DE RIJKSCOMMISSARIS SPREEKT VRIJDAGAVOND IN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 26 Juni 1941 Waf befeekent de strijd van hef NATIONAAL-SOCIAUSME tegen hef' Kapitalisme en hef Bolsjewisme voor de Volkeren van Europa? Buitenland Duitsche troepen in Baltisch gebied Verklaring van Saradjogloe op het IJsclubterrein (bij het Concertgebouw) KOMT EN HOORT KOMT EN HOORT Italiaansch W eermachtsbericht Uit de Omstreken BEURSOVERZICHT MARKT SE RICHTEN UIT DEN TREIN GEVALLEN. Waarschijnlijk doordat hij met zijn hand op de sluiting van de deur van het voor- balcon leunde, waardoor deze plotseling opensloeg, is vanochtend de negenjarige scholier H. van Essen .uit Maassluis tus- schen Vlaardingen en Maassluis, even voor de Boonersluis uit den trein gevallen. Nadat een passagier door middel van de nood rem den trein, die een snelheid had van 80 tot 100 K.M., tot stilstand had gebracht, trof men den jongen met een gapende hoofdwonde aan. Dr. van W. uit Maassluis verleende de eerste hulp, waarna het slachtoffer in ernstigen toestand naar het ziekenhuis te Vlaardingen werd overge bracht. Over slechte, stofige wegen zijn Duitsche troepen, naar aan het D.ND. gemeld wordt, tot het vroeger door de sovjets bezette Bal- tische gebied» doorgedrongen, Door de be volking met verbazing aangekeken, trekken zij steden en dorpen binnen. Terwijl de eerste boerenhoeven langs de grens ken nelijk geëvacueerd zijn, stonden eenige kilo meters daarachter boeren, werklieden en visschers voor hun huizen en gaven leven dig uiting aan hun blijdschap dat de sovjets verdwenen zijn. IN HET TURKSCHE PARLEMENT. Naar het Turksche persbureau meldt, heeft de minister van buiteniandsche zaken, Sa radjogloe, bij de debatten in de Turksche nationale vergadering over de ratificatie van het Duitsch-Turksche vriendschapsver drag verklaard, dat dit verdrag de bestaande verplichtingen van beide partijen tegenover derde mogendheden aan elke beïnvloeding onttrekt. De minister dankte de Duitsche staatslieden, trouw te blijven aan het woord, dat het zijn vrienden gegeven heeft en zich ijverig te wijden aan de uitbreiding van de Duitsch-Turksche vriendschap. Het vriendschapsverdrag, zoo betoogde de mi nister, is te midden van de'branden, ver woestingen en ineenstortingen, welke door den oorlog veroorzaakt werden, een mooi en gelukkig vredeswerk voor het Turksche volk, het Duitsche volk en zelfs voor de mensch- heid. Nog mooier en veelbelovender dan het bereikte resultaat is echter de weg, welke werd ingeslagen om dit resultaat te berei ken. De minister herinnerde aan den brief van den Fuehrer aan den president der Turksche republiek, welke, naar hij betoog de, op de Turksche overheid diepen indruk gemaakt heeft en zijn weerklank vond in dienovereenkomstige en gelijkgerechtigde overwegingen van den Turkschen president. Verder herinnerde Saradjogloe aan de rijks dagrede van den Fuehrer van 4 Mei, waar in deze met betrekking tot de Turksche staatslieden en vooral met betrekking tot den grooten Ataturk, gedachten en meer.in- gen heeft geuit, welke even juist als hoffe lijk geweest zijn. Zoo heeft Hitler, die zich met groote be kwaamheid weet te richten tot de harten en zielen, het hart getroffen van de Turk sche natie. Toen de beide