LAATSTE BERICHTEN LfIDSCH DAGBLAD - Eersfe Blad Dinsdag 12 Augustus 1941 AVONTUREN VAN BARON VAN MÜNCHHAUSEN Binnenland Het paard en de Productieslag Offerzin Het Nederlandsche zakenleven in Japan Buitenland Duitschland strijdt voor Europa Duitsch weermachtsbericht Italiaansch Weermachtsbericht BEURSOVERZICHT De tijd, waarin van onzen braven mede strijder in den productieslag het paard ce grootste Inspanning gevergd wordt, breekt thans aan. aldus het Productieslag- Manifest, uitgaande van de commissie dr. Posthuma en voorbereid door het Neder- landsoh Agrarisch Front. Het zware oogstwerk is immers begon nen, terwijl de zware herfstwerkzaamheden TOor de deur staan. Onze paarden krijgen het nu zwaar te verduren. Alles dient dus in het werk gesteld te worden om eener- zljds de paarden in zoo goed mogelijke con ditie te krijgen en te houden en anderzijds het werk voor de paarden zoo licht mogelij k te maken. Zoowel voor het een als voor het ander staan ons verschillende middelen ten dienste. De heer C. Zwagerman, Rijkszuivel- en Veeteeltconsulent voor Zeeland, schrijft in het manifest van deze week hierover om. het volgende: De tijdsomstandigheden zijn oorzaak, dat een zeer belangrijke vermindering van het aantal werkpaarden sedert 1939 samenvalt met het grootendeels verdwijnen der motor- tractie. Daarom is een rationeel uitbuiten van het arbeidsvermogen der overgebleven werkpaarden een dringende noodzakelijk heid geworden. Wanneer wij de arbeidskracht van onze werkpaarden zo<j doelmatig willen benut ten, moeten onze maatregelen in drieërlei richting daarop ingesteld worden: Vooreerst vraagt de zorg voor goede lei ding en een maximale werkcondltie van het paard allereerst onze aandacht. Hiertoe is een goede, beheerschte leiding noodig. .ten tweede een passende voedingsconditie en niet in de laatste plaats regelmatig kammen en borstelen evenals goed beslag. In de tweede plaats moet gestreefd wor den naar een betere verdeeling van het paardenwerk over het jaar. Speciaal de spitstijden moéten worden ontlast. In de weidegebieden geeft de toepassing tan het moderne weidessysteem gepaard lan moderne gras-ensilage, voorweiden en Uter hooien, aanleiding tot een betere ver- teeling van het paardenwerk. De gefor ceerde ouderwetsche hooibouw gaf daar entegen een groote ophooping van paar- iaiwerk. Op de gemengde vooral groote bedrijven, torderen een juiste gewassen- en varië- tonkeuze zeer de betere verdeeling van paardenwerk. Door een wat veranderde 'rkitidoeling kan man dikwijls werk van rakke perioden naar minder drukke ver schuiven. O.a. komen in aanmerking: inkuiling op het bouwland, het voorloopig opbergen van vruchten in zomer en herfst in de schuur of op het land, terwijl afdorschen, sorteeren en afleveren meer naar den win ter verschoven worden. In de derde plaats noemt de heer Zwa german de maatregelen, die een grooter arbeidsprestatie per paard ten gevolge heb ben en welke ten slotte de voorst aamste en dankbaarste voor de rationalisatie van den paardenarbeid zijn. Hiertoe worden gerekend een welover wogen samenstelling van het span, het tijdelijk opvoeren van de prestatie per paard met 30% in perioden van groote drukte, het doelmatig gebruik van lucht bandenwagens. het combineeren van werk tuigen en ten slotte het bijeenbrengen van een grooter aantal paarden in een span (meerspan). Het vraagstuk van de ratio nalisatie van den paardenarbeid verdient vooral In dezen tijd de bijzondere aan dacht. Over de voeding van het werkpaard geelt de heer C. Zwagerman in het Productieslag manifest van as. Vrijdag een aantal gege vens, want méér dan ooit dient thans de voeding van onze werkpaarden zoo rationeel mogelijk te zijn. Waarbij vooral met de twee volgende feiten