Friesche successen in de Kaagweek Arie van Vliet nationaal sprintkampioen LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 21 Juli 1941 Holland leidt in den teamwedstrijd Voor de zevende maal Twee prachtige zeildagen De wedstrijden van Zaterdag De wedstrijden van Zondag De nationale kampioenschappen (Van een onzer redacteuren). De tweede Kaagweek werd begunstigd door goed zeilweer; aanvankelijk stond er slechts een lichte bries uit het noordoosten, doch al spoedig ruimde de wind en nam in kracht toe, hetgeen niet alleen de zeilers met vreugde begroetten, doch bovendien het voordeel nad, dat de grauwe regenwolken, welke in de morgenuren dicht op eengepakt. boven de plassen hingen, uiteen wer den gerafeld en de zon volop gelegenheid kreeg door te breken en door haar gewaardeerde aan wezigheid aan de wedstrijden meerderen luister by te zetten. BOEIEN-WEE. De meest vermeldenswaardige gebeurtenissen van Zaterdag waren in de eerste plaats zeer op- merkelyke successen van de Friesche zeilers in den open Regenboogwedstryd en voorts de be- langryke rol, welke een doodgewone boei in het verloop van tal van wedstryden speelde, Eeriyk gezegd ls boei H. geen doodgewone boei. Boei H ligt ongeveer 25 a 40 meter vóór de finish en heeft een dubbele functie. Wanneer de zeilers voor de eerste maal met haar te maken krygen, is boei H. keerboel, d.w.z. wanneer de schepen één baanronde hebben afgelegd, moeten de stuurlieden boei H. aan bakboord ronden en zoo vervolgens de tweede ronde ingaan. By het beëindigen der tweede ronde moeten zy, alvorens door de Ujn van aankomst te gaan. boei H we derom aan bakboord houden en dit nu werd Zaterdag door tal van deelnemers vergeten. Tal- loozen hunner lieten in het vooruitzicht van de finish, boei H kalmpjes aan stuurboord liggen en koersten rechtstreeks op de finish aan. Som migen bemerkten op het laatste oogenblik hun fout, keerden dan yilngs om om alsnog boei H aan bakboord te ronden; anderen daarentegen kwamen eerst tot het inzicht van hun foutieve handeling, wanneer zy tot hun groots verwonde ring by het passeeren der lyn van aankomst niet door de opnemers werden ..afgetoeterd". Bemerk ten zy zulks, dan was er ook voor deze categorie van zondaars tegen de wedstrijdbepalingen nog gelegenheid hun fout goed te maken, zij het ten koste van een of meer plaatsen of soms wel de overwinning, doch het ergste er aan toe was de groep, die. zich in het geheel "an geen kwaad bewust, ook na het uitblijven van den toetergalm nergens iets van aantrok en rustig ligplaats opzocht om uit te blazen van de vermoeienissen van den wedstryd. Immers zij werden volkomen terecht door het wedstrijdcomité beschouwd als niet te hebben gefinisht of ergo: te hebben opgegeven EEN SENSATIONEELS FINISH. Deze fout, welke door talloos velen werd ge maakt, leidde in den open wedstryd der Regen bogen tot een formeele sensatie Daar gingen tegen het einde der tweede ronde twee Friesche zeilers; Vrolijk en Oppenhuizen onbedreigd aan den kop. De Phecda van Deichman lag op de derde plaats, doch leek geen scnyn van kans te hebben om zich nog een plaats naar voren te werken. Maar wat gebeurde? De beruchte boei H speelde ook den beiden Friezen, die toch waar lijk niet voor het eerst op de Kagermeren een wedstryd varen, leeiyke parten. Beiden lieten boei H rustig aan stuurboord liggen en koersten naar de finish. Nog enkele meters en de overwin ning was hun. Maar wat deed daar Deichmann?? Die maakte een veel langeren slag naar den hoogen wal dan noodig was om de lyn van aan komst tusschen de beide finishboeien te kunnen beleggen!! Met verbaasde gezichten keken Vro- ïyk en Oppenhuizen naar elkaar en naar Deich mann, totdat hun Ineens een licht opging! Deichmann maakte aanstalten om boei H aan bakboord te passeeren!! Met