LAATSTE BERICHTEN AKKE&J£S LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 11 Juli 1941 OFFICIEELE KENNISGEVING YISSCHERIJ-BERICHTEN STADSNIEUWS Hij nam niet den kortsten weg Verspreide berichten Binnenland Het nationale plan ^KIJN/T iNIITIERE^j VRAGENRUBRIEK De nieuwe burgemeester van Apeldoorn VACANTIE-ADRES MAAR TOCH: WIE DOET HET HEM NA? De 81-jarige J A, H. W. R., verpleegde in een oudeliedenhuis te Amsterdam, verliet gistermorgen per trein de hoofdstad om een bezoek te brengen aan zijn dochter, die in Haarlem woont. De oude heer stapte inder daad aan het station in de Spaarnestad uit den trein efi begaf zich welgemoed op weg De juiste woonplaats van zijn dochter was hem niet precies bekend, doch wèl wist hij, dat het een flink eind loopen was. De ver zengende hitte scheen hem niet te deren en zelfs merkte hij niet, dat hij zoo langzamer hand de bewoonde stadswereld achter zich liet en op den straatweg naar Leiden ver zeild was geraakt Hij liep maar en liep tot dathij vannacht te ruim half één op den Zijlsingel alhier werd aangehouden door de Leidsche politie. De oude baas was stomverbaasd in Lelden te zijn aangeland en wandelde rustig mee naar het Politie bureau om daar wat op zijn verhaal te ko men. Hij was wel vermoeid, doch overigens volkomen monter. De familie was intusschen ongerust ge worden over zijn lang wegblijven en had aan de Amsterdamsche politie zijn opspo ring verzocht. Een telefoontje bracht daar de gewenschte geruststelling, waarna de krasse baas hedenmorgen is teruggereisd. Of zijn dochter hem thans zekerheidshalve van het station heeft afgehaald, vermeldt de historie niet ZILVEREN JUBILEUM BIJ DE N.V. MEELFABRIEK „DE SLEUTELS". v.h. de Koster en Co. Van den heer Jac. Louwrier. Heden herdacht de heer Jac. Louwrier den dag, dat hij voor 25 jaar in dienst trad als walsen-riffelaar bij de N.V. Meelfabriek „De Sleutels", v.h. de Koster en Co. Hedenmorgen werd de Jubilaris met zijn vrouw en zoon per auto van zijn woning afgehaald en door de directie ontvangen. De heer A. D, de Koster complimenteerde den heer Louwrier met zijn zilveren Jubileum en prees hem om zijn trouwe plichtsbetrach ting. De heer de Koster liet zijn gelukwen- schen vergezeld gaan van een enveloppe met inhoud. Hierna werd de jubilaris in de recreatie zaal van het nieuwe administratiegebouw door het personeel gehuldigd. Bij monde van den bedrijfsleider, den heer ir. H. A. Bol, werd hem namens het fabrleksperso- neel een fraai theemeubel en een leeslamp aangeboden. Aan mevr. Louwrier werd een fraai bloemstuk aangeboden. Het kantoor- laboratorium- en reizigers- personeel huldigde den jubilaris eveneens met een fraaie bloemenmand. Den verderen dag mocht Louwrier in den huiselijken kring doorbrengen waar hij nog vele blijken van belangstelling mocht ontvangen. CONCERT PAULUSKERK. De zanger Henri Welbooren en de orga nist Feike Asma gaven gisteravond wederom een concert in de Pauluskerk, waarvoor, on danks de warmte, toch flinke belangstelling bestond. Wij konden, in verband met het feit dat onze aanwezigheid ook elders vereischt werd, ditmaal helaas niet meer dan enkele num mers van het programma beluisteren. Doch dat weinige was voldoende om ons de over tuiging te schenken, dat Welbooren zich de opmerkingen, die wij de vorige maal maak ten, ter harte heeft