Na de opheffing der politieke partijen LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 12 Augustus 1941 YISSCHERIJ-BERICHTEN De afspraak in de Parklaan De Pers zegt: OFFICIFEIE PUBLICATIE VAN DEN GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN Gemengd Nieuws AGENDA Winterhulp Nederland FEUILLETON "TT" illlliliiillllllilllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll BERICHT no. 19. De hieronder volgende groenten- en fruitprijzen zijn geen vastgestelde maximumprijzen. Zij zijn bedoeld om den consument een richtlijn te geven voor de prijzen, die hem ten hoogste in rekening gebracht mogen worden gedurende de periode van 13 tot en met 19 Augustus. BOven deze prijzen zullen in dit tijdvak in geen geval groenten of fruit mogen worden verkocht, ook niet wanneer deze van de beste kwaliteit zijn In de meeste gevallen zullen de groenten- en fruitprijzen lager mos ten zijn dan de onderstaande prijzen, die gebaseerd zijn op de beste kwaliteiten. De „Deutsche Zeitung in den Niederlan- öen" van Zondag bevat onder den titel „Parlementarisme en de opheffing der par tijen" een hoofdartikel van de hand van dr. Kurt O. Rabl. Na een parlementair historisch overzicht te hebben gegeven over de verhouding der gekozenen in de openbare lichamen ten opzichte van hun kiezers, constateert de schrijver ten slotte over de laatste positie onzer vertegenwoordigers: „De afgevaardigden werden dus niet als de vertrouwensmannen van hun kiezers, doch als leden van bepaalde politieke partij-or ganisaties gekozen. Zij vertegenwoordigden dus niet het Nederlandsche volk In zijn geheel, maar de politieke partljgroepee- ringen, die zich met haar wederzij dsche isolement en hun wederzijdsche vijand schap binnen dat volk afteekenden." Dr. Rabl besluit zijn beschouwingen dan ongeveer als volgt: „Uit een beschouwing van de feitelijke positie op grond van de geschiedenis der grondwet blijkt dus, dat de politieke par tijen de grondslag van het bestaan zijn ge worden van de publiekrechtelijke vertegen woordigende lichamen. Als men dit consta teert dringt zich vanzelf de vraag op, welke gevolgen de onlangs krachtens de verorde ning Nr. 120/41 bepaalde ontbinding der grootste acht politieke partijen heeft voor het bestaan van de nog aanwezige publiek rechtelijke vertegenwoordigende lichamen. Onderzoekt men deze vraag aan de hand van de feiten, dan schijnen deze lichamen den grondslag van hun bestaan Inderdaad te missen. Dat dit ook door diegenen wordt erkend, die tot de ontbonden politieke par tijen hebben behoort, bewijst een voorval, dat zich op 8 Juli 1941 heeft afgespeeld op DEKSCHUIT GEKAPSEISD. Machinedrijver verdronken. In het water van het open havenfront nabij het Droogbak te Amsterdam, is gis termiddag een motordekschuit gekapseisd, waarbij de machinedrijver het leven heeft verloren. Het was ongeveer kwart voor vier, toen de 18-jarjge machinedrijver van het kleine vaartuig 20 ton. groot naar het voor onder ging om den motor op gang te brengen. De boot, waaruit een lading ijzer was gelost, lag nog vastgemeerd aan den wal en lag gereed om te vertrekken. Een snel varende motorboot veroor zaakte zware deining, waardoor de restee- rende lading van de dekschuit 6 a 7 ton ijzer in beweging raakte, tengevolge waarvan de boot omsloeg en in het water verdween. Eerst vijf uren later gelukte het met behulp van een drijvende kraan van de firma Sijmons Bergen het vaartuig te lichter* en kon het lijk van den machine drijver geborgen worden, waarna het naar het Binnengasthuis werd overgebracht. De kapitein van het vaartuig, die zich, toen het ongeluk geschiedde, op het dek bevond, had zich nog tijdig in veiligheid weten te