De Nederlandsche roeikampïoenschappen IEID5CH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 23 Juni 1941 Nationale wedstrijden van De Volewijckers De Vereenigingskamp van Alphia Nederlandsche Korfbalbond Nederlandsche Cricketbond De Anulel wint de Oude Vier. Njord won het kampioenschap in het nummer Jonge Twee A ATHLET1EK. FRAAIE STRIJD OP DE 3000 METER. Het was voor de talrijke toeschouwers die de wedstrijden van De Volewijckers te Amsterdam Zaterdagmiddag j.l. bijwoonden ongetwijfeld een teleurstelling dat onze sprintcrack Nota op het allerlaatste moment op advies van zijn trainer verstek liet gaan. Een teleurstelling die echter ruimschoots werd vergoed door het even plotselinge verschijnen van Petit, die de verre reis van Heerlen naar Amsterdam gemaakt had om zich met De Ruyter op de 3.000 meter te meten. De strijd die op dit nummer werd geleverd vormde ongetwijfeld het hoogtepunt van den dag. Reeds onmiddellijk na den start ontstond er een kopgroep bestaande uit Walther en Meyer van de Volewijckers, gevolgd door Petit en de Ruyter. Op buitengewoon tactische wijze joeg de Ruyter vanuit de tweede of derde posi tie beurtelings Meyer en Petit op. Enkele ronden voor het einde werd het tempo Meyer en Walther te machtig, en in de laatste ronde rekende de Ruyter met Petit af. In fraaien stijl schoot hij naar voren om in een tijd van 8 min. 50.6 sec. voor een grasbaan zeer goede prestatie zijn race te beëindigen. De voornaamste uitslagen luiden: 200 meter dames a: 1. A. de Vries A.D.A., 28.1; 2. E. Dammers. Zeeburg, 28,4; 3. J. Adema, Zeeburg, 29. Dames discuswerpen a: A. Niesink Sagitta 38.55; 2. N. Roos-Lodder, Sagitta 33.96; 3. M. v. d. Raad, Volewijckers 32.58. 800 M heeren a: 1. J. A. de Roode, Haarlem I.59.3 100 meter a-heeren: 1. J. Houtman. A.V. '23 II.2 sec.; 2. W. van Beveren A.V. '23, 11.3 sec.; 3. A. Schaap, Haarlem, 11.4 sec. 3000 Meter a: 1. F. de Ruyter, Quick 8.50.6; 2. S. Petit, A.V.O.N. 8.56.3; 3. J. Walther, Vole wijckers 8.59.6. 4x100 M. Dames: 1. Zeeburg I 52 sec.; 2. Sa gitta 52.2 sec.; 3. Zeeburg II 54.6 sec. 4x100 M. heeren: 1. A.V '23 43.2 sec.; 2. A.A.C. I 44 sec.; 3. A.A.C. H 46.9 sec. Onder flinke belangstelling hield Alphia Za terdag haar vereenigingskamp. Doordat het Goudsche Achilles verstek liet gaan, ging de strijd tusschen AA.V. '36, Vires et Celeritas en Alphia. Mede door het prachtige weer werden op ver schillende nummers goede resultaten bereikt. Wij denken hierbij aan het vèrspringen, hoog springen, de 4 maal 100 M. en ook aan net kogelstooten van Van Roon. De 100 M. leverde in zooverre een verrassing op, dat Verlooy (Alphia) geslagen werd door Van Kesteren (Vires et Celeritas). Voorts viel op in dit nummer het goede loopen van den jeugdigen Van Tuyl (AA.V. '36). De 4 maal 100 M. gaf een mooien strijd te zien tusschen Alphia en Vires et Celeritas, welke Verlooy door een zeer goede laatste 100 M. in het voordeel van Alphia besliste. De AA.V. ,36 had haar sterkste ploeg op de Zweedsche esta fette opgesteld en wist deze dan ook te winnen. De totaalultslag was: A.A.V. '36 87% pnt.; Vires et Celeritas 60% pnt.; Alphia 56 pnt. De volledige uitslagen luiden: 100 M 1ste serie: 1. J. van Kesteren (Vires) 11,8 sec.; 2. P. Verlooy (Alphia) 11,8 sec.; 3. G. van Tuyl (A.A.V. '36) 11,9 sec. 2de serie: J Wizer (Vires) 12 sec.; 2. G. Zijl stra (Alphia) 12,1 sec.; 3. H. Jongenburger (AA.V. *36) 12,3 sec. Finale: 1. J. van Kesteren (Vires) 12 sec.; 2. P. Verloov (Alphia) 12,1 sec,; 3. J. Wlezer (Vires; 12,1 sec.; 4. G. Zijlstra (Alphia). 