een ruk wendden beiden hun sturen en keerden over stuurboord terug naar die boei. die daar ineens hun zekei schijnende overwinning in gevaar bracht. Klaas Vrolyk kQn nog nèt voorlangs de Phecda, die over bakboord kwam aan zetten, glippen, doch Oppenhuizen moest wijken en achter Deichmann langsvaren. Onder geweldige spanning langs den kant koersten de drie schepen vrywel boord aan boord de laatste 25 meter naar de finish, die met minimaal klein verschil werd gepasseerd door Vrolyk, Deichmann en Oppenhulzen. Laatstge noemde had dus zijn fout met één plaats moeten bekoopen. En zelfs scheelde het niet zoo heel veel of ook Bergsma en Maas hadden hen op het laatste oogenblik nog gelapt! NOG MEER FRIESCHE SUCCESSEN De Friezen lieten zich Zaterdag wel van hun allerbeste zyde kennen, want ook in de andere afdeeling van de Regenboogklasse zooals men weet zyn tal van klassen in verband met het zeer groote aantal inschrijvingen in tweeën ge splitst gavep zy volkomen den toon aan. Hier waren het van Dijk en dr van der Zynn, die de eerste twee plaatsen bezetten en dit resultaat was te fraaier, omdat juist dit tweetal wegens een te vroege start werd teruggeroepen en dus met een aanmerkeiyken achterstand de race be gon. Lang bleef de Schelm van Van Dyk even wel niet in de achterhoeden. Reeds op het eerste krulsrak van het Norremeer naar het Zweiland had hy zich tot de tweede plaats opgewerkt en juist op het moment, dat Van der Velde over stuurboord de boei wilde ronden, kwam Van Dyk volgens den bakboord-stuurboordregel dat recht en daarmede de eerste plaats opeischen. Hij liep daarna gedurig uit en won met een „straat". Dr. van der Zijpp deed het weer gelei delijk aan. doch successieveiyk moest toch het geheele veld eraan gelooven en met grooten voorsprong op de Kikker van de Vries, de Duke II van v. d. Velde en de Waterrot van Van Die ben ging hy door de finish. De Friezen bestonden het der halve beslag te leggen op vier eeveplaatsen uit een veld van 31 Regenbogen en dat terwijl zy nog niet eens hun weertje hadden. Friezen zyn het meest ln hun element by harden wind. desnoods storm en daaraan ontbrak Zaterdag toch heel veel wy zyn benieuwd naar den teamwedstryd Holland- Friesland! DE ANDERE KLASSEN De 45 M2.-klasse bracht na een formidabél slechten start van alle deelnemers van wie Syt- hoff op het appèl ontbrak Vermaat ging pas 10 seconden na het startschot als eerste over de lijn! een daverende overwinning van den stuurman van de Walta Vermaat leidde van start af aan en won met een halfrak voorsprong op de Blauwe Vogel van Molenaar en de Benati van Alofs. Jan Loopuit stuurde in de Valkklasse zyn „Sas" eveneens regelrecht ter overwinning zonder dat één der overige deelnemers hem ook maar één oogenblik kon benaderen. C. Bruven- zeel moest zich ditmaal met de tweede plaats vergenoegen gevolgd door Vink. Ritman en v d. Arend. Ritman won een protest tegen Vink wegens overtreding van den bakboord-stuur boord regel, waardoor laatstgenoemde werd uit gesloten. Molt.zer had ln de voorgaande races goed ge zien. dat. de lagp wal In het eerste rak vn^-dpel torarht *7'! startte zoo lang mogelijk e*>- heel vrij te liggen en won onbedreigd. In de I andere A-afdeeling der Drakenklasse deed Vol- lebregt het zelfde met evenveel succes! Zyn |„Goedewind" liep zóo hard, dat hij, hoewel 10 minuten later gestart, tusschen no. 3 en 4 van Ide eerste ploeg over de Ujn van aankomst ging. j Ook Stap in de 12 M2.