SPORT AVONTUREN VAN BARON VAN MÜNCHHAUSEN Het polo-tournooi in „De Zijl' KERK- EN SCHOOLNIEUWS VISSCHERIJ-BERICHTEN IF"«'H MGWAD Tweede Blad Woensdag 9 Juli 1941 Hoofdprijzen voor L.Z.C. I en De Zijl II Dagbladreclame is niet te vervangen VRAGENRUBRIEK AGENDA Winterhulp Nederland FEUILLETON Een man verdween.. Giropmnmer van de W. H. N. 5553. De Bank van de VV.H.N. Is Kas- vereeniging N. V. Amsterdam, Postgironommer 8 7 7. Stort op 5553 of 877. Ge brengt gelnk In veler leven. Feitelijk is het jaarlijksche polo-tournooi om de Lepelaar-prijzen een tournooi oan het kampioenschap van Leiden en het Is eigenlijk jammer dat men er indertijd dien titel niet aan verbonden heeft. Overigens had men dat niet behoeven te doen om de publieke belangstelling te verhoogen want op dezen uitgelezen zomeravond waren er stellig duizend bezoekers in de zweminrich ting De Zijl, waar de wedstrijden werden gehouden, en het aanvangsuur moest zelfs worden verschoven opdat eerst de loketten dien grooten toeloop konden verwerken. Ook wethouder Van Stralen, als altijd be langstellend voor de verrichtingen der Leid sche sportclubs, gaf daarbij door zijn tegen woordigheid van zijn interesse in dit goed georganiseerde en zeer vlot afgewerkte polo- tournooi tussohen De Zijl, LZC en Poel meer blijk! Er werd, zooals was aangekondigd, zoowel door de eerste als door de twee de zeventallen, een halve competitie ge speeld en overeen gekomen was dat het doelsaldo zou beslissen indien twee ploegen met evenveel punten op de eerste plaats zouden eindigen. Dit heeft tot gevolg gehad dat LZC I in de hoofd groep den eersten prijs won (doelsaldo 63), terwijl Poelmeer, dat evenals LZC drie punten had, met een doelsaldo van 53 met den tweeden prijs genoe gen nemen moest. In de andere afdeeling scheen aan vankelijk LZC II door een 50 zege op Poelmeer II rechtstreeks op de eerste plaats af te stevenen, doch in een fei telijk wat al te zwaar gespeeld partijtje moest zij daarna met 10 tegen De Zijl II de vlag strijken, zoodat De Zijl II, dat gelijk had gespeeld tegen Poelmeer II, uiteindelijk op den hoofdprijs beslag legde. 11 LZC I—POELMEER I 3—3. Er is nauwelijks begonnen of J. Ydens zwemt snel op en scoort onhoudbaar 01. Poelmeer, dat binnenkort haar voortreffe lijker! keeper K. Ydens weer in de gelede ren zal hebben, heeft van dien voorsprong echter niet lang genoegen want na goed combineeren van H. Versluis en Van der Reyden komt weldra de gelijkmaker van de hand van laatstgenoemde 11. En even voor de rust oogst Elsinga een enthousiast applaus als hij met een schitterend ach- terwaartsch schot doelman Moolenaar geen schijn van kans geeft. 21. Na de pauze is LZC aanvankelijk gevaarlijker, terwijl Van der Reyden door uitstekend spel de Poelmeer voorhoede in bedwang houdt, maar als er even een misverstand in de LZC gelederen ontstaat, weet Witte handig de kans te benutten. 22. En Ydens (waar schijnlijk de snelste Poelmeer-speler!) maakt er zelfs 23 van! Vinnig komt LZC tegen het slot weer opzetten en het is Elsinga, die den eindstand op 3—3 brengt. DE ZIJL I—LZC I 0—3. Een voor de rust gel ijk-opgaande wed strijd met veel spanning en matig spel, waarbij beide keepers goed werk deden en Van Egmond en Lut tegen de lat schoten. De tweede helft is nog maar enkele secon den oud of Tegelaar deponeert den bal met een fraai schot al achter Keizer. 