Uit Omstreken Een kans LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 15 Juli 1941 KANTOORBEDIENDE INMAAKPOTTEN Dienstbode JONGE KOK HOUTEN SANDALEN EEN MEISJE Uit de Rijnstreek RADIO 1941 ELECTROLUX STOFZUIGERS Cyclostyle-apparaten e.'d. NET MEISJE te Venduhuis der Notarissen Abonneert U op het Leidsch Dagblad Voorkoopen van zaaigranen, zaaipeul- vruchten en zaden. Ruime gem. Zitkamer NETTE IONGEN HILLEGOM. Gouden Huwelijksfeest. Dezer dagen herdachten de heer en mevr. P. FlentropGewis hun gouden huwelijks feest, dat in intiemen kring werd gevierd. OPENING VEILINGGEBOUW H.B.G.(G.A.) Gisteren was 't voor de Hillegomsche kwee kers en exporteurs in het bloembollenbedrijf een belangrijke dag. De groote en bekende veiling H.B.G. te Lisse opend een filiaal veiling H.B.G. te Lisse opende een filiaal (G. Telkamp) aan de Weeresteijnstraat, het daarvoor thans ingerichte veilinggebouw. Met voldoening sullen belanghebbenden den ondernemingsgeest van het bestuur HB.G. begroeten, die ook het geheele vak ten goede zal komen. Namens de directie treedt de heer D. v. Egmond op, terwijl als in- en verkooper in de gebouwen is aangesteld de heer Adr. Sleijsener. Moge de handel in de alombekende cul tures uit onze streek weder spoedig zijn e ontplooiing vinden. De opening van dit veilinggebouw is een bewijs van vertrou wen in de toekomst! As. Donderdagavond te 8 uur geeft de Hillegamsche Harmoniekapel een uitvoering in de muziektent aan de Sixlaan, Onze plaatsgenoot, de bekende konij nenfokker de heer Jac. v. Leeuwen behaal de op de groote konijnen tentoonstelling te Nieuw-Vosmeer met een inzending van drie konijnen 2 eerste en 1 tweede prijs, bene vens 1 eereprijs. KATWIJK. Vlekziekte onder de varkens. Onder de varkens alhier komt op het oogenblik de vlekziekte voor. Van deskun dige zijde wordt ernstig aangeraden, de dieren met een serum hiertegen te laten inspuiten. Voor het examen voor Gemeentelijke Archiefverzorging, afgenomen door de Stu dieclub gemeentelijke documentatie in sa menwerking met de Vereeniging van Archi varissen, is geslaagd onze plaatsgenoot, de heer E. Boer. KATWIJK AAN ZEE. De heer A. Visser, onderwijzer alhier, is benoemd tot hoofd der openbare lagere school te Kapelle Biezehnge. LEIDSCHENDAM. RAADSAGENDA. De raad komt Donderdag 17 Juli a.s. des avonds om 8 uur in openbare zitting bijeen. Aan de orde komen: Notulen, Ingekomen Stukken, Voorstel tot het aangaan van een geldleening, Voorstel om toe te treden tot de gemeenschappelijke regeling tusschen gemeenten inzake centrale behandeling van personeelsaangelegenheden; Benoe ming van een lid in de Commissie tot wering van schoolverzuim; Benoeming van een plaatsvervangend lid voor de Commissie bedoeld in art. 4 der schadevergoedingsver- ordering; Vobrstel tot wijziging van het uit breidingsplan; Wijziging gemeente-begroo ting 1941; Wijziging Bedrijfsbegrooting 1941. Verder voorkomende zaken. Aangaan van Geldleening. B. en W. stellen den raad voor over te gaan tot het opnemen van een geldleening f oot f. 100.000.voor den tijd van 25 jaar 4 1/8 °/o met 1/4 °/o provisie. De bestemming dezer leening is: omleg ging vaarslooten f. 55.000,Gasmeters f. 10,000.reparatie oude gashouder f. 35,000.—. Rijkspostspaarbank. Gedurende Juni is op de Rijkspostspaar bank ingelegd f. 3987.85 en terugbetaald f. 7824,85. CLANDESTIENE SLACHTING. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag heeft de gemeente-politie in samenwerking met de marechaussee op heeterdaad betrapt P. K. wonende in de Tedingerstraat, P. V. wonende aan de Rietvinklaan en J. L. wo nende aan de Delftschekade, op het clan destien slachten van een schaap, dat uit een weide was ontvreemd. Tijdens de arrestatie moest de politie nog eenige malen van haar vuurwapens gebruik maken. Het drietal is ingesloten, terwijl de politie onderzoekt wie de eigenaar van het schaap is. De Ver. voor Ziekenhuisverpleglng schreef over Juni 74 nieuwe leden in, waardoor het totaal steeg tot 14,323. De heer M. Blonk alhier slaagde voor het examen Engelsch van de Ver. van Lee raren in Talen en Handelscorrespondentie L.I.T.E.H. NOORDWIJK. MOOIE LATHYRUS-EXPOSITIE. Van de Ned. Mij. v. Tuinbouw en Plantkunde. Bovengenoemde vereeniging hield in ho tel Royal haar ledenvergadering waaraan een Lathyrus-expositie verbonden was. De voorzitter de heer H. de Boer, opende, waarna de secretaris de notulen der vo rige vergadering las die onder dankzegging goedgekeurd werden. De voorzitter deelde mede, dat voor de in het najaar te hou den Chrysanten-expositie de stekken gra tis verstrekt zullen worden. De uitslag der keuring van de Lathyrus-expositie luidde als volgt: Verpliohte inzending: le pr. groep 5, mevr. Ruigrok; 2e pr. groep 1, J. Lindhout, 3e pr. groep 9, W. Bosman, 4e pr. groep 12, J. Rotteveel, 5e pr. groep 4, T. Duiven voorden, Noordwijkerhout, 6e pr. groep 6, Freule v. Limburg Stirum, 7e pr. groep 2, v. d. Berg-Smit Noordwijkerhout. 8e pr. groep 3, J. v. Schooten, Noordwijkerhout. Vrije inzendingen: No. 1 2e pr. W. Bos man. No. 2, le pr. Monye, No. 3, 3e pr. Rotteveel. No. 4, 4e. pr. freule v. Limburg Stirum. De prijzen bestonden in belde afdeelm- gen uit kunstvoorwerpen. Na de pauze volgde een zeer interessante causerie van den voorzitter, over de Lathy rus. Spr. kenmerkte deze als de meest volmaakte bloem, e,en symmetrische bloem, en een honingbloem. Na rondvraag en enkele mededeelingen volgde sluiting. OEGSTGEEST. Het zilveren jubileum van den heer J. C. Krijger. In verband met het 25-jarig ambtsjubi leum van den chef-veldwachter, den heer J. C. Krijger, op morgen, vernemen wij, dat er gelegenheid bestaat tot felicitatie des middags tusschen 3 en 5 uur, Duivenvoor destraat 33. SASSENHEIM. Arm gebroken. Het zoontje van den heer v. H. is bij het fietsen op de Teylingerlaan zoodanig geval len, dat hij een arm brak. Dr. Hueber ver leende de eerste hulp. Voor het Mulo-diploma A slaagden de volgende leerlingen der „De Visserschool": PI. v. d. Berg, Jan Barnhoorn, André Koning en Wim Molenaar. VOORHOUT. Hengelclub „Sport en Vriendschap". In de Leidsehevaart had een hengelwed- strijd plaats tusschen de plaatselijke hen gelclub „Sport en Vriendschap" en de hen gelclub ..De Vroegte wint" uit Hillegom. Deze wedstrijd vond in clubverband plaats, terwijl h teven voor Voorhout geldend was voor de competitie. Hillegom kwam met 20 hengelaars uit en Voorhout met 14. Hillegom won de lauwertak en Voorhout een medaille. Deze prijzen werden door den beschermheer van „Sport en Vrendschap", burgemeester v. Berckel met eenige toepas selijke woorden uitgereikt. De voorzitters der vereenigingen brachten hiervoor hun dank over. Aan den heer G. v. d. Burg uit Hillegom viel een prijs ten deel, in verband met het feit, dat hij het grootste aantal visschen had