Heracles kampioen van Nederland Edo, Emma en P.E.C. De schoolsportdag in den Hout 82ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 23 Juni 1941 Derde Blad No. 24919 Interessant programma, dat echter te lang duurde Drie nieuwe eerste klassers Heracles won van P.S.V. Kampioenschap van Nederland. D.O.S.R. is gedegradeerd Sparta II—U.V.S. II 0-2 Vele factoren moeten samenwerken om een plan als dat van den Leidschen schoolsportdag te doen slagen. De voornaamste is echter wel het weer en wat heeft men het daar Zaterdag prachtig mee getroffen! Stralend lagen veld en sintelbaan van ons mooie Hout-sportpark in de goud-glanzing eener juichende zomerzon, terwfjl een heerlijke bries de nationale vlaggen breed-uit deed wapperen, scherp contrasteerend met het groene decor van den Hout. En wat een blijheid en sportieve uitbundigheid was er van al die jongens en meisjes van gymnasium en middelbare scholen, die daar bij vele hon derden tegelijk bijeen waren gekomen en voor het eerst de gelegenheid kregen eikaars krachten te meten in athletiek, in touwtrekken, in voetbal, korfbal, handbal, in drie- en vijfkamp .Weken achtereen hadden zij op de scholen ge oefend, stug en volhardend geoefend, om toch maar zoo goed mogelijk voor den dag te komen eta het was een genoegen te zien hoe zij allen met de verrichtingen van hun schoolploegen meeleefden en hoe zij telkens voor elk nummer 4.e kansen „van hun school" zaten te beoor'deelen en te wegen Vóór den burgemeester had de voorzitter der Sportstichting, ir. Stokhuyzen, het woord ge voerd en behalve tot mr. De Ruyter van Steve- ninck een woord van welkom gericht tot den secretaris-generaal van het departement van onderwijs, wetenschappen en cultuurbescherming, prof. Van Dam, zoomede tot den chef van de afdeeling hooger onderwijs van dat departement, mr, Reilink. Meerdere andere autoriteiten gaven trouwens van hun belangstelling blijk. Zoo zagen wij o.m. de wethouders Verwey, Van Stralen en Tepe en den gemeente-secretaris, mr. dr. Van Strijen, terwijl het onderwijzend personeel der scholen natuurlijk in zeer grooten getale aan wezig was. Met een algemeene vrije gynmastiek-oefening onder leiding van den heer Koopmans, door zevenhonderd jongens uitgevoerd, is na den op- marsch het middagprogramma geopend en dat was een vlotte en prettige inzet, welke door de verdienstelijke vertolking der goed gekozen oefenstof warme waardeering oogstte en direct leven. Op prijzenswaardige wijze heeft de heer 'Koopmans dat Zaterdag zooveel hij kon pogen te ondervangen door zelf uitslagen bekend te maken en nummers aan te kondigen voor de microfoon, maar per saldo heeft een leider te veel andere zorgen aan zijn hoofd om dat vol ledig te kunnen doen! Zoodat wij maar zeggen willen dat een wedstrijd-secretaris-microfonlst voortaan geen overbodig functionaris zal zijn Een voetbalwedstrijd tusschen elftallen van de Chr. en de RJK. H.B.S, vormde het besluit van het programma, waarna ir. Stokhuyzen zijn vol doening over het slagen van dezen sportdag heeft uitgesproken, dank heeft gebracht, aan allen, die-er hun krachten voor hadden gegeven en de prijzen heeft uitgereikt. De door het Leidsche gemeentebestuur uitgeloofde medaille voor de beste schoolprestatie werd daarbij toege kend aan de Gemeentelijke H.B.S., Hooge Rijn dijk! Wij laten hier de belangrijkste uitslagen volgen Driekamp (tot vijftien jaar)1. Bern. H.B.S. I, 2. Chr. HJB.S. II. 3. Gem. HJB.S, II, 4. R.K.