LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 15 Juli 1941 OFFICIEELE KENNISGEVING VISSCHERIJ-BERKHTEN KERK- EN SCHOOLNIEUWS Uitwisseling van legatie-personeel Overeenkomst in Syrië Verklaring van DeBrinon Rede van Churchill Uit Amerika Verspreide berichten STADSNIEUWS De heer A. van den Eelaart gaaf heen BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN VACANTIE-ADRES De Duitsche ambassade in Ankara meldt, dat op 13 Juli des odhtends onder leiding van den ambassadeur Graf von der Schu- lenburg met krachtdadige ondersteuning van de Bulgaajsche en Turksohe regeerin gen de leden van de Duitsche ambassade in Moskou en van de Duitsche consulaire ver tegenwoordigingen in St. Petersburg en Ba- toem met hun gezinsleden over de grens naar Tuukije zijn gekomen. De leden van het Duitsche consulaat-ge neraal in Wladiwostók zijn reeds 12 Juli uit de Sovjet-unie in Mantsjoerije aangekomen. Ambassadeur Graf von der Schulenburg heeft tegelijkertijd ongeveer 100 Duitsche rijksonderdanen, die zich bij den aanvang van de Duitsch-Sovjet-Russisohe vijande lijkheden nog om beroeps- of andere rede nen ln de Sovjet-Unie bevonden, bij zijn ge zelschap opgenomen. Voor het onmiddellijke vertrek van de Rijksduitschers, die zich nog in de Sovjet- Unie bevinden en die om verkeerstechnische redenen de Turksche grens nog niet hebben kunnen bereiken, wordt zorg gedragen in overeenstemming met de vertegenwoordi gingen, die de Duitsche belangen in de Sovjet-unie behartigen. Nog verluidt, dat een aantal Dultschers ontbreekt, die tot dusver in de Sovjet-unie woonden. Men gelooft niet, dat dit noodza kelijkerwijze een gevolg is van gewelddadige handelingen, doch van transportmoeilijkhe den. Naar men verder verneemt is in verband hiermede een aantal Sovjetburgers vastge houden, overeenkomstig het aantal ontbre kende Rijksduitschers, dat, volgens een uit lating van officieuze zijde, ongeveer vijftig bedraagt. De verdere uitwisseling van deze rest gaat, naar men in de Wilhelmstrasse opmerkte, successievelijk verder. De uitwisseling van de diplomaten van Italië en de Sovjet-unie zou gisteren en van daag aan de Turksch-Bulgaarsche grens plaats vinden. Het aantal Italiaansche di plomaten bedraagt 29 en dat der Sovjets 175. (ANP). DE FRANSCHE EER GERED. In Syrië is tussohen de Franschen en Engelschen een overeenkomst bereikt. Er ■wordt uit Vichy op gewezen, dat deze een zuiver militair en technisch karakter draagt en geen politieke clausules behelst. In poli tieke kringen te Vlchy verklaarde men ver der, dat in de boodschap van generaal Wil son. die naar aanleiding van de opstelling der voorwaarden voor het neerleggen van de wapens werd gepubliceerd, is erkend, dat de Engelschen in Syrië nergens op andere dan Fransche troepen zijn gestooten. Het olficieuze agentschap Ofi deelde gis teren mede: Zooals bekend, heeft de Fransche regee ring, toen zij de onaanvaardbare Engelsche voorwaarden voor eeri wapenstilstand in Syrië ontving, déze eenstemmig van dé hand gewezen, In het document, dat zij bij deze gelegenheid publiceerde, heeft zij haar wil tot uitdrukking gebracht haar volledig vertrouwen te stellen in generaal Dentz, opdat deze „de feitelijke consequenties" uit de militaire gebeurtenissen zou