BINNENLAND GEMENGD NIEUWS CM HiCOt ^OrtuLCi. JlSx* \l\£(kA*AMC F /l i v\ 1EID5CH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 17 Juni 1941 YISSCHERIJ-BERICHTEN KERK- EN SCH00LNIEUWS ~ffootdp'jn Sonate Pathétique De distributie van kunstmest Groote hoeveelheid distributiebonnen gestolen Buitengewoon brutale diefstal IftfeéÉr—'ÊkstötA AGENDA Winterhulp Nederland FEUILLETON SYSTEEM VAN TOEWIJZINGEN BLIJFT GEHANDHAAFD. In de Staatscourant is verschenen de kunstmestdistributiebeschikking III, inhou dende nadere regelingen voor het koopen, verkoopen en afleveren van kunstmest stoffen. Ter toelichting op deze beschikking kan het volgende worden medegedeeld: Het thans bestaande systeem van toewij zingen met bljbehoorende kunstmestbon- nen blijft gehandhaafd. Teneinde een doelmatige verspreiding der beschikbare hoeveelheden kunstmest stoffen te kunnen bereiken, moet de ver deeling niet, zooals in het seizoen 1940 1941 gebeurde, van boven af, a.w.z. begin nende bij den verkoop door producenten, plaats vinden, doch. de aan verbruikers toegewezen hoeveelheden door middel van bestellingen van kleinhandel via tusschen- handel en groothandel, tot bij den produ cent verkooper geraken, waarna deze laatstgenoemde weer vla den weg der be stelling het beschikbare product kan leve ren. In verband hiermede verliezen de kunstmc-stbonnen hun karakter van alle- veringsbonnen en krijgen het kenmerk van een bon, welke recht geeft op de bestel ling van een bepaalde hoeveelheid kunst meststoffen, opdat deze na aankomst ter plaatse aan den betreffenden verbruiker afgeleverd kunnen worden. Zoodra een handelaar voldoende kunst- mestbonnen van verbruikers heeft ontvan gen, zendt hij deze bonnen met een-aan vraagformulier aan het k.d.b., waarop hij een machtiging tot het betrekken van kunstmeststoffen ontvangt. Deze machti ging zend hij aan zijn leverancier (groot handel of via tusschenpersoon). welke de ontvangen machtigingen aan den verkoo per uit de eerste, hand zendt onder be stelling van de hoeveelheid waarop de machtigingen recht geven. Teneinde een en ander een wettelijke basis te geven is de nieuwe beschikking ontworpen. Tevens zijn daarin overgangs- regelen gegeven om van het oude op het nieuwe syrteem te geraken. BURGEMEESTERS. Bij besluit van den secretaris-generaal van het departement van binnenlandsche zaken is Jhr. mr. R. A. van Rljckevorsel, met ingang van 1 Augustus a.s. tot burge meester van Berlicum, W. A. G. van der Meulen, met Ingang van 15 Juli, tot burge meester van Teteringen en H. Blok, met ingang van 16 Augustus, tot burgemeester van Almkerk herbenoemd. DE OORLOGS-BEGROOTING VAN NEDERLANDSCH-INDIfi. Het D.N.B. meldt: Te Batavia is officieel medegedeeld, dat de oorlogsuitgaven van Nederlandsch-Indië in het komende be- grootingsjaar waarschijnlijk ongeveer 250 millioen dollar zullen bedragen. De staats schuld zou daardoor in het jaar 1941 stij gen tot 137 millioen gulden. Het tekort zal waarsphijnlljk 95 millioen gulden bedragen. DE STANDAARD. In het dagblad De Standaard wordt mee gedeeld, dat de heer M. Blokzijl wegens zijn benoeming tot hoofd van de afdeeling pers zaken van het departement