gevangen. Morgen zal er een groote propa- ganda-avond met lichtbeelden gehouden worden der Luchtbeschermingsvereeni- ging. In het voorloopige bestuur hebben zitting genomen de heeren burgemeester mr. G. F. W. v. Berckel, P. L. v. d. Hulst, dr. H. H. G. Botz, M. P. A. Meissen, ir. A. Jacobs, G. K. Spierenburg, J. M, Broersma, H. A. Allard en D Kruithof. VOORSCHOTEN. GEMEENTERAAD. Intrekking verordening Agentschap Arbeids bemiddeling - Geen verlaging vergunnings recht - Aankoop gronden verbreeding Leid- scheweg aangehouden - Geldleeningen van f. 260.000.—f. 12.500.— en f. 30.000.— In de gemeenteraadsvergadering, waarin alle leden aanwezig waren, werd meegedeeld dat, op haar verzoek, aan mej. J. Neelemans met Ingang van 1 Augustus a.s. eervol ont slag is verleend als klerk ter secretarie in •tijdelijken dienst. Besloten werd de regeling voor rente-ver rekening tusschen de gemeente en de be drijven ook van toepassing te verklaren voor het grondbedrijf en wel met ingang van 21 Fèbruari 1940. Het jaarverslag der commissie voor de voor- en nazorg voor Krankzinnigen, district Leiden en omstreken, werd voor kennisge ving aangenomen. De verordening op het agentschap der Ar beidsbemiddeling werd ingetrokken en aan voorzitter en leden der commissie van toe zicht, Jan van Santbrink, C. Bogerd, L. J. van Leeuwen, O. Schuitemaker, M. G. Emeis, P. Kaaijk en J. A. Mens, eervol ontslag ver leend onder dankbètuiging voor de ver richtte diensten.. Inzake rentebijschrijving reserves bedrij ven werd besloten het percentage van de rente, waarmede de exploitatie wordt belast en welke rente wordt toegevoegd aan de reserves, gelijk te stellen aan het percen tage, dat de gemeente in rekening-courant aan de bedrijven vergoedt wegens door deze bedrijven gestorte bedragen. De vergunning houders Jac. v. d. Lubbe, J. S. A. Bailey en J. J. Varkevisser verzochten den raad het vergunningsrecht over het jaar 19411942 te willen verminderen met 45%, daar de om zet door de rantsoeneering veel kleiner zal zijn dan over 1940. Aangezien een verlaging van het recht voor het vergunningsjaar 1941-1942 in strijd zou zijn met de wet en de verordening, werd voorgesteld afwijzend te beschikken. Na toelichting werd het voorstel aange nomen. Voor de verbreeding van den Leidseheweg kunnen gedeelten van de perceelen Leid seheweg 31 en 37 van den heer A. Bins en Mevr. G. W. PenEggink worden aange kocht ad f. 10 per M2., behoudens enkele voorwaarden. Voorgesteld werd hiertoe over •te gaan. Tèn behoeve van de verbreeding van den Leidseheweg aan de andere zijde moet de beschikking worden verkregen over de voor tuinen van Leidseheweg 32 t/m 48, met uit zondering van perceel 32. Voorgesteld werd aan te koopen ad f.10 per M2. van den heer H. N. v. Amerom on geveer 13 M2. en van den heer G. J. Yper- laan 17 M2., terwijl laatstgenoemde f. 100 verlangt voor enkele veranderingen. Van mevr. de wed. C. J. A. BoomGeel moet een gedeelte leelland en overpad, groot 67 en 8 M2. worden aangekocht voor f. 2.50 per M2. Na uitvoerige discussie werd op voorstel van den heer P. H. J. A. de Booij beide voor stellen tot een volgende vergadering aan gehouden. De uitvoering van het centrale rioleerings- plan met bijkomende werken was begroot op f. 578.550, maar thans blijkt, dat de raming met f. 42.790 moest worden verhoogd. Er was op gerekend, dat verschillende kosten zou den worden gedekt uit een