietal medewerkers van mijn departement, de heeren Hulstijn, Kelderman en Verheul. Verder telt de P.K. 8 journalisten, die ook ideologisch bij het departement behooren. De leiding van deze expeditie is opgedragen aan den u welbekenden Wouter Hulstijn, tot wien ik thans in het bijzonder een en kel woord richt. „Kameraad Hulstijn, ik zie u en uw medewerkers, die ik hier op het departe ment zoo goed heb leeren kennen, slechts noode vertrekken. Ik ben er van overtuigd, dat onze Nederlandsche P.K. onder uw be zielende leiding ginds in het Oosten een uitstekend figuur zal slaan. U zult het bes te uit uw manschen weten te halen en ik weet, dat dit alles in een ware kameraad schappelijke sfeer zal geschieden. U ver staat de kunst vrienden te maken en vrien den te houden. Ik moge er wel op wijzen, dat deze eigenschap voor een leider van een P.K. van wel zeer groot belang is. Im mers, ginds zal onder de meest moeilijke omstandigheden gearbeid worden, er zal ontzaggelijk veel van u en uw mannen worden gevergd en er zullen ongetwijfeld momenten zijn, waarop het woord van een waarachtig kameraad de zorgen kan ver lichten. „Weest/er van overtuigd, dat wij steeds met onze gedachten bij u zullen zijn en in ieder artikel, in iedere reportage en bij ieder beeld, steeds weer den band zullen voelen, welke onverbekelijk tusschen u en ons, tusschen u en ons vaderland, zal be staan. Mannen van de Nederlandsche P.K., ik wensch u veel succes bij uw arbeid en een behouden terugkeer in ons vaderland. Nadat nog de cc*nmandant van het Ne derlandsche legioen, de gep. luitenant- generaal H A. Seyffardt, oud-chef van den generalen staf, het woord had gevoerd, alsook de heer P. J. van Megchelen, voor zitter van het Verbond van Nederlandsche Journalisten, werden voor het vertrek over en weer nog vele hartelijke woorden ge sproken Aan geschenken, vooral aan siga retten, ontbrak het den mannen niet. Ook op het perron waren vele vrienden bekenden en andere belangstellenden, te zamen gekomen om afscheid te nemen van deze eerste Nederlandsche P.K. en den mannen het allerbeste en een behouden thuiskomst toe te wenschen. (A.N.P.). Fokkers en houders van vermeerderings- bedrijven moeten nieuwe erkenning aanvragen. DIT DIENT VOOR 25 AUGUSTUS TE GESCHIEDEN. In aansluiting op de verklaring van den directeur-generaal voor de Voedsel voorziening, omtrent de slechte voeder positie, die o.m. noodzakelijk maakt den pluimveestapel belangrijk in te krimpen, deelt het Rijksbureau voor de Voedsel voorziening nog het volgende mede: Met ingang van 15 September a.s. zal de voedertoewijzing voor kippen en een den aanzienlijk worden verminderd. Van dien datum af zal practisch alleen een voedertoewijzing worden uitgereikt voor het pluimvee op de erkende fok- en vermeerderingsbedrijven en voor het Het Nederlandsche volk op sociaal gebied op grootsche wijze te verzorgen en wel in het bijzonder door de onder linge hulp en steun, die alle Nederlanders elkaar willen verleenen is de taak van den Nederlandschen Volksdienst. De N.V.D. hoopt door een groot aantal medewerkers, die alom in den lande werkzaam zullen zijn, dit contact tus schen alle Nederlanders te leg gen. Iedere man, iedere vrouw, die in een sociale taak een op gave ziet, melde zich als vrij williger (ster) aan bij (het) onderstaande fadres(sen), waar alle inlichtingen te verkrijgen zijn. De kosten, die de uitvoering van het sociale werk van den N.V.D. met zich mede brengt, zullen bestreden worden uit de offers van hen, wien het lot van ons volk ter harte gaat. Daartoe is door den N.V.D. een lidmaatschap ingesteld, waar aan een vaste maandelijksche bijdrage is verbonden. Helpt het welzijn van ons volk verzorgen. Provinciale leiders van den Nederlandschen Volksdienst: Noord-Holland: D. G. Avena- rius, Kenaupark 1, Haarlem. Zuid-Holland: drs. W. F. van Leeuwen, Javastraat 27 a, Den Haag. instandhouden van een aantal dieren van oud-Hollandsche rassen e.d. De voe derpositie maakt het noodzakelijk, ook het totaal aantal der dieren op de fok- en vermeerderingsbedrijven aan een maximum te binden. Voorzoover dit aantal nog niet is