van volksvoor lichting en kunsten, zijn arbeid aan dat blad heeft beëindigd. TE HOOGE PRIJZEN VOOR PASFOTO'S In den laatsten tijd is het herhaaldelijk voorgekomen, dat fotografen voor het ma ken van pasfoto's prijzen berekenden, welke ver uitgingen boven het toelaatbare. De gemachtigde voor de prijzen vestigt er de aandacht op, dat overeenkomstig de prijzenbeschikking 1940 No. 1 voor het ver vaardigen van pasfoto's geen prijs mag worden gevraagd, welke hooger is dan die, welke op 9 Mei 1940 werd berekend. Over treding van deze bepailng zal worden ge straft. BOND VAN DIAKONESSENHUIZEN. De 16 dlakonessenhuizen, aangesloten bij den bond der Nederlandsche dlakonessen huizen, hielden hun jaarlijksche ledenver- adering in het Herv. diakonessenhuls te Amsterdam. Na afdoening der huishoudelijke aange legenheden hield dr. J. C. J. Burkens uit Meppel een inleiding over „de wenschelijk- held van het vormen van een staf der me dici verbonden aan het ziekenhuis" en drs. H. J. Dyckmeester uit Den Haag over „kerk en ziekenzorg". Voorzitter der ver gadering was prof. dr. W. J. Aalders van Groningen, tot tweeden voorzitter van den bond werd gekozen ds. H. J. Dyckmeester. PRIJZEN EN BESOMMINGEN. IJMUIDEN, 17 Juni. Tongen f. 3,50—2,55 per KG.: kleine roode poon f.90; muilen f.41; horsmakreel f.24; kleine schol f.8056; pufschol eerste soort f.4037; pufschol tweede soort f.22,50 (alles per 50 KG). Besomming kotter: IJra, 209 f.3309. PREDIKBEURTEN. VOOR BTCDEN. Leiden Vrije Kath. Kerk: Nam. 8.15 uur, Vespers en Lof. VOOR WOENSDAG 18 JUNI. Hillegom Ned. Herv Kerk: Nam. 8 uur, ds. E. du Marchie van Voorthulzen van Urk. Noordwijk a. Zee Ger. Bond, Julianaweg 27: Nam. 7.45 uur, ds. Koolhaas van Huizen. Waddinxveen Vergaderzaal Zuidkade 18, nam. IVt u., ds. Rover van Vlaai-dingen. NED. HERV. KERK. Bedankt: Voor het HTèroep naar Zuidland (toez.) ds. J. de Groot to Eek en Wiel; idem naar Broek op Langendljk, ds. P. W. Spruyt te Mijnsheerenland. GÊREF. GEMEENTEN. Bedankt: Voor het beroep naar Hilversum, ds. J. Fraanje te Barneveld, DISTRIBUTIEKANTOOR TE AMSTERDAM GEPLUNDERD. Omttent een inbraak, in den nacht van Vrijdag op Zaterdag JJ. gepleegd 'in het distributiekantoor Amsterdam-Oost, Twee de Oosterparkstraat, vernemen wij, dat nagenoeg alle daar aanwezige distributie bonnen, ten getale van eenige honderd duizenden zijn ontvreemd. O.m. 2000 vet kaarten, (1400 vleeschkaarten, 100 halve vleeschkaarten, 1900 aardappelkaarten, 500 halve aardappelkaarten, 200 algemeene distributiebonboekjes, 500 bloemkaarten, 1000 boterkaarten, 1500 halve boterkaar- ten, 1480 brandstoffenkaarten j., 1300 id. k„ 195 idem 1, 400 idem m., 200 idem n., 500 halve broodkaarten. 