stellen. INBRAAK IN GOEDERENLOODS. Gistermorgen kwam de magazijnchef van de Stoomtramwegmaatscbappij Oostelijk Groningen te Winschoten tot de ontdek king. dat ongewenschte bezoekers in de goederenloods van genoemde maatschappij waren geweest en verscheidene goederen, boter, margarine, Haas, sigaretten en tabak hadden ontvreemd. Bij nadere controle bleek voor honderden guldens verdwenen te zijn. De gemeentepolitie onderzoekt de zaak. de zitting der Provinciale Staten van Zee land. Daar werd de vraag gesteld, welke consequenties die leden van de Provinciale Staten uit de verordening dachten te trek ken, die lid waren van een ontbonden poli tieke partij. Een antwoord op deze vraag is niet gegeven. Door geen antwoord te geven, hebben de aangesprokenen klaar en duidelijk gemani festeerd dat zij ook thans nog vasthouden aan de gedachte van het partij-mandaat. Zijn echter de partijen ontbonden dan is er voor de uitoefening van zulk een mandaat geen mogelijkheid en geen plaats. Deze consequentie zou te vermijden zijn geweest, wanneer men met het oog op de ontbinding der partijen in de gelederen der mandatarissen had begonrlerl op de door de geldende rechtsorde gewilde beginselen van de vrije waarneming van het mandaat. Dit is in de Provinciale Staten van Zee land niet gebeurd en ook is er in andere publiekrechtelijke vertegenwoordigende li chamen van het land geen protest gerezen tegen de hier aan den dag getreden hou ding. Men mag dus blijkbaar aannemen, dat de mandatarissen van de publiekrechtelijke vertegenwoordigende lichamen zelf van meening zijn, dat de door hen gevormde instellingen rechtens beschouwd geen be staansgrondslag meer bezitten. Anderzijds moet men zich er rekenschap van geven, dat er op deze wijze gevaar dreigt voor de voorgeschreven vervulling der taken, waar van de behartiging krachtens de wet is opgedragen aan deze lichamen. Dit gevaar af te wenden is een taak waaraan de drager van het rechtmatige staatsgezag in dit land zich niet langer zal kunnen onttrekken" aldus eindigt de schrijver. OVERVAL OP OUDEN MAN. Daders namen f. 1500 mee. Gistermiddag omstreeks half vier, toen de 66-jarige koopman in kleeden A. R. in zijn woning aan de van der Neerstraat 62 te Den Haag alleen thuis was, vervoegde zich bij hem een tweetal mannen, die voorgaven te komen onderhandelen over den koop van een tapijt. Toen R. zich op een oogenblik bukte om een kleed op te rapen, grepen de mannen hem echter vast en wikkelden hem, na een korte worsteling, in een kleed, bonden en knevelden hem. De overweldigers doorzochten toerr het huis en namen uit een doos in de keuken een bedrag van ongeveer f. 1500 en distri butiebescheiden weg, waarna zij ver dwenen. Na ongeveer tien minuten kon het be jaarde slachtoffer zich bevrijden en zich naar het raam begeven, waarna de politie werd gewaarschuwd. De Centrale Opsporingsdienst heeft een onderzoek ingesteld naar de daders. ZWENDELAFFAIRE MET RIJWIELBANDEN. Zes personen gearresteerd. De Almelosche politie heeft zes peïsonen gearresteerd, die betrokken zijn bij een be langrijke oplichtingsaffaire. Een der gear resteerden heeft verleden week n.l. aan een rijwielhandelaar uit Nijverdal een partij z.g. nieuwe rijwielbanden verkocht voor f3200,Het waren 200 banden die in rollen waren verpakt. Toen de kooper vroeg de banden te mogen zien heeft de verkoo- per een der pakken aan den bovenkant ge opend, doch later bleek, dat"op eiken band van dit pak een stukje nieuwe band was gelegd. De kist waarin de rollen waren ver pakt, bleek overigens oude, waardelooze banden te bevatten. De zes gearresteerde personen hebben van het geld te Deventer en Zutphen goeden sier gemaakt. Zij allen