LAATSTE BERICHTEN LEIDSCH DAGBLAD - tersfe Blad Woensdag 30 Juli 194f D. Binnenland Maximumprijzen voor zoetwatervisch De Nederlandsch-lndische olieblokkade jegens Japan Veeleveringsbonnen zijn niet meer verhandelbaar Buitenland Serrano Suner geïnterviewd DAGBLADRECLAME Duitschland strijdt voor Europa Duitsch weermachtsbericht Italiaansch Weermachtsbericht Uit de Omstreken BEURSOVERZICHT MARKT V., RCRICÜTEN^T? EEN NIEUWE REGELING. De groote belangstelling, die er voor zoet watervisch bestaat, maakte het eenige maanden geleden noodig, de maximumprij zen en verhandeling daarvan in een besluit te regelen. In een nieuwe beschikking, die in de Staatscourant van heden is gepubli ceerd, zijn, zooals de gemachtigde voor de prijzen mededeelt, de voorschriften nader uitgewerkt en verschillende maxi mumprijzen gewijzigd. Vooral voor vis- schers, handelaren en rookers zijn er vele belangrijke bepalingen in opge nomen. De maximumprijzen gelden per kg., met dien verstande, dat de winkelier de visoh niet schoongemaakt weegt. Hij is ech ter verplicht volgens normaal handelsge bruik de visoh zonder prijsverhooging schoon te maken. De winkelier mag voor het thuisbezorgen van visoh een extra-bedrag in rekening brengen. Dit bedrag mag per bezorging van hoeveelheden tot een gewicht van twee kg. 5 cents bedragen. Voor hoeveelheden van twee tot vijf kg. mag hij 10 cents bezorg, loon in rekening brengen; voor hoé veel heden grooter dan 5 kg. mag het bezorg- loon hoogstens 20 cents bedragen. Betreffende de opzegging van de petro- leumovereenkomst tusschen Nederlandsch- Indië en Japan meldt een Domeibericht uit Batavia, dat de vraag, in hoeverre de Ne- derlandsch-Indlsche regeering de petro- leumblokkade jegens Japan zal toepassen, afhankelijk is van den verderen omvang van den Engelschen en Amerikaanschen economischen druk op Japan. AAN SPECULATIE IS EEN EIND GEMAAKT. Het Rijksbureau voor de Voedselvoor ziening in oorlogstijd maakt bekend, dat van Vrijdag 1 Augustus af, de afre- keningsbewijzen, terzake van veeleve ring door veehouders niet meer verhan delbaar zullen zijn. Deze bewijzen zullen dus alleen kunnen worden inge leverd door den veehouder, op wiens naam zij zijn gesteld, en strekken voortaan slechts als bewijs, dat deze aan zijn leveringsplicht heeft voldaan. Voortaan zal op de afrekeningsbewijzen moeten worden vermeld: a. de naam van den veehouder, die door deze inlevering aan zijn leveringsplicht voldoet; b. de naam van den markthandelaar, door wiens bemiddeling het rund wordt geleverd. Levert de markthandelaar voor eigen rekening, dan zal de inlevering gelden in mindering van zijn eigen inleveringsplicht. VACANHETOESLAG. De N.V.V.-Persdienst schrijft ons: De Nationale bond van muziekinstru mentmakers en -stemmers, aangesloten bij het N.V.V., heeft kort geleden aan het col lege van rijksbemiödelaars verzocht een algemeene vergunning te verstrekken aan werkgevers om vacantie-toeslag uit te kee- ren. Thans heeft de bond van het college bericht ontvangen, dat deze aigemeene vergunning is verleend. Dit beteekent, dat aan de betreffende werknemers, voor zoover zij minder dan f. 30.— per week verdienen, een extra week loon mag worden uitgekeerd als vacantie- toeslag en aan hen, die boven de f.30.