IHIiM'W J Binnenland GEMENGD NIEUWS - Tweefc Blad Vrijdag 27 Juni 1941 Opnieuw slachtoffers van het baden Familiedrama te Halsteren RECHTZAKEN AGENDA Winterhulp Nederland VRAGENRUBRIEK Cm. ?4€&0t VIXAM+AMJZ FCAémhjZ FEUILLETON Een man verdween.. DE OPBRENGST VAN VOLKSTUINTJES. In verband met bepaalde' geruchten, dat de opbrengst van volkstuintjes en zeker van die, welke door vereenigingen voor haar leden worden gepacht en beschikbaar gesteld, bij de provinciale voedselcen trales zou moeten worden ingeleverd, heeft het bestuur van het R.K. Werkliedenverbond zich om nadere inlichtingen gewend tot het rijksbureau voor voedselvoorziening in oorlogstijd. In antwoord daarop ontving het Ver- bondsbestuur van den directeur-gene raal van de voedselvoorziening de me- dedeeling, dat de bedoelde personen „de opbrengst van hun volkstuintjes zullen mogen behouden, indien het bewerken van den grond, het zaaien verplegen en oogsten van het gewas geheel door hen zelf verricht is en de opbrengst de eigen gezinsbehoefte niet overtreft. Wel moet door den provincialen voedsel- commissaris vastgesteld zijn, dat de be treffende grond voor volkstuintjes in aan merking komt. Het kan n.l. door de overheid niet toe gestaan worden, dat grond, behoorende aan boerderijen, welke normaal voor land bouwdoeleinden in gebruik was, thans tot volkstuintjes versnipperd wordt". »J. C. SPAPENS t. In het ziekenhuis te Tilburg is in den ouderdom van 61 jaar verleden de heer J. C, Spapens, een bekende figuur in de schoe nenindustrie. Begaafd met een bij zonderen geest en bezield met een ongekende werk kracht en werklust, heeft de heer Spapens veel voor de schoenenindustrie gedaan. De gemeente Waalwijk verliest in hem een van haar meest vooraanstaande bur gers, die vooral op industrieel gebied een op den voorgrond tredende positie heeft bekleed. N.R.Crt. ALGEMEENE VEREENIGING VOOR VREEMDELINGENVERKEER. Vergadering te Amsterdam. Gistermiddag heeft te Amsterdam .in Hotel Krasnapolsky de congresvergadering van de Algemeene Nederlandsche Vereeni- ging voor Vreemdelingenverkeer plaats ge had onder leiding van mr. dr. Deckers. Tot leden van de commissie voor het nazien van de rekening en verantwoor ding over 1941 werden benoemd: mr. F. Smits te Breda, F. Tieter te Gouda en mr. R. H. Woltjer te 's-Gravenhage. Tot leden van het hoofdbestuur werden gekozen de heeren mr. D. Breebaart, mr. H.' J. Buwalda, Jos Crolla en mr. Derks. Waar het congres in 1942 zal gehouden worden, heeft men nog niet besloten. Het bestuur zal nader vóór 1 Augustus een beslissing nemen. De rondvraag gaf aanleiding tot discussie over aangelegenheden van meer huishou- delijken aard. Na de pauze heeft ir. J. Gratama, vice- voorzitter van de vereeniging Hendrick de Keyser, een voordracht met lichtbeelden gehouden over de oude Nederlandsche ar chitectuur. Na afloop vereenigden zich vele congres sisten aan een gemeenschappelijken maal tijd in Hotel American. EEN PRIJSREGELING VOOR KERSEN IN VOORBEREIDING. Naar aanleiding van berichten over ver kopen van kersen op het hout, waarbij hooge prijzen werden betaald, deelt de ge machtigde voor de prijzen mede, dat er een regeling betreffende maximum-veilingprij- zen voor kersen in voorbereiding is. Nadrukkelijk wordt er de aandacht op gevestigd, dat bij de vaststelling daarvan geen rekening zal kunnen worden gehou den met de hooge prijzen, welke den laat- sten tijd voor aankoop van kersen op het hout werden besteed. mesjes scheren, in record-tijd, zacht, snel en schoon! 4463 (Ingez. Med.) LUIT.