LAATSTE BERICHTEN LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Siad Zaterdag 12 Juli 1941 Uit de Omstreken Binnenland Het zomerkamp voor journalisten Buitenland VACANTIE-ADRES Leiiand onder bolsjewistische heerschappij Miilioenen soldaten zonder één veldprediker Dagblad reclame is niet te vervangen KERK- EN SCHOOLNIEUWS SPORT BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Uit de Rijnstreek MAiKT mmcHUN^ H.B.S. VOOR MEISJES» De eindexamens. Geslaagd voor het eindexamen der afc. Middelbare Meisjes School (A-afdeeUn# j. J. Blokhuis, H. de Boer, D. Bosse, J. E. Doorink (Wassenaar), J. A. van Eek (Voor burg), Th. M. vjjp der Graaf (Voorburg), A. G. Homan (Oegstgeest), A. H. Janse van Mantgem (Oegstgeest), D. Kiewiet de Jonge (Wassenaar)M. W. de Koning (Leiderdorp) C. N. Lantinga, E. M. van der Meulen (Was senaar), H. A. H. Molenaar (Wassenaar), C E. Noorduyn (Oegstgeest), E. A. Philippo iHillegom), M. Prins, E. G. Sandberg (Voor burg), S. W. van de Sande Bakhuysen, E. A. Schilt (Wassenaar), B. M. Siemens, A. L. de Stoppelaar (Oegstgeest), S. H. Vogelaar (Voorburg), A. Woldringh van der Hoop (Katwijk a. Zee), P. A. van Aggelen, M. M. Bakker, I. Boasson, P. W. Boschma, P. C. de Bruyn (Wassenaar) E. M. de Bruyn (Sas- senheim), C. Coenraads Nederveen (Noord- wijk a. Zee), M. van Cranenburgh (Hille- gom), C. A. Fuhri Snethlage, P. C. van dei- Graaf (Voorburg), M. F. de Gunst, C. C. Houtermans, H. E. C. M. v. Kimmenaede (Oegstgeest), E. A. de Koning, J. M. Lam mens (Katwijk a. Zee), J. M. Th. de Nes (Wassenaar), I. A. I. van Schijndel (Sassen- heim), A. P. Sevensma, G. V. G. A. van der Woude, A. de Bruyn (Wassenaar). Afgewezen geen. Waar geen woonplaats is vermeld, is deze Leiden. R.K. H.B.S. MARIËNPOELSTRAAT. De overgang. Bevorderd naar 5 A: J. v. Beurden; G. Brummer; P. v. Dijk; Th. Fles, A. v. Hete- ren; J. Kemper; H. Schollart; J. v. Schie; M. Taverne; W. Wilshaus. 8 niet bevorderd; 3 herexamen. Naar 5 B: F. Berbée; P. Bik; G. Bots; R. Gielen; J. Hermans; L. v. Heuglen; J. v. Leeuwen; J. Dieben; A. v. d. Horst; J. Kie- bert; J. Luyben; \C. Montagr.e; A, Polak; F Polman; G. Ruygrok; P. Schouten; C. Slegtenhorst; J. Steeman; D. v. d. Steen; J. Wagtendonk; J. v .d. Werf. 11 niet bevorderd; 5 herexamen. Naar de 4e klas: J. Deprez; L. v. d. Els- hout; E. Guljé; P. de Jong; G. Kemperman; G. Nipper; J. v. Oudheusden; H. Peeters; J. Ruyters; J. Schenk; L. Smidt; H. v. d. Sijs; W. Wesselingh; J. de Wit; L. Berssenbruggfe; M. Caspers; P. Kouwenhoven; J. Minke; P. Nieuwerkerk; H. Pais; Th. Schenk; J. Si mons; H. Sleijfer; H. v. d. Stap: J. Turlings; J. v. Vliet; F. Waterreus; H. v. Wissen; T. Bizot; A. Grimbergen; A. Leeuwens; L. Melis; G Meiman; J. v. Niekerk; G. Nulle; J. Pastoors; P. v. Ricl; K. Ruygrok; P. Umans; J. Vink: H. v. d. Werf; T. Winkelmolen;- A. Wolf; D. v. Berge Henegouwen; J. v. Delft; W Kroft; H. Remmerswaal. 12 niet bevorderd; 10 herexamen. Naar 3e klas: F. Bierhuizen; J. Hoppen brouwer; J. Kagcr; L. Koolloos: J. v. Ovost; R. Pieters; J. Ruigrok; A. Schenk; D. Vester; Ch. Wijtenburg; J. v. d. Zee; N. v. Zijp; H. BiK; C. Braun; L. Creyghton; L. Driessen; L v Heteren; L. v. Hevelingen; K. Hosman; Th. v d. Meer; W. Mizee; L. Otto; C. Paap; M Schelviscfy; F. Schlatmann; J. Smits; H v. d. Vlugt; Ch. Walenkamp; B. Wilmink; B. Zonneveld; Ton Werneke; J. de Beer; A. Bolnk; A. Büller; H. Bunnig; P. Duynstee; A