LESDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 30 Juni 1941 Dagbladreclame is niet te vervangen VASTGESTELDE VERVOERPRIJZEN VISSCHERIJ-BERSCHTEN Uit de Rijnstreek De verzekering van gemeentegelden Onthulling gedenkteeken wijlen den heer H. Wullingj 0FFICIEELE PUBLICATIE VAN DEN GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN ^N/l IN Paderewski te New York overleden RADIO Heden laatste dag Morgen laatste dag MARKT VACANTIE-ADRES ALPHEN. BEROEP VAN B. EN W. ONGEGROND VERKLAARD. De raad besloot met ingang van 1 Januari. 1941 de gemeentegelden tegen benadeeling door plaatselijke ambtenaren en bedienden of door anderen te verzekeren door deel neming in de waarborgingsregeling van de fraude-risico-onderlinge van gemeenten een reeds ter zake bestaande verzekering tot (F.O.G.). Daarbij zou worden gecontinueerd een bedrag van f. 24.000. Ged. Staten hebben dit besluit niet goed gekeurd uit overweging, dat de gemeente in de hier bedoelde verzekering geen voldoende dekking vindt en met name het bedrag daarvan niet voldoende moet worden geacht. Dit bedrag zou tot minstens f. 45.000 moeten worden opgevoerd. B. en W. zijn van dit besluit in beroep gekomen bij den secretaris-generaal van het Departement van Binnenlandsche Zaken, aanvoerende o.m., dat gedeputeerden de strekking miskennen van de wijziging der gemeentewet, waarbij het systeem van zekerheidstelling werd vervangen door het stelsel van verzekering. Hiermede werd, naar de meening van B. en W. niets anders be oogd, dan verandering te brengen in den vorm, waarin de gemeente tegen benadee ling door comptabele ambtenaren zou wor den gevrijwaard. Na deze wetswijziging zijn de omstandigheden niet zoodanig gewijzigd, dat er reden is voor de verzekering een be langrijk hooger bedrag te eischen.dan waar voor voorheen door de comptabele ambtena ren gezamenlijk zekerheid werd gesteld. De eisch van Ged. Staten zou tevens neer komen op ongeveer het dubbele van het minimum, voor de gemeente Alphen aan den Rijn geldend, krachtens het reglement der fraude-risico-onderlinge van gemeenten, terwijl het bekend is, dat aan de normen van dit reglement een zorgvuldige kans berekening ten grondslag ligt. De secretaris-generaal heeft nu over wogen, dat geenszins blijkt, dat het de bedoeling van den wetgever is geweest, dat voor de te sluiten verzekeringen in geen geval hoogere bedragen zouden mogen worden geëischt dan die, waar voor voorheen door de comptabele amb- - tenaren zekerheid werd gesteld. Terecht hebben gedeputeerden dan ook het be drag der aangegane verzekering te laag geoordeeld in verhouding tot den om vang van het budget dier gemeente, dat rond 11/4 millioen beloopt. In overeenstemming met het advies van den Raad van State heeft voor noemde secretaris-generaal op dezen grond het beroep der gemeente onge grond verklaard. Diefstal van boter. Ten nadeele van den melkhandelaar v. d. N. werd uit diens melkwagen die even onbeheerd stond een 6-tal pakjes boter ont vreemd. N. deed aangifte bij de politie. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Franciscus C. M. Verbakei 28 J. en Gerarda C. Rozestraten 22 j. Andreas Th. Pont 21 j. en Alida van Deuren 28 j. Hen drik Roest 27 j. met Johanna E. H. Staffeleu 26 j. Overleden: Maartje Stroes 90 j., wed. van Lourens Kempen Cornelia Noorlander 75 j., gehuwd met Isaac van der Leek Johannes Baptist v. d. Poel 85 j., wedr. van Hendrika van Heyningen. BOSKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Helena Maria, D. van Wilhelmus Hendricus Klaverveld en Petronella Alida Ro denburg. Overleden: Johannes Verheul 77 j. Huibert Laros 86 j. Ondertrouwd: Jasper van Wilgen 23 J. en Voor de spaarders is bijeengebracht door het R.K. Par. Armbestuur f. 84,25; de Dia conie van de Geref. Kerk f. 24,75; de Dia conie van de Herv. Gem. f. 22,75; de onder steunden f. 117 en suppletiegel den (over heid) f. 306,50. Her verslag van de werkloosheidsverze kering werd eveneens voor kennisgeving aangenomen, Op 1 Januari 1940 waren er 341 en op 31 December 1940 320 leden van werkloozenkassen. Aan de Ohr. Bewaarschool werd over 1940 een subsidie verleend van f. 763.33. Aan het Comité tot uitzending van zwak ke kinderen wordt een subsidie verleend van f. 150, waardoor het mogelijk zal zijn een 15-tal kinderen naar een herstellingsoord te zenden. De kosten voor de uitbreiding van het raadhuis zijn geraamd op f. 30.000. Besloten werd dit bedrag te leenen door tussohen- komst van het Betuwsche assurantie- en administratiekantoor te Gendt (Geld.) van de onderlinge kerkelijke brandwaarborg maatschappij „St. Donatius" te Amster dam. De rente bedraagt 41/8%, terwijl aan provisie verschuldigd is 1/4%. In een vorige vergadering werd een rege ling getroffen terzake de verloskundige armenpraktijk voor het tijdvak 1 Juli 1941 t/m. 30 Juni 1942 en wel in dien zin, dat prof. dr. P. C. T. van der Hoeven werd aan gewezen als gemeente-vroedmeester hono rair. Deze functie wordt echter waargeno men door den hoofd-assistent van de af- deeling dr. H. van der Hoeven, zoodat laatstgenoemd wordt aangewezen in de plaats van prof. dr. P, C. T. van der Hoeven. Besloten werd 12,2 vlerk. M. grond ad f 10 per vlerk., M. te verkoopen aan den heer A. J. Turlon. Het betreft een gedeelte van den vrijkomenden grond na afbraak van de perceelen van den heer Nouwens en van de N.Z.H.T.M aan de Voorstraat en School straat. Hierna sluiting. ZEVENHOVEN. DE KORENBOUW! Een goede oogst verwacht! Het koren staat er hier en in de omgeving op de akkers uitstekend by. Er is dus alle reden om een goeden oogst te verwachten! BIJZONDERE PLECHTIGHEID TE VOORSCHOTEN. Zaterdagmorgen vond te Voorschoten een indrukwekkende plechtigheid plaats: daar werd n.l. in het Wilhelminapark aan het Gemeentebestuur overgedragen een monument, n.l. een voederplaats voor wa tervogels, ter nagedachtenis aan den in Maart 1936 overleden heer H. Wullings, den bekenden directeur van het gelijknamige Instituut, waaraan zoo talloos vele jonge Nederlanders, die later veelal een goede plaats in de maatschappij konden inne men, hun opleiding genoten. Voor deze plechtigheid bestond veel be langstelling uit de kringen der oud-leera- ren en oud-leerlingen; voorts waren o.a. aanwezig verschillende leden van het Co mité, het gemeentebestuur en de Raadsle den van Voorschoten. Het woord Is gevoerd door den heer Herbert, le secretaris der Tariefcommis sie, die in een gevoelvolle rede het monu ment aan het gemeentebestuur heeft over gedragen, zich daarbij ook speciaal rich tend tot de echtgenoote van wijlen den heer Wullings en de familie. Spr. schetste de wordingsgeschiedenis der plannen, de samenstelling van