200 M lsto serie: 1. J. Brugman (Alphial 25,5 sec.; 2. W Gesman (A.A.V. '36) 25,8 sec.; 3. J. Zielhorst (Vires) 26.8 sec. 2de serie: 1. K. Eijkelenboom (AA.V. 36) 25,1 sec.; 2. A. de Jong (Vires) 25,8 sec.; 3. J. Stalenberg (Alphia) 26 sec. 400 M..-.1. W. van Tuyl (A.A.V. '36) 54,3 sec.; 2. P. van Muyen (AA.V. '36) 54,7 sec.; 3. H. C. Heijneman (Vires) 55,9 sec. 1500 M.: 1. J Heemrood (A.A.V. 36) 4 min. 30 sec.; 2. J. Zaal (AA.V. '36) 4 min. 35 sec.; 3. S. Stolp (Alphia) 4 min. 44,9 sec. Vèrspringen; 1. J. Verkerk (A.A.V. 6.33 m.; 2. K. Eijkelenboom (A.A.V. '36) 6.16 m.; 3. B. Wirtz (Vires) 6,02 m.; 4. T. MooU (Alphia) Hoogspringen: 1. en 2. J. Verkerk (A.A.V. '36) en T. Mooij (Alphia) 1.60 M.; 3. H v. d. Kroef (Vires) 1,55 m.; 4. C. Zielhorst (Vires) 1,50 M. Speerwerpen: 1. C. van Braam (Vires) 38,85 M.; 2. H. Jongenburger (A.A.V. '36) 34,11 M.; 3. W. Gesman (A.A.V. '36) 36 m.; 4. A. C. Wem- mers (Vires) 33,97 m. Kogelstooten: 1. S. van Roon (A.A.V. 36) 10,85 M.; 2. J. Rainkema (A.A.V. '36) 10,12 M,; 3. S. Hart (Alphia) 8,88 M. 4 maal 100 M. estafette: 1. Alphia 47,8 sec.; 2. Vires et Celeritas 48 sec.; 3. AA.V. 36 49,1 sec. Zweede estafette: 1. AA.V. '36 2 min. 14 sec.; 2. Vires et Celeritas 2 min. 15,3 sec.; 3. Alphia 2 min. 16,1 sec. 800 M.: 1. P. de Pater (AA.V. '36) 2 min. 17,8 sec.; 2 M. Bezemer (A.A.V. *36) 2 min. 17,9 sec.; 3. D. van Eijk (AA.V. '36) 2 min. 19 sec. Juniores: 80 M.: 1. A. Vermefj (Vires) 9,9 sec.; 2. J Mikkers (Vires) 10,1 sec.; 3. A. A. Leeu wenhoek (AA.V. '36) 10,2 sec.; 4, J. Lam (AA.V. '36) 10,3 sec. 4 maal 80 meter: 1. Vires et Celeritas 39.4 sec.; 2 A.A.V. '36 40,5 sec.; 3. Alphia (buiten mededinging) 41.7 sec.; 4. AA.V. '36 2.44.4 sec.; 5. AA.V. '36 3.45.1 sec. Het personeel der P.T.T. te Alphen had twee prijzen beschikbaar gesteld voor de beste pres taties. Voor loopen werd deze toegekend aan G. van Tuijl (A.A.V. '36) op de technische num mers aan T. Mooij (Alphia). w BRUNHILDE BEREIKTE GOEDE RESULTATEN. De meisjes van Brunhilde mochten op de wedstrijden van de Haagsche Athletiek Com missie de volgende successen behalen nJ. In de serie's 100 M. plaatsten zich in de demi finale: W. Deijn, tijd 13.8 sec.; Joke Drabbe, les Koelemey, Jo Dreef en Paula ten Hoven. In de finale: W. Deyn, Joke Drabbe en les Koelemey. De uitslag luidde: le pr. W. Deyn 13.8 sec.; 2e prijs Joke Drabbe 14.1 sec.; 4e pr. les Koele mey 14.3 sec. Hoogspringen pames: 2e pr. W. Deyn 1.30 M. 3e pr. les Koelemey 1.30 M. Vèrspringen dames: 2e pr. P. ten Hooven 4.38 M. Hoogspringen meisjes 15 en 16 jaar: 2e prijs Rie Middendorp 1.28 M. Verspringen meisjes 15 en 16 jaar: 3e prijs C. v. d. Ouwelen 4.55 M. HOLLAND-JUNIORES OP DE VIERDE PLAATS. De juniores-ploeg van Holland, eenigszins verzwakt door het ontbreken van Vorstermans en Fakkel wist te Rotterdam bij de D.O.S. wedstrijden de 4e plaats te bereiken, nog voor de jeugdige vertegenwoordigers van o.a. Trek vogels en Minerva. Op de 100 M. werd van Dorp 4e (11.9 sec.), nadat hij in zijn serie de snelste race van den midadg had geloopen in den tijd van 11.5 sec. Bomhof werd hier 6e. De 800 M. bracht Vinopperts na een uiterst spannende race een tweede plaats (tijd: 2 min. 9,3 sec)met een borstlengte de overwinning ont ging. Grobbe werd le bij het kogelstooten (12.80 M.) terwijl de Laive 5e werd op dit num mer. Bij het discuswerpen behaalde Grobbe de 3e plaats terwijl op het nummer hoogspringen van Dorp en de Laive resp. le en 2e werden, beide met 1.58 M, Den Hollander sprong 5.59 M. vèr, waarna de 4 x 100 M. estafette een 5e plaats opleverde. Einduitslag: 1. V en L. (247 punten), 2. Shot (230% pnt.), 3.' D.O.S. (207 pnt.). 