Hevige luchtgevechten boven het Kanaal STADSNIEUWS 82ste Jaargang DINSDAG 17 JUNI 1941 No. 24914 15 Britsche vliegtuigen neergeschoten De strijd in Syrië Irak krijgt een garantieverklaring van Engeland Verklaring van den Kroatischen minister van buitenlandsche zaken Rede van Churchill Uit Amerika Verspreide berichten Verduisteren 22.05 uur 5.16 uur EERSTE BLAD Feiten van den dag LEIDSCH DAGBLAD Directeur: j.w. Henny DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Hoofdredacteur: B. W^Menkhorst. Leiden Pl.verv.: K. Been, Lelde- PRIJS DER ADVERTENTIES 32 ets. per regel voor advertenties uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad zijn gevèstigd. Andere advertenties 37 ets. per regel. Minimum 5 regels. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. - Incassokosten volgens postrecht. .Kleine Advertenties" (hoogstens 30 woorden) uitsluitend bij vooruitbetaling, alleen 's Woensdags en 's Zaterdags 55 ets. - Voor toezending van brieven wordt 10 ets. berekend. Bureau Witte Singel no. 1, hoek Noordeindsplein Telef. nrs. Directie en Administratie 25041 (2 lijnen) Redactie 21507 Postcheque- en Girodienst no. 57055 - Postbus no. 54 PRIJS DEZER COURANT Voor Leiden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maandenƒ2.47 per weekƒ0.19 Franco per post ƒ2.47 per 3 maanden -f portokosten (voor binnenland ƒ0.80 per 3 mnd.) Naar het DN.B. van bevoegde zijde ver neemt is gistermiddag een poging van af zonderlijke Britsche gevechtsvliegtuigen om onder sterk escorte van jagers de Kanaal- kust te naderen, met zware verliezen voor de Britten afgeslagen. Bij de luchtgevech ten, die ontstonden, sotroten Duitsche jagers dertien Engelsche jagers en een Bristol Blenheim neer. Een ander Britsch toestel werd door luchtdoelartillerie omlaag ge haald, zoodat de totale verliezen der Brit ten vijftien vliegtuigen bedragen. Slechts drie Messerschmidts gingen ver loren. HET WEEKOVERZICHT VAN HET D.NB. In zijn weekoverzicht schrijft de mili taire medewerker van het D.N.B., generaal dr. Glaise von Horstenau o.a. het volgende: De politicus Churchill heeft den soldaat Churchill een slechten dienst bewezen door als een der redenen voor het verlies van Kreta te vermelden, dat Engeland op dit eiland een onvoldoende aantal stukken luchtdoelgeschut bezat, omdat deze stukken noodig waren ter verdediging van het eigen land en ter bescherming van zijn konvooien in den Atlantisohen Oceaan. Hij onder streept hiermede, dat men nergens in vei ligheid is als men probeert overal veilig te zijn. Met zijn „verontschuldigingen" jegens de „members of parliament" geeft Chur chill toe: 1. dat hij niet in staat is, tijd en plaats van de beslissing te bepalen; 2. dat hij niet over voldoende strijdkrachten be schikt om den door'hem zelf toegejulchten oorlog aan verscheidene fronten met kans op succes te voeren. Voor de Engelsche vloot Js thans een nieuwe gevaarlijke zeestraat ontstaan tusschen Kreta en Cyrenaica. De bomaanvallen van de Duitsche luchtvloot zijn thans in de eerste plaats gericht op Alexandria en Haifa. Het scheepslazaret in Gibraltar krijgt dagelijiks nieuwe patiënten. Alle operaties van de vloot in het Ooste lijke bekken van de Middellandsche Zee zijn onderworpen aan de controle van het Duit sche luchtwapen. De seheepseenheden, welke voor de operaties ter zee tegen Syrië •gebruikt worden, staan voortdurend bloot aan de Duitsche luchtaanvallen, waardoor zij in haar bewegingen belemmerd worden. Ook Cyprus ligt reeds binnen den Kring der aanvalsdoelen. In Syrië is Engeland den strijd aangegaan tegen zijn vroegeren bondgenoot omdat het