LAATSTE BERICHTEN LE1DSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 19 Juli 1941 KERK- EN SGHOOLNIEUWS Gemengd Nieuws Binnenland De strijd in het Oosten Het „vrijwilligerslegioen Nederland" VRAGENRUBRIEK Maximumprijzen voor inmaakglazen Buitenland Uit de Omstreken LOSSE NUMMERS VAN ONS BLAD a-i ORGELCONOEFrT HOOGLANDSCHE KERK Het programma der x: -jlijkche orgel concerten in de Hooglandsche Kerk door den organise Feike Aama, vermeldt a.s. Maandagavond van 8.15 uur—9.16 uur wer ken van Hgndel, Dvorak, Rachmaninoff e.a.. Medewerking verleent mevr. Gertrude Schut (zanis). De toegang tot dit concert 1» geheel Vrij. I HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging: Garage W. van der Plas, Secr. Varkevisserstraat 64, Katwijk a. Zee, auto- busondek-neming KatwijkIJmuiden. Overleden Eigenaar: W. van der Plas, Katwijk aan Zee, d.d. 5 Juli 1941. M.UX.O.-EXAMENS. Diploma A: A_ F. Huisman, Alphen a. d. Rijn, A. G. Bunggraaf, Katwijk aan Zee, R. L. van Vliet, Mphen a. d. Rijn, N. C. Bal kenende, Sassenheim, G. J. A. Punt, idem, 1 Westerbeek, lderu, M. Slootweg, Lisse, L. de Visser, idem, G. E, v. d. Saai, idem, J. de Jonge, idem, A. van Breda, Sassenheim, G Los, Idem, A. W. Sonneveld, idem, C. J. Vis, Lisse, E. B. Meeldijk, Sassenheim. Diploma B: F. G. Hofman. Alphen a. d. Rijn, A. Verkoop, Noordwijk aan Zee, J. Pereboon, idem, J. Luygendijk, H. J. C. Straver, Aiphen a. d. Rijn, J. L. Blom, idem, J. v. d. Mark, A. Mieog. Waar geen. plaatsnaam is vermeld, is deze alhier. Geslaagd voor het examen boekhouden en aanvempante vakken „Federatie" (Mer- curius) de .hoerenA. P. van den Berg, W. Lagendijk, B. Pleij, J. M. Ravelli, G. Th. Scholte en 51. M. van Wel, allen alhiei id--n. vanwege cfe „Vereeniging van Leeraren in het Boek Houden" de neeren B. Pleij en W. Lagendijk,alhier- en idem vanwege de „Ver eeniging van Leeraren in de Handelsweten schappen" de heeren A. P. van den Berg en j M. Riavelli, alhier en Q. Kortekaas te Oude-Wetéring. Geslaagd voor het praktükexamen Boekhouden, enz. Mercurius en Ver. van Leeraren in de Handelswetenschappen de heeren Bil. Opdam, en J. v.d. Lelie, beiden alhier. Bij de gehouden examens vanwege den Bond van leeraressen bij het modevakon- derwijs: slaagden voor het diploma cou- peuze mej. G. van Kempen alhier, voor het diploma costumlere de dames N. de Jeu te Oude Wetering, N. Roberta te Langeraar en Tini. Berk alhier. Te Rotterdam slaagden voor hei examen nuttige handwerken de dames C. P. Vocrzaat en M. van der Molen, beiden alhier. Onze stadgenoot, de heer J. A. van der Oord ataagde te Wageningen voor het eind examen van het Station voor Maalderij en Bakkerij aldaar. De tentoonstelling „De kunst om de kur.v" blijft niet geopend tot en met Za- terd.'