1—0. En niet zoodra is men weer begonnen of een tweede kogel van Tegelaar treft eveneens doel. 02. Uit een goeden tegenaanval schijnt een tegenpunt te zullen komen, maar het schot van De Looff wordt door de lat gekeerd en nadat keeper De Laive eenige schoten van de Zijl-voorhoede heeft gestopt, is Elzinga zijn bewaker Key te lis tig af en krijgt Keizer voor de derde maal het nakijken. Einde 03. POELMEER I—DE ZIJL I 2—0. Om met LZC gelijk te komen moest Poel- meer met een verschil van 3 doelpunten winnen. Voor de rust leek het daar echter al heel weinig op. Traag en zwaar was het spel en zeer weinig belangwekkend bijge volg. Gelukkig kwam er verbetering na de rust. De Zijl is dan dadelijk aanvallend en tot driemaal toe verwerkt Moolenaar een schot tot corner. Een kogel van Witte tegen het houtwerk is de inleiding tot een offen sief van de OegstgeestenarenEn als Ydens er tusschen uit trekt geeft hij Westen een goede kans, welke deze benut. 10. De Zijl geeft zich niet gewonnen, maar Van Wei zen schiet tegen de lat en uit een vrije worp maakt Ydens er ten laatste 20 van. DE ZIJL II—POELMEER II 2—2. Nadat De Zijl meerdere kansen gemist heeft, laat keeper Van Vliet zich door een zwak schot van Arbouw verrassen. 10. Zeer ontactisch spel doet Poelmeer dadelijk na de rust den gelijkmaker ontgaan, maar Witte (die in dezen wedstrijd het tweede zevental completeerde) jaagt even later toch met een mooi schot den bal langs Dragt. 11. Kraayenbrink zorgt na een snelle rush voor 21 en opnieuw is het dan Witte, die de partijen op gelijken voet brengt. 22. POELMEER II—LZC II 0—5. De bal is nog maar net in het spel of een magnifiek achterwaartsch sohot van De ia Court treft al de roos. 01. En dezelfde speler maakt er 02 van als C. Walenkamp is vrij gezwommen en goed bij zijn midvoor plaatst. Uit een vrijen worp wordt het 03 door Spoor en nog voor de rust 04 door De la Court. Poelmeer heeft na de rust beter partij gegeven, maar keeper Versluis weerstond haar attaques (twee boogscho ten kwamen trouwens tegen de lat!) en LZC was nu wat minder fortuinlijk met haar schoten dan in de eerste helft. Nog eenmaal vond H. Walenkamp het ne,t zoo dat de eindstand 05 werd. DE ZIJL n—LZC II 1—0. Kraayenbrink geeft al spoedig aan De Zijl de leiding (10) en met dien stand wordt van doel gewisseld. Dan komen er verrassingen! Arbouw wordt uit het water gezonden als hij het wat al te bont maakt, maar De la Court mist den strafworp en als Ouwerkerk, direct daarna, aan de over zijde het voorbeeld van Arbouw volgen moet doet Kloots als De la Court en schiet uit den strafworp recht tegen den keeper! Het slot is voor LZC, maar haar schoten vinden bij Dragt geen genade en als het einde wordt aangekondigd heeft De Zijl n door deze overwinning den eersten prijs ver overd! WIELRENNEN. AVONDDRIEDAAGSCHE TE ALPHEN. Voor de Avond-driedaagsche. welke op 24, 25 en 26 Juli te Alphen a.d. R(jn zal worden ge reden is de inschrijving thans opengesteld. De eerste twee koppels zijn reeds gecontrac teerd, n.l. M. C. Segaar—W. Rijsbergen en Nagtegaal—N. de Romijn Voor inschrijving kan men zich wenden tot J. A. Otten, Apothekersdijk 35. DAMMEN. KAMPIOENSCHAP VAN VOORSCHOTEN. Voor den eindstr^d om het kampioenschap van Voorschoten zijn de volgende wedstrijden gespeeld. Ie klasse: A. Tempelman—J. Zuyderduyn 0—2 J. van BemmelenH. Oudshoorn afgebroken. Wanneer H. Oudshoom in deze afgebroken partij slechts remise weet te maken, is zijn aan tal punten door geen der andere