4. Hol land (193 pnt.), 5. Trekvogels (183% pnt.), 6. Minerva (154 pnt.), 7. Celebes; 8. V. e. C.; 9. Dynamo. NIEUW WERELDRECORD DISCUSWERPEN. In Palos Altos (Californië) vestigde de Ame rikaan Archie Tarris tijdens de universiteits kampioenschappen een nieuw wereldrecord dis cuswerpen met een worp van 53,26 meter. Het oude record, dat sinds 1935 op naam stond van den Duitscher Willi Schroder met 53,10 meter werd dus met 16 c.M, verbeterd. WATERPOLO. WEDSTRIJDEN „DE ZIJL". Morgenavond te 8 uur. zullen in de Zwemin richting, alhier drie waterpolowedstrijden voor de competitie worden gespeeld, te weten: De Zijl I—V.Z.V. I Velsen) De Zijl III—L.Z.C. III. De Zijl H—H.G.A. n (Den Haag). De zeventallen van de thuisclub zijn samen gesteld als volgt: Zijl I: doel: Keizer; achter: H. Blansjaar, Key, W. van Weizenvoor: de Looff, van Eg- mond en J. Blansjaar. Zijl II: doel: Dragt; achter: Kraayenbrink, P. Lepelaar, Stouten; voor: Klinkhamer, Kloots, Ar bouw. Zijl III: doel: de Boer; achter: J. van Wei zen, Hasselbach, Sanders: voor: van Heiningen, van Zijp. C. Lepelaar. TOURNOOI OM DE „LEPELAAR-PRIJZEN". Het jaarlijksch tournooi om de „Lepelaar- prijzen" tusschen de eerste en tweede zevental len van L.Z.C., Poelmeer en De Zijl, zal dit jaar plaats hebben op Dinsdag 8 Juli in de Zweminrichting „De Zijl". WEDSTRIJDEN A.Z.C. Woensdagavond zullen in het Alphensch Zwem bad worden gespeeld: AZC I—GZC I, AZC II— GZC n. AZC HI—GZC Hl en AZC (dames) GZC (dames). ZEILEN. FRIESCHE ZEILERS NAAR DE KAAG. Er bestaat, zoo vernemen wij, groote kans, dat de Sneeker regenboogzeilers Dirk Oppen huizen, Klaas Vrolijk, Piet van Dijk en Sijbren Kuipers naar de Kaag zullen komen. Zij hebben reeds een onderzoek ingesteld naar de moge lijkheid hun schepen per boot naar Holland te vervoeren. H.bld. WEDSTRIJDEN VAN „DE NIEUWE MEER" Ongeveer 150 scheepjes hebben deelgenomen aan de Zaterdag en gisteren op den Westeinder gehouden wedstrijden van De Nieuwe Meer. Ook meerdere zeilers uit Leiden en omgeving behoor den tot de inschrijvers. De einduitslagen waren: U-klasse: WinnaarBenati, st. E. J. Alofs. Regenboogklasse: 1. Tjebbe, st. Tj. Maas; 2. Hollandia, st. C. van Staveren. Drakenklasse1. Jan van Galen, st. C. W. Jon ker; 2. Joy, st. B. Maas. Valkklasse: "1. Orca, st. P. Altena Jr.; 2. Gam- brinus, st. L. J. F. Broer. Sharpies A: 1. All-Weather, st. J. Stap; 2. t Geusje, st. B. E. Ott. Idem B; 1. Watergeus, st. A. Laagwater; 2. Topsy, st. Th. W. van Beek. Olympia-Jollen A: 1. Estamtam, st. Flemming; 2. Terange, st. Proper. Idem A 2: 1. Mop, st, Bollemeyer; 2. Magneet, st. Recourt. Idem B: 1. Ted, st. J. L. de Heer; 2. Escalibus, st. F. J. Klink. N.N. 16 M. eenheidsklasse: 1. Cheetah II, st. Ch. Pietersen; 2. Tjoba, st. C. Groot. Ildem tourklasse: 1. Ivar, st. J. Haveko.te; 2. Sirocco, st. H. J. Dekkers. Pampusklasse1. Pinguin, st. F. de Jong; 2. Oppassertje, st. J. Stumpe. 12 voetsjollen A: 1. Pinguin, st. B. MBarkus; 2. Luckey Strike, st. G. van Geenhuizen. Idem B: 1. Willem Gozewijn, st. W. Meteler- kamp; 2. Mistral, H. Koppe. In verband met protesten werd van de BM- klasse geen uitslag vastgesteld. WANDELSPORT. De avondvierdaagsche beëindigd. SLECHTS 9 UITVALLERS IN TOTAAL. Zaterdagmiddag maakte de laatste marsch een einde aan de door den N.WJB. uit geschreven avondvierdaagsche. Dank zij het buitengewoon fraaie weer meldde zich bij de start een record aantal deelnemers waaronder velen voor een dag- toe nt. jtn grootenaeeis neooen zy allen, ondanks de vermoeiende hitte, die op het eind van den tocht dikwijls de vormen van een ernstige beproeving aannam, de vast gestelde route afgelegd. Niet alleen de Jongeren toonden hierby, dat de wandelsport in deze eeuw van snelverkeer nog steeds ontelbare enthousiaste