- H.B.S I, 5. Gvmn. I. 6. R.K. H.B.S. II, 7. Chr. H.B.S I. S. Gymn. II. Vijfkamp (vanaf 16 jaar): 1. Gem. HJ3.S. I; 2 R.K. H.B.S. I: 3. Chr. H.B.S. I; 4. Gem. H. B.S. II; 5. R.K. H.B.S. II; 6. Chr. H.B.S. I; 7. Gymn I; 8. Gymn. II. Het totaal der behaalde punten maakte uit, dat de volgorde der scholen, wat betreft dc beste schoolprestatie was: 1, Gem. H.B.S.; 2. RE. HJB.S.; 3. Chr. HJB.S.; 4. Gymn. De door het gemeentebestuur beschikbaar gestelde me daille viel dus ten deel aan de Gem. H:B.S. Demonstratie korfbal H3.S. voor Meisjea 1—0 voor de witte ploeg. Demonstratie-wedstrijd Handbal Chr. HJB.S. Gymnasisten 01. £oto Van Vliet. Overzicht van het terrein tijdens de algemeene vrije oefening onder leiding van den heer Koopmans. Ja, de Leidsche Sportstichting heeft met de organisatie van dezen specialen schoolsportdag, die ongetwijfeld een volgend jaar herhaald (en zoo mogelijk uitgebreid) zal worden, een voor treffelijk initiatief genomen, waarvoor de Leid sche jeugd haar dankbaar moet zijn. En trouwens ook dankbaar is, zooals ons uit velerlei uit latingen op dezen middag gebleken is. De ware zin van dezen sportdag werd in korte maar klare bewoordingen geschetst door burge meester De Ruyter van Steveninck, die zeide een warm voorstander te zijn van de sport beoefening en vooral de wijze waarop hier thans de sport gediend werd, sympathiek noemde. Geen topprestaties van enkelen zaten bij deze wed strijden voor, doch behoorlijk werk van velen. Het uitkomen in ploegverband bevordert boven dien de saamhoorigheid en de discipline onder de hier bijeen gebrachte jeugd van de middelbare scholen en het gymnasium en de burgemeester juichte dat ten zeerste toe, er de hoop aan vast- knoopende dat de organisatoren het door hen gestelde doel zullen bereiken! contact tot stand bracht tusschen de executan ten en het vrij talrijke publiek. Nummers van velerlei aard volgden daarna demonstraties in korf- en handbal door meisjes, persoonlijke nummers in hard- en hindernisloopen en speer werpen, attractieve kijkspelen als de estafettes en het touwtrekkenNiet alles verliep daarbij even vlot (zoo duurde het b.v. meer dan vijf minuten voordat men na de algemeene oefening begon aan het uitzetten van het korfbalveld) en het slot kwam ongetwijfeld een vol uur te laat, maar alle begin is nu eenmaal moeilijk en aan de leiders: de heeren Metz, Koopmans, Casteleyn en de Bruyn is het wel toevertrouwd de fouten, waarvoor zij evenmin blind zijn ge bleven, op te sporen en te zorgen dat zij een volgend maal worden voorkomen. Behalve een snellere afwerking van het programma mogen wij hier tevens een betere publicatie der resul taten bepleiten. Het publiek wil niet alleen kijken, maar ook graag volledig op de hoogte blijven opdat het zooveel mogelijk kan mee- 60 M. hardloopen (jongens tot 15 jaar): 1. Valkenburg (Chr. H.B.S.), 2. C. Stal (gy.mn.) 3. Schwing (gem, H.B.S.); 4. J. Ohms (gem. H.B.S.). 80 Meter Hardloopen (jongens vanaf 16 jaar) I. Schumacher (Chr. H.B.S.); 2. H. Kips (gem. HJB.S.); 3 Jagerman (Gem. H.B.S.). 5x60 M. estafette: 1. Chr. H.B.S. 37.9 sec.; 2. Gem. H.B.S. 38.5 sec. 5x80 M. estafette: 1. Chr. H.B.S. 48.6 sec,; 2. Gem. H.B.S, 48.9 sec. Touwtrekken: 1. Chr. HJB.S. I; 2. Chr, H.B.S. II. 