-GEN. TIT. KLERK DE REUS OVERLEDEN. Gisteren is te Nijmegen op 84-jarigen leeftijd overleden luitenant-generaal titu lair A. L. Klerk de Reus. De overledene is in 1856 te Rotterdam geboren, diende bij de infanterie, bij de vesting-artillerie, bij het wapen der artil lerie in Nederlandsch-Indië en werd in 1881 geplaatst aan de hoogere krijgsschool. Op 1 Mei 1910 werd hij bevorderd tot ko lonel en benoemd tot commandant van het tweede regiment infanterie. Met in gang van 1 November 1913 werd hij be noemd tot gouverneur der residentie, waarna hij eind December 1915 den mili tairen dienst verliet met den titulairen rang van luitenant-generaal. UITRUSTING STOOMVISSCHERS- VAARTUIGEN. Van bevoegde zijde deelt men ons mede, dat van overheidswege credieten kunnen worden verleend voor het uitrusten van stoomvisschersvaartuigen, indien de eige naar zelf niet over voldoende middelen beschikt. In verband met de gasolieposltie zullen uitsluitend ten behoeve van stoomvisschers vaartuigen credieten worden verleend. Het zal dientengevolge mogelijk zijn een aantal stoomschepen voor de visscherij gereed te maken, hetgeen de vischvoor- ziening zeer ten goede zal komen. Aanvragen voor het verkrijgen van een credïet moeten schriftelijk worden inge diend bij de Nederlandsche Visscherijcen- trale, Juliana van Stolberglaan 34 te 's-Gravenhage. Woensdag ontving de Rotterdamsche politie bericht, dat een 19-jarige jongen in het Schiekanaal Verdronken zou zijn. Eerst gisteren werd het lijk van het slacht offer, G. van N., gewoond hebbende aan de Wattstraat te Schiedam, gevonden. Gisteren is de 17-jarige P., wonende te Soest, in de zweminrichting „Baarn" ver dronken. Het slachtoffer kon niet zwem men, doch had zich desondanks in het diepe bassin begeven. Toen het lichaam werd opgehaald, ble ken de levensgeesten niet meer te kun nen worden opgewekt. De 63-jarige organist van der W. is bij het nemen van een bad in de Waal bij Druten verdronken. MOTORSCHIP UITGEBRAND TE GRONINGEN. Ongeveer 30.000 K.G. stroo door de vlammen verteerd. Gistermiddag om 4 uur is te Hoogkerk bij Groningen tengevolge van het vlamvat ten door vonken uit de pijp van den mo tor in het ijzeren motorschip „Döllard", eigenaar Anton Abels, gedomicilieerd te Nieuweschans, brand ontstaan. Binnen korten tijd stond de geheele lading, be staande uit 800 pakken stroo, wegende in totaal 32.000 K.G., in lichter laaie. De brandweer uit Hoogkerk verleende assistentie, doch kon niets anders uitrich- tèn dan de lading overboord werpen. Alles werd een prooi der vlammen, alleen het ijzeren geraamte is intact gebleven. Verzekering dekt de schade. SLACHTOFFERS VAN DE WARMTE. Twee do oden in de provincie Groningen. Mej. C. te Oostwold, die naar Gronin gen -was geweest en in Winschoten in de bus zou stappen, werd plotseling ten ge volge van de warmte onwel en was eenige oogenblikk'en later overeleden. Te Ekamp (Gr.) was gisteren de tach tigjarige E. Z. op het land van zijn zoon aan het werk, toen hij door de warmte werd bevangen en kort daarop overleed. 18-JARIGE JONGEN STAK ZIJN VADER MET EEN MES. Gisteravond heeft zich in het gezin van den 40-jarigen J. van den B. te Halsteren een drama afgespeeld, dat dezen man en vader het leven heeft gekost. Er heerschte ruzie tusschen man en vrouw, waarover de 18-jarige zoon G. van den B. zich zoo drif tig op zijn vader maakte, dat hij dezen met een tweetal messteken, een in 't hoofd en een in de hartstreek, het leven benam. De jeugdige dader, die als een oppassende jongen bekend stond en veel berouw over het gebeurde toonde, heeft den dokter gewaarschuwd en heeft zich ter beschik king van de politie gesteld, die hem in voorloopige bewaring heeft genomen. De getroffene laat 7 kinderen achter, van wie G. de oudste is. BLIKSEM IN BOERDERIJ GESLAGEN TE NIJ VERDAL. Tijdens het onweer van