staatslieden over gingen tot een nieuwe uitwisseling van boodschappen, waren de heer von Papen en Saradjogloe met hun medewerkers begon nen volgens de richtsnoeren van hun regeeringen aan den opbouw van het Duitsch-Turksche vriendschapsgebouw, of veeleer aan de hernieuwde oprichting daar van. Beide partijen hebben tijdens dit werk den eenigen weg van correctheid en open lijkheid bewandeld. Engeland is van de be langrijke phasen der onderhandelingen op de hoogte gehouden. Nadat Saradjogloe nog de bijzondere verdiensten van ambas sadeur von Papen herdacht had, wees hij er op, dat het bereikte resultaat een zeer verstrekkende instemming ontmoet van de geheele menschheid. Deze algemeene in stemming heeft aan het Turksche volk weer eens een bijzonder eervolle plaats ver leend. Turkije zal in de toekomst door zijn politieke actie bewijzen, hoezeer het deze eervolle en buitengewone plaats waardig is. LUCHTWAPEN EN DUIKBOOT IN ACTIE. Het Duitsche luchtwapen heeft in den afgeloopen nacht met goed resultaat de havenwerken en belangrijke militaire doe len het stadgebied van Southampton ge bombardeerd, waarbij talrijke branden kon den worden waargenomen. Een Vickers Wellington en een vliegtuig van onbekend type werden door nachtjagers neerge schoten. In totaal werden sinds gistermid dag 28 vijandelijke toestellen neergehaald. Duitsche duikbooten, die met groot suc ces de laatste dagen in het Noordelijke deel van de Atlantischen Oceaan operee- ren, hebben acht Britsche koopvaardijsche pen met tezamen 48.000 brt. deel uitma kende van een krachtig beschermd Britsch convool, tot zinken gebracht. Door het luohtwa/pen werd in den macht van 25 op 26 Juni, een koopvaardijschip van 1500 brt. bfehoorende tot een convooi, ten Noord oosten van Great Yarmouth, door voltref fers tot zinken gebracht. (D.N.B.) Y OED SELMOEILIJKHEDEN ENGELAND. IN ENGELAND. De Spectator wijdt een bezorgde beschou wing aan den voedseltoestand in de Engel- sche industriestreken. Het blad maakt mel ding van de moeilijkheden der mijnwer kers, scheepsbouwarbeiders en arbeiders in de hoogovens, die geen extra rantsoenen krijgen. Zij moeten den geheelen dag droog broed eten, want kaas, vleesch, uien en fruit zijn buitengewoon schaarsch. In Lancashire zijn de arbeidsters ten ge volge van de onvoldoende voeding zoo uit geput, dat haar arbeidsprestaties merkbaar verminderen. De voorzitter van de Schotsche organisa tie van mijnwerkers heeft verklaard, dat vele arbeiders met wat margarine, brood en water in de mijnen moeten afdalen. (D.N.B'.l Vrijdag 27 Juni 1941 spreekt de Rijkscommissaris op het IJsclubterrein (bij het Concertbouw) te Amsterdam. Iedereen is welkom! Er wordt geen intreegeld geheven. Joden worden niet toegelaten Alle bezoekers moeten om 7.40 uur aanwezig zijn. - De hekken worden voor het publiek geopend om 6.30 uur, de vergadering begint om 8 uur en is om ong. 9.15 uur geëindigd. Van Rotterdam, Den Haag, Haarlem, Utrecht en Amersfoort loopan extra treinen naar Amsterdam en terug. Een trein van Den Haag naar Amsterdam stopt op den heenweg te Leiden voor het opnemen en op den terugweg voor het uitlaten van reizigers. - Twee treinen van Amers foort naar Amsterdam stoppen te Hilversum en Naarden- Bussum. Voor leden van de