Onze Wereld-Atlas IE9DSCH DAGBLAD - Eersfe Biatif baandag f6 Juni 1941 Politieagent schoot arrestant neer te Rotterdam OFFICIEELE KENNISGEVING Amer'ka blokkeert alle Duitsche Italiaansche saldi en STADSNIEUWS ln hooger beroep vier maanden geëischt Italiaansche represailles Morgen 9 uur v.m. BIJEENKOMST DER N.S.D.A.P. Rede van den heer Scherer. In de Stadsgehoorzaal vond gisteravond een propaganda-bijeenkomst plaats van de N.S.D.AP., waarbij als spreker optrad de heer Scherer van het Gau Propaganda-amt te Berlijn. Nadat het muziekkorps der Luftwaffe eenige nummers had gespeeld, sprak de Ortsgruppenleiter der N.SD.AJP. de heer H. Steffin een openingswoord, waarin hij o.a, den spreker welkom heete, waarna deze er op wees, dat hij eigenlijk niet uit Berlijn, doch oorspronkelijk uit München komt: het maakt echter geen verschil waér men van daan komt, doch hóe men zich als Duitscher gedraagt. In een uitvoerige inleiding zette spr. dan uiteen, dat wij allen vruchten zijn van de vaderlandsche aarde: men is verbonden met het plekje aarde, waarop men gehoren werd, het plekje onzer kinderdroomen. Waar wij ook zijn, de wezenlijke inhoud van de ..Hei mat". het vaderland, dragen wij overal in ons. Spreker voelt dit sterk, overal en in wélke steden van Europa hij ook het woord voert. Men heeft zich altijd geplaagd met de vraag: „Waarom ben ik eigenlijk op de wereld ?'r Het komt er in dit verband op aan, hoe men innerlijk tegenover de din gen staat en dan komen de nationaal-so- cialisten tot het „Deutschland erwache!", hetgeen spr. nader omschreef. Wij zijn er, om dit woord van den Führer uit te dra gen, wét of wie men ook is. Het komt er op aan, of men werkelijk een „levend. Duitsch mensch" is, in welk opzicht aan allen een goddellijke functie als erfgoed der voorouders gegeven is, die men met zijn geheele. persoonlijkheid moet uitvoe ren. Als men voelt, weet en beseft, mede drager der Duitsche cultuur te zijn, dan zijn er voor een leder rijke schatten in het leven geborgen. Wij willen „sterk levend" zijn, niet alleen om te overwinnen, maar ook, opdat zij, die na ons komen, tot den hoogsten levensgraad zullen geraken. Wij beginnen eerst thans ons te verlossen: in deze gigantische wereld staat u als een ster en hebt ge te arbeiden aan dat hooge doel, op wélke plaats gè ook staat. In een beschouwing- over den Führer, die spr. reeds sinds jaren kent, wees hij er op, dat deze geen bovenaardsche natuur is en niet tot een heilige gemaakt wil worden, maar hij is de ernstigste, vlijtigste en knapste Duitscher die een levend geloof in zijn volk heeft. Alles wat Duitsch bloed in de aderen heeft, is fundament van zijn kracht. Spr. wees voorts op de hooge waarde, tijdgenoot van iHtler te zijn. Uit de 10. die hem eerst aanhingen, wer den er 100 en zoo werd de kring, die van z ij n geest doordrongen werd, steeds groo- ter, gedragen ook als hij werd door de krachten, die hem uit het volk toestroom den. En eindelijk zal de geheele wereld aan hem gelooven! Zoo het hém ging, zal het ook u gaan. Men zal aan u gelooven als een echte^ ka meraad, van wien men zeggen zal: Dat is een kerel! Dat ik thans zoo spreek, aldus spr.. is, omdat ik in mijn leven kameraden gevonden heb, die óók aan mij gelooven. In het woord „Heil Hitier" ligt het oude heil besloten en dat van de gansche wereld. Wij. als Duitsch volk. staan midden in de wedergeboorte en daarin heeft een ieder van u te staan. Wat thans reeds uit het. Duitsche volk geworden is. is al een won der; dat is gekomen door den