IHhl.I'.'JJrf 1 Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 1 Augustus 1941 SPORT Geldige bonnen voor Voedingsmiddelen In de week van 3 f:.m. 9 Augustus Euwe wint wederom van Bogoljubow RECHTZAKEN Dagbladreclame is niet te vervangen Afscheid van burgemeester Mumsen AUTOMOBILISME. DE N.A3LU.-SPORTCOMMISSIE GEÏNSTALLEERD. Een dezer dagen heeft te 's-Gravenhage de Installatie plaats gevonden van de sportcom- mlssie der Nederlandsche Auto- en Motor Unie. In zijn openingswoord wees de voorzitter der commissie, de heer G. van Twist te Dordrecht, op de wenschelijkheid van concentratie in de auto- en motorsport, daar in tal van opzichten de belangen van beide sporten parallel loopen. Bfj de voorbereiding en de organisatie van toe komstige wedstrijden zijn eenheid en vereen voudiging concentratie in den besten zin des woords zeer gewenscht en het streven van de NAM.U.-sportcommissle moet, aldus de heer van Twist op het bereiken daarvan zijn ge richt. Spreker eindigde met het uitspreken van den wensch, dat een groot aantal wedstrijden spoe dig de resultaten der thans aangevangen nau were samenwerking tusschen K.N.A.C. en K.N.- M.V. kan aantoonen. Te dezer vergadering werd o.m. gesproken over de samenstelling van een nieuw standaard reglement bevattende de algemeene bepalingen met betrekking tot deelname aan automobiel en motorsportevenementen. In verschillende bijlagen zullen richtlijnen voor baan- en weg races, betrouwbaarheidsritten, behendigheids wedstrijden enz. worden opgenomen. Voorts werd behandeld de invoering van het verplichte sportlidmaatschap voor leden van aangesloten vereerd gingen-" en clubs, welke „open" wedstrijden, van welken aard ook, orga- niseeren. Tenslotte werd van gedachten gewisseld om trent het standpunt, dat de N-A-M.U.-sportcom- missie zal innemen ten opzichte van de clubs, welke zich van tijd tot tijd noodgedwongen bezighouden met niet onder de N.AM.U. ressor- teerende sporten. Een definitieve uitspraak in deze kwestie kan worden verwacht nadat het advies van het col lege van gevolmachtigden voor de sport is gewonnen. mesjes bevorderen een goed humeur, omdol zij beter en sneller scheren! 832 (Ingez. led.) WATERPOLO. H.U.S. I—DE ZIJL m 9—9. De Zijl III speelde in Den Haag tegen H.U.S I voor de competitie van den kring Den Haag. Onze stadgenooten wonnen dezen wedstrijd met 9—0. Rust 40. WEDSTRIJDEN TE BOSKOOP. De te Boskoop voor de competitie van den N.Z.B. gespeelde wedstrijd tusschen Boskoop I en Gouwe I eindigde met een 30 overwinning voor de gasten. Boskoop H legde het met 0—1 af tegen Gouwe II in een wedstrijd voor de competitie van den Goudschen Zwemkring. CRICKET. LEIDSCH XI— LEIDSCH/HAAGSCHE JEUGD XL Morgenmiddag op het Ajax-terrein. In het kader van „Jeugdcricket 1941" wordt morgenmiddag om "halfdrie op het Ajaxterrein een wedstrijd gespeeld tusschen het Haagsch— Leidsch jeugdelftal en een Leidsch elftal. Het Jeugdelftal is als volgt samengesteld: B. Harkink (VCC), J. Jaspers <VCC), G. Kors (VOC), T. Kantebeen (LOC), Th. Stikvoort (LCC), A. Rietbergen (LCC), A. Strauss (VUC>. J. Langhout (AJax). G. Schwencke (AJax). G. v. Boven (NLCC) en J. W. van Boven (NLOC). terwijl het Leldsche elftal sal uitkomen met Metsch (capt.). P. Kantebeen. mr. E. Versteeg. Chr. Wenting, mr. J. Zwanenburg, M. Boeae- man, A. van Es, H. Boebergh. D. Wagner, J. Bergsma en J. Hop. Elk der volgende bonnen Geeft recht op het koopen van: 3 t/m 9 Augustus 1941 29-4 Brood 29 Brood 29 Vleesch 29 Vl.waren 29 Kaas 29 Eieren 29 Melk I 29 Reserve 4 Rants. 