— per week verdienen, een halve week loon. HET NOEMEN VAN DIENSTNUMMERS DOOR POLITIEBEAMBTEN. Ambtelijk wordt het volgende medege deeld: Met de invoering van nieuwe uniformen bij de Nederlandsche politie zijn de dienst- nummers op de uniformkragen der politie beambten komen te vervallen. Daarom is voorgeschreven, dat elke dienstdoende poli tiebeambte, of elke politiebeambte in uni form buiten diensttijd, die een dienstzaak te behandelen krijgt, op verlangen van den persoon die het voorwerp van het optreden der politie is, zijn dienstnummer moet noe men. DE BEGROOTING VAN LEIDSCHENDAM. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben hun goedkeuring onthouden aan de begrooting voor 1940 van de gemeente Leidschendam, omdat daarin een post van f200 voorkwam als vergoeding voor een commies ter ge meentesecretarie, wien tevens de werkzaam heden werden opgedragen, verbonden aan het secretariaat van Maatschappelijk Hulp betoon. In verband met den financieelen toestand der gemeente achtten Gedeputeerden deze uitgave niet strikt noodzakelijk. De gemeente is van dit besluit in beroep gekomen bij den secretaris-generaal van het departement van Binnenlandscihe Zaken. Deze heeft thans dit beroep ongegrond ver- Waard, overeenkomstig het advies van den Raad van State. HET ENGELSCH-SOVJET-BONDGENOOT- SCHAP EN DE HOUDING DER VEREENIGDE STATEN. De Spaansche minister van buitenland- sche zaken, Serrano Suner, heeft een In terview verleend aan twee Xtallaansche journalisten, die hem zijn Indrukken vroe gen over het bondgenootschap tusschen Engeland en de sovjets en over de houding van de Vereenigde Staten. De minister begon met er op te wijzen, dat Churchill tot het bondgenootschap met de sovjets was genoodzaakt door de voor Engeland dramatische oorlogsomstandig heden en door de noodzakelijkheid om zijn politiek en zijn eigen positie te redden, welke doodehjk getroffen zijn. De vriend schap der paladijnen van de democratie met de horden van het Kremlin, zoo ver volgde Serrano Suner, zal het Engelsche volks niets dan nadeelen opleveren. De deelneming aan den oorlog door de Ver eenigde Staten zou slechts tot den onder gang van Amerika leiden. Immers, wan neer de sovjet-unie eenmaal verslagen zal zijn, zal Europa in zijn eigen behoeften voorzien en zal de Europeesche autarkie de economische ineenstorting veroorzaken van Noord-Amerika, waaruit weer een so ciale revolutie zou voortvloeien, welker ge volgen niet te overzien zijn, aangezien het democratische stelsel op het oogenbllk in de Vereenigde Staten aan het uitsterven is, en dit rijke en materialistische land het gevoel voor eenheid en den geest van op offering der arme landen mist. Hoewel men niet kan aannemen, dat de verant woordelijke mannen in Noord-Amerika deze dramatische toekomst niet zouden voorzien, zou men zich echter kunnen voor stellen, dat de blinde trots en de halsstar righeid van eenigen hunner en de finan- cieele belangen van enkele superkapitalls- ten beide continenten volkomen zouden kunnen ruïneeren. Met betrekking tot de dreigende actie tegen de Azoren en de Kaap Verdische eilanden verklaarde de minister, dat de verzekeringen van Washington niet be paald geruststellend geacht kunnen wor den. tevens rekening houdende met het verlangen van Portugal om zijn onafhan kelijkheid en onschendbaarheid tegen el- ken prijs te verdedigen. Ook Lissabon kan zich niet gerust