zijn wanhopige posi tie inzag en met de bedoeling om bij fle verdeaiging van het Suezkanaal en Pgyple een zoo groot mogelijk voorveld te bezitten. Er kan geen twijfel aan bestaan, dat'Jnet dezen openlijken strijd, de definitieve scheiding tusschen Frankrijk en Engeland voltrokken wordteen dat de Britten na hun verdrijving uit het continent, thans ook door het gesloten continent voor dood ver klaard zijn. Het D.N.B. meldt uit Viohy: Volgens de hier ontvangen berichten valt van het operatiegebied Damascus niets te melden. Fransche verkennings troepen zijn in actie geweest in de streek van Keunetra. Bij Kiswe hebben sterke Engelsche gepantserde strijdkrachten hef tige aanvallen ondernomen, doch zonder succes. Bij een tegenaanval hebben de Franschen acht Engelsche tanks vernield. Volgens een bericht uit Beiroet hebben zes Fransche jachttoesteilen, die In het ge bied van Soeida opereerden om de Fran sche strijdkrachten te land te steunen, 18 Britsche jagers van het type Gladiator ont moet. In weerwil van hun numerieke min derheid aanvaardden de Franschen- den strijd. In een verbitterd gevecht werden drie Engelsche vliegtuigen zeker en een vierde waarschijnlijk neergeschoten. Een Fransch vliegtuig moest binnen de vijan delijke linies dalen. Uit Beiroet wordt voorts gemeld, dat Fransche luchtmachtafdeelingen, die Zon dag pas in Syrië waren aangekomen, on middellijk in actie kwamen. Zij vielen met succes Britsche schepen, die voor de Li- baneesche kust opereerden, aan. Verschei dene treffers werden op de oorlogsschepen geplaatst. Ofi meldt uit Beiroet: ons luchtwapen van de marine heeft Zondag om 19.00 uur een hevigen aanval gedaan op Britsche zeestrijdkrachten aan de kust. Een Brit sche torpedoböot werd ter hoogte van Si- don getroffen en ging in vlammen op. Een tweede torpedoboot werd beschadigd. Gis terochtend vroeg bij het aanbreken van den dag kwamen onze schepen met vijan delijke zeestrijdkrachten, bestaande uit twee kruisers en vier torpedobooten in con tact. Wij leden geen verliezen. Naar Reuter meldt, maakt het officieele communiqué van het Britsche hoofdkwar tier bekend, dat de gevechten in den cen- tralen sector van Syrië toegenomen -zijn. Het te Damascus verschijnende blad Al Siasse verneemt, dat een afdeeling van 5000 Joden aan de zijde der Engelsche troepen vecht. Men vraagt zich af, aldus het blad, hoe deze Joden betaald worden en of zij misschien hopen, van Syrië een tweede Palestina te kunnen maken. De Arabieren zijn echter door ervaring wijs geworden en zullen hun land tegen Enge land en het Zionisme weten te verdedigen. De te Aleppo verschijnende Al Gihad roept alle Arabieren op Frankrijk te steu nen in den strijd tegen de Engelsche on derdrukkers. Nu bewezen is, dat Engeland van Palestina en de andere Arabische lan den een groot Zionistisch centrum wil ma ken, moet aan den Engelschen invloed in het Oosten voor goed een einde gemaakt worden. De Turksche radio meldt uit Bagdad.dat de tegenwoordige Iraksche regeering een garantieverklaring van de zijde van Enge land gekregen heeft, VORMING VAN EEN ENGELSCH- ARABISCHEN STAAT VOORGESTELD? Naar uit Bagdad wordt gemeld, heeft de onlangs benoemde Iraksche gezant te Kaïro, Noeri Said Pasja, opdracht gekre gen den Arabisc'nen regeeringen eer. En- gelsch voorstel voor te leggen, dat neer komt op de vorming van een Engelseh- Arabischen staat. Syrië, de Libanon, Pa lestina en Transjordanië zouden naar het D.N.B. verneemt, daartoe behooren. Aan het hoofd zou de in Engelschen dienst staande emir van Transjordanië komen. Egypte zou als tegenprestatie een deel van liet