beoefenaren telt, ook de oudere generatie heeft zich tydens deze vier wandelavonden van haar beste zyde laten zien. De 70-jarige oud-politieagent de heer Broeksema en de heer P. Steenstra, die deze mylpaal bijna bereikt heeft, volbrachten de avondvierdaagsche geheel, zy verdienen voor deze prestatie wel-een byzondere hulde. By de aankomst van de vieravonden wande laars reikte het bestuur van PPA., dat de regeling der tochten op zich genomen had, bloe men uit aan hen, die aan de gestelde eischen hadden voldaan, evenals zulks Vrydagavond het geval was geweest voor hen, die reeds Dins dag een aanvang hadden gemaakt. De heer J. Lubbers, voorzitter van de lande- ïyke regelingscommissie van de V.W8, uit Zaandam, gaf biyken van zjjn belangstelling en sprak zyn waardeering uit over de goede orga nisatie van PP.A. In het byzonder sprak hy woorden van dank tot de heeren J. B. de Groot en A. van Heusden, respectieveiyk algeheel en administratief leider van de Leldsche tochten, die aan het schitterende verloop hiervan een zoo groot aandeel hadden. Om zes uur kwamen de eerste deelnemers terug en om 7 uur waren de ruim 350 deelnemers die op dezen laatsten middag gestart waren, binnen gekomen. In totaal waren er 9 uitvallers tydens deze Vierdaagsche. Ook waren er verscheidene deel nemers, die er een 5-daagsche van hadden ge maakt, o.a. de heer J. M. de Graaf en een 8-tal leden van D.V.W.; een mooi succes! De navolgende groepen hebben zonder uitval lers de Avond-Vierdaagsche volbracht; De Leidsche Politie, Steeds Voorwaarts, TM.V., W, E.G.. Kamerlingh Onnes Laboratorium, D.V.W., Sportvereeniging Gusto en de organiseerende vereenlglng Per Pedes Apostolorum. Al deze groepen kwamen in het bezit van de fraaie N.WP. groepsprys. Ook hebben op deze middag 2 jeugdgroepen mede geloopen, n.I. W.E.G. en TM.V., ook zonder uitvallers. Al met al kan het N.W.B.-bestuur en het bestuur van PPA., op deze zoo schitterend ge slaagde N.W.B.-Avond-Vierdaagsche terugzien. EEN SUCCES DER L.W.S.V. Zy won den groepswedstrijd te Bussum. De Leidsche Wandelsportvereeniging heeft met een groote groep den 20 KM.-marsch „rond mooi Bussum", uitgeschreven door de Wandel sportvereeniging „De Kievit" te Bussum, ge loopen. Marschleider was de heer J. Raap. By de uitreiking der pryzen kreeg de L.W.S.V. een der mooiste gToepsprijzen (zilveren lauwer krans), terwyl iedere deelnemer (ster) als be looning voor het volbrengen van den marsch een zilveren herinneringsmedaille ontving. De L.W.S.V. ontving- den byzonderen lof der jury, die er op wees, hoe de Leidsche wande laars eerst den langen afstand (77 K.M.) Lei den—Bussum per tandems hadden afgelegd en daarop den 20 KM.-marsch frlsch en correct zonder uitvallers hadden geloopen. De deelnemers(sters) keerden per tandem weer naar Lelden terug. KORFBAL. UITSLAGEN VAN GISTEREN. Kamp. van Nederland: Dee tos—We ster kwar tier 38; Wordt KwiekRigtersbleek 21. Promotie-degradatie Noord-Holland I: Luto— Bilthoven 4—10; Oosterkwartier--Sportief 5—5. Zuid-Holland I: O.S.CP.Gymnasiasten 08. Gelderland I: Steeds Hooger—S.O.S. 3—3. Overijsel I; GK.C.Groen Zwart 33 Kampioenschap Noordeiyke 2e klasse: Moedig Voorwaarts—"t Noord Oosten 6—1. OVERZICHT. Overeenkomstig onze verwachtingen Is de eerste kampioensfinale ten gunste van Wester kwartier geëindigd. Met 8—3 bleven de Am sterdammers in de meerderheid zoodat een hernieuwd landskampioenschap 'van deze club vrij zeker is. Voor de promotie en degradatlecompetifcies le klasse/2e klasse vielen er gisteren drie be slissingen. In Zuid-Holland slaagde Gymnasi asten er in door een 8—0 zege op O.S.CP. het le klasseschap te heroveren, een resultaat