LAATSTE BERICHTEN 1EIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 9 Augustus 1941 UIT DE BONTE WAERELD Verduisteren: VISSCHERIJ-BERICHTEN Binnenland Buitenland Verklaringen van de Brinon De strijd in het Oosten 21.19 6.13 21.17 6.14 uur uur uur uur MA1KÏ ïtRltHTINc^f SPORT Dagbladreclame is niet te vervangen VRAGENRUBRIEK s—1 f door den trein overreden. Gistermiddag geraakte de 25-jarige E.K. te Ede onder een pass eerenden locaaltrein. De man was onmiddellijk dood. Hij laat een vrouw en twee kinderen na. De trein had door het ongeval een kwartier vertraging. De machinist had van het ongeval niets bemerkt en werd later bij station Ede-dorp opgehouden. De algemeene gevolmachtigde van de Fransche regeering voor het bezette gebied ambassadeur de Brinon, heeft voor verte genwoordigers van de Amerikaansche pers een verklaring afgelegd, waarin hij consta teerde, dat tusschen de verklaring van Sumner Welles en de houding van de Fransche politiek een dui delijk verschil van meening bestaat. Dit heeft hoofdzakelijk hierop betrekking, dat de beginselen, die de houding van Roose velt en zijn medewerkers bepalen en de be ginselen, waarop maarschalk Pétain steunt om het land weer op te heffen, onvereenig- baar zijn. De oorlog stelt twee opvattingen tegenover elkander, de eene is de wereld beschouwing van Engeland, waar Roosevelt zich bij heeft aangesloten, de andere is die, welke is opgebouwd op een nationaal-so- cialisme en een nieuwe verdeeling van de economische rijkdommen der wereld De regeering van Frankrijk beschouwt het als in het belang van Frankrijk de tweede wereldbeschouwing te vertegenwoordigen en te werken in de richting van haar ver wezenlijking. Ambassadeur de Brinon verklaarde ver der. dat hij zeer goed begreep, dat iedere natie ten slotte geleid wordt door de zorgen voor haar eigen belangen. Amerikaansche persoonlijkheden van het openbare leven, aldus de ambassadeur, nemen openlijk een standpunt in tegen de nationale revoluties. Zoo verbant Roosevelt het fascisme, het rationalisme, het falangisme en alle bewe- fingen, die de marxistische democratie reeds hebben verworpen. Daarom matigt men zich in Amerika ook het recht aan de inosche regeering te verbieden politiek ut Duitschland samen te werken en men Vdreigt. Frankrijk voor het geval, dat het te raadgevingen in den wind zou slaan. ün dergelijke houding, zoo besloot de itnon, is voor een volk als het Fransche ^aanvaardbaar Het heeft het recht zelf middelen te kiezen voor zijn wederop- heffing. Maarschalk Pétain heeft deze middelen bepaald door bevel te hebben ge geven voor een wapenstilstand en door zich te begeven naar Monboire. Wanneer de maarschalk van meening is, dat de parle mentaire democratie Frankrijk veel onheil heeft bereid en tot het verleden moet be- hooren, en wanneer hij het juist acht naar alle middelen te zoeken om met den over winnaar tot een eervolle overeenstemming te komen, dan is dat zijn zaak, maar beslist niet die van Roosevelt of Sumner Welles.' Men moet overigens aannemen, dat de Monroeleer de Ver. Staten behoort te be hoeden tegen dergelijke vergissingen. Frankrijk gevoelt voor de Ver. Staten en voor het Amerikaansche volk een oude vriendschap en wenscht die ook te behou den Het zou echter onverdraaglijk zijn, wanneer men Frankrijk uit naam van een politieke wereldbeschouwing zou willen tontroleeren, een wereldbeschouwing, die zichzelf in Europa heeft overleefd. Het is te vreezen, aldus de Brinon ten slotte, dat erklaringen zooals die van Sumner Welles er toe lelden een misverstand te verande ren in een tweespalt. (D.N.B 1 duitsche persstemmen. Het laatste