nieuwen geest, den geest van Adolf Hitler. Deze heeft zélf gezegd: „Wat gedaan is, zou niet mogelijk geweest zijn, als ik niet de N.S.D.AP. gemaakt had, tot wat deze nü is." Omdat allen in den geest bij hem zijn, zijn wij sterk. Als sprekend voorbeeld hier van beschreef spr. de verovering van een sinds den wereldoorlog versterkte vesting in 27 minuten met 3 dooden en 5 gewon den. terwijl men er in den vorigen oorlog 3 jaar over deed onder oppoffering van 20.000 dooden. Sprekend over de door Hitier geschapen gedisciplineerde orde en de waarde van den arbeid hierin, wees spr. er op, dat de arbeid het eenige gebed is aan den Schepper. Men kan in de kerk bidden, maar God helpt alleen, als ge arbeidt. Een volk is een in zich gesloten organisme, dat gezond moet blijven en daarvoor hebben Het Haagsche gerechtshof heeft Za terdag onder presidium van mr. van Romondt het hooger beroep van den officier van justitie te Rotterdam be handeld tegen den thans 47-jarigen agent van politie L. B. te Rotterdam, wien ten laste is gelegd, „dat hij op of omstreeks 12 Mei 1940 aldaar hoogst on doordacht, roekeloos, lichtvaardig en onvoorzichtig een of meer schoten heeft gelost uit een geladen pistool in de richting van het lichaam van F. J. Fa- rinaux, tengevolge waarvan deze spoe dig is overleden." De Rotterdamsche rechtbank had bij vonnis van 10 April 1941 den verdachte ontslagen van rechtsvervolging, daar zij het feit wel bewezen, doch niet straf baar oordeelde, o.a. op grond van art. 3 van de schietvoorschriften voor politie ambtenaren. De officier van justitie had een maand hechtenis geëischt. IIET VERHOOR VAN VERDACHTE. Op een desbetreffende vraag van den president antwoordt verdachte, dat hij hoorde, dat er uit huizen geschoten werd. Militairen onder leiding van den luitenant B. brachten toen op straat twee arrestanten aan, die door verd. en een collega naar het politiebureau moesten worden geleid. Vol gens de geruchten zouden beide arrestan ten geschoten hebben. Verd. en zijn collega gelastten daarop den beiden arrestanten die de handen op den rug moesten hou den, voor hen uit te gaan. Nabij den Zwaanshals gekomen, traden uit de menig te twee personen naar voren, die zich zoo danig in de lijn voor de beide arrestanten en de achter hen loopende agenten (ver dachte en zijn collega D. van Hunen) be gaven, dat deze niet het oog op hen konden houden. Op zeker oogenblik bracht Fari- naux de handen van den rug af. Verd. meende dat Farinaux een wapen bij zich had, wat hij uit de overneming van den lui tenant-had opgemaakt. Verd. heeft toen één waarschuwingsschot gelost, dat eenige verwarring deed ontstaan. Toen verdachte den indruk kreeg, dat Farinaux verzet wil de plegen, heeft hij opnieuw geschoten. Daarbij werd Farinaux getroffen. Hij viel neer en verd. is met hem achtergebleven. Zijn collega van Hunen is met den mede- arrestant Doodewaard verder gegaan. HET GETUIGENVERHOOR. Als eerste getuige werd gehoord de agent D. van Hunen, die hetzelfde verklaarde als verdachte. Voorts werd o.m. gehoord P. D., fabrikant te Rotterdam, dier tegelijk met het slachtoffer F. gearresteerd werd. Hij werd door militairen uit huis gehaald. Dit geschiedde, naar dezen verklaarden, omdat hij N.S.B.'er was. Getuige kan niet zeggen, of F. zijn handen van den rug nam. Ook heeft hij geen waarschuwingsschot gehoord Deze getuige heeft niet gezien, dat er twee mannen op de arrestanten toekwamen. Hij heeft 5 a 6 schoten gehoord. Ook werden nog als getuigen gehoord de luitenant de V., die