Athletiek-tweekamp Holland-Pro Patria De competitie van clen N. V LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 16 Juni 1941 Om het kampioenschap van Nederland P.S.V. behoudt haar kans Een beslissingsivedstrijd P.E.C.-Vitesse H.B.S. Il-U.V.S. II 1-0 De competitie begint vroeger Cromvliet-D.O.S.R. 4-1 Nieuw record Speerwerpen (Dames) Een spannend duel Het laatste nummer bracht de beslissing Kampioenschap van Nederland. PSV—VSV 1-0; Be Quick—ADO 1—1. Afdeeling L Promotie 2de klasse: ZFCKFC 20. Promotiecompetitie 3de klasse: Santpoort VVZ 82; HFCRapiditas 43; Elinckwijk De Volewijckers 21. Derde klasse C: WAAalsmeer 23; NEA De Metoor 13; De MeerWilskracht 32. Afdeeling IL Promotie 2de klasse: Overmaas—CW 3—1. Tweede klasse A: NeptunusVios 31, Promotie-competitie 3de klasse: Laakkwar tierDe Musschen 32; De HollandiaanVFC 3—1. Derde klasse C: *t Noorden—Fortuna 10; De PechvogelsOlympia 13. Promotie-competitie 4de klasse: Haastrecht DHL 21; CromvlletDO SR 41; Concordia —OW 3—1; SIODFSV Pretoria 5—3; DDC Dilettant 23. Vierde klasse B: PostaliaOranje Blauw 3-0. Vierde klasse E: 's-GravenzandeRAVA 3-1. Promotie-competitie Res. Tweede klasse HBS IIUVS II 1—0; Neptunus III—Sparta n 4—1. Promotie-competitie: Res. Derde klasse: ONA n—bec n 3—i. Afdeeling III. Promotie 2de klasse: RigtersbleekPEC 01; Go Ahead—Vitesse 22. Afdeeling IV. Promotie 2de klasse: StandaardMiranda 34; RBCPicus 01. VAN OVERAL. In een spannenden, hoewel allerminst fraaien wedstrijd neeft P.S.V, te Eindhoven met 10 van V.S.V. gewonnen. Rust kwam met blanken stand, terwijl de beslissing pas een kwartier voor het einde viel. P.S.V. is -daarmede een moeilijke klip gepasseerd en kan dus aanstaan den Zondag met Heracles gelijk komen door in Almelo te triomfeeren. De stand is: Heracles 7 5 1 1 21—8 11 PSV7 3 3 1 11—10 9 A. D. O, 8 2 3 3 13—16 7 Be Quick 7 2 2 3 8—14 6 V. S. V. 7 - 3 4 7—12 3 In Groningen speelden Ado en Be Quick bijna tweemaal drie kwartier tegen elkaar zonder dat er gescoord werd. Toen Ado echter zeven mi nuten voor het einde het net vónd, wilde de thuisclub niet achter blijven en vlak voor afloop slaagde Van Kooyk er in den gelijkmaker langs keeper Koek te koppen. Be Quick staat thans op de Vierde plaats en heeft yog de kans Ado te passeeren, waartoe zij in IJmuiden van V.S.V. moet winnen. Voor de promotie 2de klasse (afdeeling I) deed Z.F.C. goed werk door KJF.C. met. 2--0 ten val te brengen. Wel is waar komt de grootste winst daarvan aan Edo ten goede, maar Z.F.C. heeft nu toch ook zelf nog een kleine kans op promotie behouden. Afhankelijk is zij evenwel van Edo, dat uit twee punten maar één punt meer noodig heeft om 1ste klasser te zijn! E. D 02 2 - - 7—2 4 ZFC3 1 - 2 4—6 2 K. F C3 1 - 2 2—5 2 In afdeeling H won Overmaas dank zij weer midvoor Verwey die twee zeer fraaie doelpun ten voor zijn rekening nam. met 31 van C.V.V., waardoor de situatie precies gelijk is gebleven aan die in de eerste afdeeling. Over maas noch C.V.V. is volkomen kansloos, maar Emma staat al op den drempel der eerste klasse en heeft uit twee ontmoetingen nog maar één punt noodig om „binnen" te zijn! Emma 2 2 - - 101 4 C. V. V3 1 - 2 5—9 2 Overmaas 3 1 - 2 4—9 2 Vitesse heeft het te Deventer niet verder kunnen brengen dan een gelijk spel en zij mag met dien uitslag zeer tevreden zijn. Immers Go Ahead bleek door de degradatie niet het minst in den put te zitten en was heer en meester van het veld. Had zij niet