het Comité, dat namens oud-leerlingen en leeraren aan de firma Merkelbach en Karsten te Amsterdam op dracht gaf een gedenkteeken te vervaar digen. Het monument sluit zich op fraaie wijze aan bij de parkomgeving; het bronzen hek met gedenkplaat munt uit door eenvoud, dat het kenmerk van het ware is. Deze eenvoud is geheel in overeenstemming met het karakter van den man, aan wien het gedenkteeken is gewijd. Spr. dankte ook den burgemeester van Voorschoten, den heer Berkhout, die het Comité met raad en daad terzijde gestaan heeft. De heer Herbert gaf vervolgens een uitvoerige en zeer sympathieke karakter schets van den heer Wullings, den „baas" zooals iedereen op „Beresteyn" en daar buiten hem kende. Onvermoeid heeft hij van 's morgens vroeg tot 's avonds laat voor de school en de jongens gewerkt; hij voerde als devies „Tucht baart vrucht". Ook huldigde spr. uitvoerig mevrouw Wul lings, die haar man vele jaren krachtig heeft bijgestaan en hem tot grooten steun was. Ook de leeraren op het Insti tuut Wullings werden in den lof betrok ken; zij zijn en waren allen voor hun taak berekend. De uitkomsten bij de eind examens leggen daarvan afdoende getui genis af. Vervolgens verzocht de heer Herbert den burgemeester van Voorschoten dit bouw werk te willen aanvaarden, onder het uit spreken van de hoop, dat het in de toe komst steeds een sieraad van het Wilhel minapark moge zijn. Alvorens dit geschiedde voerde de hui dige directeur der school, jhr. Van Suchte- len het woord en bracht een eeresaluut aan mevr. Wullings, voor wie hij hoopte, dat zij nog jaren lang getuige zal mogen zijn van het succes der school. Burgemeester Berkhout verklaarde, dat het hem een voorrecht geweest is met het Comité te mogen samenwerken, bracht hulde aan den architect, den heer Harsten en getuigde ervan, dat dit monument zal spieken van de beteekeni-s van den heer Wullings voor het Instituut en van het Instiuut voor de gemeente. Velen hebben, dank zij hun opleiding, den naam van „Nederlander" in het buitenland hoogge houden. Nog vele jaren zal dit monument herinneren aan den- man, die voor velen zooveel beteekend heeft en die in de her innering der Voorschotenaars zal blijven voortleven. Na afloop van deze ontroerende plech tigheid. vereenigden zich allen op een re ceptie. die door het gemeentebestuur in het Raadhuis werd aangeboden en waar allen zich verdiepten in herinneringen aan hun dikwijls reeds langgeleden ver blijf op het Instituut. Ook tijdens den koffiemaaltijd op het Instituut was zulks het geval; er heerschte daar een geannimeerde stemimng, doch ook de ernst, toen mevrouw Wullings het woord voerde. Wij ontvingen dan ook tijdens dit sa menzijn het was ons een voorrecht daarmij mede te mogen aanzitten! een voor tref felij ken indruk van de uitstekende sfeer, die op dit Instituut zoowel bij jong als oud heersoht! Gerritje Pauw 22 j. Gerard Cornells Verlaan 22 j. en Maria Sara Johanna Stolp 19 j. Getrouwd: Harmen Jonkers 35 j. en Johanna Maria Tysterman 24 j. Theodoras Wilhelmus Mooü 25 j. en Johanna Klaverveld 25 j. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Ida Johanna, D. van C. G. de Goede en J. F. Witteman. Overleden: C. Treur 66 j., echtgenoote van J. van Winkel T. zyistra 76 j., weduwe van J. N. Bogaards. De verzending van poststukken. Naar wy vernemen, zal binnenkort worden begonnen met een verzending van poststukken van hier 's middags om 2 uur. Daar thans geen verzending van hier plaats heeft tusschen 6 uur 's morgens en plm. halfzes des avonds, zal de nieuwe maatregel een groote verbetering zyn NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Nlcolaas Maria, Z. van H. A. Vink en A. E. v. d. Weyden. Overleden: Wilhelmina Cornelia Gerse 51 J., echtgenoote van P. Maarsseveen Bastiaan Voorham 88 j., ongehuwd. Getrouwd:. A J. de Jong 29 j. en P. van Capel 24 j. W. Boekesteyn 25 j. en E. Slot boom 28 j. Ondertrouwd: G. Hoogerwerf 30 J. en K. M. v. d. Weljden 27 j. Verkiezing Dijkgraaf Polder Nieuwkoop en Noorden. By de stemming voor dykgraaf van den pol der Nieuwkoop en Noorden werden uitgebracht 552 stemmen van de 622. Hiervan verkreeg de heer P. M. M. van der Weyden, burgemeester dezer gemeente, 333 stemmen en de heer Joh. Nell 219 stemmen. NIEUWVEEN. GEMEENTERAAD. De vleeschkeuringsdienst Verze kering gemeentegebouwen enz. De Raad vergaderde. Afwezig met kennis geving. de heeren J. Vreeken en P. Spring in 't Veld. Onder de ingekomen stukken was goedkeuring van Ged. Staten der begrooting 1941; batig slot Vleeschkeuringsdienst Nieuwveen 1940 f 1843,97. Batig slot GE£. 1940 f. 2074.59. Goed keuring grondverkoop aan den heer M. Karse- meyer; Verlenging ontruimingstermyn der on bewoonbaar verklaarde woningen aan den Sta tionsweg No. 116. Aangenomen werd den kindertoeslag voor den Gemeenteveldwachter te verhoogen van f60 op f.70 p. j. Volgde goedkeuring van wyzigin- gen inzake het arbeidsovereenkomstenbesluit in de algem. Politie-verordening werden nieuwe bepalingen opgenomen betrekking hebbend op het ruimen van sneeuw, aanleggen van üsbanen of het onderhoud daarvan. De gemeenschappeiyke vol-ambteiyke rege ling inzake den Vleeschkeuringsdienst werd be handeld en aangenomen evenals de gewyzigde heffing op het keurloon. B. en W. vroegen den Raad machtiging voor de behandeling inzake, honden, straat- en inkomstenbelasting, hetgeen werd goedgekeurd. Doordat het Arbeidsbureau tar Secrectarie is vervallen, komt de ambtenaar van genoemde arbeidsbemiddeling de heer H. N. M A. Robertsz op wachtgeld. De jaarwedde bedroeg f.50. De heer Robertz heeft verzocht, de jaarwedde als ambtenaar ter Secretarie dien tengevolge te verhoogen met f.50 p. j., hetgeen goedgevonden werd. Aangegaan werd een Molestverzekering voor de gemeentegebouwen en de Verhooging der Brandverzekering. Op voorstel van den heer Joha werd toegezegd, dat alles in één Maat- schappü zal worden opgnomen. Besloten werd. de speelplaats der OJL. School zoo dit mogeiyk is te verharden. De voorzitter besprak tenslotte de moeiiykheden betreffende een gelegenheid voor de lichameiyke ontwikkeling der school kinderen WADD1NXVEEN. RAAD S AGENDA. De Raad komt hedenavond te 7 uur bijeen. 