1 1 Rantsoen j Brood of Gebak Vt Rantsoen I vleesch of vieesohw. 1 Rantsoen J 100 Gram Kaas 1 stuks Eieren 1 3/4 Liter Melk 3 K.G. Aardappelen 3 t/m 9 Augustus 1941 105 Algemeen 250 gram 21 Juli t/m 10 Aug. 1941 104 Algemeen 250 Gram 14 Juli t/m 10 Aug. 1941 Suiker Koffie-Surrogaat 103 Algemeen 10 Bloem 102 Algemeen A Rijst A Havermout 500 Gram y2 Rantsoen 250 Gram 1 250 Gram j 250 Gram 16 Juni t/m 10 Aug. 1941 44 Algemeen 45 Algemeen 54 Algemeen 55 Algemeen 230 Oram 250 Gram 100 Gram 100 Gram 3 t/m 20 Augustus 1941 26-27 Boter 26-27 Vet 250 Oram 250 Gram Jam Bloem, Brood of Gebak Rijst Havermout of Gort Havermout of Gort Gort Vermicelli Malsena Boter Boter met reductie Beschikbaar per persoon li 8 SS G Eenheid In tijdvak van één week 10 20 24 20 Rants. 2 3 3 3 Rants. 100 100 100 100 Graan 1 1 1 1 Stuks 7 3V2 Liter 3 3 3 3 KG In tijdvak van vier weken 1 1 1 1 KG 250 250 250 250 Gram 500 500 50Ö 500 Gram 4 4 4 4 Rants. 500 250 250 250 Gram 2$0 - - Gram In tijdvak van acht weken 250 250 250 250 Gram 250 250 250 250 Gram 100 100 100 100 Gram 100 100 100 100 Gram ïn tijdvak van 18 dagen 250 500 500 500 Gram 250 500 500 500 Gram ÉÉN RANTSOEN Brood 100 Gram Gebak 75 Gram 140 Gram 300 Gram 400 Gram 500 Gram 600 Gram Bloem 70 Gram RUst 250 Gram Havermout 250 Gram Gort 250 Gram Vermicelli 100 Gram Maizena 100 Gram 100 Gram Vleesch 100 Gram Vleeschwaren 75 Gram 75 Gram 100 Gram 125 Gram 150 Gram Jam 500 Gram Voor de overige artikelen Is 1 Brood Beschuit, Wafels, Biscuits, Koekjes, of Speculaas, Koek, öf Cake, öf Gevuld klein Koretgebak, öf Gevuld groot Korstgebak, öf Taart, Gebakjes Tarwebloem, -meel, Roggebloem, -meel, zelfrijzend Bakmeel Rijst, Rijstemeel, -Bloem, -Gries, Gruttemeel (gemengd meel) Havermout, -vlokken-, -bloem, Aardappel- vlokken Gort Gortemeel, Grutten Vermicelli, Macaroni, Spaghetti Maïzena, Sago, Aardappelmeel óf Zetmeel, verwerkt in Puddingpoeder of Puddingsauspoeder Vleesch, gewicht van been Inbegrepen Gerookt of Gekookt Vleesch, öf Gerookte Worstsoorten, öf Gekookte Worstsoorten, óf Leverarttkelen, Tongeworst, Nierbrood, öf Bloedworst, Jam, Siroop, Honing, enz. melde hoeveelheden. ATTENTIE! De volgende bonnen zijn na Zaterdag 2 Augustus niet meer geldig! 28 Brood 28 Vleesch, Vleeschwaren 28 Eieren N.B. De Bonnen 26, 27. 28 Melk 28 Reserve (Aardappelen) Vetkaartrt I na Zondae 3 AufUStUS en 29 voor KAAS blijven geldig t/m 9 Augustus 1941. De Bonnen, welke van 3 Aug. 1941 af zijn geldig verklaard, met uitzondering van die voor Vleesch of Vleeschwaren, mogen reeds op Zaterdag 2 Aug. 1941 worden HeTkoopen van Vleesch of Vleeschwaren bij den kleinhandel op Maandag en Dinsdag ls niet geoorloofd. SCHAKEN. De negende partij in den schaakwedstrijd tus- scheën dr. Euwe en Boboljubow werd door Bo goljubow met de damegambiet geopend. Het scheen aanvankelijk, alsof Bogoljubow in het voordeel was. doch ondanks dat gelukte het toch aan onzen landgenoot door een serie goed- doordachte en interessante verdedigingszetten van den 33en zet af het initiatief tot den aanval over te nemen: Bogoljubow zag het dreigende gevaar te laat in en geraakte langzamerhand m een hopelooze stelling, daar dr. Euwe er in slaagde met de dame en een looper door te dringen. Na een nauwgezet uitgevoerden aan val won ten slotte onze landgenoot na 49 zetten. De stand voor de laatste partij ls nu dr. Euwe 614 pnt.. tegen Bogoljubow 2\i pnti