SPORT Zeilwedstrijden op Braassemer den LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 14 Juli 1941 Nationale Athletiek-wedstrijden te Haarlem Ritman, Warners en Sythoff de uitblinkers Het tournooi Hilversum te Fraaie race van Slijkhuis Nota nog niet op dreef Competitie-indeeling Seizoen 1941-'42 Moeilijkheden met de Olympia- jollen. (Van onzen sportredacteur). Welbeschouwd vormen de zeil wedstrijden van het „Bmassemermeer" geen festijn op zichzelf, maar moeten zij bezien worden als trainlnf voor de komende Kaagweek, welke dit Jaar zooals men weet gTooter ln om- vang zal worden dan ooit tevoren! De zei lers behoeft ge daar slechts over te spreken om die bewering bevestigd te zien. Als Hei- nen met zijn nieuwen vijf-en-veertiger „Jan maat" den strijd heeft moeten staken omdat de schoot van het grootzeil gebroken is, luidt zijn repliek op het „kassian" van een toe schouwer aan den steiger: „Nou Ja, beter nu dan in de Kaagweek". Als Daan Kagchelland tot veler verrassing tot de deelnemers op den Braassemer blijkt te behooren, zegt hij tot den Persman: „Ik kan toch niet onge oefend ln de Kaagweek verschijnen!" en als Han van der Velde, de bekende Haagsche RegenboogzeUer een meewarig gezicht ziet omdat hem 'door het breken van den gaffel de tweede prijs in den mlddagwedstrijd ontging, merkt hU vroolUk lachend op: „Fijn, m'n schip wilde nu tenminste weer loopen en ln de Kaagweek zal die gaffel toch wel niet opnieuw breken. Dat ziet er dus goed uit De Kaagweek, Ja, heel het zeilersvolk is er vol van en daarom ook waren er zooveel inschrijvin gen voor het tweedaagsche tournooi te Oudewe tering om schip en tuig en bemanning nog eens aan een laatste proef te onderwerpen. Zaterdag kreeg men daar helaas niet al te veel gelegen heid toe omdat met een gloeiende hitte een bijkans volkomen windstilte gepaard ging. maar welk eén mooie zeilwind stond er gisteren! Onder een gedeeltelijk bewolkten hemel joeg een stevige Zuidooster, later omloopend naar Zuidwest, over den door vele schitte rende lichteffecten gekleurden plas en met zijn venijnige rollers wist de Braassemer (oen zoowaar nog tal van zeilers in moeilijk heden te brengen! Drijfnat kwamen velen van den wedstrijd terug, de booten dikwijls half vol water, enkele B-jolletjes sloegen om en een Vrijbuiter (overigens buiten wed strijdverband zeilend) deed zijn klasse oneer aan door als het ware loodrecht naar den kelder te gaan DE STRIJD DER REGENBOGEN. De Zaterdagmlddag-drijfparty der Regenbo gen eindigde zeer succesvol voor de gebroeders De Wit, die hun nieuwe en oude Saenden res pectievelijk als eerste en tweede door de finish voerden met een voorsprong van niet minder dan twintig minuten. Overtuigend kon dit resultaat onder deze omstandigheden echter niet zijn en waar de Zaankanters zich op den Zondag alleen in den middagwedstrijd te plaatsen wisten, resp. als tweede en vierdê, blijft de vraag wat zij in de Kaagweek presteeren zullen, vooralsnog een open vraag, temeer waar zij nog een plaats zou den zijn gezakt indien Van de Velde bij de voor laatste boei niet den gaffel gebroken had, toen hij op de tweede plaats (achter de Hollandia) niet meer te benaderen leek! Ook de Phecda II, het nieuwe schip van den Rotterdam Delchmann, dat 's morgens met beduidend verschil gewonnen had, was toen trouwens niet van de partij, het geen een gevaarlijk concurrent minder betee- kende. Deichmann, veronderstellende dat de starts ook des middags een half uur waren ver schoven (evenals des morgens toen de Kaag- sleep te laat arriveerde) was namelijk te laat aan de afvaart gekomen en had na