eergisteravond sloeg de bliksem in de boerderij van den landbouwer J, Vrugteneel te Nijverdal. In een oogwenk stond de boerderij in lichter laaie. Alleen het vee kon worden gered, De vrouw van V. werd bewusteloos geslagen, terwijl een achtjarig dochtertje brandwon den opliep. Het huis en de inboedel waren laag verzekerd. Voorts werd een begin van brand veroorzaakt op een boerderij van Haarle. Hier wist men met behulp van de buren het vuur te blusschen. WATER IN DE GASLEIDING. De zomerwarmte weerhield gisterochtend twee bewoners van de Quellijnstraat te Amsterdam niet, een onderlinge ruzie te laten ontbranden. De een had een deel van zijn woning aan den ander onderver huurd en door financieele oorzaken was een twist ontstaan. De huurder, als mach tigste partij, nam dwangmaatregelen te gen zijn onderhuurder en sloot den gas- toevcer van het onderverhuurde gedeelte der woning af, tot verklaarbaar ongenoe gen van de tegenpartij. „Ik geen gas jij geen gas" repliceerde de gedupeerde, schroefde een dop van de gasleiding af en liet er een hoeveelheid water in loopen. Het gevolg was, dat beide partijen nu zonder gas zaten. HAAGSCHE POLITIERECHTER Zware straf voor kippendief. G. P., die sinds zijn arrestatie in het politiebureau te Wassenaar werd opgebor gen, had in die omgeving in den vroegen ochtend het heele kippen-bezit van een landbouwer gestolen, waarbij ook de haan verdween. De Officier vond dat in dezen tijd der gelijke diefstallen met kracht tegengegaan moeten worden, waarom hij zes maanden gevangenisstraf vorderde. De Politierech ter, die zijn beslissing nog had aangehou den, heeft uitspraak gedaan, en P. tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld met bevel tot onmiddellijke gevangenneming. „JOURNALISTEN" VEROORDEELD. Naar aanleiding van het bericht van de veroordeeling door het Duitsche landge- recht van twee personen, die zich ten tijde van het plegen van de ten laste gelegde feiten „journalist" konden noemen, deelt het Verbond van Nederlandsche Journa listen mede, dat deze personen, de 33-ja rige W. R. te Castricum, en de 46-jarige H. van de H., te 's-Gravenhage, geen lid zijn van dit verbond en zich thans, na het in werking treden van het journalisten- besluit, dus geen journalist meer mogen noemen. DE SLECHT BEZETTE TRIBUNES. De rechtbank te 's-Gravenhage heeft vonnis gewezen in de civiele procedure tus schen de Comm. Vennootschap Handel maatschappij C. de Ruiter te Amsterdam en de gemeente .'s-Gravenhage, welke verband houdt met de débacle, ontstaan voor ge noemde vennootschap, door het geringe bezoek aan de door haar opgerichte tri bunes ter gelegenheid van de feestelijk heden op 7 Januari 1937. De gemeente werd veroordeeld aan de eischeres te vergoeden de schade, door haar geleden en nog te lijden ten gevolge van wanprestatie, nader op te maken bij staat. Overige vorderingen der firma werden ont zegd. HEDEN. Stadszaal: Snip- en Snaprevue. 7,30 uur nam. Haarlem: St. Bavokerk: Chr. Oratorium- Vereeniging Haarlem, Bach's „Hohe Messe". 7.30 uur nam. Katwijk/Zee: Nova-Theater. „Een hopeloos geval". Zaterdag. Stadszaal: Snip- en Snaprevue. 7.30 uur nam. ÖIOSCWEN t 18 laar: 14 laar: i alle leefden Luxor-theater: „Eva uit het Vrouwenparadijs" 5 Dagelijks u?.m 2 en 8 u ir Zondag 2—7 uur doorl voorstelling. Lido-Theater: „De man met de twee gezich ten" t Dagelijks 8.15 uur nam.; 's Zondags te 21/4, 4.30 en 81/4 u. Woensdag en Zaterdag ma- tlnée 2.30 uur. Trianon-theatér: „Drie verliefde vrijgezellen" t Dagelijks 2 en 8 uur. 's Zondags van 2—6.30 uur doorl voorstelling. Casino-theater: „Zijn beste vriend Dagelijks 8 uur Woensdag en Zaterdag ook 2Vf> uur Zondags te 2. 