BINNENLAND Aspirin LEP'fH DA WAD Tweede B!sd Maandag 21 Juli 1941 Ouderdomsgrens voor rechters Hitier Jugend en Nat. Jeugdstorm Verplichte vertooning van bepaalde films tooit lit. tuuS. Duitsch „Seemannsamt" te Rotterdam Uit de Omstreken AGENDA Dagbladreclame is niet te vervangen Winterhulp Nederland FEUILLETON Een man verdween.. THANS GEBRACHT OP 65 JAAR. In het Zaterdag verschenen Verordenin genblad is opgenomen een verordening van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied, houdende vaststel ling van de ouderdomsgrens voor rechters. Hierin wordt het volgende bepaald Artikel 1. Onder rechters worden in deze verordening verstaan de rechters, ge noemd in artikel 37, lid 3; artikel 51, lid 1; artikel 62, lid 1 en artikel 84, lid 1 van de Wet op de Rechterlijke Organisatie en het Beleid der Justitie. Voor de toepassing van dit besluit wordt de procureur-generaal bij den Hoogen Raad met de rechters, bedoeld in het eer ste lid, gelijkgesteld. Artikel 2. Den rechters wordt met in gang van de maand, volgende op de maand waarin zij den vollen ouderdom van vijl en zestig jaren hebher. bereikt, ontslag verleend. Onverminderd het bepaalde bij artikel 3 wordt aan rechters, die op den dag van het in werking treden van deze verordening den vollen ouderdom van vijf en zestig ja ren reeds hebben bereikt, met ingang van dien dag ontslag verleend. Artikel 3. In afwijking van het bepaal de bij artikel 2, lid 1, wordt den rechters bij de Gerechtshoven, de arrondissements rechtbanken en de kantongerechten, ge boren in 1871, met ingang van 1 October 1941; geboren in 1872, met ingang van 1 Januari 1942; geboren in 1873, met ingang van 1 April 1942;' geboren in 1874, met in gang van .l Juli 1942; geboren in 1875, met ingang van 1 October 1942; geboren ifi 1876, met ingang van 1 Januari 1943; gebo ren in 1877 of in de maanden Januari, Februari of Maart 1878, met ingang van 1 April 1943 ontslag verleend. Artikel 4, Wanneer het belang der rechtspleging zulks eischt, kunnen rechters bij wijze van uitzondering ook na het tijd stip. bedoeld in de artikelen 2 of 3, in hun ambt worden gehandhaafd. Behoort de rechter, wiens aanblijven in verband met het bepaalde bij het vorige lid in overweging is genomen, tot die amb tenaren, wier benoeming de Rijkscommis saris voor het bezette Nederlandsche-ge bied zich heeft voorbehouden, dan wordt de beslissing in den zin van het vorige lid door dezen gegeven, in alle andere geval len beslist de secretaris-generaal van het departement van Justitie. Tegelijk met een beslissing overeenkom stig de twee vorige leden wordt het tijd stip bepaald met ingang waarvan den rechter ontslag zal worden verleend. Artikel 5. Deze verordening treedt in werking op 1 September 1941. RIJKSCOMMISSARIS WOONDE WEDSTRIJDEN BIJ. Zaterdag en gisteren hebben op Houtrust te Den Haag de zomerwedstrijden plaats gevonden van de Hitler-Jugend in Neder land. Tegelijkertijd werden vergelijkings wedstrijden gehouden met den nationalen jeugdstorm. Bij de beslissingswedstrijden gistermiddag waren behalve de rijkscom missaris voor de bezette Nederlandsche ge bieden. rijksminister Seyss Inquart tevens aanwezig de weermachtsbevelhebber in Nederland, generaal der vliegers Fr. Chris tiansen, de commissaris-generaal