rekening gehouden moet worden: Allereerst dient in aanmerking genomen te worden, dat de paardenstapel en de motortractie belangrijk beperkt zijn. Wij i dus voor het feit, dat bij veel minder paarden véél meer werk verricht moet wor den. Als de voeding daarmede niet behoor lijk rekening houdt, zal aan deze verhoogde prestatie-eischen niet voldaan kunnen wor den. Een melkrijke koe reageert op te weinig krachtvoer en een te weinig edel rantsoen door veel minder melk te geven. Een werk paard. dat in een akkerbouwgebied in Juli voor de zomer-herfstcampagne staat die ongeveer 4a 5 maanden aanhoudend en zwaar werk brengt reageert daarop door ongeschiktheid om dat werk te volbrengen. Het tweede feit Is. dat door het wegvallen van den invoer van krachtvoer onze graan- Productie dringend noodig ls voor de men- schelijke voeding, terwijl het edele bedrijfs- voeder zooveel mogelijk voor melkkoeien en jongvee beneden 1 jaar bestemd moet worden. Het werkpaard heeft betrekkelijk weinig eiwit noodig. Het rantsoen mag tamelijk eiwitarm zijn. Het meer eiwitrijke voer kan dus voor melkkoeien en jongvee gespaard worden. Naar de paarden dus niet meer edel voer dan noodig is in verband met de arbeids prestatie. Een eerste eisch van dezen tijd is daarom net werkpaard te voeren volgens zijn ar beidsprestatie. En dat beteekent practisch: edel èn. krachtig voer ln tijden van groote prestaties en kort daarvoor, matig edel en krachtig 'oer bli matige prestaties, en een voeding reet weinig-edel ruwvoeder bij niet of zeer weinig werken. De meeste paarden in Nederland hebben ■ange perioden, waarin ze niet of weinig werken Vele paarden komen ,nlet of zelden Pt werkelijk langdurige, groote prestaties. 9ode nkkerbouwbedrijven od de klei worden torentegen wél groote prestaties gedurende 'engere perioden gevraagd. Dit geldt ook 'oor vele sleepers- en vrachtrijders-paarden. rantsoen van het paard dient met de Prestaties verband te houden, waarbij men rekenen met de gemiddelde verrich- Een echt Nederlandsche eigen schap, bekend tot ver over onze grenzen. Voor een liefdadig doel heeft men nog nimmer ver geefs een beroep op ons volk gedaan. Ambulances voor Abessynië en Finland. Deze konden, dank zij de offervaardigheid van tien duizenden landgenooten, veel nood lenigen. En de Nederlandsche ambu lance voor het Oostfront? Ook deze zal binnenkort vertrekken. Uitstekend uitgerust. Het wordt de beste ambulance die ooit uit Nederland naar het front ver trok. Voor het geval, dat u nog geen bijdrage stortte, vermel den wij nog eens het gironum mer: 87 600 Nederlandsche Ambulance. Koninginnegracht 22 's-Gravenhage. ting over een langere periqde, bijv. minstens 14 dagen. De meest rationeele voeding van werk paarden is niet in een schema vast te leg gen. In den landbouw wordt het paard practisch uit het bedrijf gevoerd. En die bedrijfsvoeding hangt af van jaargetijde en bedrijfstype. Het komt er dus op aan aangepast aan de bedrijfsomstandigheden (arbeid, veebezetting en voedselbronnen) ratio neel te voeren. Vervolgens wordt dan een 3-tal veel voorkomende fouten opgesomd, waarna de heer Zwagerman besluit met erop te wijzen, dat naar de prestatie 20 tot 60 k.g. voederbieten per dag moet worden verstrekt, wil men de havergift zooveel mogelijk sparen. Bij topprestaties kan men zonder eenig bezwaar tot CO k.g. voederbieten per dag gaan. Zij zeer zwaren arbeid is een geringer haverrantsoen dan 2 &-3 k.g. per dag over het geheel niet verantwoord. Bij zwaren arbeid laat zich door bieten en pulp meer haver vervangen dan door de op den duur verslappend werkende aardappelen. Het staat vast, dat rationaliseering van de paardenvoeding in deze tijden heel wat mogelijkheden biedt. Men hoede zich ech ter voor onzijdigheid