PROMOTIEWEDSTRIJD RESIDENTIE SCHAAKCLUB I—L.S.G. I WORDT NIET GESPEELD. In één week tijd is het bestuur der Residen tieschaakclub tweemaal van houding veranderd. Het laatste besluit is, dat het den promotie wedstrijd niet wil spelen. Het bestuur van den Nederl. Schaakbond heeft op deze mededeeling den wedstrijd voor het Leidsch Schaakgenoot schap I met 10—0 gewonnen verklaard en dit tiental tevens toegelaten tot de 1ste klasse. Er ls echter nog één ..maar": de Bondsraad, die eind September bü elkaar komt. moet eerst nog de nieuwe pldnnen van het bestuur goedkeuren. LEIDSCHE SCHAAKBOND. Schaakclub „Woerden" vraagt overschrijving. m Verband met het feit, dat Woerden voor het spelen van wedstrijden veel gunstiger ligt ten opzichte van Utrecht dan van Leiden en omgeving, heeft het bestuur der club te Woerden aan het bestuur van den Leldsohen Bond verzocht overschrijving toe te staan naar denS.GJB.-Bond. RIJWIELDIEFSTAL. Terzake diefstallen van drie fietsen heeft voor de Haagsche Rechtbank zich te verant woorden gehad D. S. uit Leiden, thans ge detineerd ln het Huls van Bewaring. Tegen verdachte die al eerder was veroordeeld, had de Officier een jaar gevangenisstraf ge- ëlscht. De rechtbank heeft uitspraak ge daan en verdachte veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf. DIEFSTAL VOOR DE KERK. Op 18 Juni van dit jaar had H. van L. uit Leiden een rijwiel gestolen, dat onbeheerd stond voor de R.K. kerk aan de Kamer- lingh Onneslaan. Thans stond van L. voor dat feit terecht en hij bekende hetgeen ten laste was gelegd. De Officier meende echter dat het juister was deze zaak te verwijzen naar de volle kamer der rechtbank, mogelijk ook in vel band met verhooging van de strafmaat. Hij verzocht echter de onmiddellijke gevangen neming van verdachte. De Politierechter was het met den Officier eens, en beval de gevangenneming van verdachte. VOOR ZATERDAG 2 AUGUSTUS. Hilversum I, 415.5 M. —*6.45 Gr am.muziek 6.50 Ochtendgymnastiek 7.00 Gram .muziek 7.45 Ochtendgymnastiek 8.00 B.N.O.; Nieuws berichten 8.15 Gram.muziek 9.15 Voor de hulsvrouw 9.25 Orahumuziek 10.00 Ernstige muziek (e.o.) 12.00 Zang met pianobegeleiding 12.40 Almanak 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten 1-.00 Gram.muZiek 2.00 Voor het gezin 2.20 Gevarieerd program ma 4.00 Bijbellezing (Voorbereid door de Chr. Radio Stichting) 4.20 Pianovoordracht en gram.muziek 5.00 GrammUziek 5.30 Orgel spel 6.00 Gram.muziek 6.15 Voor de binnen schippers 6.30 Ramblers 7.00 Ernst van t Hoff en zijn 15 solistèn 7.45 Voor den boer 6.00 B.N.O.: Nieuwsberichten 8.15 Variété programma 9.30 Berichten (Engelsch) 9.45 B.N.O.: Nieuwsberichten 10.00 B.N.O.: Uitzen ding in de Engefsche taal: „Dutch news reel". Hilversum II, 301.5 M. 6.45 Gram.muziek 6.50 Ochtendgymnastiek 7.00 Gram.muziek 7.45 Ochtendgymnastiek 8.00 B.N.O.: Nieuws berichten 8.15 Gram.muziek 10.00 Morgen wijding (Voorbereid door het Vrfjz. Protest. Kerkcomité) 10.20 Kinderkoorzang 10.50 Gram.muziek 11.00 Revue (e.o.) 12.00 Be richten 12.15 Romancers 12.45 B.N.O.: Nieuws- en econpmlsche berichten 1.00 Cello met pianobegeleiding en gram.muziek 1.40 Voor de rijpere Jeugd 2.00 Rotterdamsch Phil- harmonlsch orkest en solist Om 2.45 Voor de plattelandsjeugd 4.00 Omroeporkest en solis ten 5.00 Cursus: Over Godsdienst bij kinderen (Voorbereid door het VriJz. Protest. Kerkcotnlté) 5.15 B.N.O.: Nieuws-, economische en beursbe richten 5.30 Viool, piano en gram.muziek 6:15 Het Hollandsch