zooveel tegenslag gehad, zij zou met groot verschil hebben ge wonnen! Nu werd het 22. en waar P.EC. met 10 van ..De Bleek" won zal er a.s. Zondag tusschen PE.C en Vitesse een beslissingswed strijd moeten worden gespeeld P. E. C6 3 2 1 12—7 8 Vitesse 6 3 2 1 9—8 8 Rigtersbleek 6 2 1 3 6—7 5 Go-Ahead 6 - 3 3 6—10 3 In het Zuiden zijn Standaard en R.BC al ongeveer uitgeschakeld. Voor één plaats in de eerste klasse blijven er echter nog drie gega digden over. te weten: Picus. Miranda en Lim- biirgia. en Miranda moet zelfs nog zes ronden afwerken voordat zij is uitgespeeld. Aangezien er beurtelings één club vrijaf heeft, duurt dat. in ieder geval nog zeven Zondagen (dus tot en met 3 Augustus). Volgt er dan nog een beslis singswedstrijd voor Miranda, wat toch mogelijk is. dan krijgt, zij waarschijnlijk twee weken rust voordat de nieuwe (en zware!) competitie be gint! Picus 4 3 - 1 65 6 Miranda 2 2 - - 8—3 4 Limburgia 3 2 - 1 94 4 R. B. C4 1-3 3—7 2 Standaard 3 - 3 411 Wat de lagere klassen betreft kan worden opgemerkt, dat het oude H.F.C., uit Haarlem, met taaie energie het 2de klasse-schap verde digt en gisteren met 43 van Rapiditas won: dat het Haagsche Laakkwartier door een 32 zege over De Musschen hard od weg is naar de tweede klasse: dat DOSR, hevig teleurge steld heeft door met'41 van Cromvliet te verliezen, en dat U V.S. II een 10 nederlaag tegen de H.B.S -reserves heeft geleden. JUBILEUM TOURNOOI TE LISSE. Ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van Lisse is een tourncoi georganiseerd, waaraan de volgende vereenigingen deelnemen: Hillinen Hillegom, S. J. C.. Noordwijk, Teylingen. Sas- senheim en Lisse De uitslagen van gisteren zijn: LisseS.J.C. 7—3; Teylingen—Hillinen 6—1. Aanstaande Zondag spelen Teylingen en Lisse om den eersten prijs. De tweede promotie-wedstrijd van UVS is helaas door onvoldoende doortastendheid van de voorhoede verloren. De twee partijen waren aan elkaar gewaagd in den strijd waarin de beide verdedigingen de eerste viool speelden. In de eerste helft gaat de strijd gelijk op. en komen beide doelen beurtelings in gevaar. Het spel wordt behoorlijk open gehouden en beide elftal len zoeken hun heil bij de buitenspelers. Wat snelheid en doorzettingsvermogen betreft win nen de beide buitenspelers van HBS het van de dito van UVS. Wanneer het eerste verkennen ten einde is, krijgt UVS haar eerste corner te nemen, welke door Verhoogt slecht word' benut. Vlak hierop weet HBS een hoekschop te forceeren, welke echter uitstekend wordt voorgezet; de UVS-ver- dediging weet echter weg te werken. In deze periode is HBS iets sterker, vooral daar de mid denlinie behoorlijk steun aan de voorhoede ver leent. De UVS-verdediging is echter in uitste kenden vorm en weet de situatie volkomen meester te blijven. Na een kwartier spelen heeft een klein misverstand in de verdediging tot gevolg, dat de linksbinnen van HBS den bal vrij voor het doel krijgt toegespeeld, waarvan hij handig profi teert (01). U.V.S. geeft zich echter niet gewon nen. Vlak hierop volgt uit een goede combinatie op links een goede voorzet, maar het schot van Verhoogt is slecht. HBS krijgt dan een goede kans maar weet hiervan evenmin te profiteeren. Snel golft het spel van doel tot doel. Een goed toegespeelde bal uit het midden, raakt de tegen partij slechts half en handig weet van Bovene hiervan gebruik te maken door in sneltreinvaart op het doel af te stormen, maar het schot gaat rakelings