genomen. De resultaten waren dienovereenkomstig: nu hij zich met véél meer durf gaf, bleek overduidelijk, dat zijn zingen boeiend kan zijn, terwijl ook de fraaie kwaliteiten van zijn mooi en sonoor klinkend orgaan thans in belangrijk hoogere mate tot hun recht kwamen. Wij hoorden van hem Handel's „Where e'er you walk" en diens imposant Arioso (het beroemde „Dank sei dir, Herr!"), waar in hij blijk gaf van een uitstekende adem- beheersching, die hier als eerste vereischte geldt, waarbij ook in de voordracht van een goede uitdrukkingskracht getuigenis werd afgelegd. Het verheugde ons, dat Welbooren ditmaal zoo uitstekend gedisponeerd was. Eén opmerking slechts: de uitspraak van het Engelsch is nog voor verbetering vat baar! Asma speelde als inleiding Bach's Fan tasia en Fuga in c moll, waarin zoowel stijlbegrip als uitvoeringspractijk volkomen in overeenstemming waren met hetgeen wij ons van dezen ernstigen en kundigen orga nist hadden voorgesteld. Ongetwijfeld zal ook het verdere verloop van den avond den toehoorders veel muzi kaal genot geschonken hebben! INLEVERING VAN METALEN DOOR PARTICULIEREN. Toezending oproepingen. De Burgemeester van Lelden maakt be kend: Dat de oproepingen tot inlevering op 12 Juli 1941 zijn verzonden aan hen die woon achtig zijn: D RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het kantoor der posterijen te Leiden werd in den loop der maand Juni ingelegd f. 113539,66 en terugbetaald f. 137393,68. Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald f. 23.854,02. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes bedroeg 73. HANDELSREGISTER K. v. K. Wijziging J. A. Vcrwer, Apothekersdijk 18, Leiden. Schildersbedrijf. Door bovengenoemde zaak is de schuiten- verhuurderij overgenomen van J. W. F. Verwer Sr. Opheffing: Eieren- en Pluimveeveiling Aarlander- veen, Dorpsstraat 47, Alphen a. d. Rijn. mocratische afgevaardigde Somers ver klaarde, dat Churchill zich op diplomatiek gebied een even groote knoeier heeft ge toond als op militair terrein. Churchill zou dit zelf inzien wanneer hij getuige zou zijn van de groote verontwaardiging, die in congreskringen tot uitdrukking is gekomen toen de Britsche premier zich verstoutte critiek uit te oefenen op senator Wheeler. Somers gaf uitdrukking aan de meening, dat vreemde staatslieden niet het recht hebben den Amerikanen voor te schrijven wat zij moeten doen en wat niet. De New- York Daily News merkt op, dat Wheeler Churchill het juiste antwoord heeft gege ven toen hij verklaarde, dat hij niet eerst aan Churchill zou vragen of hij het Ame- rikaansche volk behoort in te lichten over aangelegenheden van de Vereenigde Sta ten. (D.N.B.) WEYGAND IN VICHY. De algemeene gedelegeerde van de Fran- sche regeering voor Noord-Afrika, generaal Weygand, is gisteravond per vliegtuig uit Algiers in Vichy aangekomen. De reis van Weygand staat, naar men in Fransche krin gen vermoedt, in verband met de gebeurte nissen in Syrië (DNB). COMMUNISTEN IN BULGARIJE GEARRESTEERD. De Bulgaarsche Kamer heeft in haar giste ren gehouden zitting met algemeene stem men gevolg gegeven aan het voorstel van justititeele zijde betreffende uitlevering van negen communistische afgevaardigden. In de motiveerong van de commissie voor ver kiezingscontrole wordt er op gewezen, dat de afgevaardigden, ondanks