1. Verslag der vergadering van 27 Mei 1941; 2. Mededeelingen, ingekomen stukken enz. om daarop, zoonoodig te be sluiten; 3. Subsidie aan de Middelbare Han delsavondschool te Boskop; 4. Verhuur van BEROEMD PIANIST, EN OUD-MINISTER- PPRESIDENT VAN POLEN. De vroegere minister-president van Polen en beroemde pianist, Ignaz Pa derewski, is gisteren op 81-jarigen leef tijd in een hotel te New-ïork over leden, na gedurende een week ziek te zijn geweest. Ignaz Johann Paderewski werd geboren in Kurikowka in Podolië op 18 November 1860. Hij studeerde muziek te Warschau, Berlijn en Weenen, waar hij een leerling was van Leschetizky. Hij debuteerde als pianist in Weenen in 1887, in Parijs In 1889 en ln Londen in 1890. Men heeft de pianistiek van Paderewski vaak virtuozen- dom genoemd, doch zijn speelwijze ging daar zonder twijfel ver bovenuit. Zeker, Paderewski beheerschte de techniek van het pianospel volkomen, maar hij maak te haar ondergeschikt aan zijn muzikali teit. Zijn recitals waren dan ook steeds de vrucht van diepe en serieuze studie van de werken der componisten, welke hij uit voerde. Niet alleen als toonkunstenaar, ook als componist is de groote Pool bekend be kend. Zijn eerste belangrijke werk was de opera Manru, waarvan de première ging op 21 Mei 1901 in Dresden. Voorts compo neerde hij o.a. symphonie in b-mineur, een pianoconcert, een vioolsonate, een trio, nog een opera sakuntala en uiteraard ver scheidene werken voor zijn eigen instru ment. Paderewski behaalde artistieke suc cessen in de geheele wereld, doch Polen vergat hij nooit. De liefde voor zijn land was er ook oorzaak van, dat hij zich op politiek terrein bewoog. Sedert 1915 ijver de hij voor de Poolsohe onafhankelijkheid en hij slaagde er in, president Wilson er van te overtuigen, dat deze hersteid moest worden. Van Amerika uit heeft hij grooten invloed gehad op de politieke gebeurtenis sen in zijn land en wel zoo zeer, dat hij in Januari 1919 werd gekozen tot minister president. Hij vertegenwoordigde zijn land in Versailles en in 1920 en 1921 in den Volkenbondsraad te Genève. Hij slaagde er evenwel niet in zijn wensch van een na tionale unie in Polen te verwezenlijken. Daarom trad hij af op 27 November 1919. Tot 1921 bleef hij evenwel politiek werk zaam, waarna hij zich terugtrok op zijn landgoed in Califorriië, om zich wederom geheel te wijden aan de muziek. Ook na deze periode trad hij in de geheele we reld als pianist op, waarbij men hem zou kunnen kwalif iceeren als vertegenwoordiger van een voorbije periode, welke haar groot heid niet zal verliezen, ook al werd zijn auditorium kleiner, omdat niet hij, maar zijn publiek de voorkeur gaf aan moderner opvattingen. de ambtswoning, Kerkweg No. 155 aan den burgemeester; 5. Aanvulling der verorde ning veldwachters; 6. Verordening op het beheer der gemeentebedrijven; 7. Idem ter bestrijding van plantenziekten en schade lijke dieren; 8. Voorstel inzake den Keu ringsdienst voor vee en ^leesch in deze ge meente; 9, Begrotingswijziging; 10. Ver zoeken inzake ontheffing van schoolgeld wegens ziekte en vertrek. BERICHT no. 12. De volgen-de prijzen voor vervoer met huurauto's moeten aan het publiek in. rekening worden gebracht 1. Gemeenten boven 50.000 inwoners. a) voor auto's met taxameter, indien de rit zich niet verder uitstrekt dan tot ten hoogste 10 kilometer buiten de gemeentegrens 1) een zgn. „eerste aanslag" van f. 0.50, waarvoor kosteloos wordt voor gereden en vervolgens tot 1000 meter belast wordt gereden 2) f. 0.10 voor elke volgende 500 meter of .gedeelte daarvan, binnen de gemeentegrens afgelegd; 3) f. 0.20 voor eike 500 meter of gedeelte daarvan, buiten de gemeente grens afgelegd tot aan het adres van bestemming van den passagier. b) Voor auto's met of zonder taxameter, indien de bestemming is gelegen op meer dan 10 