een korte poging tot achtervolging van verderen strijd af gezien! PECH IN DE U-KLASSE. Onoverwinlijk was de Föhn van Sijthoff in de U-klasse! Drie races werden er ln totaal gezeild op deze beide dagen en ook driemaal triomfeerde de Föhn met groot verschil. Niet bepaald for tuinlijk waren trouwens eenlge der concurren ten. Op de „Janmaat" brak Zondagmorgen de schoot en des middags een zaling, op de ,3aba II", van Brantsma, scheurde des morgens de Genua-fok en enkele uren daarna het grootzeil, zoodat het bijkans in twee stukken hing FRAAI WERK VAN HITMAN EN WARNERS. Ritman was de snelste in .het Valken-veld. Prachtig schoot hij bij den start telkens naar voren en zóó goed zeide hij.zijn „Goesting" dat een befaamd wedstrijd-zeiler als Bruynzeel ons zijn openlijke bewondering er over te kennen gaf. Bruynzeel zelf werd eenmaal tweede, doch bleef verder op den achtergrond. Ook Daan Kagchelland was ln deze klasse van de partij, maar zijn succes bleèf tot een bescheiden derde plaats in de ochtendrace van gisteren beperkt. In de Kaagweek zal hij trouwens weer uitkomen in de hem meer vertrouwde Olympia-jollen- klasse, waartoe zijn „Glipper" (bereids eigendom van een ander geworden) momenteel een gron dige restauratie ondergaat! Zóó Ritman, zóó WaTners. Nadat Van der Steen Zaterdag met zijn Draak „Stormvogel" als eerste door de finish gedreven was, toonde War ners op den Zondag tweemaal zijn voortreffe lijke kwaliteiten door beide malen met aanzien lijken voorsprong te finishen. CHAOS. Moeilijkheden waren er met de Olympia-jollen. Hoewel fel bedreigd door Proper, die in de tweede ronde door een fortuinlijken slag van de zeven de naar de tweede plaats opklom, liet de natio nale kampioen Jan Bier gistermorgen aan alle anderen den spiegel van zijn .Beroeboe" zien, doch de middagrace werd een mislukking Hope loos was reeds de start, waarbij zooveel overtre dingen ontstonden (de groote meerderheid zwierf aan de verkeerde :djde van de startlijn toen het, overigens zeer onduidelijke fluitsingaal klonk!) dat het gansche veld teruggeroepen werd en het vertrek veertig minuten werd uitgesteld. De eerste ronde eindigde daarna midden in een vloot van finishende Pampussen. sharpies, 12- voetsjollen, enz. en de in de war gebrachte toe teraar op den toren „toeterde" ook alle passee- rende Olympia-zeilers af, die hierdoor op. hun dat de baan voor hen tot één rontje was ingekort (hoewel de desbetreffende vlag niet van den toren woei) en voor het meerendeel de jachtha ven opzochten. Zij, die doorgingen, werden later teruggeroepen en de wedstrijd-commissie besloot de volgorde na de eerste ronde als uitslag aan te nemen, maar dat niet ieder het met deze de cisie eens was behoeft nauwelijks eenlg betoog! Bij de sharpies, -tenslotte, was de Sirocco van Fransen, ditmaal bepaald de snelste. Dat Franssen nochtans gistermorgen de zege ontging was eigen schuld. Tot ver op het meer nam hö zijn achtervolgers Van Werkhoven mee zonder acht te slaan op de rest en het was F, C. Over mans, die daar tactisch van profiteerde, onder het leidende tweetal door liep en als eerste door de lijn ging met zoowaar Van Werkhoven nog even voor Fransen, die oyerigens in de middag race op afdoende wijze zijn suprematie bewees. UITSLAGEN VAN ZATERDAG. Zaterdag waren de uitslagen: 45 M2. klasse: 1. Föhn, st. A. G. Sijthoff; 2. Janmaat, st. J. Heinen; 3. Baba II, st. Brantsma. Valkklasse: 1. Emoe, st. M. G. van der Arend: 2. Sas, st. J. Loopuyt; 3. Valk, st. C. Bruynzeel: 4 Voiló, st. J. van der Wilk Jr.; 5. Vrijheid, st. M. A. van Kuyk. Drakenklasse1. Stormvogel, st. H. W. van