STADSNIEUWS De Leidsche Bioscoop-Programma's IEIPSCH DAGBLAD - Eersie Blad Zaterdag 9 Augustus 1941 OFFICIEELE KENNISGEVING (fa LAAT I¥U KERK- EN SCHOOLNIEUWS Artikel van Dr Goebbels X.V. MEERPOEL's BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN VACANTIE-ADRES De STANDAARD wordt ook Uw bakker. HET BRITSCHE OFFENSIEF VAN DEN GROOTEN MOND. In het weekblad Das Reich rekent minis ter dr. Goebbels in een artikel onder het opschrift „Het Britschc offensief van den grooten mond'' af met het Engelsche dilet tantisme op het gebied der propaganda, dat na de aftreding van Duff Cooper is verstrekt door zijn opvolger Brandon Bracken. De minister wijst cr op, dat het op den duur vervelend wordt de verzinsels van den nieuwen Britschen minister van Voorlichting te dementeeren, omdat zijn geheele leugencampagne, die in de eerste plaats geconcentreerd is op de zoogenaam de ontheffing van Duitsche militaire of po litieke persoonlijkheden uit hun ambten of op hun interneering in concentratie kampen, hun zelfmoord of hun veroordee ling, zich immers vanzelf moet dementee ren. De minister verklaart, dat overigens dui delijk is wat men eigenlijk voor heeft met deze kinderachtige leugens. Het is in het geheel niet belangrijk voor Engeland of deze geruchten allemaal waar zijn. Belang rijk is slechts, dat zij bestaan, en dat het Duitsche volk ze waar acht. Het Duitsche volk gaat daaraan echter met een mede lijdend schouderophalen voorbij, aldus dr. Goebbels. Deze wijst er op, dat het bijna onbenullig is zich in te laten met het schooljongenswerk van den heer Brandon Bracken: de Sovjettroepen zouden War schau en Danzig binnengetrokken zijn, Duitsche soldaten zouden den laatsten tijd met kettingen aan de kanonnen geklonken worden, de Oostenrijksche mitrailleurschut ters zouden aan hun mitrailleurs vastge klonken zijn en wat er nog meer voor leugens zijn. Want vast staat, dat de Britten niet in staat zijn hun Bolsjewistischen bondgenoot doeltreffende hulp te verschaffen, behalve dan van dit offensief van den grooten mond. Dit offensief kan Duitschland evenwel reeds daarom niet schaden, daar het de werkelijkheid ongewijzigd laat. Vai- een oorlog op twee fronten, zooals Brandon Bracken graag zou zien, kan in het geheel geen sprake zijn. Als de Britsche luchtmacht 's nachts Duitsche steden aan valt en haar woonwijken bombardeert, dan had zij dat ook gedaan, als Duitschland voor het moment niet tevens in het Oosten werd bezig gehouden. Goebbels besluit zijn uiteenzetting met de verklaring, dat de Britsche politiek in dezen oorlog zich in tegenstelling tot de Engelsche traditie onderscheidt door over ijld praten zonder den tijd en het geduld te hebben de vruchten te laten rijpen. Dat is ook de eigenlijke oorzaak van de zware Engelsche nederlagen. Wij hebben niet den indruk, dat Enge land zich op het oogenblik bijzonder veilig voelt, want wie zich veilig voelt, hoeft niet zoc te bedriegen, zooals Churchill en zijn jeugdige vriend van het Ministerie van Voorlichting. Het Britsche offensief van den grooten mond zal een even groote mis lukking worden als tot dusver alle offen sieven van Churchill of zij nu van militai ren of dan wel van propagandistischen aard waren. (D.N.B.) auXTlCttin Uw Naaimachine VAKKUNDIG repareeren. Naaimachine-bedrijf i. o. BREESTRAAT 171 - LEIDEN - TEL. 24815 45 (Ingez Med.) RIJMPRENT VAN DE MIJ. DER NED. LETTERKUNDE. Poëzie-prijsvraag voor de leden. ZooaLs wij reeds hebben bericht, heeft de Maatschappij der Nederlandsche Letter kunde besloten ter gelegenheid van haar 175-jarig bestaan een prijsvraag uit te schrijven voor een gedicht, dat bestemd is om als rijmprent te worden uitgegeven. Alleen leden kunnen mededingen naar den prijs, die honderd