naast! Voor de rust zijn er nog twee goede kopballen van Fasel uit corners, die de roos niet weten te treffen. Na de rust zit UVS direct weer flink op den bal en HBS moet alle zeilen bijzetten om onheil te voorkomen. De UVS middenlinie steunt onop- houdelijk-de voorhoede, maar de voorhoede vindt in HBS een uiterst taaien tegenstander. HBS komt slechts sporadisch over de helft, maar moet dan ook den bal direct weer afstaan aan de UVS-backs, die een behoorlijke partij spelen. Verschillende corners op het HBS-doel zijn het bewijs van de veldmeerderheid van UVS, maar het succes blijft helaas uit. Eenmaal achten wij den HBS-keeper reeds geslagen, als van Weer- lee een voorzet schitterend inkopt, maar op fe nomenale wijze weet de HBS-keejper den bal nog tot een corner te verwerken. Verschillende schoten van Fasel en van Bovene en een goede omhaal van Van Weerlee blijven zonder resul taat. De verdiende gelijkmaker blijft uit. De lei ding was in uitstekende handen van den heer Swanenveld. SERIEWEDSTRIJDEN ROODENBURG. De uitslagen van gisteren zijn: Roodenburg—Lugdunum 0—2; LFCASC 2—1. ALPHENSCHE BOYS—ALPHIA H In een vriendschappelijken wedstrijd won Alphensche Boys. met 2—1 van Alphia II. Naar men ons mededeelde, heeft het be stuur van den Nederlandschen Voetbal Bond besloten de competitie voortaan op den eersten Zondag in September te beginnen. Op dien dag zal reeds dadelijk een volledig programma worden afgewerkt. Men hoopt daardoor te voorkomen, dat zooals thans het geval is, in de maand Juli nog promotie wedstrijden worden gespeeld, waardoor voor de betrokken vereenigingen de zomerrust onvoldoende is. DOSR telde twee invallers. Cromvliet was vol ledig. Reeds diecrt namen de Rijswijkers het initiatief; de aanvallen beukten op de DOSR- veste. Nadat DOSR na 10 minuten zijn eerste aanval zonder succes ondernomen had, was Cromvliet weer in het offensief. De rechter vleugelman Beers plaatste voor het DOSR-doel, waarna de middenvoor Jonge fraai inkopte (10). Kort hierna/ kregen de Veenders een vrijen trap te nemen vlak voor het doel der tegenpartij. P. Rodewijk bracht de partijen op gelijken voet (11). Tot de rust werd zeer mat gespeeld. De typeerende sfeer van promotie- degradatie-kamp was niet te vinden. Cromvliet voegde er in deze periode nog een tweede doel punt aan toe, wederom door Jonge (21). De tweede helft was een copie van het voor gaande: slap spel aan beide zijden. Na een kwartier scoorde Cromvliet een derde poelpunt uit een scrimmage (31). In de laatste minuten plaatste een der DOSR-spelers nog in eigen doel (41). De leiding van dezen wedstrijd was naar ieders genoegen. De volgende week is de return match te Roelofarendsveen. JOOP SECRÊVE. NAAR Z.A.C. De bekende rechtsback van A.S.C., die als inspecteur van politie thans in Zwolle woont, heeft overschrijving aangevraagd naar de Zwol- sche tweede klasser Z.A.C. ATHLETIEK. NATIONALE WEDSTRIJDEN TE AMSTERDAM. De gisteren te Amsterdam gehouden nationale wedstrijden verloren veel aan belangrijkheid door het afmeldep van Tinus Osendarp, die onder de gegeven omstandigheden het was allerminst warm en er stond een hinderlijke wind afzag van het loopen van een 400 Mèter-race tegen het horloge. Bij de dames was de belangrijkste verrich ting wel die van Mej. Dammers van Zeeburg, die er in slaagde het in 1935 door mej. De Koek gevestigde record speerwerpen met een halven meter te verbeteren en te brengen op 39.2% M. De resultaten syn: Dames: 100 M. .kl. A: 1. G. Koudijs (Hollan- dia) 12.6 sec.; 2. A. de Vries (AD.A.) 12.7 sec.; 3. J. Adema (Zeeburg) 12.8 sec. 100 M kl, B: 1. M. Adema (Zeeburg) 13.2 sec.; 2. M. Kunne (Sagitta) 13.3 sec.; 3 B. van Wijn gaarden (Zeeburg) 13.9 sec. 100 M. klasse C: 1. N. Timmer (Zeeburg) 13.4 sec.; 2. N. Wiesinger (Sagitta) 13.5 sec.; 3. Bou- huis (Sagitta) 13.6 sec. Verspringen kl. A: 1. G. Koudijs (Hollandia) 5.3 M.; 2. Zijlstra (Zeeburg) 5.23 M.; 3 Rolff Doves 5.17 M. P.S.V.