der Steen; 2. Lellana, st. P, M. Schoen; 3. Goede- wind, st. L. P. Vollebregt; 4. Hinde, st. L. van Essen; 5. Tijl Uylenspiegel, st. jhr. mr. E. G. van Bentiiem van den Berg. Regenboogklasse: 1. Saenden, st. L. de Wit; 2. Nr. 57, st. S de Wit; 3. DuveJ, st. H. Schrijver; 4. Hollandia, st. C. van Staveren; 5. Duke II, st. J. C. v. d. Velde. Pampusklasse: 1. Oppassertje, st. H. W. Stumpe. RESULTATEN VAN ZONDAG. De uitslagen van de Zondag-ochtendwedstriJ- den waren: 45 M2-klasse: 1. Benati, st. E. I. Alofs; 2. Jan maat, st. J. Heinen: 3. Föhn, st. A. G. Sijthoff. Valkklasse: 1. Goesting, st. W. Ritman; 2. Valk, st. C. Bruynzeel; 3. Blue Bird, st. D. Kagchelland; 4. Emoe, st. M. G. v. d. Arend; 5. Vollft, st. J. v. d. Wilk Jr. Drakenklasse: 1. de Vliegende Hollander, st. A. Warners; 2. Jan van Brakel, st. van Dokkum; 3. Leliana, st. P. M. Schoen; 4. Jan van Galen, st. C. W. Jonker; 5 Sterna, st. J. C. Tims. Regenboogklasse: 1 Phecda H, st. G. Deich mann; 2. Duvel, st H. Schrijver; 3. Eelcó, st. W. Bergsma, 4. Duck, stvr. mej. P. Versluys; 5. Ka- rakiet, st. A. G. Scheerder. Olvmpiajoilenklasse1. Beroeboe m, st. J. Bier; 2. Terangi, st. J. Pjoper; 3. Zomerweelde, st. J. H. H. J. de Jong; 4. Flossie, st. E. H. van den Berg; 5. Braassemermeer, st. H. Nathan. 12 M2-klasse: 1. Ronny II, st. F. Overmans; 2. Hiphaan, st. H. J. J. van Werkhoven; 3. Si rocco. st. P M. Franssen; 4. Pieter II, st. J. Mooy5. Ronny III, st. J. F. Overmans. Pampusklasse: 1. Pluvier, st. N. J. Cuperus; 2. Oppassertje. st. H. W. Stumpel; 3. de Zeehaan, st. G. J. F. Groninger. 16 M2-klasse: 1. Horzel II, st. J. C. Scharp- huis; 2. Marjolijn, st. J. C. van Tienhoven: 3. de Zyp II, st. K v. d. Burg; 4. Rivaal, st. de Lang; 5. Cheetah, st. Ch G. J. Pietersen. Idem-toerklasse1. Roerdomp, st. H. Brunt; 2. Snip Snap, st. J. v. d. Smit Jr. Twaalfvoetsjollenklasse A: 1. Pinguïn, st. B. Markus; 2. Nelly V, st. P. P. Moerman Jr.; 3. Poppeye, st. D Schoen; 4. Fra Diavolo, st. de Hoog;" 5. Doordrijver, st. K. C. Idema. Idem klasse B: 1. Orzi, st. L. Herfst; 2. Wild zang II, st. R. H. Calkoen; 3. Nr. 420, st. J. B. Wielinga. Uitslagen van de Zondagmiddag-wedstrijden: 45 M2-klasse: 1. Föhn; 2. Benati. Valkklasse: 1. Goesting; 2. Emoe; 3. Thar, st. J. van Velze; 4. Volló; 5. Blauwvoet, st. J. Key. Drakenklasse: 1. de Vliegende .Hollander; 2. Sterna; 3. Toch, st. E. Moltzer; 4. Hinde, st. L. van Essen; 5 Leliana Regenboogklasse: 1. Hollandia, st. C. van Sta veren: 2, Nr. 57, st. S. de Wit; 3. Chanteclair II, st. M. de Haan; 4. Saenden, st. L. de Wit; 5. Dunk. Olymplajollenklasse: 1. Vagebond, st. Th. van Helvert; 2, Zomerweelde; 3. Black Magic, st. W. J. J Stoutenbeek; 4. Beroeboe III; 5. Braasse mermeer. 12 M2-klasse: 1. Sirocco; 2. Janmaat, st. J. Metzelaar; 3. Ronny II; 4. Ronny III; 5. Pie ter II. Pampusklasse: 1. Oppassertje: 2. Pluvier. 16 M2-klasse: 1. Zwalker, st. H. Vos; 2. de Zyp II; 3. Rivaal; 4. Zwerver II, st. W. Reynders. Idem Toerklasse: 1. Roerdomp II; 2. Snip Snap. Twaalfvoetsjollenklasse A: 1. Plnguin; 2 Pop- peV: 3. Hotsie-Totsie. st.vr. mej. N. van Dieten: 4. Springkikker, st. G. Reitsma. Idem klasse B: 1 Tippeltje, st. J. B. Wielinga; 2. Ripper, st. C. Mouw.en; 3. Orzi, st. L, Herfst. TENNIS. MEJ. COUQUERQUE SCHEURDE EEN BEENSPIER. De laatste dag van het tennistournooi te Hilversum heeft een bijzondere doch geenszins aangename verrassing gebracht. In de finales dames-enkelspel had Mej. Rollin Couquerque het ongeluk een beenspier te scheu ren. zoodat zij den strijd tegen mej. Knotten- 2. D. H. de Jong 1 min. 11 sec.; 3. J. Slegte» horst 1 min. 11.5 