gulden bedraagt. Uit de nadere bepalingen voor dezen wedstrijd blijkt thans, dat de keuze van het onderwerp aan de dichters wordt over gelaten, met dien verstande dat gedichten die „politieke uitingen, toespelingen of strekkingen" bevatten niet voor bekroning in aanmerking komen. De inzendingen moeten anoniem (onder motto) geschieden. VER. VAN FACULTATIEVE LIJKVERBRANDING Jaarvergadering der Leidsche afdeeling Bovengenoemde vereeniging hield onder matige belangstelling van de zijde der le den onder voorzitterschap van den heer dr. K. Simon Thomas haar jaar lij ksche alge- meene vergadering. Na goedkeuring der notulen en behande ling der ingekomen stukken, bracht de se cretaris-penningmeester, de heer L. Ger- verdinck het jaarverslag uit over 1940, waaraan wij ontleenen, dat het ledental 339 bedroeg. De ontvangsten ad f. 270. overtroffen de uitgaven met f. 130, Overeenkomstig het rapport van de kas- commissie, bestaande uit de heeren dr. A. W. de Haan en H. J. M. Vrolijk werd de heer Gerverdinck voor zijn beheer onder dankzegging voor de betoonde accuratesse gedéchargeerd. De begrooting voor 1941, waarin opgeno men een post „onvoorzien" van f. 50. werd in ontvangsten en uitgaven vastge steld op f. 210, In de vacature van bestuurslid, ontstaan door het vertrek van dr. T. Potjewijd werd voorzien door de benoeming van den heer mr. A. M. de Haan, terwijl de heer D. Tes- selaar, die periodiek aftrad, werd herkozen. Als leden der controle-commissie werden benoemd de heeren J. C. v. d. Swaagh en J. C. v. d. Velde. Bij de bespreking van den beschrijvings brief voor de as. jaarlijksche algemeene vergadering werd den afgevaardigde, den heer Gerverdinck opgedragen de prae-ad- viezen van het hoofdbestuur o,m. in zake den bouw van een tweede cremato rium in Zwolle te steunen. Naar aanleiding van een opmerking van een der leden bij de rondvraag, verklaarde de voorzitter als lid van het H.B. zich be reid te bevoegder plaatse te informeeren naar de mogelijkheid om de minimum-con tributie ad f. 1,50 per jaar voor inwonende meerderjarige kinderen te verlagen tot f. 1 Tenslotte werd besloten om, zoo mogelijk in het laatst van September een excursie te organiseeren naar het crematorium voor leden en introducé's tegen lagen prijs. ORGELCONCERT HOOGLANDSCHE KERK. Het programma voor het concert as. Maandagavond van 8.1&—9.15 uur in de Hooglandsche Kerk door den organist Feike Asma en de violisten Kitty Raphaël en El Vège vermeldt o.m. het Concert voor 2 violen van Bach; de Passacaglia van Baoh en de Preludium en Fuga over den naam B.A.C.H. van Liszt. De toegang tot dit concert is vrij. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijzigingen: L<eidische Wolspinnerij N.V., Zoeterwoud- scheweg 3, Leiden. Uittredend commissa ris: P. Flipo, Brussel. Leidsche Goud- en Zilverhandel van Rossum du Chattel en Driessen, N.V.,Bree- straat 95, Leiden, Procuratie verleend aan: C. M. C, van Duyn, Leiden. (Beperkende Bepalingen). „De Nationale Pers", Kaiserstraat 9, Leiden. Uitgeverij. Nieuwe directeur: Chr. E. W. Krediet, 's-Gravenhage. De zaak is verplaatst naar Groote Markt 30, Rotter dam. (N.E.N.A.S.U.) Nederlandsche Nationaal- Socialistische Uitgeverij, Kaiserstraat 9, Leiden. Nieuwe directeur: Chr. E. W. Krediet, 's-Gravenhage De zaa-k is verplaatst naar Groote Markt 30, Rotterdam Naamlooze Vennootschap Boekdrukkerij voorheen L. van Nifterik Hzoon. Kaiser straat 9, Leiden. Nieuwe directeur: Chr. E, W. Krediet, 's-Gravenhage. De zaak is verplaatst naar Groote Markt 30, Rotterdam. A. J. Kloots. Emmalaan 55, Oegstgeest. Bouwbedrijf. De zaak is verplaatst naar Kon. Wilhelminastraat 10, Katwijk a. Zee. Machinale Rijnsteenfabriek „de Hoop", fa. Wed. van Leeuwen-Boer, Hoogewaard 