SANATOGÉN SPORT LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 17 Juni 194f AVONTUREN VAN BARON VAN MÜNCHHAUSEN De schoolsportdag op 21 Juni RECHTZAKEN VRAGENRUBRIEK Uit de Omstreken ATHLETIEK. Osendarp start te Berlijn WEDSTRIJD OP DE 300 M. TEGEN HARBIG. Naar wij vernemen vertrekt onze Dekende na tionale sprinter Osendarp heden naar Berlijn, om daar op uitnoodlging van den Duitschen bona voor lichamelijke oefening uit te komen in een wedstrijd, waarin eveneens de Duitscher Harbig zal starten. Het belooft een interessante krachtmeting te worden, waarvan men in de internationale athletiekkringen veel verwacht. Daarom zijn aan onzen athleet alle mogelijke faciliteiten verleend om het mogelijk te maken, dat hij morgenavond zal kunnen starten te Berlijn. Onze landgenoot zal tegelijk met Har- big. alsmede de Duitsche athleten Linnhoff en Scheuring starten, op de 300 meter. Voor den schoolsportdag op Zaterdag 21 Juni a.s. in het Leidsche Hout-sportpark is thans het programma verschenen. Het komt vrijwel overeen met wat wij "er indertijd al over hebben gemeld. De voormiddag is bestemd voor de ge nerale repetitie der algemeene vrije oefening, benevens voor den driekamp en den vijfkamp. Bovendien worden van de persoonlijke nummers de vóór-ronden gehouden. 's Middags om 2 uur begint het officleele ge deelte. dat geopend zal worden door burgemees ter De Ruyter van Steveninck. Zooals men weet bestaat het middagprogramma uit de vrije gym nastiekoefening (waaraan 700 jongens deel nemen! demonstraties korfbal, handbal en voetbal, de persoonlijke nummers (demi-finale en finale), de estafettes en touwtrekken. Door het Leidsche gemeentebestuur is een groote bronzen medaille uitgeloofd voor die school, of schoolploeg. welke als geheel ge nomen de beste sportprestatie levert. VOETBAL. F.B.—R.H.W. Gisteravond verloor de nieuw opgerichte voet balclub Franke Boys haar eersten wedstrijd tegen R.H.W, met 45, WANDELSPORT. N.W.B. AVOND-VIERDAAGSCHE TE LEIDEN. De plaatselijke regelings-commissie deelt het volgende mede: Hoewel de deelneming overweldigend is, be staat er nog steeds gelegenheid om in te schrijven, zoowel voor de Avond-Vierdaagsche als voor de dagtochten. Ook aan den start kan men inschrijven. Voor eventueele belangstellenden laten wij het parcours hier volgen van den eersten avond (Woensdagavond): Oud-Hortuszicht rechtsaf Witte Singel, rechtsaf Heerenstraat, Zoeter- woudscheweg, rechtsaf Vliet brug over, linksaf Vliet richting Allemansgeest. rechtsaf Hofweg, linksaf Leidsche Straatweg, linksaf Treubstraat, Voorstraat, linksaf Leidsche Straatweg, rechtsaf Papenlaan. linksaf Rijksstraatweg, rechtsaf Rijndijk. Haagweg, rechtsaf Witte Singel. BILJARTEN. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN 'T VIERKANTJE. 1ste afdeeling: C. Fazel (T.O.P. I) 90 82 40 11 2.05 Th. Overdijk ('t Vierk.) 80 80 40 10 2.00 J. Bonnet 90 70 35 9 2.00 J. Filippo 50 50 35 7 1.42 G. Hagen 85 85 40 10 2.12 A. v. d. Berg 40 38 40 4 0.95 J. Brussel 80 80 28 9 2.85 P. NieuwenhuiJzen 40 17 28 5 0.60 Th. Overdijk ('t Vierk.) 80 80 38 11 2.10 W. J. Karstens TOG II) 250 211 38 23 5.55 J. Filippo 50 .50 38 12 1.31 J. Karstens 105 93 38 15 2.44 P. NieuwenhuiJzen 40 26 37 3 0.70 F. Hakkaart 95 95 37 10 2.56 Ph. v. d. Steen 42 42 38 9 1.10 J. v. Klaveren 85 52 38 6 1.36 2e afdeeling: C. v. d. Burg ('t Vierk.) 