trekken. Zij heeft hem tegelijkertijd nauwkeurige in structies doen toekomen over den aard en interpretaties van haar beslissing. Zij heeft hem aangeraden slechts in verbinding te treden met den Britschen generalen staf, iedere onderhandeling met Gaullisten, die hun land hebben verraden, te weigeren, geen politieke onderhandelingen te begin nen en zich te beperken tot zuiver militair terrein en tot besprekingen van technl- schen aard. Generaal Dentz heeft deze in structies nauwkeurig in acht genomen. Hierdoor was Frankrijk in staat op initia tief van zijn regeering, een brutaal poli tiek ultimatum, dat het nooit had kunnen onderteekenen zonder zich te onteeren. in een fatsoenlijke militaire conventie te ver anderen, (D.N.B.) Het staatshoofd, maarschalk Pétain, heeft tot de troepen in den Levant den volgenden oproep gericht: „Na een maand van hardnekkigen maar ongelijken strijd moeten wij de wapens nederleggen Frankrijk heeft u steeds in dezen ongelijken, onrechtvaardigen oorlog met liefde en trots gevolgd. Het buigt het hoofd voor uw offers Gij zult in deze dagen getrouwelijk voortgaan het land uw onwrik bare loyauteit te betuigen, die gij ln de ge vechten onsterfelijk gemaakt hebt met uw bloed. De natie zal u daarvoor dankbaar zijn". In een tweeden oproep wendt de maar schalk zich tot de bevolking van den Levant in de volgende bewoordingen: „Als gevolg van een ongerechtvaardlgden aanval maakt Frankrijk als slachtoffer van een ongelijken strijd in den Levant don kere uren door, die even smartelijk zijn voor Frankrijk als voor u. Met u, die Frankrijk uw lot hebt toevertrouwd, blijft ons land ten diepste verbonden en het geeft u de verzekering van zijn dankbaarheid voor uw trouw. Hoe de onberekenbare toekomst er ook moge uitzien bewaart voor Frankrijk een plaats in uw hart". (D.N.B'.) OVER DE PROPAGANDA DER ENGELSCHEN, GAULLISTEN EN COMMUNISTEN. Ambassadeur dee Brinon, de gevolmach tigde van de Fransche regeering in het be zette gebied, heeft tegenover corresponden ten van de Amerikaansche pers verklarin gen afgelegd over de propaganda van de Engelschen, de Gaullisten en de commu nisten. Ten aanzien van de van Londen uitgaan de propaganda-instructies voor de Fransche bevolking verklaarde de Brinon, dat deze aanwijzingen niet het door Londen ge- wenschtee resultaat hebben. Hoe doelloos ie propaganda der Gaullisten is. is in Syrië ge bleken. Ondanks alle verklaringen van de vroegere generaals Catroux en Larminat, hebben de Fransche troepen langdurig stand gehouden tegenover een twee- of drievou dige overmacht. Over de communisten in Frankrijk zeide de ambassadeur, dat, zeifs wanneer Daladier een vredespolitiek had willen voeren, hij zijn wil niet zou hebben OVER HET BOMBARDEEREN VAN DUITSCHE STEDEN. Naar uit den Britschen berichtendienst blijkt, heeft Churchill een rede voor het stadsbestuur van Londen gehouden, ten prooi aan een hevige opwinding. De En gelsche premier, zoo meldt het D.NB., ver viel langzamerhand ln een toestand van razernij en schilderde in de vreeselijikste kleuren het lot, dat hij, nu de Engelsche luchtoorlog tegen Duitsehland, als gevolg van de superioriteit van de Duitsche lucht macht, in het nadeel van Engeland is uit gevallen, de Duitsche bevolking