/g, doch tot en met Zondag 27 Juli. VIJFTIEN VARKENS VERBRAND. Door onbekende oorzaak is te Loosdui- nen in een groote schuur, die gedeeltelijk als varkensstal was Ingericht en gedeelte lijk diende voor de berging van groote par tijen rietmatten, brand ontstaan. De schuur brandde geheel uit, terwijl vijftien var kens in de vlammen omkwamen. De na- blusschlng van de rietmatten heeft gerui sen tijd in beslag genomen. TIVOLI-CABARET TE AMSTERDAM UITGEBRAND. „Tivoli" staat in brand", was de tijding, die gistermiddag te ongeveer vijf uur in Amsterdam de ronde deed, op welk bericht talloozen zich naar de Reguliersbreestraat spoedden, om, naar zij dachten, het vlam menspel van een brandend bioscooptheater gade te slaan. Daarin werden zij echter teleurgesteld, want weliswaar golfden zware rookwolken uit het gebouw, doch geen vuur was er van buiten te bespeuren. Om ongeveer kwart voor vijf, waarschijn lijk tengevolge van kortsluiting, was brand ontstaan op het tooneel van het cabaret, dat, boven de ruime hal gelegen, onmiddel lijk aan de Reguliersbreestraat grenst. Ge lukkig was de middagvoorstelling in de bioscoopzaal juist geëindigd en had het publiek het gebouw reeds verlaten. Nadat men aanvankelijk getracht had, het vuur met eigen middelen te bedwingen, hetgeen niet gelukte, werd de brandweer gewaarschuwd, die spoedig met uitgebreid materiaal ter plaatse verscheen. De groote hoeveelheid water kon echter niet verhinderen, dat ook de bovengelegen cabaret-verdieping vlam vatte. Toen was de kracht van het vuur evenwel ten einde en voordat een uur verstreken was, was de brand volledig bedwongen, zoodat tegen zes uur bijna alle wagens konden inrukken. De beide, boven elkaar gelegen cabarets zijn geheel uitgebrand, terwijl de hal en het trappenhuis aanzienlijke waterschade hebben geleden. De bioscoopzaal heeft ech ter dank zij ook de zware betonmuren, welke haar van het cabaret scheiden, niet het minste te lijden gehad. Voor het „vrijwilligerslegioen Nederland' worden keuringen verricht op de volgende data en plaatsen: 20 Juli 1018 uur In Zwolle, school aan de Turfmarkt; 1013 uur In Tilburg, Werk liedenver. Tuinstraat 68: 15—19 uur in Breda, restaurant Modern. 21 Juli 913 uur In Deventer, Parkweg 2, 1519 uur in Hengelo, Deutsches Haus; 1019 uur in Rotterdam. Deutsches Haus, Volkspark 22 Juli 1018 uur In Amsterdam, school Iepenweg 13; 1019 uur in Den Haag. Ko ninginnegracht 22. Aangenomen worden Nederlandsche on derdanen van 17 tot 40 jaar, die wel of geen militairen dienst hebben verricht, met een minimum lengte van 1.65 meter. Voor offi cieren bestaat geen leeftijdsgrens. Voor de gezinsleden van de aangenome- nen wordt gezorgd, voor zoover het kost winners betreft. Behalve bij deze bureaux kunnen aan meldingen geschieden op de volgende adressen: Amsterdam, hotel van Gelder, Damrak 34. Heerlen, hotel du Nord, J. Pommé. Sta tionsstraat 17. Groningen, Rademarkt 23a. Arnhem, hotel Keizerskroon, Markt 32. Breda, Boschstraat 67. Deventer, otel van Wely, Keizerstraat 1. Utrecht, hotel Thalla, Stationsplein 9. Den Haag, Koninginnegracht 22. Een vrijbiljet voor de reis van de woon plaats naar het keuringsbureau kan afge haald of aangevraagd worden-bij' het „Vrij willigerslegioen Nederland" Den Haag. Ko ninginnegracht 22, resp. bij de hierboven genoemde bureaux. Een vrijbiljet voor de temgTeis wordt bij de keuring onver schillig of de candidaat wordt aangenomen of niet uitgereikt. K K. te L. Reoht op een bepaalden tijd vacantle heeft zfj niet. als daaromtrent bij in diensttreding niet is afgesproken. Als zij met vacantie wordt gezonden, omdat u ook vertrekt heeft