schiereiland Sinal krijgen, alsmede een deel van de Palestijnsche woestijn. Pales tina zou een zekere autonomie krijgen en de Joden zouden bij het bestuur een voor aanstaande plaats innemen. Daarentegen zou men de Arabieren in Palestina aan moedigen, naar Transjordanië en Syrië te emigreeren. OVER HET TOETREDEN TOT HET DRIEMOGENDHEDEN-PACT. Het DN.B. meldt uit Zagreb: Na de zitting van den Kroatischen minis terraad waarin de leider van den staa't, dr. Pawelitsj, onmiddellijk na zijn aankomst den te Zagreb gebleven leden van de regee ring rapport heeft uitgebracht, over het toetreden van Kroatië tot het driemogeud- hedenpact, heeft de minister van buiten landsche zaken, dr. Lorkowltsj, de vertegen woordigers van de buitenlandsche pers ont vangen en een verklaring afgelegd. Wij zijn, zoo zeide de minister, den leiders van de groote mogendheden van het drie- mogendhedenpact grooten dank verschul digd, dat zij het den Kroatischen staat reeds twee maanden na zijn erkenning door Duitschland en Italië mogelijk hebben ge maakt toe te treden tot het driemogendhe- denpact. Voor den jongen Kroatischen staat beeekent de opneming in het driemogend- hedenpact nog meer dan voor de andere landen. Wij hebben hierdoor de toestem ming gekregen aan de nieuwe vorming van Europa actief mede te werken. Aan den anderen kant ontvangen wij door den tekst en den zin van het driemogendhedenpact ook de actieve bescherming van de leden van het pact. Na de toetreding van Kroatë schijnt de geheele politieke toestand in Zuid-Oost-Europa geconsolideerd. daar thans alle vrije staten lid zijn van dit pact. Wij zijn er van overtuigd, dat#lit verdrag stelsel ten goede zal komen aan een defi nitieven en permanente pacificatie van Zuid-Oost-Europa. Wij begrijpen zeer wel, dat men nu van Londen uit Kroatië met een stortvloed van woedende aanvallen overstelpt en dat men den jongen Kroatl schen staat acht niet te bestaan, terwijl r.ien het niet bestaande Zuid-Slavië wel acht te bestaan. In de geheele politiek van illusies en ficties waarmede Groot-Brittan- nië thans noodgedwongen moet werken komt het op een fictie meer of minder niet aan. In ieder geval is het voor ons slechts een eer wanneer de gevluchte Servische re geering die in Kroatië nooit aanhangers heeft gehad, ons via de Londensche radio zenders smaadt en belastert. Indien dit niet zoo was, zou dit slechts bewijzen, dat wij de dingen niet goed deden. Vervolgens ver klaarde de minister van buitenlandsche za ken, dat de beide mogendheden van de spil en alle naaste en verder verwijderde nabu ren alsmede de groote mogendheid in Azië door de toelating tot het pact het bestaan van een onafhankelijken Kroatischen staat als een definitief feit erkennen. Wij zijn be sloten, zoo besloot de minister, en de leden van het driemogendhedenpact kunnen hier van overtuigd zijn, dat 'de trouw van het Kroatische volk en zijn dank tegenover de groote mogendheden der nieuwe ordening van Europa in de toekomst bij iédere ge legenheid zal worden bewezen. BEROEP OP AMERIKA. In een radiorede, die de Britsche premier, Churchill, tot de Ver. Staten gehouden heeft ter gelegenheid van het feit, dat de Amerikaansche universiteit van Rochester hem het doctoraat honoris causa heeft ver leend, beriep hij zich ter inleiding op het „gevoel van verwantschap en eenheid", dat tusschen de beide kusten van den Atlanti- schen Oceaan bestaan en in dezen tijd van wereldcrisis een bemoediging en opwekking voor hem is. „Een wonderbaarlijke gebeurtenis rolt voor onze oogen af", vervolgde Churchill. „Helaas is het ons niet gegeven te weten hoe het einde