N.S3. en voor belangstellenden zijn Donderdagavond van 8 tot 10 uur en Vrijdagmorgen van 912 uur gratis vervoerbiljetten voor deze extra treinen en nadere inlioMingen te verkrijgen: Den Haag >bij: Districtshuis N.S.B,, Nassaulaan 21 Rotterdam bij: Districbsk-aut. N.SJ3., Heemraadsingel 237 Haarlem hijDistrictshuis N.S.B.Paviljosnslaan 3 Amersfoort bijKFingkantoor N.SJ3., Kamp 50 Utrecht bij: Kringhuis N.S.B., Kromme Nleuwegracht 38 Hilversum bij: Kringhuis N.S.B., Havenstraat 14b Leiden bijKringtkantoor NjS.B., Nieuwstraat 9a Naarden-Bussum bijKringhuis N.S.B., Koningslaan 13 De Kringleiders der NjS.B. in de plaatsen, vanwaar de treinen vertrekken, kunnen biljetten, meer speciaal voor de werkers van hun Kring, op vorengenoemde dagen en uren op de vermelde adressen afhalen of doen halen om ze daarna te verdeelen. In verband met de beperkte verkeersmogelijkheden is slechts een beperkt aantal kaarten verkrijgbaar. De opgeroepen leden van de W.A. en van de Ned. S.S. ontvangen de biljetten van hun commandanten. Op de ver- voerbiljetten staan de nummers der treinen aangegeven. - Allen deelnemers wordt dringend vereocht uitsluitend plaats te nemen in den trein, die hetzelfde nummer draagt als hun vervoerbiljet. 4429 (Ingez. Med.) Het 396ste communiqué van het Italiaan- sche hoofdkwartier luidt: In den afgeloopen nacht zijn de vlieg velden van Malta gebombardeerd. Tijdens luchtgevechten tusschen onze jagërs en vijandelijke jagers boven het eiland zijn twee Engelsche vliegtuigen neergeschoten. Onze jagers hebben- een af deeling vijande lijke bommenwerpers ontmoet en een Blen heim neergeschoten. In Noord-Afrika hebben Itallaansohe en Duitsche vliegtuigen vijandelijke schepen, die ten Noorden van Marsaloech (ten Oos ten van Tobroek) voeren, aangevallen. Britsche vliegtuigen hebben Benghazi gebombardeerd. In Oost-Afrika heeft de vijand- twee massale aanvallen op ons garnizoen te De- bra Tabor gedaan: beide aanvallen werden snel afgeslagen. In het Westen van Galla en Sidamo is de vijandelijke druk door onze doeltreffende tegenaanvallen verminderd. LE1DSCHENDAM. Gevonden aan den Westvlietweg: 1 damesrijwiel zonder voorband, gemerkt A. L. P. met zadel gemerkt Populair en een iieerenrijwiel zonder banden met zadel ge merkt Wolf Elite. Beide rijwielen zijn zwart gelakt. Zij die inlichtingen kunnen verschaffen omtrent herkomst enz. gelieven zich te mel den aan het bureau van politie aan het nieuwe gemeentehuis. OEGSTGEEST. Burgerlijke Stand. Geboren: Lydia Beatrix Iréne, d. van J. H. Wolkers en J. v. d. Heijde - Leopold, z. van P. v. d. Valk en E. v. Egraorid Gerda, d. van C. F. W. Rietveld en M. H. M. v. d. Woude Leuntje Johanna, d. van A. Heemskerk en M. Smit Dirk Theo, z. van A. v. Zuilen en A. de Mooij. Ondertrouwd: J. G. Eggink en C. A. Sanders. CONCENTRATIE VAN NATIONALE KRACHTEN IN JAPAN. In Japansche politieke kringen en in de pers wordt er in verband met een uitge- vaardigden oproep van den Japanschen minister van oorlog generaal Tojo voor een sterke concentratie van "alle nationale krachten op gewezen, dat aan. het leger thans reeds een beslissende invloed op de versterking van de landsverdediging ver leend is. Admiraal Tojoda heeft de leiding in handen gekregen van de reorganisatie van het