80 80 18 11 4.44 R. de Jong (T.O.P. II) 70 20 18 5 1.11 K. A. Karstens 52 50 46 5 1.08 P. Harteveld 70 70 46 12 1.52 W. de Ridder 44 44 29 5 151 R. v. Gelder Jr. 60 34 29 5 1.17 W. RiJsbergen 40 7 26 2 0.26 K Mulder 60 60 26 8 2.30 De wedstrijden voor deze week zijn: le afdeeling *t Vierkantje I—T.O.P. I 17 Juni; T.O.G. n't Vierkantje I 19 Juni. 2e afdeeling T.OP. II—'t Vierkantje II17 Juni. WATERPOLO. BOSKOOP—SCHOONHOVEN. Voor de competitie van den Goudschen Zwem- kring zijn gespeeld: Boskoop IIISchoonhoven II 0—3; Boskoop IISchoonhoven I 12. HENGELSPORT. VISCHVEREENIGING L.W.H.V. De Leidsche Werkloozen Hengelaars Vereeni- ging hield voor haar leden een goed geslaagden wedstrijd. Er werd gevlscht in de Groote Zand- sloot en wel in bootjes tweemaal 1% uur. De vangst was redelijk. De winnaars waren als volgt: 1ste prijs J. v. d. Linden met wissel beker en extra prijs grootste aantal; 2de prijs D. Bergman; 3de pr. J. Vos; 4de pr. W. v. Poel geest; 5de pr. A. J. Eradus met wisselbeker grootste voorn en wisseltak grootste bliek; 6de pr. R. Kuivenhoven: 7de pr. J. de Wit; 8ste prijs J. Stouten; 9ae pr. H. Wortman; 10de pr. C. Kromhout; 11de pr. H. v. d. Heijden; 12de pr. N. Kromhout; 13de pr. H. Eradus; 14de pr. I. Florijn; 15de pr. A. Nieuwenhuizen met extra prijs; 16de pr. R. Molenaar; 17de pr. C. de Vos; 18de pr. H. Vogelezang: 19de pr. P. de Haas; 20ste pr. N. de Koning. Met voldoening kan de vereeniging op dezen wedstrijd terugzien. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Aanrijding met ernstige gevolgen. Gistermorgen moest voor het Kantongerecht te Leiden terecht staan een magazijnbediende aldaar, omdat hij op 31 Maart 1941. rijdende met een bakfiets in de Kabeljauwsteeg, bij na dering van het kruispunt Boommarkt niet was afgestapt, maar op roekelooze wijze, zonder op het verkeer te letten de Boommarkt was opge reden, waardoor hij den brievenbesteller der P.T.T., den heer G. J. F. Montanus, die geheel rechts per rijwiel passeerde, ondersteboven had gereden en die daarbij zóó ernstig verwond werd. dat liij hiervan nog niet hersteld is. Ver dachte erkende de overtreding, maar verklaarde bij nadering van het kruispunt voortdurend ge beld te hebben en dat het uitzicht ter plaatse Het Ó.M. achtte de overtreding wettig on overtuigend bewezen en eischte f. 15 boete of 14 dagen hechtenis. De Kantonrechter wilde reke ning houden met het feit, dat verdachte zeer weinig verdient en veroordeelde hem tot f. 7,50 of 3 d. h. Dierenmishandeling. Een landbouwer uit Rijnsburg moest terecht staan in verband meet het feit. dat hij door misbruik van gezag als vader opzettelijk had uitgelokt, dat zijn 24-jarigen zoon op 1 Mei 1941 een paard met een wonde van ongeveer 1% k 2 cM. arbeid had laten verrichten, waarbij het gareel op de wonde drukte, waardoor het dier pijn leed. althans gekweld werd. Na een uitvoerig getuigenverhoor eischte het O. M. f6 boete of 2 dagen hechtenis. De verdediger drong op uiterste clementie aan. Over 8 dagen zal de kantonrechter schriftelijk vonnis wijzen. Opzettelijk uitlokken van misdrijf. Een visacher uit Katwhk-aan-Zee moest te recht staan wegens opzettelijk uitlokken van misdrijf. Hoewel hij wist, dat zijn 17-jarige zoon geen rijbewijs bezat, had hij voor hem een auto beschikbaar gesteld en hem daarmede op den Heerenweg aldaar laten rijden. Verd. er kende volmondig de overtreding, maar ver klaarde dat zijn zoon onder zijn toezicht den auto bestuurd had. Maar bij behandeling der zaak bleek, dat ook hij (verdachte) géén rijbe wijs had. Verdachte verklaarde, dat hij anders een chauffeur neemt, maar daar hij in minder gunstige omstandigheden verkeerde, dit niet ge daan had. Het O. M. achtte de overtreding