Farinaux arresteerde in diens woning, en de weduwe van Farinaux. HET REQUISITOIR. De procureur-generaal, mr. van Ge- nechten, requisitoir nemende, begon met te zeggen, dat het vrij ongewoon is dat de procureur-generaal zelf in straf zaken optreedt. Ditmaal geschiedt dit echter omdat hier hooge volks- en staatsbelangen op het spel staan, n.l. bestrijding van het systematisch gehits tegen de N.S.B. Komende tot zaak zelf wees mr. van Ge- nechten erop, dat door het getuigenverhoor is komen vast te staan, dat de luitenant de V., die een colonne vrachtauto's uit het Oosten der stad, naar het Noorden moest overbrengen, gekomen in de Noordmolen straat door burgers erop gewezen werd dat op zijn colonne was geschoten. Hij zelf had daarvan niets gemerkt, de burgers zeg den hem daarenboven dat er een soldaat geheel alleen een huis was binnengegaan waar „gevaarlijke N.S.B.'ers" waren. Hij liet zijn colonne stilhouden en begaf zich in het aangeduide perceel, waarin een winkel in schilderijen was gevestigd (zaak van D.). Hij trof in de daarbijbehoorende woning een hem onbekenden soldaat, die, zooals hij begreep, den bewoners reeds had aangezegd, dat hij zich moest aaftkleeden. Zonder dat hij een gesprek had gevoerd met den soldaat, zeide hij, doelende op den burger, „neem hem maar mee". Hij ging af op de mededeelingen van de burgers en hij was in de veronderstelling, dat de sol daat in de woning van bedoelden man is gegaan, nadat hij ook soortgelijke mededee lingen had gekregen. Buiten gekomen met den man uit den schilderijenwinkel, 'zeide de soldaat tegen hem: „Nu moeten wij daar nog naar toe, dat is ook een N.S.B.'er en die is er ook bij betrokken". Hij volgde den soldaat en samen gingen zij in een tegen over den schilderijenwinkel gelegen hoeden zaak (zaak Farinaux). Hij meende, dat toen reeds de agenten van politie ter plaat se waren, doch het kan ook zijn, dat die eerst later kwamen. In de boven den hoe denwinkel gelegen woning heeft hij een man, dien hij niet van naam kent, aange houden. Op de straat heeft hij de twee mannen overgegeven aan twee- agenten van politie, die daar passeerden Óf reeds daar waren. Hij had de aangehoudenen niet ge fouilleerd. Oschoon hij het zich niet meer herinnert, gelooft hij niet dat hij den agen ten heeft gezegd, dat er geschoten was op zijn colonne, doch meent hij, zonder meer, gezegd te hebben dat de twee burgers over gebracht moesten worden naar een politie bureau. Hij was gejaagd en is onmiddellijk doorgetrokken met zijn colonne naar den Bergsingel, waar hij twee dagen later nog stond., De procureur-generaal achtte dit verhaal voldoende om te beseffen welk een onver antwoordelijke daad hier is gepleegd. Zon der eenig ondérzoek en zonder fouilleering' werden de arrestanten weggeleid, waarbij, tijdens een opdringen van het publiek, F. in zijn zenuwachtigheid de handen naar voren bracht. Er is toen onmiddellijk geschoten. Een der twee schoten was doodehjk. Spr. oefende voorts critiek uit op het politieonderzoek, dat in het begin werd in gesteld. Toch acht spr. verdachte niet de voor naamste schuldige. Getuige de V. zal de verantwoordelijkheid van zijn daden moeten dragen en ook zijn vervolging zal gelast worden. Nog veel schuldiger echter zijn de kringen, die de V. in deze stemming brachten. Spr. wilde ten volle rekening houden met de grootere schuld van anderen maar an derzijds moet er rekening worden gehou den met het ontzaglijke leed dat hier ver oorzaakt is. Een man in de kracht van zijn leven is als een dier