z.b. Oberstdienstleiter Schmidt., de bevelhebber der Ordnungspolizei in Nederland, gene raai Schumann, de hoofdstormer van de N.J.S.. C. van Geelkerken, Oberbannfuehrer Abelbeck. Cchef amt fur Leibesuebungen en de chef van de Befehlstelle der Reichs- fuehrung in Nederland Hauptbannfuehrer D. Lindenburger. Het verordeningenblad bevat een besluit van den Secretaris-Generaal van het de partement van Volkvoorlichting en Kun- ten betreffende het verplichtend stellen van de vertooning van bepaalde films. Dit besluit luidt als volgt: Artikel 1. (1) De Secretaris-Generaal van het De partement van Volksvoorlichting en Kun sten kan de ondernemers van bioscopen ver plichten bepaalde films vanwege haar groo- te volksvoorlichtende, opvoedkundige of cultureele waarde te vertoonen. (2) De Secretaris-Generaal voornoemd kan hierbij bepalen, dat deze verplichting geldt voor alle bioscopen in Nederland dan wel voor benaaldelijk aan te wijzen bio scopen, en voorts nadere bepalingen vast steken omtrent de tijdstippen der verplich te vertooning. (3) De maatregelen, bedoeld in het eerste en tweede lid, worden in de Nederlandsche Staatscourant afgekondigd. Artikel 2. (1) Hij die een verplichting, hem opge legd krachtens het vorige artikel, geheel of ten deeie niet nakomt, of niet na doet komen, wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste vijf duizend gulden. f2) Met dezelfde straf wordt gestraft de wettige vertegenwoordiger van een rechts persoon. aan wiens opzet of schuld het te wijten is, dat de rechtspersoon een ver plichting. voortvloeiende uit het vorige ar tikel, niet nakomt. f3) De bij dit artikel strafbaar gestelde feiten worden beschouwd als overtredingen. Artikel 3. Dit besluit treedt in werking op den dag zijner afkondiging. VERBODSBEPALINGEN VOOR JODEN. Zij gelden ook voor Wassenaar. De gemeente Wassenaar is aangewezen als gemeente, bedoeld in de verordening van 4 Juni j.l. van den Rijkscommissaris, waarbij het joden in bepaalde gemeenten wordt verboden in het openbaar te baden, plantsoenen te betreden, het huren van kamers in hotels en pensions, enz. DE BEAUFTRAGTE VAN DEN RIJKSCOMMISSARIS BEZOEKT GOEREE-OVERFLAKKEE. Door dezer dagen een bezoek te brengen aan het eiland Goeree-Overflakkee, heeft de Beauftragte van den Rijkscommissaris voor de provincie Zuid-Holland, Oberver- waltungsgerichtsrat Schwebel, opnieuw van zijn bijzondere belangstelling voor de af zonderlijke gemeenten en de inwoners van de provincie blijk gegeven. In een bespre king van verscheidene uren in het gemeen tehuis van Dirksland, waaraan behalve de referent van den Beauftragte, een verte genwoordiger van de Duitsche politie en de leider van de Geschaftsgruppe soziale Ver- waltung voor de provincie, ook de comman danten van de weermaclitsonderdeelen en alle burgemeesters van het eiland deelna men, zijn belangrijke vraagstukken tot klaarheid gebracht. SNEV.Lt iNEERSVERMtDtiW6 371 (ingea Me dj INGESTELD BIJ VER ORDEN IN G VAN DEN RIJKSCOMMISSARIS. Het gisteren verschenen Verordeningen blad bevat een verordening 'Van den Rijkscommissaris voor het bezette Neder landsche gebied betreffende de instelling van een Duitsch ..Seemannsamt" te Rot terdam, waarin het vólgende wordt be paald Artikel 1. Ter vervulling van de