zeer ernstig, en eischte f.6 boete of 2 d. h. Uitspraak con form. Zonder vergunning vrachten vervoerd. Een schipper te Rijpwetering moest terecht staan voor het feit, dat hij op 5 Mei j.l. met zijn schip zonder vergunning van de Bevrach tingscommissie van Rijpwetering naar Tilburg een lading hooi vervoerd had. Verdachte erkende volmondig, dat hem geen vergunning voor dit vervoer verleend was. Het O. M. wees verdachte er op. dat deze wettelijke bepalingen in het belang van de schippers zelf gemaakt waren. In dit verband eischte het O. M. f. 10 boete of 4 d. h. Verdachte verzocht clementie wegens moeilijke financieele omstandigheden. Qe kan tonrechter wilde hiermede rekening houden en veroordeelde hem tot f.5 boete of 2 d. h. HAAGSCH GERECHTSHOF. Heling. Een 21-jarige koopman uit Leiden was wegens heling tot zes maanden gevangenis straf veroordeeld. De verdachte had van den voormaligen leider van het distributie bedrijf te Leiderdorp eenige jassen en een hoeveelheid broodbonnen gekregen. Vol- Ook UW zenuwen kunnen geen Sanatogén ontberen „Het is een genoegen U te kunnen mededeelen, dat ik binnen zeer korten tijd de voortreffelijke, herstellende eigenschappen van Sanatogén uit eigen ervaring heb leeren kennen", schrijft Dr. P. F. J. A. Julien, te Utrecht. Meer dan 25.000 doktoren schreven ons reeds in warme bewoordingen over Sanatogén. Sanatogén sterkt bloed en zenuwen en is juist in deze dagen onmisbaar voor alien, die terneergedrukt en zenuwachtig ziin. Hel zenuwsterkende voedsel. 4081 (Ingez. Med.) C. P. te L. Van Harderwijk af gaat de route via Nunspeet. Epe, Welsum (pont over de IJssel) Olst, Wijhe, Raalte. Deze afstand bedraagt 54 KM. Dagelijks vertrekt er om 8.30 uur v.m. een boot uit Amsterdam. Deze gaat om 4 uur n.m. weer terug. Enkele reis f0.60 en fiets f0.30. Het is ons niet bekend of een retour (f. 1. meer dan één dag geldig is. H. B. te L. U kunt ook gebruiken tetra of verwarmde spiritus. N. te V. - De kortste route is: Voorschoten, Leiden, Alphen, Bodegraven, Woerden, Utrecht, De Blldt, Soesterberg, Amersfoort, Nijkerk, Putten, Ermelo, Harderwijk, Nunspeet, Doorn spijk, Oldebroek, Wezep, Zwolle, Rouveen, Stap horst. Meppel, Ruinen, Bellen, Westerbork, Borger, Buinen, Buinerveen. De lengte van deze route bedraagt 235 KM. M. V. te L. - Lelden, Alphen; Bodegraven, Woerden, Utrecht, De Blldt, Soesterberg, Amersfoort, Nijkerk, Putten (95 K.M.). H. K. te L. - De door u aangegeven route is inderdaad de kortste. LemmerGroningen bedraagt 86 K.M., LemmerOlterterp 46 KM. en LeddenAmsterdam 43 K.M. S. C. d. H. te R. - Nederland 37.911 KM), Kreta ongeveer 2500 K.M.'. gens verdachte verkeerde hij in de mee ning. dat die leider er toe 'bevoegd was, doch deze, ate getuige gehoord, zei dat verdachte eenige malen heeft aangedrongen 'om een en ander te geven. Hij had' een schuld bij verdachte, van wiens vader hij later f. 12.- had gekregen. De Proc.-Generaal vorderde tegen ver dachte verhoogen der straf tot 8 maanden. De verdediger pleitte vrijspraak subs, clementie. Vleesch onder mest Het vervoer van door den bloemistknecht J. B. te Lisse gestolen vleesch was niet be paald frisch geweest; het was verborgen onder een laag paardenmest Verdachte had een wagen gehuurd voor dat vervoer en wegens diefstal was hij door de Rechtbank veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf, van welk vonnis hij in hooger beroep kwam. Verdachte zei in de meening te hebben verkeerd opdracht te hebben gekregen aan smokkelwaar mee te werken. De Proc. Generaal wees er