zijn nu in verzekerde bewaring gesteld, i GROENTEN. Bloemkool sorteering I f. 0.20 p. st. sorteerinig n f. 0.16 p.st. Tomaten: goede kwaliteit f.0.31 p.kg. misvormd f0.25 p. kg. kleine f. 0.18 p. kg. Wortelen met lof per bos (een bos weegt ruim 1 kg.) f. 0.10 p. bos zonder lof, fijn f.0.lip.kg. zonder lof, middelgr. f. 0.09 pi kg. zonder lof, grof f. 0.08 p. kg. Stokboonen Princesseboonen f. 0.32 p. kg. snij- (spekboonen) f. 0.23 p. kg, Stamboonen princesseboonen zonder draad f. 0.23 p, kg. princesseboonen met draad f. 0.20 p. kg, andere soorten stamboonon f. 0.17 p. kg. Pronkboonen f. 0.17 p. kg. 1254 BUITENLANDSCH GEMENGD. NOODWEER IN CHILI. Midden Chili ls door een zwaar noodweer, storm en wolkbreuken, geteisterd. Door overstroomingen en instorting van huizen zijn in totaal 30 personen gedood, Ook een zware aardschok is gevoeld. UITGEBROKEN MISDADIGERS Zondag verloren bij een dramatisch vuur gevecht tusschen vier gevangenen uit het staatstuchthuis te Mc Lester in Oklahoma (V. St.) en gevangenisbeambten drie mis dadigers en twee politiedienaren het leven. De gevangenen begonnen een bewaker, Dunn genaamd, met messen neer te steken. Vervolgens schoten zij op den sheriff Ford, Waarna zij de vlucht namen In een auto, die op de binnenplaats van de gevangenis geparkeerd stond. Politiebeambten zetten een achtervolging in. ZU slaagden er in de auto in te halen. De ontsnapten namen de wijk in een boschje. Een der politiebe ambten was scherpschutter geweest in den Roode kool f. 0.10 p. kg. Savoyekool f. 0.10 p. kg. Witte kool f. 0.08 p. kg. Spitskool f. 0.08 p. kg. Komkommers boven 85 gr f. 0.22 p.st. boven 7085 gr. f.0.19p.st. boven 8070 gr. f. 0.15 p. st. boven 5060 gr. f. 0.11 p.st. f. 0.08 p. kg. Doperwten extra f .0.25 p. kg. Doperwten f. 0.20 p. kg. Peulen f0.25 p. kg. Tuinboonen f. 0.11 p. kg. Uien - f. 0.11 p. kg. Zilveruien f. 0.20 p. kg. Sjalotten f. 0.14 p. kg. Bleten, ronde en lange f. 0.08'p, kg. Kropsla f. 0.08 p kg. Andijvie f. 0.14 p. kg. Steofsla f. 0.14 p. kg. Rabarber f. 0.12 p, kg. Postelein f. 0.17 p. kg. wereldoorlog en dat hij de schietkunst nog niet vergeten was, bewees hij door drie der vluchtelingen neer te schieten, toen zij hun hoofden boven het boschje uitstaken om op hun achtervolgers te schieten. De vierde ge- vange gaf zich toen spoedig over. De gevangenbewaarder Dunn werd met ernstige verwondingen in het ziekenhuis op genomen, Sheriff Ford en een politieagent zijn aan hun verwondingen bezweken. (U, P.) PRIJZEN EN BESOMMINGEN. IJMUIDEN, 12 Augustus. Tarbot f. 4.404; Tong f. 5.40—3; Zetschol f.198; Kleine Schol le srt, f.94—76; idem 2e srt. f.7l—51; Pufschol le srt. f.54—32; Pufschol 2e srt. f. 31—^13-50; Groote Bot f.80—69; Kleine Bot f.35—30; Wijting f.56—51; Pieterman f.89 f.80; Muilen f.65; Horsmakreel f.36; Groote Schar f.39—29; Kleine Schar f.25—21; Puf- HEDEN. „Jeruël": 1ste Groenest^g 16: Bijeenkomst nam%6 uur. Woensdag. Oegstgeest: Gemeente Gods, Geversstr. 15: Samenkomst nam. 7.80 uur. Donderdag. Katwü k-aan-Z ee (Casa Cara)Geref Bond. Spr ds. Keck van Staphorst, 8 uur nam. Stadszaal: Kinderfeest o.l.v. Henri Nolles, 2 Vz uur nam. OIVERSEN 's Dinsdags; 1ste Binnenvestgracht 22: Ge legenheid tot Inenting tegen typhus en diph- terte. 11—3 uur. 's Dinsdags: Oude RIJd 44c: Prot, Bureau voor Sociale Adviezen. 7—8 uur nam e Dinsdag, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau 9%—11 uui voorm Gew, Arbeidsbureau (Douzastraat)Iedere derde Dinsdag der maand consultatiebureau voor onvolwaardigen 35 uur nam. s Donderdags WUkgebouw „Bethesda" (Hoef- scraat 4446): Consultatiebureau voor Alcoho listen 8 UUT nam, s Vrijdags rnst voor PraeventïeVb Genees kunde Wassenaarscheweg 56: Consultatiebureau v. Beroepskeuze 4—5 BIOSCOPEN. 