'Hindernisloop (jongens tot 16 jaar)1. J. Ohms (Gem. H.B.S); 2. Valkenburg (Chr. H. B.S.); 3. de Kier (Chr. H.B.S.); 4. Stal (Gymn.). Speerwerpen: 1. Habekotter (Gem. H3.S.) 37.50 M.; 2. Leroux (R.K H.B.S.) 37.13; 3. J. van Zoelen (RE, HJB.S.) 36.90; 4. H. Leeuwens (RE, HJB.S,) 34.50. Demonstratie-voetbalwedstrijd: Chr. H.B3. RE. HJB.S.. Gewonnen door de Chr. H3.S. met strafschoten. HERACLES—P.S.V. 6—1. Door een wel wat geflatteerde overwinning van 6—1 op P.S.V. is Heracles kampioen van Nederland geworden. Gedurende verre weg het grootste deel van den wedstrijd heeft er geenszins naar uitgezien, dat de Oostelijke kampioenen de overwinning zou den behalen, laat staan zulk een daverende zege. Het begin was bü de gastheeren bepaald zwak. Do tropische hitte, waarin deze wedstrijd ge speeld moest worden en die van het begin tot het einde haar stempel op dezen wedstrijd heeft gedrukt en aan weerszijden de spelers belette hun beste spel te spelen, deed vooral op de thuisclub haar invloed gelden. Het eerste kwar tier waren de Zuidelijken voortdurend in den aanval en was Heracles er niet in geslaagd tot een behoorlijken aanval te komen. Gevaarlijke momenten speelden zich meermalen voor het Almelo-doel af en door slecht wegwerken van de Almelosche verdediging kregen de Zuidelijken meerdere goede kansen. Het gevolg was, dat 22 minuten na het begin, mede door een misver stand in de achterhoede van Heracles, de P.S.V.-middenvoor Middel ongehinderd op Dek kers kon toeloopen. Deze beiden kv/amen in botsing en met eenige grillige sprongen belandde de bal in het Heracles-net. Ook na dit doelpunt kon Heracles maar niet tot zijn normalen vorm komen. Circa 36 minuten na het begin plaatste Jaarsma, de Heracles-aanvoerder, het leer hoog voor doel en met een lichte kopbeweging liet Veldhuis den bal in het hoekje van het P.S.V.- doel verdwijnen. Even later kreeg dezelfde speler vlak voor het doel een pracht-kans, doch zijn schot was te zacht. Het eerste kwartier na rust was het weer P.S.V., dat verreweg het meest in den aanval was en ieder oogenblik scheen een doelpunt van de Zuidelijke kampioenen te verwachten. Vijf minuten later echter wijzigde zich plotseling het karakter van den wedstrijd volkomen en viel feitelijk binnen twee minuten de beslissing. Krabshuis, de rechtsbuiten van Heracles nam op keurige wijze een corner en weer was het Veldhuis, die met kopbal in den hoek doel puntte. Nauwelijks een minuut later haalde Veldhuis met den rug naar het doel staande den bal over het hoofd, die, eer dat de verraste Boumans er op verdacht was, in het net be landde. Het was nu 3—1 en dit scheen het teeken van P.S.V. om den strijd maar op te geven. Een paar minuten later kreeg Krabshuis, dien vrij spel gelaten werd. voor open doel een niet te missen kans. (41). Het hek was nu geheel van den dam en steeds maar weer golfden de Heracles-aanvallen op het P.S.V.-doel aan. Een kwartier voor het einde maakte Jaarsma er 51 van en tien minuten latqr scoorde dezelfde speler het zesde doelpunt. Deze uitslag mag geflatteerd genoemd worden voor Heracles, doch de overwinning kwam in elk geval terecht by de party, die uitblonk in het gebruik maken van de kansen, hetgeen nog altyd een zeer belangrijk onderdeel van het voetbalspel is. Toen scheidsrechter Twisterling het einde ge floten had, vond een huldiging van Heracles op het terrein plaats. Namens' het gemeentebestuur overhandigde de waarnemend burgemeester, wethouder G. J. A. ter Steege, een prachtige krans, waarvoor de Heracles-voorzitter, de heer Tijhof, dank zegde. Er waren ongeveer 12000 toeschouwers. V.S.V.