Faase; H. v. Hove; P. Kemper; B. Kort- mann; N. v. d. Oord ;P. Paardekooper; K. Post; H. de Ruyter; J. Schellekens; W. Schelvis; P. Storimans; J. Urlus; K. Ver- kley; C. Warmenhoven; A. Winkelmolen. Niet bevorderd 20; herexamen 22. Naar de 2e klas: H. Bazelmans; A. v. Beek; B. Braakman: R. Bijlard; H. Derksen; A. de Groot; J. Gussenhoven; G. Morikx; P. Kriek; H. Molkenboer; G. Ouwerling; Th. Reekers; P. v. Rijn; M. Truyen; J. Visser; C. Akerboom; L. Castelein; E. Guljé; J. Heyne; A. Hosman; J. Langelaan; C. de Mooy; P. v. Ovost; H. Rebers; Th. Tijssen; H Veldhoven; D. Vos; F. Walling; F. Wies- sing; F. v. Zijl; J. Bakker; P. v. Berge- Henegouwen; J. v. Alphen; H. Bik; B. Couvée; L. Eggen; J. Heemskerk; L. Kor te- kaas; J. de Lange; J. Mol; L. Onder water; J. Remijnse; A. Rooymans; J. Schra- ma; H. Thijssen; Th. Verdegaal; K. Vijgen; J. Wellink. Niet bevorderd 16; herexamen 10. ZOETERMEER. Gevonden voorwerpen. Eon garb. regenmantel; een bruine poi-temon- nale, inh. 70 cent. Inlichtingen op het politie bureau. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrika, D. van L. van Peufflik en M. Klos Francisca, D van L. van Ueufflik en M Klos Jaapje Adriana, D. van P. W. Krijgsman en W. J. Nell Pieter,, Z. van G. Vis en C. Bos Pieternella Davida, D. van J. C. v. d. Velde en P. A. de Jonge. Overleden: Willem van der Schee, echtgenoot van Aartje van der Jagt, wonende te Blelswijk. Getrouwd: Jacobus Blonk wonende te Wad- dinxveen en Adriana Hendrika Slootweg. DE HEER FELTMEYER SPRAK DE LAATSTE GROEP TOE. Gisteravond heeft de vierde groep kam- peerende journalisten in een kameraad schapsavond afscheid genomen van de Can- nenburgh, het slot te Vaassen, waar vier weken lang journalisten hebben gelogeerd. Op dezen kameraadschapsavond was aan wezig de heer H. Feltmeyer, voorman der Nederlandsche SS. die den journalisten op het bordes van de Cannenburgh heeft toe gesproken. Het is spreker bekend, dat velen in onzen tijd innerlijk worstelen met en trachten een oplossing te vinden voor de problemen van dezen tijd. Het is nu eenmaal niet eenvou dig om een overtuiging van vandaag te ver anderen in een van morgen. Spreker heeft het te vaak meegemaakt dat het verschil van meening niet anders was dan een ste riel politiek debat, waarbij een ander schaakmat gezet moest worden om zelf ver der te komen. Waar het in dezen tijd om gaat is een wereldbeschouwing, die tot vleesch en bloed wordt. Ik zou er u op wil len wijzen, aldus de heer Feltmeyer, dat, er vandaag den dag ook in ons volk kerels zijn geweest, die de consequenties daaruit heb ben getrokken, die op het oogenblik aan het Oostfront mee te velde zijn gegaan en aan dien strijd hebben deelgenomen. Omstreeks 2 Juli hebben Nederlandsche vrijwilligers bij Lembcrg aan den strijd deelgenomen. Dit v/as niet het resultaat van onvruchtbare debatten, van geworstel met problemen, van menschen die meenen, dat het vraagstuk van onzen tijd geen ander is dan dat van systemen, waarbij het een de plaats kan in nemen van een voorgaand. Het nationaal- socialisme is geein opvatting in dien zin, men eenvoudig weg een boekwerk koopt en daaruit een systeem kan bestudeeren en van buiten leeren. Het is evenmin een opvatting in dien zin, dat men gelooft dat een omwen teling als de Fransche revolutie wordt op gevolgd door een andere revolutie en dat men over vijftig jaar weer een andere zal beleven. Men moet begrip hebben