206, Koudekerk a. d. Rijn, Uittredend ven noot: H. van Leeuwen Hzn., Koudekerk a. d. Rijn. Dames, 't is volkomen logisch, Dat U wel eens hebt gedacht, Als U weer Persil bestelde: Wat wordt mij in huis gebracht? Krijg ik nog, precies als vroeger, Van die prima kwaliteit? Of - zit in 't bekende pakje Ook wat „Tijdsomstandigheid" Kijk eens: véél is er veranderd, Véél is achteruit gegaan; Oók Persil. Tóch staat Persil nog, Nèt als vroeger, bóvenaan. Cl. D. 1141 (ingez. Mea.) AUTO CONTRA MOTORFIETS. Gistermorgen is de 27-jarige motorrij der D. T. A. P. uit Poeldijk op den Haag- weg in botsing gekomen met een uit de tegenovergestelde richting komenden vrachtauto, bestuurd door den 35-jarigen J. N. uit Voorschoten. De motorrijder kwam te vallen en brak daarbij zijn rechter bovenarm op twee plaatsen. De Eerste-Hulpdienst vervoerde het slachtoffer naar het Sint Elizabethzieken- huis. VOOR BEROEP BEDANKT. Ds. P. Hornis te Nieuwe Pekela, heeft bedankt voor het beroep der Chr. Ger. Ge meente te Rijnsburg. Geslaagd voor het in Amsterdam af genomen examen onder Rijkstoezicht ge diplomeerd schoenhersteller diploma Ade heer Joh. Zierikzee alhier. VERGUNNINGEN VOOR HET SPER GEBIED EN VOOR HET VERBLIJF IN DE OPEN LUCHT TUSSCHEN 24 EN 4 UUR. De Burgemeester van Leiden -.vijst er de Ingezetenen op, dat. aangezien gedurende den laatsten tijd de verzoeken om vergun ning tot het betreden van verboden lands- deelen zoo talrijk worden, dat de Duitsche instanties, die met de behandeling van deze verzoeken zijn belast, niet meer tot tijdige afdoening daarvan in staat zijn, voortaan slechts in dringende gevallen zoodanige vergunningen zullen worden verleend. De desbetreffende aanvragen moeten derhalve beperkt worden tot die gevallen, waarin dringende redenen het verzoek rechtvaardigen. Ook de verzoeken om een vergunning tot het zich ophouden in de open luoht tus- schen 24 en 4 uur dienen tot een minimum te worden beperkt. Deze moeten mitsdien slechts in zeer noodzakelijke gevallen wor den aangevraagd. STEVENINCK. 1193 Burgemeester. In ons verslag van de feestelijke hul diging der 37 jubilarissen bij de N.V. Kon. Necl. Grofsmederij is abusievelijk niet ver meld, dat aan alle jubilarissen door de directie een enveloppe met inhoud is aan geboden. Zaterdag 16 dezer hoopt onze stadge noot, de heer J. Mom-berg, magazijnmees ter bij de N.V. Leidsche Broodfabriek zijn zilveren jubileum in dienst dezer onder neming te herdenken. Maandag 13 Augus tus zal dit feit worden herdacht. Mej. J. M. Knotter alhier is te Utrecht geslaagd voor het examen Fransoh L.O. De heer B. F. Rasker alhier slaagde te Utrecht voor het exaqyien Engelsch M.O. A. Betracht de grootste spaar zaamheid Met gas en electriciteit. 113(8 (Ingez. Med.V GEBOREN: Jacob, Z. van H. Spies en J. W. de Tombe Jenneke Huberta, D. van J. A, Kool en M. H. van der Haven Beatrix Irene Carla Elisabeth, D. van W: Schelvis en C. P. Wassenaar Lenie, D. van L. Bijl en J. de Vries Adrlanus, Z. van A. van Putten en B. Lindt Cornells, Z. van C. Heuvel en T. van Roojjen Johanna Ma- rfjtje. D. van C, G. Speel en H. W. Verschragen Johanna Elisabeth, D. van J. A. Heuzen en - A. M. Spanjaard Margaretha, D. van W. Kroesemeyer en M. J. van Leeuwen Johan nes Nicolaas Pie ter, Z. van P. Kramers en C. A. M. Voorham Lijdia, D. van M. Keijzer en M. de Bolster. Louis. Z. van L. van Wingen en K. van der Voorde OVERLEDEN: M. J. Hemelop, Man 58 j. S. van Berkel, huisvr, van C. van Munster 58 j. P. G. Fas- seur, huisvr. van G. Ravensbergen 65 j. L. Doorneveld, Man 87 j. K. Hasenoot, D. 5 mnd. PREDIKBEURT. Noordwükerhout Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10.30 uur de heer A. de Vries, cand. te Den Haag. CHR. GEREF. KERK. Aangenomen naar Drachten: cand. drs. B. J. Oosterhoff te Zwolle, die bedankte voor 's-Gravenhage (Oost), Wormerveer, Sneek, 's-Gravendeel, Middelburg en Bun schoten. GEREF. GEMEENTEN. Bedankt voor Middelharnis: ds. J. van den Berg te Krabbendijke. Vergeet niet vóór Uw vacantie onderstaand biljet aan ons toe te zenden Onder qeteekend* i abonru kwartaal wonende .v...