—BE QUICK 5—1. V.S.V. liet het er in den beginne aardig by zitten, waardoor van Kooyk reeds na twee mi nuten 0—1 maakte. Spoedig kwam echter de keer in het spelbeeld en V-S.V. kon door God schalk geiyk maken, waarna Be Quick er plot seling geheel uitraakte en lederen strijdlust ver loor. De ruststand werd 2—1 dank zy van der Lugt. Na de rust kwamen er twee doelpunten direct na elkaar, eerst van van der Lugt, en daarna van Godschalk (4—1). Van der Lugt bekroonde de overwinning tenslotte met zyn derde doelpunt (5—1), met welken stand Be Quick er nog genadig afkwam. Heracles—PSV 6—1; VSV—Be Quick 5—1. Afdeeling 1, Promotie-2e klasse; KFCEDO 3—4. Promotiecompetitie 3e klasse: De Volewyckers Elinckwyk 61; RapiditasHFC 00. Derde klasse C: De Meer—Wilskracht 21. Afdeeling n, Promotie 2e klasse: CWEmma 1—3. Promotiecompetitie 3e klasse: Laakkwartier Spartaan 1920 7—3. Derde klasse D: LeerdamDCL 41. Promotiecompetitie 4e klasse: OWSIOD 11; ConcordiaFSV Pretoria 61; ROSR Cromvliet 24; DHL—Haastrecht 1—0. Promotiecompetitie reserve 2e klasse: Nep- tunus in—HBS II 5—1; Sparta II—UVS II 0—2. Promotiecompetitie reserve 3e klasseBEC II ONA H 1—6. Afdeeling III, Promotie 2e klasse (beslissing): Vitesse—PEC 1—2. Afdeeling IV. Promotie 2e klasse: Miranda— Standaard 6—2; Limburgia—RBC 2—0. Afdeeling V, Promotie 2e klasse: LSCWW 1-2. Van Overal. Zelfs de grootste voetbal-fanaticus moet gis teren voorstander zyn geworden van een „ge sloten voetbal-seizoen!" Het kwaad van het voortdurend uitstellen of aflasten gedurende de wintermaanden wreekte zich nu en voor voetbal was dit weer gisteren volkomen ongeschikt. Ge lukkig zijn er tenminste in de hoogere afdeelin- gen tal van beslissingen verkregen! Zoo is de competitie om het nationale voetbalkampioen schap geëindigd met de verwachte overwinning van Heracles, dat met 6—1 over het bezoekende P.S.V. triomfeerde, nadat de rust met 11 was ingegaan. In IJmuiden wist V3.V. haar laatsten wedstrijd met 5—1 te winnen van Be Quick, wat nochtans geen vearndering brengt in het feit dat zy de laatste plaats inneemt. Heracles 8 6 1 1 279 13 PSV8 3 3 2 12—16 9 ADO 8 2 3 3 13—16 7 Be Quick 8 2 2 4 9—19 6 V. S. V8 1 3 4 li13 5 In afdeeling I is Edo eerste klasser geworden door een 43 zege op KT.C. In de laatste mi nuten van den spannenden kamp te Koog aan de Zaan scoorde invaller Steendam, die kort te voren Helingman had vervangen, het winnende punt. Het is de tweede maal dat Edo in de eerste klase zal uitkomen. In het seizoen 19231924 werd de hoogste afdeeling bereikt na een span nenden kamp met S.V.V. en Hilversum. In den beslissenden stryd tegen Hilversum stonden de Haarlemmers zeven minuten voor het einde met 1—0 achter. Tanis maakte drie doelpunten achtereen en Edo was eerste klasser. Zeven jaar maakte de club deel uit van de eerste klasse en zy trad met afwisselend succes op. Na het seizoen 1930—1931 moest de ploeg haar plaats afstaan aan Xerxes. In de daarop volgende jaren was Edo een