voor de enorme grootheid van dezen tijd, die een wendetijd is, een noodzakelijke historische verandering van het aangezicht van deze wereld voor een langere periode dan hon derd jaar. En eerst hij, die dezen tijd zoo verstaat, -kan zich met de problemen bezig houden. Elke andere vorm van het zich be zig houden met deze vraagstukken is een geliefhebber, steriel als al het andere op dit gebied. Ik respecteer een man uit één stuk, aldus de heer Feltmeyer, een man, die be reid is zich in te zetten voor zijn overtui ging, ook indien dit zijn ondergang betee- kent. De algemeene organisatieleider van de zomerkampen voor journalisten, de heer A Meyer Schwencke, heeft ten slotte ook deze groep der kampeerende journalisten aan tafel in de groote zaal toegesproken. Des avonds trad het bekende Vehrtfsche boerenzangerpaar van Riemsdijk weer op. Men bleef nog lang gezellig te zamen. on der gemeenschappelijk gezang en vlotte im provisaties der deelnemers. Hedenmorgen zal de Cannenburgh nog eenmaal al zijn journalisten-gasten terug zien, ter gelegenheid van de reünie. BRAND OP BOERDERIJ. Gistermiddag ontstond tengevolge van hooibroei brand in de kapitale boerderij van den heer G. van der Ploeg te Rouwerd (Gr.) De brandweren van Rouwerd en Bar redcel, die spoedig aanwezig waren, konden niet verhinderen, dat de geheele met hooi ge vulde schuur afbrandde Het voorhuis wist men echter te redden Den stier kwam in de vlammen om. Verzekering dekt de schade. AMERIKA EN DE OORLOG. President Roosevelt heeft in de perscon ferentie bevestigd, dat Amerikaansche ar beiders werkzaam zijn bij steunpunten van de Engelsche weermacht. Roosevelt zeide, dat Amerikaansch staal voor den aanleg wordt gebruikt en dat men arbeiders van de van- ongeveer 50 Engelsche steunpunten Ver. Staten in de geheele wereld zal vinden, waa. zij voor de Engelsche regeering wer ken en door haar worden betaald. Roose velt noemde dit „volkomen legaal". Het meeste werk, zoo verklaarde hij, wordt ten uitvoer gelegd onder de wet op de hulp verleening aan Engeland en geschiedt der halve voor doeleinden van de Engelsche re geering. (D.N.B.) Vergeet niet vóór Uw vacantie onderstaand biljet aan ons toe te zenden Onderqetce kende wonen-le week kwartaal nbonnt (straat) No., wenscht het „LEIDSCH DAGBLAD" vanaf nuopqezonden te hebben aan onderstaand adres j tegen vergoeding van benoodigde portokosten. MIJNEN VOOR DE HAVEN VAN NEW YORK. Het Amerikaansche ministerie van marine heeft bekend gemaakt, dat aan den ingang van de haven van New York, in het gebied ten Noordwesten van het lichtbaken van Sandyhook. scherpe mijnen zijn gelegd. Het leggen der mijnen is op 18 Juni begonnen en zal worden voortgezet tct 30 September. (D.N.B.) DE MENTALITEIT DER GAULLISTEN. Een convooi schepen van den Franschen dissidenten generaal de Gaulle is Donder dag door de straat van Gibraltar gevaren. De leden der bemanning van een in tegen overgestelde richting varend Spaansch schip groetten met opgeheven armen, waar op de opvarenden van de schepen van de Gaulle met gebalden vuist antwoordden. Dit voorval heeft in Algeciras groot opzien ge wekt en wordt beschouwd als uitdrukking van de ware mentaliteit der de Gaullisten. Het Madrlleensche blad A.B.C schrijft hier over: Schaduwregeeringen zonder volk, ver raders, Joden, ondermenschen en godloo- zen hebben zich in een waar Babyion aan gesloten bij de Angelsaksische wereldoor