A Cappellakoor 6.43 Reportage 7.00 B.N.O.: Gronlngsch Praatje "7.13 Grammuziek 7.30 De plaats van de Uni versiteit ln de Nationaal Socialistische Maat schappij. causerie 7.45 Gram.muziek 8.00 B.NO.: Nieuwsberichten 8.15 Spiegel van den dag 8.30 Nederlandsch Kamerorkest en solist en gram.muziek 9.45 B.N.O.: Nieuwsberichten 10.00 Dagsluiting (Voorbereid door de Chr. Radio Stichting) 10.05—10.20 Brandende kwesties, causerie. GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF. Voor Zaterdag 2 Augustus. Ie programma: 6.4522.15 Hilversum I 22.15 —24.00 Duitsch programma. 2e programma: 6.4522.15 Hilversum II 22.1523.00 Hollandsch programma alleen voor Radio Centrales 23.00—24.00 Duitsch pro gramma. 3e en 4e programma: 7.0024.00 Duitsch pro gramma. ALPHEN. VLET GEZONKEN. Nabij de Heul is gisteren in den Rijn een vlet, geladen met puin, gezonken ten gevolge van den hevlgen golfslag van een tweetal sleepbooten. De bemanning wist zich bijtijds in veiligheid te stellen De ge zagvoerders der sleepbooten zijn bekend. De fa. Kempers heeft de vlet later gelicht. Voor de acte Hoogduitsche taal (lager onderwijs i slaagde te Den Haag de heer P. Krult alhier. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Adrianus. Z. van C. Bouw meester en A. J. Vis Lambertus Hendrikus Benedlctus, 2. van L. J. Kerkvliet en A. A de Prie Ella Johanna, D. van C. J. de Jong en H. C. Bakker Maria Adriana, D. van C. J. Koek en C. M Schakenbos Cornelia Theo- dorra, D. van J. M. Akerboom en M. A. v. d. Meer Wilhelmus Antonius RoelindUs Maria. Z. van J. W. Peek en H. G. A. Linthorst Ennle Wietske. D. van J. v. d. Mark en J. Medema Petrus Albertus Maria. Z van A. Lens en C. G. van Amsterdam Marianna Apolonia Wil- helmina, D van Th. H. Witteman en H. M. J. Hoogenboom Maria Anna Theresia. d. van J. C. Warmerdam en M, A. M. Rodewijk. Overledeh: J. M. v. d. Star 33 J, echtgen. van C Seemp J. Gortzak 87 J. J. M. A. Kou- wenhoven 2 J., Z. van O. Kouwenhoven en M. M. v. d. Broek G. Th. Strijk 1 j.. Z van J. P. Strijk en L M. Th. Bakker A. v. Zanten., echtgen. van E. c. v. d. Klugt P. J. Rotteveel, Z. van A. D. Rotteveel en E. Straathof. Gehuwd; G P. B. Maas 29 j. van Uithoorn en C. Bosman 26 j. Ondertrouwd: A. v. d. Pouw Kraan 23 j. van Woubrugge en M. H. Zoetemelk 22 J. Voor het examen Engelsch akte L.O. slaagde te Utrecht mej. C. J. van der Meer te Roelofarendsveen. BODEGRAVEN. DOODELIJK ONGEVAL. Meisje door vallende autoband getroffen, Gisteren omstreeks 12 uur speelden twee kinderen van den autoslooper R. aan den Goudscheweg op het erf. Het waren een jongetje van nog geen twee Jaar met een iets ouder zusje en een buurmeisje. Op het erf scheen niets aanwezig wat gevaar scheen te kunnen opleveren en de ouder» meenden dus gerust te kunnen zijn. He laas was -die rust niet gewettigd. Onder de daar staande voorwerpen was ook een zware trailer-autoband, die plotseling om viel, toen de kinderen in de omgeving er van speelden en die het kleine ventje met het volle gewicht op het voorhoofd trof. De kleine was vrijwel onmiddellijk dood. BOSKOOP. Zondagdienst voor doktoren. Voor Zondag 3 Augustus, zal de Zondag- dienst worden waargenomen door dr. P. du Buy, telef. 40. Te Goiula, zijn voor het Muloexamen, Diploma A geslaagd onze plaatsgenooten: W. Kersbergen, M. van Kleef, A. Sekeris, M. Brune, M Rosbergen, M. M. van Groos, C. J. van Oostrom, S. E. Dortland en J. Rad der allen leerlingen van de openbare Ulo school alhier. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Evert Wilhelm z. van E. W, Baer- veldt en W. van Stigt Josina Maria Elizabeth d. van P. J. Rietveld en A. E. Loomans Cor nelia Martha Maria d. van A. H. Uljeé en C. M. Witteman Gerardus Cornells z. van C. Ammerlaan en A. C. van Schaik Jacob z. van B. A. Bol en A. Blemond. Gehuwd: J. A J. Wortman 27 Jr. en J. C. van de Ven, 25 Jr. OPENLUCHT-UITVOERING „HOU VAST". Gisteravond gaf op het plein der Chr. school de gymnastiekvereeniging „Hou Vast" onder groote belangstelling haar jaarlijksche uitvoering. Na den opmarsch sprak de voorzitter, de heer M. Jansen, een hartelijk welkomst woord. De demonstraties werden geleld door den directeur der vereenlglng den heer W. B. v. d. Laan, uit Waddlnxveen. Ale eerste nummer werden algemeene vrije oefeningen gehouden, welke heel goed waren. Met het attractie-nummer tremplin bok springen met lijn voor Jongens werd een hoogte van 2.10 meter bereikt. Brug heeren was zeer lofwaardig, er wer den prachtige prestaties geleverd, terwijl hoogrek heeren algemeene bewondering afdwong, ln dit nummer viel de heer D. Buitenhuis bijzonder op, eveneens gaf de heer v. d. Laan enkele buitengewone fraaie demonstraties. Ook de andere nummers waren zeer ge slaagd. De heer M. Jansen sloot deze samen komst met een dankwoord aan den direc teur. Op het Nationaal zangconcours te Zeist gehouden, behaalde de Chr. Zangver. „Zang en Vriendschap" den len prijs, in de 2e afdeeling met 309 punten. Aan de modevakschool St. Maria te Boskoop slaagden voor het diploma Lin gerie de dames M. de Groot, M. van Meurs. M. Koot, M. van Zwieten. M. van Zuylen en J. Stolwijk. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Oeboren: Hubertlna Antonla Maria d. van H. v. a. Berg en J. M. Matze Jacoba Maria d. van M. Th Hoogeboom en W D. van Vliet Marljtje d. van O. Vet en O. J. Trevel. Ondertrouwd: W. G. Th. Kriek Jm. 30 jr en W Boot jd 25 jr. Jaarvergadering D.E.9. De Lelderdorpsche Mlddenstandsver. DES hield de Jaarvergadering ln café Ramaker on der leiding van den 2en voorzitter, den heer FK. Los die een kort openingswoord sprak De secretaris, de heer C. van Tol las de notu ltn an hat Jaarverslag waarna de meester de heer P. J Roscnboom het financieel verslag uitbracht. Bij monde van den heer Dompeling bracht de kascommlssie verslag uit. Tot nieuw lid der kascotamlssie werd benoemd de heer Molema. Het aftredend bestuurslid de heer Rosenboom werd herkozen. Na bespreking over te roeren actie volgde sluiting. GYMNASTIEK VEREEN. „SPARTA". Afscheid van den directeur. In het lokaal der Ned. Herv Gem. a. d. Kerklaan nam de directeur H. M. Zaalberg afscheid van genoetpde rereeniglng. zulks wegens zijn vertrek naar de Bilt, waar hi) werd benoemd tot leeroar ln de lichame lijke opvoeding aan verschillende onder wijsinrichtingen. Er was voor dit afscheid groote belangstelling. De voorzitter van „Sparta", de heer M. Splinter, noemde dit vertrek voor de ver eenlglng een groot verlies en memoreerde dankbaar de groote verdiensten van den scheldenden directeur. Als herinnering bood hij den heer Zaalberg een fraai boek werk aan. Hierna voerde de eere-vooraltter, burge meester Brug, het woord. De2e herinnerde nog aan de prachtige uitvoering, kort ge leden ln „De Munnik" door „Sparta" ge geven. De heer M. Zaalberg wees bovenal op den goeden geest in de vereenlglng. die er steeds was, dank zij de prettige leiding van den directeur. De scheidende directeur sprak hierna woorden