spelers meer te halen, zoodat hij dan het kampioenschap ver overd heeft. t5fc*ibitw£iJSTiti.fD£N H.D.C. (ALFHEIN). De uitslag der 4de ronde van de bekerwed strijden van H.D.C. (Hoorn) is als volgt: R. van KlaverenG. van Zwieten 20 L. van ZwienenL. Koopman afgebr. S Blom—M. Overvliet 0—2 J. NoletE Megchelse 02 A. van VlietJ. v. d. Stouwe 20 P. RijnbergM de Groot 02 A. Dissel—A. Rijnberg 0—2 C. Rijnberg—D. Costerls 11 ZEILEN. NATIONALE WEDSTRIJDEN OP DE KAAG. Zaterdag 26 en Zondag 27 dezer houdt de Rotterdamsche zeilvereeniglng nationale wed strijden op de Kagermeren voor 12-voetsJollen, 12 Ms Sharpieklasse, Olymplajollen, BJM.-klasse, Valkklasse, Pampus klasse «met en zonder bij- zeilen) Regenboogklasse, 16 Ms N.N.-toerklasse, VERSTREKKING ZIEKENVOEDSEL. Voor het Indienen van een nieuwe aan vrage moet men zich wenden tot den G. G. D., Nieuwe Mare 13, om een formulier. Indien men reeds een formulier heeft, doch Indien dit vernieuwd moet worden, dan dient men zich schriftelijk tot den G. G. D. te wenden. Wanneer iets op het oude formulier ver anderd of bijgeschreven moet worden, moet men zich eerst aan den Distributie- dienst, Breestraat 117 vervoegen, het for mulier afhalen en daarna de verandering of bijschrijving bij den G.G.D. doen ge schieden. 4409 Leiden, 9 Juli 1941. De burgemeester van Lelden, STEVENINCK. PREDIKBEURTEN. Boskoop Donderdagnam. 7% uur, ds. De Blois van Gouda. Noordw()k-aan-Zee Geref. Bond (Juliana- weg 27)Hedenavond 8 uur ds. Hooykaas van Benschop. Zevenhoven Geref. Kerk: Donderdagnam. 8 uur, ds. Kaptein van IJmuiden VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 9 Juli. Heden geen aanvoer uit zee. ConsignatievischTongen f. 4.202.65 per kg.; Kleine Schol 70—58; Pufschol le srt. 47—37; Puf schol 2e srt. 17—10; Kleine Makreel 4038; Wijting 3430. Alles per k.g. Wed. Z. te L. Wij geven U in overweging U in verbinding te stellen met een atelier voor reclameschilderen. H. W. te L, Leiden, Hazerswoude, Boskoop, Waddinxveen, Gouda, Haastrecht, Schoonhoven, Nieuwpoort. Gorinchem. Totaal 49 K.M, L. S. te A. Wendt U tot' den heer Th. G. Barthen Jr., Rijn- en Schlekade 115E alhier, die U gaarne alle gewenchte inlichtingen zal verschaffen. P, de G. te L. Leiden, Zoeterwoude, Stomp- wljk, Zoetermeer, Berkel, Bergschenhoek, Hille- gersberg, Rotterdam. Dordrecht, Moerdijk, Ze venbergen, Oudenbosch, Oud-Gastel, Kruisland, Wouw, Bergen op Zoom. Totaal 106 K.M. B. v. V. alhier. Hiervoor worden geen ver gunningen verstrekt, zoodat u de genoemde wan deling niet kunt maken. Helaas was Solo door 't lange wachten zóó uitgeput, dat hij me onmogelijk naar huls kon volgen. Ik moest hem vóór me op het paard zetten, welk ongemak ik me echter gaarne getroostte. Thuis omringde ik Solo met de grootste zorg, zoodat h|j na een paar dagen weer even sterk en vroolijk was als voor dit avon tuur. Die verzorging bleef niet onbeloond, want dank z\i Solo kon ik enkele weken later een raadsel oplossen, dat mi) al sinds geruimen tijd bezig hield. HEDEN. Oegstgeest (Geversstraat 15); Gem. Gods. 7% uur nam. Donderdag. Prediker: Spr. ds. van Dijk van Den Haag, 7% uur nam Schuttershof: Uitvoering Han Zirkzee en leerlingen, 7% uur nam. Rapenburg 32: Ledenvergadering Ned. Roode Kruis. afd. Leiden, 4% uur nam. Katwijk Zee (Casa Cara): ds. Lekker- kerker. Nam. 7.30 uur. Oegstgeest (Pauluskerk)Concert Henri Welbooren en Feike Asma 8.15 uur nam. Sassenheim (Hoofdsfer. 