of overdrijving, welke voert tot slappe paarden zonder inhoud en zonder duurzaam prestatie-vermogen. VERZACHTING VAN BEPERKENDE BEPALINGEN. De verzachtingen op de beperkende be palingen ten aanzien van de economische activiteit van burgers uit Nederlandsch- Indië, die in Japan verblijf houden, welke door het ministerie van financiën zijn toe gestaan, zijn van kracht geworden. De ver zachtingen zijn toegestaan op grond van de overweging, dat behalVe op monetaire transacties geen andere beperkende maat regelen zijn opgelegd door de Nederlandsch- Indische autoriteiten op de in Indië levende Japanners. (Domei). TOESPRAAK VAN GENERAAL SEYFFARDT. Naar de Persdienst van den Nederland- schen Omroep mededeelt, zal hedenavond over den zender Hilversum I van 19.20 19.30 uur de luitenant-generaal b. d. Seyf- fardt, commandant van het Vrijwilligers legioen Nederland, een actueele toespraak tot het Nederlandsche volk houden. LIJK VAN VERONGELUKTEN ZEILER OPGEHAALD. Uit het Leekstermeer is het lijk opge haald van den 23-jarigen ongehuwden R. Steunebrink uit Groningen, die Dinsdag avond 5 Augustus bij het maken van een zeiltocht over het meer tengevolge van het omslaan van de boot jammerlijk was ver dronken. SPAANSCHE TROEPEN AAN HET OOSTELIJK FRONT. Naar van het Oostelijke front gemeld wordt, heeft daar de plechtige overname plaats gevonden van de Spaansche blauwe divisie onder leiding van generaal Munoz Grande door het Duitsche leger en heeft zij den eed op den Fuehrer en oppersten bevel hebber van de Duitsche weermacht afge legd in handen van den bevelhebber van het Duitsche vervangingsteger, kol.-generaal Tromm In een toespraak wees kol.-generaal Tromm er op, dat het Duitsche volk er trotsch op is te weten, dat Spaansche vrijwilligers in zijn gelederen staan. Hij gaf uiting aan de ge voelens van kameraadschappelijke verbon denheid met den Spaanschen staatschef. generalissimus Franco en bracht een „Hoch" uit op het Spaansche leger en het Spaan sche volk. Generaal Munoz Grando sprak in zijn ant woord over de vriendschap tusschen Spanje en Duitschland. De Spaansche vrijwilligers hebben een eigen vlag „de vaan der blauwe divisie", die hun door generaal Franco is ge geven. (DNB). DUITSCHE PERS OYER DEN STRIJD IN HET OOSTEN. Aan de hand van kaarten, die den toe stand aan het Oostelijk front op 2 Augustus weergeven, vestigt de Berlijnsche pers nog maals de aandacht op de weergalooze ver richtingen der Duitsche troepen, die na zes weken reeds een gebied hebben bezet, dat ruim tweemaal zoo groot is als het terrein, dat v/as veroverd bij het begin der wapen stilstandsonderhandelingen te Brest-Litowsk in December 1917. Terwijl toen de terrein winst het resultaat was van de hevigste massaslagen gedurende meer dan drie jaar. zijn de successen thans na zes weken be haald. De Duitsche troepen, aldus de Deutsche Allgemeine Zeitung, staan nu reeds diep in het hart van het uitgestrekte vijandelijke land. Zij hebben een massalen opmarsch verijdeld, die zelfs in de verste verte niet vergeleken kan worden met het offensief van Broessilov. Overigens is deze veldtocht de moeilijkste strijd geweest, dien de natio- naal-socialistische Duitsche weermacht heeft moeten voeren, want de gevechten zijn hier ook in het teeken der techniek niet ge makkelijker geworden. Veeleer werden er hooge eischen gesteld tengevolge van de bijna ontelbare hoeveelheden materiaal bij den vijand. De vijandelijke meerderheid in materiaal en massa is thans echter over wonnen, dank zij de ongekende dapperheid van den Duitschen soldaat. Ook de Voelkischer Beobachter verklaart, dat reeds na een veldtocht van zes weken de strategische toestand zoo grondig gewij zigd is. dat geen enkele vergelijking meer gemaakt