zal zijn. Zeker is evenwel, dat de huidige gebeurtenissen ons leven diep zullen schokken. Wij allen aan beide zijden van den Oceaan voelen, dat ons lot en dat van vele geslachten op het spel staat. Nadat Churchill met klem betoogd had, dat men „trotsch en verheugd" moet zijn' ondanks alle tegenslagen in een der mate verheven tijdperk te leven en na voorts gesproken te hebben van de „van haar zetel verdreven gerechtigd", van de „met voeten getreden rechten der zwak ken" en de „groote vrijheid", richtte hij zich o.a. met de volgende verklaring tot de Ver-, Staten: „Een jaar lang bieden wij, Britten, alleen tegenstand, gesteund door uw steun en uw hoogachting en overeind gehouden door onzen onbedwingbaren wil en onze hoop op uw geweldige hulp. Wat er ook moge ko men, wij zullen ons tot het einde goedhou- den. En thans biedt de oude leeuw alleen tegenstand aan de jagers, die moorddadige wapenen bezitten." Tot besluit vergeleek Churchill den oor log met een reis en zei: „De tijd dringt evenwel. Iedere maand, die verstrijkt, draagt bij tot verlenging en tot de gevaren van de reis, die-gemaakt moet worden. Ver- eenigd zullen wij het houden, verdeeld ech ter zullen wij vallen." (D.N.B.) AMERIKA ANSOH SOHIP GETORPEDEERD Het Zwits. Tel. Ag. meldt uit Washington: Onderstaatssecretaris Sumner Welles heeft in een verklaring' aangaande het torpedee rden van het Amerikaansche stoomschip Robin Moore onder andere gezegd, dat bin nen afzienbaren tijd aan de Duitsche regeering een scherp protest uit naam der Amerikaansche regeering zal worden over handigd. DE BLOKKEERING VAN DUITSOH EN ITALIAANSCH TEGOED IN AMERIKA. Het ANP. meldt uit Berlijn: In de Wilhelmstrasse verklaarde men gisteren, dat de onmiddellijke blokkeering van alle Duitsche en Italiaansche tegoed alsmede dat der bezette landen, zooals die door Roosevelt bevolen Is, van Duitsche zijde „volkomen ongerechtvaardigd" wordt geacht. Naar men zeide wordt de kwestie van het nemen van tegenmaatregelen nog bestudeerd. BESPREKINGEN VAN ROOSEVELT. Naar Associated Press meldt, heeft Roo sevelt zijn voorgenomen reis naar Hydepark en Boston afgezegd, daar zijn gezondheid nog niet volkomen hersteld is. Voorts meldt dit bureau, dat Roosevelt den B'ritschen ambassadeur, lord Halifax, den minister van oorlog, Stimson, den chef van den marinestaf, Stark, admiraal Towers en generaal-majoor Arnold heeft ontvangen (D.N.B.) „DE UNION NOW"-BEWEGING IN AMERIKA. De afgevaardigde Day, die reeds de com missie „Dies" verzocht had de actie van de Union Now-beweging na te gaan, heeft voor de radio over hetzelfde onderwerp gesproken. De Union Now streft naar de samen smelting van Amerika met het Britsche rijk. Hij zeide o.a.: de beweging draagt het gevaar in zich, dat de onafhankelijkheid van de Vereenigde Staten vernietigd wordt, niet door een invasie, doch door verrader lijk bedrog. Deze machtige „Union Now"- beweging bestaat in alle deelen van de Vereenigde Staten. Zij wordt volkomen Britsch gefinancierd ten einde Amerika tot een permanente verbinding met Engeland te brengen. Hore Belisha heeft openlijk verklaard, dat hiervoor plannen zijn uit gewerkt, welke 'slechts door Roosevelt en ChurchiH behoeven te worden goedgekeurd. Het afstaan van de Amerikaansche torpe dojagers, de verklaring van Roosevelt, dat de verdedigingslinie van Amerika de Rijn is, de benoeming van Stimson en Knox, het aftreden van Kennedy als ambassa deur in Londen, dit alles kan slechts zoo verstaan worden, dat de Vereenigde Staten een deel van het Britsche rijk moeten worden. Hetzelfde geldt voor de hulpbe loften van Bullitt aan Frankrijk, voor de wet tot hulpverleening aan Engeland enz. In een hoofdartikel schrijft Hearst even eens, dat voor het ontstaan van de Union Now-beweging de Britsche propaganda verantwoordelijk is en dat deze beweging vooral in de Oostelijke staten krachtig verspreid is. —4 (DNJB.) RADIOREDE VAN KNOX. 