sterke tweede klasser. Tweemaal werd het kam pioenschap behaald, doch in de promotiewed strijden was zij minder gelukkig. Wy herinneren er o.a. aan. dat tydens een wedstrijd de links binnen Bas Timmerman onverwacht op het ter rein overleed, hetgeen een gevoelig verlies be- teekende. Driemaal is scheepsrecht. Thans heeft Edo zich de sterkste getoond van Z.F.C. en KP.C. en promoveert dus. E. D. 03 3 0 0 11—5 6 Z. F.' C3 1 0 2 46 2 K. F. C4 1 0 3 59 2 p Emma is gepromoveerd in afdeeling n door C.V.V. met 3—1 te kloppen. Reeds spoedig hadden de geheel in het wit gekleedde Dordtenaren een gelukje, toen na ongeveer 10 minuten Verschoor een vrijen schop moest nemen, die ondanks den verren afstand achter den Rotterdaihschen doelman in het net verdween. (01) Over het algemeen waren de Emmaspelers iets vlugger en zeker waren zy enthousiaster dan hun tegenstanders. Het ontbrak hun echter aan een goeden schutter. Dat euvel kwelde C.V.V. ook wel eenigszlns hoewel de kansen hier niet zoo erg opgeschept lagen. De Dordtsche verdediging hield de aanvallers joecl in bedwang, beter tenminste dan hun tegen- party. Vijf minuten na de hervatting was het 0—2 door v. d. Gyp, die met een resoluut schot een einde maakte aan een langdurige doelworsteling. C.V.V. kwam nu wat meer opzetten en vele aan vallen op het Emmadoel werden ondernomen. Tenslotte (en was toen 20 minuten gespeeld) had Dukers succes 1—2. Nog even hielden de Rotterdammers stand, maar langzamerhand wist Emma zich aan den druk te ontworstelen. Steeds sterker werd de Dordtsche aanval. C.V.V. raakte uitgespeeld, maar het duurde nog tot ongeveer 5 minuten voor het eind tot v.d. Gyp met een hard schot aan alen twyfel een einde maakte (13). Met dezen stand kwam het einde en voor Emma dus de toegang tot de eerste klasse. De stand luidt: Emma 3 3 0 0 132 6 Overmaas2 1 0 2 49 2 C. V. V.4 1 0 3 6—12 2 Zwolle heeft weer een le klasser gekregen doordat P.E.C. den beslissingswedstryd tegen Vitesse won (met 2—1). P.E.C. is reeds eerder in de eerste klasse geweest, namelijk 9 jaar, aan vangende met het seizoen 1929. Na eenige uit stekende jaren kwam in het seizoen 19351936 het verval. De groenwitten eindigden nadien in de onderste regionen, totdat in Maart 1938 de laatste competitiewedstrijd tegen A.G.O.V.V. ver loren werd, waardoor de Zwolsche club aange wezen werd voor het spelen van degradatiewed strijden. Quick nam toen de plaats van P.E.C. in. Sindsdien heeft de P.E.C. ploeg een radicale verjongingskuur ondergaan. Slechts Tausch, Kliphuis, v. d. Vegte en Gerritsen bleven nog over en het resultaat was zoodanig, dat nu, na 3 jaar wederom het eerste klasserschap werd be haald, met een ploeg, waarvan de oudste speler, Gerritsen, 28 Jaar is. In het Zuiden zyn Standaard en R.BiC. thans geheel en al uitgeschakeld. De stand is: Miranda 3 3 .0 0 .145 6 Limburgia 4 3 0 1 114 6 Picus 4 3 0 1 6—5 6 R. B. C5 1 0 4 3—9 2 Standaard 4 0 0 4 617 0 In het Noorden verloor L.S.C. vry onverwacht met 21 van W.V.V. Alles hangt nu dus af van den wedstrijd L.S.C.G.R.C. en van het protest van GR.C. L. S. C3 2 0 1 6—3 4 W V. V4 2 0 2 7—9 4 G. R. C3 1 0 2 6—7 2 D.O.S.R. uit Roelof ar endsveen is gedegradeerd! Zy verloor op eigen grond met 42 van Crom vliet en werd daardoor definitief nummer laatst, Cromvliet3 2 0 1 9—8 4 G S. V2 1 1 0 