zij recht op loon èn kostgeld bijv. een gulden per dag. H, H te K, De raad van arbeid kan u inlichten of ge voor het ontvangen van kinder toeslag in aanmerking komt. ,N. N, te L. Aluminiumpannen behoeven niet te worden ingeleverd, evenmin als de koperen band rondom uw tafel. H J. N. te L. Voor de radio-belasting dient u zich te v/enden tot het hoofdkantoor der P. T T. in Qen Haag of tot het postkantoor ter Piaatse, waar men u alle gewenschte inlichtin gen zal verschaffen. A, de G, te L. - Vanzelf komen zij niet, dus moet dit huisdier in een omgeving komen of in aanraking met niet zuivere soortgenooten. U moet wasschen met een ontsmettingsmiddel, dat zeer zeker bij een drogist te koop is, en dit zal meerdere malen moeten geschieden. Ook de eventueele verblijf- of rustplaats moet ont smet worden en voorlóopig geregeld contro leeren. Wanneer er dezen zomer weer groente en fruit door de huisvrouwen worden in gemaakt, zullen zij de inmaakglazen kun nen koopen voor prijzen, die van heden af aan een maximum zijn gebonden. De behoefte aan inmaakglazen wordt voor een groot gedeelte gedekt door de Nederlandsche industrie. Hetgeen er te weinig is, zal uit Duitschland kunnen wor den ingevoerd. Besprekingen, welke reeds plaats hndden, hebber, tot een gunstig re sultaat geleid. De maximum prijzen, welke na overleg met den gemachtigde voor de prijzen wer den vastgesteld zijn verschillend voor Ne- derlandsch fabrikaat en voor buiten- landsoh fabrikaat De Nederlandsche in maakglazen zijn iets goedkooper dan de Duitsche. Een glas van 1 liter inhoud, dat in ons land is gemaakt, zal f.0.22 kosten, de ingevoerde glazen van denzelf den inhoud kosten f. 0.26. Een overzicht var» de prijzen voor verschillende maten glazen is elders in dit blad gepubliceerd. De kooper kan de Nederlandsche glazen onmiddellijk noderscheider. van de In maakglazen van buitenlandsch fabrikaat. De eerste dragen dit jaar op het deksel als kenmerk den naam „Vegla". ONTPLOFFING AAN BOORD VAN EEN STOOMBOOT Eén doode. In het kanaal door Walcheren, ter hoog te van de meelfabriek, heeft hedenmorgen een ontploffing plaats gehad ln een leiding onder het peilglas van een ketel, aan boord van de stoomboot „Zwolle" van de N.V. Reederij Koppe te Amsterdam. Het schip was vanmorgen, onder commando van ka pitein H. Ruytema, voor de wekelijksche reis van Middelburg naar Amsterdam ver trokken, met veertig passagiers en goede ren. Door den uitstroomenden stoom werd de 27-j. stoker H. Hillebrand, uit Amster dam, gehuwd en vader van vier kinderen, gedood, terwijl de machinist, die hulp wilde verleenen, licht gewond werd. De kapitein bracht het schip zoo dicht mogelijk onder den wal, waarna de passagiers, o.a. met medewerking van brandweerlieden uit Mid delburg, aan wal werden gebracht. Zij zijn daarop te voet naar Middelburg terugge keerd. HET FRANSCHE LEGIOEN TEGEN HET BOLSJEWISME. In hét wintervelodrome te Parijs is gis- iteravond een groote bijeenkomst gehouden, .georganiseerd door het Fransche legioen voor den strijd tegen het bolsjewisme. De leiders der verschillende politieke groepen hielden toespraken, die herhaaldelijk wer den onderbroken door den bijval der me nigte. Déat en