'in een radiotoespraak tot het Canadee- sche volk heeft de Amerikaansche minis ter van marine, Knox, onder meer ver klaard, dat de Vereenigde Staten, wanneer zij wilden, natuurlijk buiten den oorlog zouden kunnen blijven. Indien zij zich zou den isoleeren en een soort beschermings muur om zich zouden oprichten, zouden zij voor langen tijd veilig zijn. Maar een der gelijke houding, aldus Knox, zou onver- eenigbaar zijn met de Amerikaansche eer. (D.NJ3.) WANG TSJTNG WEI IN TOKIO AANGEKOMEN. De president der regeering van Nanking, Wang Tsjing Wel, is gisterochtend in Tokio aangekomen, waar hij door den Japanschen minister-president, prins Konoje, den mi nister van buitenlandsche zaken, Matsoeoka andere leden van het kabinet en hooge persoonlijkheden van het Japansche leger verwelkomd werd. Morgen vindt een audiëntie jjlaats bij dein keizer. Wang Tsjing Wei blijft acht dagen in Japan, gedurende welke hij tal van besprekingen zal voeren, vooral met prins Konoje en Matsoeoka, als mede met de instanties van het Japansche leger. (DN.B.) ENGELSCHE LUCHTMAARSCHALK IN CANADA. Naar uit Montreal gemeld wordt, is daar de Engelsche luchtmaarschalk Bowhill uit Londen aangekomen. Hij heeft tot taak, het vervoer van oorlogsvliegtuigen uit Amerika naar Engeland te organiseeren. (D.N.B.) DE ZWEEDS CHE KONING VIERT ZIJN 83STEN VERJAARDAG. Geheel Zweden heeft gisteren op neit 83sten verjaardag van koning Gustaaf de vlag uitgestoken. De koning werd gister ochtend eerst gehuldigd door de Zweedsche schooljeugd. Later op den dag ontving de koning de personen, die hem kwamen feli- cdteeren, waaronder ook vertegenwoordigers der regeering. Des middags om 13 uur loste de op Skoppsholm opgestelde batterij het konlngssaluut. In het paleis te Stockholm lag een felicltatierêglster, waarin ook de Duitsche gezant en de leden van het Duit sche gezantschap hun handteekening plaatsten. van hedenavond tot morgenochtend De maan komt vannacht om 2.24 uur op, om morgennamiddag: om 15.31 uur weer onder te gaan. j DE COMMISSIE INZAKE HUISHOUDELIJKE VOORLICHTING. Ontspanningsavond in het Volkshuis. Gisteravond vond in de groote zaal van (het Volkshuis aan den Apothekersdijk£en bijeenkomst plaats van de dames, dietien laatsten tijd deelnamen aan een der cur sussen van de commissie inzake huishou delijke voorlichting. De zaal was vrijwel geheel bezet, hetgeen een zekere waarde meter is voor het succes, dat de commissie met haar lessen heeft geoogst. Mevrouw M. C. van OerleNipper open de met een kort welkomstwoord namens den voorzitter, den heer J. J. van Stralen, die niet aanwezig kon zijn. Spreekster her innerde er aan, dat gedurende de laatste 2V2 jaar deze avond niet kon worden ge geven. Velen hebben in dezen tijd blijk gegeven, niet alleen tevreden, zelfs enthou siast te zijn over het door de commissie tot stand gebrachte werk. Dit werk moet worden voortgezet, in zoo wijd mogelijken kring worden gepropageerd, en vooral door de deelneemsters aan bekenden worden aanbevolen. Vooral de vakken, die door de tijdsomstandigheden van zoo groot belang zijn, dienen goed te worden aangepakt. Tot slot gaf spreekster nog enkele raadgevin gen voor de huishouding, waarna het pro gramma een aanvang nam. Allereerst trad het huisvrouwenkoor op, onder leiding van mevr. T. Leith, begeleid