Het schrikbewind van het Bolsjewisme üift* i LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad 82sfe Jaargang Gemengd Nieuivs Door den bliksem getroffen Bij het baden verdronken 1.) De wachtende familieleden van hen, die zich in één der vijf G.P.Oe- gevangenissen in Lemberg bevinden. (Associated-Press-Polygoon) Bij hun intocht in Lemberg von den de Duitsche troepen in één enkele der vijf Lembergsche G.P.-Oe-gevangenissen 3500 man nen en vrouwen, die door de G.P.Oe deels doodgeschoten, deels op bestiale wijze terdoodgebracht waren. De hierbijgaande foto's geven een duidelijk beeld van deze verschrikkelij ke gruweldaden 2.) De lijken werden in smerige cellen gevonden. De foto toont een dergelijk® cel, geopend deze was tot halverhoogte met lijken gevuld. (Associated-Press-Polygoon) ■i—T-» ■- -tv.' «J.V "i! fT 3.) De familieleden hebben de kleeren van een der vermoorden herkend. (Associated-Press-Polygoon) 4.) De binnenplaats van een der G.P.Oe- gevangenissen te Lemberg. Associated-Press-Polygoon -Mi./ 5.) De beulsbijl van de G.P.Oe. Associated-Press-Polygoon 6.)' Vrouwen en mannen, die hoofdzakelijk tot de Oekrainsche bevolkingsgroep behoorden, werden vermoord. Op hen werd de haat der bolsjewistische macht hebbers gekoeld. Associated-Press-Polygoon) 7.) Familieleden der vermoorden op de binnen plaats van de gevangenis. (Associated-Press-Polygoon) 8.) De lijken van de vermoorde mannen en vrouwen, die uit de kelders van de gevangenis naar buiten zijn gebracht (Associated-Press-Polygoon) MAN GEDOOD XE DIEREN. Te Dieren brak Zaterdagmiddag een korte, maar hevige onweersbui los. In de nabij ge legen Havikkerwaard werd de 22-jarige P., die in het hooiland bezig was, door den bliksem getroffen en gedood. Ook slóeg de bliksem in het zwembad in den IJssel te De Steeg. Twee personen ge raakten bewusteloos en moesten naar het ziekenhuis te Volp worden vervoerd. Tijdens een kort onweer sloeg Zaterdag avond de bliksem in een dubbel woonhuis te Doorwerth. Een der bewoners sloeg tegen den grond, doch bekwam geen ander letsel dan dat zijn hoofdhaar schroeide. Beide woningen brandden tot den grond af. Niets kon worden gered VELE SLACHTOFFERS. Bij het baden in de Nieuwe Maas is het 8-jarige knaapje J. H. Roos. wonende aan den Honingerdijk te Rotterdam, verdronken. Vrijdag zijn twee meisjes, 11 en 10 jaar oud. die verpleegd werden ir. een inrichting voor onverzorgde kinderen te Leeuwarden, bij het baden in de Dokkumer Ee ver dronken. De lijkjes zijn later opgehaald. De 18-jarige H. J. Rook uit Kampen is bij het baden in den IJssel. ter hoogte van het Wilsumer veer. in de diepte verdwenen en verdronken. Na eenigen tijd dreggen is zijn lijk opgehaald. m Uit de rivier De Eem ls het lijk opge haald van den 23-jarigen G.. wonende in de Eemstraat te Amersfoort. Hij werd sedert Donderdagmorgen vermist. Vermoedelijk is hij bijjiet zwemmen verdronken. VAN DE TRAP GEVALLEN. Te Rotterdam is de 38-jarige mej. G. E. Henstra in haar woning aan de Bergsche- laan door een duizeling bevangen en van de trap gevallen. Met een hoofdwond bleef zij bewusteloos liggen. Zij werd naar het ziekenhuis aan den Bererweg gebrocht en met een schedelbreuk opgenomen. Korten tijd na het ongeval is zij in het ziekenhuis overleden. ZWARE FIETSPROEF VOOR MARECHAUSSEE. Hij haalde tijdens den rit iemand nit het water. Een marechaussee te Gouda, die Zaterdag de fietsproef aflegde voor het HL.O -exa men. werd, op de brug over het afwaterings kanaal van de Julianasluis onder de ge meente Gouda gelegen, door een jongen ge waarschuwd. dat een zwemmer in verdrin- kinesnood verkeerde. De marechaussee J. van der Heiden, te Gouda ve^tionneerd.- snrong van de fiets en dook gekleed en wel van de brug naar den reeds in zinkpnden toestand verkee renden jonc°Tvt?>n Hi1 bracht hem naar den kant en na zich overtuigd te hebben, dat hij met den schrik was vrijgekomen, sprong hij weer op de fiets en wist toch nog binnen den vastgestelden tijd zijn fietsproef te vol brengen. De naam van den geredden zwemmer, een ongeveer 25-jarig persoon, bleef onbe kend. want hij heeft zich zonder meer aan gekleed en is huiswaarts gegaan. .,De Crt." BRAND TE GRONINGEN. Door tot dusverre onbekende oorzaak ont stond brand op den zolder van een boven woning, bewoond door de familie S. J. Rit- sema aan de mr. P. J. Troeistralaan. te Gro ningen. Het vuur greep zoo snel om, zich heen, dat de bovenwoning in een omme zien in lichter laaie stond. De brandweer bestreed de vlammen met drie stralen, maar toon niet meer voorko men. dat de bovenverdieping geheel uit brandde. De inboedel, welke hier stond, ging verloren. De benedenverdieping - leed veel waterschade.

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 5