gedood. Een jonge vrouw blijft onverzorgd achter. Want ook de commissie die haar materieele schade moest vergoeden is daarbij zoo schriel mo gelijk te werk gegaan. De kinderen missen hun vader. Dit alles mag niet worden ver geten. Rekening houdende met dit alles re- quireerde spr. tegen verdachte een ge vangenisstraf van vier - maanden, met vernietiging van het vonnis der recht bank. HET PLEIDOOI. Mr. K. W. Zieleman, als verdediger op tredende, vroeg zich af, hoe de procureur- generaal gemeend heeft het juridisch be wijs tegen dezen verdachte te moeten le veren. Het requisitoir was er meer één te gen getuige de V. dan tegen den verdachte In de eerste plaats pleitte spr. vrijspraak, subsidiair bevestiging van het vonnis. Hij wees er op, dat het er bij den verd. niet om ging, dat de arrestanten NJS.B.'ers wa ren. Voor den politieman waren zij arres tanten en meer niet. Uit niets is komen vast te staan, dat verd. een vooroordeel had tegen N.S.B.'ers. Hij zou een niet-N.S.B.'er evenzoo behandeld hebben. Op zeer goede gronden mag pl. concludeeren, dat de bei de mannen, die op de arrestanten afkwa men, er wel geweest zijn, al heeft getuige D. die dan ook niet gezien. De politieman, die de arrestanten overbracht, volgde daarmede slechts een ambtelijk bevel op. Luitenant de V. had immers de arrestanten overgegeven. De eisch, dat de politie, toen zij de mannen overkreeg, nog had moeten fouilleeren, gaat te ver, gezien de opwin dende stemming, welke toen te Rotterdam heerschte. Bewezen is ook niet, dat de won den veroorzaakt zijn door kogels van dezen verdachte. Pl. wenschte niemand te belas teren, maar ook de andere agent kan een fout gemaakt hebben, want die heeft ook geschoten. En nog meer schoten zijn ge lost, achter de agenten. De verd. moet dus worden vrijgesproken. Zoo het hof geen vrijspraak kan geven, dient aangenomen te worden, dat verd. uit noodweer gehandeld heeft. Het vonnis van de rechtbank dient dan te worden bevestigd. De uitspraak werd ten slotte bepaald op 25 Juni. 4049 (Ingez. Med.) UITREIKING NIEUWE DISTRIBUTIEKAARTEN. (Uitknippen en bewaren). wij iedere cel noodig. Daar hét organisme goed moet functioneer en, mag géén cel uitvallen. Wij weten, dat wat de Führer doet, altijd juist is en daarom zullen wij overwinnen; wij moeten echter éllen „me destrijders" zijn. De bewoording van het Weermachtsbericht, wordt meestal door den Führer zeU opgesteld: daarom hébben wij iederen dag bij het lezen daarvan ons af te vragen: „Hebben ook wij vandaag wel onzen plicht vervuld?" Het Duitsche volk, heeft vroeger tot de Voorzienigheid gebeden om aalmoezen, maar eerst nu het begrepen heeft, dat allen 't gebed om ar beid helpt, is de zégen gekomen. Wij zijn het rijkste volk der aarde, omdat wij Adolf Hitler hebben. Men kan er trotsch op we zen, een Duitscher te ^ijn: het beteekent iets Germaansch Arisch bloed in de ade ren te hebben. Het geloof: „Ik zal over winnen, omdat ik een Duitscher ben", is een wonderbaarlijke krachtbron. Het woord „Heil Hitier", terwijl men elkander de President Roosevelt heeft de onmiddel lijke blokkeering gelast van alle Duitsche en Italiaansche saldi benevens die van alle bezette Europeesche landen, voor zoover zulks niet reeds eerder was geschied. Voorts heeft hij haar Associated Press verder meldt, opdracht gegeven tot inventarisatie van alle buitenlandsche eigendommen in de Vereenigde Staten. Het agentschap Stefani bericht in dit verband uit'Rome, dat de fascistische re geering dadelijk vergeldingsmaatregelen heeft genomen