annuïteltslee- ning met een looptijd van 40 jaar, één met een looptijd van 15 jaar en één met een looptijd van 20 jaar. Voorgesteld werd een geldleening te slui ten van f. 260.000 tegen een rente van 4 1/4 proc., af te lossen in 40 jaar. De provisie be draagt 3/16%. Aldus besloten. Vervolgens werd voorgesteld een leening te sluiten van f. 12.500 tegen een rente van 4 1/8 af te lossen in 15 jaren, alsmede een geldleening van f30.000 tegen een rente van 41/8 af te lossen in 20 jaren. Aldus be sloten. De veroredning verhaal kosten vervoer, behandeling en verpleging slachtoffers luchtaanvallen, waarin het verhaalspercen- tage verband houdt met de z.g. gemengde hoofdsom van belanghebbenden bepaalt, dat het minimum verhaal bedraagt 10% van de kosten bij een gemengde hoofdsom van f.8 of meer, doch minder dan f20. Bij een gemengde hoofdsom van f.96 of meer moeten de kosten, die ten laste van de gemeente komen, geheel worden terugbe taald. De verordening werd vastgesteld. Evenals vorig jaar, valt ook dit jaar deze gemeente onder de toeslagregeling van het bloembollenpellen. De emolumenten, die tot dusverre bij de werkverschaffing en de steunverleening toegekend werden, zullen bij het bollenpellen vervallen en de betrok kenen kunnen niet langer deelnemen aan de z.g. spaarregeling. Besloten werd medewerking te verleenen, nadat de heer A. Q. Doeswijk had verzocht de kweekers beter en vroeger in te lichten. Het college van B. en W. werd gemachtigd, tewerkstelling van arbeiders, die voor plaat sing bij het werkobject „grondwerk voor den Z.W. oprit naar de nieuwe brug over den Rijn bij de Haagsche Schouw" te bevorde ren. Besloten werd de financieele gevolgen hiervan ten volle te aanvaarden, ongeacht of de gemeente voor 1941 voor een gewone bijdrage uit het werkloosheidssubsidiefonds in aanmerking komt. Het basis-uurloon is f. 0.40. Op een vraag van den heer J. Braggaar antwoordde de voorzitter dat f. 0.40 het al gemeen basis-uurloon is. Ten slotte werden B. en W. gemachtigd kasgelden uit te leenen aan gemeenten voor ten hoogste 3 maanden, waarbij de rente niet lager mag zijn dan 2% per jaar en een verordening aansluitingsrechten rioleering vastgesteld, waarbij rekening is gehouden met enkele opmerkingen van Ged. Staten en waarbij ten aanzien van de provincie een gelijke gedragslijn wordt gevolgd als ten aanzien van particulieren. Hierna sluiting. Bijzondere H.B.S. 5-j. c. Instituut Wullings. Geslaagd voor het eindexamen, afd. B.: W. Th. Blijdenstein, Nieuwersluis, C. W. A. Bischoff, Den Haag, W. S. Eschauzier, Modjokerto, J. Verkoren, Leiden, W. W. Wuyck, Bloemendaal, W. Nagelkerke, Schie- broek, P. J. Stehouwer, Bloemendaal, J. Th. Luyt, Den Haag, P. M. Schoen Bloe mendaal, J. A. de Baat, Den Haag, W. J. Bracht, Haarlem, I. Ch. da Costa, Para maribo, J. L. E. I. Facee Schaeffer, Deven ter, C. Ch. van der Heide Delft, C. J. Heim, Bandoeng, F. J. Loriaux, Den Haag, W. K. F. van Wessem, Santpoort, A. Wijers, Bloe mendaal, Ph. A. Batist, Bandoeng S. P. van den Broeks Schiedam, J. E. Nikkels, Den Haag, H. J. Herbig, Alphen a. d. Rijn, A. G. van der Voort, Voorburg, G, J. Vrij burg, Purmerend, J. C. de Wilde, Haar lem, C. Lourens, Amsterdam. Afgewezen 6 candidaten. ZEVENHOVEN. GOEDE STAND DER GEWASSEN. De gewassen ln de tuinderij staan er thans uftnemend voor en de prijzen zijn best. hetgeen eveneens een voorname factor ls. Ernstige