9—5 3 D. O. S. R3 0 1 2 7—12 1 Wassenaar had vrijaf en had niettemin een besten dag, want D.H.L. bleef met 10 de baas ever Haastrecht, waardoor Wassenaar nog slechts één punt uit twee wedstrijden behoeft te halen om te promoveeren! Wassenaar 2 2 0 0 8—3 4 Haastrecht 3 1 0 2 36 2 D. H. L3 1 0 2 4—6 2 In de reserve tweede klasse werd de positie van U.V.S. II versterkt doordat zy zelf Sparta II klopte fmet 20) en het leidende HJB.S. II teil onder ging tegen Neptunus III (met de dui- delyke cyfers: 51). UVS. n 3 2 0 1 5—3 4 H. B. S. II 3 2 0 1 5—7 4 Neptunus III 2 1 0 1 74 2 Sparta II2 0 0 2 2—5 0 In de reserve 3e klasse, tenslotte, is de stand als volgt: Alphen II2 2 0 0 7—2 4 O. N. A, II 3 2 0 1 10 7 4 B. E. C. H 3 0 0 3 3—11 0 EEN 4—2 NEDERLAAG TEGEN CROMVLIET. De degradatie van D.O.SE. is een feit ge worden en daarvoor zorgde Cromvliet. De Ha genaars waren aanvankelijk sterk aanvallend. Toch kwam het eerste doelpunt juist aan den anderen kant, toen E. Rodewyk uit een voorzet van zyn broer onberispelijk inschoot, 10. Cromvliet reageerde hierop fel en na eenigen tyd werd een kalm rollertje op het D.O.S.R.- doel geplaatst, waarby de keeper kwam te val len, 11. Maar weer waren de Hagenaars terug; na een mistrap van Lindhout volgde een schit terend doelpunt door den rechtsbinnen Bergh, 12. Na de rust was D.O.SR, bijna voortdurend in den aanval Maar zooals steeds kon de voorhoede geen' doelpunten maken. Toch kwam na eenigen tyd de gelijkmaker door middenvoor G. de Koning, 22. Daarna werd by een Crom- vliet-aanval de Haagsche middenvoor tegen den grond gewerkt. De strafschop werd in een doelpunt omgezet, 23. Weer kwam D.O.S.R. terug. E. Rodewyk schoot keihard in, maar kee per Boerman stompte tot corner. Bij een corner op het D.O.SR -doel kwam de bal hoog voor het doel. De ingevallen keeper W. Rietbroek stompte nog naar den bal, doch zonder resul taat: de bal verdween in den doelmond,, 2—4. Zoo kwam het einde van dezen in moordende hitte gespeelden wedstryd, NEDERLAAGWEDSTRIJDEN QUICK BOYS. Voor de nederlaag wedstryden van Quick Boys werden tot heden, de volgende uitslagen verkregen: lste af.: Quick Boys I-L.D.W8. 31; Quick Boys I—Roodenburg 1 72. 2de afd.: Quick Boys IIR.C.L. I 24; Quick Boys IINoordwyk I 41. 3de afd,: Quick Boys IIIRouwkoop II 1—5; Quick Boys III—U.V.O, I 4—7. 4de afd.: Quick Boys IVNoordwyk III 36; Quick Boys IV—L.D.W.S. IV 0—3. Adspir. afd.: Quick Boys adsp.R.C.L-. adsp. 2—1; Quick Boys adsp.—Noordwyk adsp. 4—2; Quick Boys adsp.—Roodenburg adsp. B 8—1. PRETTIGE STRIJD MET LEVENDIG SPEL. Deze wedstrijd, gespeeld onder voor voetbal abnormale weersomstandigheden, gaf in den beginne een geiykopgaanden strijd te zien met verkenningen van beide zijden. Na eenigen tyd volgt er een algemeene U.VJS.-aanval, waaruit v. Bovene naast schiet. Uit een corner schiet Van Weerlee in, doch de keeper redt, terwijl hy direct hierop een corner van rechts fraai weg werkt. Dan plotseling een snelle Sparta-aanval over rechts, welke door den midvoor ineens kei hard wordt ingeschoten. Bosboom redt echter op een gelukkige wijze. Steeds buitenspel staan van den blauw-witten staat succes voorloopig in den weg, hoewel eenige malen de Sparta-doelman nog wei aan den tand wordt gevoeld. Een aanval der Lei- denaren levert wederom een corner op. Deze door Onvlee