wil laten ondergaan. Enge,land is, zoo zeide hij, reeds begon nen met aanvallen op groote schaal. Iedere maand en ieder jaar zal Engeland hot tempo van zijn aanvallen verhoogen. Wij zullen, zoo riep Ohrurchill uit, ons best doen, opdat Duitsehland thans in zijn steden en dorpen te lijden zal krijgen, wat wij moesten lijden. Het bombardeeren van Duitsche steden, zeehavens, industrieele in stallaties en militaire objecten zal in ver sterkte mate worden voortgezet. Ook Italië zal zijn deel krijgen, zoo dreigde hij. Hierbij beweerde hij, dat de Engelsche luchtmacht in de afgeloopen weken on geveer de helft van het totale gewicht aan bommen op Duitsehland heeft neergewor pen, dat de Duitschers tijdens den geheelen oorlog op de militaire objecten in Enge land hebben geworpen. Dooh dit is slechts een begin, zoo meende Churchill; in Juli van het. volgende jaar, zoo hoopte hij, zal de Engelsche aanval een veelvoud zijn van hetgeen de Duitschers hebben gedaan. Na deze uitlatingen werd Churchill plot seling weer kalm. Hij vermaande zijn toe hoorders, dat zij zich moesten voorbereiden op een tegenactie van den vijand. Niet alle Duitsche vliegtuigen bevinden zich in de Sovjet-unie. Er is nog een groot aantal Duitsche vliegvelden in het Westen gecon centreerd. Misschien komen zij thans niet allemaal „omdat zij het voor later willen bewaren". Engeland dient zich voor te be reiden op een slag om Londen. Churchill heeft tijdens deze rede o.a. medegedeeld, dat in Londen tengevolge van den luchtoorlog 30.000 menschen om het. leven zijn gekomen. kunnen doorzetten, aangezien de commu nisten onrust en oorlog wilden. Thans ver- eenigen zioh met het oog op den oorlog communisten en Gaullisten met de Engel schen. lederen dag levert bovendien het be wijs. dat de propaganda van de commu nisten en Gaullisten door Engeland, n.l. de Intelligence Service, betaald wordt. Tegen over de Engelschen, communisten en Gaul listen staan thans alle anti-boljewistische kampen, die een Europeesch vrijwilligers legioen vormen. (DNB). De Amerikaansche vice-minister v. buiten!, zaken Sumner Welles heeft zich op de pers conferentie beziggehouden biet verklaring van den Portugeeschen gezant, dat Portu gal toezeggingen heeft ontvangen, dat de Ver. Staten de Portugeesche eilanden in den Atlantischen Oceaan niet zullen bezet ten. Welles verklaarde hieromtrent, dat de Ver. Staten prijs stellen op het behoud van Portugal van zijn souvereiniteit over de Azoren en de Kaap-Verdische eilanden. Hij herinnerde evenwel aan Roosevelts laatste boodschap aan het congres, ter gelegen heid van de bezetting van IJsland, waarin de president zei, dat het voor de veiligheid der Ver. Staten noodzakelijk is, dat de „strategische voorposten in den Atlanti schen oceaan" in handen van bevriende naties blijven. Tevens wees Welles op de recente mede- deeling van de Ver. Staten aan Portugal, dat de Ver. Staten geen agressieve bedoe lingen koesteren tegen de souvereiniteit of territoriale onschendbaarheid van Portu geesche bezittingen, maar dat de huidige politiek gebaseerd is op het onverander lijke „recht tot zelfverdediging" van de Ver. Staten, (D.N.B.) LUCIFER BIJ HET KRUITVAT. Onder het opschrift „Roosevelt is bereid een luficer bij het