val. De heer H. had dezer dagen het ongeluk, dat de trap waarop hij stond brak. Hij kwam met zijn hoofd op een hakblok te recht, waardoor hij een ernstige hoofdwond bekwam. Met een lichte hersenschudding werd hij opgenomen. Dokter Lucardi ver leende de eerste hulp. Mond- en klauwzeer. Het eerste geval van deze ziekte is gecon stateerd bij vee van den veehouder Verleun. ZOETERWOUDE. AANHOUDING VAN RIJWIELDIE VEN. Zondag voor een week werden aan de kerk in de Zuidbuurt alhier 4 rijwielen van kerkgangers gestolen, waarvan men er later een in een sloot terug vond, echter zonder banden. Dit was voor de gemeente politie aanleiding om onder de kerkdiensten j.l. Zondag eens een extra oogje te houden op da bij de kerken geplaatste rijwielen en zij m&cht reeds zeer vroeg succes boeken. De gemeente-veldwachter Zijltra zag nm.l,, dat twee personen, die zich op verdachte wijze ophielden bij de kerk aan den Hooge Rijn dijk, op een zeker oogenblik elk een rijwiel namen en er van door gingen. De veldwach ter wist hij een achtervolging beide dieven te pakken te krijgen, doch moest tengevolge van verzet een hunner los laten, die echter dank zij de medewerking van burgers en veldwachter v. d. Wiet, later te Leiden kon worden opgespoord. De aangehoudenen ble ken te zijn de 18-jarige van A. uit Leiden en de 25-jarige E. eveneens uit Leiden. Beiden werden na verhoor voor den bur gemeester geleid en Ingesloten. ALPHEN. Ernstige val. De 12 j, v. G. die achter op een auto was geklommen, ls nabij Zwammerdam van den wagen gevallen, waarbij de jongen zeer ernstige verwondingen aan het hoofd be kwam en bovendien een hersenschudding bleek te hebben bekomen, zoodat terstond heelkundige behandeling moest worden in geroepen. Zilveren jubilenm. De afdeellng Alphen van den R.K. Me- taalbewerkersbond, heeft op feestelijke wij ze haar 25-jarig bestaan herdacht. Niet minder dan 5 leden, waarvan 2 bestuurs leden, waren tevens 25 jaar lid der afdee llng nj. de heeren B. Rombouts, voorz.; A. Kerkvliet, secretaris, J. Groenendijk, M. v. Gils en P. J. V. d. Aar. Costuum ontvreemd. De heer v. Zw., die Zaterdagavond in de omgeving van de Heimanswetering was gaan zwemmen, ontdekte, toen hij weer op het droge kwam, dat men zijn costuum had ontvreemd. Op aanwijzing werd door v. Zw. en door de politie een achtervolging Inge steld tegen iemand uit Woubrugge, die zich per rijwiel uit de voeten maakte. Het mocht gelukken den wielrijder aan te houden die nog in het bezit van het costuum bleek te zijn; hij werd voor verhoor overgebracht naar het politiebureau. Overgangsexamens Chr. H.B.S. Van klas 1 naar 2 zijn bevorderd: L. v. d. Akker, C. W. Anker, G. Anker, W. J. E. v. d. Bos, G. den Braver, P. v. Donk, B. van Ech- teren, H. P. Herfst, G. Honselaar, P. Hoo- genboom, M. Knibbe, F. H. Koning, H. J. Koopman, Clasina I. Struve, Jannigje Trap man, P. Vlaanderen, N. Beck, H. Booij, W. J. v. d. Brink, M. J. Dijk, D. Engel, Dieuwke Hetzel, Z. J. Koning, J. Kooi, A. H. Krult, P. C. Langeveld, J. J. C. v. Leeuwen, J. Lemkes, P. J. v. Loo, Wilhelmina G. Schijf, W. van Vliet, P. J. Waardenburg, J. Wassenaar, B. v. Wijk, Tj. Zweens. Afgewezen 5; herexa men 2. Van klas 2 naar 3 zijn bevorderd: H. H. Beck, D. v. Beek, N. C. v. Bockel, Cornelia Boot, G. Boot, P, J. C. Boot, M. Booij, C. E. Bos, G. Goedhart, A. D. Ham, D. A. v. Hase- lan, O. de Jager, E. Kwakernaak, J. B. Lam, H. Laros, K. van