-klasse A haalde dezelfde i manoeuvre uit, aanvankeiyk eveneens met gunstig resultaat, doch hy wist zich niet aan den kop te handhaven en zag zich gepasseerd door C. Overmans en Nauta. Koos de Jong, die het vorige jaar een der beide hoofdpryzen in de Olympiajollen-klasse won, begon ook nu goed door de eerste race als nr. 1 te beëindigen na afwisselend met Lemstra en Proper de leiding te hebben gehad. De Olym pisch- en oud-nationaal kampioen Daan Kag- chelland kwam met zyn „Glipper" eerst als no. 6 binnen. Vermelding verdient het tactische zeilen van Vollebregt, die zich van de achterhoede naar de tweede plaats opwerkte. In de andere afdee ling zegevierde J. v. d. Berg met liefst 2 minuten voorsprong op Recourt, Flemming ea. De kam pioen 1940 Jan Bier kwam er ditmaal niet aan te pas. De volledige uitslagen waren als volgt: 45 M.2-klasse: 1 Walta, st. C. A. Vermaat; 2. De Blauwe Vogel, st. P. Molenaar; 3. Benati, st. E. J Alofs. Vry buiterklasse: 1. 't Zonnekind, st. ir C. J. de Bergh; 2. Lumey, st. Th. W. G. Visscher; 3. Pro Patria, st L. W. G. Niehorster. Valkklasse A; 1. Sas, st. J. Loopuit; 2. Valk, st. C. Bruynzeel; 3. Goesting, st. W. Ritman; 4. Emoe. st. M. G. v. d. Arend; 5. Zeevogel II, st. A. M. J. van Huystee Jr. Valkklasse B: 1 Bulle Brega, st. mej. K. Schouten; 2. Pip-Pip, st. H. H Pietersen; 3. Joelwajoski, st. W. Couwenberg; 4. Dwaalster, st. B Eqkensluyters; 5. All Water, st. J. Beeuw- Drakenklasse Al: 1. Toch, st. E. O. Moltzer; 2. Sint Margriet, st. W. de Vries Lentsch Jr.; 3. Ran, st. Ph. Keegstra; 4. Hinde. st. L. v Essen. Drakenklasse A2; 1. Goedewind, st. L. P. Vol lebregt; 2. Jan van Brakel, st. A. J H. Dokkum; 3. De Vliegende Hollander, st A Warner; 4. Jan van Galen, st. C. W. Jonker. Olympiajollenklasse Al: 1. Zomerweelde, st. J. H H. J. de Jong: 2. Sleipnls, st. J. Volle bregt; 3. Terangi. st J. Proper; 4. Dolfje, st. Lemstra; 5. Daphnls, st P. H. R. Borgerhoff Mulder. Olympiajollenklasse A2: 1. Magneet, st. J. R. v. .d Berg; 2. Ree, st H, Recourt; 3. Nr. 24, st. D Flemming; 4. Slof, st. P. H. W. Velthuys; 5. Teb II, st. A. D. Bakker. Olympiajollenklasse B: 1 Skal, st. J. Vis; 2. Maria Sekhyta, st. A. Vis; 3. Beroebee II. st. P. Scholten; 4. Kapinis, st. J A. van Zutphen. 12 M.2-klasse A: 1. Ronny III, st. Chr. Over mans; 2. Dinges, st. C. H. M. Nauta; 3. All Weather, st. J. Stap; 4. Hiphaan, st. H. J. J. van Werkhove; 5. Wilgenhoek, st, J. H. Lou- werse. 12 M.2-klasse B: 1. Thetis, st K. Kant; 2. Krlnghorn, st. J. C. Bollee; 3. Tineke II. st. J. H. de Koningh; 4. Slrlus II st. E. F. Lokin; 5. Odar. st. B. G Dijken. N.N 16 M 2-klasse Al: 1. Squall, st. W. de Jongh; 2. AJjgrl, st. J. Alberda; 3. Rlxt, st. G. de Boer: 4. Aeolus, st. A Hofkamp; 5. Arends long. st. A. Arendse. Idem klasse A 2 1; 1. Ibis. st. P. C. v d. WUt; 2 Cheetah, st. Ch. J G. Pietersen; 3 Horzel II. st. J. E Scharphuls; 4. Zwerver II. st. W. Reyn- ders; 5. Surcouf. st. J. E de Jong. Idem Toerklasse: L Roerdomp II st. J. Brunt: 2 Nix. st G. H. van Harten; 3. Victory, st J E Donker; 4. Slipper, st. J R. v. d. Ley: 5 Teb. st. J Bakker Jr. Pampusklasse met bijzeilen: 1 Pinguïn, st. F. de Jong: 2. Kampersteur, st. P. H. Cramer; 3. Oppassèrtje, st. H. W, Stumpe; 4 Norremeer st. W D Th. van Werkhoven. Pampusklasse zonder bijzeilen: 1. Spriet, st. J. M G. Schrama; 2. Pinguïn, st W. Klomp Jr.; 3 Donderkopje. st. J. P. Damme; 4. Pluvier, st. N J.a Cuperus. Regenboogklasse Al: 1. Dolfijn, st. K. Vrolijk: 2 Phecda II, st. G. Deichmann; 3. Windekind, st. D Opp°nhulzen; 4 Eelko. st W Bergsma; 5. Titia. st. F. Maas. Regenboogklasse A 2: 1. Schelm, st. P van Dijk: 2 Jan van Gent. st. rd. J W van der ZiiDp: 3 Kikker, st. J. de Vries; 4. Duke II st. J C v d. Velde; 5. Waterrot, st. J L. v. Dleteu Twaalfvoetsjollenklasse Al; 1 Duikelaartje st A. H. Mastenbroek; 2. Doordry ver. st. K. G. Idema; 3. Dr, Knock, st. R. Kagchelland; 4. Phoenix, st. J. van 't Oever; 5. De Glipper. st. J C. Tims. Idem klasse A2: 1. Ideaal, st. mej. E. Karre- man; 2. Joke, st P Gerdt; 3 Bora, st. mevr. M J de WitVan der Stadt; 4 Mistral, st. F. Da niels; 5. Nelly