en de onmiddellijke inven tarisatie heeft gelast van alle eigendom men der Vereenigde Staten in Italië. In het Italiaansche communiqué wordt verder gezegd, dat de Italiaansche vergel dingsmaatregelen preqies dezelfde zullen zijn, die Roosevelt téii opzichte van Ita- liaansch bezit in de Ver. Staten bevolen heeft. Volgens Associated Bress berust Roose velt's beschikking op zijn volmachten krachtens de wet i. z. den noodtoestand. De noodige maatregelen worden door het ministerie van Financiën ten uitvoer ge legd. In een verklaring van het Witte Huis wordt gezegd, dat alle financieele trans acties onder toezicht van de regeering zul len komen te staan. Volgens Associated Press vallen ook pa tentrechten en orders van Duitsch-Itali- aansche firma's onder de bepaling. Artikel in de Völkischer Beobachter. De „Völkischer Beobachter", zoo meldt D.N.B. verder, publiceert een artikel, „Autarkie en uitvoer", waarin het blad de bewering van Huil weerlegt, volgens welke een overwinning der as-mogendheden de vernietiging van den wereldhandel met catastrophale gevolgen voor het economi sche leven van het Amerikaansche vaste land zou beteekenen. Het blad schrijft, dat er in de Duitsche economische politiek geen elementen aanwezig zijn voor een verhin dering der samenwerking tusschen het Europeesche handelsgebied en alle andere handelsgebieden ter wereld. De vredes economie van het Europeesche vasteland zal steeds een groote behoefte aan grond stoffen hebben, die zij moet dekken door invoer van overzee. Verder sluit de Duit sche valuta-politiek een verstandige weder- inschakeling van het goud in het interna tionale valutaverkeer niet uit, zoodat zij toelaat, dat ook de steriele Amerikaansche goudvoorraden vruchtbaar worden. De Ver eenigde Staten, aldus het blad, zullen blij zijn, wanneer na de overwinning der As een koopkrachtig Europa de reusachtige overschotten aan grondstoffen in Zuid- Amerika, welke de Ver. Staten niet kunnen opnemen, weer invoert. De stijging van het Zuidamerikaansche levenspeil komt dan indirect ook de Noordamerikaansche industrie ten goede. hand drukt en in de oogen ziet, geeft een kracht, die overspringt op uw vrouw en kinderen, uw gansche omgeving en het slaat het Duitsche volk in één groote kracht, die van het hart van Adolf Hitler. Wanneer ge dit beseft, dan zult ge mer ken, dat er niets schooners is, dan te le ven in dit geluk en dan zult ge God dan ken, dat hij u een Duitscher liet worden! Met den uitroep „Heil Hitier" eindigde spr. zijn herhaaldelijk door applaus onder broken beschouwing. De heer Steffin dankte den heer Scheer. Wij hebben hem begrepen, aldus spr. en hij heeft ons iets meegegeven, dat ons nieuwe kracht gaf. Met een driewerf „Adolf Hit- Ier, Sieg Heil", het staande zingen van het „Deutschland über alles" en het Horst Wessellied werd deze samenkomst besloten. CONCERT IN HET PLANTSOEN. De Harmoniekapel „de Post" zal onder leiding van den directeur, den heer M. Bol- derdijk Donderdagavond as. te 8 uur een concert geven in het Plantsoen. Men wordt beleefd verzocht gedurende het concert niet te loopen. Bij eventueel slecht weer zal het niet doorgaan aan de brugwach tershuisjes bekend gemaakt worden. Het programma luidt: 1. Through Night to Light, marsch, E. Laukien. 2. Fraternité, ouverture, D. Snoeck. 3. La Jardinière, Polka voor piston, Solist P. Mazurel, C, Feremans. 4. La Fllle du Tambour-Major, Offenbach. arr. Gilson. 5. Steeds Voorwaarts, marsch, M. Bolderdijk. 6. Sur le Lac de la Gileppe, ouverture, J. Preekher. 