kilometer van de gemeentegrens f. 0.15 per afgelegden kilometer of gedeelte daarvan, te berekenen over den geheelen, door den auto af te leggen, afstand van garage tot garage. c) voor auto's zonder taxameter, voor ritten, waarbij de grens der gemeente niet wordt overschreden f. 0.30 voor iedere met passagier (s) afgelegde of aangevangen 1000 meter ritlengte, met een minimum van f. 0.75 per rit. 2. Gemeenten tot 50.000 inwoners. a) voor ritten binnen de bebouwde kom der gemeente f. 0.30 voor iedere met passagier(s) afgelegde of aangevangen 1000 meter ritlengte, met een minimum van f. 0.75 per rit. b) voor ritten, waarvan de bestemming buiten de bebouwde kom is gelegen f. 0.15 per afgelegden kilometer of gedeelte daarvan, te berekenen over deni geheelen, door den auto af te leggen, afstand van garage tot garage. De vergoeding voor „voorrijden" van den auto is in alle tarieven inbegrepen. Tengevolge van den gestegen benzineprijs wordt op de bovengenoemde tarie ven een toeslag gelegd van 10 Het wachttarief bedraagt voor het geheele land f. 0.10 voor iedere verstreken of aangevangen waohtperiode van 4 minuten. HET VRAGEN VAN HOOGERE PRIJZEN IS STRAFBAAR. BEWAAR DEZE OPGAVE EN GEBRUIK HAAR. Nieuwe opgaven kunnen de vroegere ongeldig maken. 4568 (Tngez. Med.) DINSDAG 1 JULI. Hilversum I, 415,5 M. 6.45 Gr am.muziek 6.50 Ochtendgymnastiek 7.00 Gram.muziek 7.45 Ochtendgymnastiek 8.00 BNO: Nieuws berichten 8.15 Schriftlezing en meditatie (Voorbereid door de Christeiyke Radio Stich ting) 825 Gram muziek 9.15 Voor de huis vrouw 925 Gram.muziek 11.00 Decla matie 11.20 Viool met pianobegeleiding 12.00 Schrammelkwartet en soliste 1225 Het kwartier van den arbeid 12.40 Almanak 12.45 BNO: Nieuws- en ecpnomische berichten 1.00 Gram.muziek 1.30 Gevarieerd concert 3.15 Gram.muziek 4.00 Cursus ,,Ons geloof en ons werk" (voorbereid door het Vryzinnig Pro- testantsch Kerkcomité) 4.20 Gram.muziek 4.45 Sport en spel voor de jeugd 5.15 BNO: Nieuws-, economische en beursbericht-en 5.30 Musiquette 6.00 Lezing ,J)e beelding der sage" 7.00 BNO: Vragen van den dag 7.15 Zang met piaonbegeleiding en gram.muziek 8.00 BNO: Nieuwsberichten 8.15 Spiegel van den dag 8.30 Omroeporkest en solisten 9.30 Berichten (Engelsch) 0.45 BNO: Nieuwsbe richten 10.00—10.15 BNO: Engelsche uit zending. Hilversum II (alleen voor radiocentrales met ïynverbinding)6.45 Gram.muziek 6.50 Och tendgymnastiek 7.00 Gram.muziek 7.45 Ochtendgymnastiek 8.00 BNO: Nieuwsbe richten 8.15 Gram.muziek 1020 Zang met pianobegeleiding 10.40 Declamatie 11.00 Amabile-sextet en gram.muziek 12.00 Berich ten 12.15 Frans Wouters en zyn orkest 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten 1.00 Harmonie-orkest van het Nederlandsch orkest ,,'s Gravenhage" 1.40 Gram.muziek 2.00 Arnhemsche orkestvereeniging, soliste en gram muziek 3.30 Voor de zieken 4.00 „Mu ziek langs de kusten van Afrika", causerie (met gram.muziek) 4.30 Gram.muziek 5.15 BNO Nieuws-, economische- en beursberichten 5.30 Groot Amusementsorkest en gram.muziek 6.15 U hebt het gehad op de lagere school 6.30 Gram.muziek 6.45 De Jeugdsportclub 7.00 BNO: Vragen van den dag 7.15 Gram. muziek 7.45 Causerie „Sport en lichameiyke opvoeding voor de vrouw" 8.00 BNONieuws berichten 8.15 Gram.muziek 8.20 Radio- tooneel 9.25 Granunuziek 9.30 Voor den boer 9.45 BNO: Nieuwsberichten 