400 cacaokaarten, 100 melkkaarten, 300 benzinevergunningen van 60 liter, 100 idem voor 30 liter, 100 papkaarten, 700 series petroleumzegels, 800 schoenenbonnen 1, 800 idem II en voorts een zeer groot aantal bonnen voor aard appelen, boter, brandstoffen, brood, eieren, havermout, kaas, koffie of thee. maizena, margarine, peulvruchten, rijst, spijsolie, suiker, tarwebloem, toiletzeep, vermicelli, vleesch, vleeschwaren, zeep, terpentijn, ge- nerator-anthraciet en generator-turf, kaas, lijnolie, melk textiel ha en g. Tevens is een aantal reductiebewijzen a f. 1.50 en f. 15 ontvreemd alsook een aantal stempels, o.a.: „distributiekantoor Amster dam (O.)", „Amsterdam (O.) d k. 602 hand- teekening: P. J. A. Blansjaar" en „advies gegrond op schriftelijke bewijsstukken, gebaseerd op normen, vastgésteld bij cir culaire dd. 6/2'41 no. 161556/b. 1.1.1. doss. 328". De commissaris van politie bureau Li- naeusstraat 121 te Amsterdam Oost, tele foon 51224. waarschuwt het publiek tegen het koopen van de hierbovengenoemde distributiebescheiden en verzoekt voorts een ieder die meent inlichtingen in zake dezen diefstal te kunnen verschaffen, zich ten spoedigste in verbinding met zijn bu reau te stellen. Drie mannen dringen een huis binnen en nemen f.2000.mee. ZIJ WENDDEN VOOR VAN DE POLITIE TE ZIJN. Zaterdagmiddag heeft zich in Den Haag in een perceel aan de Pletterijkade een buitengewoon brutaal geval van diefstal afgespeeld. Op klaarlichten dag zijn drie mannen, die voorgaven van de politie te zijn, het huis binnengedron gen, hebben de geheele woning door zocht, kasten en laden geopend en den heer des huizes een bedrag van f. 2000. afhandig gemaakt. Hierop verdwenen de heeren met de mededeeling spoedig met een auto terug te komen om den bewoner naar het bureau van politie te brengen voor een nader verhoor. Het hoeft geen betoog, dat de „politieman nen" niet meer zijn teruggekeerd. De zaak heeft zich als volgt toegedragen. Omstreeks twee uur bevonden zich in het bewuste perceel, een bovenhuis, de heer des huizes met zijn twee zoons van 15 en 17 jaar, terwijl de echtgenoote in de omgeving eenige boodschappen deed. Toen er gebeld werd deed een der zoons open. Voor de jon gen eigenlijk goed wist wie er gebeld had, stonden de drie mannen voor hem. De va der kwam de hal op. Voordat hij echter iets gezegd had, riepen d£ mannen, die een resoluten indruk maakten uit: „Beken nu maar, het is in je eigen belang, wij zijn van de politie". De bewoner, die blijkbaar ge heel van zijn stuk was gebracht, dacht er niet aan om de mannen te vragen zich te Dgitimeeren. Dit is hem noodlottig gewor den. Twee van de "mannen zeiden, dat zij het huis moesten doorzoeken, terwijl de derde op de hal bleef staan om te voorko men, dat een van de bewoners de beenen zou nemen! De heer des huizes ging met de twee mannen mee. Een vluchtig onderzoek van kamers en kasten werd Ingesteld. Vervol gens werd de heer des huizes gefouilleerd. Uit zijn portefeuille namen zij acht bank biljetten van f. 100.— en een aantal van f. 25.f. 20.en f. 10.in totaal een be drag van f. 2000.De heeren staken het geld rustig in hun zak. Terwijl men bezig was den heer des huizes te fouilleeren, kwam de vrouw thuis. De man op de hall oordeelde het beter, de vrouw, „hangende het onderzoek", zoolang in de keuken op te sluiten. De heeren begrepen echter wel, dat het niet aanging om zoo maar f.2000. mee te nemen. Zij lieten den bewoner dan ook een bewijs teekenen. Dit bewijs gaven zij hem echter niet, maar zij hielden het zelf. Hierop verwijderden de heeren zich met de mededeeling, dat zij even naar het politiebureau aan