7. Geschlchten aus dem Wienerwald, wals, Johan Strauss. 8. Cavalleria Rusticana, P. Mascagni, arr. M. J. J, Kessels. 9. Record, marsch, Alphons Dreissen. EXAMENS MACHINESCHRIJVEN EN STENOGRAFIE. Zaterdag slaagden voor het examen Machineschrijven, van den Ned. R.-K. Bond „St. Genesius", de volgende candi- daten: N. van Velzen, T. van Diest, A. Hemerik, A. Luijendijk, T. Uljee, B. Hol lander, N. Francken. M. Steenbergen, M. Opdam Voor het examen Stenografie van den Ned. R.-K. Bond van „Groote'-schrijvers _,St. Genesius" slaagden: W. Verkoren, M. Bernard, M. Pley. R. Smit, T. Montagne, N. de Water, N. Driessen, C. Reijntjes, J, Brilman. BEROEPEN. Beroep bij de. Remonstrantsche Broeder schap te Rotterdam ds. J. H. Mispelblom Beyer alhier. begint de verkoop van de deelen 16,17 en 18. De prijs is onveranderd f. 0.19 per deel. Deze 3 deelen worden desgewenscht franco per post toegezonden, na ont vangst van een bedrag vam f. 0.39. Wat de reeds verschenen delen 1 t.m. 15 betreft, berichten wij, dat de deelen 1 t.m. 10 geheel uitverkocht zijn. Van de deelen 11 tm. 15 is nog een gering aantal aanwezig. Ook de prijs dezer deelen bedraagt f. 0.1Ö (franco p. post 'bij vooruitbetaling f0.13 p. deel) DE DIRECTIE. ZILVEREN JUBILEUM BIJ DE ROTOGRAVURE MIJ. Van den heer M. v. d. Voord. Vandaag herdacht de heer M. v. d. Voord, employé bij de N.V. Ned. Rotogravure Mij., den dag, waarop hij vóór vijf en twintig jaar zijn werkzaamheden bij dit bedrijf aanving. De jubilaris werd hedenmorgen met zijn vrouw en zoon ontvangen door de directie en het gezamenlijke personeel, waarbij de directeur, de heer Stafleu, het woord tot hem richtte. Spr. schetste in het kort hoe v. d. Voord als leerling in de binderij was gekomen, om daarna al spoedig te worden overgeplaatst naar de teekenkamer en ver volgens naar de retouche, waar hij nu reeds sinds verscheidene jaren zijn taak met groote liefde en voldoening verricht, tot tevredenheid van zijn chefs. Spr. herinnerde er tevens aan. hoe de ernstige ziekte, welke de jubilaris heeft doorgemaakt, zijn ijver en werklust niet heeft beïnvloed en over handigde hem als bewijs van dank en er kentelijkheid een enveloppe met inhoud. Zijn mede-directeur, de heer Lambinon sprak vervolgens op hartelijke en waardee- rende wijze tot den jubilaris en diens vrouw, waarna het woord was aan den voorzitter der Fabriekscommissie, den heer Grommé; die den heer v. d. Voord als ge schenk van het gezamenlijke personeel een fraaie boekenkast ten geschenke aanbood, terwijl zijn echtgenoote een bos rozen in ontvangst had te nemen. Nadat de jubilaris voor de toespraken en geschenken zijn dank had uitgesproken, was de korte plechtigheid; beëindigd. De in de dagbladen aangekondigde uit reiking van nieuwe distributiekaarten A, B, E, P en Q zal plaats vinden van Donderdag 19 Juni tot en met Zaterdag 28 Juni 1941. Voor deze uitreiking kan men zich ver voegen aan de volgende adressen (op al deze dagen van 8 u. 3012 u. 30 en van 14 u.—17 u. 30. Morschweg 34 (v.m. Militair Tehuis). Lombokstraat No. 49' (gebouw „De Een dracht"). Stille Rijn No. 3 (dubbelpost, v.m. Bu reau van Bevolking). Utrechtsche Veer No. 3 (vm, gebouw v. d. Leidsohe Burgerwacht). Hyacinthenstraat No. 18 (gebouw „De Tuinstadwijk") De kaarten behoeven niet door den ge rechtigde persoonlijk te worden afgehaald; afgifte aan kinderen, die den leeftijd van 15 jaar nog niet hebben bereikt, is evenwel verboden. Degene die de kaarten in ontvangst neemt is verplicht de ontvangstbewijzen, welke achter