kan worden met het Oostelijke front van den wereldoorlog. Het verstarde Oostelijke front van 1917 is thans vervangen door een keten van geweldige slagveldren, waarop zich het noodlot der sovjets voltrekt. Het Duitsche leger is reeds tot honderden kilometers voorbij de groote loopgraven stellingen van den wereldoorlog opgerukt en begint ook het gebied, dat in den vorigen oorlog door geen Duitsch soldaat betreden is, te overstroomen. (D.N.B.). DE INTERNEERING VAN GENERAAL DENTZ. In strijd met andersluidende berichten wordt er in bevoegde kringen te Vicihy op gewezen, dat de houding der Fransche re geering in de kwestie der vrijlating van de Engelsche krijgsgevangenen volkomen cor rect is geweest en dat de Fransche autori teiten terstond na de onderteekening van den wapenstilstand met inachtneming van de aanvaarde verplichtingen alle krijgsge vangenen hebben vrijgelaten. Zelfs de En gelsche krijgsgevangenen, die reeds uit Sy rië weggevoerd waren, zijn vrijgelaten en be vinden zfch op den terugweg naar Syrië. (DNB). SINGAPORE IN. ALARM-GEREEDHEID. In Singapore is, naar Exchange Telegraph van daar meldt, de gereedheid voor alarm bevolen. Aan boord van ieder Britsch oor logsschip moeten zich, naar het Engelsche agentschap meldt, zoo veel manschappen bevinden als noodig zijn voor het bedienen van ieder stuk geschut en het bestrijden van branden. Den leden van het civiele be stuur zijn vèr strekkende volmachten ge geven. Zij hebben thans het recht om in het belang van de openbare veiligheid te allen tijde particuliere gebouwen te betre den en te beveiligen. Het personeel van de mijnenvegers en van de duikbootbestrijding is aanzienlijk versterkt. (D.N.B.). Het opperbevel der Duitsche weermacht deelt mede: „De operaties aan het Oostelijke ïront blijven zich gunstig ontwikkelen. Gevechts vliegtuigen hebben in den afgeloopen nacht militaire installaties te Moskou en verschei dene belangrijke spoorwegknooppunten ge bombardeerd. Op spoorwegemplacementen werden groote branden en hevige ontplof fingen veroorzaakt. Motortorpedobooten hebben in den nacht van 10 op 11 Augustus bij een vaart naar de Britsche kust een krachtig door torpedo jagers beschermd convooi aangevallen. In weerwil van het zware weer en den hevigen afweer drongen zij tot midden in het con vooi door en brachten een gewapend koop vaardijschip van 60O0 ton tot zinken. Aan de Atlantische kust heeft een blokkadebre ker der marine een Britsch gevechtsvliegtuig neergeschoten. Op den Atlantischen Oceaan ten westen van Cadiz, heeft een gevechts vliegtuig voor grooten afstand een tankschip van 8000 ton vernietigd. Bij der. aanval op de reede van Suez in den voorlaatsten nacht werden twee groo te koopvaarders ernstig getroffen door de bommen van Duitsche gevechtsvliegtuigen. Britsche vliegtuigen hebben in den af geloopen nacht bommen op West-Duitsch- land laten vallen. Op eenlge plaatsen, voor al te Duisburg-, werden gebouwen vernield of beschadigd. Systeemlooze aanvalspogin- gen van sovjetvhegtuigen op het Noord oosten van Duitschland, hadden geen en kele uitwerking." BVISLEIDD^G VAN TEXAS NAA* NEW YORK. Nadat de Amerikaansche minister van binnenlandsche zaken. Ickes, met 11 groote petroleummaatschappljen onderhandelin gen had gevoerd, heeft hij bekend ge maakt, dat zonder verwijl zal worden be gonnen met den aanleg van een 1820 mijl lange buisleiding van Texas en Luisiana naar New York en Philadelphia. De olie- leiding is noodig om het hoofd te bieden aan de dagelij ksch toenemende olle- schaarschte in de Oostelijke Staten, welke is veroorzaakt door het afstaan van Ame rikaansche tankschepen aan Engeland. Te- gelijkerijd heeft Ickes gewaarschuwd voor het gevaar van steenkoolschaarschte door transportmoeilijkheden. (D.N.B.) Het