speciale bericht van het op percommando der weermacht over de nieuwe groote militaire successen in het Oosten, en de commentaren daarop be- heerschen de Berlijnsche bladen. Onder reusachtige opschriften, zooals „Vernieti gingsslag in de Oekraïne zegevierend ge ëindigd", „Vijfentwintig sovjetdivisies in de Oekraïne vernietigd" laten de dagbladen het licht vallen op de geweldige cijfers van buit en krijgsgevangenen, welke nog wor den overtroffen door de bloedige verliezen van de sovjets, terwijl zij nader ingaan op de beteekenis van het resultaat van dezen slag voor de sovjets en hun Britsche bond- genooten. De Deutsche Allgemeine Zeitung schrijft: „Aan het Oostelijke front is een nieuwe, machtige overwinning bevochten. Het is het eerste groote succes op grond van de in de vorige speciale berichten van het op percommando aangekondigde operaties. De getallen van gevangenen en buit, zoo gaat het blad verder, die het nieuwe speciale bericht uit het hoofdkwartier van den Fuehrer bekend maakt, zijn overweldigend en laten het licht vallen op de door de En- gelschen en hun leerzame scholieren de laatste dagen verspreide propagandaberlch- ten piet al hun dwaasheid. Terwijl de En- gelschen nog steeds krampachtige pogingen in het werk stellen om de balans van Woensdag j.l. op agitatorische wijze kleiner voor te stellen, toonen de voortdurende suc cessen in den nieuwen operatiesector hoe onze troepen onstuitbaar zegevierend op rukken. Het blad constateert ten slotte dat Lon den weer eens geen andere weg open blijft, dan eenvoudig te zeggen, dat de Duitsche berichten over de bolsjewistische gevange nen en verliezen niet kloppen. Dit kan ech ter geen wijziging brengen in de feiten en ook de geloofwaardigheid van de Duitsche mededeelingen niet verzwakken, welke be wezen is door dozijnen feiten, die de vorige veldtochten hebben opgeleverd. Onder het opschrift „Het.Londensehe la- tijn afgeloopen" spreekt het „Zwoelf Uhr- blatt" van een harden slag dien het spe ciale bericht van het oppercommando we derom heeft toegebraoht aan Engeland en de sovjet-unie. Het is te begrijpen, zoo gaat het blad voort, dat het zelfs voor den meest doortrapten Engelschen leugenaar moeilijk is om het probleem „hoe zeg ik dat tegen mijn kind" tot een oplossing te brengen, nadat men tevoren weken lang het eigen volk steeds weer de verzekering heeft ge geven, dat de Dultschers in het Oosten niet vooruit komen en dat hun „bliksemaanval" tot staan is gekomen. Na de nieuwe Duit sche geweldige successen, zoo besluit het blad. weten de Engelsche agitatoren een voudig niet meer. welken weg zij moeten volgen, hoe zij met angstige oogen naar het Oosten kijkende Engelsche volk de waarheid moeten bijbrengen over de ver nietigende nederlagen van den bolsjewis- tischen bondgenoot. (DN.B.) britsche vliegtuigen boven duitsch gebied. De vijand is in den afgeloopen nacht i'oordwest en Noord-Duitschlland gevlogen, knige vijandelijke vliegtuigen, die een po- itag deden om Berlijn aan te vallen, wer den door afweervuur gedwongen van koers veranderen, zoodat geen schade werd scngerioht. Tot dusver is bericht ontvangen lat nachtjagers twee toestellen hebben neergeschoten (D.N.B.) brand aan boord van canadeesch tankschip. Naar Associated Press uit Detroit meldt, aan boord van het Canadeesohe tank- chip „Transiter" na een felle ontploffing 'rand uitgebroken. Aan boord van het enkschip bevonden zich 15.000 vaten ben- hne Zes leden der bemanning bekwamen 'erwondingen en werden naar een zieken huis overgebracht. (D.N.b.). de vêHEEEigde staten en zuid-amerika. De chef de protocol van het Amerikaan- ene staatsdepartement