achten, want de mooie di plomatieke woorden worden openlijk door de Angelsaksische propaganda tegenge sproken. Op de vraag of de inmenging van de Ver. Staten de eenheid van Europa, zooals deze reeds tot uiting komt in den oorlog tegen de sovjets, zal voltooien, antwoordde de minister daarvan overtuigd te zijn, aange zien bij de landen, die strijden tegen het communisme zich ook die staten zouden aansluiten, welke door het besluit van de Vereenigde Staten getroffen worden. De eenheid van Europa tegen het Engelsch- Russisch-Amerikaansche blok zou dan tot werkelijkheid worden. De minister besloot het onderhoud met het uitspreken van de volgende woorden: „Welk een schande voor de regeeringen, die den huidigen toestand willen verlen gen, terwijl alles geregeld had kunnen wor den op den dag. waarop Dultschland den strijd aanbond tegen den gemeenschappe- lijken vijand: het bolsjewisme. De politici van de democratische landen schijnen wer kelijk te meenen, dat de sovjet-unie de vriend is van hun liberale en kapitalisti sche stelsel." (Stefani). SABOTAGE IN CANADEESCHE ALUMINIUMFABRIEK. De Canadeesche minister van munitie heeft, naar Associated Press uit Ottawa meldt, bekend gemaakt, dat de grootste Canadeesche alumlniumfabriek in Arvida in de provincie Quebec van den vorigen Donderdag tot gisteren, Dinsdag, stilgelegen heeft tengevolge van „een daad van geweld van een niet-geïdentificeerde groep". Vol gens de mededeeling van den minister van munitie hebben driehonderd man de fabriek plotseling bezet en zijn eerst Zondagmiddag weer vertrokken. Men vermoedt „sabotage". Binnenkort kunnen arrestaties verwacht worden. (D.NE.). HET VERRE OOSTEN. Volgens te Tokio ontvangen berichten uit de Thailandsche bladen heeft de Brltsche vloot in Singapore alle voorbereldendé maatregelen getroffen om zoo noodig ter stond de straat van Malakka te sluiten. (D.N.B.). Gezien de verdere verscherping van de betrekkingen tusschen Japan en de Ver. Staten zal de Japansche ambassadeur te Washington, naar Domei meldt, den Japan- schen gezant te Washington, Wakasoegi, 'voor het uitbrengen van rapport naar Tokio zenden. Wakasoegi zal waarschijnlijk op 8 Augustus uit San Francisco vertrekken. EEN ENGELSCHE ZWARTE ^LIJST. Naar United Press uit toonaangevende Londensche kringen verneemt, heeft de Brltsche regeering de opstelling in voorbe reiding van een zwarte lijst van firma's, die zakelijke betrekkingen onderhouden met Japan. De lijst zal gelijken op de reeds be staande Engelsch-Amerikaansche lijst tegen zakelijke betrekkingen met de spllmogend- heden. ruggegraai van reclame-plan elk goed Het opperbevel van de Duit- sche Weermacht maakt bekend: Nieuwe pogingen van den vijand om zijn Oostelijk van Smolensk ingesloten strijdkrach ten te bevrijden werden ver ijdeld. De vijand leed hierbij zware verliezen. In de overige sectoren van het Oostelijk front hebben de operaties een stelsel matig verloop. Zooals reeds in een extra be richt is bekend gemaakt hebben duikbooten ln den strijd tegen zwaar beschermde Brltsche konvooien, ondanks hevigen af weer door torpedobootjagers. korvetten, duikbootvallen en hulpkruisers, 19 koopvaardij schepen met tezamen 116.500 brt. alsmede een torpedojager en een korvet tot zinken ge bracht. Voor de Oostkust van Schot land bracht het luchtwapen een vrachtschip