sec 4. J. H. Witte 1 min. IS sec.; 5. G. de Lalve 1 min. 16.4 sec. Balzwemmen leden Poloclub: 1. D H. de Jong 36 sec.; 2. M. Kuyt 39 sec.; 3 G. de Lalve 40 sec.; 4. J. Slegtenhorst 41 sec.; 5. G Rooyakkers 41.5 s. Hinderniszwemmen meisjes tot 12 jaar: 1. J. v. Heuven 31.9 sec.; 2. H. Rooyakkers 32 sec.; 3. G. v. d. Bijl 36 sec.; 4. H. Kasper 37.1 sec.; 5. Hll'do Petersen 38 sec. Hinderniszwemmen Jongens tot 12 jaar: 1. F. Jöbsis 25.2 sec.; 2. K Ekeris 27.3 sec.; 3. G. Sme- lik 29 sec.; 4. Lou Ochtman 30.2 sec.; 5. R. Schou ten 31 sec. Zakloopen meisjes 8—10 jaar: 1. F. Reekers, 2. T. Scheer, 3. I. Boterenbrood. 4. M. Hattink, 5. C Key u - - tï.j i Zakloopen meisjes 11 en 12 jaar: 1. B. de Jong. belt moest, opgeven en verloor Ongetwijfeld een 2 E Boterenbrood, 3. H. Casper, 4. H. Rooyalf: Kers, 5a. J de Hartog. 5b. S. Leget. HULDIGING VAN DEN HEER BULTHUIS. De ontwerper van de N.N. 16 M3 klasse. Ter gelegenheid van het feit. dat de water sportvereniging Bergumermeer twintig laar heeft bestaan en dat de door den heer H Bult huis te Bergum ontworpen N.N. 16 Msklasse tien Jaar bestaat, zijn op het Bergumermeer de kampioenswedstrijden in deze klasse gehouden. De kampioensprijs werd gewonnen door Anneke van T. IJntema te Roordahulzum, stuurman H. Geveke. In de afgeloopen tien jaren zijn niet minder dan 1165 van deze scheepjes geregistreerd. Dan varen er nog eenige honderden niet geregis treerde scheepjes. De groote dienst, dien de heer Bulthuis de watersport met dit ontwerp be wezen heeft, blijkt hieruit, dat hem door de N.W.V. de Lucassenpenning is aangeboden Deze penning is slechts eenmaal eerder toegekend en wel aan ir. van Hoolwerf. Door de Noord-Ne- derlandsche Watersportvereeniging werd den heer Buithuls de speciale Bulthuis-beker aange boden. Deze beker is door den heer Bulthuis als wisselprijs in de kampioenschapswedstrijden ter beschikking gesteld. De watersportvereeniging Bergumermeer bood hem tenslotte een groote zilveren plaquette aan, voorstellende het Bergumermeer met de drie door Bulthuis ontworpen scheepjes. WANDELSPORT. P.P.A.-TOCHTEN. Zaterdag en gisteren heerschte er groote be drijvigheid rond Oud-Hortusaicht Ruim acht honderd wandelaars uit alle deeien des lands, waren op de tochten van PP.A. aanwezig. Onder deze deelnemers bevonden zich de vol gende vereenlgingenDe Monnikendamsche Tippelaars. O.K.V., Oostzaan, Sportver. Krom hout Amsterdam, De Laatste Loodjes Zaandam, De Kievit Bussum, De Schiedamsche Tippe laars. W.E.G., O.N.I., D.V..W, Kam. Orines La boratorium, Leidsche CJ.M.V. Levendaal. Steeds Voorwaarts, Stalen Band, Groep SP.K., Het Nikkertje, Jeugdvereeniging D.V.V. en de orga- niseerende vereeniging Per Pedes Apostolorum. Ondanks het warme weer, heerschte er een gezellige stemming. Er was geen enkele uit valler en allen mochten dan ook na afloop van deze tochten het Jublleumkruls in ontvangst nemen terwijl de groepen tevens een zilveren lauwerkrans ontvingen. Al met al mag deze tocht geslaagd worden genoemd. GOLF. NOORDWIJKSCHE GOLFCLUB. Op de banen der Noordwijksche Golfclub werd gisteren een onderlinge wedstrijd gespeeld medalplay over 18 holes om den Calorama-wis- selbeker. Bekerhouder werd E. J, J. B. Cremers (14) met een netto-score van 63; tweede werd B. J. van Aalst <14) netto 70 en derde J. W. Henny (14) netto 74. Op dezen wlnderigen zomermiddag werden te Haarlem onder groote belangstelling van de zfjde der athleten zoowel als van het publiek nationale wedstrijden gehouden, georganiseerd door de winnares van den P. H. beker, de H.A.V. „Haarlem". Van de ,.Holland"-deelnemers moet allereerst