logstichters en worden door hen op prijs gesteld als geallieerden en broeders. Daar tegenover heeft de strijd tegen het bolsje wisme alle gezonde volken en alle fatsoen lijke menschen van Europa en de wereld vereenigd. (D.N.B.) In een van de laatste nummers der „Christian Science Monitor", dat nog ver schenen is voor het begin van den strijd tegen het bolsjewisme, beschrijft een be kende Letlandsche persoonlijkheid, die langs omwegen na de bezetting door de sovjets heeft kunnen vluchten, de toe standen in Letland onder bolsjewistische heerschappij. Hij schrijft het volgende: Onmiddellijk na de aankomst van de bolsjewisten in Letland zijn duizenden per sonen, die functies bekleedden in het open bare leven, op geheimzinnige wijze ver dwenen, zonder dat men ooit weer iets van hen heeft gehoord. De meest prominente mannen van Letland werden vermoord, zoo- als bijv. president Ulmanis, die reeds den avond na den intocht van het sovjetleger zwaar gewond werd. Terechtgesteld zijn verder de vroegere minister van oorlog. Ba- lodis, de minister van fianciën, Valdinanis en de chef der legerleiding, generaal Ber- kas. Tallooze hooglecraren, hooggeplaatste ambtenaren en studenten werden gedepor teerd naar Siberië of de Poolstreek. Alle huizen werden in beslag genpmen, evenals alle banksaldi en saldi der sDaarbanken. De warenhuizen en levensmiddelenwinkels werden systematisch door de nieuwe auto riteiten geplunderd De ambtenaren en andere eniplo'és werden meedoogenioos ontslagen en vervangen door communisten. Men betaalde den ontslagenen geenerlei pensioen of schadevergoeding uit en stelde hen. voor zoover men hen niet terecht- stelde of in de gevangenis wierp, aan een langhamen hongerdood bloot Een algemeen onverdraaglijk spionnagesysteem werd in gesteld. Ook onschuldige uitlatingen of de enkele vraag naar de verblijfplaats *van een spoorloos verdwenen bloedverwant of bekende werd opgevat als een teeken, dat men een „vijand des volks" was. De bevol king kon reeds enkele weken na het begin van de militaire bezetting nauwelijks nog de noodige levensmiddelen krijgen, aange zien het sovjetbestuur en het sovjetleger het land kaal- en leegvraten (D.N.B BRITSCHE VLIEGTUIGEN DUITSCH GEBIED. In den afgeloopen nacht hebben vrij zwakke Britsche luchtstrijdkrachten ge tracht het Noord-Duitsche kustgebied bin nen te vliegen. Door afweermaatregelen van het afweergeschut werd de formatie uiteen gedreven, zoodat de toestellen nergens hun bommen welgericht konden neerwerpen. De op eenige plaatsen geworpen bommen richtten slechts geringe cchade aan. Er zijn eenige slachtoffers gevallen aan dooden en gewonden onder de burgerbevolking (D.N.B.) COMMUNISTISCHE GEHELME ORGANISATIE ONTDEKT. Een communistische geheime organisatie is in Agen (Frankrijk) ontdekt. Zes en dertig menschen, die sedert twee maanden communistische propaganda pleegden en vlugschritfen verspreidden, werden gevan gen genomen. (D.N.B.) IERLAND EN DE OORLOG. Willkie's elsch betreffende oprichting van Amerikaansche steunpunten in Noord-Ier- land wordt door de organisatie Ameri kaansche vrienden der Iersche neutraliteit" een „gewelddadig voorstel" genoemd. Dc 30 millioen Amerikanen van Icrschen bloede worden, naar Associated Press hierover meldt, opgeroepen zich aaneen te sluiten Ierland te beschermen tegen dit agressieve voornemen. (D.N.B.) DE STRIJD TEGEN HET BOLSJEWISME. De patriarch van Roemenië