van 6000 brt. tot zinken. Gevechtsvliegtuigen hebben in den afgeloopen nacht met suc ces havenwerken van Great Yarmouth alsmede een vliegveld in Oost-Engeland gebombar deerd. Voor de kust van Noord- Afrika hebben Duitsche en Ita- liaansche duikbommenwerpers ten Noorden van Tobroek een groot tankschip tot zinken ge bracht, en een ravitailleerings- schip zwaar beschadigd. Andere succesvolle aanvallen van Duit sche gevechtsvliegtuigen waren gericht op Britsche kampen bij Mersa Matroeh. Aan het Suez- kanaal werden in den nacht van 28 op 29 Juli militaire werken gebombardeerd. Boven het gebied van het Duitsche rijk vonden geen ge vechtshandelingen van den vijand plaats. In den slag op den Atlan- tischen Oceaan hebben de duikbooten onder bevel van luitenant kapitein Muetzelburg, luitenant kapitein Bauer en den eersten luitenant ter zee Schueler zioh bijzonder onder schelden. In zijn weermachtsbericht nr. 421 maakt het Itaiiaansche opperbevel het volgende bekend Onze formaties vliegtuigen hebben, maga zijnen en inrichtingen der havenstad Lar- naea (Cyprus) gebombardeerd, waarbij zware branden ontstonden. Noord-Afrikaaan het front van Tobroek werden sterke vijandelijke patrouilles, die onze linies trachtten te naderen, door een snellen en hevigen afweer ontvangen, waardoor den vijand zware verliezen wer den toegebracht. Aan het front van Solioem hebben onze formaties jachtvliegtuigen barakken en gemechaniseerde strijdmidde len op doeltreffende wijze met machinege weren geschoten. Britsche vliegtuigen heb ben Benghasi gebombardeerd. Oost-Afrika: activiteit van de artillerie in den sector van Woltsjefit. In het gebied van Cuaquabert hebben onze vooruitge schoven posten aanvalspogingen van den vijand verijdeld. KATWIJK AAN ZEE. Gevonden voorwerpen. Op het politiebureau zijn inlichtingen te bekomen omtrent de volgende gevonden voorwerpen: een compleet bonboekje, een bruin lederen portemonnaie met inhoud, een kanarie, een blauw overgoolertje met geborduurde werkjes, een rood rondachtige portemonnaie met 3 centen en 3 broodbon nen en briefje een kinderschoen met wit sokje, een papieren gulden, een portemon naie met f. 1 en briefje met naam, een rood linnen linker kinderschoen, een dames polshorloge met zwart veterbandje, een schildpad, een badhanddoek, een directolr, een onderjurk, een bustehouder, een tex- tielkaart, een donkerblauw badpak met blauwe biezen, een lage bruine kinder schoen, een hulssleutel, een bruine kinder schoen, een licht gebloemd kussentje. UITREIKING E.H.B.O.-DIPLOMAS. In Casa Cara had de uitreiking der EU. B.O.-diploma's plaats van de afdeellng „Katwijk en Omstreken" van de Nederl. Vereeniging ,E-H BO" Aanwezig waren het bestuur, de medische leider dr. J. C. A. Cieveringa en de cursisten. De voorzitter, de heer J. J. v. d. Kamp heette alien hartelijk welkom, in het bij zonder dr. Cieveringa. Tot zijn grooten spijt moest hij medeedelen. dat de burgemees ter, die andere jaren altijd de diploma's uitdeelde, ditmaal wegens ambtsbezighe den verhinderd was aanwezig te zijn. Hij vroeg aan dr. Cieveringa nu de plaats van den burgemeester in te nemen. Plotseling is mij, aldus dr. Cieveringa, de eer toegevallen de diploma's uit te deelen aan hen, die met succes den cursus afge loopen hebben. Spr. drong er op aan om steeds te blijven oefenen, waardoor