V, st. P. P. Moerman Jr. Idem klasse B: 1 Lucky Rascal, st L. D. van Eck; 2. Klaveren Vier, st. mej. J H. B. de Wilde; 3. Pinokkio. st. mevr. M. H. SchoenStroeve; 4. Mug, st. K. Brueckmann; 5. Deup. st mej. J M- van der Giessen. Idem klasse C; 1. Turkuy. st. J. H. Key; 2. Duikelaartje, st. D. v. d. Berg; 3 Jutter, st. J. C van Houweningen Graftdyk; 4. Libel, st. J. W. Noorduyn. Zooals wel in de lijn der verwachting lag, bracht de Zondag een geweldige menigte van zeilschepen en -scheepjes op de Kager- plassen te zamen, zoodat de hoogste eischen werden gesteld aan de stuurlieden en be manning der in de wedstrijden nededln- gende jachten. Zijnerzyds had het bestuur eenige maatregelen genomen teneinde het aantal aanvaringen zooveel mogelijk te be perken. Bij den heerschenden Zuidwesten wind werd alereerst gistermorgen bepaald, dat niet de gebruikelijke wedstrijdbaan, doch de route via den Eijmerspoel zou wor den gevaren, waardoor werd vermeden, dat de deelnemers bij de boeien op het wei land en den Dieperpoel moesten gijpen met alle daaraan bij een dusdanig sterke oezet- ting verbonden risico's en voorts werd den geheelen dag een wachtpost uitgezet bij den ingang van het stoombootengat tus schen den Diepers- en Eijmerspoel, die nauwlettend toezag, dat de wedstrijd va rende jachten geen overlast ondervonden van opkruisende pleziervaarders. Het moet tot de eer van laatstbedoelde categorie worden gezegd, dat zij zich over het alge-, meen stipt aan de verzoeken van de wed- strijdcommissarissen hebben gehouden en ook eigener beweging de deelnemers aan de wedstrijden in letterlijken zin minder in het vaarwater hebben gezeten dan men bij een dergelijke drukte zou veronderstellen. Dank zij de van vele zijden aldus ver leende sportieve medewerking, hadden de wedstrijden een vlot en zeer geanimeerd verloop, hetgeen uiteraard mede te dan ken was aan den goeden wind, die wel erg nukkig en vlagerig was, maar toch de zei lers den geheelen dag niet in den steek heeft gelaten. Niets heet zoo veranderlijk als de wind en dat spreekwoord zou giste ren uitgevonden kunnen zijn. Rakken, die het ééne oogenblik stik-in-den-wind la gen, bleken vijf minuten later volkomen be zeild; gistermorgen waren er momenten, dat de wind geheel afvlakte, gistermiddag liep hij finaal om en nam bovendien der mate in kracht toe, dat de 12-voetsjolletjes het nog hard te verduren kregen, maar Holland's „zeilhope" hield zich kranig en kwam nagenoeg ongehavend uit den strijd. REGENBOOGWEDSTRIJD HOLLAND—FRIESLAND. Eenigszins tegen de .verwachting in, ria de successen der Friesche zeilers in de Regenboogklasse, leidt Holland na den eer sten dag met klein verschil in den team wedstrijd HollandFriesland. Voor Hol land startten: v. d. Velde, Bergsma _n de gebroeders de Wit, voor Friesland: Oppen huizen, Vrolijk, van Dijk en dr. van der Zijp. Een aanvaring na overtreding van den bakboordstuurboordregel tusschen Leen de Wit en dr. v. d. Zijp had tot ge volg, dat laatstgenoemde moest opgeven, waardoor Holland 18 punten verzamelde en Friesland 17.1. De Hollanders werden twee de. derde, zesde en zevende, de Friezen eer ste, vierde en vijfde. Was dr. v. d. Zijp ook maar als nr. laatst binnengekomen, dan izou niet Holland, maar Friesland de lei ding hebben gehad. ANDERE KLASSEN. Een aanvaring werd ook onzen stadge noot Wim Ritman in de Valkklasse nood lottig. Vlak voor de finish voer zijn „Goes ting", die over stuurboord lag, den over bakboord liggenden „Sas" van Jan Loopuit aan, waardoor Ritman niet alleen zijn tweede plaats verspeelde aan Key, doch ook zijn kansen op den hoofdprijs belangrijk ziet teruggebracht, daar Loopuit reeds twee overwinningen in successie behaalde. In de Olympiajollenklasse versloeg Bor gerhoff Mulder zoowel den winnaar van den vorigen dag