kruitvat te houden" meldt de New Yorksche correspondent van Aftonbladet uit kringen, die in nauw con tact staan met Roosevelt het volgende: Roosevelt is voornemens zoo snel moge lijk met Duitsehland in een oorlogstoe stand te geraken. Te dien einde hebben eenheden van de Amerikaansche vloot het bevel gekregen zonder waarschuwing het vuur te openen op iedere Duitsche duikboot, op ieder Duitsch vliegtuig en op ieder Dultsch oorlogsschip. Zou een op deze wijze zonder waarschuwing aangevallen Duitsche eenheid desondanks deze Ameri kaansche overval aan Duitsehland melden, dan heeft de Amerikaansche regeering het voornemen den overval te ontkennen en de zaak voor te stellen als een verwisseling met Engelsche strijdkrachten. Zou echter een dergelijke Amerikaansche overval een Duitschen tegenaanval uitlokken, dan zal Roosevelt constateeren, dat er een Duitsche aanval heeft plaats gehad en zal hij den oorlogstoestand proclameeren zonder het Congrest e raadplegen. (D.N.B.) HERDENKING GULDENSPORENSLAG IN VLAANDEREN. In geheel Vlaanderen ls gisteren de Gul densporenslag van 11 Juli 1302 herdacht, toen een leger van Vlaamsche poorters bij Kortrtjk de Fransche ridders vernietigend versloeg, die uitgetrokken waren om Vlaanderen te veroveren. In alle groote Vlaamsche steden kwam de bevolking voor grootsche demonstra ties bijeen om geestdriftig uiting te geven aan haar oprecht geloof in Vlaanderen. Te Brussel verzamelden duizenden zich in het paleis der schoone kunsten. Velen konden zelfs niet meer toegelaten worden. Het motto van de bijeenkomst was Brussel voor de Vlamingen. In de herdenkingsrede vermaande de priester-dichter Cyriel Ver- schaeve de Vlamingen weer acht te slaan op de stem des bloeds, Vlaanderen kan weliswaar vergeten, dat Juist de Fransche ridderschap in 1302 zoo vernietigend ver slagen werd, maar het kan niet vergeten, INLEVERING VAN METALEN DOOR PARTICULIEREN. Toezending oproepingen. De Burgemeester van Leiden maakt be kend: Dat de oproepingen tot inlevering op Woensdag 16 Juli zijn verzonden aan hen, die woonachtig zijn: A Botermarkt 117 Heerensteeg Heerenstraat Utr. Veer 33 en 34 Cobe tértra af Utr. Jaagpad 10beinde Verdaimstraat Boerhaavelaan Hogerbeetsstraat Houtlaan v. Slingelandtlaan Vinkenstraat 4—8 Rijn- en Schiekade 1—126 E L. Rijndijk 138a—142 Javastraat I21 en 246 Koolhof Kooilaan Kooipark Kooistraat De oproepingen vermelden tijd en plaats van het bureau, waar de inlevering dient te geschieden. Bureaux zijn gevestigd: voor groep: A. Meisjes H.B.S., Garenmarkt. B. Gymnasium. Fruiniaan. C. Christelijke H.B.S., Kagerstraat. D. School Paul Krugerstraat. E. School van der Werffstraat 98-100, hoek Oude Vest, bij de "haven. NB. Voor inlevering van metalen, deel uitmakende van bedrijfs- en magazijn- voorraden van overheidsbedrijven of toe- behoorende aan winkeliers, warenhuizen, groot- en kleinhandelaren, fabrikanten en vertegenwoordigers volge men de gepubli ceerde aanwijzingen. De bureaux zijn geopend van 8.3012.30 en van 1417 uur. Rijksduitschers die een oproepingskaart mijnerzijds ontvangen moeten de inleve ring desniettemin uitsluitend verrichten bij den met de uitvoering der metaalinle vering belasten Ortsgruppenleiter; hiertoe ontvangen zij nadere aanwijzingen van dien Ortsgruppenleiter. Het niet ontvangen van een oproeping ontheft de inleveringsplichtigen niet van hun verplichtingen. De Burgemeester, STEVENINCK. Lelden, 15 Juli 1941. 