George Summe- ice, is in Chili aangekomen. Volgens uit gingen van de pers zou hij belast zijn nel een speciale missie met betrekking tot 'e bultenlandsche politiek van het Witte luis jegens de Zuid-Ameriraansche repu blieken. Hij is door den minister van bui- lenlandsche zaken. Rosetti, ontvangen. MEtJWE phaf sche opperbevel HEBBER van het luchtwapen in noord-afrika Tot opperbevelhebber van het Fransche «htwapen in Noord-Afrika is generaal khille Mendigal benoemd in de plaats 'sn generaal Odic. Zijn benoeming wordt toonaangevende kringen in Vichy een haatregel genoemd, die ten doel heeft de HUgheld van Fransch Noord-Afrika nog "lectiever te maken. (d.N.b.). hoe de politieke commissarissen optreden, In het veldlazaret van een Duitsche divi sie is eenige dagen geleden een gewonde sowjetsoldaat opgenomen, die volgens de verklaringen van een anderen gevangene deel had uitgemaakt van het 27ste bolsje wistische regiment artillerie der 11de ge- schutsdivlsie. De gewonde had zware ver wondingen aan belde voeten en bovendien een snflwond door luchtpijp en slokdarm. Op de vraag, wie hem den keel had door gesneden, schrijft hij op een voor hem neergelegd stuk papier het woord „politruk" en zette daaronder zijn naam: c. k. Bor- risow. Een Russisch sprekende militaire arts onderzocht het geval en vernam van een eveneens gevangen genomen gewonde, dat de sovjetsoldaat Borissow zoo was getakeld door den politleken commissaris van het artillerieregiment. Aangezien de soldaat op grond van zijn voetwonden niet meer verder kon marcheeren, had de com missaris eenvoudig korte metten met hem willen maken. (D.N.B.) de toestanden in het sovjetleger. De New York Journal American publi ceert een uitvoerig interview van den cor respondent der Internationale News Service Pierre Huss, aan het Flnsche front met twee in het Sovjetleger gediend hebbende In' Amerika geboren personen, die gevangen werden genomen. Zij verklaarde, dat de Sovjettroepen niet hadden geweten, dat zij den oorlog in trokken, maar dachten, dat zij op manoeuvre gingen. Ook verklaarden zij, dat het moreel diep gezonken is en dat de ravitailleering slecht en onvoldoende is. De sovjettroepen moeten blindelings oprukken, wanneer zij niet achter het front door de politieke commis sarissen aan de vreeselijkste martelingen willen worden onderworpen. Dezen snijden hun handen, ooren en neus af, .zoo wordt in het verslag van het interview gezegd. (D.N.B.) generaal weygand te vichy. In officieuze kringen te Vichy verklaart men het bezoek van generaal Weygand er mede. dat de algemeene gedelegeerde der Fransche regeering in Fransch-Afrika iedere maand regelmatig naar de residentie der regeering komt om contact te zoeken met de bevoegde Instanties. Het laatste verblijf van generaal Weygand in Vichy dateert van 19 Juli. In politieke kringen te Vichy legt men echter verband tusschen zijn tegenwoordige verblijf en den rugkeer van admiraal Darlan uit Parijs Van be voegde kringen Is tot dusver geen officieel commentaar ontvangen op de besprekingen die de plaatsvervangende minister-presi dent in Parijs heeft gevoerd. (D.N.B.I DE STAKINGSBEWEGING IN DE VEREENIGDE STATEN. De Amerikaansche plaatsvervangende minister van marine. Barb, heeft tijdens een persconferentie verklaard dat wanneer de staking op de scheepswerven van Kearny niet wordt bijgelegd, stappen moeten worden gedaan om het werk op welke manier dan ook aan den gang te brengen. De staking veroorzaakt een dagelijkscli Verlies van ruim 200.000 arbeidsuren aan dringend noodige oorlogsschepen (D.N.B.) ONDERSCHEIDING VOOR PROF. Dr. HEINKEL. Als teeken van zeer nauwe