het verbod van de communistische partij hun illegale on dermijningsactiviteit hebben voortgezet met het doel in Bulgarije een bloedige commu nistische omwenteling tot stand te brengen. De afgevaardigden zullen wegens hun te gen den staat gerichte communistische acti viteit aan het gerecht worden uitgeleverd. ACADEMISCHE EXAMENS. Bevorderd is tot doctor in de wis- en na tuurkunde op proefschrift getiteld: „De geo logie van de westhelling van het val Camo- nica tusschen het dal van Borno en het val Clegna" de heer D. A. Erdman, geboren te Voorburg en wonende te Heerlen. Bevorderd tot doctor in de wis- en na tuurkunde op proefschrift getiteld: „De geologie van de hoofdgraat van de Berge masker Alpen tusschen de Monte Gleno en de Monte Veneröcolo" de heer G. Zijlstra. geboren te Wageningen en wonende te Leiden. Gelsaagd voor het doctoraal examen rech ten: de heeren B. Immerzeel (Rotterdam) W. M. J. Alvarez Correa (Leiden) en mej. E. Oudschans Dentz (Den Haag); voor het candidaatsexamen rechten: de heeren G. H. Hintzen (Rotterdam), A. H. A Goldberg (Leiden) en J. G. Sauveplanne (Wassenaar) voor het aanvullingsexamen doctoraal geschiedenis: de heer C. A. Zaalberg (Am sterdam) voor het taalkundig candidaatsexamen Indologie: de heeren P. J. F. Dwarsthuis (Leiden), E. Haak (Den Haag) en J. Schwartz (idem); voor het candidaatsexamen wis- en na tuurkunde, letter L: de heer 'A, H. Witte (Leiden) voor het propadeutische examen (theolo gie) de heeren W. Bloemendaal (Zoeter- woude), Tj. Alkema (Den Haag) en F. Mooi (Hallum, Fr.). voor het Candidaatsexamen Rechten: de heer H. P. Talsma (Bloemendaal); voor het Doctoraal examen Geneeskunde: mej. S. W. Roeper Bosch (Scheveningen) en de heeren Tj. A. Wouters (Velp), W. F. Stenfert Kroese (Rotterdam), C. van Wa ning (Leiden); voor het Propaedeutisch examen Theo logie: de heer J. Sevenster (Leiden). Voor het Artsexamen le gedeelte slaag den de heren J. W. Sterk (Den Haag), A. H. Gentis (Leerdam), K. Venema* Loosdui nen), J. C. de Wit (Oegstgeest), N. A. Vrij man (Den Haag), K. IJdens (Oegstgeest), R. Turfboer (Wassenaar), J. B. M. Vismans (Rotterdam), R. H. Gevers (Voorburg). Bevorderde tot arts: de heeren H. v. d. Berg (Glanerbrug), F. v. d. Graaff (Den Haag), J. Bok, (Leiden). LEERLINGENUITVOERING HAN ZIRKZEE. Voor het eerst heeft onze stadgenoot de heer Han Zirkzee een avond gegeven met zijn pianoleerlingen en deze avond in de uit stekend bezette concertzaal van „Schutters hof" is, te oordeelen naar het gedeelte, dat wij ervan hebben meegemaakt, een groot succes geworden. Wij kwamen tegen de pauze daar eerst een concert elders beluisterd moest worden en hoorden nog juist even enkele regelen van het gedicht „Zlngeling" van Marie Bod- daert, dat door mevr. HagemanVerhagen werd voorgedragen. Getuige het krachtig applaus waren hare voordrachten, in sa menwerking met Han Zirkzee aan den vleu gel, bijzonder ingeslagen. Verschillende pianoleerlingen hebben wij na de pauze een proeve van hun kunnen hooren afleggen: in het algemeen zijn wij getroffen door de technisch gevorderde, muzikaal geacheveerde en uitermate be schaafde vertolkingen, die den leeraar veel eer hebben aangedaan. Han Zirkzee is zélf een accuraat en muzi kaal kunstenaar, die daarbij gelukkige paedagogische eigenschappen bezit, zoodat zijn leerlingen bijkans