den Rijswijkschenweg moesten om daar den officier van Justitie op de hoogte te stellen van de resultaten van het onderzoek. Zij zeiden echter spoe dig met een auto terug te komen om den bewoner te halen en hem voor te leiden. Het gezin bleef in groote verwarring ach ter. Toen de mannen echter niet terugkwa men, scheen men langzamerhand argwaan te krijgen, zoodat men na twee uur van angstig wachten er eindelijk toe overging de politie van het gebeurde op de hoogte te stellen. Natuurlijk bleek toen, dat de politie van het geheele geval niets afwist. De mannen mpeten wel goed op de hoogte zijn geweest van het doen en laten van het gezin, want de man bekleedt een eenvoudige betrekking. Hij verhandelde echter wel auto's, zoodat hij. er financieel vrij goed voorstond. Men acht het uitgesloten, dat de dieven op deze wijze een voor hen wil lekeurig huis zijn binnengedrongen om te zien of er wat van hun gading bij was. is een ellendige pijn öb kan Uw heelen dag vergallen. Een "AKKERTJE verdri)it ze binnen een kwarlier geheel. 4083 (Ingez, Med.) VOOR WOENSDAG 18 JUNL Hilversum I, 415,5 M. 6.45 Gram.muziek 6.50 Ochtendgymnastiek 7.00 Gram.muziek 7.45 Ochtendgymnastiek 8.00 B.N.O.: Nieuws berichten 8.15 Gewijde muziek (gr.pl.) 8.45 Gram.muziek (9.15—9.20 Voor de huls vrouw) 10.00 Molto Cantabile en gram.muz. 11.00 Voor de jeugd 11.20 Ensemble Erica Helen 12.00 Klaas van Beeck en zijn orkest 12.25 Voor den boer 12.40 Almanak 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten 1.00 Zang met pianobegeleiding en gramjnuz. 1.45 Gram.muziek 2.15 Orkest Eloward 3.00 Voor de vrouw 3.20 Kwartetconcert en gram.muziek 4.00 Bijbellezing (Voorbereid door de Christelijke Radio Stichting) 4.20 Voor de jeugd 5.C0 Gram.muziek 5.15 B.N.O Nieuws-, economische en beursberichten 5.30 Voor de rijpere jeugd 5.45 Amusementsorkest en Dameskoor Aethercharme 6.15 Voor de binnenschipper 6.30 Amusementsorkest en Aethercharme 7.00 B.N.O.: Economische vra gen van den dag 7.15 Voor de kleuters 7.25 Gram.muziek 7.30 Volkszang met piano begeleiding 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten 8.15 Voor den boer 8.35 Cabaretprogramma 9.30 Berichten (Engelsch) 9.45 Gram.mu ziek 10.00—10.15 B.N.O.: Engelsche uitzen ding: The Dutch achievements in the Nether lands. Hilversum n, 301,5 M. (Alleen voor radiocen trales met eigen lijn) 6.45 Gramjnuziek 6.50 Ochtendgymnastiek 7.00 Gram.muziek 7.45 Ochtendgymnastiek 8.00 BJN.O.: Nieuwsber. 8.15 Gram.muziek 10.00 Mor genwijding (Voorbereid door het Vrijz. Prot. Kerkcomité) 10.20 Pianovoordracht 10.40 Declamatie 11.00 Concertgebouw-Orkest (gr.- pl.) 12.00 Berichten 12.15 Ensemble Bandi Balogh 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economt sche berichten 1.00 Omroeporkest en gram. muziek 2.15 Voor de jeugd 2.30 Verkorte HEDEN. Jeruël (le Groenesteeg 16): IVa uur. Woensdag, Gemeente Gods (Geverstraat Oegstgeest) 7% uur. Stadszaal: R. L. en O. van Ohr. Gem. en Mannenkoren. VA uur. BIOSCOPEN. 