Knopperts worden genoemd die in een keurige race de overwinning behaalde bij de Juniores op de 800 M. Verder bezette Noordenbos bij het polstokhoogspringen (kl. B.) d, 2de plaats, ter wijl Schüsz het op de 400 M., klasse C., tot de demi-finale bracht. Nota startte op de 100 M. en 200 M. (Invita tie) Bepaald fraaie resultaten behaalde hij niet hoewel zijn verrichtingen natuurlijk altijd nog van nationale klasse zijn. Wij zijn het echter beter van onzen Leidschen sprinter gewend en zoo vielen zijn prestaties van gistermiddag weer eenigermate tegen, hetgeen uit den aard der zaak volkomen begrijpelijk is. Wij gelooven wel dat Nota er de handen vol aan zal hebben om den nationalen sprinttltel te behouden. Maar. Nota zet door en laat zich door geen nederlagen uit het veld slaan. En hierdoor is het niet uitgesloten wat we bU de nationale kampioenschappen uiteindelijk nog wel eens voor een verrassing kunnen komen te aftaan. Stuivenberg liep in de 800 M. (kl. B) waar hU zich met een behoorlijk geloopen serie in de finale wist te plaatsen. Door een ongelukje tiidens deze finale moest hij echter uitvallen. Van Bovene werd op de 400 M. (kl. C) 3e ln zyn serie, terwijl Kloos eveneens in de serie, ae 4e plaats bezette. Vis werd 7e-ln de 1000 M. (kl. serie Met belangstelling zag het publiek uit naar een duel tusschen De Ruyter en De Roode op de 1500 meter, maar de Leidenaar Slijkhuis heeft voor èen verrassing gezorgd door als eerste binnen te komen. Aanvankelijk had De Ruyter den kop op den voet gevolgd door De Roode en Slijkhuis. In dezen wedstrijd liepen ook eenige b-klassers mee, die een voorgift van honderd meter had den. Dezen werden langzamerhand ingehaald. beurt van de wijs werden gebracht, geloofden 150 meter voor het einde kwam Slijkhuis on verwacht naar voren, zette een'flinken spurt ln en met succes. Osendarp kwam uit op de 100 en 200 meter en bij het eerste nummer won hij gemakkelijk. Spannender was de 200 meter, waarbij hij den strijd moest aanbinden tegen Van Osta. Met gering verschil werd de Hagenaar winnaar. De voornaamste uitslagen luiden: 400 meter hardloopen. klasse C: 1. K. Kraan- winkel (Ajax) 55,3 sec.; 2. H. Venema (APGS) 55,4 sec.; 3. P. van Leeuwen (Volewijckers) 55,7 sec. 100 meter, klasse A: 1. T Osendarp (Trek vogels) 10.7 sec 2 Van Osta (Trekvogels) 11 sec.; 3. J. J. Houtman (AV '2311 sec.; 4. J. J. Grijsscels (Pro Patria); 5. Nota (Holland). 200 meter, inviatie: T. Osendarp (Trekvo gels) 22.4 sec.; 2. Van Osto (Trekvogels) 22,5 sec.; 3. J. Grijsseels (Pro Patria) 22.5 sec.; 4, Nota, Holland. 3000 meter, klasse A. 1. J. Walther (De Vole wijckers) 9 min. 13,5 sec.; 2. J. Koopman (Haar lem) 9 min. 21,1 sec.; 3. A. de Ruyter (V. et C.). 1500 meter, klasse A met voorgift: 1. W. Slijk huis. Leiedn, 4 min. 5,6 sec.; 2, F. A. de Ruyter (Quick) 4 min. 7,1 sec.; 3. H. de Roode (Haar lem). 1000 meter, klasse C: 1. W. de Moor (AVA) 2 min 51 sec.; 2. J. Walgien (Haarlem) 2 min. 51,4 sec.; 3. P. Tullenaar (Holland) 2 min, 51,6 sec L. Rijndorp (APGS) 2 min. 52,3 sec. 800 meter, juniores; 1. J. Knoppeit (Holland) 2 min. 12,9 sec.; 2. Bodeweg (Lodewijk) 2 min 13,4 sec;. 3. P. van 'tHof (AV '23) 2 min. 15,3 sec.; 3. j. Hensen (Holland). 1500 meter, klasse B: 1. T. Becker (Sparta. Dordrecht) 100 m. voorgif 4 min. 5.2 sec.; 2. J. Evers (AV '23) 4 min. 5.8 sec. 3000 meter, klasse B: 1. D. Hagtingius (Haar lem) 9 min .42,7 sec.; 2. B. Bouter (Vole wijckers) 9 min. 344,4 sec.; 3. D. Jordens (Haar lem) 9 min. 56,4 sec.; 4. J. Gaarenstroom (Vole wijckers). 