waarmede wy deze sympathieke Haagsche club van harte gelukwenschen. In Noord-Holland "a^dhaafde ^et Haarlemsche Oosterkwartier ach in de le klasse door een geiyk spel tegen Sportief (55). Voor de andere plaats in deze klasse zyn nog drie candidaten, n.I Bilthoven. dat gisteren met 104 won van Luto. Sportief en Archipel. Hiervan heeft laatstgenoemde ploeg de beste kansen, zooals uit onderstaanden stand duideiyk biykt: Oosterkwartier 3 2 1 io_ 7 5 Archipel 3 1 2 - 9—8 4 Bilthoven 4 2 - 2 16—11 4 Sportief 4 2 - 2 20—17 4 Luto 4 - 1 3 14—26 1 In Gelderland promoveerde S.O.S. uit Ny- megen door een 3—3 geiyk spel tegen Steeds Hooger. De Keizer Karelstad bezit zoodoende voor het eerst na vele jaren weer een le klasser. In Overysel werd nog geen beslissing verkre gen, daar ook de returnmatch tusschen G.K.C. en Groen Zwart in een geiyk spel eindigde (3—3). Een beslisslngswedstryd is hier thans noodzakeiyk geworden. CRICKET. UITSLAGEN VAN GISTEREN. Eerste klasse: H.C.C. I wint van V.R.A. met 155 runs. Op de le innings: V.O.C. wint van H.C.C. HE met 117 runs. Op de le innings: Excelsior wint van Sparta met 34 runs op de 2e innings; H.C.C II wint van V.V.V. met 99 runs op de le innings; A.C.C. wint van S.C.H.C. met innings en 19 runs; R. en W. wint van H3.S. met drie wickets 2e klasse: Ajax (L.) wint van H.C.C.' IV met 54 runs op de le innings; L.C.C. wint van Quick (16) met 56 runs op de le innings; HJD.- V.S. n wint van V.C.C. 'met 21 runs op de le innings. 3e klasse B: Quick II (16) wint van H.C.C. V met 81 runs op de le innings. 4e klasse: V.U.C. wint van Nl.C.C. n met 41 runs op de le innings. AJAX—H.C.C. IV. Ajax gaat eerst aan bat en begint reeds da» dehjk in flink tempo te scoren. Langhout met 18 en van Weizen met 7 z< gen voor een aardig be gin, maar met Versteeg op de mat vliegt de score omhoog. Op 64 valt het wicket van Ver steeg (42 waarvan 6 vieren en 1 zes). Janssen (20) en Wenting (22) zetten de zaak op den zelfden voet voort, terwyi captain Dozy 12 runs aan het totaal toevoegt. .Als dan eindeiyk Gouds waard, die te laat was, aangekomen is, maakt ook deze nog snel 34 runs (5 vieren en 1 zes) en dan hebben, met inbegrip van slechts 7 extra's, voor een totaal van 171 alle batsmen hun beurt gehad. A. Berk bowlde 6 voor 93 en J. C. Somer 4 voor 71. De eerste zes batsmen van HCC sneuvelden voor lage totalen en er waren reeds 6 wickets neer voor 30 runs. Somer met 21 en van der Luur met 30 boden echter hardnekkigen tegen stand en zoo werd ten slotte het HCC-totaal nog 117, waaronder 17 extra's, wat wederom niet wyst op goed veldwerk. Versteeg bowlde 4 voor 54, Wenting 3 voor 16 en Goudswaard 3 voor 30. Ajax won dus met 54 runs. Zaterdagavond begonnen op het Amster damRijnkanaal bü Jutphaas de nationale roeikampïoenschappen ter gelegenheid van het twaalfde lustrum van de Utrechtsche Studenten Roeivereeniging Triton. De finale van deze wedstryden vonden gisteren plaats. De organisatie was voortreffeiyk, hoewel enkele factoren, die buiten het bereik van Triton lagen (er passeerden b.v. vele sche pen), den eersten dag den aanvang ver traagden. Gedurende den eersten dag werd een aantal voorwedstryden geroeid, die de samenstelling van de finales bepaalden. DE OUDE VIER. Het hoofdnummer, de oude vier, is tot ieders verrassing in een overwinning van de Amstel ge ëindigd. Ongetwy'feld is dit een uitstekende prestatie van deze burgerroeivereeniging, welke het in de zen strijd over de 3000 meter tegen de studen- tenploegen Nereus. Laga, Njord en Triton moest opnemen. Behalve in liet begin is de overwin ning van de Amstel geen oogenblik in gevaar ge weest. De lange en harde slag