118 laar: 14 laar: alle leeHJden, Luxor-theater: „Geld ls niet alles S Dagelijks nam 2 es 8 air Zondag 3—7 uur doorl voorstelling. Lido-theater; „Met geheime opdracht" t Dagelijks 8.15 uur nam.; "s Zondags te 31/4, 4.30 en 81/4 u. Woensdag en Zaterdag ma- tinée 2.30 uur. Trianon-theater: „Serenade" Dagelijks 2 en d uur '8 Zondags van 2—630 uur doorl voorstelling. Casino-theater: „Moeder" t Dagelijks 8 uur Woensdag en Zaterdag ook 2M> uur Zondags re 2 en 8 uur nam Rex-theater; „Alles beeft voor mijn comman do" Dagelijks 2 en 8 uur nam.: Zondag 264 uur doorl voorseblling. Nova-theater (Katwijk aan Zee): Nam. 8 uur „Wintersport erj minnebrieven" (Zondags ge sloten) De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken .te Leiden wordt van Zaterdag 9 Augustus 20 uur tot Zaterdag 16 Augustus 8 uur waargenomen door: de Apotheek Boekwijt, Bree- straat 74, Tel. 20552; de Haven-Apotheek Haven 18, Tel. 20085. Te Oegstgeest door: de Oegst- geestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274 LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 16 gr. C. (61 gr. F.), WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De ZUJ" 12 uur 'smiddags: 17 gr. Celsius. Gironummer van de W. H.N. 5553. De Bank van de W.H.N. is Kas- vereeniging N. V. Amsterdam, Postgironummer 8 77. Stort op 5553 of 877. Ge brengt geluk in veler leven. schar f. 17.5010.50; Groote roode Poon f.110 f.102; middel roode poon f.120—100; kleine Poon le srt. f.94—92; idem 2e srt. f.65—56; Poontjes f.28—21; Groote Griet f.180; Middel Griet f.148—142; Kleine Griet f.122; Groote Gul f. 142—116; Kleine Gul f. 112—102 (alles per 50 k.g.) ;Kabeljauw f. 1611 per stuk; Rog f. 4030 per 20 stuks. Besommingen trawlers; IJm. 29 Zeeleeuw, 375 manden f.10297; IJm. 129 Shamrock 250 manden f.7161; IJm, 165, Martha, 200 manden f.7462; IJm. 418. Derika V, 375 manden f.7476; IJm. 111 Olympia, 200 manden f.5350. Kotters: IJm. 223 f.312; KW 148 f.103; IJm. 203 f.416; IJm. 222/f. 1330. Logger: KW 22 f.1622 FRUIT. Appelen Yellow-Transparant, Aardbeien 1.0.54 p. kg. zigeunerin en Per- Kersen f. 0.60 p. kg. zik-roode zomerappel Aalbessen f. 0.35 p. kg. A-kwallteit f0.39 p. kg. Zwarte bessen f. 0.63 p. kg. B-kwaliteit 1.0.24 p. kg. Oodlin-Keswick, Frambozen f. 0.75 p. kg. Early victorla Kruisbessen f. 0.25 p. kg. A-kwaliteit f. 0.32 p. kg. Meloenen: B-kwalitelt 1.0.20 p. kg. groene ananas f0.65 p. kg. p andere sorteeringen f.. 0.11 p. kg. andere soorten f.0.38p.kg. Kmideniers Druiven: (Oomskdnderen) Muscaat, Westfrisia, A-kwaliteit f. 0.45 p. kf Leopold, Golden Gham- B-kwaliteit f0.24 p. kg. pion en Dolman f. 1.20 p. kg, Precoce de Trévoux Frankenthaler M.lOp.k* andere soorten f. 1.05 p. kg. var;élcitenf' 017 P' Morellen f. 0,46 p. kg. A-kwaliteit f. 0.24 p. kg. Perziken B-kwaliteit f. 0.17 p. kg. groóte f.0.40p.st. stek-, val-, worm- kleine f.0.20p, st. stekige peren f. 0.10 p. kg. Hét zal in geen geval geoorloofd aijn, extra kosten aan het publiek in rekening te brengen voor thuisbezorging, schoonmaken of andere be werkingen; zoo mag b.v. voor schrappen van wortelen niets extra wor den gevraagd. De verkooper mag de wortelen wél kosteloos schrappen en hij is dan gerechtigd ze van te voren te wegen. BEWAAR DEZE OPGAVE EN GEBRUIK HAAR. Zij geldt van 13 Augustus tot en met 19 Augustus 1941. (Ingez. Med.) CRI5IINEELE ROMAN door JAN DOMANS. (6 Dan zou ik gebrandmerkt zijn als een dievegge die haar eigen vader be stolen had. Ik had maar te kiezen: werke lijk dievegge worden en buiten schot blij ven daar zou hij wel voor zorgen, om dat als ik betrapt werd, hij er eveneens zou invliegen of geen