—V.S.V. 1—0. Verdedigend gaven de beide ploegen elkaar niet. veel toe: bij V.S.V. waren de backs wat beter, doch dat verschil werd opgeheven door dat Trines, de stopperspil van het Zuidelijke team den stuggen centre half van V.S.V., De Vries, in de schaduw stelde. In spelopbouw én aanval echter was P.S.V. stellig de baas. Of schoon Poulus wederom een heel goeden wed strijd speelde, was het voedende deel van de middenlinie de kanthalves dus bij P.S.V. als geheel zeker beter dan bij V.S.V. en boven dien vervulden de beweeglijke Eindhovensche binnenspelers Van Elderen en De Hooge hun rol van schakelspeler beter dan Balvers en God schalk aan de overzijde. Ook in de voorhoede had de thuisclub een overwicht. De inzet van den stryd was levendig. Na een periode van verkenning werd P.S.V. sterker. De thuisclub beheerschte het middenveld en dientengevolge kreeg zij het initiatief. In deze periode ontkwam de IJmuidensche goal op soms wonderbaarlijke wijze aan een doorboring. Bij eén prachtigen aanval, waaraan de geheele Eindhovensche voorhoede deel had, kwamen Middel en Roosen daal vrij voor goal. Ook Michel werd gepas seerd, doch de bal stuitte nog van den paal het veld in. Juist voor de rust werkte V.S.V. zich los en bij een tweetal doorbraken van Stork kwam Boumans veste op haar beurt ernstig Jn gevaar. Na de thee begon V.S.V. met een offensief en daar de Eindhovensche verdediging nogal eens slap optrad ontstonden er enkele hachelijke momenten. Er was reeds 25 minuten gespeeld voordat het lang verwachte succes kwam. Na een keurige pass van Van Elderen schoot Hunting hard en laag in (1—0). P.S.V. bleef na dezen goal de situatie beheer- schen. Het bleek haar echter niet meer moge lijk de score te verhoogen. AD.O.BE QUICK 1—1. Noch de Groningers noch de Hagenaars kon den een spel ontplooien, dat maar eenigszöis vermocht te boeien en het feit, dat eerst na ruim tachtig minuten spelen het eerste doel punt kwam, spreekt voor de machtelooze po gingen, welke beide voorhoeden daartoe in het werk stelden. A.D.O. maakte nog het meeste er van. Met invallers voor doelman Koek en rechtsbuiten Vreken, waardoor de voorhoede in de samen stelling Neuteboom, De Heer, Westhoven, Ever- steyn en Tap speelde, bleek de Haagsche ploeg in technisch opzicht de meerdere vkn Be Quick en. vooral in de voorhoede kwam dit verschil duidelijk tot uiting. De eerste helft ging puntloos voorbij. Eenige aardige kansen werden verknoeid of gingen door wanbof verloren. Ook de aanvang van de tweede helft bracht niet een beslissing. Acht minuten voor het einde kwam echter toch het alleszins verdiende doelpunt voor de Hagenaars: Westhoven schoot hard in, Gernaat stopte het leer, kon het niet klemvast krijgen, waarop Tap zijn werk deed. 01. Dit doelpunt leek de beslissing te zijn. Even wel scoorde Be Quick, indirect uit een hoek schop, den gelijkmaker Prins zette voor. de bal kwam bij linksbuiten Bottlnga, die hoog,, voor het