bracht de ploeg na het uitlengen reeds een voorsprong. Wel werd in een laag baantempo geroeid 30 slagen per minuut -, doch de studentenploegen konden tegen deze goed getrainde ploeg niet op. Onder ling vochten deze, een feilen stryd om de tweede plaats. Nereus, dat als winnaar gedoodverfd was, viel tegen en moest Laga ten slotte voor laten gaan. Het voortdurende spurten van Nereus, Laga en Triton kon het leidende Amstel abso luut niet verontrusten en met drie lengten voor sprong gingen de Amsterdammers als eerste over de eindstreep. De met zoo veel spanning tege moet geziene stryd tusschen de sterkste vieren werd dus een ruim verdiende zege voor de Am stel. De Delftenaren veroverden ten slotte de tweede plaats, terwyi Nereus zich met de derde plaats tevreden moest stellen. Njord werd hier vyfde. Ook de Oude Twee leverde een groote ver rassing op, doordat de twee van Argo er in slaagde de schier onverslaanbare ploeg van Wil lem H te overwinnen. Reeeds eerder in het sei zoen was gebleken, dat de Wageningsche stu denten technisch zeer goed roeiden, doch dat de sterke Willem ni-ploeg nu al geslagen zou wor den, was niet te verwachten. Als laatste nummer werd de oude acht gereoeid tusschen Nereus, Spaarne en Amstel. De Amster dammers wisten op keurige wyze revanche te nemen voor de geleden nederlaag in de oude vier. Van het begin af aan was Nereus beter en vergrootte den voorsprong op regelmatige wyze. Met ruim 1% lengte voor Amstel behaalde Ne reus het kampioenschap. De acht van het Spaarne was tegen deze ploegen nog niet opge wassen en bleef ver achter. Njord boekte weinig goede resultaten. Een eerste plaats werd behaald by de jonge twee A, terwyi de Lel denaren eveneens slechts eenmaal, by de overnaadsche vier, de tweede plaats bezetten. De kampioenschapstitels by de heeren wa ren als volgt verdeeld: Twee zonder stuur man Laga, vier zonder stuurman Triton, onde vier De Amstel, onde acht Nereus, oude twee Argo. DE PRESTATIES DER DAMES. By de dames werden voor het eerst officieele kampioenstitels verleend. Daar de Jury echter den styi van de verschillende ploegen moeiiyk kon beoordeelen, gold alleen de tyd als maat staf. Ongetwyfeld zal men in den vervolge ook weer op den styi moeten letten, daar het an ders niet geheel juist is om titels in het dames- roeien toe te kennen. In de dubbele vier veroverde de Hoop het kam pioenschap, bij de achten was het Nereus, de skif was voor mej. Sanders van de Hoop, en de vier voor Willem Hl. Behalve deze nummers waaraan het kampioen schap van Nederland verbonden was, werd er nog een groot aantal bynummers verroeid. Door dat op een gegeven oogenblik een sleep in de baan kwam te liggen ging er geruime tyd ver loren. De pittige muziek hield er echter de stem ming in en gedurende deze twee prachtige zo merdagen is er dan ook geen wanklank gehoord. Triton kan op een geslaagde herdenking van het 12de lustrum terugzien. De Vliet kon zich als eerste plaatsen by het styiroelen overnaadsche vier by het styiroeien vieren voor Juniores. DE UITSLAGEN. De uitslagen van de finales waren de volgende: Heeren: Jeugdroeien in Maasvieren: 1. De Hoop in 3 min. 8 sec.; 2. De Tromp. Veteranenvier: 1. Spaarne, 2. De Amstel. Jonge vier A: 1. Triton in 7 min. 54 sec.; 2. Argo, op 5 lengten; 3. Laga. Jonge acht B: 1. Nereus (ln 7 min. 2 4/5 sec.); 2. Spaarne (in 7 min. 18 2/5 sec.)3. Triton. Overnaadsche vier; 1. Nereus in 8 min. 13 sec.; 2. Nj^rd in 8 min. 22 sec.; 3. Viking; 4. Laga; 5. De Hoop. Oude vier: 1. De Amstel (geen tyd), B. de Jong (bg), J. de Jong, A. v. d. Kogel, H. C. Ranzyn (sl.), G. Huying (st.); 2. Laga, op drie lengten; 3. Nereus; 4. Triton; 