allen iets presteeren, dat de moeite eener sterke aandacht van den toehoorder loont. Reeds eerder hebben wij de opmerking gemaakt, hoe jammer het is, dat Han Zirkzee slechts zelden ln de ge legenheid is. op recitals te spelen: en tóch verdient zijn kunnen dit! Zijn vertolkingen van composities van Chopin, Granados en Debussy versterkten ons wederom in onze overtuiging! Het dames-zangkoor „Echo der Duinen" uit Katwijk verleende eveneens medewer king, waarbij Han Zirkzee de accompagne- menten verzorgde. Van dit koortje ontvingen wij een goeden indruk, alhoewel een leven diger en pittiger voordracht aan het geheel meer karakter en relief zal geven, Han Zirkzee is met bloemen en geschen- ken verrast, terwijl ook aan mevr. Hageman bloemen zijn aangeboden. Morschweg 1149. Morschweg 2156. E Driftstraats 44a126. L. Rijndijk 1—75a. De oproepingen vermelden tijd en plaats van het bureau, waar de inlevering dient te geschieden. Bureaux zijn gevestigd: voor groep: A. Meisjes H.B.S., Garenmarkt. B. Gymnasium, Fruinlaan. C. Christelijke H.B.S., Kagerstraat. D. School Paul Krugerstraat. E. School van der Werffstraat 98-100, hoek Oude Vest, bij de haven, NB. Voor inlevering van metalen, deel uitmakende van bedrijfs- en magazijn- voorraden van overheidsbedrijven of toe- behoorende aan winkeliers, warenhuizen, groot- en kleinhandelaren, fabrikanten en vertegenwoordigers volgen nadere aanwij zingen. De bureaux zijn geopend van 8.3012.30 en van 1417 uur. Rijksduitschers die een oproepingskaart mijnerzijds ontvangen moeten de inleve ring desniettemin uitsluitend verrichten bij den met de uitvoering der metaalinle vering belasten Ortsgruppenleiter; hiertoe ontvangen zij nadere aanwijzingen van dien Ortsgruppenleiter. Het niet ontvangen van een oproeping ontheft de inleveringsplichtigen niet van hun verplichtingen. De Burgemeester, STEVENINCK. Leiden, 11 Juli 1941. 28 NIEUWE UITGAVEN. Verschenen bij: Erven Bijleveld, Utrecht: De psychopathische persoonlijkheid, door prof. di-. Kuit Schneider. Vertaald uit het Duitsch door dr. P. H. Ronge.. Em; Querido, Amsterdam: Vrouwen van Formaat; een galerij van vrou wen uit Nederlandsch verleden, door prof. dr. J. L. Walch, geïll. De vrouwen, wier korte levensbeschrijving hier wordt gegeven, vertegenwoordigen verschil lende krachten en mogelijkheden van ons volk. In chronologische volgorde worden behandeld: de heilige Lydwina, Jacoba van Beieren, Kenau Simonsdochter Hasselaar, Louis de Coligny, Ma ria van Reigersberch, Maria Tesselschade, Jo hanna Ziesenis, Koningin Sofle en Alexandrine Tinne. Luohtcamera, door W. Veenendaal. Vlot ge schreven indrukken van dezen vlieger-schrijver. VISCHPRIJZEN EN BESOMMINGEN. IJMUIDEN, 11 Juli, Tarbot f. 4.60; Tong f. 5.60—3.50 per k. g.; Griet f.187—108; Zetschol f.162; Kleine Schol le srt. f.114—99; Kleine Schol 2e srt. f.90 f.50; Pufschol le srt f.4723; Pufschol 2e srt, f. 21.50—12; Muilen 1 35—32; Groote Bot f.66— f.45; Kleine Bot f.3114; Groote Schar f.41; Kleine Schar f.29—20; Pufschar f. 12.503.50; Groote Makreel f103—98Kleine Makreel f40 —f.34; Groote Horsmakreel f.22; Kleine Hors makreel f, 139.20; Kleine middel roode Poon f.110; Kleine roode Poon f.68—37; Sardines f. 45„ Wijting f.3121. Alles per 50 k.g. Besommingen trawlers: IJm. 22 Dita 200 m. f.3054; IJm, 111 Olympia 150 