Haagsche doel zette. Met een fraaien kopbal wist Van Kooyk den. stand daarop gelijk te maken. Hoewel de laatste minuten voor Be Quick waren, bleef het winnende doelpunt uit. Dit was onder de gegeven omstandigheden dan ook niet verdiend geweest. Verspringen kl. B: 1. R. de Goede (Gita) 4.75 M. Verspringen kl. C: 1. Buyten (Sagitta) 4.79 M. 80 M, meisjes: 1. Rolff (Doves) 10.8 sec. Hoogspringen kl. A: 1. N. van Balen Blanken (Sagitta) 1.45 M. Hoogspringen: kl. B: 1. Burger (Sagitta) 1.40 M. Speerwerpen kl. A: 1. E. Dammers (Zeeburg) 39.62% M. (nieuw Nederl. record); 2. P. Dieben (Brunhilde. Leiden) 36,11 M.. 3. G. Slisser (Sa gitta 33.81 M. Discuswerpen kl. A: 1. A. Niesink (Sagitta) 37.67 M.; 2. Mevr. Roos-Lodder (Sagitta) 33.82 M.; 3. v. d. Raadt (Volewijkers) 32.62 M. Discuswerpen kl. B: 1. W. Rietman-Albers (Sagitta) 28.57 M. Kogelstooten kl. A: 1. A. Niesink (Sagitta) 10.65 M. Kogelstooten kl. B: 1. J. Boumans (Sagitta) 9.43 M. 4x80 M. meisjes: 1. Sagitta I, 44.7 sec. 4x100 M. dames: 1. Zeeburg I 51.7 sec.; 2. A.D.A. I 53.3 sec.; 3. Athleta 55.2 sec. Heeren: 100 M. kl. A: 1. J. Houtman (A.V. '23) 10.9 sec.; 2. T. Boersma (A.A.C.) 11.2 sec.; 3. B. Heyn (A.V. '23) 11.2 sec. 800 M. kl. A: 1. F. de Ruyter (Quick) 1.59.9 sec.; 2. Blok (Olympia) 2.03.3 sec.; 3. De Bruin (Trekvogels). 800 M. kl. B: 1. H. Noach (AA.C.) 2.04.6 min.; 2. Elsinger (A.V. '23) 2.05.3 min, 3000 M. kl. A: (geloopen 3.400 M.): 1. J. Walther (Volew.) 10.30.9 min.; 2. J. Meyer (Volew.) 10.36.2 min. 3000 M. kl. B. (geloopen 3.400 M.)1. B. Bou- ber 11.2.4 min. 3000 M. kl. C: 1. H. Frank (A.A.V.) 9.43.8 min. Zweedsche estafette: 1. A.A.C. I (met Bakets, Spaak, Boersma en Zwaan) 2.3.5 min.; 2. A.V. '23 I. 2.5.9 min.; 3. De Volewijkers. Van de tribune in het Leidsche Hout- sportpark wapperde gistermiddag de „Hol- land"-vlag ten toeken dat de Leidsche athletiek-vereeniging „Holland" er wedstrij den hield! De lucht was wat grauw en er stond te veel wind om van ideaal weer voor athletïek-beoefening te kunnen spreken, maar nochtans stonden en zaten er een drie a vierhonderd belangstellenden langs den kant om getuige te zijn van den twee kamp tusschen Holland en het Rotterdam- sche Pro Patria. Er was een aantrekkelijk programma, dat keurig op tijd werd afge werkt en er waren vele spannende nummers zoodat het publiek ten einde toe heeft mee geleefd. De Rotterdammers hadden aanvan kelijk de leiding genomen en toen zij met 48 tegen 35 punten vóór stonden, leek aan hun overwinning al nauwelijks meer te tor nen. Twee gewonnen estafettes en een voor Holland zeer succesvol nummer kogelstoo ten, waarop de eerste drie plaatsen veroverd werden, zetten den Leidschcn achterstand echter in korten tijd in een voorsprong van twee punten om en zóó moest uiteindelijk het polshoog, gevolgd door het hoogsprin gen met aanloop, de beslissing brengen. Pro Patria toonde zich daarbij iets beter en won tenslotte dezen goed geslaagden wedstrijd met 8579 punten, waardoor zij beslag legde op- den door Holland uitgeloofden beker, die na afloop door den heer C. Guldemond met een toepasselijk speechje werd uitgereikt! Natuurlijk ging veler belangstelling op dezen middag uit naar het loopen van onzen natio- nalen kampioen op de 100 Meter: Wim Nota. en teleurgesteld is men daarbij in zooverre niet dat hij de 100 meter won. op de 4 x 100 M. esta fette den reeds verkregen voorsprong nog ver grootte en op de 200 M.. als slot van de Olym pische