men op de hoogte blijft. Spr. bedankte tot slot voor de geschen ken. die hem en zijn vrouw door de cur sisten aangeboden zijn en deelde vervol gens de diploma's uit aan de geslaagden. De voorzitter hoopte ook, dat de cursis ten nog eenigen tijd zullen blijven oefenen om binnenkort een goed geslaagde demon stratie ln de open lucht te kunnen hou den. Spr bracht namens bestuur en de cursisten hartelijk dank aan dr. Cieverin ga, die steeds bereid stond om de lassen te geven. Aan de geslaagden reikte de heer v. d. Kamp nog een „eerste hulp verbanddoos" uit. NED. HERV. GEMEENTE. Door den Kerkeraad van de Ned. Herv. Gemeente alhier is met ingang van 1 Sep tember a.s. benoemd tot hulpprediker de heer C, Jongebroer, cand. t d. H. D. te Gouda. Door ds. P. Pras, Herv,. predikant alhier, zal hij op Zondag 7 September des morgens om 10 uur Ingeleid worden ln de Oude Kerk. De heer H. Verschoor alhier slaagde voor het practijkexamen boekhouden. LISSE. Gouden Huwelijksfeest. De heer en mevr. Mulder, wonende in de Veldhoutstraat alhier, hopen 7 Augustus a.s. hun gouden huwelijksfeest te vieren. Mej. M. Vos alhier is aangesteld als typiste op het bijkantoor Lisse van het Gewestelijk Arbeidsbureau. Onze plaatsgenoote mej. M. van der Meu- len, slaagde te Amsterdam voor het examen Nuttige Handwerken. Voor het Mercurius-diploma Boekhouden slaagde de heer J. v. d. Wolf alhier. Onze plaatsgenooten Jac. Segers CJz., A. R. Segers CRznslaagden voor het toelatings examen van het Chr. Lyceum te Haarlem, resp. voor de le en 2e klasse. NOORDWIJKERHQUT. De heer De Munnik, werkzaam bij den aanleg van den nieuwen provincialen weg alhier is overgeplaatst naar Leiderdorp. Tot slot van h.et eerste vereenigings- jaar, maakte de Jongensclub onder leiding van ds. den Hertog, een vacantieuitstapje naar Leiden met een boottocht naar de Kagermeren. Er werd volop genoten. RIJNSBURG. Voor het examen Mulo is geslaagd onze plaatsgenoot C. Star Bz. De heer H. J. Boom. kweekeling met acte van de Koningin Wilhelminasohool is benoemd tot onderwijzer aan de Opleidings school (hoofd de heer Kalsbeek) te Leiden. VALKENBURG. Concert „Valkenburgs Harmonie". Hedenavond hoopt „Valkenburgs Harmonie" haar eerste concert te geven op het Kerkplein onder leiding van den heer A. v. d. Berg. Te Lelden slaagde voor het examen coupeuse mej. Beb de Wit alhier. WASSENAAR. Twee valpartijen. De 52-Jarlge mevr. K. v. K. kwam op de Van Bergenlaan mei haar fiets te vallen, waardoor zij een enkel brak. Door Dr. Baart de la Faille werd eerste hulp verleend, waar na zij per ziekenauto naar het ziekenhuis aan het Westeinde te Den Haag is overge bracht. Het 14-jarige meisje v. O. uit Amsterdam viel in de buitenplaats de Wittenburg alhier uit een 6 m. hoogen boom. Met inwendige kneuzingen is zij nadat dr. Hubbeling eer ste hulp had verleend, naar de Ursula-kli- niek alhier overgebracht. TE VER IN ZEE GEGAAN. De 15-j. R. alhier was bij het baden te ver in zee gegaan en kwam in gevaar te verkee- ren. Hij riep om hulp en een lid van den Arbeidsdienst mocht het genoegen smaken hem te redden. Dr. Baart de la Faille ver leende hulp en wist het slachtoffer weer tot het bewustzijn te brengen, waarna hij per politie-auto naar zijn woning is overge bracht. Verscheidene diefstallen. Door D. alhier is aangifte gedaan van dief stal