verbonden heid der strijdende troepen met het vader land heeft eenige dagen geleden de com modore van een geveohtseskader aan prof. dr. Heinkel, den schepper van de He 111, de zilveren eerespeld van het eskader la ten overhandigen. Deze onderscheiding is tot dusver alleen ten deel gevallen aan ver dienstelijke vliegtnigbemanningen van het eskader. De commodore liet bij de over handiging in de volgende bewoordingen zijn dank tot uitdrukking brengen: Dit moet en zichtbaar teeken zijn, dat ik en mijn bemanningen er indachtig aan zijn, dat aan deze tot dusver geleverde presta ties van de groep in den Poolschen oorlog, in den Noorschen veldtocht, in den strijd om Narvik, in den strijd bij dag en nacht tegenLonden en alle Engelsche en Schot- sche steden, van de Shetlands tot Sout hampton en in den strijd tegen de Britsche ravitaileeringsstrijd gij en de mannen en vrouwen van uw personeel een doorslagge vend aandeel hebt. Twee millioen zeven honderdduizend kg. bommen hebben wij met uw He 111 op bijna alle oorlogstoonee- len tegen Engeland, deels op duizend en meer kilometer afstand en in verre vluch ten over open zee gedragen en neergewor pen. Moge u, professor, ook verder de kracht behouden blijven tot nieuwe geniale schep ping en moge uw personeel als soldaten van den arbeid in nauwe kameraadschap met de soldaten van het front verder rus teloos en .onvermoeid, ieder op zijn post, medewerken en strijden voor de spoedige eindoverwinning van onzen Fuehrer en Groot-Duitschland. (DN.B.) de noordpool het land van de toekomst. Eens zullen op de Noordpool millioenen menschen op aangename wijze hun leven doorbrengen. Dat profeteerde tenminste dr. Vistor E. Levin e, professor aan de Cralgh- ton-Universiteit to Omaha in Nebraska. Jaarlijks vermeerdert de wereldbevolking met ongeveer 20 millioen, en zoo zullen de komende generaties zich eens met het hooge noorden bezighouden, om dit voor de menschen bewoonbaar te maken. „Uitgestrekte gebieden van Groenland, arctisch-Amerika en Alaska zijn slechts spaarzaam bewoond", vervolgt de professor. „Alleen Alaska omvat een gebied van onge veer 1.500.000 vierkante kilometer, maar wordt slechts door 60.000 menschen be woond. waarvan ongeveer de helft blanken zijn, die echter meer in het zuidelijk deel wonen. Alaska kan gemakkelijk door 10 tot 20 millioen menschen bewoond worden; het klimaat is gezond, en de verschillende koudegraden zijn zelfs heilzaam voor het menschelijk organisme." De eenige moeilijkheid, de uitgebreide voorziening van levensmiddelen bij een zoo groote bevolkingsdichtheid, zou echter met behulp van vliegmachines, en in den loop van den tijd over verkeerswegen te land, die aangelegd zouden moeten worden, gemak kelijk te overbruggen zijn. Het gebrek aan ultraviolette stralen, dat met de hooge breedte en de maandenlange duisternis in verband staat, is de eenige moeilijkheid. Maar juist daar, waar de straling onvol doende is, heeft men in overvloed de zon- neschijnvitamine D. In het vet van den zeehond en den walrus gevonden. vcm hedenavond tot morgenochtend en van morgenavond tot Maandagmorgen De maan komt hedenavond op tc 22.08 uur en gaat morgenochtend onder te 9.56 uur; morgenavond komt de maan op te 22.32 uur; maansondergang Maandagmorgen te 11.02 uur. PRIJZEN EN BESOMMINGEN. IJMUIDEN, 9 Augustus. Tarbot f.54.00; Tong f.5—2.70 per kg Kleine Schol le srt. f.99—75; Idem 2e srt f76 —f.52; Puf schol le srt. f.48—33: Idem 2e srt f.30—13.50; Pieterman f.90—81; Groote Schar f 41—30; Kleine Schar f.23—16; Pufschar f 15 X. 9.50; Kleine roode poon le srt f.92; Idem 2e srt. f.66—46; Poontjes f.34; Horsmakreel f.29, Groote Bot f.73—55; Kleine Bot f.31—26 Trawlers: IJm. 417 Derika 77, 100 manden f.3307; IJm. 70 Zeehond, 160 manden f.3811- VI. 80 Oezina 80 manden f.3007. Kotters: TX 29 f.1140; HD 108 f.495; HD 125 f 606; HD 13 f.682; IJm. 203 f.730; IJm. 223 Loggers: KW 45 f.1541; KW 89 f.1743; KW 8 f 1130; KW 52 f.936; KW 64 f.1698; KW 2 f.1721; KW 91 f.1347; Sch 250 f.669; Sch. 9 f.1264; Sch. 30 f.1450; Sch. 247 f.961; Sch 496 f 1060; Sch. 245 f.1375; Sch. 39 f.1446; Sch'. 