genomen, wordt door Weerlee fraai ingekopt en U.VjS, leidt met 61, Ei- is dan 35 min gespeeld. In den resteerenden tijd voor de rust zien we Fasel weer rakeling over koppen en weer een corner forceeren. Dat de blauw- witten in de meerderheid waren in deze periode blykt wel uit de corner-verhouding, n.l, van 10 tegen 2. Direct na de rust was Sparta in de meerder heid. Goed verdedigt U.V.S, echter en vooral Brusse is hier het groote struikelblok voor de Spartanen. Fasel kopt nu voor de 3de maal ra kelings over. Nu komt U.V.S. weer in den aan val. maar in deze periode zijn de voorzetten van links zoowel als rechts slecht gericht en be lande meestal achter het doel. Na een halfuur gaat Verhoogt langs de lijn, een scherpe voorzet volgt en hieruit ontstaat een schermutseling, waaruit Weerlee inkopt, de keeper keert den bal, maar kan niet wegwerken, waardoor Van Bovene den bal ongehinderd in de touwen kan jagen (0—2). Hierna zien we een fraaie Sparta- doorbraak; tot tweemaal toe wordt ingeschoten, maar Bosboom, die in deze periode goed werk doet, blijft meester van de situatie. Men kan nu goed zien, dat het uithoudingsvermogen van U.V.S, grooter is, want steeds rollen de aanval len weer op het Spartaansche doel af. Met on- veranderden stand komt het einde van dezen fairen wedstrijd, die goed door den heer Griep werd geleid en met een tikje meer zelf beheer - sc-hing van sommige voorhoede-soelers een groo- tere overwinning had kunnen brengen. HET 20-JARIG BESTAAN VAN „LISSE". Het 20-jarig bestaan van de voetbalvereni ging „Lisse" is gisteren herdacht. Nadat 's morgens dit jubileum in intiemen kring was gevierd, heeft des middags de voort zetting van het tournooi plaats gevonden. Om één uur werd een veteranenwedstryd gespeeld van de oude kamploensploeg "en een ander elftal van Lisse, De oude garde slaagde er niet in om het tot een overwinning te bren gen en verloor met 41, waarna de verliezers ronde van het verleden week begonnen tour nooi werd gespeeld tusschen S.J.C. I en Hillinen I, Beide ploegen waren gehavend. S. J. C. wist door een 40 overwinning der denden prys te behalen. Zeer spannend was de kamp tusschen de beide vierde klassers Teylingen en Lisse om den lsten prijs. Het einde brak aan met gelijken stand, 00, Door strafschoppen wist Teylingen den eersten prijs te verwerven. Des avonds had in „De Vereeniging" de feestavond plaats. Toespraken werden gehouden door burgemeester van Ryckevorsel en de heer v. d. Meer namens het Leidsch District, wet houder P. Warmerdam, Nic Men§ als oud-lid, Hoogervorst namens Teylingen en eenige an deren. De voorzitter van Lisse, de heer J. C. de Haan, ontving namens de leden en het. jubi leumfonds een voorzittershamer en een enve loppe met inhoud, terwijl voorts bloemstukken werden overhandigd aan de bestuursleden Jer. Langelaati, secretaris en de heer Mart. Beyck, penningmeester. BLAUW ZWART—G.D.A. In een vriendschappelijken wedstryd won Blauw Zwart met 10 van G. D. A WIELRENNEN. SWIFTCOMBINATIE. M. Segaar wist zich in de ronde van Rys- bergen uit een sterk bezet veld amateurs 7e te plaatsen. Henk Noest wist zich ook by de pryswinners te werken en bezette by de Nieuwelingen -de 10e plaats. Morgenavond peletonrit over 52 K.M. Start gewone plaats en tyd.

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 10