4% en 8 uur nam, Rex-theater: „D. m 88" Dagelijks 2 en 8 uur nam.; Zondag 26% uur doorl voorstelling. Katwijk Zee: Nova-Theater. „Een hopeloos geval". Dagelijks 8 uur nam. 's Zondags ge sloten. De avond-, nacht- er Zondagsdienst der apo theken te Leiden wordt van Zaterdag 21 Juni 20 uur tot Zaterdag 28 Juni 8 uur waargenomen door de apotheek Kok, Rapenburg 9, telef. 24807 en de apotheek „Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht 48, telef. 21060. Te Oegstgeest door de Oegstgeesche Apotheek, Wilhelminapark 8, telef. 26274. LUCHTTEMPERATUUR. 17 gr. C. (63 gr. F.). WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De zyi" Voorm, 12 uur: 23 gr. Celsius. Zweminrichting „Poelmeer". Voorm. 12 uur: 23 gr. Celsius.. BOERDERIJ AFGEBRAND TE LAREN (GELD.) Eergisteravond werd tijdens een hevig onweer een boerderij in de buurtschap Verwolde te Laren (Geld.) door den blik sem getroffen. Het woonhuis ging in de vlammen op. Het vee werd gered, maar de voorraad hooi werd een prooi der vlam men. BRAND IN ZUIVELFABRIEK BIJ IJLST. Gistermiddag ontstond door tot nu toe onbekende oorzaak brand in het machine gebouw van de coöperatieve zuivelfabriek „De Hem" te Oosthem bij IJlst. De wind joeg het vuur in de richting van het eigenlijke fabrieksgebouw en de. directeurs woning. Spoedig waren twee groote auto mobielspuiten van de gemeente Wijmbrlt- seradeel aanwezig, welke onmiddellijk Wa ter gaven, daarbij nog gëholpen door twee slangen op de waterleiding. Het vuur werd aangetast met zes stralen. De motorspuit uit IJlst, welke ook op het terrein van den brand verscheen, behoefde geen dienst te doen. Het vuur kon beperkt gehouden wor den tot het machinegebouw, dat echter ge heel uitbrandde. De fabriek is tegen brand schade verzekerd. Hoewel het groote hoofd gebouw geen schade heeft opgeloopen, mist de fabriek kracht en licht en zal daardoor gedurende geruim en tijd niet kunnen wer ken. In het uitgebrande perceel waren, behal ve een stoommachine, een dieselmotor en eenige andere voor het bedrijf noodzake lijke installaties opgesteld. Gironummer van de W. H.N. 5553. De Bank van de W.B.N. tsKas- vereenlging N. V. Amsterdam, PostgironummeT 8 7 7. Stort op 5553 of 877. Ge brengt gelnfe ln veler leven. J. A. te L. Lelden, Oegstgeest, Amsterdam (langs den grooten weg 42 KM.)Lemmer, Do- niaga, Hommert-s, Sneek (24 K.M.); Sneek, Lemmer, Kuinze, Blankenham, Blokzijl, Vollen- hove, Zwartsluis, Genemuiden, Grafhorst, Kam pen (79 KM.). Van Amsterdam vertrekt de Lemmerboot dagelijks om 9.15 uur v.m. en 16.00 uur nam. A. C. A. te L. Leiden, Alphen. Bodegraven, Woerden, Utrecht, Houten, Beusichem, Buren. Tiel (93 K.M.). B. O. te L. Leiden, AlpÊen, Bodegraven, Woerden. Utrecht, De Bildt, Soesterberg, Amers foort, Nijkerk, Putten, Harderwijk, Nunspeet, Doornspijk, Elburg, Oldebroek. Wezep, Zwolle Hasselt. Genemuiden, Zwartsluis. Vollenhove, Blokzijl, Blankenham. Kuinre, Lemmer, Do- niaga, Hommerts, Sneek, Bolsward, Witmarsum (241 K.M.). Aanzienlijk korter is de weg via Haarlem, Alkmaar, Afsluitdijk, n.l. 138 KM. OOOS.25 CT.-.JTUBE 35 CL 8924 (Ingez. MedJ Door LESLIE FORD. (7 Waarom had hij het zegel van zijn revol ver genomen, toen hij naar de hut ging om zijn vroegeren vriend te ontmoeten? Waar om was zijn gezicht zoo gespannen en grauw geweest toen hij van Doorlaat teruggeko men was, en wist dat de mogelijkheid be stond dat wij Steve konden ontmoeten? Niet alleen om Cecily te sparen daar kon ik wel op zweren. Hij was wel in staat ge weest om Cecily haar nek te laten breken op den palomino, om zijn eigen nek te red den. Ik begreep, even duidelijk alsof hij het me zelf verteld had, dat hij nog een andere reden had om bang voor Steve te zijn. Dat hij