118 Jaar: 14 Jaar: I alle leeftyden. Luxor-theater: Een stem uit den Aether Dagelijks nam 2 en 8 uur, Zondag 2—7 uur doorl. voorstelling. Lido-theater: Het geheim van Luitenant Runeberg Dagelijks 8.15 uur nam.; 's Zondags te 21/4, 4.30 en 81/4 u. Woensdag en Zaterdag ma- tinée 2.30 uur. Trianon-theater: De geprolongeerde echtge noot t. Dagelijks 2 en 8 uur. 's Zondags van 2—6.30 uur doorl. voorstelling. Casino-theater: Watt en Watt in het Paradijs Dagelijks 8 uur. Woensdag en Zaterdag ook 2 Va uur. Zondags te 2, 4Vt en 8 uur nam. Rex-theater: Dansmeisjes Dagelijks 2 en 8 uur nam.; Zondag 2—6% uur doorl. voorstelling. Katwijk Zee: Nova-Theater, Parkstraat 13. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 14 Juni 20 uur tot Zaterdag 21 Juni 8 uur waar genomen door: de Apotheek Duyster, Nieuwe Rijn 18. Tel. 20523. Te Oegstgeest door: De Oegstgeester Apotheek Willielmmapark 8, tel. 26274. LUCHTTEMPERATUUR. Luchttemperatuur: 15 gr. C. (59 gr. P.). WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Ztfl", Voorm. 12 uur: 20 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer". Voorm. 12 uur: 19tt gr. O. Gironummer van de W. H. N, 5553. De Bank van de W.H.N. is Kas- veréeniging N. V. Amsterdam, Postgironnmmer 877. Siort op 5553 of 877. Ge brengt geluk In veler leven. opera „Turandofc" (rg.pl.) 4.00 Vierhandige pianovoordracht en gramjnuziek 5.00 Cur sus: „Het Geestelijk karakter van ons volk" (Voorbereid door het Vrijz. Prot. Kerkcomité) 5.15 B.N.O.: Nieuws- economische en beurs berichten 5.30 Orgelspel en zang 6.00 Om roeporkest 6.45 Reportage 7.00 B.N.O.: Brabantsch praatje 7.15 Gram.muziek 7.30 Boekbespreking 7.45 Gramjnuziek 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten 8.15 Rotterdamsch Philharmonisch orkest en soliste (Om 9.00 Film bespreking) 9.55 Dagsluiting (Voorbereid door de Christelijke Radio Stichting) 10.00 B.N.O.: Nieuwsberichten, sluiting. GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF. Woensdag 18 Juni. Ic Programma: 6.45—22.00 Hilversum I 22.00—.24.00 Duitsch Programma. He Programma: 6.45—22.15 Hilversum II 22.1523.00 Hollandsch Programma uitsluitend voor -Radio Centrales 23.00—24.00 Duitsch Programma? Ille en IVe Programma: 6.4524.00 Duitsch Programma. 00OS 25 Cl. -TUBE 35 Ch 3924 (Ingez, Me<U Door OCTAVUS ROY. (43 Gregg plaatste een kaakslag en daarna worstelden zij opnieuw. Zij klemden zich woest aan elkaar vast, zonder zich om regels te bekommeren. Rick gaf Gregg een schop tegen de maag, die hem krimpend van de pijn en naar adem hijgend deed af deinzen. Op dat oogenblik schoot een woeste zwarte gestalte door de lucht en belandde boven op Rick's rug. Frenzy was zijn vrees vergeten en sloeg waar hij maar raken kon. Het ging wat onbeholpen, maar de aflei ding was alles wat Gregg noodig had. om een oogenblik op adem te komen. Hij begon hem weer met zijn vuisten te bewerken en sloeg hem opnieuw de revol ver uit de hand Zij begonnen in het voor deel te komen, toen plotseling twee kop lampen door de duisternis priemden en hen fel verlichtten. Gregg hoorde Frenzy kre ten van aanmoediging slaken en toen kwam het welkome geluid van Ed Crawford's brouwstem: „Omhoog die handenen houd ze omhoog!" HOOFDSTUK XXIV. Toby Fuller nam plaats in de getuigen bank en het publiek keek zich de oogen uit. Sue Manning zei: ..Ze is