bedrijfsleven. Admiraal Janagawa beheert het ministerie van justitie. In de nauwste samenwerking met het kabinet wordt het organisatiebureau geleid door generaal Soezoeki. Luitenant-generaal Oikawa staat aan het hoofd van de afdee- ling Chineesche aangelegenheden. Admiraal Suetsoegoe heeft als voorzitter van het cen trale bureau der „Taisai jokoesankai" een sleutelpositie in den opbouw van de bin- nenlandsche concentratie. In politieke krin gen acht men hiermede de waarborg gege ven, dat de concentratie van alle nationale krachten ten uitvoer gebracht kan worden. (D.N.B.) DE STRIJD VOOR TOBROEK. In het zeegebied om Tobroek hebben Duitsche stutoa's op 24 Juni een zwaren en een lichten kruiser tot zinken gebracht en een tankboot vernietigd: Gisteren werden de waterleiding en de electrisohe centrale ten Westen van Tobroek door Duitsche ge vechtsvliegtuigen opnieuw met succes aan gevallen en bjij den aanval op Haifa in den nacht van Dinsdag op Woensdag werden bominslagen en branden in opslagplaatsen en benzinedepots waargenomen. (D.N.B.) GEEN DISCRIMINEERING VAN NEGERS IN AMERIKAANSCHE WAPENINDUSTRIE. Om de toepassing van het democratische beginsel op alle rassen in de V. St. af te dwingen, heeft Roosevelt een verordening uitgevaardigd, die een einde maakt aan de discrimineering der negers in de wapen industrie. In zijn motiveering1 zegt de pre sident, dat de negers slechte op grond van hun ras van de wapenindustrie werden uit gesloten, hetgeen de nationale eenheid in gevaar bracht. (D.N.B.). MISLUKTE SOVJETAANVALLEN. Pogingen van de sovjet-luchtmacht om het Duitsche gebied en het gouvernement- generaal binnen te vliegen, zijn met zeer gevoelige verliezen voor den aanvaller af geslagen. Duitsche jagers en afweergeschut hebben het overgroote deel der sovjet vlieg tuigen neergeschoten, de rest moest van koers veranderen. (D.N.B.' VIJANDELIJKE VLIEGTUIGEN BOVEN DUITSCHLAND. Britsche bombardementsvliegtuigen vie len in den nacht van 25 op 26 Juni plaat sen van het Noordduitsche kustgebied aan. Er ontstond slechts geringe schade in woon wijken. Bovendien werd een kamp van krijgsgevangenen getroffen, waarbij ver scheidene gevangenen gedood werden. Nachtjagers schoten een- vijandelijk vlieg tuig neer. (DJLB.) DRIE BULGAARSCHE VERORDENINGEN. Ter uitvoering van de. wet tot bescherming der natie heeft de Bulgaarsche minister van blnnenlandsche zaken, Gabrowskl, drie ver ordeningen uitgevaardigd. Krachtens de eerste daarvan moeten de veiligheldsauto- rltelten met aüe middelen optreden tegen de pogingen van buiteniandsche agenten en onverantwoordelijke personen, die door het verspreiden van berichten de veiligheid van den staat en de natie, het vertrouwen van het volk in zijn weermacht en leiding aan het wankelen brengen en ondermijnen. In de tweede verordening worden ver scherpte maatregelen bepaald tegen Joden, die op deze wijze ageeren. Dé derde veror dening voorziet in strengere maatregelen tegen speculatie van welken aard ook. (D.N.B.). GRHBKSCHE AVONTUUR DEFINITIEF AFGELOOPEN. Gisteren is te Athene het militaire be stuur overgedragen aan den Italiaanschen generaal Berardi. Naar aanleiding daarvan merkt Stefani op, dat daarmede hét Griek, sche avontuur definitief is afgeloopen. Van, heden af begint Griekenland zijn nieuwe politieke leven en treedt hét toe tot de niéuwe Ëuropeesdhe ordening, waartoe de asmegendheden het initiatief genomen hébben. (D#»V SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerardus Petrus, z. van M. Th. van der Hoorn en M. H. I.angelaan Christianus Lauwerentius Jozef, z. van A. de Vos en M. C. van der Voort.. Getrouwd: J. L. Hoogervorst. 