m. f.2542. Pufvisschers: Urk 28 f.159; Urk 91 f.164; Urk 119 f 210; Urk 75 f.275; Urk 80 f.145; Urk 168 f.385; Urk 34 f.525. N. J. F. te L. - Als vacantiegeld wordt ge geven, dient'dit ineens te worden betaald. W. te L. - Ongetwijfeld zal met het reeds aan u afgegeven attest rekening gehouden worden. Wel is het mogelijk, dat u aan een nieuwe keuring wordt onderworpen. Vraag: In mijn huis bevindt zich onder en op den houten vloer van een kamer een schim mel. Hoe kan ik die afdoende bestrijden, om dat ik wel eens heb gehoord, dat deze schimmel den geheelen vloer kan vernielen. V. te A. Antwoord: Inderdaad kunnen paddestoe len (want deze zult u wel bedoelen) den ge heelen vloer vernietigen. Niet alle soorten zijn even taai, maar de meeste zijn niet uitroeibaar en niet zelden is het noodig den vloer geheel of gedeeltelijk te vernieuwen. U kunt probeeren de planken aan den onder- en binnenkant met ruwe carbolineum te bewerken Vraag: Be heb in mijn tuin een Sedum. Hoe en wanneer kan ik die plant vermeerderen? A. A. V. te L. Antwoord: U kunt uw plant vermeerderen door de blaadjes te stekken. Elk blad, met het ondereind in zandige aarde geplaatst, bijv. een bakje, met een glasruit gedekt, zal groeien. Noo dig is den grond regelmatig vochtig te hóuden Ook kunt u de plant in verschillende deelen verdeelen en deze ieder afzonderlijk voortkwee- ken, U kunt dat doen in Augustus. Vragen op Tuinbouwgebied aan de Redactie onder motto „Tuinbouw". Mej G. H. te W. - Een goed recept voor het wecken van bloemkool volgt hier: Men ge- bruike vaste witte kool van niet sterk bemes ten grond, die men zindelijk afborstelt en in stukken snijdt. Deze stukken legge men Vz uur in koud zout water, dit een paar maal vernieu wen. Daarna voorstoomen tot zij bijna gaar ls en afkoelen door overgieten met koud water. Met de bloem naar den buitenkant gericht in de glazen doen en gekookt water bijvullen (geen zout water). Steriliseeren gedurende 35 minuten bij 100 graden. Na 4 of 5 dagen nog eens 10 minuten na-sterillseeren. C V. te L. - IJdo's adresboek voor Leiden geeft een opsomming van 34 Leidsche hofjes. L. van B. te A. - Alphen. voor Utrecht rechtsaf via Vianen, Beesd, Geldermalsen. To taal 67 K.M. A, F. K. te L, In de Universiteitsbibliotheek zal men U zeker kunnen helpen. INSTALLATIE VAN MR. C. DEN BESTEN. Gisteren is mr. C. den Besten als burge meester van Apeldoorn geïnstalleerd De leiders van de N.S.B. daar ter plaatse had den voor deze plechtigheid eenige eenvou dige f eestelij klieden georganiseerd. De W. A.-afdeeling van Apeldoorn was met weer mannen uit Deventer en Zwolle en het W. A.-muziekkorps uit Arnhem versterkt. Bij hun aankomst inspecteerden de bur gemeester en mevr. Den Besten de voor het raadhuis opgestelde gelederen van de N.S.B. Het vrouwenkoor zong een lied. De burgemeester droeg de uniform van het rechtsfront van de N.S.B. De heer G. Stempher, loco-burgemeester, leidde de buitengewone raadszitting voor de instaallatie. Aanwezig waren behalve den raad vele vooraanstaande personen uit de N.S.B,, o.a. de heeren Huygen, secre taris-generaal, mr. de Rijke, procureur-ge neraal te Arnhem en de hoofden van de plaatselijke N.SB.; verder o.a. de hoofden van de gemeentediensten en -bedrijven, de onderwijsinrichtingen, de Ortskommandant de districtskommnandant v. de marechaus