taak, neerlegd in de Duitsche Zeeliedenwet fSeemannsordnung) van 2 Juni 1902, welke tot 18 Mei 1940 door het Duitsche consu laat te Rotterdam in deszelfs hoedanig heid van „Seemannsamt" werd vervuld, wordt een Duitsch „Seemannsamt" te Rot terdam ingesteld. Artikel 2. (1) De bevoegdheden van en de gang van zaken bij het „Seemanns amt" zijn gelijk aan die, voorgeschreven in de Duitsche Zeeliedenwet, zooals deze wet sindsdien is gewijzigd en aangevuld, en in de verordeningen en bekendmakin gen ter uitvoering daarvan. (2) Het „Seemannsamt" te Rotterdam is binnen het kader van het in het eerste lid bepaalde bevoegd ten aanzien van de be manningen van alle Duitsche zee- en bin nenschepen, welke het recht hebben de (Duitsche) Rijksvlag te voeren en een ha ven in het bezette Nederlandsche gebied aanloopen. '3) Tot de bemanning behooren de voor Duitsche schepen, als bedoeld in het tweede lid, aangenomen of aangestelde personen van elke nationaliteit, met uit zondering van loodsen. (4) Voor de bemanning van binnensche pen geldt slechts het bepaalde bij de vierde, vijfde en zesde af deeling (Ab- schnltt) van de Zeeliedenwet. Deze afdee- lingen vinden overeenkomstige toepassing. Artikel 3. Van beslissingen van het Duitsche ..Seemannsamt" kan beroep, als bedoeld in par. 124 van de Zeeliedenwet uitsluitend worden gebracht voor het Duit sche Landgerecht in het bezette Neder landsche gebied. Tegen de beslissingen van het Duitsche Landgerecht kan met geen rechtsmiddel worden opgekomen. Artikel 4. Het Duitsche „Seemanns amt" te Rotterdam is onderworpen aan het toezicht van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied (commissaris-generaal voor bestuur en justitie) of van de door dezen aangewezen instantie De leider van het „Seemannsamt" wordt benoemd door den Rijkscommissaris. Artikel 5. Deze verordening treedt in werking op den dag harer afkondiging. VERGOEDING WEGENS GEMIS VAN VAC ANTIEBONNEN VOOR ONTSLAGEN PERSONEEL OPBOUWDIENST. De secretaris-generaal van het departe ment van algemeene zaken heeft bepaald, dat aan hen, die na 1 Januari j.l. uit den opbouwdlenst zijn ontslagen en wier ver wanten kostwinners-vergoeding genoten, een schadeloosstelling wegens het gemis van vacantiebonnen kan worden verstrekt ter ver vanging van het (gemeenlijk door vacantie bonnen gedekte) gemiste loon op den Goeden Vrijdag, den 2en Paaschdag, den Hemel vaartsdag en den 2en Pinksterdag van het loopende jaar, voor zoover zij althans in de weken, waarin die feestdagen vielen, in hun beroep loontrekkend waren en dus niet wa ren opgenomen in overheidszorg of kasuit- keering ontvingen. DE PRIJZENKAST KAN INTACT BLIJVEN! Sportlropheeën behoeven niet te worden ingeleverd. Naar wij vernemen, adlus ..De Tijd" kun nen clubs en particulieren, die voor sport prestaties in het bezit kwamen van be kers, medailles enz., er vrijwel zeker van zijn, dat deze niet vallen onder de veror dening tot inlevering van metaleh. Wan neer niet binnen zeer korten tijd een me- dedeeling van andere strekking verschijnt, mag men de dikwijls zoo moeizaam ver worven tropheeën behouden en behoeven BENTHUIZEN. VERGADERING „HET GROENE KRUIS" De afdeeling der Z.H. ver. „Het Groene Kruis" vergaderde in het lokaal der O. L. school. De voorzitter