Doriot eischten officieelen steun voor het legioen, opdat Frankrijk zijn groote historische kans ëen jaar na de nederlaag niet verzuimt. Doriot noemde den strijd tegen het bolsjewisme een Euro- peesche taak, waaraan Frankrijk zich niet onag onttrekken. De oproep tot den strijd tegen het bolsjewisme en het Joodsch An gelsaksische kapitalisme werd met gejuich begroet. De bijeenkomst verliep zonder in cidenten. (D.N.B.) BEKEND ITALIAANSCH VLIEGER OMGEKOMEN. Naar Stefani meldt, is luitenant-kolonel Arturo Farrarin, een der bekendste Itali- aansche vliegers, bij het invliegen van een nieuw model gevallen en om het leven ge komen. (D.N.B.). BIJ SMOLENSK. In den ochtend van den ltaen Juli heeft Duitsche infanterie ten Westen van Smo lensk een sterke sovjet-afdeellng, die een aanval uit de stad trachtte te doen,'vernie tigd. Gemotoriseerde Duitsche colonnes wa ren in de ochtendschemering tot den rand der stad genaderd. Plotseling zagen de Duit- sohers een lange colonne voertuigen, gevolgd door pantserwagens en troepen, uit een der straten komen. De Duitsche soldaten wacht ten tot de bolsjewisten zeer dichtbij geko men waren. Toen openden zij een moordda dig vuur uit alle monden. Ontsteld vluchtten de sovjets in de reusachtige korenvelden langs den weg. Slechts een klein deel beant woordde het vuur. In korten tijd was het bolsjewistische geschut tot zwijgen gebracht. Daarna werden de korenvelden gezuiverd, de meeste bolsjewisten, die zich hardnekkig verdedigden, werden neergelegd. De rest werd gevangen genomen. Met de voorste Duitsche troepen trok ook een afdeeling op die tot taak had een tele foonlijn aan te leggen. Onder voortdurenden strijd werd de kabel gelegd tot bij de eerste huizen van Smolensk Door middel van deze lijn werd den divisiecommandant de inne ming van Smolensk gemeld. Korten tijd later kwamen cok groepen in fanterie, die in weerwil van de langs den hoofdweg ontploffende granaten de huiaen steeds dichter naderden. Zij gingen met machinegeweren en granaatwerpers in stel ling om de nesten van tegenstand, die de bolsjewisten in de huizen hadden ingericht, stelselmatig onder vuur te nemen. Daarna kwamen verscheidene pantserwagens, die in den heksenketel binnendrongen. Na een kwartier had de infanterie reeds een hui zenrij bezet en geleidelijk viel de eene straat na de andere in Duitsche handen. Nieuwe Duitsche troepen bezetten ten slotte de ge- heele stad. m Bij gevechten ten Oosten van Witebsk ruk ten twee compagnieën Duitsche infanterie langs den spoorweg naar Smolensk op. In een bocht, die door Dosschen omzoomd werd, -werden zij onder vuur genomen door een bolsjewistischen pantsertrein. Zij trokken om dezen trein heen en vielen hem van weerszijden aan. Na betrekkelijk korten tijd werd de bemanning van den trein overwel digd. de ergste schade hersteld en eenige uren later konden de Duitschers zelf van den pantsertrein gebruik maken (DNB). LUCHTAANVALLEN. De aanvallen der Duitsche gevechtsvlieg tuigen aan het Oostelijke front concen treerden zich ook gisteren op de vernieti ging van belangrijke spoorlijnen, onder meer bij Tsjerkassy. Op een station daar werden de wagons van acht troepentreinen gebombardeerd, zoodat