aan het bundeltje kaarten zijn bevestigd, te teekenen, alvorens deze door den uitreik-ambtenaar van de kaar ten worden verwijderd. Om een vlotte uitreiking te bevorderen wordt er op gewezen, dat de stamkaarten bij het overhandigen aan den uitreik-amb- tenaar naar den leeftijd moeten worden gerangschikt, dus die van de oudste bo venop, die van de jongste geheel onderaan. Voor de verstrekte kaarten zullen de vol gende vakjes van de distributiestamkaart worden afgekruist: Kaart A vakje V6. Kaart B vakje V7. Kaart E vaibie Wl. Kaart P vakje W2. Kaart Q vakje W3. De opkomst van het publiek dient te ge schieden in onderstaande volgorde: Op Donderdag 19 Juni a.s. zij, wier ge slachtsnamen beginnen met de letter A, B tot en met Bo. Op Vrijdag 20 Juni a.s. zij, wier ge slachtsnamen beginnen met de letter Bra, C. D, t/m. E. Op Zaterdag 21 Juni a.s. zij, wier ge slachtsnamen beginnen met de letter F. G. H. t/m. Ho. Op Maandag 23 Juni a.s. zij, wier ge slachtsnamen beginnen met de letter Hu. I, J. K t/m. Ko. Op Dinsdag 24 Juni a.s. zij, wier ge slachtsnamen beginnen met de letter Kra, L. M. t/m. Mey. Op Woensdag 25 Juni a.s. zij, wier ge slachtsnamen beginnen met de letter Mi. N. O. P, Q. R.' t/m Ra. Op Donderdag 26 Juni a.s. zij, wier ge slachtsnamen beginnen met de letter Re en S. Op Vrijdag 27 Juni a.s. zij, wier ge slachtsnamen beginnen met de letter T. U, V. W. t/m. We. Op Zaterdag 28 Juni a.s. zij, wier ge slachtsnamen beginnen met de letter Wer, X. Y t/m. Z. Pluimveehouders. Pluimveehouders moeten op de hierboven genoemde data zich vervoegen op den uit- reikpost Instellingen en Pluimveehouders, Stille Rijn No. 3, om de bonkaarten A, B. E, P en Q., waarvoor zij in aanmerking ko men, in ontvangst te nemen. Wanneer zij ook in de toekomst voor kip penvoer in aanmerking wenscheen te ko men. worden op dezen uitreikpost de met „eieren" gemerkte bonnen van de kaarten „Diversen" van henzelf, hun inwonende ge zinsleden en inwonend personeel inge nomen. Uitreiking van kaarten C en D (Categorie Zware en Zeer Zware Arbeid). De uitreiking van bonkaarten C en D zal plaats vinden op het Distributiekantoor Breestraat 119, afd. Brood, van Maandag 23 Juni tot en met Woensdag 2 Juli en wel voor arbeiders werkzaam in: Industrie. Maandag 23 Juni, wier geslachtsnamen beginnen met de letter A t/m. L. Dinsdag 24 Juni, wier geslachtsnamen beginnen met de letter M t/m. Z. b. Bouwvakken. Woensdag 25 Juni, wier geslachtsnamen beginnen met de letter. A t/m. L. Donderdag 26 Juni, wier geslachtsnaam j beginnen met de letter M t/m. Z. c. Grondwerk. Vrijdag 27 Juni, wier geslachtsnamen be ginnen met de létter A t/m. Z. d. Transport. f Zaterdag 28 Juni, wier geslachtsnamen beginnen met de letter A t/m. M. Maandag 30 Juni, wier geslachtsnamen beginnen met den letter N t/m. Z. e. Werkverruiming. Dinsdag. 1 Juli, wier geslachtsnamen be ginnen met de letter A t/m. Z. f. Landbouw. Woensdag 2 Juli a.s. zij. wier geslachts namen beginnen met A t/m. Z. Zij. die reeds in het bezit zijn van'extra kaarten voor zwaren en zeer zwaren arbeid en bïi de a.s uitreiking -ar? nieuwe '"aar- ten C en D daarvoor weer in aan^eriung wenschen te komen, moeten in het be^'t zijn van een door den werkgever geteekcnde bruine kaart. Indien men nog niet in het bezit is van een bruine kaart, kan -men deze vanaf 17 Juni afhalen aan het Distributiekantoor, Breestraat 119. afd Brood. De Burgemeester van. Leiden, STEVENINCK. Leiden, 16 Juni 191. 4069 2—1

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 2