4 maal 100 meter estafette: 1 A.V. '23 43.8 sec 2. Haarlem 45.6 sec.; 3. Minerva 47.7 sec. Discuswerpen, klasse A: 1. A. de Rbyn (Vlug en Lenig) 44,76 meter; 2. H. Enklaar (Vlug en Lenig) 38,64 meter. Klasse B: 1. H M. Kluft (Haarlem) 36.73 meter; 2. T Oreel (APGS) 34,63 meter: 2. A J. Mulder (Haarlem) 34.32 meter. Polsstokhoogspringen, klasse A: 1 J. Verkes (Haarlem) 3.80 meter: C Lamoree (Haarlem) 3.75 meter: 3. W. Mosies (Trekvogels) 3.20 meter. Klasse B: 1 W. Kanteln (DEM) 3 40 meter: 2. J. A. Noordenbos (Holland) 3.30 meter Klasse C: 1. G. Booy (Zaanland) 3.25 meter: 2. A. Carlier (AV '23); 3. A. Ter voort (DEM» 2,90 meter. groote teleurstelling voor deze speelster daar zij ook deze laatste partij zon der al te groote inspanning tot een overwin ning had kunnen brengen. Voorloopig zal zij waarschijnlijk rust moeten houden. De elndpartijen hadden de volgende resulta ten: Heeren-enkelspel: J. van SwolD. Tesch- macher 64. 63, Dames-enkelspel- Mej. A. KnottenbeltMej. Rollin Couquerque 3—6, 1—1 (gestaakt). Heeren-dubbelspelJ. van Swol en v. d. Heijde D. Teschmacher en Karsten 63. 63. Dames-dubbelspel: Mevr. Vleugels Schutter en mevr. Goosens—Mej. Rollin Couquerque en mej. Jolles 6—3. 1—6. 10—8. Gemengd dubbelspel: Mevr Joncquiere WiltonMej. Rollin Couquerque en Karsten niet gespeeld. WEDSTRIJDEN VAN „DE MUNNIK". Gedurende tien achtereenvolgende avonden zijn in het tennispark „De Munnlk" te Leider dorp de jaarlijksche onderlinge wedstrijden van de leden dier gelijknamige vereeniging ge houden In hét dames-enkelspel, zoowel als in het heeren-enkelspel werden de wisselbekers voor de derde maal in successie gewonnen door me vrouw Van Weizen en Chr. Noest, zoodat deze prijzen thans eigendom der winnaars zijn ge worden. De totaal-resultaten waren Dames-enkelspel A: 1. Mevr. Van Weizen; 2. Mej. E. Koning. Heeren-enkelspel A: 1. Chr. Noest; 2. J. Sepers. Dames-enkelspel B: 1. Mej. Tr. van Leeuwen; 2. Mej. A. Bremmer. Heeren-enkelspel B: 1. R. van Leeuwen; 2. J. den Holder. Dames-dubbelspel: 1. Mevr. Van Weizen Mej. E. Koning; 2. Mevr. Van Deventer Mej. R. van Deventer. Heeren-dubbelspel: 2 Noest en Spers; 2. Van Leeuwen en J. v. d. Heiden, Gemengd Dubbelspel A: 1. Mevr. Van DeVen- ter en Noest; 2. Mevr. Van Weizen en Den Holder. Gemengd Dubbelspel B: 1. Mej. F. de Bruin en R. van Leeuwen; 2. Mej, E. Zierfusz en E. van Lissa Nessel. WEDSTRIJDEN TENNISPARK LEIDSCHE HOUT. In het nieuwe tennispark in den Leidschen Hout zullen wedstrijden worden gehouden, waarvoor tal van goede speelsters en spelers uit Leiden en omgeving hebben ingeschreven. Het aantal deelnemers bedraagt: Heeren-enkelspel 31, dames-enkelspel 16, hee ren-dubbelspel 21, damesdubbelspel 7, gemengd dubbelspel 16. De wedstijden nemen heden een aanvang. ZWEMMEN. Zwemfeest in „Poelmeer" J. W. YDENS WINNAAR VAN DEN BORGERHOFF MULDER-WISSELBEKER. De jaarlijksche onderlinge zwemwedstrijden van de .vereeniging „Poelmeer" hebben, dank zij de goede organisatie onder leiding van den heer B. J. Moolenaar, steeds een prettig en feestelijk karakter gedragen en zoo was het ook Zaterdag middag. Zoowel het aantal deelnemers (sters) als de publieke belangstelling hebben onze verwachtin gen zelfs nog overtroffen. Overweldigend W2s het aantal inschrijvingen voor de verschillende wed strijden. Een bewijs alzoo dat er zeer veel gebruik wordt gemaakt van deze inrichting. De brandende zon den geheelen middag trot- seerende, zijn alle wedstrijden met spanning ge volgd. Jammer was dat zoo spoedig de eenige lafenis voor de dorstige toeschouwers was uitver kocht waardoor velen zich met niets moesten te vreden stellen omdat er nu eenmaal geen water leiding