mr. J. A. S. Holland, opende en heettte alle leden hartelijk welkom. De secretaris de heer A. v. Os las de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd werden vastgesteld. De aftre dende bestuursleden de heeren M. Idema en A. v. Os werden herkozen. De penning meester, de heer M. Idema, bracht een uit gebreid verslag over het boekjaar 1939 en 1940, dat een batig saldo aanwees van f. 139.69. De commissie 'die de rekeningen nage zien had, verklaarde bij monde van den heer M. G Snel, alles in de beste orde. De magazijnmeester de .heer C. Havenaar, gaf een kort verslag over den inventaris, die onder zijn beheer was. De voorzitter deelde mede dat het examen van de EH. B.O.- cursus in Augustus zal plaats vin den, waaraan door 17 personen was deel genomen. Ten slotte sprak men nog over het oprichten van een consultatiebureau, doch dit werd aan het bestuur overgela ten. Hierna volgde sluiting. KATWIJK AAN ZEE. Onze plaatsgenooten A. v. d. Vlist, C Kuijt, Jac. de Jong en D. v. Duijn zijn uit een 50-tal sollicitanten door B. en W aan gesteld om de strandgelden op te halen. VOORSCHOTEN. EINDEXAMENS INSTITUUT WULLINGS. Voor het eindexamen der bijzondere H. B. S. 5-j. c. Instituut Wullings, zijn ge slaagd voor afd. A: J. H. van Anrooy, Rijswijk; H. C. C. Bauduin, Maastricht; K. W. Z. Erhardt, Rotterdam; J. Ch. Gaer- thé, Den Haag; L. Geel. Aerdenhout; A. W. Gerritzen. Huizen; J. G Hart, Den Haag; E. van Konijnenburg. Den Haag; A. A. Massink, Hilversum; F. C. van Os, Ame- rongen; J. D. Renes, Utrecht; R. H. van Veen, Bloemendaal; H. de Veer, Oegstgeest; D. N. Korf, Amsterdam; C. J. Martens, Den Haag. De examens zijn hiermede afgeloopen. Geëxamineerd zijn in totaal 46 candidaten, waarvan afgewezen: 5. WASSENAAR. VERDUISTERING LAAT TE WENSCHEN! Tegen 6 personen werd proces-verbaal opgemaakt wegens te laa.t verduisteren, terwijl bovendien nog 19 personen een pro ces-verbaal bekwamen wegens onvoldoen de verduisteren. Van verduistering gered. Het 6-j. meisje S. alhier kwam in de Haven te vallen en werd bewusteloos op gehaald. Het mocht dr. Baart de la Faille gelukken door kunstmatige ademhaling de levensgeesten weer op te wekken. Levering zonder bonnen. Bij W. alhier werd een hoeveelheid wa ren aangetroffen, geleverdd oor een firma uit Gouda zonder bon, benevens een kaas, geleverd door B. alhier, eveneens zonder bonnen. Procesverbaal werd opgemaakt; de goederen werden in beslag genomen. HEDEN. Hooglandsche Kerk: Orgelconcert Feike Asms. Nam. 8.15 uur Dinsdag. Jeruël (1ste Gronesteeg)Nam. 7.30 uur. Woensdag. Oegstgeest (Geversstraat 13): Gemeente Gods. Nam. 7% uur. Donderdag. Katwi) k-Z e e: Casa Cara, de heer Wild schut van Rotterdam. Nam. 8 uur. Katwtfk-Zee. Casa Cara: d$. Wildschut. 8 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal: Tentoonstelling „De Kunst om de Kunst" (t/m. 27 Juli): Werkdagen 105, Zon dags 1—5 uur. DIVERSEN s Dinsdags. 