dievegge worden en toch in de oogen der (justitie en der we reld er eene zijn 1 Hij had zijn strik goed gespannen! Ik voelde den vasten grond, waarop ik meende te staan, onder mijn voeten weg zinken bij zijn diiivelsch plan. Zooiets had ik in het geheel niet verwacht en ik greep mij wanhopig aan de tafel vast Ik zag den triomfgloed in zijn oogen niet, die er ongetwijfeld moet geweest zijn, toen hij bemerkte, dat hij den beslissen- öen slag ging winnen, Ik zag niets meer; ik was verdoofd door dezen slag, die mij op het psychologisch juiste moment werd toe gebracht. toen ik meende sterk te staan! Na eenige oogenblikken ging hij voort met een zekerheid, die mij bewees, dat hij zijn plan de campagne reeds had opgesteld vóór hij bij mb gekomen was. Hij had al mijn tegenstand reeds tevoren doorzien en tot nu toe een beetje comedle gespeeld, om mij murw te maken. O het is zoo'n monster! viel Annette zichzelf ln de rede. Ik hoefde zelf de brandkast niet te openen en het geld .er uit te nemen, dat zou hij wel doen.dan was hij er zeker van, dat er geen dom heden zouden gebeuren. Ik had hem enkel de lettercombinatie van het slot te zeggen en de sleutels op het bureau te leggen, voor de rest zou hij wel zorgen, zei hij met een gemeenen grijns. Om voor alle verrassin gen gevrijwaard te zijn moest ik mijnheer van Daelen, mijn patroon, 'n slaapmiddel- tje ingeven Waardoor de verdenking te eerder op jou zou vallen en van hem afgewenteld zou worden, merkte Paul Ironisch op. Enfin om kort te gaan, vervolgde An nette, ik bezweek en was opnieuw de zwakste. Vandaag zou het gebeuren,... Waarom hij veertien dagen wachtte met de kans, dat ik het plan, gewild of onge wild, verraden zou, weet ik plet. Maar wel weet ik, dat ik deze veertien dagen in een hel geleefd heb! O, die uren dat ik bij mijnheer van Daelen ln zijn pri- vékantoor zat en hij op zijn vaderlijken toon met- mij praatte over zijn familie, die een van de gelukkigste families is, welke ik ooit gekend heb, of over zijn zaken en plannen.- Er stond iets tusschen ons: de misdaad en de schending van vertrouwen, waarvan deze zelfde vaderlijke vriend mij over eeni ge dagen zou kunnen beschuldigen en met het volste rechtVanmorgen belde Ka- rel mij op voor een ontmoeting en de rest weet je, zoo besloot Annette haar droevig verhaal, O, ja, voegde zij er nog aan toe, straks in de Parklaan heb ik hem de com- ibinatie van het letterslot verteld! IV. Het bleef na Annette's verhaal geruimen tijd stil ln het kleine zolderkamertje. Het had op Paul een overweldigenden indruk gemaakt. Wat had dit arme meisje al een treuri- gen roman beleefd! Zij had haar geschij- denis eenvoudig en sober verteld, maar hoe ontzaglijk veel onuitgesproken leed was er niet tusschen de regels door te,lezen! Daar zat ze nu, jong en aantrekkelijk, voorbestemd als het ware om gelukkig te zijn en geluk te brengen, en ze had Paul daar juist een verhaal verteld, erg genoeg om oudere en sterkere menschen dan zij te doen twijfelen aan het geluk van te leven Wat was het een ellendeling, die dit jon ge, mooie leven tot nu toe verwoest had: haar schoonste jaren vergald en tot een bittere herinnering gemaakt voor heel haar verdere leven en of dat nog niet genoeg was dat verdere leven voorgoed ten gronde had willen richten door de misdaad, tot welke hij haar, zijn halfzuster, had willen dwingen! Als hij, Paul, niet toevallig een brokstuk van dat gesprek had opgevangen zou die misdaad ook ongetwijfeld geschied zijn met wie weet welke rampzalige gevolgen! Het scheen een wonder, dat hij, juist hij, op dat moment op het caféterras gezeten had en nu deze misdaad misschien zou kunnen verhoeden, althans voorkomen, dgt