heeft aan alle Roemenen een herderlijk schrijven gericht, waarin hij hen oproept overal hun plicht jegens het vaderland te doen, om, tezamen met het roemrijke Duitsche leger en alle naties, die toegesneld zijn, het „apocalyptische ondier van het bolsje wisme" neer te slaan. Het herderlijk schrijven besluit met een zegewensch voor den Fuehrer en zijn leger, voor den leider van den staat, generaal Antonescu, en voor koning Michael, en met het zegenen van den strijd en den arbeid van alle Roemenen. (D.N3.) De A.N.P.-correspondent te Berlijn meldt: Nu de sovjets optreden als bondgenoot j van iSngeland, welks koning sinds de da gen van den beruchten Hendrik den acht ten den vromen titel draagt van „Defensor fidei", „verdediger des geloofs", en van Amerika, dat ook al voor den godsdienst pal staat, terwijl bijna 50 procent zijner bevolking bij den burgerlijken stand als godsdienstloos is ingeschreven nu heeft zijne excellentie Malsky zich officieel in de St. Êaulskathedraal vertoond. Nu is ook de officieele godloozenbond en de niet min der offlcleele godloozenpropaganda en -dwang in het sovjet-paradijs als „niet in dezen tijd passend'1 ter zijde gesteld. Het communisme heeft niets meer tegen den godsdienst en de radenrepubliek probeert zich als christelijke natie uit te geven. De Duitsche legers hebben thans in nog geen drie weken strijd een millioen Russi sche krijgsgevangenen gemaakt, onder wie bijna 400.000 in den omsingelingsslag ten Oosten van Bialystok, waarbij twee com plete legers met alles wat daarbij hoort. Wij hebben daarom bij de militaire instanties geïnformeerd, of er ook maar één pope, veldprediker of geestelijke bij de gevange nen is aangetroffen. En het antwoord luidde: neen, wij hebben geen enkel be richt daaromtrent gehad. Politieke commissarissen genoeg. Waar deze lieden konden vluchten na hun onaerhoorigen in de bunkers te hebben opgesloten, opdat zij maar zouden vech ten daar zijn zij ook in aller ijl ge vlucht Tusschen Minsk en Bialystok even wel zijn allen gevangen. Zoo worden de ongelukkigen, die men meer dan twintig jare lang met het atheïstisch gif heeft be werkt, in den dood gedreven zonder den minsten geestelijken bijstand. Miilioenen soldaten zonder één veldpre diker: het nieuwste christendom DE FRANSCH—DUITSCHE BETREKKINGEN. De gevolmachtigde der Fransche regee ring in de bezette gebieden, ambassadeur de Brinon, heeft in een interview aan een vertegenwoordiger van het Zuid-Ameri- kaansche nieuwsagentschap Paris Prensa verklaart, dat hij aan het woord „verzoe ning" de voorkeur geeft boven den term „samenwerking". Samenwerking met Duitschland moet tot stand komen in gemeenschappelijk be lang. Iedere dag bewijst de noodzakelijk heid van zoo'n samenwerking. De Sovjet oorlog is voor Frankrijk een nieuwe gele genheid om partij te kiezen. Wat Engeland aangaat, het is practisch verslagen Dé wereldheerschappij van het Angelsaksische kapitalisme stort ineen, de nationale revo luties zijn overal aan den gang. Betreffende de verbreking van de diplo matieke betrekkingen tusschen Frankrijk en Moskou verklaarde de ambassadeur, dat maarschalk Pétaln met dezen stap de keuze voor Frankrijk heeft gedaan. Het I staat den Franschen van de bezette en de j niet-bezette zone thans vrij dienst te ne men in het anti-bolsjewistische legioen. Ten aanzien van de Zuid-Amerika&nsche staten verklaarde de Brinon, dat hij er zeker