aanwezig is. Het uit niet minder dan 20 nummers bestaan de programma ving aan met 50 meter vrije slag Dames waarbij Corry Vos met 39.6 sec. als eer ste de overwinning behaalde. Ook de 50 Meter rugslag heeren en dito dames werden met span ning gevolgd. Verder waren de belangrijkste wedstrijden de 100 meter schoolslag heeren; 50 meter schoolslag dames en de 100 meter vrije slag heeren bij welke laatste de Dr. Borgerhoff Mulder-beker werd verzwommen en J. W. Ydens als winnaar uit den strijd kwam met 1 min. 7 s. Een na de pauze gespeelde polo-wedstrijd Poel meer I—DZV I eindigde met een 4—0 zege voor de bezoekers. Hartelijk is er gelachen bij het komisch num mer van „De Fratelli's" die bij hun grappen te vens enkele welgeslaagde demonstraties gaven, waarvoor zij met applaus werden beloond. Hieronder volgen de uitslagen: 50 Meter vrije slag dames: 1. Corry Vos 39.6 sec.; 2. J Vos 44 2 sec.; 3. Elly Reintjes 46 sec.; 4. Rie de Jongh 47.2 sec.; 5. R. Scheer 48 sec. 25 meter vrije slag meisjes tot 14 jaar: 1. Ti neke Bodde Bouman 23 sec.; 2. Hilda Petersen 24 8 sec.; 3 Ankle de Graaf 26.2 sec.; 4. Mieke Janssen 27.6 sec.; 5. Marie Boersma 28.2 sec. 25 meter vrije slag jongens tot 14 Jaar: 1. Her man Drijfhout 16.1 sec.; 2. F. Kuyken 18 sec.; 3. Heyn 19 4 sec.; 4. Rudi Bosch 20.4 sec.; 5. Ge- rad Smelik 21 sec. 50 meter rugslag heeren; 1. D. H. de Jong 41 sec 2. Adr. Kuyken 46.2 sec.; 3. W1. v. d. Vijver 46.3 se..; 4. J. Slegtenhorst 49.1 sec. 50 meter rugslag dames: 1. Corry Vos 50 sec.; 2. Elly Reintjes 53.4 sec.; 3. Corry Reintjes 57.2 sec.; 4. R. Scheer 58.2 sec. 100 meter schoolslag heeren: 1. W. Stomps 1 m 29.6 sec.; 2. G. de Laive 1 m. 30.2 sec.; 3. W. v. d. Vijver 1 m. 41.4 sec.; 4. M. Kuyl 1 m. 42 sec.; 5. D. H. de Jong 1 m. 48.6 sec. 25 meter schoolslag meisjes 12—14 jaar, ge combineerd met 25 meter dito meisjes tot 12 J.: 1. Roelie den Hartog 20 sec.; 2. H. Petersen 23 sec.; 3. H. Kasper 24 sec.; 4. W. Wanninkhof 28.8 sec. 'behoorde bij B); 5. G. v. d. Blij 24.4 sec. 25 meter schoolslag jongens tot 14 jaar: 1. Her man Drijfhout 21.2 sec.; 2. Rudi Bosch 23 sec.; 3. F. Jöbsis 23-2 sec.; 4. R. Jung 23.2 sec.; 5. Gerard Smelik 23.4 sec. 50 meter vrije slag heeren tot 16 jaar: 1. A. Kuyken 35 6 sec.; 2. P. Rutgers 42.2 sec.; 3. G. Brouwer 46.8 sec. 50 meter schoolslag dames: 1. R. Scheer 45 sec 2. Elly Reintjes 47 seec., 3. Corry Reintjes 50 sec.; 4. Corry Vos 50.2 sec.; 5. R. de Jong 51.4 sec. 50 meter schoolslag heeren tot 16 jaar: 1. P. Rutgers 46 sec 2. F. Kuyken 48.6 sec.; 3. Kuiven- hoven 49 sec.; 4. Rudi Bosch 52.2 sec.; 5. G. Sme lik 55.2 sec. 100 meter vrije slag heeren om den Borger hoff Mulder-beker: 1. J. W. Ydens 1 min. 7 sec.; Zakloopen jongens 810 jaar: 1. J. Hogervorst, 2. R. v. Voort, 3. M. van Hoeken, 4. D. Sanders, 5. B. Moolenaar. Zakloopen jongens 11 en 12 Jaar: 1. J. H, Bel graven, 2. G. Smelik, 3. T. Landmeter, 4. J. Ocht man, 5. S. Perquin. Na afloop heeft de burgemeester de heer A. J. van Gerrevlnk met een toepasselijk woord de tal rijke prijzen uitgereikt. DE POLITIE WEDSTRIJDEN IN „DE ZIJL". In verband met het feit. dat het vorige jaar de Trianonbeker voor het reddend zwemméh voor politie-personeel definitief is gewonain door Van Hilten, heeft de zwem- en poloclub „De Zijl", gezien het groote belang daarvan, besloten een wisselbeker beschikbaar te stellen voor dit nummer. zoodat deze wedstrijd ln de toekomst wederom op het programma aal prijken. WEDSTRIJDEN TE AALSMEER. Oosterbad (Aalsmeer) vierde Zaterdag haar 121$-jarig bestaan. De resultaten waren: Dames 50 M. schoolslag: 1. Oosterbad; 2. Oosterbad; 3. ZAR, A'dam. 50 M. rugslag1. ZAR 40 4 ree. 50 M. vrije slag: 1. Oosterbad 34 sec.: 2. ZAR; 3. Oosterbad. 