van een kruik jenever uit een mand van zijn fiets voor een perceel aan de Bloemcamplaan. Uit de kerk van de parochie „De Goede Herder" zijn 2 tinnen sohalen ontvreemd. Mevr. T. aan den Zijde-weg deed aangifte van diefstal van een tasoh met f.600. Naar aanleiding hiervan is aangehouden mej. v. T. uit Koudekerk, die bij mevr. T. als dienst bode werkzaam was. Door V. werd aangifte gedaan, dat van zijn tuin aan den Deylerweg aardappelen waren ontvreemd. Geslaagd te Den Haag voor het Mulo examen onze plaatsgenooten M. L. S. Per- quin, A. F. de Geus en L. J. van Loo. ALPHEN. ONTVREEMDING VAN SUIKER. Ten nadeele van den bakker K. aan den Steekterweg werd uit zijn pakhuis een hoe veelheid suiker ontvreemd. De politie stelt een onderzoek ln. Wederom schapendiefstal.3 Thans deed de landbouwer R. bij de po litie aangifte van diefstal van een schaap uit zijn weiland. Dit is deze week reeds het tweede geval, dat een schaap werd ontvreemd. Door den landbouwer L. aan den Kort- steekterweg is bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een schaap uit zijn weiland. B(j het vlsschen had de 10-jarige T. V. in de Raadhuisstraat het ongeluk in den Ryn te vallen. Gelukkig wist men den drenkeling op het droge te Jtxygen. BODEGRAVEN. De heer W. A. van Zeideren slaagde voor het diploma MULO. Voor de hoofdacte B. slaagde onze plaats genoot. de heer A. C. de Groot, werkzaam aan de R.K. Jongensschool alhier. BOSKOOP. BENOEMING HULPPREDIKER DER NED. HERV. GEMEENTE. De Kerkeraad der Ned. Herv. Gem. alhier heeft in de vacature van den heer J. Zwij- nenburg, beroepen predikant te Noorden, die met September de gemeente gaat verlaten, tot hulpprediker benoemd den heer P. Holst te Tlel. Amsterdam, 30 Juli. De effectenbeurs verkeerde heden in een toestand vën apathie. Er waren niet veel factoren, welke een geprononceerde stem ming te voorschijn konden roepen. De be richten omtrent de situatie ln het Verre Oosten werden kalm opgenomen en sor teerden vrijwel geen effect. Ook hetgeen vernomen wordt omtrent de wederzijdscha. blokkeering van saldi werd voor kennisgeving genoteerd, aange zien door dergelijke stappen in de werke lijke verhoudingen niet veel wijziging komt. Intussohen hield het beleggende puJbllek zich gereserveerd en er waren ook thans maar weer weinig orders. Aanvankelijk scheen er eenig aanbod te bestaan, zoodat de koersen In de meeste rubrieken na op omstreeks de prijzen van het vorige slot te zijn ingezet, een neiging tot afbrokkeling aan den dag legden. Nadat deze kleine weifeling was over wonnen. bestond er eenige kooplust en de geringe vraag:, die zich openbaarde, was voldoende om de koersen geleidelijk aan naar boven te stuwen, daar de verkoopera zich geheel hadden teruggetrokken. Aan het einde van de rekening echter verschilden de koersen weinig MJ die van gitseren; in enkele gevallen kon een klein voordeelig versohil worden opgemerkt, terwijl in an- dere een klein nadeelig saldo moest worden genoteerd. Hoewel de belangstelling voornamelijk nog uitging naar de Industriepapieren, welke tegenwoordig aan den kop gaan, was er in deze fondsen bij nader beschouwing toch ook niet veel te doen. Aku's echter gaven geregeld affaire te zien en legden daarbij een vaste houding aan den dag, zoodat de koers onder beurstijd opliep van 140y2 tot 143 Unilevers waren in