zij in brand ge raakten. De rails werderr vernield. Bij aanvallen op vliegvelden ten Zuiden en ten Noorden van het Ilmenmeer zijn wederom talrijke sovjet-vliegtuigen op den grond vernield en verscheidene bij lucht gevechten neergeschoten. Op één veld wer den twintig vliegtuigen op den grond ver nield, bij gevechten boven dit veld werden zeven sovjet-vliegtuigen neergehaald. (D.N.B.1 AAN HET FINSCHE FRONT. Aan het Finsche front was het kleine Finsche industriestadje Vaertsilae een der plaatsen, waarom het felst is gestreden. Hoe meer de Finnen naderden, des te meer huizen werden door de bolsjewisten in brand gestoken. Na een hevig artilleriege vecht werd het stadje genomen. Het was inmiddels een rookende puinhoop gewor den. Scholen en kerken waren geheel ver woest, bruggen opgeblazen. (D.N.B.) MAATREGELEN TEGEN COMMUNISTEN IN FRANKRIJK. Te Troyes, ten Zuidwesten van Parijs, heeft de politie strenge maatregelen ge nomen tegen de communisten, die den laat ster) tijd een verboden actie voerden. Er werden 600 huiszoekingen verricht. Veel agitatiemateriaal is !n beslag genomen De politie heeft 72 communisten gearresteerd. (D.NB.). DE AUSTRALISCHE VERLIEZEN IN SYRIË De Australische minister van oorlog. Spencer, heeft blijkens een Reuterbericht i uit Sydney bekend gemaakt, dat de ver liezen van de Australische troepen in Syrië 1682 man 'ociiiveeer.. Hiervan zijn 297 man gesneuveld. (D.N.B.) JAPANSCHE AMBASSADEUR TE NANKING AFGETREDEN. De Japansche ambassadeur te Nanking, Honda, is te Tokio aangekomen. Hij heeft Dij den minister van buitenlandsehe zaken zijn ontslag ingediend. (D.N B.) OHASJI AFGETREDEN. De plaatsvervangende minister van bui tenlandsehe zaken. Ohasji, heeft vanoch tend bij admiraal Tojada zijn ontslag aan geboden. (DUB.) GROOTE BOSCHBRANDEN IN DE VEREENIGDE STATEN. In-de uitgestrekte wouden der Westelijke staten van Amerika woeden, naar Associa ted Press meldt, reusachtige branden, die voor het grootste deel zijn veroorzaakt door blikseminslag en zich snel uitbreiden ten gevolge van de langdurige droogte. Uit de staten Montana en Idaho worden 181 bosch- branden gemeld, uit den staat Washington zelfs 200. Vrachtauto's met luidsprekers rij den door de straten om de bevolking op te roepen voor vrijwillige bluschdienst. In het vruchtbare Yakimadal sloeg het vuur over op de korenvelden, waardoor een reus achtige schade ontstond. In de afgelegen bosschen vliegtuigen levensmiddelen voor de blusschers. valschermen laten zU ook bluschapparaten dalen. ROOSEVELT'S PLANNEN. Volgens Associated Press heeft de voor zitter van het comité America first, gene raal Wood, ln een persgesprek verklaard vertrouwelijke inlichtingen te hebben ont vangen, volgens welke Roosevelt voorne mens was geweest ook Dakar, de kaap Ver- dlsche eilanden en de Azoren te bezetten. De weermacht had echter geprotesteerd en de bezetting verhinderd. Uit betrouwbare bron had hij voorts vernomen, dat men weldra ln het congres pogingen zou doen tot opheffing van de neutraliteitswet, doch dat die niet zouden gelukken. Wood noemde de bezetting van IJsland een onbehoorlU- ken en onrechtvaardigen maatregel om de Vereenigde Staten in den oorlog te