LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Officieele Kennisgevingen Maandag 24 Jtrfi 1941 Leiderdorp Bekendmaking Italiaansch Weermachtsbericht Laatste Berichten Binnenland De Nederlandsche Ambulance van Oost-Europa Stichting „Nederlandsche Volksdienst" De Propaganda-afdeeling van het Ned. Vrijwilligerslegioen Duitschland strijdt voor Europa Duitfich weermachtsbericht Uitreiking nieuwe melkkaarien. Nieuwe verordeningen Feiten van den dag BEURSOVERZICHT MARKT inlevering van metalen door particulieren. Toezending oproepingen. De Burgemeester van Lelden maakt be kend: dat de oproepingen tot inlevering op Vrij dag 1 Aug. zijn verzonden aan hen, die woonachtig zijn: Oonscientiestraat Doezastraait Diefsteeg E. v. Hoogev.hof Fr. Houttij nsh. Gangetje Garenmarkt GeeregraCht Geerestraat Gerecht Gortestraat Groenesteeg 1—95a Dw. Koornbrateeg Brugmanspoort Jac. Dochtershoi Kaarseran straat Langestraat K. Langestraat Looierstraat Oosterkerksteeg Oranjegracht 2134 Waardkerksteeg Nw Waardstraat Weverstr. Haarlemmerstraat Babkerkstraat 20aeinde C. Maartendr. hof Fr. v. Mierisstraat Gabr. Metzustraat Groenoordstraat Haarlemmerweg 1—12 Narmstraat 3244 Sailvatorshof L. Scheistraat Steenstraat Viegenüh artshof A. van Saksenstraat Dillenb.straat 1919a en 222a L. de Colignystraat Marnixstraat W. Pyrmontstraat 1—35a en 258 De oproepingen vermelden tijd en plaats Tan het bureau, waar de inlevering dient ie geschieden. Bureaux zijn gevestigd: voor groep: X. Meisjes H.B.S., Garenmarkt. B. Gymnasium, Fruinlaan. C. Christelijke HB.S, Kagerstraat. D. School Paul Krugerstraat. E. School van der Werffstraat 98-100, hoek Oude Vest. bij de haven. NB. Voor inlevering van metalen, deel uitmakende van bedrijfs- en magazijn- voorraden van overheidsbedrijven of toe- behoorende aan winkeliers, warenhuizen, groot- en kleinhandelaren, fabrikanten en vertegenwoordigers volge men de gepubli ceerde aanwijzingen. De bureaux zijn geopend van 8.30—12.30 en van 1417 uur. Rijksduitschers die een oproeplngskaart mijnerzijds ontvangen moeten de inleve ring desniettemin uitsluitend verrichten bij den met de uitvoering-der metaalinle vering belasten Ortsgruppenlelter; (zie on derstaande regeling). Het niet ontvangen van een oproeping ontheft de lnleveringsplichtigen niet van hun verplichtingen. De Burgemeester, STEVENINCK. Leiden, 28 Juli 1941. 642 Für Reichsdeutsche im Arbeitsberelch der NSDAP in den Niederlanden Ortsgruppe Leiden, finden die Elnlieferungen betreffs Metallsammlung in Hotel „De Burcht" Lei den Burgsteeg t statt. Die Reichsdeutschen mit den Anfangs- buchstaben Ihres Familiennamer.. van: A—H Mittwoch 16-7-41 von 19—22 Uhr Samstag 19-7-41 von 15—20 Uhr I—Q Mittwoch 23.7.41 von 19—22 Uhr Samstag 26-7-41 ,on 1520 Uhr. R—Z Mittwoch 30-7-41 von 19—2 Uhr. Samstag 2-8-41 vor. 15—20 Uhr. Ortsgrupi cnleiter STEFFIN. DISTRIBUTIE VASTE BRANDSTOFFEN. In verband met moeilijkheden, welke in het afgeloopen winterseizoen zijn voorgeko men tusschen brandstofleveranciers en -af nemers, wordt de aandacht van het pubilek erop gevestigd, dat door onregelmatigen toe voer van de kolenmijnen en de vervoersmo gelijkheden onmogelijk voldaan kan worden aan alle wenschen der afnemers. Het publiek dient te begrijpen, dat het den brandstofhandelaren niet mogelijk is, steeds vaste brandstoffen- te leveren in de ge- wenschte soort en afmeting en het door ver- voersmoeiüjkheden vrijwel onmogelijk is, op den gewenscihte dag bestellingen thuis te bezorgen. Bij onregelmatige levering worden de af nemers verzocht, ipet deze omstandigheden rekening te houden en de transportmoeilijk heden niet te vergrooten, door een dag en uur van bezorgen op te geven, waarop niet geleverd kan worden. Lelden, 28 Juli 1941. 