doorsnee iets hooger en bewogen zich in hoofdzaak tusschen 130 en 131V4 voor de Phlllpsaandee- len bestond bijna geen belangstelling. Ook Calvé's en van Berkels trokken niet veel attentie. In de minder courante lndu- strleelen ging zeer weinig om, de koersbe- weging was onregelmatig, met slechts ge ringe afwijkingen. De animo voor Indische Cultuuraandeelen was ook niet groot, Toch openbaarde zich onder beurstijd eenige kooplust. Zoo konden dan op de Rubber- afdeeling Amsterdam Rubbers oploopen van 266 tot 269'/.»/.. De minder courante soorten waren ver deeld. De Tabaksmarkt was zeer stil, slechts nu en dan kon het tot een transactie ko men, waarbij het koerspell per saldo gelijk bleef aan dat van gisteren. Senembah's gingen echter een paar punten naar boven. Van de Suikerwaarden zakten HVA's na prijshoudende opening ln tot 414 waar na een herstel intrad tot 420 De Scheepvaartmarkt was kalm en zoo goed als onveranderd. Scheepvaart Unies kwamen een kleinigheid lager te liggen. In de Petroleumrubrlek waren Olies goed prijshoudend, waarbij de koers sohommelde tusschen 239en 244%. De affaire in Nederlandsche beleggingen was wederom van rustigen aard. De Ne derlandsche Staatspapieren werden onge veer tegen de vorige prijzen verhandeld. Gemeentelijke en provinciale obllgatiën bleven goed prijshoudend. Pandbrieven wa ren zeer stil, maar bleven meerendeels op peil. iAN.P.). Prolongatie 2'li 's-GRAVENZANDE. 29 Juli Veiling Wou- tersweg Tomaten 2,37%; bonken 1,40—1.75 per 12V4 kg.; netmeloenen 3042 per stuk; dubbele boonen 15—19: alicante 1.01—1.10 per kilogram. HONSELERSDÏJK, 29 Juli Export Groen- tenveiling: Tomaten 15.20—19; Bonken 14 per 100 k.g.; netmeloenen 32—42 per stuk; kom kommers 13.50; A 11; B 8.50; C 5.50 per 100; dubbele boonen 1518 per kg. KATWIJK A. D. RIJN. 29 Juli Groenten- veiling: Vroege Aardappelen: Groote f.5; Drie lingen f. 2.50; Uien f. 6.10—8; Doppers f. 9.40— f.12; Peulen f. 12.80—16; Rljsdoppers f. 12.60— f.16; Tuinboonen f. 6.507* Princeboonen f. 19.60—20; Snyboonen f. 17—18; Sla per 100 st. f. 3.104; Bospeen f. 5.706; Bloemkool I f. 10.70—11; idem II f. 7.10—8; Kroten f. 4.70-6; Peen per kist f. 1.802. LEIDSCHENDAM, 29 Juli Engelsche kom kommers le srt. f. 13.50; idem 2e srt. f.11; idem 3e srt. f. 8.50; Gele Komkommers le srt. f.11; idem 2e srt. f. 8.50; idem 3e srt. f.5.50; Kropsla le srt. f.4; idem 2e srt. f. 1.503.50; Stoofsla 7—9; Peen 6; Bloemkool le srt 11; idem 2e srt. 8; idem uitschot 1.50—5.30; Tomaten midd. 9.50; idem groote ronde 9.50; idem 2e srt. 9.50; Idem 3e srt. 9.50; idem bonken 7; idem uitschot 2; Andy vie 4—16; Spinazie per 4 kg, 18—80; Postelein 2026; Spercieboonen 18; Seldery 1.50—3.50. NOORDWIJKERHOUT. 29 Juli Veiling De Eendracht: Tuinboonen 70 ct.; Stokheeren- boonen m. dr. f. 1.80; Stokheerenb z. dr. f.2.50; Dubbele heerenboonen f. 1.80; Snyboonen f. 1.80; Capucyners f. 1.60; Stamerwten f. 1.20; Rijs- erwten f. 1.60 per 10 kg.; Aardappelen f.2.50— f.5.50 per 100 k.g.; Bossen peen f.6 per 100 bos. WOERDEN. 29 Juli Aanvoer 285 partyen. kaas. Met rijksmerk le kw. f. 6162.50; idem 2e kw. f. 5760, Handel matig. Redactie-staf: B. W. Menkhorst, Buitenland en Tooneel; K, Been, Binnenland en Sport; J. Brouwer, Stadsnieuws; Th. J. Hannera^ Omgeving en Muziek.

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 3