J v d Berg als den natio- nalen kampioen 1940 Jan Bier, terwijl in de parallel klasse Koos de Jong alweer eerste werd. ditmaal gevolgd door Daan Kagchelland. oud-Olympisch en nationaal kampioen, die het Zaterdag niet verder bracht dan de zesde plaats. Zijn broertje Rini bewees opnieuw uit het goede zeilers- hout te zijn gesneden door ln de 12-voets- jollen klasse A, waarin hij Zaterdag derde werd, gisteren de eerste plaats te bezetten, welke prestatie in de parallelafdeeling nog werd overtroffen door onzen stadgenoot Mastenbroek, die tweemaal als eerste over de lijn van aankomst ging. Trouwens de Leidsche Jollenzeilers had den gisteren hun dag, want ook in de B- en de C-klasse gaven Jeugdige stadgenoo- ten den toon aan; in de B-klasse zegevier de Leo van Eck voor de tweede opeenvol gende maal en in de C-klasse bleef Jan Noorduyn, die Zaterdag vierde werd, heer en meester van het veld. Tenslotte nog iets over de OPEN REGENBOOGWEDSTRIJDEN. waarvoor zooals te verwachten was, groote belangstelling bestond. In de eerste afdeeling werkte v. d. Velde zich op het eerste kruisrak van Dieperpoel naar het Norremeer zich naar voren om de leiding niet meer af te staan, terwijl Berg sma, Vrolijk, Leen de Wit en Tj. Maas de andere prijswinnaars waren, die het groot ste deel van de baan ln deze volgorde af legden. In de andere afdeeling startte Wim Warring te vroeg, maar na twee rakken huisde hij al weer midden in het veld. Hier werd de bekende Sneekerzeiler Dirk Oppen hulzen met flink verschil eerste gevolgd door Scheerder, S. de Wit. v. d. Mey en Deichmann. De uitslagen waren: HollandFriesland Regenboogwedstryd: 1 Dolfyn. st. K. Vrolyk (F); 2. Eelko st. W Bergsma (H)3. Kikker, st. S de Wit <H); 4. Schelm, st. P van Dyk (F); 5 Windeklng, st. D. Oppenhuizen (F)6 Duke II. st. J. C. van de Velde (H); 7. Saenden st. L de Wit <H); 3. Jan van Gent, st. dr J W. v d. Zyp (F) op gegeven. Holland 18 p.; Friesland 17 pt. 45 MMdasse: 1. de Blauwe Vogel st.'P. Mo lenaar; 2. Janmaat st. J. Heinen; 3. Föhn, st. A. G. Sijthoff. Vrybuiterklasse1. 't Zonnekind, st. ir. C. J. de Bergh; 2. Reiger II. st. M. A. Raasveldt; 3. Lumey st. Th. G. W. Visscher. Valkklasse A: 1. Sas. st. J. Loopuit; 2, G. 50, st. G. Key; 3. Elvee, st. J. J. de Graaf; 4. Emoe. St. M. G. v. d. Arend: 5 Voila, st J. v. d. Wilk Valkklasse B: 1. Dwaalster, st, B. Eykensluy- ters; 2. Joelwajoski. st. W. Couwenberg; 3. Bries II st J. J. van Monsjou: 4. Pip-pip, st. H P. Pieterse. Drakenklasse Al: 1. Jan van Galen. st. F. W Jonker; 2. Claes Compaen. st. E. G v. d. Stadt; 3 Zenith, st. H. W. Nyman; 4. Stormvogel, st. H. W. v. d. Steen. Idem klasse A2: 1. de Vliegende Hollander, st. A. Warners: 2. Stena, st. J. C. Tims; 3. Jan van Brakel. st. A. J. H. van Dokkum; 4. Thedo III, st. A. Carpentler. Olympiajollenklasse Al: 1. Zomerweelde, st. J. H. H- J- de Jong; 2 Glipper, st. D. M. J. Kagchelland; 3. Terangi. st. J. Proper; 4. Pool ster. st. H. Langeler; 5 Braassemermeer. st. H. Nathan. Idem klasse A2: 1. Daphnia, st. P. H. R. Bor gerhoff Mulder; 2. Magneet, st. J. R. v. d. Berg; 3. Beroeboe III. st. J. Bier; 4. Teb II, st. A. D. Bakker; 5. Flossy, st. E. H. v. d. Berg. Idem klasse B: 1. Skal, st J. Vis; 2. Kapinis, st. J. A. van Zutphen; 3. Beroeboe n, st. P. Scholten; 4. Maria Sekhyta, st. A. Vis. 12 M--klasse A: 1. All Weather, st. J. F. Stap; 2. Ronny III st. C. Overmans; 3. Jassana, st. J. W. Uylenbroek; 4 Ronny II. st H. Overmans; 5 Whirland, st. W P van Duyl. Idem klasse B: 1. Slrlus II. st. E. F. Lokln; 2. Saendenn. st W G. Jungschl&ger; 3. Hrlng- horn. st. J. C. Bollee; 4 Thetis, st. K. Kant; 5. Tineke n, st. J. H. de Koningh. Dr De nationale wielerkampioenschappen, welke Zaterdag en gisteren in het Olympisch Stadion te Amsterdam werden gehouden, hebben eer. vlot