674 De Burgemeester van Deiden, STEVENINCK. 673 INLEVERING METALEN. Inzending inventarislijsten door bedrjjven, handelaren, winkeliers, enz. De Burgemeester van Leiden maakt be kend, dat de termijn voor inzending van inventarislijsten, voor de inlevering van metalen voorwerpen of deelen daarvan, behoorende tot den bedrijfs- of magazijn- voorraad van overheidsbedrijven, kleinhan delaren, winkeliers, vertegenwoordigers, die voorraad houden, warenhuizen, groothande laren en fabrikanten, door hem, Burge meester, is verlengd tot 1 Augustus a.s Formulieren van de inventarislijsten zijn ten Stadhuize, kamer 27, ie verdieping, gratis verkrijgbaar. Na de inzending volgt een oproeping, waarop tijd en plaats is vermeld, waarop tot de inlevering der voorwerpen moet worden overgegaan. Ten aanzien van handelaren, winkeliers, enz., die vóór 1 Augustus a.s, geen inven tarislijst hebben ingezonden, wordt aange nomen, dat zij geen voorwerpen, tot den bedrijfs- of magazijnvoorraad behoorende, hebben in te leveren. Voor n6% nader in te leveren voorwerpen worden zij als particu lier leveringsplichtige beschouwd, waar door de regeling der vergoeding, zooals die voor handelaren, winkeliers enz. voor in te leveren metalen voorwerpen is bepaald, niet voor hen zal gelden. Voor zoover het netto gewicht der voor werpen of voorraden per inleveringsplich- üge meer dan 1000 kg. bedraagt, worden door hem. Burgermeester, nadat de inven tarislijst In duplo is ontvangen, aan den inleveringspüchtige n-adere verzendingsin structies gegeven. Leiden, 28 Juli 1941. 677 De Burgemeester voornoemd, STEVENINCK. vischwedstrijd speeltuinver. „westerkwartier". Onder groote belangstelling heeft Zater dagmiddag de Speeltuinvereertiging „Waj- terkwarüer" in het Rijn- en SchiekanaSl een visdhwedstrijd gehouden. Om ongeveer 3 uur vertrokken de 60 deelnemers(sters) in optocht van de Genesbetstraat naar de plaats van den wedstrijd, welke onder lei ding stond van de heeren J. Pauw en K. Verlind van den Hengelaarsbond voor Lei den en Omstreken. Na ongeveer twee uur weid het eindsignaal gegeven. Daar slechts door twee deelnemers visoh was gevangen (er waren zeven jongens- en twee meisjes- groepen) kon slechts aan twee groepen een eerste prijs worden toegekend, n.l.: groep I. Johan v. Leeuwen en groep H, Rietje Pauw. Als troostprijs kreeg iedere deelnemer (ster) een reep chocolade en een ijsco. Woensdagvond zal de prijsuitdeeling plaats hebben. r.k. mulo-examen. Geslaagd voor diploma A: Thera van Kuyk, Alleg. Leicher, Barba. Omtzigt. Anna Ramb, Klaz. Reizevoort, Josina Rijsbergen, Ther. Soupart, Maria v. Teylingen, Maria Wesseling, Jacoba van Zandwijk, Eng. v. d. Voorden, Anna Welling allen alhier; Johan Waayer, Voorschoten; Am. Moons, Waddinxveen; Gerarda Nleuwe- steeg, Boskoop; Jan Rooymans, Waddinx veen; Corn. Raateland, Boskoop; Adr. Stol wijk, Boskoop; Thera. Steng, Boskoop; Adra. Verleun, Boskoop. Afgewezen 6. De examens zijn hiermede geëindigd. m.u.l.o.-examens. Geslaagd voor het diploma A: T. Switser, Leiden: W. Turksma, Leiden; J. N. Eichhorn Leiden; G. E. Hekstra, Leiden; M. Eikerbout, Leiden; J. N. Gaykema, Leiden; C. J. de Grauw, Katwijk a. Zee; J. van der Reijden, Leiden; B. A. Wille, Alphen a. d. Rijn; G. L. ter Steege, Hillegom; M. C. Rinkel, Lei- Jen; C. star. Rijnsburg; J. M. van den Berg, Leiden; K. L. Wobben, Leiden; S. Treur, Lel den; G. Ramp, Leiderdorp; E. Pont, Leiden; J. C. J. Oostveen, Leiden; L. S. Oosterom, Warmond; D. Lamers, Leiden. Afgewezen 7. Het Italiaansche weermachtsbericht luidt als volgt: In den nacht op 28 Juli hebben onze vliegtuigen opnieuw het vlootsteunpunt la Valetta op