Annette er een aandeel in had- Maar wat moest er nu gesphleden? Hij had Annette nu wel op zijn kamer en zoo lang ze daar was kon ze aan geen misdaad meehelpen, maar hij kon haar toch niet bij zich houden! Hoe laat zou je mijnheer van Daelen dat slaapdrankje ingeven en hoe sou dat eigenlijk moeten gebeuren? Woon je bij hem in huis?, vroeg Paul. Nee, ik woon op kamers, maar des avonds om tien uur komen mijnheer en ik altijd nog even op het kantoor om de laat ste post, die ik uit de box haal, door te kijken en eventueele haastbrieven te schrij ven, die dan 's morgens om aoht uur di rect verzonden worden. De concierge brengt ons dan een kopje thee en zoo zou ik een praohtgelegenheid hebben om mijnheer „in slaap" te maken! Hoe laat ls het nu? vroeg Annette plotse ling verschrikt. Al over tienen, antwoordde Paul, het is nu gelukkig -te laat, Het lijkt me het beste dat ik hem nu even opbel en hem zeg, dat jé plotseling ongesteld bent ge worden en niet kunt komen, In bedekte termen zal ik hem meteen waarschuwen, dat hij erg voorzichtig moet zijn en zich vanavond vooral niet met onbekenden moet inlaten. Blijf jij ondertusschen zoolang hier, dan overleggen we straks wat er vér der gebeuren moet. Terwijl Annette op de kamer bleef ging Paul in een winkel in de buurt telefonee- ren, zooals was afgesproken. Hij noemde zijn naam niet, maar in een luchtig praatje over dezen gevaarlijken tijd in het alge meen wist hij zijn waarschuwing zóó te verwerken, dat hij hoopte, dat mijnheer Van Daelen haar begrepen had. Deze vroeg hem althans met een merk- waardi^en klemtoon naar zijn naam Maar Papl hing den hoorn zonder nog een woord te zeggen aan den haak en haastte zich terug naar zijn kamertje, want zoo heel zeker was hij er nog niet van of Annette standvastig zou blijven.... Zijn vrees werd gelukkig niet bewaar heid, want toen hij weer thuis kwam, zat Annette er nog steeds peinzend op haar stoel. Ja en hoe mqeten we dat varkentje nu verder wasschen kwam Paul, opgewekt doend, weer binnen Je moet vanavond In geën geval naar je kamer gaan met het oog op een mogelijk onaangenaam bezoek van je broer. Annette knikte. Daar had ik -ook al aan gedacht, maar ik heb niet voldoende geld bij me voor een hotel. Tja, dat is een lastig geval. In mijn tegenwoordige omstandigheden heb ik he laas ook geen geld. Als mijn ouders hier nu in de stad woonden of kennissen.... maar ik ben hier zelf vrij onbekend en jU kunt moeilijk nu nog naar kennissen gaan, als je die tenminste hebt, Annette schudde van neen. Dan zit er niets anders op, dan dat je vannacht hier blijft en als morgen blijkt, dat er niets gebeurd is, ga je gewoon weer naar het kantoor en dannu ja dan lachen we later misschien nog wel eens smen over dit avontuurtje Hiernaast is nog een leeg kamertje, waar zelfs een bed staat, waarin ik heerlijk zal slapen. Geen van beiden kon echter den slaap gauw pakken; daarvoor hadden ze dien avond te veel en te zonderlinge dingen van elkaar gehoord, maar toen de torenklok het einde van dien gedenkwaardigen dag aankondigde sliepen de twee jonge men schen, die elkaar eenige uren vroeger, on der zoo vreemde omstandigheden voor het eerst ontmoet hadden, den slaap der recht vaardigen. Ook Annette! Dienzelfden naeht om drie uur werd het politiebureau gealarmeerd voor een roof overval in het bankierskantoor van Daelen. 's Morgens vroeg las Paul het al ln een speciaal gekocht ochtendblad. Met een vet ten tweekolomskop stond er een heel ver haal over dat hij onderweg, de trap op, naar zijn kamertje, vluchtig doorlas, ter wijl. Annette zjoh kleedde. (Nadruk verboden) (Wordt vervolgd), 2—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 6