reusachtig!" maar toen ze het lange blonde meisje een oogenblik beter opgenomen had, voegde ze er aan toe: „Ik heb zielsmedelijden met haar". In de rechtzaal hing dien morgen een atmosfeer van gespannen verwachting. Zelfs rechter Meyberry toonde, ondanks zijn justitieele waardighëid en toga, per soonlijke belangstelling. Ook de meest door de wol geverfde verslaggever had zijn onverschillige beroeps-onaandoenlijk heid afgelegd. De aandacht was verdeeld tusschen Toby en den langen jongeman met zijn verbeten gezicht, die met hand boeien aan tusschen twee bewakers in zat. Slechts eenmaal keek Toby met een zielig smeekend glimlachje in de richting van haar man. maar zijn oogen bleven ijzig koud. Hij toonde geen ontroering, geen medegevoel, geen vrees. Toby was getuige a décharge, en dus begon Jason Marsh de ondervraging. Zijn stem klonk kalmeerend, haast verontschul digend. „Uw naam?" vroeg hij. „Toby Fuller." Zij kreeg een kleur. „Mijn naam was Toby Fuller." „Hoe is die nu?" „Martin. Ik geloof van Martin. Want on der dien naam ben ik getrouwd." „Getrouwd? Met wien?" „Met hem." Zij gaf een knikje in de rich ting van Rick. „We zijn onder een aange nomen naam getrouwd." „Met den man, die hier voor de recht bank bekend is als Rick Norton?" Haar oogen zochten weer naar Rick, smeekend, dat hij zou begrijpen, dat ze wel doen moest, hetgeen ze deed. „Ja...." Jason liet het voorloopig loopen en ne geerde het gezoem van nieuwsgierigheid, dat uit het publiek en de jury opsteeg. „Wat is uw beroep, juffrouw Fuller?" „Model." „Waar woont u?" „New-York City." „Wanneer kwam u voor het eerst naar Kamak?" „Een'paar dagen voor Dankdag." „Met wie?" „Met mijnheer Stuart en juffrouw Har rison." „Hebt u juffrouw Harrison langen tijd gekend?" „JaWe waren dikke .vriendinnen. Zij was chef van een atelier aan de 51ste straat Ik was daar model." Jason wilde het haar gemakkelijker ma ken. „Ik zal trachten, deze beproeving zoo kort mogelijk te maken, juffrouw Fuller. Ik wil alle niet strikt noodzakelijke vragen overslaan", hij keek in het rond „ten zij de officier bezwaar mocht maken." Lee Winthrop knikte gemoedelijk toe stemmend. Hij voelde; uit welken hoek de wind woei en was éen en al vriendelijk heid. „Doet u zooals u het beste lijkt, mijn heer Marsh. De staat wenscht alleen dat er recht gesproken wordt." „Dank u", zei Jason me een tikje ironie in zijn stem. Toen ging hij voort: „U bent eergisteren pas naar Karnak teruggekeerd, juffrouw Fuller. Mag ik u vragen of u be grijpt, waarom het hiér gaat? Dat juffrouw Harrison is aangeklaagd van moord op Madge Andrews in den avond van den acht en twintigsten November?" „Ja. Dat weet ik." Jason wendde zich tot rechter Mayberry: „Ik moet de toegevendheid van het Hof in roepen, Edelachtbare. Ik wensch op eenigs- zins onregelmatige wijze verder te vragen, omdat de staat met mijn voornemen accoord gaat, zoo snel mogelijk tot de hoofdzaak te komen." „Gaat u verder, mijnheer Marsh." „Jufrouw Harrison heeft zich niet schul dig verklaard, juffrouw Fuller." Toby zei met zachte, maar heldere stem: „Zij had er niets mee te maken." „Bent u daar zeker van?" „Ja. Daarom b.en ik teruggekomen. Om