Malta gebombardeerd. In Noord-Afrika heeft de vijand aan het front van Tobroek opnieuw aanvalspogin- gen op onze stellingen ondernomen, doch werd gestuit en tot den terugtocht gedwon gen. Aan het front van Solloem activiteit der artillerie. Vijandelijke vliegtuigen hebben opnieuw een vlucht gemaakt naar Benghasi. In Oost-Afrika wederzijdsche activiteit der artillerie in den sector Woltgjeflt. Brit- sche vliegtuigen hebben Gondar gebom bardeerd. CONCERT LEIDSCHE HOUT. De Harmoniekapel T. en D. onder leiding van den direoteaur W. J. Smolders zal Don derdag te 8 uur nam. een concert geven in den Leidsohe Hout. Bij slecht weer zal het niet doorgaan op de gebruikelijke wijze bekend gemaakt wor den. Het programma luidt: 1. De Blauwe Wim pel (marsch) A. Dreissen: 2. Le Calife de Bagdad, ouverture, Th. Rottier; 3. Heinzel- mannchen's Wachtparade, E. Noack; 4. Car men, fantaisie sur l'opéra de G. Bizet, M. H. J. Kessels; 5. Les Cadets de F - ent, marsch, v. Turine. - Pauze. - 6. Vieux Camarades, marsch, C. Teike; 7. Les Roses du Midi, wals, Johan Strauss: 8, Bergener Schützen, marsch; 9. Les Dragons de Villars, fantaisie, Oh. Muldermans; 10. Marsch, Finale. De heer H. Th. van Kampen alhier slaagde te Tilburg voor het eindexamen van den fabrikantencureus der Middelbare Textleldagschool aldaar. In Den Haag slaagde voor een examen handenarbeid onze stadgenoot, de heer J. B. Volkers. Voor de Nederlandsche Ambulance, die naar Oost-Europa zal vertrekken, kwam op het eerste bericht "in de bladen reeds dadelijk f. 6.000.aan giften binnen, welk bedrag spoedig tot f. 10.000,opliep. Heden stelde mr. M. M. Rost van Tonningen, president van de Neder landsche Bank, namens deze f. 25,000 ter beschikking der ambulance. Dit mooie bedrag is tevens bedoeld als voorbeeld ter navolging voor anderen. Er zijn tonnen gouds noodig en in de kringen, die druk bezig zijn met de voorbereiding der uitzending, rekent men op minstens evenveel medewerking als in de dagen van den eersten Finschen Vrijheidsoorlog eind 1939. fc DE STATUTEN. De Staatscourant van hedenavond bevat de statuten van de dezer dagen opgerichte stichting „Nederlandsche Volksdienst". Deze luiden als volgt": Art. 1. Er wordt een stichting opgericht onder den naam „Nederlandsohe Volks dienst", gevestigd in Den Haag. Art. 2. Het doel der stichting is de verzor ging van alle Nederlanders uit een oogpunt van de zorg voor het volk en de welvaart, zoomede overeenkomstige opgaven. Art. 3. 1) Aan het hoofd van den „Ne- derlandschen Volksdienst" staat als lande lijk leider de directeur-generaal van de stichting „Winterhulp Nederland". 2i De landelijke leider is voor het geheele werk en financieel beheer van den „Neder- landschen Volksdienst" verantwoordelijk. Hij vertegenwoordigt den dienst in en buiten rechte. 3) De landelijke leider geeft in de eerste plaats de algemeene voorschriften voor de werkzaamheden en de organisatie van den „Nederlandsohen Volksdienst". Art. 4 De werkzaamheden van den „Ne- derlandschen Volksdienst" voor het geheele land. de provincies en de gemeenten worden verricht door de bureaux van „Winterhulp Nederland". Art. 5 1) Ter bevordering van het doel van den .Nedcrlar.óscher. Volksdienst" kun nen Nederlanders als lid toetreden. 2) Men wordt lid door een lldmaatschaps- verklaring, welke bij den plaatseiijken lei der. in wiens gebied men woont of zijn vaste verblijfplaats heeft, wordt afgegeven. Men verplicht zich daarbij tot betaling van een maandelijksche bijdrage van minstens f.1. De provinciale leider kan vermindering v» dit bedrag toestaan. Art. 6. 1). Het lidmaatschap eindigt: a) door overlijden; b) door uitsluiting; c) door opzegging. 