136 Für Reichsdeutsche im Arbeitsbereich der NSDAP in den Niederlanden Ortsgruppe Lelden, finden die Einlieferungen betreffs Metallsammlung in Hotel „De Burcht" Lei den Burgsteeg 14 statt. Die Relchsdeutsohen mit den Anfangs- buehstaben Ihres Famlliënnaimens von: AH Mittwoch 16-7-41 von 1922 Uhr Samstag 19-7-41 von 1520 Uhr I—Q Mittwoch 23 7.41 von 19—22 Uhr Samstag 26-7-41 von 1520 Uhr. R—Z Mittwoch 30-7-41 von 19—22 Uhr. Samstag 2-8-41 von 15—20 Uhr. Ortsgruppenleiter STEFFIN. dat zijn voorvaderen dezen slag van we reldhistorische beteekenis hebben geleverd. Ook heden ten dage is het recht van het Vlaamsche volk op zijn erfelijken grond onaantastbaar. Daartoe behoort ook Brus sel, Brussel is steeds Vlaamsch geweest, Brussel behoort ook thans nog aan de Vlamingen en BrusseTmoet steeds de stad blijven, waaraan Vlaanderen zijn liefde en trots schenkt. Aan het slot werd deze rede door de menigte met een waren storm van geestdrift toegejuicht. Te Antwerpen droeg de plechtigheid ge heel den stempel der jeugd, die 's middags voor een jeugdfeest bijeenkwam. Spreek koren, liederen, gedichten en fanfaremu ziek vormden het kader, waarin zij haar geloof aan een trotsche toekomst voor Vlaanderen uitte. Een feestelijke uitvoering van Rodenbach's heldenepos Gudrun in de geheel bezette koninklijke Vlaamsche opera besloot den dag. Te Gent werden's ochtends bij de ge- denkteekenen van de Gentsche helden kransen gelegd. Terwijl het caritlon van het Belfrooy oude Vlaamsche melodieën over de stad deed klinken, werd in de aula van de universiteit een tentoonstelling van Vlaamsche fotojournalisten geopend. Deze expositie wil de bevolking de schoonheden van het Vlaamsche land toonen en boven dien een bijdrage zijn voor den opbouw van een eigen cultureel leven ln Vlaan deren. (A.NP.) ALS DIRECTEUR VAN HET P.T.T.. KANTOOR. PRIJZEN EN BESOMMINGEN IJMUIDEN. IJMUIDEN, 15 Juli. Tarbot f. 4,10—3,70; tong f 3.70—2.50; garna len 42 ct. per KG.; groote griet f.100; middel griet f.93—90; kleine griet f.5645: groote bot f.45—40; middelbot f.29—27; kleine bot f.17— 9.50; zetschol f.110; kleine schol 1ste soort f.96 65; kleine schol 2de soort f.6744; pufschol lste soort f.36—22; pufschol 2de soort f.15— 6.80; pieterman f.8280; muilen f.25—21,50; kleine makreel f.30; horsmakreel f. 13—8; kleine roode poon f.4535; wijting f.4427; groote schar f.23—21; kleine schar f.167,50; puf- schar f 6,40—1,05; groote gul f.114; kleine gul f.90—79, alles per 50 KG.. Kabeljauw f.23—9 per stuk. Besommingen: Trawler: KW 122, Nico Hoos, 150 manden, f. 1839. Kotter: IJm. 222 f.4142. Loggers: KW 108 f.1334; KW 175 f.1778; Sch 260 f.1106; Sch. 496 f.1301; Scvh. 402 f.1139; cSh. 314 f.539; Sch. 246 f.1523; Sch. 223 r. 1313; sch. 443 f.1522; Sch. 247 f.1875. De heer van den Eelaart. Na een ruim 45-jarige loopbaan bij het dienstvak der posterijen, telefonie en telegrafie, heeft heden de directeur van het P.T.T.