(straat),No toenscht het „LEIDSCH DAGBLAD" vanaf V.»-rn .WBtttPi'jTitTV. tlmopgezonden te hebben aan onderstaand adrest tegen vergoeding van benoodigde portokosten Casino-Theater Deze week vraagt het aangrijpende en sterk gespeelde filmwerk „Moeder" de aandacht. Kathe Dorsch speelt er de titelrol in en toont, tot welke opofferingen een moeder in staat is, om haar kinderen op juiste wijze groot te brengen. Er is eerst een zor geloos huisgezin, waarin men alles opti mistisch bekijkt. Wanneer echter de vader door den bliksem gedood wordt, blijkt er niet voldoende geld, om het groote landhuis te blijven bewonen. Om niet afhankelijk te worden van haar familie, vertrekt Frau Pillinger met haar 4 kinderen naar Weenen en heeft daar het geluk een kleine was- scherij over te nemen. Thans breekt een tijd van hard werken aan. soms tot diep in den nacht. Dit alles, omdat haar kinderen een goede opvoeding te geven. Vele jaren zijn dan voorbijgegaan. De kleine wasscherij is uitgegroeid tot een bloeiend bedrijf, waarin de zoon Felix ijverig meewerkt. Walter studeert muziek en Franzi is op de balletschool. Paul ech ter is, blind geworden; ondanks verschil lende operaties bleef herstel helaas uit. Nog steeds houdt de moeder de teugels strak en dank zij haar goede inzicht wordt menige verkeerde stap voorkomen. Paul geneest, dank zij het feit. dat de moeder afstand deed van 't hoornvlies van haar eigen oog en zijn dankbaarheid kent geen 'grenzen. Een der kinderen verlaat het huis maar komt na tal van jaren be rouwvol terug, als zijn moeder haar 60ste verjaardag viert. Dan zijn alle kinderen en kleinkinderen weer gelukkig vereenigd en zij beseffen, hoe oneindig veel zij aan deze vrouw të danken hebben. Het ontroerende spel van Kathe Dorsch treft door de groote gevoeligheid. In het voorprogramma o.a. een cultuur film betreffende het bereiden van vruch tenwijn. In het journaal wordt nog eens extra gewaarschuwd tegen het clandestien slach ten van vleesch. Rex-Theater - Het is nu eenmaal een be kend feit. dat men, om met zijn tijd mee te kunnen gaan, de aandacht van het publiek moet blijven trekken. Beter gezegd, men moet niet steeds met oude kost voor den dag komen. Want dan raakt men onher roepelijk zijn publiek kwijt! De film „Alles beeft voor mijn comman do" laat ons dat duidelijk zien. Grootmoeder en kleinzoon Neuber stammen uit een be kende tooneelfamilie. Maar sinds eenigen tijd gaat het met het gezelschap, onder leiding van grootmoeder Pauline, zéér slecht Er is geen belangstelling meer voor hetgeen wordt opgevoerd en dit komt hoofd zakelijk. omdat de grootmoeder zich te veel aan het oude vastklampt. De kleinzoon Erich heeft zelf een stuk geschreven, maar zijn grootmoeder wil niets van alle daarin vervatte „nieuwigheden" weten. Wanneer de financieele moeilijkheden haar echter te groot worden en het theater voor goed ge sloten dreigt te worden, stemt zij er ten slotte in toe. dat haar kleinzoon zijn stuk opvoert. Dit beteekent voor deze vrouw, voor wie een ieder ontzag had, het einde van haar tooneelloopbaan Voor den kleinzoon is het echter zijn op komst. want het optreden met zijn gezel schap wordt nu een groot succes! Hella Bergson. die véél van Erich hodut en graag zou zien dat hij het ver brengt, heeft daar toe veel bijgedragen. Vooral het spel van de reeds eenige jaren geleden overleden Adèle Sandrock als de