5. Njord. Jonge twee A: 1. Njord; 2. Spaarne (op 1 lengte); 3. Laga; 4. Triton. Overnaadsche twee: 1. De Amstel in 9 min. 412/5 sec.; 2. Triton in 9 min. 50 sec.; 3. De Hoop 4. Viking. Overnaadsche skif; 1. Willem m, 9 min. 18 sec. 2. Die Ley the; 3. Spaarne. Jonge skif A: 1. De Hoop; 2. De Maas; 3. Wil lem Hl. Lichte vieren: 1. Willem III 7 min. 36 sect.; 2. Argo; 3. Spaarne; 4. Triton; 5. Njord. Skif seniores: 1. De Laak (R. E. J. A. Marres) 9 min. 1 sec.; 2. De Maas (J. W. Muntz) 9 min. 13 sec. Veteranenvier: 1. Spaarne 5 min. 451/5 sec.; 2. De Amstel 5 min, 514/5 sec. Jonge acht A: 1. Laga in 7 min. 41/5 sec.; 2. De Amstel 7 min. 11 sec.; 3. Argo 7 min. 14 sec.; 4. Triton 7 min. 15 sec.; 5. Aegir 7 min. 20 sec. Oude twee: 1. Argo, J. Boekesteyn (bg), J. J. van der Eyk (sl.), C. Bosman (st); 2. Willem Hl. Veteranenskif1. Maas (J. W. Muntz) 7 min. 9 3/5 sec.; 2. Triton op vele lengten. Oude acht: 1. Nereus in 6 min. 53 1/5 sec.; J. H. v. d. Waals (bg), C. E. v. d. Ploeg, M. O. ter Kuile, K. Dekken, J. Smit, S. de Wit, P. C. Tim merman, H. B. Pluim (sl.), H. T. L. LIm (st.); 2. Amstel, in 7 min. 11/5 sec.; 3. Spaarne in 7 min. 212/5 sec. Dames: Styiroeien voor dames in skif (seniores): 1. De Hoop (mej. E. F. M. Sanders) na overroeien gewonnen; 2. Willem HI (mej. E. B. Stom). Jeugdroeien in Maasvieren: 1. De Hoop 78 pnt.; 2. Tromp 69 pnt. Styiroeien overnaadsche skif: 1. Tromp 86 pt.; 2. Spaarne 70 pnt.; 3. De Vliet 65 pnt.; 4. Viking 64 pnt. Stijlroelen vieren juniores: 1. De Vliet 81 pnt.; 2. De Amstel 80 pnt.; 3. De Hoop 70 pnt.; 4. Wil lem III 66 pnt. Styisnelroeien gladde vier: 1. Willem III 64 p. (kamp. van Nederland) J. Jana (bg.), A. Jan- ning, G. Groenewoud, G. C. Kust (bg.), B. Schutte (st.); 2. Maas 54 pnt.; 3. Delftsche Sport 42 pnt.; 4. Argo. Styisnelroeien achten: 1. Nereus (kamp. van Nederland): E. de Kup (bg), H. Rodbarde, H. Byisma, W. Bexterman, M. Wetzlar, G. la Cha- pelle, H. CoUjn (sl.), E. K. N. Lim 'st.); 2. Vi king; 3. De Vliet; 4. Spaarne. Styisnelroeien in dubbele vieren: 1. De Hoop J. A. Mellegers (bg.), E. Herman, M. E. E. Zee- gers, E. J. Taconis (sl.), E. K. N. Lim (st.); 2. De Vliet; 3. Spaarne; 4. Nereus. Styiroeien overnaadsche vier: 1. De Vliet 80 pnt.; 2. Spaarne 78 pnt.; 3. Willem Hl 71 pnt. L.C.C.—QUICK. Fraai spel van Gebr. Kantebeen. De groote wedstryd LCCQuick is weer ge streden en het succes is aan den Leidschen kant geweest, daar zoowel het bowlen als het batten van de thuisclub beter waren. Metsch verloor den toss en zoo opende hy om by half twaalf de innings met A. Harmsen als partner. Na enkele goede slagen op Mabelis waaronder een mooie slag die byna voor zes ging, waande hy zich reeds in de dubbele cyfers, doch de bal bleef voor de boundary liggen wat hem slechts 1 run opleverde. Even later verdween hy op de slowbowler van Helsdingen voor 7 runs. Met E. Kantebeen bracht Harmsen de 00 op het bord alvorens hy voor 10 door Heiligers werd gebow- led. Met de Gebr. Kantebeen op de mat werd er weer het beste batten van den dag vertoond en wanneer de tyd aanbreekt voor de lunch wyst het scorlngbord 100 runs aan voor het verlies van drie wickets. T. Kantebeen 35 not out, A. van Es 10 not out. Na de pauze runde een drietal spelers zich geheel onnoodig uit waaronder ook het tweetal T. Kantebeen en van Es aangezien de staart geen lang leven beschoren was. Alleen Hopp 4 not out, sloot de innings op 128. Wel een teleur stelling dus na het fraaie begin. Mabelis 3—32, Veldboom 119, Helsdingen 140, Heiligers 2-11. Dank zy uitstekende vangen van Grin, Riet bergen, Koolhaas en de Gebrs. Kantebeen, ge lukte het de Leidsche bowlers A. van