van dank, waarna de nieuw be noemde directeur, de heer A. Zandee van Voorburg nog het woord voerde. Hierop sloot de voorzitter deze afscheids bijeenkomst. NIEUWKOOP. Burgerlijke SUtid. Geboren: Wlllempje d. van W. van Llth en J. L. Lekx Henrika Irene. d. van A. Plaisler en C. de Wit. Ondertrouwd: W. Cassee 61 Jr. won. te Am sterdam en E. C. Zaal 46 Jr, WOUBRUGGE. IN EEN BUITENGEWONE RAADSVERGADERING In een buitengewone raadsvergadering heeft burgemeester Mumsen gisteren afscheid genomen van onze gemeente. BU deze vergadering waren aanwezig een aantal genoodigden en het ge- meentepersoneel. Na opening met ambtsgebed werd op voorstel van B. en W. aan burgemeesu Mumsen eervol ontslag verleend als amb tenaar Van den burgelijken stand.\Na be handeling van de Ingekomen stukken, waaronder het besluit van den secretaris generaal van het departement van binnen- landsche zaken, Waarbij burgemeester Mumsen werd benoemd tot burgemeester van Waddlnxveen, hield dè scheidende burgemeester een rede, waaraan het vol gende ls ontleend. De benoeming te Waddlnxveen ls voor mij, aldus spreker, een bevordering en lk kan dus niet zeggen, dat ik noode mijn nieuwe betrekking ga aanvaarden. Maar wel kan lk zeggen, dat lk noode van deze gemeente, van U allen afscheid neem. Ik heb hier met mijn vrouw Jaren beleefd, die als de teekenen niet bedriegen tot de ge lukkigste van mijn leven behooren. Ook ln ambtelijk opzicht waren deze jaren Voor spoedig. De verhoudingen ln het gemeen tebestuur waren goed en bij alle verschil van meening was, meen lk, toch steeds de toon der beraadslagingen aangenaam. Ik meen. dat gedurende mijn verblijf hier, dank zij Uwe medewerking, wethouders, leden van den raad en ambtenaren, meenlg voor de gemeente nuttig besluit is geno men en uitgevoerd. Het ls vanzelfsprekend, dat geen burge meester gedurende zes Jaren zijn .ambt kan uitoefenen zonder ook belangen te schaden n.l. daar, waar particuliere belangen met de algemeene ln botsing komen. Maar steeds heb lk mij toch ln de eerste plaats door de belangen der gemeente ln mijne beslissingen laten lelden. Spreker bracht vervolgens dank aan de wethouders, leden Van den raad, den ge meente-secretaris, gemeente-ontvanger, het hoofd van den luchtbeschermings dienst, ambtenaren ter secretarie, het polltle-jjersoneel en de vele vrienden en trouwe werkers voor de betoonde IJver en waardeering. Dat het de gemeente Wou- brugge, U allen en de overige ingezetenen wel moge gaan, aldus besloot spreker, in Uw persoonlijk zoowel als ln Uw ambtelijk leven en Uwe bedrijven! Wethouder L. Donker richtte vervolgens een gelukwensch tot den burgemeester en zijn echtgenoote. Spreker gaf uiting aan de waardeering, die steeds voor het werk van den burge meester heeft bestaan. Zijn stuwende kracht heeft veel tot stand gebracht. Ik spreek het vertrouwen uit, aldus ein digde spreker, dat gij met en onder Gods zegen in Uw nieuwe gemeente, gesteund door Uw echtgenoote, een prettigen werk kring moogt hebben, waarbij de ruime er varing uit deze gemeente U zeker goede diensten zal bewijzen, en Uw taak belang rijk zal verlichten. Hierna volgde sluiting dezer vergadering, waarna ln hotel Swama gelegenheid be stond, persoonlijk afscheid te nemen van den heer en mevrouw Mumsen. ZWAMMERDAM. Aan de Ned. Herv. School alhier (Hoofd' de heer W. v. d. Brink), ls tot kweekeling met akte aangesteld de heer D. Albada, uit Gouda. - 3—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 7