bereikt, zal tot 25 Augustus a.s. gelegenheid bestaan nog een nieuwe erkenning als fokker of als houder van een vermeerderingsbedrijf aan te vragen bij de Ifederlandsche Centrale voor Eieren en Pluimvee te De Bilt. Anderen zullen geen voedertoe wij zing ontvangen doch wel in de gelegenheid wor den gesteld, zelf een zeker aantal dieren te houden om voedselresten en afvallen zooveel mogelijk tot waarde te kunnen brengen. Fokkers en houders van vermeerderings bedrijven zijn verplicht alle voor afzet be schikbare eieren in te leveren op door de Nederlandsche Centrale voor Eieren en Pluimvee aan te geven wijze. Niet voldoen aan deze verplichting hééft o.m. ten gevolge, dat geen verdere voedertoewfjzing geschiedt. Degenen, die een voedertoewijzing voor hun pluimvee krijgen, zullen niet meer dieren mogen houden dan het aantal waarvoor, voeder wordt toegewezen. Aan anderen zal, zooals reeds vermeld, om voedselresten en afvallen tot waarde te brengen, worden toegestaan een aan tal kippen of eenden te houden. Uit den aard der zaak kan dit aantal niet groot zijn en is bepaald op maximum 10 stuks per gezinshoofd. Voor bedrijven met meer dan 10 H.A. cul tuurgrond is dit maximum op 15 stuks ge steld en voor landbouwers, die kunnen aan- toonen, dat zij beschikken over voldoend af val voer en die geen ander vee kunnen houden dan pluimvee, kan een hooger aan tal door de Nederlandsche Centrale voor Eieren en Pluimvee worden vastgesteld. Van 29 September af mag niemand meer kippen of eenden hebben dan het voor hem bepaalde aantal. De voedselresten en afvallen zullen over het algemeen weinig eiwit bevatten. In ver band hiermede zullen gedroogde garnalen, die eiwitrijk zijn, worden gedistribueerd. Voor landbouwers dus de bij een land- bouw-crisis-organisatie ingeschrevenen zal, ter aanvulling van het rantsoen gele genheid bestaan, op de registratiekaart van begin September a.s. een toewijzing van ge droogde garnalen aan te vragen. Degenen, die voor hun pluimvee geen of geen andere voedertoewijzing dan garnalen ontvangen, mogen de eieren voor eigen ge- zinsverbruik behouden. Voor dezen Ijestaat dus geen inleveringsplicht van eieren, even wel met dien verstande, dat eieren, die niet voor gezinsverbruik worden gebezigd, inge leverd moeten worden. DISTRIBUTIE VAN EIEREN ZAL WELDRA GESTAAKT WORDEN. De secretaris-generaal van het De partement van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat gedurende de week van 17 tot en met 23 Augustus a.s. de met „31 eieren" gemerkte distributie bon recht geeft op het koopen van één ei. Deze bon behoudt ook gedurende de week van 24 tot en met 30 Augustus a.s. zijn geldigheid. De aandacht wordt er op gevestigd, dat voor de week van 24 tot en met 30 Augustus a.s. geen nieuwe bon voor het koopen van eieren zal v/orden aan gewezen. De directeur-generaal van de Voedsel- ziening heeft onlangs reeds gewezen op de slechte veevoederpositie, waardoor het onvermijdelijk is geworden om op korten termijn over te gaan tot inkrimping van den pluimveestapel. Deze zal tot ongeveer een derde van den huidigen omvang te rug moeten worden gebracht. Dit bétee- kent, dat wij oyer zeer weinig eieren zul len kunnen beschikken, te weinig om de distributie van een ei per week te kunnen volhouden. Het moment, waarop de distributie ge staakt zal moeten worden, komt dan ook in zicht. De eieren, waarover wij nog zullen kun nen beschikken, zijn bestemd voor bijzon dere instellingen en bijzondere omstandig heden. In de eerste plaats zullen natuur lijk de ziekenhuizen en de zieken eieren ontvangen. Nu komt er nog zooals uit boven staand bericht blijkt een ei in de veertien dagen. Wellicht komt er daar na nog een keer een ei in de maand. Ook mr. P. van der Grijp, uit Leiden, benoemd. Bij besluit van den secretaris-generaal van het Departement van Justitie is met (ingang van 16 Augustus j.l. ingesteld bij het gerechtshof te 's-Gravenhage een bij zondere kamer, welke den naam draagt: „Vredesgerechtshof" voor de berechting van strafbare feiten als bedoeld in besluit no. 156-1941 en is het aantal leden van het vredesgerechtshof bepaald cp- vijf. Voorts zijn benoemd tot raadsheer in het gerechtshof te 's-Gravenihagie tevens lid van het vredesgerechtshof: 1. Mr. J. H, Carp, administrateur bij de provinciale griffie van Zuid-Holland te 's-Gravenhage. 