2). De uitsluiting wihdt plaats door een schriftelijke verklaring van den proi indalen "leider aan het lid en treedt op het tijdstip van ontvangst in werking. Het lid blijft echter verplicht de bijdrage voor de kalen dermaand, waarin hij de verklaring ont vangt, te betalen. 3). Opzegging moet schriftelijk worden ingediend bij den leider der plaatselijke af- deeling, waartoe het lid behoort en gaat in op het einde van de kalendermaand, na die, waarin de opzegging heeft plaats gehad. Art. 7. 1). Hei dienstjaar loopt van 1 April tot en met 31 Maart van het daar opvolgend jaar, 2). Voor elk dienstjaar wordt een begroo ting opgemaakt. 3) Na afloop van een dienstjaar wordt het financieel beheer door de commissie voor de financiën van „Winterhulp Neder land" gecontroleerd. 4). Het controlerapport van de commissie en-de jaarbalans worden door den voorzit ter van de commissie voor de financiën van „Winterhulp Nederland" goedgekeurd en in de Nederlandsche Staatscourant gepubli ceerd. Art. 8. Bij liquidatie van de stichting beslist de directeur-generaal van „Winter hulp Nederland" over de bestemming van het vermogen. vertrek op 6 augustus a.s. De propaganda-afdeeling van het Neder landsohe Vrijwilligerslegioen, leider kapi tein W. b. D. Hulstijn, is, naar wij verne men, compleet en hoopt 6 Augustus a.s. te vertrekken. De directeur-generaal van den Neder- landschen Omroep dr. ir. W. A. Herweyer heeft, naar ons wordt medegedeeld, een complete radio-reportagewagen ter beschik king gesteld en oefent persoonlijk de onder officieren en manschappen in het goede gebruik van den wagen. De propaganda-afdeeling heeft den direc teur-generaal haar oprechten dank voor dit prachtige hulpmiddel betuigd. Voorts verzoekt de propaganda-afdeeling ons nog om te imbiiceeren, dat zij moeite heeft met het aanschaffen van de noodige instrumenten. Sommige zijn niet of uiterst moeilijk te verkrijgen Wie helpen kan aan normaal- en smalfllmcamera's alsmede Leica-toestellen, kan daarmee een goeden dienst doen, die zeer gewaardeerd wordt. Men gelieve dan te schrijven aan het Depar tement van Volksvoorlichting en Kunsten, Prinsesregracht 21, ter hand van de pro paganda-afdeeling van het Nederlandsch Vrijwilligerslegioen. Het is de bedoeling voor eventueel over te nemen instrumenten of toestellen den er voor geldenden prijs te betalen. Het opperbevel der Duitsche W^rmacht maakt bekend: De slag: van Smolensk na dert zi>n succesvol einde. Alle pogingen om de ver nietiging van de ingeslo ten sovjet-formaties te verhinderen, zijn verijdeld. In de Oekraïne dringen de verbonden troepen, on danks den uiterst moeilij ken toestand der wegen voortdurend achter den wijkenden tegenstander op. Aan het Finsche front heb ben Duitsche en Finsche troepen tegenover taaien vijandelijken tegenstand verder terrein gewonnen. Als vergelding voor de her haalde luchtaanvallen van Britsche gevechtsvliegtuigen op woonwijken in Duitsche steden heeft het luchtwapen in den afgeloopen nacht de Britsche hoofdstad gebombardeerd. Ten Westen van de Theems- booht werden zware branden ontstoken Gevechtsvliegtuigen hebben bij de Faroereilanden een vrij groot vrachtschip in den grond gehoond en een koop vaarder zwaar beschadigd. Voor de Schotsche Oostkust heeft een groot koopvaardijschip een treffer gekregen van een luc/ht- torpedo. De,vijand is overd'ag noch des nachts het rijksgebied bin nengevlogen. Dit Nummei bevat TWOE Biaden In verband met een wijziging in de melk- distributie worden ten behoeve van de vol gende groepen van personen nieuwe melk- kaarten uitgereikt. 1. Kinderen, die geboren zijn na 1 Februari 1937 ontvangen 4 melkkaarten. 