-kantoor te dezer stede, de heer A. van den Eelaart zijn werkkring neergelegd om op 1 Aug. a.s. den dienst met pensioen te verlaten. De heer van den Eelaart begon zijn loop baan bij de P.T.T. in 1895 als surnumerair te Zevenaar. Achtereenvolgens was hij als zoodanig werkzaam aan het Spoorwegpost kantoor II. in Kampen en te Rotterdam. Met ingang van 1 Juni 1898 werd hij be vorderd tot commies 4de klasse en daarna wac hij achtereenvolgens werkzaam te 's-Gravenhage, Alphen, Hoorn, Haarlem en Roosendaal. Na zijn promotie tot commies 3de klasse op 16 Juli 1903 werd de heer van den Elaart geplaatst aan het hoofdbestuur te 's-Gravenhage, om in 1907 op te klimmen tot commies 2de klasse. Op 16 Maart 1910 volgde zijn benoeming tot directeur aan het post- en telegraafkantoor te Deurne; ln 1915 werd hij benoemd tot adjunct-inspec teur te Leeuwarden om via het directeur schap van de kantoren te Zetten (1917) en Oosterhout (1921) in 1925 zijn vele omzwer vingen te beëindigen door een benoeming te aanvaarden tot directeur van het tele graaf- en telefoonkantoor te dezer stede. Met Ingang van 1 Juli 1932 werd hij ten slotte ook benoemd tot directeur van het fostkantoor alhier. Zijn verdiensten vonden run erkenning in zijn benoeming tot offi cier in de Orde van Oranje-Nassau (1939) Hoewel dd heer van den Eelaart in ver band met de tijdsomstandigheden den wensch had te kennen gegeven zonder eenig officieel of plechtig vertoon zijn veel- jai en werkkring te verlaten, had de dag van heden voor hem toch een eepigszins ongewoon verloop. Bij zijn komst ten kantore vond de heer van den Eelaart hedenmorgen zijn werkka mer feestelijk versierd, terwijl vele ambte lijke relaties uit het ressort hem met bloe men verrasten. Ook tal van particulieren, c'ic door den aard hunner bedrijven of an derszins veel met den heer v. d. E. in aan raking kwamen en blijkbaar van dit vertrek op de hoogte waren, gaven in verschillenden vorm uitdrukking aan hun waardeering voor de begripvolle wijze, waarop de heer v. d. Eelaart steeds met hun belangen en wen- schen rekening hield. In de middaguren kwam de waarnemend inspecteur namens den directeur-generaal afscheid nemen onder aanbieding van een oorkonde. Ongetwijfeld zullen velen instemmen met onzen wensch, dat voor den heer van den Eelaart na zijn arbeidzaam leven nog vele jaren van welverdiende rust mogen zijn weg gelegd. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijzigingen Melkinrichting „De Rhijnstroom", Lage Rijndijk 6, Leiden. De zaak te Leiden, Lage Rijndijk 6 is overgegaan aan de N.V. Leid- sche Melkinrichting „De Landbouw", te Leiden. De Vereenigde Nederlandsche Makelaars- bureaux „Eigen Haard", Boonstraat 11, Oegstgeest. Overleden Vennoot: J. C. J. Wit- mans, Oegsgeest, d.d. 6 Juli 1941. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd, zijn voor het candidaatsexamen wis- en natuurkunde, letter L; de heer J. G. Krauss (Den Haag); voor het doctoraal examen wis- en natuurkunde, hoofdvak natuurkunde, de heeren J. C. Hupse (Den Haag) en W. K. Westmijze (Leiden)voor het doctoraal examen wis- en natuurkunde, hoofdvak sterrekunde, de heer C. K. Noor denbos (Leiden)voor het economisch doc toraal examen Indologie: de heer H. de Meel (Den Haag); voor het doctoraal exa men Geneeskunde, mej. W. A. Alting roti Geusau (Den Haag) en de heeren H. A. van Leeuwen (Rotterdam). A. W. Verbeek (Rot