estafette, niet alleen de winst consoli deerde, maar zelfs den goeden (zij het officieus opgenomen) tijd maakte van 22,1 sec. Nota is echter nog lang niet in kampioens- vorm! In de eerste plaats is dat te wijten aan het feit dat hy tot dusverre, voornamelijk als gevolg van een conflict tusschen Holland en Minerva, te weinig zware wedstrijden geloopen heeft en verder waarschijnlijk doordat hij als wij het goed gezien hebben onder invloed van de aanwijzingen van trainer Korver bezig is zijn stijl te wijzigen. Het één noch het ander lijkt ons evenwel al te bezwaarlijk! Nota start aanstaanden Zaterdag te Amsterdam op de wedstrijden van „De Volewijkers",, komt vervolgens op ZOndag 6 Juli uit in den Zuid-Holland- schen zesvereenigingskamp, welke waar schijnlijk te Leiden zal worden gehouden, en hoopt ook daarna in meerdere belang rijke ontmoetingen zijn krachten op de proef te stellen. Nederlagen zullen daarbij mis schien niet uitblijven, maar voor een jong en ambitieus athleet kan dat geen kwaad. Hij wordt er „hard" door en leert te vechten wat hem van pas kan komen als in Augus tus de wedstrijden om de nationale kampi oenschappen worden gehouden en als Hol land (op 17 Augustus) op de Leidsche sintel- baan een invitatie-tour nooi organiseert, hetwelk dat van het vorige jaar zal eve naren Nota, wiens stijl-verandering ons inziens een verbetering zal worden, miste gisteren de con currentie van Grijseels, doch ook aan P. Grau- meier had hij zijn handen voL Pas op de laatste tien meter wist hij zich van den Rotterdammer los te maken en verdiend te winnen in den zeer matigen tijd van 11,2 seconden. Intusschen ging het later in de 4 x 100 Meter estafette al bedui dend beter: soepeler, zelfbewuster en ener gieker! De wisseltechniek in de estafette lijkt ons echter zijn sterkste zijde niet te zijn en boven dien hoede hij zich voor achterom kijken! Bij een gevaarlijk tegenstander zou hem dat nood lottig kunnen worden Wellicht de beste prestatie aan Leidsche zijde is in dit tournooi geleverd door Stui- venberg. die niet alleen een verdienstelijke zege boekte op de 1000 meter, maar daaren boven keurig werk deed door in de Olym pische estafette op de 800 Meter den beken den Rotterdamschen A-klasser De Wolf in een uiterst tactisch geloopen race een zoo sprekende nederlaag toe te brengen (het verschil bedroeg ongeveer 25 meter!) dat Holland daardoor al bijna zeker was van de overwinning! Stuivenberg die dit seizoen elders al meerdere succesjes geboekt heeft en zijn sport met grooten ijver en toewijding beoefent, gaat meer en meer tot de vooraan staande Holland-athleten behooren. Men zal zijn naam dezen zomer nog wel eens vaker in onze Kolommen aantreffen De nationale studenten-kampioen in het polsstokhoogspringen, J. Noordenbos, voerde een spannenden strijd tegen den Rotterdammer van der Tooien, met wien hij tenslotte de eerste plaats heeft moeten deelen, terwijl hjj ook bij het hoogspringen met aanloop eenzelfde resul taat boekte als- de PP.