Loo, Deetje M. Meyer, Lieske Meyer, Helena E. van Muiswinkel, P. v. Oosterom, A. Paul, Johanna C. de Pijper, Grace N. J. Samsom, J. T. H. C. Schep:::ar., G. F. P. Straver, J. T. Warnaar, J. Windhorst, J. E. Wolfert, H. A. Wendt, J. Woudenberg, L. Zoetemeijer. Afgewezen 4. Van klas 3 naar 4 zijn bevorderd: P. Baars Johanne J. Dijk, R. v. Dijk, A. v. Driel, E. J. Jongejan, J. Jongeneel, N. Karsemeyer, Ge- rarda M. D. v, d. Kley, Albordina J. C. Korver L. v. d. Linden, J. B. v. Loo, O. J. Offringa, B. Oskam, E. de Ruller, G. Sampimon, L. W. Soherpbier, J. G. Sierlnk, Louise Spreij, I. S. Zonneved, Wilhelmina J. Bergsihoef, Petro- nella J. Booij, N. J. Bremmer, J. G. v. Brum- men, Hilda C. Goedhart, B. D. Hoornstra, J. Kalkman, W. J. v. Keluen, D. Koning, J. Kromhout, Lijntje A. de Kwant, Adriana v. d. Leeden, Edith N. van Leeuwen, C. Lok, Trijntje H, B. Maaskant, Marie H. v. Muis winkel, J. H. v. Oosterom, J. W. T. Schram, P. Seinen, Th. E. Visser, Clasina W. J. van Haselen (auritrix). Afgewezen 12, herexa men 2. Van klas 4A naar 5A zijn bevorderd: M. H. den Besten, C. M. H. Bosch, Hiltje Fok- kema, Hendrika A. Herbig, O. Klinkenberg, A. P. van Nes, G. Vesseur, W. L. de Vos, Grada H. ter Wee. Afgewezen 5. Van klas 4B naar 5B zijn bevorderd: W. J. Boeijenga, D. Boer, H. G. W. Eelderink, C. G. Benkhuyzen, D. Binnenkamp, F. W. He- merijck, D. den Hertog, H. P. Hoogendijk, H. de Kwaasteniet, D. W. Langeveld, A. L. Os kam, W. Ripping, G. v. Tuyl, J. Voordouw CF.Jzn,, B. J. Westerhof, Menske E. Bos, W. van Driel, A. A. Leeuwenhoek, D. C, Ooster- wij'k, M. M. Schepman, W, L. Veerman, I. Voordouw G.zn. Afgewezen 13; herexamen 1. Bij de te Den Haag gehouden examen Maohineschrijven slaagden o.a. de dames J- Altona, A. Noomen, C. M. Spijker, I. E. J. v. d. Kley, A. J. v. d. Hoeven, S. G. Swama, H. J. E. Straver, en de heeren G. Baane, A. Paul, G. Bergshoeff, A. Wijsman, L. J. Kwak- kenbos, A. Bijker, allen alhier. BOSKOOP. Voor het toelatingsexamen van het Stedelijk Gymnasium te Gouda slaagden onze plaatsgenooten: H. P. W. Boer, en L. E. J. Nieuwdorp. Voorts werden bevorderd: van de le naar de 2e klasse: G. A. Zwartendijk; van de 2e naar de 3e klasse: J. Kleisen, M. A. Ham burger en J. Loef; van de 3e naar de 4e klasse: B. J. Zaal; van de 4e naar de 5e klasse: J. A. Zwartendijk. Aan de Rijks HH.S. te Gouda zijn bevor derd onze plaatsgenooten: van de le naar de 2e klasse: W. van Noordt; van de 2e naar de 3e klasse: E. van Noordt, G. van der Heijden en R. Aartse; van de 4e naar de 5e klasse: P. Roels en R. Oudijk. WADDINXVEEN. Bij het eindexamen aan het Gymna sium te Gouda is geslaagd voor het diplo ma A, onze plaatsgenoot D. J. Oudijk. Aan de R.H.B.S. te Gouda zijn bevorderd van klasse 1 naar klasse 2 onze plaatsge nooten: A. van Gent, H. Hoogendoorn, D. Kroes en M. Schilt; van klasse 2 naar klasse 3, J. Versfeit en A. Mastenbroek; van klasse 4 naar klasse 5: H. van Leeuwen en M. Oosterom. Aan het Stedelijk Gymnasium te Gouda zijn bevorderd onze volgende plaatsgenoo ten: van de le naar 2e kl. Cornelia van Vliet; van de 3e naar de 4e kl. Johanna Aria Buitelaar; tot de eerste klasse is toe gelaten Elizabeth Charlotte Lazarus. (m. of vr.) Voor direct gevraagd Kantoor bediende, ongeveer 20 jaar, kennis van boekhouden en rnachinesohrijven vereischt. Brieven met opgave van ver langd salaris en verdere in lichtingen onder