2 Kinderen, die geboren zijn na 1 Februari 1927 doch voor 2 Febr. 1937 ontvangen 2 melkfkaarten 3. Arbeiders, die m?t giftige stoffen om gaan en aan wie destijds een extra melfc- kaart werd uitgereikt, ontvangen thans 2 melkkaarten. Bij het in ontvangst nemen der nieuwe melkkaarten moet een gelijk aantal oude melkkaarten worden ingeleverd. Hierop moeten de bonnen gemerkt met de cijfers 29 en hooger aanwezig zijn. De distributie stamkaart dient tevens te worden over gelegd. Personen boven de 14 jaar, die geen nieuwe melkkaarten ontvangen, dienen de thans in gebruik zijnde melkkaarten leer zorgvuldig te bewaren. Zelfstandige arbeiders en arbeiders in •bedrijven met 5 of minder arbeiders moeten zelf voor het inleveren der oude en het afhalen der nieuwe kaarten zorg dragen; voor arbeiders werkzaam in bedrijven met meer dan 5 arbeiders, geschiedt de iruleve- 4ing der oude en het afhalen der nieuwe kaarten door den bedrijf deider. Kinderen van melkveehouders, waarvan de oude melkkaarten zijn ingeleverd, komen niet in aanmerking voor de nieu<We melk kaarten. De uitreiking der nieuwe melkkaarten ge schiedt Kerklaan 3 van 912.30 uur en van 25 uur op de navolgende dagen: Dinsdag 29 Juli de letters A tot en met F; Woensdag 30 Juli de letters G t. e. m. O Donderdag 31 Juli de letters P t/m. Z, De letters worden gerekend naar den naam van het gezinshoofd. De leider van den Distributaedienst 650 J. H. COMMIJS (Ingez. Med.) Morgen verschijnt een nieuw verordenin genblad dat een aantal belangrijke nieuwe verordeningen brengt. De verordeningen 133—136 regelen de aangelegenheden betreffende degenen die zich bij het Nederlandsche Vrijwilligers legioen hebben aangesloten of reeds op an dere wijze aan den strijd in Oost-Europa zijn gaan deelnemen. De pers deed hierover reeds eenige mededeelingen. Men vindt een en ander hier uitvoeriger en in de officieele bewoordingen. Verordening 137 machtigt den secretaris generaal van het departement van opvoe ding, wetenschap en cultuurbescherming om uniforme regelen te stellen voor het verkrijgen van subsidies uit de openbare middelen ten dienste van het bijzondere on derwijs. alsook om voorschriften voor dit onderwijs uit te vaardigen en eventueel onderwijsinrichtingen te sluiten, indien de orde of de rust op deze scholen niet vol doende gewaarborgd is. Verordening 138 bevat belangrijke bepa lingen over de bescherming der openbare orde, «.1. een. samenvatting van alle op dit gebied tot dusver verschenen bepalingen, Binnenland Kolenboo voor in zorg m (Binnenland, 2e ffladl. zijnde werMoosen De steunverleening in verband Kinderbijslagwet (Blnnëtatend 3b BI Ingenieurstitel voor aigestudeeuton aan Middelbare Technische Schoten (Sfh1- nenland, 2e Blad). Misverstanden omtrent de persoonsbewijzen (2e Blad). Het tennis to urnooi te Noordwijk (Gpost, 2e Ölad). Buitenland De strijd in het Oosten (le Blad). De spanning in het Verre Oosten (le Blad) deels ook met aanvullingen en veranderin gen. Verordening 139 brengt voorschriften over het bezit van wapenen. No. 140 handelt over postduiven en duiven. No. 141 draagt de bevoegdheid inzake de regeling van oorlogsschaden op het departe ment van financiën over. So. 142 vult de verordening inzake vijan delijk vermogen hier te lande aan, door de sovjet-unie aan de lijst der betrokken staten toe te voegen. De bevoegdheid tot straf vervolging inzake deze verordening wordt tevens aan de Duitsche rechtsspraak over gedragen. Verordening nr. 143 verplicht de houders van Amerikaansche waardepapieren om deze te laten registreeren en bepaalt dat men over deze papieren zonder toestem ming van den Rijkscommissaris niet be schikken mag. Verordening 144 is van handelspolitieken aard en regelt wat men aan de Duitsche