op, dat tegen verdachte acht maanden gevan genisstraf was geëischt, welke straf hij zeer juist vond, zoodat spr. thans acht maanden eischte. De verdediger wees er op, dat verdachte een groot gezin heeft en pleitte clementie. De straf die zwaarder moet worden. ..Ik dacht dat het smokkelwerkwas, al dus was het motief dat de los-werkman J. V. uit Lisse gaf aan zijn nachtelijk werk. Hdj was in den nacht van 2 op 3 Februari naar de schuur van v. G. te Lisse gegaan en had daar een flinke partij vleesch ge stolen. Maar de president van het Hof wees er op, dat verschillende aanwijzingen, o.m. het eerste verhoor van verdachte door de politie, duidelijk hebben aangetoond, dat V. het vleesch ging stelen. De Rechtbank had V. veroordeeld tot acht maanden gevange nisstraf, van welk vonnis hij in hooger be roep kwam. Maar de Proc. Generaal zag geen enkele reden om de straf te verlagen, integendeel. Verdachte is talrijke malen veroordeeld, o.m. wegens diefstal, waarbij zelfs een straf van anderhalf jaar. Spr. vroeg nu tegen V. een jaar gevangenisstraf. Men heeft wellicht wel eens gehoord van St. Hubert us, de schuts- li gewei een kruis droeg. Dergelijke herten heb ik ook wel eens op patroon van jagers, die eens een hert in 't bosch zag, dat in ztfn I gebrandschilderde ramen afgebeeld gezien, terwijl er ook ridders waren, die een hert met een kruis op hun wapenrusting droegen. BENTHUIZEN. PREMIEKEURING NED. TREKPAARD. De uitslag der Premiekeuring van net Nederl. Trekpaard welke op het terrein van den heer H. v. d. Mast te Bleiswijk gehouden werd, luidt: Merrieveulens: Ima van Moercapelie, eigenaar Joh. Brouwer, Moercapelie* 2. Olga van Zoetermeer fok., eigenaar J. Tansa, Zoetermeer; 3. Emma van Voorzorg Pok, eigenaar P. Bos, Zoetermeer; 4. Vos tok, eigenaar P. v. Velde, Moercapelie. 1. j. Merriën: Erna van Bouwlüst fok, e'ge- naar Jac. v. d. Eijk, Benthuizen; 2. Irene van Meerpolder fok, eigenaar T. de R"oi1 Zoetermeer. 2 j. merriën: 1. Beatrix van Bouwlust fok, eigenaar Jac. v. d. Eijk, Benthuizen* 2. Marie van Steenepoort, eigenaar J. Paul, Benthuizen. 3 j. Merriën: 1. Astrid, eigenaar Jac v. d. Eijk, Benthuizen; 2. Rosalli de Petecbem, eigenaar T. de Rooij, Zoetermeer; 3. Dl na de St. Denis, eigenaar T. de Rooij, Zoeter meer; 4. Clara van Dinteloord, eig. P. van Velde, Moercapelie; 5. Irma van Dinteloord, eigenaar P. van Velde, Moercapelie. Merriën van 4 tot 7 j. zonder veulen: 1. Annie, eig. Gebr. C. B. en B. C. v. d. Velde, Benthuizen; 2. Ada, eig. P. v. Velde, Moer capelie; 3. Georgette de Malaise, eig. T. de Rooij, Moercapelie. Merriën van 4 tot 7 jaar met veulen: 1 Clara van Luntershoek, eig. Jac. v. d. Eijk, Benthuizen; 2. Corrie, eig. P. v. Velde, Moer capelie; 3. Irma van Roséé, eig. J. Janze, Zoetermeer; 4. Julma van de Louisa, eig P. v. Velde, Moercapelie; 5. Madam, eig. J. Janse, Zoetermeer. Merriën van 8 j. en ouider met veulen: 1. Truiss van Veene, eigenaar Joh. Brouwer, Moercapelie. HILLEGOM. het gestolen en frauduleus geslachte varken. Het verdere onderhoek in bovengenoemde zaak heeft uitgewezen, dat een familielid van den eigenaar het vleesch had verkocht aan zgn. kettinghandelaren, die na slach ting ter plaatse dat weer hadden verkocht aan personen in de omliggende gemeenten. Eenige arrestaties zijn door de politie ver- richt, terwijl tegen een groot aantal per sonen wegens overtreding der distributie- wetten proces-verbaal ls opgemaakt. Hiermede is weer een varken flink ge- wasschen De Weerlaner-Polder. In de vergadering van ingelanden van den Vosse