196 f. 1540. Aan den afslag waren 54 kustvlsschers met een totale besomming f. 12963. ZEILEN. OEFENWEDSTRIJDEN OP DEN WESTEÏNDERPLAS. Het bestuur der Ned. Zeil- en Roei-vereeni- ging heeft besloten de 'oefenwedstrijden op den Westeinderplas, die tot nu toe zeer geslaagd zijn geweest, ook in Augustus en September te houden. Bij wijze van proef worden voor deze wedstrijden t 'c de int. 12 M3-klasse en de Olympiajolk; 'asse uitgeschreven. Deze wed strijden zullen alleen gehouden worden als ten minste 6 booten in een klasse zijn ingeschreven. Zoo mogelijk zullen op 17 Augustus de groeps wedstrijden in de 12 M*-kIasse, die 5 Aug. niet konden worden beëindigd, worden uitgezeild, Dc zeilers, die hierin zouden moeten uitkomen, kun- nen niet in den oefenwedstrijd zeilen. EEN MOORD VAN 600 JAAR GELEDEN Het Zweedsche museum in Varberg is destijds verrijkt met een niet zeer alle- daagsche vondst: namelijk de kleeding- stukken, gevonden op het lijk van een man dat bij een turfstekerij, niet ver van Var- berg, opgegraven is. Men kon zonder moei te vaststellen, dat de doode het slacht offer van een roofmoord geweest was, die 600 jaar geleden gepleegd was. De doode moet iemand geweest zijn, die tot de voor name kringen behoorde Dit kan men nog zien aan de kleeding, die ondanks het eeuwenlange liggen nog uitstekend be waard gebleven is. Het opvallendste is de merkwaardige hoofdbedekking, die vastzit aan een bont jas, die tot over de knieën reikt, uit een kapvormige muts bestaat en eindigt in een kwast van een meter lengte. De broek en de schoenen verraden ook de belangrijke positie, die de man bekleed moet hebben. Het lijk was goed bewaard gebleven, om dat het in het moeras luchtdicht afgeslo ten was. De haren van den edelman wa rén rood, zijn gaaf gebit is nog buitenge woon mooi. Vondsten van deze soort zijn zeer zeld zaam. Alleen in Groenland heeft men tot nu toe eenige lijken uit de 14de eeuw kun nen ontdekken. Men heeft aangetoond, dat deze interessante vondst een roofmoord betreft die zes eeuwen geleden op deze persoon gepleegd is. Het lijk van dezen edelman ls op verschillende plaatsen door boord. Het vertoont groote wonden, die door een speer veroorzaakt zijn De doode c-te l - Dc laximaa. oegcsian hoe- Z2L\ waarschijnlijk op de iacht overvallen, veelheid rookgerei, die U moogt meenemen naai vprmwH ,n hPrrnf-T omdat hii he- Duitschland bedraagt 10 igaren of 20 sigaret-i i v v üi *V vv ten of 50 gram tabak halve de noodzakelijkste kleedingsttukken, Uit Duitschland moogt U maximaal 300 R.M I geen andere voorwerpen meer bij zich meenemen naar Nederland. had. LEIDEN, 9 Aug. Aan de botermarkt aange voerd 10 K.G. boerenboter. Prijs f.2,10 p. K.G. Handel matig. BOSKOOP, 8 Aug. Coöp. Vereeniging „De Boskoopsche veiling". Rozen per bos: Ingar Olsson 5070 ct; Oranje Triumph 6692 et; Else Poulsen 6080 ct; Pechtold 0.65—1,00; Rosa Mundi 0,961,36; Hadley 0,701,10; Brlarclif 6775 ct; Gloria Mundi 0.661,12; Duisburg 3041 ct; Rosalandia 4090 ct; Edith Helen 0,901,40; Wendland 90 ct; Queen Msry 70—flü ct; PJorex 0,80—1,10; Golden Ophelia 42 ct; Juweeiltjes 40—56 ct; Polyantha rozen 0,65—1,16; Butterfly 44—55 ct; August Noach 28—35 ct; Better-Times 1,10—1,60; Clau dius Pernet 59 ct; Vierlanden 6090 ct; Dorus Rijkers 0,84—1,14; Gemengde rozen 22—27 ct; Diversen per bos: Lelies 52—90 ct; Floks 8—13 ct; Anjers 14 ct; Clematis Durandi 35 ct; idem Mevr. le Coultre 1,20—1,50; idem Prins Hendrik 1,50—1,70. HONSELERSDLJK. 