een dringende reden gehad had, heih onder vier oogen te spreken, voordat een van de anderen hem zou zien. Hij kwam luchtig aanloopen en veront schuldigde zich voor zijn te laat komen. Door het dunne rookgordijn van het vuur heen zag ik zijn gezicht, en ik schrok zoo dat ik mijn soep moest neerzetten om niet te morsen. Alle grimmige concentratie op zijn gezicht was volkomen weggevaagd, en in de plaats daarvan was een uitdrukking van tevreden vertrouwen, bijna van triomf. Wat er daar achter de gesloten deur van de hut was voorgevallen, had zich blijkbaar precies zoo afgespeeld als George dat ge- wenscht had. Hij nam zijn kop soep en ging aan den anderen kant van het vuur naast Cecily zitten. De manier waarop hij Bill een beetje opzij drong en zich als rechtmatige bezitter van die plaats gedroeg, was zóó opvallend dat ik mevrouw Chapman's oogen zag op flikkeren. Zij sloeg met opeengeklemde ka ken haar kleindochter gade. Cecily die niets gemerkt had, keek glimlachend op. „En heb je,een beer gevonden?" George lachte. „Nee, maar ik heb wel den boschwachter gevonden." Cecily keek in het vuur, toen zei ze: „Dat was zeker dien man, dien we hoorden zin gen, hè? Zijn stem leek op die van iemand dien ik vroeger gekend heb." Mijn hart stond stil. George's soepkom bleef halverwege zijn mond onbeweeglijk wachten, terwijl hij haar gadesloeg. Me vrouw Chapman brak de spanning die al leen hij en ik ons bewust waren. „Waarom heb je hem niet gevraagd, met ons mee te eten?" vroeg ze scherp. „Dat heb ik gedaan", zei George kalm. „Hij zei dat hij het te druk had." Joe Anders fronste het voorhoofd. „Ik vind het heel raar dat hij niet eens hier heen gekomen is om naar onze vergunning te zien", zei hij. Hij keek George met een flikkering van twijfel in de slimme oogen aan. „Daar wil ik meer van weten. Ik denk dat ik eens poolshoogte ga nemen". Hij zet te zijn bord neer en stond op. George haalde de schouders op en ging voort met eten. Joe stond hem nog steeds op te nemen en wist kennelijk niet wat hij aan hem had. „Heb je hem nog over je revolver gespro ken? Heeft hij je soms verlof gegeven, het zegel er af te nemen?" vroeg hij kalm. „Ja, dat heeft hij inderdaad gedaan." George zette zijn kop neer, nam de revol ver uit zijn zak en liet hem op zijn hand zien. „Hij he'eft zelf het zegel er af genomen, als het je soms interesseert." Ik haalde hoorbaar adem. Het is dan ook n rare gewaarwording iemand een beslis te leugen te hooren vertellen. Ik keek naar Joe; hij keek met saamgeknepen oogen George vlak in het gezicht. „Ik geloof dat je liegt", zei hij rustig. George kreeg een kleur en zijn spieren spanden zich. „Houdt je mond allebei", beval mevrouw Chapman. „Ga zitten, JoeGeorge, blijf waar je bent." George haalde de schouders op. „Je kunt later je excuses maken, Anders", zei hij kalm. „Schei uit Joe!" De stem van mevrouw Chapman klonk ijzig scherp. „Ik wensch hier niets meer over te hooren. En ik zal die revolver bewaren, George. Geef dade lijk hier." George overhandigde haar zonder een woord de revolver en ging voort met eten. Joe Anders ging weer zitten, de kaken stijf opeengeklemd en de oogen grimmig voor zich uit gericht. Ik moest weer naar George kijken. Zijn gezicht was in de schaduw van Cecily's hoofd, maar toen hij zich vooroverboog naar het vuur, zag ik het beter. Er lag een zon derling glimlachje op dat mij plotseling trof als een slag in het gezicht. Pas op dat oogenblik drong de volle beteekenis van het feit dat Steve Grant nog in leven was, tot mij door. Het eerste verbijsterende oogenblik toen ik ontdekte dat hij niet dood was, had ik alleen gedacht aan de noodlottige gevol gen voor Cecily, en was ik blind geweest