99): Filmavond N.S.B., 8 uur nam. Zondag. Jeruël, le Groenesteeg 16: Bijeenkomsten voorm. te 10 uur en nam. 6 uur. DAGELIJKS. Lakenhal: Tentoonstelling „De Kunst om de Kunst" (t/m. 20 Juli)Werkdagen 105, Zon dags 1—5 uur. DIVERSEN. 's Dinsdags: 1ste Binnenvestgracht 22: Ge legenheid tot Inenting tegen typhus en dlph- terie. 11—3 uur. 's Dinsdags: Oude Rijn 44c: Prot. Bureau voor Sociale Adviezen. 78 uur nam 8 Dinsdag, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau 9%—11 uur voorm Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardigen 35 uur nam s Donderdags Wijkgebouw „Betbesda" (Hoef- straat 4446): Consultatiebureau voor Alcoho listen 8 uur nam. s Vrildags, Inst. voor Praeventteve Genees kunde Wassenaarscheweg 56: Consultatiebureau v. Beroepskeuze 45. BIOSCOPEN, t 18 Jaar; 14 jaar: I alle leeLtlden. Luxor-theater: „Frenck de pandoer" Dagelijks nam 2 en 8 uur Zondag 2^7 uur doorl. voorstelling. Lido-Theater: „Ave Maria" t Dagelijks 6.15 uur nam.; '8 Zondags te 21/4, 4.30 en 81/4 u. Woensdag en Zaterdag ma- tlnée 2,30 uur. Trianon-theater: „De vrouw zonder verleden" t Dagelijks 2 en d uur. 's Zondags van 2—620 uur doorl. voorstelling. Casino-theater: „Lajla" Dagelijks 8 uur Woensdag en Zaterdag ook 2% uur Zondags te 2. 4(4 en 8 uur nam Rex-theater: „In de schaduw der bergen" t Dagelijks 2 en 8 uur nam.; Zondag 2—6% uur doorl. voorstelling. Katwijk Zee: Nova-Theater: „Artistenpen- sion". Dagelijks 8 uur nam. 's Zondags ge- De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 5 Juli 20 uur tot'Zaterdag 12 Juli 8 uur waargenomen door: de Apotheek Herdingh en Blanken, Hoo- gewoerd 171, Tel. 20502 en de Apotheek Reijst, Steenstraat 35, Tel. 20136. Te Oegstgeest door: De Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 24 gr. C. (75 igr. FX WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Ztfl" Voorm. 12 uur: 23 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer". Voorm. 12 uur: 23 gr. C. Door LESLIE FORD. (17 „Mevrouw Chapman wil U spreken, mijn heer Grant", zei Ik. Een oogenblik vervaagde de moedelooze trek op zijn gezicht. Hij schudde langzaam het hoofd. Het was blijkbaar niet. dat hij eenige vrees had, haar te ontmoeten; het was meer alsof hij dit reeds eerder grondig overwogen en verworpen had om welke redenen, kon ik niet vermoeden. De houtvester schoof zijn stoel naar mij toe en zei: „Ik stel voor dat we eerst eehs gaan zitten en er over praten, vóór je een beslissing neemt." Hij aarzelde alsof hij „Sam" had willen zeggen, en het nog juist bijtijds inslikte. Ik ging zitten. Ik was tegelijk verbaasd en opgelucht. Hoe veel Dutch en Monty hiervan wisten, viel niet te gissen, maar dat ze over sommige punten reeds gepraat had den, was duidelijk; ook door Lisa's aanwe zigheid, en door de stilte, die gevallen was toen ik binnen kwam. Steve Grant bleef nog een oogenblik staan, maar ging toch ook weer zitten. Hij had nog geen woord gezegd, sedert ik de kamer in gekomen was. Het was bijna of zijn kaken zoo vast opeengeklemd waren, dat hij geen woord kon uitbrengen. En nu hij begon te spreken, kwamen de woorden er afgebeten uit alsof elk woord hem moei te kostte. „Er valt niets te bepraten, Dutch. Er is niets wat ik kan uitleggen niets wat ik zoo kan uitleggen, dat Iemand me kan ge- looven. Ze zullen maar moeten voortgaan te gelooven, dat ik een eerste klas hij aarzelde even; uit beleefdheid; om een net woord te vinden vermoedelijk „een eer ste klas bedrieger ben. Ik kan er niets aan doen." Hij zat met de ellebogen op zijn knieën en woelde met de vingers door zijn korte kroe- zelige haar. De spieren van zijn hals en kaken stonden strakgespannen. Hij hief het hoofd op en keek mij met gekwelden blik aan. „Zeg U aan mevrouw Chapman, dat ik niets te zeggen heb", zei hij. Hij stond plot seling op. „Zegt U alleen Och, ver draaid: wat geeft het ook. Het zou maar klinken of ik mezelf wilde verontschul digen." „Ik vind. dat je tóch naar haar toe moet gaan, kerel", zei Dutch met zijn kalme, haast lijzige stem. Hij klopte zijn pijp uit en ging voort: „Omdat iemand éénmaal een dwaas geweest Is, behoeft hij zijn heele le ven nog geen dwaas te blijven, vind ik maar". Er hing een gespannen stilte. Steve Grant liep als een tijger ln een kool de kamer op en neer, en er was aan zijn lenigen, veer- krachtigen gang zoo weinig te merken, dat hij ooit verlamd geweest was, dat ik hel nooit opgemerkt zou hebben als Ik het niet geweten had en er scherp op lette. „Het zal niets helpen", zei hij plotseling. „Ik heb met George gesproken. Ik zeg je, het heeft geen nut." Lisa viel fel uit, en zei, terwijl ze een hevige kleur kreeg: „Hoe meer ik over George hoor, hoe meer ik vind, dat ze hem een kopje kleiner moesten makenl" Dutch keek haar met goedige verbazing aan. „Ja", ging ze voort, „Iedereen weet toch, dat George nog niet de straat zou overste ken om zijn oude moeder te helpen, als hij een beetje laat was voor zijn diner!" „Hij is altijd reusachtig voor mij geweest", zei Steve kortaf. „Dat denkt U!" antwoordde Lisa scham per, en nam mij daarmee de woorden uit den mond. „Hoor eens", zei Steve geduldig. „U weet niet wat U zegt. George is Oké". Lisa haalde de schouders op en leunde weer achterover tegen haar kussen, woe dend dat ze niet au serleux genomen werd. Ik begreep hoe ze zich voelen moest. Het was natuurlijk niet de eerste maal de Geor ge's naam genoemd werd, en geen enkel van haar argumenten was in staat ge weest vooral omdat ze zoo weinig posi tiefs wist Steve's harnas van aanhanke lijkheid te doorboren. Dat maakte mijn taak nog moeilijker. Als ik er in zou slagen, hem naar mevrouw Chapman te brengen, en hij zou den Indruk krijgen, dat iedereen wat op George te zeggen had, dan zou zij hem nog maar in dat geloof versterken, en zou niets Stevë meer van het tegendeel kunnen overtuigen. Ik trok mijn mantel uit en nestelde mij vaster in mijn stoel. „Ik hoop", zei Ik lijdzaam, „dat U hier een bed over hebt. Mevrouw Chapman heeft mij bevolen, U mee te brengen, en niet zon der U terug te komen. Het zou me weinig kunnen schelen als ik op den weg een grizz ly tegenkwam, maar eerlijk gezegd waag lk me zonder U niet bij mevrouw Chapman". Steve Grant lachte plotseling over zijn heele gezicht alsof er een batterij koplam pen aangeknipt werd, „Ze zal nog wel niets veranderd zijn, denk ik", zei hij. „Ze is nog veel erger geworden", zei Lisa op een toon alsof ze haar al jaren kende ln plaats van uren. Ze haalde diep adem en schudde ernstig het hoofd. „Ik vind het een schande.want U weet dat ze dat ze niet lang meer kan leven." Ik staarde haar verstomd aan. Als Iemand kans had, honderd jaar te worden dan was het wel mevrouw Chapman! Maar ik begreep haar, toen Steve onge rust vroeg: „Wat bedoelt U? Ze is toch niet Lisa knikte schaamteloos. „Ze is niet zoo sterk meer," zei ze eenvoudig. „Cecily is vreeselijk