Kamer van Koophandel in Nederland be talen moet inzake de regeling van op drachten uit het Duitsche rijk, die zij hier verzorgt. Verordening no. 145 geeft bepalingen over de behandeling van inboedels in geval van oorlogsschade, gedwongen- liquidatie en faillissement. Tenslotte bepaalt verordening no. 146, dat hout onder de distributiebepalingen gebracht wordt. AMSTERDAM, 28 Juli. Op de effectenbeurs was bij den aanvang van de nieuwe week niet veel te doen. De berichten omtrent de ontwikkeling van de situatie in het Verre Oosten, werden kalm opgenomen en sorteerden niet veel effect. Er waren echter bitter weinig orders en geen enkele afdeeling gaf handel van beteekenis te zien. Een bepaalde stemming kon niet worden aangegeven; bij de opening werd op enkele afdeelingen van de locale markt op een lichtelijk verlaagd koerspeil gehandeld, maar onder beurstijd kon meerendeels een kleine verbetering worden waargenomen en bij het slot verschilden de koersen over het algemeen niet veel bij die, welke Vrijdag bij het scheiden van de markt konden worden opgemerkt. Op de Rubberafdeeling werden Amster dam Rubbers een vijftal punten lager in gezet, maar reeds dadelijk bleek, dat te laag was gegrepen, want weldra kondigde zich een verbetering aan, en tenslotte werd gehandeld tegen 262nadat bij het begin tegen 258 was afgedaan. In Tabakken was vrijwel niets te doen. Slechts met moeite gelukte het enkele no teeringen tot stand te brengen en de Su. matra-aandeelen kwamen uiteindelijk iets lager te kggen. De handel op de Suiker markt bepaalde zich voornamelijk tot H.V.A.'s. Nadat de koers aanvankelijk was achteruit gedaan tot 4;3 Va, kon nadien een verbetering worden waargenomen tot 416'/i 'la, waarna geen groote mutaties meer voorkwamen. De petroleununarkt was zeer stil. Olie® waren ongeveer prijshoudend. Zij bewogen zich tot 235 en 236'/, 'la. Voor Scheepvaartwaarden bestond slechts geringe belangstelling. De koersen waren over het geheel iets lager. De Nederlandsche Indus- trieaandeelen gaven voor enkele hoofd soorten nog een kleine beweging te zien. Vooral In Aku's werd geregeld zaken gedaan. Na gedrukte opening trad wel een klein herstel in, maar per saldo moest met een noteering van 141'/,142'/t 'la toch een ver lies van eenige punten worden geregistreerd. Unilevers waren lusteloos en weinig ver anderd. De Philips aandeelen waren stil en prijshoudend. De affaire in van Berkei's was voornamelijk in handen van de be roepshandelaren. De koers onderging bijna geen wijziging. In Calvé werd maar heel weinig gedaan. De minder courante Indus- trieelen waren zeer stil, een uitgesproken koersrichtlng viel niet op te merken. Enkele specialiteiten waren iets hooger, andere daarentegen wat lager; groote ver schillen kwamen niet voor. De beleggingsafdeeling had een kalm voorkomen. De Nederlandsche staatspapie ren waren aan den lusteloozen kant, zon der dat dit aanleiding gaf tot noemens- aardige koersverschuivingen. De gestaf felde leening was echter iets lager. Bij een openingsprijs van 92 5/8 kon later op de middag 9213/16 worden gemaakt. Ge- meent lijke en provinciale leeningen wa ren eerder iets luier. Pandbrieven waren onregelmatig, met slechts kleine variaties. Prolongatie 21/4 Va. IA.N.P.) HONSELERSDIJK, 26 Juli. Centr. Westl. Vei ling. Netmeloenen 35—45 pe rstuk; glaskomkom mers f. 13,50, A f.11, B f.8, C. 5,50; bloemkool f. 6,10—8 per 100; dubb. boonen f. 15.1019; snijboonen f. 22; tuinboonen f. 6,50—7,00 per 100 KG. F Redactie-stafB. W. Menkhorst, Buitenland en Tooneel; K. Been, Binnenland en Sport; J. Brouwen, Stadsnieuws; Th. J. Hannem*. Omgeving en Muziek.

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 3