drijven. De Vereenigde Staten hebben Groenland bezet om de kust van het Westelijk half rond te beschermen. Daarna hebben zij IJsland bezet om Groenland te beschermen. Wat kan Amerika dan beletten, aldus Wood om Noorwegen te bezetten ter bescherming van IJsland? (D.N.B.) HET DERDE KABINET KONOJE. Het nieuwe kabinet Konoje wordt door de geheele pers en in politieke kringen in Japan gunstig ontvangen. Men geeft uiting aan de overtuiging, dat Konoje bij de ver sterking zijner positie dezelfde successen zal hebben als tot dusverre. De keuze der nieuwe ministers vindt een gunstig onthaal omdat zij beantwoordt aan den wensch van bet volk, dat Japan naar binnen en naar bulten sterk wil zien om het doel een op politiek en economisch gebied onafhanke lijk Japan te bereiken. De pers toont zich vooral voldaan over het feit, dat de bui tenlandsehe politiek ongewijzigd blijft. Zij legt er den nadruk op, dat de nieuwe mi nister van buitenlandsehe zaken en kolo niën groote ervaring heeft op het gebied van marine en oorlogsindustrie en opge wassen zal zijn tegen de taak. die de Ja pansche regeering ln Oost-Azië heeft. (D.N.B.) HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Geboren: Jannetje Johanna d. van J. van der Jagt en J. van Egmond; Gerardus z. van F. A. van der Beek en C. M de Rooij; Johannes Franciscus, z. van A. Waasdorp en E. B. M. Uuhoff: Antonia Maria d. van S. Verhoeven en P. H. zandbergen: Paul Marie Joseph Carolus, z. van J. P. Braun en K. M. H. E Löschke; Neeitje d. van N. Esveldt en M. C. de Blanken. Getrouwd: C. W. Elferlng en M. Burger; G. Winkelaar en J. W. Joppe: W. A. Philippo en M. M, van Til. Overleden: D. Moofjekind, m. 85 jaar; M. J. Lommerse v. 23 jaar; H. M. W. Loramerse, v. 16 jaar; C. M. J. Lommerse. v. 14 jaar. Zondagsdienst voor doktoren. Den dienst wordt waargenomen door dr. Van Straaten (tel. 5613). De Bloem bollen beurs. De beurs werd bezocht door 92 personen Er waren geen bloemen. Gevonden voorwerpen. Aanwezig op het politiebureau en aldaar te bevragen alle werkdagen tusschen 7 en 8 uur n.m. een zilveren D.sierspeld. Vertcooplng. In hotel Sistermans hadden de navolgen de verkoopingen plaats. Afgemijnd perceelen Slobinsweg 8492 op f. 900,—, H. v. d. Jagt. Open grond, afgemijnd op f. 1000,J. D. Philippo. Combinatie huis met open grond afge mijnd op f. 2700.door A. U. Nieberdinf. Complex bovenhuizen Nieuw-Vennep op- gemijnd op f. 110,door G. van Kameren te Nieuw-Vennep. Combinatie 48 en 50 afgemijnd op f. 100 door M, Rijnbeek, no. 52 gemijnd op t. 190. door A. Clements, Haarlemmermeer. Combinatie 48, 50 en 52 gemijnd op f. 2600 door P. Klaver. Woon- en Winkelhuis, Molenstraat 14 en 16. gemijnd op f. 400, doch niet gegund. Voor de St. Martlnus Kerk werd een fiets ontvreemd, tijdens den kerkdienst De politie stelt een onderzoek in. OEGSTGEEST. De heer W. F. Westrlk. beheerder van het bijkantoor Leiden der Potserijen alhier, is met ingang van 1 Augustus a.s. benoemd tot directeur van het postkantoor te Koog- Zaandijk In de vacature ontstaan door het over lijden Yan den heer J. C. J. Witmans ls tot secretaris der Zwemvereenlglng ..Poel meer" benoemd de heer C. H. D. Witte al hier. In dezeHde fqnetie