van streek.... Is het niet, me vrouw Latham?" Ik vind dat een voorzichtig leugentje om bestwil er desnoods mee door kan, maar het zou geen leugen zijn, als ik hier bevestigend op knikte! Cecily was inderdaad vreeselijk van streek, al was het dan niet over de ge zondheid van haar grootmoeder. Steve wendde zich tot mij. „Dan ga ik met U mee", zei hij kort. Ik trok mijn mantel aan. Lisa keek met een onschuldig gezicht naar het plafond. „Zullen we gaan?" vroeg ik. Dutch en Monty volgden Steve naar een aangrenzende kamer. Dutch sloot de deur en ik hoorde hem zachtjes praten. Ik ging vlug op Lisa toe. „Hoor eens, lieverd", zei lk halfluid. „Ga mee; of nog beter ga vooruit, als Je kans ziet je door je vriend Monty te laten weg brengen. Zorg dat je kolonel Primrose en Je oom George uit den salon wegkrijgt bij voorbeeld op de frontveranda terwijl ik Steve mij mevrouw Chapman breng. Ik wil niet dat hij een van beiden ontmoet". „Lieve help", luisterde ze. „Hoe zou ik dat kunnen?" Ik keek haar in de oogen. „Laat je niet uitlachen, beste meid. Je gebruikt maar een van je beproefde methoden. Of anders bedenk je een nieuwe. Ik behoef je heusch niet te helpen: jij bent veel vindingrijker dan ik." Ze kreeg een gichelbui. Toen betrok haar gezicht. „Als vader er maar niet is", zei ze, en haar stem beefde eventjes. „Als hij me met mét iemand zag, zou het ontzettend zijn. Voor moeder. Voor moeder, bedoel lk; ik trek me er niets van aan". Zij keek vlug naar de deur; de knop bewoog. „Maar ik zal er wel wat op vinden", fluisterde ze. Het eerste deel van het programma liep zoo vlot van stapel, alsof het al van te vo ren afgesproken was waarschijnlijk was dat ook wel zoo, In elk geval, Monty greep naar zijn hoed met een zwierige noncha lance die zelfs Bill hem niet verbeterd zou hebben. „Als je het goed vindt, Dutch, zal lk Juffrouw Ridley even in mijn auto weg brengen. Ik moet toch ln elk geval nog naar de Visschersbrug. Oké?" De glimlach van Dutch was al even lang zaam en even hoonend als zijn stem. „Als Je maar in tien minuten terug bent," zei hij. Maar Monty en Lisa waren al verdwenen. Hij liep naar de deur. „Heb Je gehoord wat ik zeg?" bulderde hij hen achterna en keek met een grijns naar mij. „Nu zal hij mis schien om twaalf uur wel terug zijn." Hij keek Steve aan; zijn gezicht werd plotseling ernstig en hij legde onhandig een hand op zijn schouder. „Houd Je kalm, kerel", zei hij. Wij stapten in den auto en reden weg. Steve zat naast mij ln elkaar gedoken en zei langen tijd niets; toen merkte hij op: „Ze knort nog net als vroeger". Ik schrok op. maar besefte met einige op luchting dat hij den auto bedoelde, niet me vrouw Chapman. Ik zei enkel: „Zoo?" Er waren zooveel andere dingen die lk graag had willen zeggen, maar het was mij niet mogelijk. En ik was bang dat iets dat ik over Cecily of George zou zeggen, juist de verkeerde uitwerking zou hebben. „Hoe lang bent U hier al boschwachter?" vroeg lk plotseling. Het was niet mijn be doeling geweesthet was er uit, voor ik 't wist „Ik ben maar tijdelijk", antwoordde hij: hij vond de vraag blijkbaar doodgewoon. „Ik ben een maand geleden aangesteld, toen de boschwachter in Doorlaat naar het zieken huis moest voor een blinde darm. Daarvoor ben lk brandwacht geweest op Pelican Cone Daar heb ik den heelen vorigen zomer ge zeten." (Nadruk verboden) (Wordt vervolgd) 2—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 6