grootmoeder, is in deze film zeer goed en men merkt terdege, welk een uitstekende actrice met haar ver loren is gegaan. Vóór de pauze worden een uitgebreid nieuws van den strijd aan het Oostelijk front en een leerzame film over het zwem men vertoond. Trianon-Theater. Deze week de repri se van een uitstekende film, n.l „Sere nade" Uitstekend, speciaal door de zui vere regie van Willy Forst, die, afgezien van enkele te scherp melodramatisch ge tinte vondsten en accenten, over het al gemeen een levensechte visie gaf op de hier behandelde menschelijke conflicten. Serenade is zoodoende uitgegroeid tot een filmwerk, dat de aandacht hoogelijk ver dient, terwijl men met de hoofdfiguren sterk meeleeft. Daar is de gevierde violist prof. Lohner (Igo Sym) die, sedert den dood van zijn jonge, mooie vrouw, Maria, twee (jaar ge leden. nog slecht-s leeft voor zijn concer ten, zijn kind en in de schoone herinne ring Daar is voorts de jeugdige vrouw, die als „tweede" een moeilijke rol in zijn leven gaat spelen en daarvan eerst de groote vreugde, maar al spoedig de bittere ont goocheling ondervindt, hoewel uiteindijk, na veel leed, ook voor haar het geluk komt, waarnaar zij zoo verlangde. Daar is ook de verharde, verbitterde schoonmoeder, die het onmogelijk verdragen kan, dat een andere vrouw plotseling haar intrede doet in het vroeger idyllische, maar thans som bere landhuis in de bergen, waar alles her innert aan en eigendom is van haar vroeg tijdig gestorven dochter. Zij schuwt en vernedert de nieuwe vrouw, onthoudt haar alles wat vreugde en blijheid zou kunnen geven, verhindert zelfs de groeiende toenadering tusschen haar kleinkind en de vrouw, die voor de zen jongen met alle liefde een nieuwe moeder zou willen zijn. Zij insinueert zelfs de duisterste zaken, wanneer 't den schijn heeft, alsof de tweede vrouw haar ouderen man met een jeugdvriend ontrouw is en tracht zoodoende dit tweede huwelijk, dat reeds bijna gestrand is, voor goed en tot den grond toe te breken. Dat gelukt ech ter niet: want vóór het zoover is, worden de hangende misverstanden opgeheven, maar niet dan na vele beproevingen, zoo wel geestelijke als lichamelijke voor de jonge vrouw, die innig van haar man houdt. De uitstekend getypeerde medewerken den, w.o. nog de drie leden van Lohner's kwartet, die de door Peter Kreuder gecom poneerde Seneradc vertolken, de zee-offi cier. met wien de tweede vrouw haar te leurstellingen voor een oogenblik op on schuldige wijze tracht te vergeten en Lohner's zoontje, wiens aanhankelijkheid voor het hem geschonken konijntje gevoe lig getroffen is, dragen in niet geringe mate bij tot het succes v. *'eze film, I waarmee mt'.n geboeid meel et'.. De muziek van Peter Kreuder past zich uitstekend bij het verloop aan. Dengenen, die deze film nog niet zagen, kunnen wij de kennismaking er mee dus van harte aanbevelen. Voor de pauze vele beelden uit het suc cesvolle verloop van den oorlog tegen de Sovjets, van Luxor-Theater De film „Geld is niet alles" speelt zich enkele jaren geleden af in Engeland en laat het wonderlijke ver haal zien van de bewoners van een tweetal kasteelen: de eene familie behoorende tot een hoog en oud aristocratisch geslacht, de andere bestaande uit een Amerlkaansche Whiskeykoning, zijn echtgenoote- en de dochter des huizes Mary. Het geslacht Wlmple, dat sinds eeuwen nauwe betrek kingen onderhoudt met hun standgenooten Bluehill, is met dezen ook sterk verwant, daar de gewoonte bestaat dat slechts hu welijken tusschen afstammelingen van de geslachten mogen plaats vinden. Zoodoende is ook Robert Wimple genood zaakt, de dochter van graaf Bluehill als toekomstige gade te aanvaarden, doch het toeval komt hem te hulp in den vorm van de nieuwe bewoners van een