10.00 vondwyding (voorbereid door het Vryzinnig Protestantsch Kerkcomité) 10.0510.15 Gram. muziek. GEM. RADIODISTRIBUTIEBEDRIJF. Dinsdag 1 Juli. Ie Programma: 6.4522.00 Hilversum I 22.0024.00 Duitsch Programma. He Programma: 6.45—22.15 Hilversum II 22.1523.00 Hollandsch Programma uitsluitend voor Radio Centrales 23.0024.00 Duitsch Programma. Hie en ÏVe Programma: 6.4524.00 Duitsch Programma. Honden- en kattenbrood bon nr. 14. Vleesch- en vleesch- warenbon nr. 20. BOSKOOP, 28 Juni. Coöp. Ver. De Bos- koopsche Veiling. Rozen per bos: Hadley 21—36 ct.; Edith Helen 19—31 ct.; Orange-Triumph 7690 ct.; Gloria Mundi 44— 60 ct.; Buterfly 2443 ct.; Ingar Olsson 36 ct.; Florex 26—33 ct.; August Noach 21—26 ct.; Rosalandia 27—36 ct.; Else Poulsen 4462 ct.; Pechtold 4059 ct.; Queen Mary 1732 ct.; Ju weeltjes 52118 ct.; Jules Bouché 32 ct.; Rosa Mundi 78 ct.; Sweet Heart 3848 ct. Diversen per bos: Clematis Durandi 24—38 ct.,; idem Mevr. le Coultre f.11.50; idem Prins Hendrik f. 0.75—1.10; Campanula 14—16 ct.; Violieren dubbele 3141 ct. HONSELERSDIJK, 28 Juni. Groentenveiling. Export. Bloemkool f12, 2de f68, 3de f.3 per 100 stuks; tomaten 34, bonken 25, aardbeien 30 40, snyboonen 4044 ct. per kilo, peen 10 ct. per bos. LEIDSCHENDAM, 28 Juni. Engelsche kom kommers 1ste soort f.13, 2de soort f.10, 3de soort f. 6,50, wankleurige f.4; gele komkommers, lste soort f.11, 2de soort f.8, 3de soort f. 3,50; kropsla lste soort f. 1,20, 2de soort f. 0,50; peen f.11; bloemkool lsto soort f.12, 2de soort f.9, uitschot f. 3,50; tomaten, midd. f.17, groote ronde f. 17, 2de soort f. 17, 3de soort f. 17, bon ken f.12, uitschot f.6; rijp f.10; andyvie per kilo 414 ct.; postelein 10; rabarber per 100 kilo 6 ct.;sel derie f. 2,50; peulen f.25; tuinboo- nen f.10; doperwten f.25. NAALDWIJK, 28 Juni. Groentenveiling. Aard beien 3045 ct.; snyboonen 44 ct.; tomaten 34 ct.bonken 2735 per kilo; peen 611 ct. per bos; rabarber f.6 per 100 K.G.; bloemkool f.12, 2de f.9, 3de f.36,50 per 100 stuks. RIJNSBURG, 29 Juni. Groentenveiling. Aard appelen f.10; rabarber f.6; doperwten f.25 per 100 K.G.; knolkroten f. 3,40—4,50; radys f. 1,40 —2; bospeen f. 9.50—11; slaulen f0,903; sja lotten f. 1,70—2,20; selderie f.3—4,60 per 100 bos; kropsla f.0,401 per 100. PRIJZEN EN BESOMMINGEN. IJMUIDEN, 30 Juni. 4 Tarbot f. 4,10—3,40 per KG.; tongen f.4,50— 2,80 per KG.; kleine schol f.8061; puf schol le soort f.5736; pufschol 2de soort f.3314,50; pieterman f.7260; muilen f.3029; groote makreel f.73; kleine makreel f.67; horsmakreel f.2115; kleine roode poonen f.8047; wyting f.3121; groote schar f.3729; kleine schar f. 20—17; pufschar f. 10,507 (alles per 50 K.G.). Besomming: Trawlers: IJm. 417, 100 manden, f.1433; IJm. 165, 80 manden, f.2140; IJm. 29, 150 manden, f.3017; IJm. 107, 260 manden, f.4080; IJm. 129, 150 manden, f.3160. Besomming loggers: KW. 52 f.670; KW. 47 f 420; KW. 135 f.970; KW. 144 f.1050; KW. 59 f.830; KW. 89 f.1090; KW. 110 f.780; KW. 58 f.720; IJm. 283 f.500; IJm. 225 f.410. Vergeet niet vóór Uw vacantie onderstaand biljet aan ons toe te zenden OndergeteehencU wonende week jr abonné kwartaal .(straat)No.. wenscht het „IBIDSCH DAGBLAD" vanaf tl nuopgezonden te hébben aan onderstaand adres t tegen vergoeding van benoodigde portokosten.

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 8