see, de commandant van het vierde district van den arbeidsdienst en burgemeesters uit de omliggende plaatsen. Mr. dr. H. S. Veldman, nestor, sprak na mens den raad. De burgemeester merkte in zijn toespraak op, dat hij gedreven door zijn liefde voor volks en vaderland dit ambt had aan vaard. Deze liefde had hem acht jaar ge leden ook doen besluiten tot de N.S.B. toe te treden, wier beginsel is, dat het alge meen belang staat boven het groepsbelang en het groepsbelang boven het eigenbe lang. Daadwerkelijk of lijdelijk verzet, ont duiking en sabotage zullen in hem een ver beten tegenstander vinden. Na de zitting recipieerden de burgemees ter en mevrouw Den Besten op het raad huis. SLEUTEL VAN DE BRANDKAST LAG VOOR HET GRIJPEN. Groote diefstal op de Reynier .Vinkeleskade te Amsterdam. In den afgeloopen nacht hebben dieven een goeden slag geslagen in een woonhuis aan de Reynier Vinkeleskade te Amstter- dam. Door een raam open te schuiven, wisten zij binnen te komen, waarna zij klaarblij kelijk alle kasten hebben doorsnuffeld. Daarbij vonden zij ook den sleutel van de brandkast, die zij dus eenvoudig konden openen en van den inhoud berooven, welke gelegenheid zij niet ongebruikt hebben ge laten. De buit Was zeer aanzienlijk: een paarlen collier, een platina damesarmband horloge, een gouden damesring met parel tjes en ovalen groenen steen, een platina- ring met diamantjes, een gouden sigaret tenkoker en een gouden dasspeld met een parel en twee diamanten. Ook andere artikelen hebben zij echter niet versmaad, want ook een radiotoestel, een partijtje koffiè, thee en zeep worden vermist. De waarde van het gestolene kon nog niet worden vastgesteld, doch moet zeer aanzienlijk zijn. BIJ HET BADEN VERDRONKEN. Gistermiddag zwom de 12-jarige R. de Vos, wonende in de Ndeuwstraat te Dordrecht in de Merwede, ter hoogte vtan de Staart. Plotseling geraakte de jongen in een der kuilen, die zich ter plaatse in de rivier bevinden en verdween onder water. Andere zwemmers poogden den jongen nog te redden, maar tevergeefs. Zijn lijk is nog niet opgehaald. Toen gisteravond K., wonende te Wijhe. in den IJssel aan het zwemmen was, werd hij door den stroom gegrepen en meege sleurd. Hoewel andere zwemmers pogingen ln het werk stelden, hem in veiligheid te brengen, mocht dit niet gelukken. K ver dween in de diepte en verdronk. Zijn lijk is nog niet gevonden. Te Genemuiden is gisteravond de 18-ja- rige G. Render, wonende te IJsselmuiden en boerenknecht op het Kampereiland, bij het zwemmen in De Goot verdronken. Eerst na twee uur dreggen werd de dren keling opgehaald1. DR. IR. F. BAKKER SCHUT BENOEMD TOT DIRECTEUR. Bij besluit van den president van den rijksdienst voor het nationale plan is be noemd met Ingang van 15 Juli tot directeur van het bureau van dien dienst, dr. ir. F. Bakker Schut, inspecteur voor de volks huisvesting te Haarlem en is benoemd met ingang van 1 September a.s. tot hoofd van de planologische af deeling van dat bureau ir W. B, Kioos, ingenieur bij den gemeen telijken dienst der stadsontwikkeling en volkshuisvesting te 's-Gravenhage. Het bureau van den dienst zal gevestigd zijn aan het Lange Voorhout 19 te 's-GTa- venhage. De heer Bakker Schut is in 1903 te Rot terdam geboren en genoot zijn opleiding aan een lyceum. Daarna studeerde hij te Delft, waar hij 1 