nabijgelegen slot. Hier vestigt zich de bovengenoemde drank magnaat Potter, wiens dochter op zekeren dag door 'n auto-ongeluk terecht komt in de jachthut van Wimple, waar Robert zich juist heeft bevrijd van zijn door-en-door saaie familie, en waar hij enkele rustige dagen hoopt door te brengen. Nu bestaat er geen ander contact tusschen de Potters en de Wimple's, welks laatste zoo'n rijkgewor- den handelaar niet tot hun kringen reke nen en dus negeeren. Mary herkent Robert en acht het dientengevolge verstandiger om haar eigen indentiteit niet te onthullen, waardoor Robert, na haar vertrek, in wan hoop op zoek gaat naar haar verblijfplaats De vrouw van Potter, die als grootste wensch koestert, in de kringen van den hoogen adel te worden opgenomen, weigert haar bediende vrijaf te geven voor het „heerenbal", dat op slot Wimple gehouden wordt. Eens per jaar n.l, organiseeren de bedienden van Wimple, Bluehill in het slot waar nu Potler woont een bal, waarop zij zich voordoen als de op de kasteelen wo nende families. Dit heeft altijd plaats als deze families afwezig zijn. Door haar wei gering veroorzaakt mevrouw Potter, dat zij de uitnoodiging voor het „heerenbal" in handen krijgt. Deze is, gezien den aard van het festijn, op haar naam gesteld Zonder te merken, dat het hier de bediende geldt die zich immers als hun werkgevers voordoen maakt de familie het bal mee en de te vroeg teruggekomen Robert ont dekt Mary onder de gasten en houdt haar voor een van het personeel van Potter. Na veel dwaze gebeurtenissen komt de waarheid aan het licht en voordat de fa milie Wimple goed en wel van de schrik, dat de Potters op hun slot geweest zijn, be komen is, ontdekt zij ten slotte, dat de zoon Robert reeds met Mary is getrouwd. Een film waarin zeker de noodige humor is verwerkt, doch waarin de tegenstellingen tusschen „adel" en „burgerij" wel wat al te ver zijn doorgedreven. Voor de pauze het journaal met beelden van den strijd tegen de Sovjets. Lido-Theater. „Met geheime opdracht" is de titel der hoofdfilm. Deze vlag, die de lading dekt, geeft reeds aan, dat er in een sfeer van geheimzinnigheid belangrijke za ken worden afgehandeld. Het gaat om een contract, waarbij beryllium zal worden ge leverd. Hierbij zijn de belangen van een dier landen betrokken, waar kabinetswis selingen, al of niet vergezeld van revolu ties, aan de orde van den dag zijn. De regeering sloot een verdrag met een zekeren Marteuns. maar toen deze was overleden, oordeelde de nieuw gevormde regeering. met aan het hoofd een schurk als minister van financiën, het nuttiger, het bestaan van een contract te ontken nen en een nieuw verdrag aan te gaan met een ouden financier, die in troebel water vischt. De dochter van Martens evenwel staat op haar rechten. En zoo breekt een chaos van verwikkelingen los, want de gewichtige papieren worden nog al eens gestolenStuurman Jenssen, (Gustav Fröhlich) raakt zijns ondanks in de zaak betrokken en ook zijn vriendinne tje Marion (Camilla Horn), een „ster" uit de havenbuurt-kroegjes van Marseille. Het is ondoenlijk den loop van de ge beurtenissen nauwkeurig weer te geven. Laten wij volstaan met te zeggen dat men met stijgende spanning afwacht, hoè het recht zijn loop neemt! Als de landsbelangen in gevaar zijn, de nood het hoogst, de bevelvoerende gene raal onmachtig, stuurman Jenssen bijna gefusilleerd en het duplicaat-contract nog steeds zoek is. dan is de redding nabij! Maar wij verklappen niet, hoe zij komt! Een boeiende, vlotte film. voorafgegaan door Profilti-nieuws (o.a. betreffende de Duitsche Kunsttentoonstelling in Amster dam). alsmede een reportage over den strijd in Sovjet-Rusland (Th. J. Hannema)

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 2