2. Mr. H. A. Hèlb Sr., oud-Indisch rech terlijk ambtenaar' wonende te 's-Graven hage. 3. Mr. S. J. M. Wijthoff. rechter-plaats- vei*vanger in de arrondissementsrecht bank te Amsterdam. 4. Mi-, H. Sluyterman rechter in de ar rondissementsrechtbank te Zutphen. 5. Mr. A. Semplonius, advocaat en procu reur te Amsterdam. Verder zijn bij de rechtbank te 's-Herto- genbosch, Arnhem, 's-Gravenhage, Am sterdam en Leeuwarden enkelvoudige ka mers ingesteld voor de berechting van strafbare feiten, als bedoeld in besluit no. 156-1941 en zijn benoemd tot rechter, tevens vrederechter, in de arrondissements rechtbank te 's-Hertogenbosch, mr. P. P. M. Loeff, thans substituutgriffier bij de arron dissementsrechtbank te 's-Hertogenbosch; tot rechter tevens vrederechter in de arron dissementsrechtbank -te Arnhem mr. J. E. W. Duys, oud-lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, wonende te Lochem; tot rechter tevens vrederechter in de arrondis sementsrechtbank te 's-Gravenhage: 1. Mr. G. J. F. Sluvters, wonende te 's-Gra venhage; Mr. P. v. d. Grijp, wonende te Leiden; tot rechter, tevens vrederechter, in de arrondissementsrechtbank te Amster dam: 1. Mr. P. H. F. van Vloten, advocaat en procureur te Hilversum, 2. Mr. W. L. van der Meulen, wonende te Someren; tot rech ter tevens vrederechter in de arrondisse mentsrechtbank te Leeuwarden, mr. W. U. Hazelhoff Roelfzema. thans substituut griffier bij de arrondissementsrechtbank te Arnhem. INLEVERING VAN WAPENS DOOR NEDERLANDSCHE OFFICIEREN. Zij moet voor 30 Augustus geschieden. Het hoofd van het afwikkelingsbureau van het Departement var\ Defensig maakt bekend; 1. Nederlandsche beroeps- en reserve-of- fjcieren, inbegrepen de zich niet meer in actieven dienst bevindende officieren, zijn verplicht, voorzoover zulks niet reeds is geschied, tot inlevering van de volgende voorwerpen, volgens de hieronder aange geven regels. a. Van rijkswege ontvangen wapenen, munitie en uitrustingsstukken. De nog in Ook ik,had bar van de koude te lijden, al reisde ik met een postkoets, omdat m'n paard in Turkije was gebleven. Op een dag moesten wij een zeer smallen weg, met links en rechts hooge heggen, passeeren, zoodat ik den postiljon opdracht gaf op z\jn hoorn te blazen, teneinde andere koetsen, die van den tegenovergestelden kant kwamen, te waarschuwen. Natuurlijk gehoorzaamde de postiljon me, maar ofschoon hij blies, dat z'n wangen er bol van stonden, uit den hoorn kwam geen enkel geluid. Wjj wisten er geen verklaring voor, maar wij konden er ons niet mee ophouden, want van den anderen kant naderde actieven dienst zijnde officieren zijn va® de inlevering der ontvangen houw-, steek en stootwapens vrijgesteld. b. Uit eigen middelen aangeschafte vuur wapenen en munitie van welken aard ook uitgezonderd jachtwapenen, waarvan aan schaffing, dragen en bezit volgens alge meen geldende voorschriften is geregeld. c. Na 14 Mei 1940 uit eigen middelen aangeschafte houw-, steek en stootwape- nen. 2. Houw-, steek- en stootwapenen, zoo mede uitrustingsstukken, door Nederland sche officieren voor 14 Mei 1940 uit eigen middelen aangeschaft, zijn, voor zoover deze voorwerpen zich in eigen bezit of dat van den erfgenaam bevinden, van inleve ring vrijgesteld. Zie ook Verordening 139- 1941 (wapenverordening), artikel 5, hd 1, punt 6). 3. Aanschaffing van wapenen en munitie van welken aard ook is den beroeps- en reserve-officieren verboden. 4. De inlevering moet plaats hebben by den burgemeester van de woon- en/of ver blijfplaats van betrokkene, ten gemeente- huize, tenzij door den burgemeester een andere inleveringsplaats wordt aangewe zen. 5. De inleveringstermijn loopt van 25 tot en met 30 Augustus 1941. Een bon voor l'/i K.G. VRIJDAG WEER EEN BON VOOR EENZELFDE RANTSOEN. Gedurende de week van Zondag 17 tot en met Zaterdag 23 Augustus a.s. geeft de met „31 reserve" gemerkte bon van de bonkaart „diversen" recht op het koopen van l1/: K.G. aardappelen. Met ingang van Vrijdag 22 Augustus a.s. zal wederom een nader aan te wijzen bon voor het koopen van 1'/: K.