-man, die in laatstge noemd nummer als winnaar genoteerd werd omdat hij in minder sprongen dezelfde hoogte gehaald had als Noordenbos en Graumeier. Pro Patria moest het bij hét polshoog stellen zonder haar lid Markestein, die goed geacht wordt voor 3.60 Meter, maar hier tegenover stond het feit dat Holland bij het speerwerpen Pley miste, waardoor haar op dat nummer een vast-staande zege ontging. Een goede slag was tenslotte voor Holland het kogelstooten, waar Mulder. Grobbe en Kem- merling hun Rotterdamsche concurrenten troef den en niet minder dan vijftien punten aan het Leidsche totaal toevoegden! De uitslagen waren: 100 M.: 1. Nota (H.) 11,2 seec.; 2. P Grau meier (PP.) 11,3 sec.; 3. Wassenaar (P.P.) 11,4 sec.; 4. C. Graumeier (PP.) 11,9 sec.; 5. Cornelisse (H.); 6 Mioch (H.). HoUand 9 p.; Pro Patria 12 p. 1000 M.: 1. Stuivenberg (H.) 2 m. 50,8 sec.; 2. Verschoor (P.P.) 2 m. 52,3 sec.; 3. Clemens (P.P.) 2 m. 53,1 sec.; K. Knopperts (H.) 2 m. 56 sec.; 5. De Radder (PP.) 3 m. 1,5 sec. De derde Holland-man was niet gestart, waardoor Holland onnoodig een punt cadeau gaf. Holland 9 p.; P.P. 11 p. Stand 18—23. Speerwerpen1. P. van Wijk (PP.) 45,32 M.; 2. Kemmeriing (H.) 40,72 M.; 3. Krikke (H.) 39,14 M.; 4. v. d. Tooien (PP.) 36,62 M.; 5 v. d. Kade (PP.) 35.47 M.; 6. Grobbe (H) 34,21 M. Holland 10 p.; PP. 11 p. Stand 28—34. 3000 M.: 1. De Rooy (PP.) 9 m. 35,7 sec.; 2. Kloos (PP.) 9 m. 40,8 sec.; 3. Van Bakel (H.) 9 m. 46 sec.; 4. Engelman (PP.) 10 m. 2 sec.; 3. Fucks (H.) 10 m. 25,8 sec.; 6. Vis (H.) geen tijd opgenomen. Holland 7 p.; PP. 14 p. Stand 3538. 4 x 100 M. estafette: 1. Holland (Vorster- mans, Cornelisse, Kloos en Nota) 46,8 sec.; 2. Pro Patria (Holl, C. Graumeier, Leichtmann en De Raad) 47,3 sec. Holland 6 p.; PP. 3 p. Stand 4151. Kogelstooten: 1. Mulder (H.) 11,22 M.; 2. Grobbe (H.) 10,51 M.; 3. Kemmeriing (H) 10.30 M.; 4. M. van Wijk (PP.) 10.06 M.; 5. G. van Wijk (PP.) 9,79 M.; 6. v. d Kade (P.P.) Holland 15 p.; PP. 6 p. Stand 56—57. Olympische estafette: 1. Holland (Stuiven berg, Schusz, Kloos en Nota) 3 m. 52,3 sec.; 2. Pro Patria (De Wolf, Wassenaar, De Raad en P. Graumeier) 3 m. 55 sec. Holland 6 p.; PP. 3 p. Stand 6260. Polsstokhoogspringen: 1 en 7 Noordenbos (H.) en v. d. Tooien (PP.) 3,20 M.; 3. Tournier (PP.) 3 M.; 4 en 5 M. J. van Wijk (P.P.) en Fakkel (H.) 2.80 M.; 6. Mioch (H.) 2,60 M. Holland 9 p.; PP. 12 p. Stand 71—72. Hoogspringen: 1. v. d. Tooien (PP.) 1,60 M 2. Noordenbos (H.) 1,60 M.; 3. P. Graumeier (PP.) 1,60 M.; 4. Leichtmann (P.P.) 1.55 M.; 5 Mioch (H.) 1,55 M 6. Le Laive (H.) 1,55 M. Holland 8 p.; P. P. 13 p. Eindstand: Holland 79 p.; Pro Patria 85 p. Ter afwisseling werden eenige onderlinge wedstrijden voor Holland-leden gehouden, aan gevuld met enkele P.P.-athleten. De uitslagen waren: 400 M.: 1. Schusz 56,6 sec.; 2. Slot 59,2 sec.; 3 Van Bodegom (P.P.) 59.9 sec. 100 M.: 1. Vorstermans 11,7 sec.; 2. Holl (P.P) 11.8 sec.; 3. Van Bovene 11,8 seec.; 4. Bomhof 11.9 sec.; 5. Mioch 12,1 sec. Discuswerpen: 1. Krikke 31,20 M.; 2 Mulder 28,70 M.; 3. Grobbe 25,37 M. SCHOOLATHLETIEK. Vóór-wedstrijden op 28 Juni op de Leidsche sintelbaan. De vóór-wedstrijden om het „Moormanschild" en de „Gerritsen en Van Kempenbeker" van het district Zuid-Holland (Noord) van de Centr. Commissie voor schoolathletiek worden gehouden op 28 Juni a.s. op de sintelbaan in den Leidschen Hout alhier. Alle scholen voor voortgezet onder wijs uit genoemd district, dus uit plaatsen als; Den Haag, Delft, Gouda, Leiden enz. kunnen voor deze wedstrijden inschrijven. Inschrijfgeld wordt niet geheven. De inschrijvingen sluiten op 20 Juni a.s. bij den districtsvertegenwoordiger, den heer C. J. Hage, Laan van Swaensteljn 16, Voorburg, die alle gewenschte inlichtingen ver strekt. DE SCHOOLWEDSTRIJDEN VAN PERNIX. De door de Chr. Korfbalvereeniging Pernix georganiseerde atletiekwedstrijden voor de hoogste klassen der