31 Jftar ën M. A. van der Slót, 27 jaar. Zondagsdienst voor Doktoren, Deze wofdt Zondag waargenomen door de doktoren Dommisse en le Grand. VALKENBURG. Burgerli ke Stand. Geboren: Dirk Gerrit, Z. van N. van Egmond en A. Jansen Johannes Cornells, Z., van G. Slootweg en M, v. Iperen, Ondertrouwd: Trijntje de Vries en Cornells Kromhout. Getrouwd: Gerardus van Dijk en Janna de Mooij Martlnus Wilhelmus v. d. Me\j en Jo hanna v. d. Zwart. WASSENAAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Elisabeth Johanna Maria, D. van A. J, Donker en M. E, Peet Paulus Augustl- nus Maria, Z. van A. W. H. Barten en C. A. Maagdenberg Teunis Dirk. Z. van P. A. Stok en M. P. E. Witzel Jacobus Theodorus, Z. van P. J. van den Barselaar en. D. C. Remmers waal Petrus Gerardus Hendrikus, Z. van J. J. Putker en I. J. Slats Jacoba Johanna, D. van P. J. Slats en A. W. Romeijn Jacoba Maria Teresia, D. van E. V. Boel en J. C. 'van den Berg Titia Theresia. D. van H. J. But- tinger en G. W. Barones van Imhoff Johan nes Maria Gerardus, Z. van G. M. P. Beijers- bergen en C. J. Noordover. Overleden: Jacobus Johannes Tonckens 60 j., echtgenoot van G. Willemsen Christoffel Rueb 62 j., echtgenoot van C. J. C. Engelberts Niesje de Koning 64 j„ eohtg'enoote van W. PronkHendrik Willem Verhoop 68 j., echt genoot van M. M. L. M. Schierbaum. Getrouwd: R. A. T. Zumpolle en M. E. Hoo- geweegen F. M. G. Monkhorst en J. «J. van Beest. Gevonden voorwerpen. Sleutel, ceintuur, damesjasje, kinderportemon- naie. pakje badgoed, 2 medailjons, kindervestje, 11 zilverbons, etui met inh.; teddybeer, 3 hon den, sigarettendoos met inh.; step; sportschoen, sok, kinderbril, 3 portemonnaies met Inh.; Llps- sleutel, vulpotlood, tasch met inhoud; papegaai, portefeuille met inh., heerenhorloge, pet, sjaal, 2 dameshandschoenen, tuinslang, zakje met toiletartikelen. Inlichtingen bij de politie. ZEVENHOVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Attda, D. van L. S. Slingerland en A. Hendriks Theodorus Johannes. Z. van P. A. v. d. Hulst en A. Nieuwenhuizen. Amsterdam, 26 Jun. Hoewel het zakenverkeer op de Effecten beurs te Amsterdam heden van bescheiden omvang was, ging er toch iets meer om dan de laatste dagen doorgaans het geval was. Bij de opening bestond een vaste stemming, hetgeen naar het scheen moest worden toe geschreven aan de nawerking van de giste ren gepubliceerde berichten inzake de ver houding tusschen Nederlandsch-Indië en Japan, welke berichten thans in breeder kring 'bekend' waren geworden. Er viel eenige vraag te verwerken en het gevolg was, dat bij denj aanvang van de markt op de meeste afdeelingen van de locale markt tegen hoogere prijzen werd' afgedaan. Daarna had nog een kleine verbetering plaats, maar toen de kooplust was bevre digd, trad in enkele rubrieken later op den middag een kleine reactie ln, ln verband waarmee bij het schelden van