8 Aug, Centr. Weetl. Bloe menveiling. Anjers f. 3,60—8,10; Gerbera f.5.90 7,40; Zinnia 5,305.40; Artisjokken 23—27* Amarüly 9—12; Pulling 27—30; Page f.37 per 100; Plumosa 1635;; Lathyrus 4—1; Dahlia 1444; Gladiolen 1660; Troschrysan then 18; Asters 8—14 per bos; Cyclamen 63—75; Fuchsia 5—9; Coleurs 6—11 per pot; Slervruchten 65—71 per bakje. KATWIJK A. D. RIJN, 8 Aug. Groote aard appelen f.5. drielingen f.2,50. Eigenheimers, groote, f.5—5,25 per 100 KG.; tuin boo nen 1.6 7; snijboonen f. 13.90—14; uien f 6,40—7 per 100 K.G.; sla f.2—4 per 100; bospeen f. 4,80—5; bloemkool I f. 11,70—12; idem rf f. 8,80—9; kro ten 100 KG. f. 4,80—6,50; peen per 100 K.G. f. 6,40—7. LEIDSCHENDAM, 8 Aug. Engelsche komkom mers le soort f. 11; idem 2e soort f. 8,50; idem 3e soort f. 5,50; idem wankleurige f. 2,40—3,60; idem stek f. 1,506,30; Gele komkommers, lé soort f. 8,50; idem 2e soort f. 5,50; idem 3e soort 100 K.G. f. 3—6,50; Kropsla, le soort f. 4; idem 2e soort f. 2,50—3; Stoofsla f. 10; Peen f 6* Bloemkool, le soort f. 13; Idem 2e soort f. 9* ld. uitschot f. 4,50—7.20: Tomaten midd. f. 9,50; ld. groote ronde f. 9,50; idem 2e soort f. 9,50; idem 3e soort f. 9,50; idem bonken f. 7; idem rijp f. 6,50; Andijvie per 10 K.G, f. 1; Spinazie per 4 K.G. f. 0,90—1,23; Postelein f. 12; Rabarber per 100 K.G. f. 6; Snijboonen f. 14; Spercle- boonen f. 14; Prei f. 3.60—5,30; Seldery f. 1,50— 4; Meloenen f. 16—74; Druiven f. 35. NAALDWIJK, 8 Aug. Middenprijs der veilin gen, Tomaten A 14,40—18, B idem, C idem, C C idem; dubb. boonen f. 9,60—14; enkele 10: snii »2014 per 100 KG.; netmeloenen 38; 2e 23 30; Ananas 18—38; perziken 8—26 per stuk; komkommers AA 13.50. A 11, B 8,50, C 5 50 per 100; Alicante 70; champion 80; Emile 70;' roode bessen 16; kruisbessen 13—16; pruimen 12—13; tafelappelen 22—25 per KG.; roode kool 6: Sa- voye 4,50—5 per 100 KG. RIJNSBURG. 8 Augustus. Groentenvelllng Tomaten f. 18; prinsesseboonen f. 14; snijboonen f.14; waschpeen f.7; doperwten f.16; uien f.7* rabarber f.8 per 100 KG.; Bospeen f 5; peter selie f. 2.50—4; selderie f. 2.50—3,50; radijs f 1 60 —2 per 100 bos; bloemkool I f. 12, idem II f 9* kropsla f. 1,80—2.50 per 100. RIJNSBURG 8 Augustus. Bloemenveiling Gladiolen: wit f.3.504; geel f.3-4; rose f3 20 —3.80; blauw f.3.10—3.60; Tienhoven f 2 40— 2.60; Zinnia's groot f. 1.50—2; klein f. 0.80—1.20* Dahlia's f. 1.60—2; gemengd f. 1.40— 1.9Ó; Asters wit f.1—1.30; gemengd f. 0.90—1.20; blauw 150 1.60; Montbretia 70—60 ct.; Convilll f. 1,50—2* Auratum f.22; stroobloemen Immortel 18—24 ct.: Certise 1620 ct.; Goudsbloemen 1012 ct Gips 14—18 ct. UTRECHT. 9 Augustus Veemarkt: Totaal aangevoerd 1400 stuks vee. 425 stuks Koeien. Vaarzen f.260—370 per stuk; Pinken f. 180—300; Melkkoeien f.330—520; Kalfkoeien f.350—550; Varekoeien f.250—450. Handel redelijk, prijzen oploopend. v 120 Magere Kalveren f.75—155. Handel matig prijzen geluk. 100 Nuchtere Kalveren; 70 Schrammen f.15 -f.26; 440 Biggen f.8—15 Handel flauw. 245 Magere schapen f.45—60 Handel flauw, rijzen gelijk Weideiammeren f.20—26 p. st.; Zuiglammeren ?532 p. st. Handel kalm. prijzen iets lager. Kaas f. 1.401.70. Redactie-staf: B W Menkhorst en Tooneel; K Been. Binnenland J Brouwer, Stadsnieuws; Th. J. Omgeving en Muziek. Buitenland en Sport; Hannema,

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 3