het te kunnen bewijzen." „U was ook op de Jachtclub op den avond dat Madge Andrews gedood werd?" „Ja." „Er is hier getuigd,-dat, kort voordat het lichaam gevonden werd, u verdwenen bent van de danspartij op de Club. Wilt u ons daar wat meer van vertellen?" Haar oogen keken wanhopig droevig. Ze zei: „Ik was van plan weg te gaan. Ik zou er dien avond vandoor gaan met Rick Norton." „Vandoor gaan? Was hij uw minnaar?" „Ik hield van hem." Haar oogen zochten weer naar die van Rick, en smeekten om een enkel sprankje warmte. „Ik houd nog van hem." Sue Manning mompelde: „Ze is geweldig" en ditmaal had haar buurman geen enkel bijtend antwoord klaar. Ook hij was meer onder den indruk dan hij wel durfde toe geven. „Wist Lynn Harrison dat u van plan was. met Rick Norton weg te loopen?" „Nee." „Waarom niet als zij toch uw beste vriendin was?" Rick vroeg mij er haar niets van te zeg gen. Hij zei, dat ze het mij maar uit mijn hoofd zou willen praten." „Welke redenen gaf hij daarvoor op?" Nu keek ze niet meer in Rick's richting. Ze zei langzaam, alsof het spreken haar moeite kostte: „Ik dacht, dat Lynn niet erg met het idee, dat ik met hem zou rouwen, ingenomen zou zijn. Zij had al meer iets dergelijks gezegd. Toen Rick plotseling in Karnak opdo.ok en me vroeg, met hem weg te loopen, vroeg ik hem, waarom hij toch zoo bang was van Lynn's oppositie. Ik ik wist toen niet, dat er iets met Rick niet in den haak zou zijn Hij deed mij een heel geloofwaardig verhaal. Hij zei, dat hij lang geleden, toen hij nog heel jong was, om een speelschuld te dekken, een chequ had ver- valscht. En dat hij daarvoor een jaar ge vangenisstraf gekregen had. Hij zei, dat het enkel maar een stomme jeugdstreek ge weest was, die heelemaal niet bewijst, dat je een misdadiger bent. Maar dat daarom Lynn er zoo tegen was, dat wij zouden trou wen omdat hij in de gevangenis gezeten had." „Vertelde hij u, dat hij een ontsnapte ge vangene was?" Haar antwoord klonk scherp: „Nee! Hee lemaal niet! Enkel dat andere verhaaltje., en ik geloofde hem. Het klo.-k -oo aanne melijk. Hij, zei, dat Lynn het zou willen verhinderen Hij zei, dat hij dolveel van me hield; hij zei, dat hij het zijn redding zou zijn als ik met hem trouwdeToen we dan ook er vandoor gegaan waren, vond ik het heel begrijpelijk, dat hij een anderen naam aannam. Hij redeneerde dat, als we samen een nieuw leven zouden beginnen, hij ook een nieuwen naam moest hebben een naam, waar geen smet van gevangenis straf op kleefde." „Wilt u ons nu vertellen, wat er den avond van den 28sten November gebeurd is, juffrouw Fuller?" „Rick had een auto. Hij zou me omstreeks middernacht komen ophalen. Hij zou zijn auto op een afgesproken plaats neerzetten, en ik zou hem daar vinden. Dienzelfden avond vroeg had ik een koffertje gepakt, en dat onder mijn bed geschoven in de kamer, waar ik met Lynn sliep. Ik liep weg van de Club en vond Rick op den weg. Hij zei, dat hij naar mijn kamer zou gaan om de suitcase te halen, en hij zou me een teeken geven als hij haar had. Hij vroeg mij, op dezelfde plaats te blijven wachten." (Wordt vervolgd). 2-2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 6