no. 118 Bur. van dit Blad. Allernieuwste Super, 6 lamps, met Ultra Korte Golf, magisch oog, noten kast. 12 maanden garantie. Weg. omst. voor f. 135 5757a Jan v. Houtkade 7A. ORIG. GEGLAZUURDE lVt Worp 30 Liter 4.75 1 22 Liter 3.75 17 Liter 3. V, 15 Liter 2.40 Te bevr en te zien: LE OLERCQ, Charbonlaan 13: 113 Sassenheim. kunnen niet meer geleverd worden. - Wij brengen thans een moderne Hollandische machine tegen lagen prijs. Ook in huurkoop - ELECTROLUX GARANTIE EN SERVICE Vraagt gratis demonstratie of inlichtingen bij 5730a N.V. ELECTROLUX - ZEEMANLAAN 43 - TELEF. 25872. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN HANDEL, NIJVERHEID EN SCHEEPVAART. De Directeur van de Sectie Grafische Industrie van het Rijksbureau voor Verwerkende Industrieën, daartoe gemach tigd door den Secretaris-Generaal van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, maakt bekend, dat alle personen, bedrijven, instellingen, enz. welke in het bezit zijn van cyclostyle-apparaten, duplicators, rotaprint-machines, multilithmachines, multigraph-machines of soortgelijke ver menigvuldigingsapparaten, met Ingang van 22 Juli 1941 op alle producten vervaardigd op bovengenoemde machines (ook voor eigen gebruik), een kennummer moeten aanbrengen, op grond van artikel 21 vam de fabricagevoorschriften voor papier en papierverwerkende industrie 1941 no. 1. Het niet nakomen van deze verplichting is strafbaar op grond van artikel 18 van de Distributiewet. 133 Bedoeld kennummer moet worden aangevraagd uiterlijk op 22 Juli 1941 bij het Rijksbureau voor Verwerkende Industn -u, Sectie Grafische Industrie, N.Z Voorburgwal 326—328, fn- sterdam. Gevraagd voor d, en n„ niet ben. 18 j. V. g. g. v. Voor direct of 1 Aug. Zich aan te melden: v. Soute- landelaan 17, Den Haag. 123 Bij de -veiling van a.s. Donder dag zal om. wor den verkocht Lit-jumeaux met matras sen, Boekenkast m. schuif deuren, Ameublementen, Tafels, Stoelen, Boeken, Prima Radiotoestel, Piano, 6 antieke Stoelen, Ronde Tafel, enz. 124 Te bezichtigen: Woens dag van 104 uur. De Vendumeester, T. BEEITWKES. Gevraagd nette 125 Mevr. DE JONG, Meyendelsche- weg 20, Wassenaar. Staatsloten verkrijgbaar MORSCHSINGEL no. 8 TeJef. 22674. 128 Gevraagd een 137 voor het seizoen. - Pension „MARJO", Rembrandtweg, Noordwijk aan Zee. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN LANDBOUW EN VISSCHERIJ. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogstijd maaJkt het volgende bekend, V Voorultloopend op de zaaizaadregeling 1941 wordt de aan dacht van den handel er op gevestigd, dat het voorkoopen van zaaigranen, zaaipeulvruchten en zaden niet zal worden toe gestaan. Den handel wordt daarom aangeraden geen voorkoopen af te sluiten, daar voor het vervoer en afleveren van deze partijen geen toestemming zal worden verleend. 138 Alle maten, zonder montuur, vanaf f. 0.60. 5765a MARE 39 - t.o. Marekerk met slaapkamer, met of zon der pension te huur gevraagd te Oegstgeest voor direct. Br. met prijsopgaaf Bur. v. d. Blad onder no. 5733a. gevraagd in Levensmiddelen- bedrijf. Leeftijd pl.m. 16 jaar. 5760a Hooigracht 88. In een klein en rustig gezin in een der buitenwijken van Den Haag (Marlot) wordt ge vraagd tegen 1 of 15 Augustus voor diag en nacht, netjes kun nende werken en eenvoudig koken. 110 Brieven Mevr. BEUKERS, v. Hoeijlaan 27, Den Haag. 4—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 8