Italiaansche weermachtsbericht no. 434 luidt als volgt: Formaties Itaüaansche vliegtuigen heb ben doeltreffend lucht- en vlootbases op Malta gebombardeerd. Eén toestel is niet teruggekeerd. In het Oosten van de Mid- dellandsche Zee hebben onze vliegtuigen met torpedo's een vijandelijk hulpschip van 2800 ton getroffen. Men nam waar hoe het schip krachtig overhelde en zonk. In Noord-Afrika levendige activiteit der artillerie aan het front van Tobroek. Eenige •krijgsgevangenen zijn gemaakt tijdens plaatselijke acties. De luchtmacht van de spil heeft installaties en haveninrichtingen der sterkte gebombardeerd en branden en explosies doen ontstaan. Onze Vliegtuigen hebben militaire doelen getroffen in de zone van Mersa Matroeh. Britsche troepen- kampementen zijn doeltreffend met mitrail- leurvuur bestookt in de omgeving van Sidi el Barrani. De vijand heeft nieuwe aanvallen gedaan op Tripoli en Benghasi: geen enkel slacht offer, weinig belangrijke schade. In Oost-Afrika hebben Italiaansche en koloniale detachementen te Oulquabert een stoutmoedigen uitval ondernomen tegen talrijke groepen van den vijand, die uiteen gedreven werden en gevoelige verliezen leden. Engelsche vliegtuigen hebben we derom aanvallen gedaan op Gondar: er wordt geen enkel slachtoffer betreurd. Gisteren hebben drie Britsche toestellen eenige bommen en granaten geworpen op Orotona en in de omgeving van Oatanzaro, waarbij woonhuizen werden getroffen. On der de bevolking vielen een coode en eenige gewonden. Twee der vijandelijke toestellen zijn neergehaald door het afweergeschut. De bemanning van een der toestellen werd gevangen genomen. SOVJETAUTORITEITEN LEVEREN DUITSCHE GEËVACUEERDEN UIT. De sovjetautoritelten hebben er in toe gestemd 32 Duitsche geëvacueerden uit Nederlandsch Indië, die op Juni de grens tusschen de sovjet-unie en Mandsjoekwo overschreden hadden en die door den oorlog werden verrast, uit te leveren aan Mandsjoekwo. De terugkeer van deze Duit- schers vormt het einde van succesvolle on derhandelingen, die waren aangeknoopt door de Japansche autoriteiten. (Domei). f Door de vaaijt waai mede ik naar beneden kwam, sloeg ik een II bleef ik niet lang buiten kennis. En met mijn nagels, die ver gat in den grond, dat ongeveer 10 meter diep was. Gelukkig bazend hard en sterk waren, groef ik een trap in de aarde uit, zoodat ik behouden en wel den beganen grond weer bereikte. Amsterdam, 12 Augustus. Het zakenverkeer op de effectenbeurs te Amsterdam was -heden wel niet omvang rijk, maar eenige afdeelingen van de locale markt gaven toch geregeld behoorlijke affaire te aanschouwen. Zoo nu en dan ging het ln enkele ru-brieken zelfs tamelijk leven dig toe. De markt als geheel bood hierdoor een opgewekt beeld, niet het minst, omdat wederom een aangename stemming kon worden geconstateerd. Wel waren de koersen niet veel veran derd, maar er openbaarde zich toch op nieuw vraag en daartegenover was globaal ^noenen het aanbod gering. In Olies werd druk zaken gedaan, vooral kort na de ope ning. Door enkele huizen werd aardig wat materiaal uit de markt genomen en bij een openingsprijs van 2541/4 kon naderhand 2561/4% worden gemaakt. In het verdere verloop kwamen geen groote mutaties meer voor, aangezien vraag en aanbod- el kander ongeveer ln evenwicht hielden. Ook aan de Industrieelen werd heden weer de noodige aandacht geschonken. Aku's werden het grootste gedeelte van den beurstljd ln een open hoek verhandeld. De fluctuaties waren echter niet groot en ln hoofdzaak bewoog de koers zich rondom 144 Unilevers ontmoetten eenige koop lust van 133 op 134'/: De Philipsaandee- len waren weinig veranderd. Ook van Ber kels en Calvé Delft gaven geen groote ver schillen met gisteren te zien. De