van is, dat de Latijnsch Amerikaan sche landen de werkelijke beteekenis van de gebeurtenissen in Europa begrijpen. Evenals in den tijd van den Spaanschen burgeroorlog de joodsch-marxistische pro paganda niet heeft kunnen verhinderen, dat de Zuid-Amerikaansche staten hun sympathie voor het Spanje van Franco tot uitdrukking brachten, zoo kan men voor den Europeeschen kruistocht tegen de Ko mintern en zijn internationaal vernielings werk. AANVAL OP BRITSCH CONVOOI. Een Duitsche duikboot heeft op 9 Juli aan cfe Westkust van Afrika een Britsch convooi aangevallen. Twee schepen van dit convooi. samen ruim 10.000 ton groot, die een Zuidelijken koers aanhielden, werden tot zinken gebracht. EEN VOORSPELLING VAN WHEELER. Een voorspelling van den democratischen senator Wheeler, die op grond van betrouw bare Inlichtingen heeft verklaard, dat de Ver. Staten het voornemen hebben de pa trouille ter zee uit te breiden van IJsland tot Engeland om de Britsche vloot vrij te maken voor het Kanaal en den Atlantischen Oceaan, wordt door de New York Journal American onder reusachtige opschriften ge publiceerd. Wheeler verklaarde, dat, naar in het bericht van genoemd dagblad wordt ge zegd, het plan reeds door Amerikaansche en Engelsche ambtenaren is besproken. Het voorstel van Churchill betreffende een „pool van beide vloten" was slechts een proefballon om de openbare meening te pol sen. Ook de New York World Telegram pu bliceert de voorspelling van Wheeler als voornaamste bericht en plaatst daarnaast een bericht uit Vichy van de Associated Fress, volgens hetwelk de versterkingen van Dakar gevechtsklaar worden gemaakt om een cventueele landingspoging te verijdelen Tegelijkertijd maakt het blad melding van de versterkingen der Portpgeesche garni zoenen op de Azoren. (D.N.B.) DE BEZETTING VAN IJSLAND. In een verslag aan de „Chicago Daily Tri bune" maakt de correspondent van het blad op IJsland melding van voortdurende wrijvingen tusschen de inheemsche bevol king en de Britsche bezettingstroepen. De houding der IJslanders ten aanzien van de Britsche soldaten is uiterst onvriendelijk, verscheidene malen is het ook tot vecht partijen gekomen. De IJslanders hebben beleedigende opmerkingen gemaakt ten aanzien van de soldaten. Ook de meisjes gedragen zich uiterst koel Jegens de En- gelschen en weigeren zich nog op-straat te vertoonen met Britsche soldaten. Een vriendelijke houding tegenover de Indrin gers, in het bijzonder van den kant van de vrouwen, wordt door de IJslandsohe pers en de radio als onvaderlandslievend geken merkt. (D.N.B.). VOLMACHTEN VOOR ROOSEVELT GEVRAAGD. Oo verlangen van den chef van den Amèrikaanschen generalen staf, Marshall, heeft de democratische senator Reynolds, voorzitter van de senaatscommissie Voor militaire zaken, drie resoluties bij den Se naat Ingediend, waarin de president zou worden gemachtigd den diensttijd van de miliciens van het Amerikaansche leger, de leden van de vrijwillige militie (national guards) en de reserveofficieren langer dan een Jaar en tot een tijdstip zes maanden later dan het einde van den „natlonalen noodtoestand" te dom voortduren en het Amerikaansche leger ook bulten het Wes telijke halfrond te gebruikens (D.N.B.l REGISTRATIE VAN MIJNWERKERS IN ENGELAND. De Britsche autoriteiten hebben gisteren bevel gegeven, zoo wordt uit Londen ge meld, dat alle Engelsche mijnwerkers tus schen de 20 en 60 Jaar, die sedert 1936 min stens 6 maanden in mijnen gewerkt heb ben, doch thans andere betrekkingen heb ben, zich moeten laten inschrijven voor arbeid ln steenkoolmijnen. (D.N.B.I NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN. Voor Zondag 13 JnlJ. Leiden Vrije Kath. Kerk: (Vreewijkstr. 