ls de heer Th. Vis ser, adj. commies der Posterijen alhier overgeplaatst naar den Haag. NOORDWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerardus Nicolaas, z. van J. N. Verweij en H. Visser Elisabeth Maria. d. van J. N. Verweij en H. Visser Margaretha Theo dora Anna. d. van D. Wfjnands en A. M. v. d. Berg Johannes Jacobus, z. van J. Reijerskoop en F. M. Hoek Adriana Petronella Maria, d. van W. P. Augustinus en H. C. Meijer Gerarda Cornelia Maria. d. ven G. A. Moerkerk-Com- pier (wed,) Overleden: Margaretha C. van den Heuvel, wed. van D. de Bruin, 81 jaar Cornelia BeUen. 24 jaar Maarten de Groot, echtg. van S- Haasnoot, 38 jaar. Ondertrouwd: Jhr. D. A. W. van Tets en Baronesse F. M. de Voe van 6teenwi)fc A. C- Hoogduin en J. F. van den Berg P. C. Molen kamp en J. E. Smit. Getrouwd: A. Glas en H. O. M. Broekhof. WARMOND. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Johanna Petronella d. van C. J, Pennings en W. Velthuizen Theodorus Johanes z. van C. van Haastrecht en Th. Borst Geertruda Henric d. van J. M. Duin hoven en F. v. d. Voorenn. Gehuwd: N. J. de Graaf jm. 22 jr. en M. Heykoop j.d. 24 jr. Overleden: Q de Jong 67 jr. wed. van J. A/ Beugelsdijk G. J. D. Goudriaan 60 jr. ZEVENHOVEN. BorgerUfke Stand. Gehuwd: S. v. d. Ham en M. Hoogeboom. NED. HERV. KERK. Aangenomen naar Lienden ds. A. Wisger- hof te Schelluinen. Drietal te Edam P. W. van den Arkel, voorganger der vereeniging van vrijzinnige Hervormden te Hengelo (O), ds. W. C. Smits te Wormer en ds. P. A. Stapert te Ruinen. GEREF. KERKEN. Aangenomen naar Breukelen ds. O, W. Bouwsma te LIsselmulden-Grafhorst. CHR. GEREF. KERK. Beroepen te Zwolle ds. J. M. Visser te Midwolda. zijn bohaive aan ons Bureau ooit verkrijgbaar bij de Firma Ph. BROBBEL. Stationsweg no. 49 Fa A. H. J. WUTENBURG HaarLitraat 2 W G. VERBURG Heerenstraat no. 2 Fa A. SOMERWIL Am.. Hoogewoerd 24 A M. VAN ZWICHT Breestraat no 126 A. VAN EGMOND Hav-r 2/4 W. VAN LEEUWEN, fanvossenstoeg 19 W. P. v. SAVOYEN R Rapenburg 12 A en aan de Kiosken BOEKHANDEL VAN DER VEEN Geversstraat no. 59 Oegstgeest ALGEM. LEESBIBLIOTHEEK RIETVELD Lo. het Postkantoor Leiderdorp LEIDEN. 18 Juli. Ter veemarkt aangevoerd 16 stieren; 52 kalf- en melkkoeien, prijs f.300— 550; 15 varekoeien e.a., f.200360; 180 vette koeien; 8 pinken, f.270360; 11 vette kalveren, T. 170250; 156 nuchtere kalveren; 66 weide- schapen; 301 lammeren, f.22—34; 16 zeugen, f.6080; 236 mestvarkens f.2440 312 biggen f. 121628 bokken en gelten. Aan de kaasmarkt werden aangevoerd 98 par tijen. waarvan 86 Goudsche en 12 Leldsche kaas. Prijs Goudsche lste soort f.606250, 2de soort f 5654; Leldsche 1ste soort f. 5860. 2e srt. f. 5557. alles per 50 KG. Handel kalm. LEIDEN, 18 Juli. Botermarkt. Boeren- boter f. 2.1030 per K.G. Handel matig. BOSKOOP, 18 Juli. - Ooöp. ver. .De Boek. Veiling Rozen per bos: Edith Helen 20 ct.; Ingar Olsson 42—62 ct.; Hadley 50 ct.; Gloria Mundi 5696 ct.; Juliana 62 ct.; Mac. Keiter 22 ct.; Sweet Heart 4882 ct.; Juweeltjes 74— 114 ct.; Else Poulsen 34—46 ct.; Orange-Triumph 92—110 ct.; Rosa Mundi 92—98 ct.; Briarclif 17 36 ct.; Butterfly 21—40 ct.; Rosalandia 14—25 ct.; August Noack 20 ct.; Florex 58—83 ct.; Bet ter Times 4048 ct.; Ellen Poulsen 2430 ct.; Polyantharozen 6076 ct.; Dorus Rijkers 74 404 ct.; Pechtold 3546 ct.; Gemengde rozen, 1520 ct. Diversen per bos: Clematis Durandl 39—69 ct.; idem Mevr. Ie Coultre 110120 ct.; idem Prins Hendrik 90120 ct.; Anjers 10 ct.; Gladiolen 16 ct; perziken per stuk 810 ct. HONSELERSDIJK. 