minder courante industrie aandeelen waren door elkander genomen goed van toon: voor verscheidene specialiteiten be stond vraag, zij het dan ook, dat enkele soorten van eenig aanbod den Invloed on dervonden. Ook op de Scheepvaartafdeeling heerschte eenige bedrijvigheid. Soheepvaarttunles waren goed: prijshou dend-, maar niet noemenswaardig gewijzigd. Over het algemeen genomen weken de koersen nl-et veel van de vorige af, Indische oultuurfondsen lagen stevig in de markt. H.V.A.'s stegen onder bcursttjd van 434 tot 438 waarna een kleine verzwakking intrad. Tabakken Waren prijshoudend met slechts zeer geringe affaire. Op de Rubberafdeeling trokken Amster dam Rubbers geleidelijk aan van 281% tot 285%. De minder courante soorten konden zich meerendeels op peil houden. Op de beleggingsafdeeling bestond een. vaste stemming voor de Nederlandsche staatsfondsen, zij het dan ook, dat dit maar weinig tot uitdrukking kwam ln de noteeringen. De nieuwe vieren Nederland waren onveranderd. De gestaffelde leening zakte, na tot 93 1/4 te zijn opgeloopen ln tot 92 7/8%. Van de Oude Schuld waren vooral inte gralen vastgestemd. De Indische leeningen waren goed prijshoudend. Voor de gemeen telijke en provinciale leeningen kon een kleine vraag worden waargenomen. Pand brieven waren prijshoudend. Prolongatie 21/4 (AN.P.) BODEGRAVEN. 12 Augustus Aangevoerd 244 partben Goudsche kaas, waaronder met rbksmerk. totaal 10980 stuks, wegende 98820 kg. Prijs met R.M., le srt. f.61—62.50; 2e srt. f. 5860. Handel vlug. KATWIJK A. D. RIJN, 11 Aug. Vroege Aardappelen, groote f.5; Drielingen f.2A0; Eigenheimers, groote f.5—5.20; Tuinboonen f.6 —f.7; Uien f. 6.50—7; Sla per 100 st. f. 2.30—4; Bospeen f. 4.90—5; Bloemkool I f. 11.70—12; Idem II f.89; Kroten per kist f. 0.801.30; Peen per kist f. 1.20—1.40. LEIDSCHENDAM, 11 Aug. Engelsche kom kommers AA f. 13A0; idem le srt. f.11; idem 2e srt. f. 8A0; idem 3e srt. f. 5.50; idem wan kleurige f. 2.604.10; idem stek f. 1.803.50; Gele komkommers le srt. f. 8.50; idem 2e srt. f. 5.50; idem 3e srt. per 100 kg. f.56.10; idem stek f. 1.80—3.50; Kropsla le srt. f.4; idem 2e srt. f.2.503.60; Stoofsla 10; Peen 5; Bloem kool le srt f. 12; idem 2e srt. f.9; Idem uitschot f. 4.50—6.90; Tomaten midd. f. 9.50; idem groote ronde f. 9.50; idem 2e srt. f. 9.50; Idem 3e srt. f. 9.50; idem bonken f. 6.50; idem uitschot f.2—4); idem rijp f. 3.10—3.60; Andijvie per 10 kg. f.1; Spinazie per 4 kg. 58116 ct.; Postelein 12; Ra barber per 100 bos f.6; Snijboonen f.14; Sper- cieboonen f.14; Radijs f.2A0—3.20; Prei f.3.60 f. 5.10; Seldery f. 1.904; Peulen f.16; Tuin boonen f.6; Doperwten f.16; Appelen f,15: Pe ren f.15; Meloenen f.18—71; Druiven f.15. RIJNSBURG. 11 Aug. Groentenveiling: Tomaten f.18; Princesseboonen f.14; Snijboo nen f.14; Waschpeen f.7; Uien f.7; Kroten f.5; Rabarber f.8 per 100 kg.; Bospeen f.6; Selderie f. 1.50—3; Peterselie f. 2.50-4; Radijs f.23; Kervel f. 2.504 per 100 bos; Bloemkool I f.12; idem II f.9; Kropsla f. 1.80—3 per 100. ROTTERDAM, 12 Aug Heden werden ter veemarkt aangevoerd 1792 dieren, waaronder 900 runderen. 13 paarden, 156 veulens, 30 scha pen en 1 lam; 232 nuchtere kalveren, 401 gras kalveren. 59 bokken en geiten. Prijzen per stukMelkkoeien van f545440 f.330; Kalf koeien f.550440335; Varekoelen f.390—290—235; Vaarzen f.355—285—205: Pin ken f. 390—215—170. ZOETERWOUDE. 12 Aug. Eierveiling .Ik leer nog". Aangevoerd 700 eieren. Kippeneieren regeeringsprijs. Pluimvee: Kippen f.22A0; Hanen f.3; Ko nijnen f. 0.753.50;. alles per stuk. Redactie-staf: B. W. Menkhorst, Buitenland en Tooneel; K. Been. Binnenland en 8port; J, Brouwer, Stadsnieuw?; Th. J. Hannema, Omgeving en Muziek. i s—i

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 3