verloop gehad. De belangstelling overtrof zelfs de stoutste verwachtingen: ongeveer 16.000 toe schouwers volgden de verrichtingen van onze beste renners. De finales hadden over het algemeen een spannend verloop. De Woerdenaar Arie van Vliet, wereldkampioen op den sprint, slaagde er ln voor de zevende maal in successie be slag te leggen op het nationale kampioen schap der beroepsrenners. Derksen leverde goed party, doch met uitzondering van den tweeden rit leverde de wereldkampioen het bewijs dat hy nog steeds een speciale klasse beheerscht. Bij de onafhankeiyken behaalde Van der Lin den op overtuigende wyze het kampioenschap door Kremers in twee ritten te slaan. Bij de amateurs was de stryd wederom span nend. Remkes behaalde het kampioenschap doch niet zonder in den tweeden rit op verrassende wyee door Byster ges' ren to zyn. Het algemeene kampioenschap in de sprint werd een vry gemakkeiyke prooi voor onzen wereldkampioen van Vliet. Eerst sloeg hy den kampioen der onafhankeiyken Arie van der Linden op gemakkeiyke wijze, daarna kwam de amateur Remkes aan de beurt, waarmede tevens de beslissing viel. De stayerwedstryd over 75 KM. leverde een ï'-'omen verdiende overwinning op voor Wals Uitslagen van Zaterdag: De uitslagen van Zaterdag luiden: Sprintamateurs. Winnaars 6 series: Remkes, Byster. Duyns, Van Boheemen, Smits en Faan- hof. Winnaars 4 herkanslngsritten: Cromzigt. Leene, De Best en Somers. Finale herkansingsrit1. De Best. 2. Leene. Kwarteindstrijden: 1ste rit: 1. Remkes, 2. Leene 13,2; 2de rit:: 1 Byster; 2. De Best 13,2; 2ed rit; 1. Bijster; 2 De Best 13,2; 3de rit: 1, Duyns; 2, Faanhof 14,4; 4de rit; 1. Van Bohe- men; 2, Smits 13.4. Halve eindstryden: 1ste rit: 1. Remkes; 2. Duyns 13,6; 2de rit: 1. Remkes: 2. Duyns 13,8; lstè rit. 1. Byster; 2. Van Boheemen 13; 2de rit: 1. Byster; 2. Van Boheemen 13. Geplaatst voor den eindstryd: Remkes en Bijster Sprint önafhankelijken, 1ste serie: 1. Van der Linden; 2. Van Rooy; 3. Van Rijn 15,2; 2de serie: 1 Pronk; 2 Dollé; 3 Henrüng 14,6; 3de serie: 1. Kremers; 2. Evers 13,4. Herkansing: 1. Van Rooy: 2. Elvers 13. Halve eindstryden: 1ste rit: 1. Van der Lin den; 2. Van Rooy 14,8; 2de rit: 1 Van der Lin den; 2. Van Rooy 13,6. 1ste rit: 1. Kremers; 2. Pronk 13,2; 2de rit:' 1. Kremers; 2. Pronk 13,2. Geplaatst voor den eindstryd: Van der Lin den en Kremers. SpriDt Professionals: 1ste serie: 1. Van Vliet; 2. Van der Voort 13,6; 2de serie: 1. Van der Vyver; 2. Van Egmond 13,4; 3de serie: 1. Van Amsterdam; 2 Derksen 13,4. Herkansingsritten1ste rit: 1. Boeyen; 2. Motké; 3. Pellenaars 13,2; 2de rit: 1. Groene- wegen; 2. Bakker; 3. Van Gent 13,6. Kwarteindstryden: 1ste rit: 1. Van Vliet: 2. Van Amsterdam 15: 2de rit: 1. Van der vyver; 2. Van der Voort 13,6; 3de rit; 1. Derksen; 2. Boeyen 14. 4de rit: 1. Van Egmond; 2. Groene- wegen 13,6, Halve eindstrijden: 1ste rit: 1. Van Vliet; 2. I Van Egmond 14; 2de rit 1. Van Vliet; 2. Van J Egmond 13,4, 1ste rit: 1. Derksen 13,2; 2. Van I der Vijver; 2de rit: 1. Derksen; 2. Van der Vyver 13. Geplaatst in den eindstryd: Van Vliet en Derksen. Achtervolging proffessionals 4 KM.: le serie; 1, Van der Voort 5.34,2; 2. Reuter 5.42; 2e serie: 1', Van Egmond 5.30; 2, J. Reuter 5.33.6; 3de serie: 1. Van der Heyden 5.27.6; 2. Boeyen 5.28,4; 4de serie: 1. Van Amsterdam alleen 5.45.8; 5de serie: 1 Klink 5.24; 2 Van Gent 5.30 2; Gde serie; 1. Groenewegen 5.26; 2. Van der Vijver 5.34.6; 7de serie: 1. Verschuren 5.30.6; 2 Pelle- naers 5.31; 8ste serie: 1. Bakker 5.28; 2. Motké 0.44.8. Kwart eindstryden: 1ste rit: 1. Van der Voort 5 29.3; 2. Van der Heyden 5 35.6; 2de rit: 1. Klink 5 23; 2. Verschuren 5.33; 3de serie: 1 Groenewegen 5.17.8; 2 Van Amsterdam 5.20,2; 4de serie: 1. Van Egmond 5.33.2; 2. Bakker 5.38.6 Halve eindstriiden: 