19) voorm. 10uur, gez. mis. Aarlanderveen N. H. Kerk: voorm. half elf en nam 7 uur ds. v. Beusekom. Geref. Kerk: voorm. halfelf en nam. half acht ds. Mo.olhulzen. Alphen a. d. Rijn Ned. Herv. Kerk Julia- nastraat 10 uur dr. Scheers; nam. halfzeven uur de heer Lekkerkerker Wljkgebouw Gouwsluis: nam. halfzeveen ds. Stehouwer. Ned. Herv. Kerk: Oudsh. weg, voorm. halfelf dr. Cannegieter; 3 uur dr. Scheers (H. D.). Evangelisatie Hoofdstraat: 10 uur voorm. en nam. 6V6 uur de heer de Jong. Geref. Kerken Hoofdstraat: voorm. 10 en nam. 6^ uur ds. Hartkamp. Raadhuisstraatvoorm. 10 uur ds. Bosch nam. 5 uur ds. Mulder. De Ruyterstraatvoo.m. 10 uur ds. Mulder; nam. 5 uur ds. Bosch. Martha-Stichting: voorm. 10 uur de heer Of- frlnga. Chr. Gefef. Kerk: voorm. 10 en nam. 6 uur ds. Prins van Apeldoorn. Oud Geref. Gemeente: voorm. 10 en nam. 5 uur, leesdlenst. GEREF. KERKEN. Beroepen te Zaandam ds. L. Kuiper Jr. te Steenwijk. DOOPSGEZINDE BROEDERSCHAP. Beroepen te Roozenburg: cand. H. W. Eerland J. Lugt te Amsterdam. CHR. GEREF. KERK. Beroepen te Leermens-Loppersumproponent P. te Apeldoorn. WATERPOLO. ZIJL III—HUS L Voor de competitie van den kring Den Haag won gisteravond De Z(J1 III van Hus I (Den Haag) met 51. GEBOREN: Catharina Elizabeth d. van H. A van Enge len en E. M van Gelder Anna Maria dr. v. W. van Helden en C. Marchand Jacoba dr. van J. Seriier en A. C Leupe Jan Wouter, z. van J. J Arbouw en G. Postma Alida dr. van L. Rombaut en A. M. Ouwerkerk Yvonne Johanna Gemma dr. van D Smit en A. Tuit- hof. OVERLEDEN: C. v. d. Blom hsvr. van N. Turenhout 54 jr. L. E. Th. Elink Schuurman, m., 62 jr. B. M. Fasel dr. 6 mnd. T. den Hartogh hsvr. van A. Z. Soeteman 72 jr. C Beijen dr. 24 ir. S. v. d. Steen z.. 14 mnd. A. J. A Geer- lingh hsvr. van P. Walraven 34 jr. EG. Kwestro hsvr. van W. Smit 72 jr. A. G. M. Klein dr, 17 mnd. S. Bekoolj hsvr. van C. Cornet 58 jr. E. L. Roos zn„ 18 mnd. ONDERTROUWD: J. M. Verkade jm. 28 Jr. en J van Putten Jd. 17 jr. J. H. Visser jm. 26 Jr. en P. G. Friedhoff jd. 26 jr. ZWAMMERDAM. Tot tijdelijk onderwijzer aan de Chr. Nat. School alhier ls benoemd de heer P. Klljnsma te Purmerend. Burgerlijke Stand. Geboren: Elisa Baartje, D. van Arie Heems kerk en Hendrika van Eek. Overleden- Frederika Jacoba Haan 80 J., we duwe van Johan Heinrlch Anton Günther te 's-Gravenhage. Ondertrouwd: Arie Koolwijk 22 J. en Elisabeth Borst 19 j. LEIDSCHENDAM, 11 Juli Engelsche kom kommers le srt. f.15; idem 2e srt. f. 12; idem 3e srt. 9; Idem wankleurige f.4; idem stek f.4; Gele Komkommers le srt. f.12; idem 2e srt f.9; idem 3e srt f.6; idem stek f.10; Kropsla le srt. f.6; Idem 2e srt. f.3; Stoofsla f.68; Peen f.9; Bloemkool le srt. f.11; idem 2e srt'. f 8; idem uitschot f. 3.60; Tomaten, midd. f.14; idem 2e srt. f. 14: idem 3e srt. f. 14; idem bon ken f.9: idem uitschot f.6; idem rijp f. 11.20; Andijvie per Kilo 1—5 ct.; spinazie per 4 KG. 10—45 ct.; postelei 5—16; rabarber per 100 KG. f.6—14; sniJboonen 38; spercieboonen f.42; radijs f.2; selderie 1,50; peulen f.18; tuinbon nen f.10; doperwten f.18.

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 3