1ste Binnenvestgracht 22: Ge legenheid tot inenting tegeü typhus en dlph- terle 113 uur. s Dinsdags Oude RJJd 44 c: Prot, Bureau roor Sociale Adviezen 78 uur nam b Dinsdag Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau 0\41) uur voonn Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dlns- lag der maand consultatiebureau voor onvol waardiger 3—5 uur nam s Donderdags Wijkgebouw ^Bethesda" (Hoef- straat 4446) Consultatiebureau voor Alcoho listen 8 uur nam s Vrtldags Insi voor Praeventleve Genees kunde Wassenaarscheweg 56: Consultatiebureau v Beroepskeuze 45 BIOSCOPEN, t 18 laar: 14 Jaar; I alle leeftijden. Luxor-theater: „Een leven lang" t Dageluks nrm 2 en 8 u ïr Zondag 2—7 uur doorl voorstelling Lido-theater: „Onder gele vlag" t Dagelijks 8.15 uur nam s Zondags te 21/4, 4.30 en 8 1/4 u Woensdag eD Zaterdag ma- tlnêe 2 30 uur Trianon-theater: „Vergeet mij niet" Dagelijks 2 en uur s Zondags van 26.30 uur doorl voorstelling Casino-theater: „Feest in de Jordaan" Dagelijks 8 uur Woensdag en Zaterdag ook 2*4 uur Zondags te 2 en 8 uur nam Rex-theater: „Liefde, vrouwen en Juweelen" DageuJks 2 en 8 uur nam.: Zondag 26»A uur doorl voorstelling Nova-theater (Katwijk aan Zee): Nam. 8 uur „Als het kinderhart spreekt" (Zondags gesloten). De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 19 Juli 20 uur tot Zaterdag 26 Juli 8 uur waarge nomen door de Apotheek van Drlesum, Mare 110 Tel 20406 en de Zulder-Apotheek, Lammen- schansweg 4. Tel 23553. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waarge nomen door de Oegstgeestsche Apotheek. Wil- helmlnapark 8. Telef. 26274. De geneeskundige Zondagsdienst te Lelden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandag morgen 8 uur waargenomen door de doctoren Bruins Slot. de Bruyne, de Jager, Niemer en Starck. Te Oegstgeest wordt deze dienst waargenomen door dr. Leemhuis, tel. 22030. LUCHTTEMPERATUUR. Voorm. 9 uur: 16 gr. F. (60 gr. C.). WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting ,De Zijl" 12 uur 'smiddags: 19!4 gr. C. de prijskasten niet te worden ontluisterd. Gironummer van de W. H. N. 55 5 3. De Bank van de W.H.N Is Kas- vereeniging N V Amsterdam, Postgironummer 8 7 7. Stort op 5553 ot 877. Ge brengt geluk Id reler leven Door LESLIE FORD. (27 De oorlogszuchtige toon, waarop haar stem „Binnen" zei. was als melk en honing na heirgeen ik zoo juist gehoord had. Ik open de de deur en bleef verbaasd siaan. Ou dc- sofa, als iets uit liet lang vergeten verleden, zat Joe Anders, onze gids var. Cinnabar, 1103 in zijn vuile blauw0 rijbroek er. stoffige laarzen, en met zijn oranje halsdoek om. „O," zei ik slapjes. „Goeden avond". „Goeden avond, mevrouw Latham", zei hij, terwijl hij opstond om me een hand te geven. „Ho? is het met Bill?" ..Bill maakt het best", zei ik. Mevrouw Chapman viel kortaf in: „Kom binnen, ga zitten. En doe de deur dicht." Ik had nop niet eens beseft dat ik vrij zot glas spuitwater inschenken. Ik had er geen behoefte aan, maar er was een onplezierige spanning in de kamer dié maakte dat ik niet domweg stil kon zitten. Mevrouw Chapman was ook opgestaan. Ik wou maar dat hij kwam", zei ze ge prikkeld. „Ik hoop dat die vriend van je ,:et. zoo gek geweest is, hem handboeien aan te doen. Politiemenschen zijn allemaal idio ten". Ze hief luisterend het hoofd op. „Mis schien is hij datGa eens kijken, Joe." Joe stond sporenrinkelend op en opende hoorde zware stappen eenige menschen bij elkaar in de gang Eerst verscheen Steve Grant, daarachter kolonel Primrose, en daar weer achter dc korte donkere ge stalte van den opperhoutvester. Mevrouw Chapman ging weer zitten en begroette