1ste rit: 1. Van der Voort 5.17; 2 Klink 5.19.3; 2de rit: 1. Groenewegen 5.19.8; 2. Van Egmond 5 28 2. Geplaatst voor den eindstryd; Van der Voort en Groenewegen. Uitslagen van Zondag. Gisteren waren de resultaten: Sprint amateurs over 500 meter: eerste rit: 1. Remkes 13.8 sec.; 2. Bijster; 2de rit: 1 Byster 14,6 sec.; 2. Remkes: 3de rit: 1. Remkes (kampioen) 13 sec.; 2. Byster; 3de prijs: Van Boheemen; Duyns. Sprint önafhankelijken: 1ste rit: 1, Arie van der Linden 13 sec.; 2. Kremersi 2de rit: 1. Van der Linden (kampioen) 12,4 see.; 2. Kremers; 3de prijs: Van Rooy; 4de Pronk. Sprint beroepsrenners: 1ste rit: 1. Van Vliet 12,4 sec.; 2. Derksen; 2de rit: 1, Derksen 12,6 sec.; 2. Van Vliet: 3de rit: 1 Van Vliet (kaïn pioen) 13 sec.; 2. Van Vliet; derde prijs: v. d Vijver; vierde Van Egmond". Achtervolging: Van der Voort wint van Groe newegen. den afstand van 4 K.M. afleggend in 5 min 7.6 sec Groenewegen noteerde over dezen afstand 5 min. 8,4 sec Sprintkampioenschap van Nederland; 1ste rit: 1. Remkes 13 sec.: 2. Van der Linden; 2de rit: 1. Van Vliet 13.4 sec.; 2. Van der Linden: 3de rit: 1. Van Vliet 14 sec.; 2. Remkes; 4de rit: 1 Remkes 13,4 sec.; 2 Van der Linden; 5de rit: 1.. Van Vliet 14.8 sec.; 2. Van der Linden; 6de rit: 1. Van Vliet (kampioen) 14 sec.; 2. Remkes. Kampioenschap van Nederland achter groote motoren op de baan over 75 KM.; 1. Cor Wals (Wiersma) 1 uur 1 min 47,6 sec.; 2. A. van Amsterdam (Van der Bom) op M> ronde 3 C Bakker (Bustraan) op 3 ronden: 4. D. Groene wegen (Sterke) op 4 ronden- 5 Domhof (Sler- ker) op 5 ronden; 6. L. Motké (De Graaf) op 17 ronden. Van der Voort staakte den stryd. N. N. 16 M'-klasse Al: 1. Cheetah II. st. Ch. J. G. Pietersen. 2. Ibis, st. P G v d. Wilt; 3. Zwerver II, st. W. Reynders; 4. Cycloop II, st. ir v. d J. Hoek; 5. Arendsjong, st. A. Arendse. Idem klasse A2: 1. AJgrl st. J. Alberda; 2. Horzel II. st. J. E. Scharphuls; 3. Unrest, st. D. Fleming: 4 Rivaal II. st. S. de Lang Jr.; 5 Rlxt, st. G. de Boer. Idem Toerklasse: 1. Snip-Snap. st. J. v. d. Smit Jr.; 2. Roerdomp n. st. J. Brunt; 3. Nix, st. G. H. van Harten; 4. Slipper, st. J. R. v. d. Ley; 5. Teb. st J. Bakker Jr. Pampusklasse met by zeilen: 1. Kampersteur, st. P H. Cramer; 2. Oppassertje, st. H. W. Stumpe; 3. Norremeer. st W. D. Th. van Werk hoven; 4. Pinguin st. F. de Jong. Idem zonder byzellen: 1. Alk, st. A. Volker Jr.; 2. de Vries, st F. Schoenmaker; 3. Windhapper st. P. A, de Jong; Donderkopje. st. J. P. Damme. Regenboogklasse Al: 1. Duke n, st. J. C. v. d Velde; 2. Eelko. st. W. Bergsma; 3. Dolfyn, st K. Vrolyk; 4. Saende, st. L. de Wit; 5. TJebbe st. Tj. Overmaas. Idem klasse A2: 1. Windekind, st. D. Oppen huizen; 2. Eerekiet. st D. Scheerder; 3. No. 67, st. S de Wit; 4 de Leede III. st. W. van der Mey; 5. Phecda II, st. G Deichmann. Twaalfvoetsjollenklasse Al: 1. Dr. Koek, st. R. Kagchelland; 2. Ideaal, st. mej, E. Karre- man; 3. Hotsy-Totsy. st. mej. M. van Dieten; 4. Doordryver, st K. G. Idema; 5. Klavertje Drie, st. van Kampen. Idem klasse A2: 1. Duikelaartje, st. A. H. Mastenbroek; 2. Joke, st P. Gerdt; 3. Popeye, st. D. Schoen; 4 Bora st. mevr. de Witv. d. Stadt; 5 Mereltje st. Warring. Idem klasse B: 1. Lucky Rascal, st. L. D. van Eck; 2. Rakker, st. K. de Korte; 3 Rietvoorn, st. J. van Dijk; 4. Pinokkio. st. Mevr Schoen- Stroeve; 5. Flits. st. A. Prins. Idem klasèe C: 1 Libel, st. J. W. Noorduyn; 2. Rhu. st. F A. R. Barge; 3. Swayer, st. M. van Swaay; 4 Jutter, st. J. C. van Houwe ningen, Grafdyk. TENNIS. SUCCESSEN VAN VAN SWOL EN MEJ. ROLLIN COUQUERQUE. Niet zonder moeite en groote Inspanning hebben de tennls-kampioenen van verleden jaar, mej. ftetlln Couquerque en Van Swol hun titels in de eind wedstrijden kannen handhaven. Voor Van Swol beteekende dit, daar hy ook het