3x50 M. wisselslag: 1. Oosterbad 1 min. 57 s. 2. ZAR; 3 Hillegom 5x50 M. vrije slag: 1. Oosterbad 3 min. 4 sec. 2. Snippen. Ouderkerk; 3. Futen. Amstelveen. Heeren 50 M. schoolslag: 1 ZAR 37,6 sec.; 2. Blauwe Beugel, Aalsmeer; 3. Oosterbad. 50 M. rugslag: 1 Blauwe Beugel 35,8 sec.; 2. Futen; 3 ZAR. 50 M. vrUe slag: 1. Futen 29,8 sec.; 2. Hllle gom; 3. ZAR. 3x50 M wisselslag: 1. ZAR 1 min. 44,8 sec.; 2. Futen; 3. Hillegom. 5x50 M. vrije slag: 1. ZAR 2 min. 39 sec.; 2. Futen; 3. Hillegom. Eindstand voor den vereenlgingsprijs1. ZAIt A'dam, 33 punten; 2. Oosterbad, Aalsmeer 26 pt.; 3. Futen. Amstelveen 18 pt.; 4. H.Z.V. Hil legom 8*6 pt; 5. Snippen. Ouderkerk 6 pt.; 6. Blauwe Beugel, Aalsmeer 5'A pt. Polowedstrijden Heeren; Hillegom—Oosterbad 5—1. Dames: H.D.Z. IIIOosterbad 20. WATERPOLO. DE ZIJL IHAARLEM I. Morgenavond om 8 uur worden in de Zwem inrichting „De Zijl" voor de competitie gepeeld de wedstrijden; De Zijl I—Haarlem I en Dt Zjjl nZian IV (Den Haag) H.Z.P.C. IV—DE ZIJL n 2—2. Dc te 's-Gravenhage gespeelde competitie wedstrijd tusschen het vierde zevental van de Haagsche en het tweede zevental van de Zijl eindigde in een gelijk spel 2—2. KORFBAL. Zaterdag j.l. hield de Districtscommissie Zuid-Holland haar Jaarlijksche districtsvergade ring te Rotterdam, waar onder meer de co«n- petitie-indeeling voor het aanstaande aetooen ter sprake kwam. Over de le klasse viel vanzelfsprekend niet veel te zeggen. De 2e klassers werden als volgt Ingedeeld: Zuid Holland II A: Fluks en Vlcus Oriëntis (beide Leiden) en O. Eibernest II, Achilles II, Die Haghe, Ready, O.D.I., De Kweek (alle Den Haag». Zuid-Holland IIB: Het Zuiden n, Spangen. Rozenburg. O.S.CR, en Ons Huls (alle Rot terdam) en Dee tos II. Quick en Regenboog (alle Dordrecht). Zuid-Holland III A: Fluks n en Algemeene beide Leiden) en Emma, Ready n. Phoenix, Opympiaan, Die Haghe II en Ons Eibernest III (alle Den Haag). Zuid-Holland IIIB: Vicus Oriëntis II en Zui derkwartier (beide Leiden), A.L.O., Gymnasi asten II. HK.V. II. H.S.V. II en Achilles III (alle Den Haag) en D.K.C. II (Delft). Doordat de 3e klassen tot 8 stuks per afdee- ling uitgebreid werden, promoveerden de kam pioenen van den LKJB. en de HEB,, n.l. Vicus Oriëntis II en Die Haghe II. automatisch naar de 3de klasse NKJB. De competitie zal reeds op 7 Setember aan vangen, terwijl verder een gesloten seizoen zal worden ingevoerd, te beginnen met het volgend jaar. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN FLUK8. De volgende uitslagen werden de afgeloopen week verkregen: Fluks APernix I 2—4; Fluks BA.W.S. 5—0. De wedsrtijden Fluks B—Nieuw Flora en Fluks adsp.—Nieuw Flora adsp. werden in verband met de warmte uitgesteld. Voor deze week zijn de volgende wedstrijden vastgesteld: Dinsdagavond 7 uur: Fluks B—Vicus Oriën tis III. Woensdagmiddag 3 uur: Fluks adsp—Vicus Oriëntis adsp. Donderdagavond 7 uur: Fluks A—Vicus Oriëntis I. HENGELSPORT. WEDSTRIJD VAN L.F.C. Evenals vorige jaren houdt L.F.C. ook thans een vischwedstrijd. Er zal gevlscht worden met 80 deelnemers in de Nieuwe Vaart, aanvang 6.30 uur voorm.. onder leiding van den hoofd controleur, den heer J Lauwlier. De wisselbeker is ln het bezit van den heer Harteveld. Mocht genoemde heer opnieuw winnen, dan is hij definitief houder geworden van den beker. Na den wedstrijd gaan de deelnemers geza menlijk naar het LF.C.-terrein (Haagweg), waar de prijzen zullen worden uitgereikt. 5—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 7