hen met een kort knikje. „We we ten al dat Pelham dood is", zei ze. „Doodge schoten. U kunt dus van daar af verder gaan Dit is mijnheer Anders, kolonel Prim rose. En U kent elkaar Ik keek eens naar Steve. Ik zag zijn oogen, als het ware onwillekeurig in de richting van de tusschendeur naar Cecily's midden op den drempel was blijven staan. Maar waarom ik plotseling het gevoel kreeg dat ik hier geen nieuws meer kwam vertel len. weet ik niet; maar toch was het zoo. Ik sloot de tfeur. „Als je v/at drinken wilt, bedien je je maar", zei mevrouw Chapman. .„En ga zit ten. We weten het over George. De nacht waker heeft het ons verteld". Ze keek me met haar harde 011de oogen aan, en ik kreeg haast he j gevoel dat er een uitdaging in lag. „En ik ben er niet rouwig om", merkte Joe kalmweg op. „Houd je mond", zei mevrouw Chapman barsch. .Voor je het weet, hebben ze je in de doos gestopt". Zt vroeg aan hij: „Heeft zijn zuster hem gevonden'" Ik knikte, stond op en ging mezelf een kamer dwalen, en er verscheen een uit drukking van pijn in, terwijl zijn kaakspie ren zich samentrokken. De houtvester stak zijn hand in den zak van zijn tuniek. „Wij zijn bezig dit uit te zoeken mevrouw Chapman", zei hij kort. Hij stak zijn hand naar voren en liet een revol ver zien. Ik hoorde mijn adem hijgen, en ik deed mijn best me in te houden, want het min ste geluid was in de stilte hoorbaar. Me vrouw Chapman keek met een volkomen kalm en onbewogen gezicht naar de revol ver in de open palm van zijn hand. „Dat is de revolver van Pelham", zei ze. „Die heb ik hem een paar dagen geleden afgenomen. Sinds ik hier ben, heeft hij in die la daar gelegen". „We hebben hem zoo juist in de bosch- bessenstruiken gevonden, op een paar me ier afstand van de plaats waar het lichaam van Pelham gevonden is", zei de houtvester effen. „De laatste maal ik hem gezien heb, lag hij op mijn tafel", antwoordde mevrouw Chapman. „Het is tegen de verordeningen, in het park een niet verzegeld wapen in uw bezit te hebben, mevrouw Chapman. U kent de regelen". „De revolver was onverzegeld. toen die mij werd overhandigd", zei ze barsch. „De twee de revolver van ons clubje is nog verzegeld". „Wanneer was het dat U de revolver het laatst gezien hebt, mevrouw Chapman?" „Kan ik me niet herinneren. Gisteravond v, .s zij er nog. Ik herinner me niet, dat ik haar vanmorgen gezien heb. Maar daarom kan hij er wel gelegen hebben". Mijn oog viel op Steve Grant. Hij had het hoofd opgericht en staarde recht voor zich uit naar iets achter mij. Zijn gezicht was plotseling bleek, zijn oogen stonden bijna wanhopig. Ik wendde het hoofd om. Cecily's deur was zóó geluidloos openge gaan, dat niemand van ons behalve Steve het bemerkt had. Zij stond daar doodsbleek in de deuropening, nog witter dan haar wit flanellen ochtendjapon, terwijl haar ver warde rossige krullen om haar hoofd wijd uitstonden. Ze zag er knapper uit dan ooit, maar ze had iets angstwekkends over zich ik zou haast zeggen iets van een wre kende engel. De anderen keken plotseling op. Cecily's oogen waren op het blauw-glinsterende staal gericht. „Mijn grootmoeder vertelt de waarheid niet", zei ze, heel kalm. „Zij weet dat de revolver hier vanmorgen niet meer was. Ze heeft hem gisteravond aan Steve Grant ge- gegeven. Ik