Juli 1927 het diploma van civiel ingenieur verwierf. Gp 23 Maart 1933 promoveerde hij tot doctor in de tech nische wetenschappen op het proefschrift getiteld: „Industrie en woningbouw". In 1927 werd dr. ir. Bakker Schut tech nisch ambtenaar in tijdelijken dienst bij den waterbouwkundigen dienst van gemeente werken te 's-Gravenhage, welke functie hij bekleedde tot 1 Mei 1928. Tot 1 September 1929 was bij vervolgens ingenieur bij de betonfabriek „De Meteoor" te De Steeg; daarna tot 15 December 1931 was hij ingenieur bij de N.V. Philips te 'Eindhoven, waar hij belast was met de afdeeling woningbouw en grondexploitatie. Tevens was hij technisch adviseur van woningbouwverenigingen. Van 1931 tot 1935 bekleedde hij de functie van ingenieur bij den dienst van gemeente werken te Groningen. Bij K.B. van 16 Maart 1935 werd dr. ir. Bakker Schut benoemd tot inspecteur der volksgezondheid te Gro ningen. Vervolgens was hij in dezelfde functie te Haarlem werkzaam. Verschillende publicaties op het gebied van den woning- en stadsbouw zagen van zijn hand het licht. „schele hoofdpijn" maken be hoorlijk werken onmogelijk Neem een "AKKERTJE", even liggen. Daarna weer frisch. 4991 (Ingea ftded.) HET BEZOEK VAN OBEBBEFEHLSLEITER HILGENFELDT. Zooals reeds ls aangekondigd, bevindt zich de leider van het hoofdbureau van volks welvaart ln de rijkslelding der N.S.D.A.P., Oberbefehjsleiter Hilgenfeldt, op het oogen- blifc ln ons land. In gezelschap van den leider van het bureau van volkswelvaart in het „Arbeits- bereich", Möller, heeft Oberbefehlsleiter Hilgenfeldt gisterochtend langdurige bezoe ken afgelegd bij den rljkscomlssarls en bij den leider van het „Arbeltsberelch", Schmidt De besprekingen hadden betreldng op princlpieele en belangrijke vraagstukken der volksverzorging ln het bezette Neder- landsobe gebied, waarvoor Hilgenfeldt als leider der welvaartszorg in het Duitsche rijk zijn volledige belangstelling toonde. Als gast van den commissaris-generaal Schmidt bracht Oberbefehlsleiter Hilgen feldt een bezoek aan de instanties van het bureau voor volkswelvaart en van de natlo- naal-socialistlsche vrouwenorganisatie ln het „ATbeitsbereich" der N.S.D.A.P. ln ons land. Op het bureau van het „Arbeitsbereich" maakte Hilgenfeldt kennis met den direc teur der Winterhulp Nederland en diens staf. In uitvoerige gesprekken toonde hij levendige belangstelling voor dit werk van socialen opbouw van het Nederlandsche volk, dat hij volledig sucies toewenschte. Vandaag heeft Hilgenfeldt een aantal In stellingen der N.S.V. bezocht en zich laten inlichten over nieuwe plannen in het kader der maatregelen voor de welvaart. ENGELSCHE LUCHTAANVALLEN. Hedennacht vlogen wederom eenige Brit- sohe vliegtuigen boven ons land en wierpen brisant- en brandbommen, alsook brand plaatjes omlaag. De aangerichte schade was zeer gering. Kleine bosah- en heide branden werden snel geblusoht. Wel was er hier en daar glasschade. Dooden of ge kwetsten zijn gelukkig ditmaal niet te be treuren. Vergeet niet vóór Uw vacantie onderstaand biljet aan ons toe te zenden Ovdergeteelcend* week abonné kwartaal wonende (straat)No wenscht het „LIIDICH DAGBLAD" vanaf...r>.. tl nu opgeeonden te hebben aan onderstaand adres tegen vergoeding van benoodigde portokosten.

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 2