voor al het andere. Als Steve niet dood was, wie was dan de verbrande man geweest die in zijn plaats begraven en beweend was? Daar moest George nu ook aan zitten denken. Als het waar was wat ik hem in de hut had hooren zeggen, dan moest hij hierover zelfs al eer der nagedacht hebben. „Dus je bent niet dood? Ik had al eens eerder over die moge lijkheid gedacht," had hij gezegd. Als dat waar was, dan moest hij ook verder door gedacht hebben; hij kon onmogelijk op dat punt zijn blijven staan. En hoe ver zou hij nu willen gaan? Hoe je het ook.bekeek, Steve Grant was volkomen aan de genade an George overgeleverd, en dat kon enkel beteekenen: aan hetgeen George's belangen F^ste. Dat moest het zijn waarover hij, rus tig in de schaduw van Cecily gezeten, flauwtjes glimlachend zat na te denken. Joe Anders gooide de resten van zijn bord met een beslist? gebaar in het vuur en sprong overeind. „Ik ga toch even naar den boschwachter toe, mevrouw Chapman", zei hij kortaf. „Er lijkt me hier iets niet in orde. Ik moet weten wat er aan de hand isGa je mee Bill?" Bill stond in een oogenblik met een van vreugde stralend gezicht op de beenen. „Reken maar!" riep hij uit,Ga mee, Ciss. Zullen we doen wie er het eerst is?" Het was of mijn hart stilstond. Cecily lachte vroolijk; toen sprong ze als de wincl overeind en holden ze als veulens het pad langs. George was bezig een sigaret aan te ste ken. Hij hield de lucifer in zijn vingers tot hij zich brandde, en wierp hem toen met een raadselachtig gesloten blik in het vuur. Joe keek rond en vroeg aan mij„Hebt U ook ge$n zin om mee te gaan, mevrouw Latham?" Ik stond op en zei moeilijk: „Ja graag" „En U, mevrouw Chapman?" Ze schudde' het hoofd. „Nee, ik blijf hier". George had zich niet verroerd. Hij leunde op zijn elleboog en keek den rook van zijn sigaret na, tot die zich vermengde met de dunne bleeke rookkolom van het kampvuur. Joe en ik liepen vlug voort op het smalle pad. De maand stond al boven de bergen, en haar licht werd helderder naar mate het laatste restje daglicht doofde. Ik vond het plotseling koud, en het gelach en gehijg van de kinderen die buiten adem bij de eerste boomen waren blijven wachten, klonk mij s-.:hel en onwerkelijk in de ooren, alsof ze niet het recht hadden hier te lachen. En er was geen énkel middel om hen tegen te houden; om hen te beletten die laatste korte helling naar de hut op te klauteren! Joe en ik liepen zwijgend voort. Cecily en Bill wachtten tot wij vlak bij hen waren en holden weer vooruit. Ik versnelde mijn pas. Onder de boomen was het donkerder; het licht van Joe's electrische lantaarn danste voor mijn voeten. Ik hoorde Bill roepen: „Spring, Cecily!" en hoorde het geplas van water. Ik liep nog harder. Toen zag ik de twee slanke gestalten boven aan de helling bij de omheining; ik sprong over de beek en rende naar boven. Cecily en Bill stonden nog op het erf. Het verbleekte gewei van een Wapiti stak spook achtig uit den gevel naar voren. De zaag naast den houtstapel was weg, de deur was dicht en met een zwaar hangslot gesloten. Een kringetje haver op den grond bij de plaats waar Molly vastgebonden geweest was. Steve Grant was weg, en het was dood stil om de kleine hut in het bosch. IV. Mijn slaapzak kwam me dien nacht voor als een dwangbuis. Ik wrong me in allerlei bochten, lag naar de oneindigheid: van den helderen nachtelijken hemel te kijken en trachtte een oplossing te vinden voor men- schelijkerwijs onverzoenlijke feiten. En als ik daarin niet slaagde, trachtte ik alles van me af te zetten om te slapen, hetgeen me nog veel minder lukte. (Nadruk verboden) (Wordt vervolgd) 2—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 6