en Weerlanerpolder werd de voorzitter W. v. d. Marei herbenoemd. De rekening 1940 bedroeg in uitgaven f. 10.072.71 en in ont vangsten f. 8084.17; het nadeelig saldo ad f. 1988.59 werd veroorzaakt door uitvoering van verschillende werken. Tot bestuurslid van den Venneper polder is benoemd de heer A. v. d. Schoot. KATWIJK. Met de Stcrt. zijn verzonden afdruk ken van de statuten der Ver. voor uitzen ding van zwakke Katwijksche kinderen, gevestigd alhier. KATWIJK AAN DEN RIJN. Arm gebroken. Het paard van den melkhandelaar v. B. had ernstige neiging, er van door te gaan. Bij een poging om het paard nog tijdig tot stilstand te brengen, kwam de zoon, be stuurder van den wagen zoodanig te val len. dat bij medisch onderzoek door dr. H. bleek, dat behandeling in een ziekenhuis te Leiden noodzakelijk was. Daar kwam men tot de ontdekking, dat de arm van den bestuurder op drie plaatsen was ge broken. Kranige redding met tragischen afloop. Het 3-j. zoontje van P. v. D. viel in den Rijn. De behanger D. Hus, uit Katwijk aan Zee was in de nabijheid en aarzelde niet den Rijn te springen, deze over te zwemmen en het kind van een anders wis sen dood te redden. Het tragische was ech ter dat H. door onbekende oorzaak inden Rijn een ernstige beenwond opdeed, zoodat hij zich direct onder geneeskundige be handeling moest stellen om daarna per ziekenauto naar huis te worden vervoerd. Door zijn moedige daad zal H. echter thans langen tijd zijn werk niet kunnen doen en alzoo zonder eenige inkomsten zijn. Tot ouderling der Geref. Kerk is ge kozen de heer J. de Kreek en tot diaken de heer Alb. v. d. MeiJ Thz. KATWIJK AAN ZEE. Gevonden voorwerpen. Op het politiebureau zijn Inlichtingen te bekomen omtrent de volgende gevonden voorwerpen; een autoped, een bosje met 3 lipssleutels, beige glacé dameshandschoenen, een bruin lederen tasch, een Jongensjasje, witte kinderschoentjes, een zwart lak schoentje. Onze plaatsgenoote mej. J. Kramer ls als typiste werkzaam gesteld ter gemeente secretarie alhier. Onze plaatsgenoote mej. C. v. d. Marei slaagde voor het diploma stenografie en typen. LEIDSCHENDAM. Een tweede brandspuit. De uitgestrektheid van de gemeente maakt het Inzonderheid onder de huidige omstandigheden noodzakelijk over te gaan tot uitbreiding van het brandweermate riaal. Het departement van Binnenland- sche Zaken dringt in deze op spoed aan, waarom B. en W. den raad voorstellen over te gaan tot aanschaffing van een 2e auto spuit bij de N.V. J. Geesink te Weesp, voor f. 13000. Het ligt dan in de bedoeling, de oude autospuit naar de buurtschap Stomp- wijk te verplaatsen. RAADSAGENDA. De raad vergadert Donderdag a.s. des abonds te 8 uur. Aan de orde komen Notulen; Ingekomen Stukken; Voorstel tot wijziging van de beheersverorderlng voor de lichtbedrljven; Voorstel tot verhoo ging van de door de R.K. Wonlngbouwver- eeniging „St. Wllllbrordus" verschuldigde erfpacht; Voorstel inzake een verzoek om toepassing te geven aan art. 6 der winkel sluitingswet voor slagerswinkels; Voorstel Inzake een verzoek van het R.K. schoolbe stuur n de buurtschap Stompwijk krach tens art. 72 L.O.