Leidsche Chr. scholen, welke Zaterdagmiddag op het terrein aan den Zoeterwoudschen Singel werden gehouden en door goede organisatie een vlot verloop hadden, brachten de hieronder volgende resultaten: lste prijs, school Hoogl Kerkgracht, hoofd de heer Meijer, 1198% punt. 2de prijs: school Kooipark, hoofd de heer De Ble. 1154% pnt. 3de prijs: school Noordelnde, hoofd de heer Kalsbeek, 1144 pnt. 4de prijs: school Munnikenstraat, hoofd da heer Öerfkens, 1093% pnt. Vervolgens: /school Plantsoen, hooofd de heer v. d. Baan, 1067 pnt.; school Morschweg, hoofd de heer Tijmstra, 1067 pnt.; school Lusthoflaan, hoofd de heer Pothuys. 1025 pnt.; school Mid delstegracht. hoofd de heer Drost, 1010% pnt.; school Stadhopderslaan, hoofd de heer Batema, 925 pnt. en school Middelstegracht, hoöfd de heer Sandé, 856% pnt. Individueele prijzen werden toegekend: lste prijs aan het meisje Van Cittert met 94% pnt.; 2de prijs aan het meisje Regeer met 93 pnt„ beiden van de school Hooglandsche Kerkgracht. RESULTATEN VAN DE A.A.V. '36 IN DE GOUDSCHE COMPETITIE. Zaterdag en gisteren vond de tweede serie athletiek-wedstrijden plaats voor de competities van de Goudsche Athletiek-Commissle. De A.A.V. '36 uit Alphen bereikte aldaar de volgende resultaten: Heeren: 100 M.: K. Eykelenmoom 12.1 sec.; B. Jongenburger 12,3 sec.; Jac. Verkerk 12.4 sec.; W. Gesman 12.4 sec. 400 M.: Jac. Zaal 56.9 sec.; Th. Bezemer 62.9 sec.; W. Beerschoten 63.9 sec.; A. v. Roon 64.2 sec. 800 M.: J. Heemrood 2 min. 6.4 sec.; A. Schram 2 min. 29 sec.; P. de Pater 2 min. 29.4 sec.; A. Verhopff 2 saln. 35.3 sec. Kog 'tooten: S. van Roon 9.65 M.; M. Beze mer 9.2b Jac. Verkerk 9.16 M.; P. de Pater 8.87 M.; J. Heemrood 7.42 M.; A. Verhoeff 7.21 M. Verspringen: Jac. Verkerk 6.06 M.; J. Heem rood 4.91 M.; B. Jongenburger 4.87 M,;'W. Beer schoten 4.83 M. M. Bezemer 4.68 M.; A. Schram 4.55 M. Hoogspringen: S. van Roon 1.55 M.; K» Eyke- lenboom 1.50 M.; Jac. Zaal 1.45 M.; W. Gesman 1.35 M.; P. de Pater 1.30 M.; A. Verhoeff 1.15 M. Speerwerpen: K. Eykelenboom 36.25 M.; W. Gesman 30.40 M.; B. Jongenburger 29.50 M.; Jac. Zaal 28.68 M.; A. Schram 27.85 M.; W. Beer schoten 24.05 M. Junioren: 80 M.; G. van Tuyl 9.5 sec.; W. van Keeken 10.2 sec.; B. Leeuwenhoek 10.4 sec.; B. Terlouw 10.8 sec.; C. v. d. Bijl 10.9 sec.; W. Versteeg 11.3 sec.; H. Stehouwer 11.8 sec. Hoogspringen: B. Leeuwenhoek 1.45 M.; A. van Keeken 1.40 M.: W. Versteeg 1.35 M. Kogelstooten: A. van Keeken 13.51 M.; G. van Tuyl 11.97 M.; B. Leeuwenhoek 10.88 M Verspringen: G. van Tuyl 5.16 M.; W. van Keeken 4.43 M.; C. v. d. Bijl 4.31 M.; B. ter Louw 4.11 M.; H. Stehouwer 4.02 M. Speerwerpen: W. van Keeken 27.90 M.; W. Versteeg 27.62 M.; C. v. d. Bijl 26.90 M. TENNIS. De Competitie UITSLAGEN VAN GISTEREN. Hoofdklasse: Schiedam—Anglo Dutch 37; Rhijnauwen I—Leimonias II 4—6; Het Spiegel— Hilversum 9—1: Festina—Groen Wit 3—7 Eerste klasse: N. Marlot Club—Siod 9—i (N.- M. C. kampioen); Thor—Mattenklopper 6—4; Rood Wit—Park Marlot 64; Haarlem—De Metselaars 4—6; Alta—Bilthoven 9—1; Kat— Hilverheide 10—0 (Kat kampioen): Philhar- mon ie—Eindhoven 6—3; Woburnpark—Breda Overgangsklasse: Marlot II—Sobri 6—2; N. M. Waalsd.—Leimonais III 3—5; Westrust I— T.C.H. I 3—2; Hilversum II—Rhijn. II 6—2' Wob. park IIB, Baz. I 35. Tweede klasse: Thor II—Cocktail 16—2; Met selaars II—Oranje T.C. I 44. Derde klasse: Coicktail II—Lucky Stroke H 35. 3—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 7