hoorde haar zeggen: „Neem dat ding mee; en laat het verzegelen, vóór iemand er een gat mee in George's hoofd schiet De doodsche stilte, die deze laatste woor den onderstreepte, werd gebioken door de grimmige stem van naar grootmoeder. „Dat is niet juist, Cecily. Ik heb gezegd: „Neem dat beroerde ding mee, ei. laat het verzegelen, vóór ik er een gat mee in George's hoofd schiet. Als je dingen, die je hoort, wilt herhalen, doe het dan ten min ste nauwkeurig." XIII. Wat er ook gezegd kon worden van den bliksemstraal, waarmee Cecily zoo meedoo- genioos de pogingen van haar grootmoeder om Steve los te maken van George's revol ver, verijdeld had, één ding was maar al te duidelijk. Het had Cecily oneindig veel meer pijn gedaan dan haar grootmoeder. Lang nadat ieder weggegaan en ik naar bed gegaan was, hoorde ik haar in de kamer naast mij op haar bed rondwoelen, weer op staan en rondloopen. en weer gaan liggen, tot ik dacht, dat lk ook gek zou worden. Ik had misschien kunnen bedenken, dat het uit verdriet om George was, maar die ge dachte kwam geen oogenblik bij mij op. Toen ik den volgenden morgen ongeveer klaar was met ontbijten, kwam ze door onze tusschendeur naar binnen. Ze was geheel gekleed, met haar hoed op en haar gerui- ten mantel aan. Haar wangen tintelden van de koele, scherpe ochtendlucht en ik be greep, dat ze al een heelen tijd buiten gc weest moest zijn. Ze sing op den kanl van mijn bed zitten, en zat naar het kleedje tusschen haar stof fige schoenen te staren. „Hij is weg", zei ze eindelijk zonder opkijken. Ik keek haar verbaasd aan en mijn hnrt zonk me in de schoenen. Toen Steve Gr?i>' den vorigen avond met den houtvester en den kolonel was weggegaan, was hij, nu ja, niet onder arrest, maar het scheelde toch niet veel. En in geen geval vrij om te zeg gen: „Ik heb er genoeg van, adio!" en weg te wandelen. En ik kon ook niet aannemen, dat hij er weer vandoor gegaan was. Bo- \endien moest er in het Gouvernements hoofdkwartier in Mammoth een arrestan- 'tenlokaal zijn, had Iemand mij verteld. „Ik heb zoo'n spijt van gisteravond!" zei ze somber. „Ik had dat niet moeten zeggen. Ik was het ook niet van plan geweest. Ik wilde ki wilde ze alleen maar kwetsen". „Daar ben je dan ook uitstekend in ge slaagd", merkte ik op. „O. niet doen!" Ze wendde snel het hoofd af. „Ik weet wel, dat ik gemeen was, maar ik had alles gehoord wat ze over George zeiden, en nou Ze sprong op en stond een heelen tijd met haar rug naar mij toe, uit het raam te kij ken. Toen kwam ze terug en ging weer op het bed zitten. „Nu ja; maar ik ben vanmorgen naar de houtvesterij gegaan, om hem te zeggen dat ik het zoo niet gemeend had. Maar hij was er niet. Er was niemand behalve Monty. Er is een boschbrand achter Pelican Cone en daar zijn ze allemaal heen". „Ze zullen wel terugkomen", zei ik. Ik was ontzettend opgelucht. Het had me op dat moment minder kunnen schelen, als alle 9000 K.M.2 van Yellowstone kaalgebrand waren, dan als Steve gevlucht was of ergens in arrest zou zitten. „Maar maar als er eens iets met hem gebeurde?" Ik keek haar plotseling beangste gezichtje stomverbaasd aan, en zette mijn kopje neer. „Oooh", zei ik. iruk verboden) (Wordt vervolgd) Z—Z

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 6