-wet 1920 ten behoeve van de R.K. Jongenssohool aldaar; Voorstel tot intrekking van de capitulantenverorderlng; Voorstel tot verleenen van een bijdrage in de vervoerkosten van een kind naar een school voor buitengewoon lager onderwijs; Voorstel tot opnieuw vaststellen van de loonregeling voor werklieden; Voorstel tot wijziging van de verordering regelende de rechtspositie van gemeente-veldwachters; Voorstel om de verordering op de arbeids overeenkomsten niet van toepassing te ver klaren op de vaste kern van den luchtbe schermingsdienst; Voorstel tot Intrekking van le verordering op de heffing eener bouwterreinbelasting in de v.m. gemeenten Stompwijk en Veur; Voorstel om over te gaan tot uitbreiding van de gasfabriek, om. door den bouw van een derden oven met toebehooren; Voorstel inzake de uitvoering van. de vleeschkeuringswet (aangehouden in de vergaderingen van 5 Maart en 33 Maart 1941); Voorstel Inzake een verzoek van den heer M. M. van Veen om kwijt schelding van pacht; Voorstel naar aan leiding van een verzoek van F. J. Zuidwijk c.s. om toepassing van de schaderegelings- verordering ln verband met het vaststelen van rooilijnen, bouwverboden en uitbrei dingsplannen; Voorstel tot het verleenen van subsidie aan het R.K. Lyceum voor meisjes te Den Haag over 1939; Voorstel tot onderhandsche verhuur van grasbermen; Voorstel tot aankoop van een autobrand- spult; Wijziging gemeentebegrootingen '40 en 1941; Reclame's belastingen. De heer C. Ottingh t In den ouderdom van 62 jaar is alhier plot seling overleden de heer C. Ottingh, penning meester van de Gereformeerde Kerk. Rljkspostspoorbank. Gedurende Mei jJ. is op de Rijkspost spaarbank ingelegd f. 13737.87 en terugbe taald f. 10413.97. NOORDWIJKERHOUT. DE HEILIGE SACRAMENTSPROCESSIE. Op de terreinen der St. Bavo. Alhier had de jaarlijksche H. Sacra mentsprocessie plaats op de uitgestrekte terreinen van St. Bavo. Overal waren hulp altaren opgericht. Het terrein was ver sierd met bloemen en eerepoorten. In het midden prijkte het groote beeld van Christus-Koning. Rector van Gendt cele breerde een plechtig Lof met „Te Deum Laudamus", w.o. het H. Sacrament in plechtige processie naar buiten gedragen werd onder een baldakijn, getorst door vier priesters. Voorop gingen twee ceremonia- rissen en daarachter een groote stoet van geestelijken, verschillende Jeugdvereenigln- gen, meisjescongregaties, de Kruisvaart, de Jozef-gezellenvereen., enz. allen getooid met vaandels en banieren, zes honderd St. Bavo-patiënten met verplegers en honder den 'geloovigen, ook uit naburige plaatsen. Het muziekgezelschap „St. Jeanne d'Arc" en d? Harmonie van St. Bavo, speelden processle-marschen, terwijl het koor der Broeders de Latijnsche gezangen zong. De tocht duurde twee uur. Bij het rust-altaar werd een predikatie gehouden. Na het zin gen van het „Tantum ergo" met begelei ding der Harmonie, ontvingen alle aanwe zigen den zegen met het .Allerheiligste". Daarna volgde sluiting met den Lofzang „Te Deum". Vergadering Wit-Gele Kruis. In het Patronaatsgebouw der St. Victor- parochie had een alg. ledenvergadering plaats der afd. Noordwijkerhout van het Wit-Gele-Kruis. Burgemeester van Iersel sprak een hartelijk welkomst-woord, waarna de heer Horsthuys het jaarverslag deed. Ook de controle-commissie bracht verslag uit. Het bleek dat de afdeeling baanbrekend werk verricht en tot zegen is van vele ge zinnen van alle gezindten. De secretaris, de heer Horsthuys werd herkozen. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren C. v. d. Klauw en J. van Schooten. Onder groote belangstelling herdacht de heer K. J. Noy, oud-hoofd der Chr. Herv. school alhier, thans te IJmuiden, zijn zil veren onderwijzers-jubileum. Vele waardee- rende woorden werden gesproken; cadeaux en bloemstukken werden aangeboden, w.o. een bijzonder fraaie boeke.ikast, namens de ouders der leerlingen der Emma-school 3—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 7