18 Juli. Export. Tuin boe nen 6.408; dubb. boonen 18,4098 por 100 KG.; witte glaskomkommers 13, A 11, B 8,30, C 5.50 per 100; peen 6,40 per 100 bos; tomaten 25 ot.p bonken 15 ct. per kilo. HONSELERSDIJK. 18 Juli. Binnenland. To maten 2225; bonken 13—15; roode bessen 17 22 v*witte 2122; Alicante 1.10—1 JO; royal 1,10 —1,30; Frankenthalers 1,20; Colman 1.90 per KG.; perziken 18—30, 2de 10—15, 3de 4—net- meloenen 50—69; suiker 1,001,30 per stuk; komkommers wit 13, A 11, B 18,50 per 100; peen f .6.—. HONSELERSDIJK. 18 Juli Westl. Bloemen veiling. Anjers 1.20—6; Zinnia 2,70—3,80; Ger- bera 3,105; Amerilly 46 per 100: Plumosa 28—42; Dahlia 6—14; Gladiolen 16—35; Lathy rus 35 per bos; Gloxinia 5565; Fuchsia 6-12 per pot. KATWIJK a. d. RIJN. 18 Juli. Groote aard appelen f. 6.50, Drielingen f. 2.50, Pootuien f. 5.50 —750. Doppers f15.10—22.20. Tuinboonen f. 7.50 —8.00 per 100 kilo. Sla f. 0.80—3.10, Bospeen f. 7.1Ö8.00; Bloemkool I f. 10.40—11.00, Idem II i. 7 209.00 per 100 stuks. Peeh f. 10.00—12.00 per 100 kilo. LEIDSCHENDAM. 18 Juli. Engelsche kom kommers A A ff. 13,30; idem lste soort f. 11: 2de soort f. 8.50; 3de soort f. 5.50; wankleurige f.1— 1,50, stek per 100 Ko. f. 1—2,40; gele komkom mers lste soort 1.8,50; 2de soort per 100 Ko. f.34,50; stek per 100 Ko. f.1—1,40; kropsla, lste soort f. 0,50—2,80; peen f.8; bloemkool lste soort f.11. 2de soort f.8; uitschot f. 2,10—6,50; tomaten, midd. 12.50; gToote ronde f. 12,50; 3de soort 7.50; bonken 7.50; uitschot 26; rijn 10; andijvie per 10 KG. 20—78; spinazie per 4 kik) 1148 ct.; postelein f. 17,5018,30; rabarber p. 100 kilo f.9,20—14.60; snfjboonen f.36; spcrcle- boonen f.26; radijs f.2—2,20; selderie f3.504; tuinboonen f.8; doperwten f.16; meloenen f.48 —80; roode en uitte bessen f. 11,25. RIJNSBURG. 18 Juli. Bloemenveiling. Achil- leia 60—80; Distels 30—35; Dahlia's 50-60; Margrieten 2030; Riddersporen 57; Anjers 1525; Galardia 20—30; Centoria 10—20; Le lies: Regale f. 2.60—3.20; Auratum f.20; Witte lelies f. 15;Gladiolen: Pierson 7090 ct.; Brll- lant f. 1,501,90; Poolijs f. 2.40—2.80; Hailey 60— 80 ct. RIJN8BURG. 18 Juli GroentenveUing. Aard appelen f.6,50; tomaten f 25; tuinboonen f. 8; doperwten f.16; prinsesseboonen f.26; peulen f.16; waschpeen f.12 per 100 KG.; bospeen f.8; knolkroten f. 3.40—4; selderie f. 2.80—3.40; pe terselie f. 4.50—6; sjalotten f. 2.20— 4; uien f3,80 -6 per 100 bos; kropsla f. 0.602.10 per löö. ROELOFARENDSVEEN. 18 Juli. Aardbeien 21—25 ct. per pond; Framboozen 10 ct per doosje; Sla 0,702.10 per 100 st.; Peen 5—7 ct. per bos; Tomaten 25 ct. per K.G.; Augurken D 2.00: idem E 1.25; Stippel CD 1 00 per 25 KG.; Snijboonen 2.60; idem stek 1,851,95; Tuinboo nen 80 ct; idem stek 64 ct; Princeboonen 2,60; Wagenaarsboonen 2,20; Dubb. st&mb. 2,60; En kele stamb. 2,30 per 10 K.G.

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 3