heerendubbelspel en het gemengd dubbelspel won, een succesvol to ur nooi: drie titels. Mej. Couquerque heeft zich ditmaal met twee moeten vergenoegen. Ondanks den regen was er een zoo groote belangstelling als er voor de nationale kampi oenschappen nog nimmer is geweest. Een laat begin gaf een laat, heel laat einde (acht uur in den avond) doch het meerendeel der toe schouwers is tot dit late einde gebleven. Mej. Rollin Couquerque heeft de eerste set moeten afstaan aan mej. Klein. Een lichte sensatie. Te meer daar zy alles ln het werk stelde om de mooie vaste slagen van haar moedige tegenstandster onzeker te maken, zoo wel door kort spel als door lobs en door scherpe cross-drives. Na 44 verloor zy haar service- gam en dit beslechtte de eerste set: Steeds beter plaatsend, goed volleerend ook. won mej. Couquerque daarna geleldeiyk en niet zonder hare vechten,game na game en set na set 6—2. 6—1 In het heerenenkelspel zette Van Swol den eindstrijd zoo goed ln dat hy de eerste set, dank zy zyn serveeren, en zyn goede smashes en goede returns met 6—2 won. In de tweede set von Hughan een antwoord op de harde kogels, vond hy ook een beteren backhand. Hy won de set met 64. Het werd tenslotte een beslissing van 5 sets ten gunste van Van Swol De belangrykste uitslagen van Zaterdag waren: Heeren enkelspel, halve eindwedstryden: Hughan sl. Teschmacher 64, 7—5; Van Swol sl. Wilton e—2. 7—5., Dames enkelspel, halve eindwedstryden: mej. Klein sl. mevr. Blaisse 86. 5—7, 64; Mej. Rollin Couquerque sl. mej. Mechel 6—2, 7—5. De uitslagen van gisteren waren: Heeren enkelspel, eindwedstrydVan Swol sl. Hughan 6—2. 4—6, 7—9, 6—0, 6—3, Dames enkelspel, eindstryd*; mej. Rollin Couquerque sl. mej. Klein 4—6, 6—2, 6—1. Gemengd dubbelspel, eindstryd: mevr. Blaisse en Van Swol sl. mej v. d. Wal en Hughan 6—3. 6—2. Om den derden prys dames-enkelspel mevr. Blaisse sl. mej. Mechel 108, 57, 63. Om den derden prys heerendubbelspel: Rinkel en Jacobsen sl. de Brauw en Borren 6—2, 1—6, 6—1. WATERPOLO. C.Z.C. WINT DE FINALE VAN DEN POLODAG In den te Utrecht gespeelden waterpolowed- stryd welke als finale van den Utrechtsche polo dag gold tusschen U.Z.C. (Utrecht) en D.W.R. (Haarlem), won U.Z.C. met 20. ZIAN VI—DE ZIJL Hl 0—4. Het derde zevental van de Zyi speelde voor de competitie van den kring den Haag tegen Zlan VI. Onze stadgenooten wonnen verdiend met 4—0. Met rust hadden zy met 20 de leiding. KORFBAL. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN „FLUKS". Voor deze wedstrydreeks werden Zaterdag en Fluks A—HSV I 1—7; Fluks-adsp.—HSV-adsp. gisteren de volgende wedstryden gespeeld: 04; Fluks A—Die Haghe I 7—2; Fluks BDie Haghe III 0—4; Fluks A-adsp.—Die Haghe A- adsp. 20; Fluks B-adsp.—Die Haghc B-adsp. 0—6. Deze wedstrijdserie wordt deze week voortgezet met de volgende wedstryden: Donderdagavond 7 uur: Fluks B—Algemene IV; Zaterdagmiddag 3 uur: Fluks-adsp.—Fiks II. GOLF. NOORDWIJKSCHE GOLFCLUB. Het resultaat van de gehouden Eclectic was dat J. C. Brassem (26) en W Verloop (8) ieder een score behaalden van 321/3 en derhalve moeten verkampen. Derde werd mevrouw Van Aalst (22) met 34 2/3. JEUGDWEDSTRIJD TE NOORDWIJK. Op de banen van de Noorwdyksche Golfclub is Zaterdag een Jeugdwedstrijd gehouden, waar van de uitslag was: Jongens: 1 G. van Reede 154 (77—77); 2. en 3. H. Swane 165 '8283) en H. E. Smldt van Gel der 165 (83—82)4. W. P. Peletler 169 (87—32) 5. P. Siemens 177 (8691); 6. W. Groskamp 178 (92—86 Meisjes: 1. Mej. T. van der Laan 177 (8889); 2 mej E. Gleichman 192 (94—98). Handicapwedstryd, Jongens: 1. H. E. Smidt van Gelier (13) 70—69—139 netto; 2. P. Siemens (18) 6873141 netto en meisjes: 1 mej. H. Mezger (24) 75-72-147 netto; 2. mej. Gleich man (22) 72—76—148 netto. 3—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 7