de markt meerendeels zaken werden gedaan tegen ongeveer de openlngsprijzen. Vooral de Indische Cultuurfondsen waren goed gedis poneerd, H-V.A.'s werden op 408 Ingezet, stegen daarna tot 413 maar later ging de koers weer eenige procenten achteruit. Diverse minder courante Suikeraandee- len werden wat hooger genoteerd. De Rub berfondsen vertoonden een overeenkomstig beeld. Amsterdam Rubbers liepen naar bo ven, van 253 tot 257 om nadien weer eenige procenten te moeten afstaan. De overige Rubberaandeelen waren door elkander ge nomen goed prijshoudend. De Tabaksmarkt was stil, maar eveneens goed van toon. De Sumatraaandeelen waren over de geheele linie hooger. Oude Deli's avanceerden een zevental procenten. Dell Batavla's kwamen wederom eens boven de 200% grens. De Ne- derlandsche Industroleeelen lagen eveneens stevig in de mankt. De Phillpsaandeelen en Unilevers gingen een paar punten naar boven. Aku's wer den tot 140 afgedaan om vervolgens een kleinigheid te reageeren. Voor de minder couranten Industrleelen bestond eenige vraag, terwijl daartegenover nauwelijks of geen aanbod was, zoodat de koersen zich in verscheidene gevallen toonden verbete ren. De affaire in Scheepvaartwaarden was van kalmen aard. De koersen waren meeren deels wat hooger. Scheepvaartunies bewogen zich tusschen 167 en 169. Op de Petroleum- markt werd op kalme wijze zaken gedaan ln Olies, die na van 232 to zijn opgeloopen tot 2341/4 geen groote mutaties meer ver toonden. Voor Nederlandsche Beleggingen bestond eveneens een prijshoudende stemming, De nieuwe vieren waren overigens zoo goed als onveranderd. De gestaffelde leening trok echter weer een kleinigheid aan en werd voornamelijk verhandeld tegen prijzen, schommelende tusschen 901.1/16 en 90 13/16. Ook de andere jongere emissies kondr zich gemakkelijk handhaven. De Oude Schuld was practisch onveranderd. Indi sche cbllgatlën niet veel gewijzigd, doch aan den vasten kant. Gemeentelijke en pro vinciale leeningen waren stfl en goed prijs houdend en hetzelfde kon dienen van pandbrieven. Prolongatie 21/4%. (A.NP.) Het wissel-disconto en het promessen- disconto van de Nederlandsche Bank N.V. zijn met Ingang van 27 Juni 1941 beide met een half procent verlaagd. De andere rentetarieven lijn onveran derd gebleven. BOSKOOP, 25 Juni. De Boskoopsche velling. Rozen per bos: Oranje Perfection 5480 ct., Hadley 3745 ct., Briarcltff 24—30 ct., Princes Juliana 26 ct., Gloria Mundl 78—116 ct., Rosa Mundi 64—92 ct., Pechtold 30—46 ot., Ingar Olsson 28—42 ct., Polyantharozen 70—95 ct„ Oranje Triumph 82—114 ct., Vlerlanden 28—35 ct., Dorus Rijkers 92—112 ct., Butterfly 15—27 ct.. Rosalandla 24—33 ct., Else Poulsen 50—80 ct., Jules Bouché 25 ct., Ellen Poulens 30—40 ct., Pauls Scarlet 20 ct., Duisburg 15—25 ct., Ge mengde rozen 20—30 ct. Diversen per bos: Cle matis Durandl 60—70 ct., Idem Mevr. Ie Coultre 140150 ct., Idem Prlps Hendrik 85—150 ct. Pioenen ln soorten 2044 ct., Campanula 14—16 ct., Lathyrus 5—7 ct. DELFT 26 Juni. Veemarkt. Aangevoerd 260 runderen, 4 graskalveren, 79 nuchtere kalveren, 107 magere varkens, 497 biggen, 216 weldelam- meren, 17 gelten of bokken. Prijzen: kalikoeten f.250—525; varekoeien f.175—325; magere var kens f. 16—46; biggen f. 10—24; weidelammeren f *2230; handel stroef. Botermarkt: Gewogen 1/8 en 1/16 vaten boter, wegende 70 KG. Prfjs tot f. 1,75. Handel vlug. GOUDA, 26 Juni. Ter veemarkt aangevoerd ln totaal 804 stuks vee, waarvan 133 magere var kens, prijs f.25—36 per stuk; 427 biggen, f.12— 17; 107 runderen en 32 nuchtere kalveren over genomen door N.V.C.; 84 lammeren, f.2232; 21 bokken en geiten f. 1550; handel ln alle soor ten stug, - Algemeene markt: Aangevoerd 123 partijen kaas. Prfjs 1ste kwal. met rfjkanerk f. 4141,50, 2de kwal. met rijksmerk f.39—40; handel vlug. Aangevoerd 1000 eieren regeerings- prijzen. Coöp. Zuld-Holl. Eiervelling. Aangevoerd 182.000 kipeieren, regeer ingspr IJ zen. HONSELERSDIJK, 26 Juni. Centr. Westl. Bloemenveiling. Anjers 1.606.40, calla 16.00 17.00, regalis 4.20—5.20, gerbera 3.20, Jap. lelies 5,40—11.00 per 100; plumosa 16—35 ct., sprengerie 12 ct., lathyrus 2—12 ct., irissen 2—4 ct., pioenen 18—38 ct., convilles 9—14 ct., gladiolen 23—33 ct. per bos; gloxinia 4075 ct., hortensia 3570 ct. geranium 814 ct., begonia 47 ct. per pot. HONSELERSDIJK, 25 Juni groentenveiling export. Tomaten 34 ct. per kilo, bloemkool le soort 12 ct., idem 2e soort 9 ct., peen 11 ct., kom kommers 11.00, B 8.00 per 100. HONSELERSDIJK, 25 Juni groentenveiling binnenland. Aardbeien 50—68 ct., bl. druiven 1.10 —1.50, muscaat 2.8C—3.30, champion 2.10, roode bessen 1.40—1.60, dubb. boonen 54—58 ct., snij- boonen 27—44 ct„ tomaten 17—30 ct., spinazie 3 ct.. emile royal 1.50—2.00 per kg., bloemkool 711 ct., 2e soort 3—5 ct., perziken 2030 ct., 2e soort 12—20 ct., 3e soort 5—10 ct. per stuk, rabarber 6.00, seldery 3.00, sla 35—50 ct., peen 8.00—19.00 per 100. KATWIJK A. D. RIJN, 25 Juni. - Vroege aardappelen f. 10 per 100 KG. Radijs f0,50— 2,50; rabarber f.56; sla-uitjes f. 0,50—2 per 100 bos; natuursla f. 0,45—2,50 per 100 stuks: bloemkool I f. 11,80—12; idem II f.8,50—0 per 100; krlelnardappelen f.3 per 100 KG.; bos- peen f. 10,50—11. LEIDSCHENDAM, 25 Juni. Engelsche kom kommers 1ste soort f16, 2de soort f13, 3de soort f.10; wankleurige f. 6,50, stek f.48; gele komkommers 1ste soort f. 12,1013; 2de soort f. 7,50—10. 3de soort f. 6.50, stek f.49; kropsla, lste soort f. 1,602,90; peen f. 11; bloemkool lste soort f. 12, 2de soort f. 9, uitschot f. 1.50 3,60; tomaten, ihidd. f. 17, groote ronde f. 17, 2de soort f.17, 3de soort f.17, bonken f.1416; uit schot f. 4—9, rijp f. 13; spinazie per 4 kilo 41—97 ct.; postelein f. 10.5014,30; rabarber per 100 Kilo f. 4,60—6; snijboonen f.7072; speroieboo- nen f.6978; radijs 2,504; selderie f.44,90; peulen f25tulnboonen f1416. RIJNSBURG, 25 Juni. Groentenveiling. Aard appelen f. 10.00. rabarber 6.00 per 100 kg. Radijs 2.00—3.50, Knolkroten 4.00—5.80, Bospeen f. 11.00, Slauien 1.20—5.70. Selderie 2.00—3.50. Peterselie 4.004.50 per 100 bos. Kropsla 0.702.50 per 100. ROELOFARENDSVEEN, 25 JunL Aardbeien 50 ct, per kg. Framboozen 30 ct. per doosje. Peulen 1.252.50, Doperwten 1,80—2.50, Capuctf- ners 1.451.50, Tulnboonen 1.45—1.50, Snijboo nen 3.604.25, idem Btek 1.95—2.30, Prinsessé- boonen 6.00 per 10 kg. Augurken D 6.00, Idem E 4.70 per 25 kg. Sla 0.20—2.60, Bloemkool 1.10— 5.90 per 100 st. Peen 3—9 ct. per bos. Andljvli 1—3 ct. per kg.

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 3