Es 628 en T. Kantebeen 3—14 Quick voor 72 runs aan den kant te krygen en alleeen Heyligers met een uitmuntend gespeelde 23 en Mabelis met 13 bo den weerstand van beteekenls, doch de overige spelers konden geen weerstand bieden tegen de Leidsche bowlery, waarby alleen het bowlen van Harmsen van de warmte te UJden had. H.D.V.S. Ill—L.M.C.C. I. Op het zuivere Leidsche bowlen presteer den de Hermes-batsmen niet veel. Slechts Matze scoorde een nog al gelukkige 22 runs. Voor 58 hadden alien hun beurt gehad. Steenstra Toussaint, die inviel voor Goe- koop, voldeed zeer goed achter de palen. Bowlingcljfers: W. Walther Boor 5 voor 20, H. Coebergh 5 voor 28, W. v. d. Heyden 0 voor 2. Aanvankelijk ieek het er niet op dat L.M.C.C. het lage totaal der tegenpartij zou overschrijden, want de eerste drie wickets vielen in de eerste overs voor 0.. Met Coe bergh en Walther Boer op de mat kwam er echter een stand voor het 4e wicket van 52 runs. Coebergh scoorde 43 runs, waar onder 4 x 4 en een enorme zes op de Dam- laan. Walther Boer toonde een mooi recht bat en voegde 21 runs aan de score toe. Beun (17) slaagde erin samen met Coe bergh het totaal der tegenpartij te over schrijden. De staart werd door Hennes snel opgeruimd, maar wist toch de de 100 te passeeren en het einde kwam op 107. R. Roest 3 voor 31, L. Bovrain 2 voor 7. Met een achterstand van 48 runs en nog ongeveer 3 uur speeltijd probeerde Hermes het op de 2e innings. Voornamelijk door het batten van J. Bravenboer (48) bereikte Hermes voor het verlies van 9 wickets een totaal van 92. W. Walther Boer had de cyfers 3 voor 24! Gezien den kleinen voorsprong, den nog maar korten speel tyd en de hitte stuurde Hermes L.M.C.C. niet meer in en zoo won nen de Leidenaars op de eerste Innings met 49 runs. L.M.C.C. n—EXCELSIOR Hl. Van dit elftal der Leidsche valt nog weinig goeds te melde:i Zccwel batten, als bouwlen en fielden zijn uiterst zwak. L.M.C.C. werd het eerst Ingestuurd en voor een luttele 18 runs aan den kant ge zet door Middendorp 5 voor 0 en Schmidt 4 voor 10. De Schiedamsohe spelers hadden niet de minste moeite met het bowlen en sloten op 202 voor 3. P. Middendorp scoorde onder luid applaus zijn eerste honderd. Eerst op 112 werd hij gevangen. In de 2e innings werd het totaal der Lll.C.C. weinig beter, hoewel slechts de change bouwlers van Excelsior aangezet werden. Slechts Feith 20 riot out maakte eer. score. Het totaal werd 36. Excelsior won dus met innings en 148 V.U.C. III—L.M.C.C. ra. V.U.C. verkoos te gaan batten en eerst op 25 ontstond er een scheiding toen v. d. Dool voor 17 door Backer gedwongen werd op het bowlen van Huurman. Ook voor het derde wicket zette V.U.C. een grooten stand op, maar toen Logcher (14) op 51 gedwon gen werd en even later het andere openings bat v. d Brugge (22) door een goeden aan gooi van Verhey v. Wijk run out ging,, bood de rest niet veel tegenstand en voor 69 runs zat V.U.C aan den kant. Hoewel Huurman het zuiverste bowlde, (2 voor 15) had H. Müller het meeste suc ces met den bal (6 voor 32). Reeds in de eerste over viel een wicket der L.M.C.C., maar Wolterbeek kreeg nu goeden steun van T. Damssé die in snel tempo 21 runs bij elkaar klapte. Huurman (8) en Schölvinck (7) voerden het totaal omhoog, zoodat het V.U.C.-totaal gepas seerd werd, maar voor een groot deel was dit toch wel te danken aan het batten van P Wolterbeek, die als no. 2 ingaande na IV2 uur op de mat vertoefd te hebben, 29 runs scoorde en eerst als negende gebowld werd. Met inbegrip van 13 extra's werd het to taal 86 en zoo won de L.M.C.C. verdiend met 13 runs. 2-3

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 9