terdam), H. M. Steenks (Rijswijk)voor hot doctoraal examen wis- en natuurkunde, hoofdvak Phanmacle, de dames W. J. v. d. Broek (Wassenaar), H. A. E. Schipper (Den Kaag)voor het doctoraal examen wis- en natuurkunde, hoofdvak Wiskunde, de heer N. G. de Bruyn (Den Haag). WEDEROM TWEE RIJWIELDIEVEN AANGEHOUDEN. De politie heeft wederom twee rijwieldie- ven aangehouden, den 25-Jarigen stadgenoot P. G. en den 2l-jarigen G. H. G. uit Den Haag, die belden op heeterdaad werden be trapt. De brigadier van politie G. van Es hoopt Donderdag a.s. zijn 2S-jarig ambts jubileum te vieren. Te kwart voor drie des middags zal den brigadier in de theoriezaal van het bureau een huldeblijk worden aangeboden, waarna gelegenheid wordt geboden hem te felici- teeren. Voor het examen Engelsche handels correspondentie afgenomen door de Ver- eeniging van Leeraren in de Handelsweten schappen slaagde de heer J. Delfos, alhier. Geslaagd voor het examen Nederland sche Handelscorrespondentie, afgenomen door de Vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen,de heer E. A. Th. Vermond, alhier. GEBOREN: Aiie, Z, van J. Boot en A, Vlieland Martftje, D. van A. Dubbeldeman en A, M Strijk Claslna Willielmina, D. van W. B. P, Swart en W. O. Borsboom Jan Alexander, Z. van W. Eigeman en J. J. Vermeulen Maria Marga- retha, D. van A. Steenbergen en C, J. Tegelaar Dirk, Z. van J. v. d. Zwart en A. J. Noor deloos Antoinetta Alida Maria Gerarda. D. van J. J, Lodewijks en A, E. M. Groenendijk Hen&rlca, D. van J, Duiverman en J. I. Betgen Grietje, D. van G. Nasveld en P. Noort Cornelia Hendrika, D. van A. de Mooij en J, A. Ippel Harma Christina, D. van Th. G. Bar- then en C. v. d. Zeeuw Francisca, D. van W. Paalman en F. G. Wayers Elisabeth Jacque line MariaD. van P. S. F. Kientjet en J. C. Voskuil Hermanus Wilhelmus Maria, Z, van P. S. F. Kienjet en J. C. Voskuil. GETROUWD: J. H, Visser jm. en P. G. Friedhoff jd. D. W Wansink jm. en J. J. Zee jd. OVERLEDEN: A, J. v. Brederode, Vr. 72 j. G. Th. Strijk Zn lj, A. dde Bolster, hsvr. van C. Broek hof 77 j. G, M. v. Dongen, Dr. 27 j. M. v. Rooij, hsvr. van W. de Vrind 36 j. P. N. den Uijl. Zn. 2 mnd. M. de Groot, M. 38 j. PREDIKBEURTEN. VOOR WOENSDAG 16 JULI. Alphen aan den Rijn Chr. Geref. Kerk: Nam. 7 uur, prof. Wisse van Apeldoorn. N'icuw-Vennep Geref. Kerk; Nam: 8Vs uur, Wijdingsbijeenkomst Ned. Herv,. Geref. en Chr. Geref, Kerk. Noordwijk aan Zee Geref. Bond (Juliana- weg 2)Nam. 8 uur. ds. Vermaas van Huizen. Waddinxveen Zuidkade 18: Nam. V/s uur, ds. De Rover van Vlaardingen, NED. HERV KERK. Bedankt: Voor Herwaarden (toez.), ds. A. Faber te Renesse en Noordwelle. GEREF KERKEN. Beroepen: Te Ten Post, cand. G. Janssen, 'hans hulpprediker te Dedcmsvaart. CHR GEFEI KERK. Beroepen: Te Amsterdam-Noord (Nieuwen- >m), cand. H. W. Eerland te Apeldoorn. GEREF GEMEENTEN. Tweetal te Vlaardingen: ds, J. van den Berg te Krabb8ndijke en ds. M. Heikoop te Utrecht, Vergeet niet viór Uw vacantie onderstaand biljet aan ons toe te zenden Onderqeteekendi week kwartaal No. abonne wonende straat wenscht het „LEIDSCB DAGBLAD" vanaf Vm.opgezonden te hebben aan onderstaand adres tegen vergoeding van benoodigde portokosten. 2—1

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 2