door mevrouw W. v. d. Hqyden. De ten ge- hoore gebrachte liederen oogstten groot succes, terwijl de dames W. v. d. Heyden en J. Stallinga, de Piet-Hein-rhapsoclie van F. van Anrooy vierhandig keurig uitvoer den. De door het huisvrouwenkoor gezon gen liederen waren „Sla de oogen hemel waarts" van Mendelssohn Bartholdy, „Les feux de la St. Jean" van Chaminade, een rondedans door Julius Röntgen en eenige dansen van Franz Schubert. Door het Volkshuis werd vervolgens een aantal volksdansen ten tooneele ge bracht, waarvan vooral de Finsche wevers- dans groot succes boekte. Na gemeenschap- pelijken zang en Chineesche dansen, uit gevoerd door het Volkshuls. werd deze ge slaagde avond met een kort woord ge sloten. AANBESTEDING. Hedenmorgen is in het Bureau van Ge meentewerken aanbesteed het verbouwen van de voormalige Kweekschool aan de Oude Vest 35 tot volkslogement en het uit voeren van eenige verbouwingswerken in een aangrenzend schoolgebouw. Ingekomen waren 30 biljetten, waarop als volgt v/as ingeschreven: M. C. Geveke, Leeuwarden, f. 69.700; W. Oudshoorn en Zn., Leiden, f. 69.666; M. Eb- bink, Haarlem, f. 69.500; J. H. v. d. Linden en Zn., Hilversum, f. 68.300; I. Breyer, Den Haag, f. 68.100; J. Vink, Noordwijk, f. 64.700; C. v. d. Wiel, Noordwijk Zee, f. 62.900; C. Boel, Voorburg, f. 62.700; Gebr. De Vries, Haarlem en Purmerend, f. 62.100; Smeemans Aannemingsmij., Utrecht, f. 61.370; H. J. v. d. Linden, Zeist, f. 60.900; Fa. A. Buur, Alkmaar, f. 60,400; fa. Doedens en Schilder, Alkmaar, f. 58.900; A. Rothfusz, Delft, f. 58.600; A. H. A. Simons, Breda, f. 58.540; J. Tervoor, Hilversum, f. 58.500; Fa. W. A. Oostveen, Amsterdam, f. 58.427; G. Brandjes» Bussum, f. 58.000; firma Benes, Amersfoort, f. 58.000; A. Verkerk, Zeist, f. 57.630; W. Mulder, Oegstgeest, f. 56.425; B. v. Duin, Noordwijk, f. 56.400; B. C. Strijk, Leiden, f. 56.000; G. Öndierdielingen, Hillegersberg' f. 56.000; C. Dieters, Bussum, f. 55.750; H. C. Bouter en A. G.Hartevelt, Leiden, f. 54.500; H. C. Heemskerk, Leiden, f. 51.200; Philips Bouwbedrijf, Haarlem, f. 50.655; S. de Lange, Ledden, f. 49.650 J. H. N. Kranenburg, £)elft, f. 45.980. De gunning is aangehouden. KRANIGE REDDING. Gistermiddag omstreeks 3 uur is de onge veer 5-j. W., wonende in de Clarasteeg, ter hoogte van de Mirakelsteeg docr onbekende oorzaak in de Oude Vest gevaiicn. De brug wachter L. Segaar, dienstdoende aan de Marebrug, die op het hulpgeroep kwam aanloopen, sprong gekleed in de Oude Vest. Hij mocht hét genoegen smaken den dren keling, die reeds zinkende was, naar bo ven te halen. Het bleek, dat hij reeds be wusteloos was. Nadat de drenkeling naar zijn woning was overgebracht, heeft dr. Poortman hem verdere medische hulp ver leend. 0 HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging N.V. Leidsche Zand- en Grond Maat schappij voorh. J. M. Samson, Hooge Rijn dijk F. 34, Zoeterwoude. Uittredend Com missaris: J. D. Stam, met ingang van 1 Ja nuari 1941. EINDEXAMENS STED. GYMNASIUM. Geslaagd voor het eindexamen Sted. Gym nasium afd. A. J. C. J. Bronsgeest, alhier; Hetty Dirkse, Oegstgeest; M. C. de Graaf, Noordwijk aan Zee; A. Hassefras, Hazers- woude; A. J. Landaal en W. J. Slagter, beiden alhier. Geslaagd voor het apothekers-assis- ten-examen te Amsterdam mej, M. J. Ver boog alhier. )i< Nummei bevat TWEE Bladen Binnenland Brutale diefstal te 's-Gravenhage. (Gemengd, 2e Blad) Buitenland Zware Britsche verliezen in luchtgevecht boven Kanaal. (Ie Blad) De strijd in Syrië. (Ie Blad) ZIE VOORTS „LAATSTE BERICHTEN" EERSTE BLAD.

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 1