(r. aardappe len worden geldig verklaard. Deze bon zal derhalve in de Donderdag-avondbladen worden gepubliceerd. Aangezien door tijdelijke moeilijkheden bij de aardappelvoorziening het rantsoen van 3 K G. per week momenteel niet geheel beschikbaar gesteld kan worden, zal bin nen den kortst mogeüjken tijd dit tekort door een bijslag boven het rantsoen van 3 K.G. worden aangevuld. Teneinde er voor te zorgen, dat zonder eenige uitzondering op de met „29 reser ve" gemerkte bonnen het rantsoen daad werkelijk verkrijgbaar is geweeest, is voorts bepaald, dat op deze bonnen ook in de week van 17 tot en met 23 Augustus a.s. het rantsoen van 3 K.G. nog kan worden afgeleverd. In verband met bovenstaand bericht moge herinnerd worden aan de mededee- lingen betreffende de aardappelvoorzie ning, welke onlangs zijn gepubliceerd. Toen is gewezen op de moeilijkheden, waarmede i.ien bij de aardappelvoorziening te kam pen had ten gevolge van de slechte weers omstandigheden. De aanvoer van aardap pelen was zoo. dat het rantsoen van 3 K.G. niet volledig beschikbaar kon worden ge steld. Daarom moest voor de afgeloopeii week worden volstaan met 1'/: K.G. aard appelen, onder de medeedeling, dat nog in den loop van die week een aanvullende bon van l'/t K.G. bekend zou worden ge maakt, indien de weersomstandigheden gunstiger werden. Dit is helaas fiiet het geval geweest. Het weer is uitermate on gunstig gebleven en daarom is de moge lijkheid om de aanvullende hoeveelheid van Vit K.G. reeds thans beschikbaar te stellen, niet aanwezig. Hier komt nog bij, dat een gunstige wending in het weer nu wellicht niet meer onmiddellijk tot het ge- wenschte resultaat zal leiden. Indien het mooi oogstweer wordt, zullen de telers vermoedelijk in de eerste plaats trachten het graan geborgen te krijgen, waardoor zij uiteraard minder aardappelen zullen kunnen rooien en afleveren. De aardappel positie zal zich echter gaandeweg verbe teren. In verband met het bovenstaande moest evenwel thans worden volstaan met een bon van l'/i K.G. aan te wijzen. L een koets4 welke de geheele breedte van den weg besloeg. Verwacht wordt, dat volgende week de normale handelsbetrekkingen tusschen Ne derlandsch-Indië en Japan worden hervat, daar de onderhandelingen, die thans na de bevriezingsmaatregelen tusschen de beide landen worden gevoerd, zeer vlot verloopen. Vernomen wordt, dat de vertegenwoordi gers der beide landen vorige week driemaal bijeen zijn geweest en hun conferentie deze week zullen voortzetten. Eigenlijk zijn alle handelsvraagstukken geregeld. Alleen en kele technische kwesties omtrent den uit voer van Nederlandsch-Indische goederen naar Japan moeten nog behandeld worden. Aangezien het Nederlandsch-Indische be stuur inmiddels het verbod van geldzendin gen naar Japan heeft opgeheven, hebben de meeste Japansche vrouwen en kinderen, die hier nog vertoeven, besloten naar Japan terug te keeren. INKOMSTENBELASTING 1941. Aangiftebiljetten nog niet invullen of terug zenden! De wnd. secretaris-generaal van het De partement van Financiën deelt het vol gende mede: Ten gevolge van een misverstand zijn door enkele inspecteurs reeds aangiftebil jetten voor de inkomstenbelasting (jaar 1941) verzonden. Aangezien in een bin nenkort te verschijnen eerste uitvoerings beschikking inkomstenbelasting 1941 nog nadere voorschriften zullen worden gege ven ter uitvoering van het besluit op de inkomstenbelasting 1941. zal het in vele gevallen bezwaarlijk zijn het aangiftebil jet reeds thans in te vullen. In verband hiermede worden de personen, die reeds een aangiftebiljet hebben ontvangen, ver zocht met de invulling en terugzending daarvan te willen wachten, totdat bedoel de beschikking is vastgesteld. De termijn van 20 dagen voor de terugbezorging van het aangiftebiljet vangt in dit geval aan op den dag, volgende op dien waarop de beschikking in de Nederlandsche Staats courant is opgenomen. 42

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 8